WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Kranik
Autor Wiadomość
lukaszgrb 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 31
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 34
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

Witam !! !

Panowie i Panie czy ktoś sprawdzone info odnośnie regeneracji kranika paliwa w GS500E 1997r. ?? ? A konkretniej czy zestaw istnieje i czy da się go zregenerować bo obiło Mi się o uszy że w starych GS-ach można było a w takim z roku 1997r. nie da się ze względu na klejoną membranę ... czy to prawda ?? ?
 
 
marcinlbn18 


Wiek: 34
Dołączył: 06 Paź 2012
Pochwał: 2
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 26 Lut, 2016   kranik

Witam.
Jakis czas temu opisywalem moj problem z kranikiem (niepodawanie paliwa). Bylo klika odpowiedzi ale ktos je usunal. Radziliscie zeby sprawdzic podcisnienie. Dzis mialem wolne w pracy wiec zabralem sie do roboty. Byc moze problem znikl ale zeby sie upewnic musze pojezdzic troche wiecej.

Przeprowadzone zabiegi:

1. Czyszczenie kranika przy baku. Tam wszystko wygladalo ok.
2. wymiana przewodu paliwowego. Tutaj mam pytanie. Gdy jest malo paliwa (2-3 l). Moto na stopce centralnej. Spuszczam wahe. Paliwo splywa duzo lepiej wezykiem prowadzacym do PRI niz ON. Czy to normalne? kanaly sa takie same przeciez
3 Sprawdzanie kraniku przy ramie. Kolejne pytanie: wlaczona pozycja RES. Wezyk podlaczony tylko od ON i podcisnienia. PRI zatkane palcem. moto nie podaje paliwa. Podcisnienie dziala, pluje resztkami benzyny. Po napelnieniu baku na full to samo. Po przelaczeniu na ON podaje paliwo bardzo obficie ale tylko na pelnym baku ( na res nie podowalo zarowno na pelnym jak i resztkach) Pytanie czy pozycja RES powinna ciagnac benzyne z wezyka ON czy PRI? U mnie wychodzi na to ze ON ale na pelnym baku.

Przejechalem ok. 6 km i wszystko wyglada ok. Moto nie gasnie w pozycji ON czyli paliwo poadje. Zobaczymy, gdy bedzie resztka i przelacze na res czy bedzie podawalo dalej. Na ta chwile wylada na to ze wymiana przewodu paliwowego pomogla ( co jest dla mnie niezrozumiale bo stary wygladal ok ale nie byl orginalny, byl troche grubszy).

W poprzednim sezonie zauazylem ze jeden gaznik lekko sie poci (byl mokry w benzynie po ostrej jezdzie). Teraz tego nie ma ale nie pilowalem moto. Wniosek taki ze winny jest lub byl wezyk od ON lub nieszczelny gaznik.

Jakies wnioski, sugestie?

Lukasz moje moto jest 97 r. Sprawdzalem kranik i membrana faktycznie klejona ale nie wyciagalem jej bo byla ok.
_________________

 
 
 
Czecze 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 62
Skąd: Warszawa Włochy
Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   Re: kranik

marcinlbn18 napisał/a:
Witam.
Jakis czas temu opisywalem moj problem z kranikiem (niepodawanie paliwa). Bylo klika odpowiedzi ale ktos je usunal. Radziliscie zeby sprawdzic podcisnienie. Dzis mialem wolne w pracy wiec zabralem sie do roboty. Byc moze problem znikl ale zeby sie upewnic musze pojezdzic troche wiecej.

Przeprowadzone zabiegi:

1. Czyszczenie kranika przy baku. Tam wszystko wygladalo ok.
2. wymiana przewodu paliwowego. Tutaj mam pytanie. Gdy jest malo paliwa (2-3 l). Moto na stopce centralnej. Spuszczam wahe. Paliwo splywa duzo lepiej wezykiem prowadzacym do PRI niz ON. Czy to normalne? kanaly sa takie same przeciez
3 Sprawdzanie kraniku przy ramie. Kolejne pytanie: wlaczona pozycja RES. Wezyk podlaczony tylko od ON i podcisnienia. PRI zatkane palcem. moto nie podaje paliwa. Podcisnienie dziala, pluje resztkami benzyny. Po napelnieniu baku na full to samo. Po przelaczeniu na ON podaje paliwo bardzo obficie ale tylko na pelnym baku ( na res nie podowalo zarowno na pelnym jak i resztkach) Pytanie czy pozycja RES powinna ciagnac benzyne z wezyka ON czy PRI? U mnie wychodzi na to ze ON ale na pelnym baku.

Przejechalem ok. 6 km i wszystko wyglada ok. Moto nie gasnie w pozycji ON czyli paliwo poadje. Zobaczymy, gdy bedzie resztka i przelacze na res czy bedzie podawalo dalej. Na ta chwile wylada na to ze wymiana przewodu paliwowego pomogla ( co jest dla mnie niezrozumiale bo stary wygladal ok ale nie byl orginalny, byl troche grubszy).

W poprzednim sezonie zauazylem ze jeden gaznik lekko sie poci (byl mokry w benzynie po ostrej jezdzie). Teraz tego nie ma ale nie pilowalem moto. Wniosek taki ze winny jest lub byl wezyk od ON lub nieszczelny gaznik.

Jakies wnioski, sugestie?

Lukasz moje moto jest 97 r. Sprawdzalem kranik i membrana faktycznie klejona ale nie wyciagalem jej bo byla ok.


Znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Bo mam podobne przemyslenia ostatnio w kwestii kraników.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   

Czecze, odpowiadając na pozostające bez odpowiedzi pytania z zacytowanego posta uprzejmie donoszę, że:
marcinlbn18 napisał/a:
Spuszczam wahe. Paliwo splywa duzo lepiej wezykiem prowadzacym do PRI niz ON. Czy to normalne?

Tak bo wężyk obsługujący PRI obsługuje także rezerwę, a wężyk ON jest ponad poziomem rezerwy i jakieś resztki tam ciurkają
marcinlbn18 napisał/a:
Pytanie czy pozycja RES powinna ciagnac benzyne z wezyka ON czy PRI
Jeden z króćców przy zbiorniku jest dłuższy, a drugi krótszy, jeden obsługuje pozycje ON kranika, drugi pozycje RES oraz PRI i tu uwaga, o której na forum już kiedyś pisałem, inne połączenie (błędne) wężyków jest w serwisówce w jednym z rozdziałów, prawidłowe jest natomiast w fiszkach i w serwisówce przy opisie zasilania silnika w paliwo, należy na to zwrócić uwagę, bo podłączając odwrotnie stracimy rezerwę, pozycja ON oczyści nam bak do zera
http://forum.gs500.pl/vie...p=107458#107458

Prawdopodobna nieszczelność i sączenie się paliwa po wężyku powodowało zapowietrzanie się układu paliwowego, tak by to najbardziej pasowało z perspektywy czasu.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
  

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
bezel 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 29 Lut 2016
Pochwał: 3
Posty: 151
Skąd: L-wo
Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   

To już wiem dlaczego nie mam rezerwy mimo "dobrego" podłączenia przewodów :D Nie trafiłem na to info wcześniej. Dzięki.
 
 
kowal-jr 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 31
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 53
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: Pią 17 Mar, 2017   

Mam kilka pytań mam nadzieje że mi pomożecie :)
czy membrana w kraniku ma jakiegoś ,,bolca" czy jest gładka? I czy da się dokupic gdzieś zestaw naprawczy który zawiera tą membrane? Przeglądając google natrafiłem na membrany z metalowym bolcem który wchodzi w ten otwór w kraniku czy może to z innego modelu?

W moim kraniku ta mebrana jest przyklejona (albo sie sama przykleiła) moge ją oderwać aby zobaczyć stan tego ukrytego zaworka?

Chce zamontować filtry paliwa pomiędzy kranikami (kranikiem w baku a tym podciśnieniowym) jakiej wielkości powinienem kupić i jakiego rodzaju?

Jak wygląda u was końcówka która odprowadza skropliny z airboxa? gdzie można taką kupić? Rozumiem że powinna to być specjalna końcówka a nie zwykły wężyk bo by silnik zasysał brudne powietrze prawda?


Cały zabieg przeprowadzam ponieważ zalało mi paliwem wszystko co się dało. Paliwo w airboxie na wysokości paliwa w gaźniku, paliwo też znalazło się w kolektorach (wiem bo mam dziurkę w kolektorze i kapało z niej), odziwo olej nie śmierdzi benzyną i nie jest rzadszy ale dla świętego spokoju też go muszę wymienić i do tego filtr oleju. Motocykl zostawiłem na pozycji ON i gdy rano zobaczyłem plame benzyny byłem zszokowany! Rozebrałem kranik i okazało się że membrana się nie domknęła przez kawałeczek gumy która musiała się oderwać z przewodów paliwowych (stwierdziłem to ponieważ nie ma innej możliwości, filtr w baku jest sprawny a ta guma wielkości 1mm była identyczna jak guma z której mam przewody paliwowe) :zalamany:

Sporo dziś poczytałem też i mam tez dodatkowe pytania:
Na kraniku w baku mam dwa podpięcia na wężyki jeden dłuższy przy którym jest oznaczenie R (RES) i dłuższy z oznaczeniem O (ON) a co jeśli ktoś zamontował filtr w baku obrócony o 180 stopni wtedy O będzie jako RES i na odwrót tak? Skąd mam wiedzieć jak poprawnie to złożyć?

I też nie ogarniam w końcu jak to jest z tą rezerwą według mnie to RES to powinno być tak że jedziesz jest rezerwa moto gaśnie i daje sygnał aby przekręcić na ON i jechać na stacje a nie że jadę na ON brakuje paliwa i przełączam na RES i mam te dodatkowe kilka kilometrów. Tak jak w samochodzie zapala się rezerwa ale paliwo jest a nie na odwrót?
  
 
 
Mikevil6 

Model GSa: GS 500F
Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 19
Skąd: Lublin, Łódź
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

Moge jedynie rozwiać wątpliwości co do ostatniego akapitu.
Sa dwa ustawienia:
On - od którego puszczony jest krótszy wezyk, tak aby została jakas resztka paliwa ~~3litry na zasygnalizowanie Ci, ze trzeba jechać na stacje.
Res - rezerwa - od niej jest puszczony dłuższy wezyk tak zeby zgarnął juz prawie całe paliwo często z syfem ale dojedziesz sobie na stacje.
To ma sens i tak ma byc. W samochodzie masz jeden wezyk i czujnik poniżej którego zapala sie czerwona lampka.
On to nie jest wykorzystanie rezerwy. A Res to nie jazda po ktorej jak moto stanie to zostanie Ci rezerwa ;)
_________________
GS500 fk7 2008r
 
 
Burzyk 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 7
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Nie 19 Mar, 2017   

Naczytałem się o tym kraniku i problemach związanych z pozostawieniem go w złej pozycji, więc postanowiłem zadać Wam drodzy użytkownicy banalne pytanie.

Wszystko dlatego, że popadłem w delikatną konsternację odnośnie ustawień kranika. Kupiłem swojego GS 500E z 1998 r. w zasadzie kilka tygodni temu, zatankowałem po raz pierwszy i.. no właśnie. Dotychczas kranik był cały czas ustawiony w tej pozycji (chyba RES? zdjęcie). Chciałbym przejść na normalny przepływ paliwa, ale instrukcja serwisowa załączona na forum zawiera dział z kranikiem o innym rozłożeniu poszczególnych opcji.

Czy możecie zerknąć, czy aby na wszystko u mnie jest w porządku i czy przesunięcie kranika na pozycję ON (w dół) nie zadziała czasem jak pozycja PRI?



Coś wstawianie obrazków nie zadziałało :/ - http://imgur.com/a/kzupJ

EDIT: Okej, znalazłem kilka stron wcześniej informację, że tak jak mam jest prawidłowo i że można śmiało ustawiać go w dół :)
  
 
 
dymny 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2012
Pochwał: 32
Posty: 546
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

jacek napisał/a:


Z mojego doświadczenia z kranikami ciśnieniowymi wynika że jest to wina zawodnego zaworu powietrza ktory jest tuż pod membramka. Jeśli zostanie on uszkodzony ciśnienie z weżyka ciśnieniowego momentalnie uchodzi gdy silnika nie zasysa powietrza efektem tego jest że membramka sie zamyka blokujac przepływ benzyny a potem znowu otwiera wiec paliwo nie napływa wystarczająco szybko do gaźników i pojawia sie problem przy wiekszych predkościach.


Potwierdzam ustalenia kolegi :-d
Uszkodzony zaworek jednokierunkowy we wnętrzu kranika powoduje problemy z dopływem paliwa w pozycjach RES i ON, w skutek czego motocykl gaśnie. Szczególnie objawia sie to przy większych prędkościach (większe zużycie paliwa) pomaga wtedy jazda na PRI.

Tak wygląda wnętrze mojego, 18sto letniego kranika. Zaworka już nie ma - zmienił stan skupienia i jest lepkim, smolistym glutem.

kranik GS500 07.JPG
Plik ściągnięto 40 raz(y) 123,72 KB

kranik GS500 11.JPG
Plik ściągnięto 47 raz(y) 76,61 KB

kranik GS500 03.JPG
Plik ściągnięto 31 raz(y) 108,27 KB

_________________

  
 
 
Xenno 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 25
Dołączył: 23 Mar 2019
Posty: 2
Skąd: Lidzbark
Wysłany: Sob 11 Maj, 2019   

Hej,

Ostatnio poszła mi uszczelka od regulacji trybów na kraniku, więc zanim bym wymienił uszczelkę, to musiałem spuścić paliwo, i tak zrobiłem. Wymieniłem uszczelkę i włożyłem z powrotem kranik. Lecz teraz kiedy przestawię kranik na tryb PRI to paliwo nie leci przez wężyk. Ktoś wie co może być przyczyną tego? Nie uruchamiałem motocykla od tamtego incydentu.
 
 
BadBoy 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 16 Maj, 2019   

Przeczytałem cały wątek na temat nieszczęsnego kranika, w tym także poradnik ABC Kranika (przy okazji fotki w poradniku nie działają) i mam do Was szanowni użytkownicy pytanie. Od kilku dni jestem posiadaczem (czy szczęśliwym to się okaże) GS-a z 1996 roku. Pomimo dojrzałego wieku dopiero raczkuję w temacie motocykli i dlatego zakupu dokonywałem z kolegą motocyklistą. Niestety ani on ani ja nie zwróciliśmy szczególnej uwagi na ustawienia kranika. Kiedy Suza stała już u mnie w garażu zabrałem się za studiowanie instrukcji obsługi. Z niej dowiedziałem się o możliwych ustawieniach kranika i zacząłem sprawdzać jak to wygląda u mnie. Okazało się, że strzałka pokazuje PRI. Przy uruchomionym silniku, kiedy zmieniam na ON, motocykl powoli schodzi z obrotów i ostatecznie gaśnie. Na PRI wszystko jest cacy. Skontaktowałem się z poprzednim właścicielem, który ku mojemu zdziwieniu stwierdził, że kiedy kupił motocykl i dał do przeglądu, mechanik powiedział mu o usterce kranika i "naprawił" go w ten sposób, że PRI działa jak ON. Od tego czasu on kranika nie ruszał i cały czas był ustawiony na PRI (podczas garażowania również). U mnie w garażu też tak stoi i na razie benzyny na podłodze nie widać. Poziom oleju nie jest wysoki, ale troszkę zalatuje benzyną. Do tego zauważyłem, że w porównaniu do schematu podłączeń wężyków są pewne różnice, np. na wężyku, który dochodzi do kranika z prawej strony (czyli rezerwa) zrobiony jest trójnik i wchodzą w niego dwa wężyki (zgodnie ze schematem powinien być jeden prosto do baku). Czy jest możliwość, że wersja poprzedniego właściciela jest zgodna z prawdą i pozycja PRI może odpowiadać ON po pewnych modyfikacjach?
 
 
vinyl 

Model GSa: GS 500F
Dołączył: 10 Kwi 2008
Pochwał: 4
Posty: 115
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2020   

Ma ktoś na sprzedaż lub wie gdzie kupie nowy kranik paliwa (RES/PRI) albo chociaż uszczelkę - usmiechnieta buzka? Pozdrawiam!

Model GS500 F 2004
  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.