WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
jak podniesc przewrocona GS ke ??? help
Autor Wiadomość
bogna
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Choinka , niby proste moto a sie przewraca i jeszcze do tego jakieś wężyki :zly: Dzisiaj będę sprawdzała czy jest , ale nic się nie wylało całe szczęście:) :) Za filmiki wielkie THX , przerabiam :) :) :)
 
 
Turos
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

na własnym przykładzie, żadnego zapierania się nogami, a jakimś tam koksem nie jestem i nie wyciskam na klatę więcej niż ważę :P
 
 
Szejku
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Turos napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=cw7I6OvTa0I&feature=youtu.be

na własnym przykładzie, żadnego zapierania się nogami, a jakimś tam koksem nie jestem i nie wyciskam na klatę więcej niż ważę :P


Ale jak dostaniesz przepukliny albo ponadrywasz sobie mięśnie pleców to bardziej cię zaboli. Sposób wcześniej wymieniony jest bezpieczny dla nas i dla motocykla dla tego powinno się go stosować. W sposobie pokazany w filmiku bardzo łatwo upuścić z powrotem motocykl na ziemię a wtedy wiadomo szkody mogę być ciut większe :) .
 
 
skazawisla1 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 02 Paź, 2012   

najlepiej poprosić ładnie Panów:)
_________________
najlepsza muzyka to ryk silnika..
 
 
komandosek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2011
Pochwał: 2
Posty: 195
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Wciskasz przedni hamulec, łapiesz za clipon/kierownicę, który znajduje się za ziemi i podnosisz na tyle by móc oprzeć motocykl bakiem o nogę. Jak już oprzesz motocykl na udzie/biodrze to podniesienie motocykla do pionu stanie się bardzo łatwe.

W taki sam sposób ( opierając bakiem o biodro) należy prowadzić motocykl. Siłowanie się z kierownicą, szczególnie w większych motocyklach jest trudne i bardziej męczące.
 
 
janinab
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Tez długo nie mogłam się nauczyć podnosić motocykla pomimo obejrzenia filmików jak "Podniesc motocykl" w końcu Monika Jaworska (http://www.monikajaworska.com/) mnie nauczyła za co jestem dozgonnie wdzieczna. A już byłam bliska stwierdznia ze bez silowni to ja nie naucze sie podnosić ...

48 kg 164cm wzrostu. Wzorst ma duże znaczenie, czym człowiek wyższy tym łatwiej.

Sposób z podnoszeniem plecami jest o tyle ciezki ze moje moto wywraca sie totalnie na plasko i ciezko sie zaprzeć w takiej pozycji zeby na nogach tyłkiem podnieść te pierwsze 20 centymentrów....

Sposób opisany przez kolege Komandosek z podnoszeniem za kierownice działa tylko podnoszenie musi być na nogach a nie plecamy. Zaczymamy w przysiadzie i podnosimy się. Musimy uzywać miesni nog a nie prostować plecy (chyba nazywa sie to martwy ciąg ale głowy nie dam). Kolejna wazna rzecz to koło musi być przekręcone do zewnątrz a nie do wewnątrz. Jezeli jest przekrecone w zła stronę to nalezy najpier przekrecić kierownice w dobra stronę nie jest to trudne.

I jeszcze jedno spostrzeżenie - meza nie moje. Od momentu nauczenia się podnoszenia motocykla przestajemy go wywalać na parkingach

Pozdrowionka dla wszyskich Pan dla ktorych podniesc moto to nie taka prosta sprawa. Dla Panów jezeli wazy sie 50 kg a moto wazy 190kg to tak jakby facet ważacy 80 kg miał podnieść 300 kg. A podniesienie 300 kg juz sie wydaje mniej proste ....
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

janinab napisał/a:
to tak jakby facet ważacy 80 kg miał podnieść 300 kg. A podniesienie 300 kg juz sie wydaje mniej proste ....


http://www.youtube.com/watch?v=-8Er4FFEQ8I

Goldwing na mokro chyba ma coś koło 400 kg a tu jest starszy facio który nie wygląda na Pudziana i robi to kilka razy z dziecinna łatwością. :) Wszystko zależy od techniki i wyćwiczenia, jak podnosiłem moto podbiłem i chciałem to zrobić jak na tym filmie i szybko się odwróciłem i podniosłem "normalnie" :P Ale tak jak mówisz, pracujemy nogami nie plecami, zresztą dotyczy to każdego dźwigania.
 
 
janinab
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Ja chcialam napisać tylko ze prawie kazdy facet moze podnies GS bez żadnej techniki. Po prostu jak zlapie to podnosi ;) Dla kobiety podnoszenie GSa to jak walka z ciezkim motocyklem dla faceta.
A jeszcze srodek ciezkosci motocykla ma znaczenie im wyższy tym trudniej. Czoper ktory jest niski i ma nisko srodek ciezkosci latwo podnieśc. Z wyzszym srodkiem ciezkosci np trampka ktory wazy niewiele wiecej jest trudniej podniesc z ziemi...

[ Dodano: Sro 17 Paź, 2012 ]
Co do Goldwiga to on sie nie potrafi wywalić totalnie na płasko bo ma szerokie kufry i boki a to nie to samo co jak sie moto rozlozy idealnie na plasko jak sie ma nakeda. Kufry i szerokie boki powoduja iż nie trzeba go od samej ziemi targać i jest sie jak zaprzec.

[ Dodano: Sro 17 Paź, 2012 ]
I jeszcze link do filmiku jak sie podnosi za kierownice
http://www.youtube.com/wa...TM&feature=fvwp
 
 
tiarek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

prawda ci to :d jak mialem trampka jeszcze zalozylem sie z malolatem o browara, ze nie da rady podniesc mojego trampka:D (chcial zeby dac mu smiga. Ja na to, ze nawet nie da rady go podniesc)

chlopak wtedy mial chyba 14 lat i postury slusznej jak na swoj wiek (wiejski chlop, a nie miejski chlopaczek:P) i za cholere nie dał rady podnieść. Oczywiscie sposobem klasycznym, czyli jak zlapie. Bez kombinowania jak na filmiku:)
 
 
komandosek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2011
Pochwał: 2
Posty: 195
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

janinab napisał/a:
Sposób opisany przez kolege Komandosek z podnoszeniem za kierownice działa tylko podnoszenie musi być na nogach a nie plecamy. Zaczymamy w przysiadzie i podnosimy się. Musimy uzywać miesni nog a nie prostować plecy (chyba nazywa sie to martwy ciąg ale głowy nie dam). Kolejna wazna rzecz to koło musi być przekręcone do zewnątrz a nie do wewnątrz. Jezeli jest przekrecone w zła stronę to nalezy najpier przekrecić kierownice w dobra stronę nie jest to trudne.


Tak, dokładnie to miałem na myśli. Mi wygodniej się podnosi gdy kierownica jest przekręcona do wewnątrz.
pozdrawiam!
 
 
ingaginger 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Lis 2012
Pochwał: 3
Posty: 295
Skąd: tąd
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Ja z kolei zauważyłam, że mnie najłatwiej jest podnieść po wyprostowaniu kierownicy. Zwykle musiałam to robić mając niezły zastrzyk adrenaliny i wkurzenia więc się udawało. Bez tego to nie wiem jak by poszło :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.