WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Kranik
Autor Wiadomość
Piroman1981 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 42
Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 15
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: Czw 22 Sie, 2013   

No i nowicjusz dał d..y po raz drugi. Z miesiąc temu miałem w trakcie jazdy jakieś problemy z doprowadzeniem paliwa (mimo że wskaźnik paliwa jeszcze pokazywał zapas jakiejś 1/5 baku) i moto przygasało a potem w trakcie jazdy zgasło.
Przestawiłem kran na PRI, dałem radę dojechać do najbliższej stacji, zatankowałem, odstawiłem potem maszynę do garażu. Dzisiaj podobna sytuacja przy baku do połowy pełnym więc wlałem na full ale coś mnie tknęło i luknąłem na ten kran. Oczywiście zapomniałem go z PRI wtedy przestawić - stał tak ponad miesiąc w garażu. Nic z niego nie wyciekło ale po tym co tu pisaliście sprawdzałem - olej śmierdzi benzyną. Uszczelki nie poszły w diabły bo nic więcej z niego nie kapie. Pomyślałem co by może go otworzyć na korku parę razy na kilka godzin i niech odparuje po prostu ta benzyna z miski - w dwusuwach się to miesza bo oba płyny są niepolarne ale.... można tak spróbować, czy jednak trzeba znowu wymieniać olej?

Do cholery - 2 miesiące po wymianie oleju i następna 100-ka w plecy....
 
 
KATANA 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Gru 2009
Pochwał: 58
Posty: 963
Skąd: KĘTRZYN
Wysłany: Pią 23 Sie, 2013   

Olej rozrzedzony, to olej nadający się już tylko do zlewki/recyklingu. Oczywiście że z zasady nie powinniśmy pozostawiać kranika na PRI (i to był twój błąd). Dodam tylko tak dla jasności, bo widzę że wszyscy strasznie się boją tego ustawienia kranika, mianowicie... jeżeli układ sterujący otwieraniem zamykaniem dopływu paliwa w gaźnikach jest sprawny, a części składowe tego zespołu nie są uszkodzone/zużyte- to nawet przypadkowe zapominalskie pozostawienie moto na PRI, nie doprowadzi do jego zalania- tak jest to możliwe i nawet działa, ale przypadki są różne dlatego postępujemy (prawidłowo zresztą) "zapobiegawczo". Praktycznie w każdym silniku da się wyczuć woń benzyny po odkręceniu korka wlewu oleju- pytanie jak mocno, bo od tego zależy też ewentualne ustalenie przyczyny powstałej usterki. Normalnie w trakcie pracy silnika, podczas suwu sprężania nie wszystkie produkty ulegają spaleniu... ich pewna część przedostaje się przez pierścienie tłokowe prosto do miski olejowej, i dlatego min. da sie wyczuć w oleju/silniku zapach benzyny.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Sunborn
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Witam mam problem ponieważ podniósł mi się stan oleju i czuć zapach benzyny. Tak więc dziś rozebrałem kranik, i nie wiem czy dobrze go sprawdziłem. http://img600.imageshack.us/img600/3705/8crc.jpg Na tej fotce został tylko wężyk który wychodzi z baku(z króćca po lewej stronie). Gdy jest w pozycji ON mogę normalnie dmuchać w wężyk, jednak gdy przerzuce na pozycje RES, lub PRI już się nie da. I teraz moje pytanie czy takie sprawdzenie coś daje?

http://img600.imageshack.us/img600/2974/atgf.jpg To zdjęcie mojej membrany. Nie powinno być tu jakiejś dodatkowej uszczelki? w momencie gdy dmucham ona wyfruwa ze swojego rowka.
 
 
godofrock90 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 149
Skąd: Peterborough UK
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Wszysto wskazuje ma to ,ze masz zle zlozony kranik.
Na pozycji ON i RES sprawny kranik nie moze puscic powietrza przy dmuchaniu/ zaciaganiu.
Przy PRI owszem gdyz jest to pozycja swobodnego zalewania omijajaca system podcisnienia.

Co do 2 giego pytania to u mnie tez tam nie ma zadnej uszczelki choc wiem ze powinna byc, ale wszystko z kranikiem jest cacy wiec zostawilem jak jest.

EDIT

na moje oko to pokreciles cos przy skladaniu a mianowicie ustawienie dzwigienki i blaszki.

ON ma byc na dole
RES po lewej
PRI na gorze
Ustaw dzwignie i blaszke tak jak wyzej i powinno byc ok :)
_________________
Bikes are awesome!
 
 
Sunborn
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Wszystkie oznaczenia w kraniku mam takie jak piszesz okazało się, że wąż był zamieniony i dlatego tak się działo. Teraz jest tak, że na RES I ON nie na się dmuchnąć tylko na PRI. I wydaje mi się, że przez to ze mialem zamienione węzyki, nieswiadomie jezdziłem na PRI. Tylko mam problem może błahy bo nie mogę założyć wężyków na króćce przy baku. Jeden założe to drugiego się nie da bo blokuje sie o ten pierwszy.
 
 
godofrock90 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 149
Skąd: Peterborough UK
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Tez mialem ten problem, wezyki mam w oplocie i w miejscach przy kruccach musialem odciac kawalek oplotu a potem paluszek, slina , posmarowac kruciec i powinno wejsc :rotfl:
_________________
Bikes are awesome!
 
 
maciej9303
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Paź, 2013   

Koledzy, kto mi powie jak poprawnie złożyć kranik? wyjąłem pokrętło i ze środka wypadł plastik, który da się włożyć w dwóch pozycjach. Jest na nim kropka, która chyba ma mówić o położeniu. Co do położenia blaszki to wiem jak ona ma być, ale ten plastik można chyba założyć niezależnie od niej w dwóch pozycjach.
 
 
godofrock90 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 149
Skąd: Peterborough UK
Wysłany: Pon 07 Paź, 2013   

Z tego co pamietam ten plastik z kanalikami dalo sie wlozyc tylko w jednej pozycji.
Wypustki od pokretla pasuja tylko do jednego ustawienia, chociaz nie wiem jak to wyglada w wersji poliftowej.

Jezeli masz watpliwosci to przypatrz sie na sam kranik, podmuchaj, pozbaj jego budowe i zasade dzialania, potem to samo z tym plastikiem i na logike zloz tak zeby dzialalo :P
_________________
Bikes are awesome!
 
 
maciej9303
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Paź, 2013   

Teraz już widzę, że da się w jednej pozycji, wtedy jednak wypadło to na otwartym zaworze głównym i lejące się paliwo skutecznie uniemożliwiło ocenę sytuacji, wepchnąłem to tylko, żeby zatamować wyciek :)
 
 
Kurczak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Kwi, 2014   

witam,

Panowie mam problem z kranikiem a mianowicie mi padł i zaczeło lecieć z niego ze wszystkich możliwych stron. mam pewnie problem ponieważ nie mogę dostać zestawu naprawczego. różnica jest taka ze mam membrane okrągłą a nie taką jak na zdjęciu w temacie: http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=2069

pytanie mam takie czy jak kupie zestaw taki jak na zdjęciach to będzie pasował do kranika który ja posiadam z okrągłą membraną bez otworów na mocowanie śrub?
 
 
affectpct
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Kwi, 2014   

Nie baw się w zestawy kup "nowy" używany od netbiker.pl i będzie gitara ;)
 
 
Kurczak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Kwi, 2014   

jest to jakiś pomysł:) już zamówiłem.

Panowie jest taki temat wrzucony na forum:
http://www.forum.gs500.pl...=kranik+zaworek

czy ktoś może mnie oświecić o jaki zaworek chodzi w kraniku?
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

wróć do 13tej strony tego tematu to się dowiesz
 
 
 
_adam_ 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lut 2014
Pochwał: 3
Posty: 343
Skąd: Lublin/Kozienice
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   Który króciec do czego ?

Witam,
mam mały problem z kranikiem. Jadać w pozycji "ON" pobiera mi paliwo aż do samego dna. Nie sprawdziłem co by się działo w pozycji "RES", gdyż nie miałem czasu. Czy możliwe jest, że poprzedni właściciel przypadkowo zamienił przewody z kranika przy zbiorniku paliwa, które łączą się z kranikiem głównym ? Zajrzałem ostatnio pod zbiornik i na kraniku z lewej strony ( przy lewym króćcu ) jest napis R czyli jak wnioskuje rezerwa, a po lewej O czyli on. Przewód z lewej strony podłączony jest do lewego króćca przy kraniku głównym.

EDIT: Przejrzałem jeszcze raz post i znalazłem

Wynika z tego, że jest tak jak myślałem. Zamienione przewody.
 
 
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Pochwał: 12
Posty: 859
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Co prawda kolejność powinna być taka że najpierw szukasz a później jak nie znajdziesz odpowiedzi to pytasz. No ale lepiej późno niż wcale.
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.