WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Wzrost ridera a wielkosc GS-a.
Autor Wiadomość
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

słuchajcie, ja mam 182cm i 78kg. Kiera dzielona. Jak dłuzej pojeżdzę, to bolą mnie łapy :(
Ale tu rozchodzi się o pozycję - generalnie jest mi wygodnie, tyle że jakoś na innych motocyklach dało się ciężar ciała usadowic na siodle i kolanach.
W GS czasem czuje że cześc ciężaru idzie na dłonie i wtedy zaczynają boleć. Wszystko ok, póki pamietam, ale jak się zapomne, ciężar znów idzie na ręce.
przejechałem dopiero 600km. Nie wiem czy jest szansa, żeby się przyzwyczaić? naturalnie, jest o wiele lepiej niz na początku, gdzie rece po 5km bolały :]
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

GS taki jest.
Pozycja nie jest turystyczna.
Lekko sportowa. Siedzenie za wąskie.

Myślę że kierownica akcesoryjna poprawia komfort.
Przejechałem 6 tys. km GS-em i nie jest źle. Dupa czasami boli od siedzenia, ręce lekko czuć.
_________________
www.gs500.pl
 
 
retro303
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

Gs nie jest wcale jakis najmniejszy... ma swoja moc. Wygoda nie grzeszy ale jest wierny i zwykle bez awaryjny. Ci co pieprza ze to wiekszy rower nie maja pojecia o niczym i niech lepiej nie probuja nawet nim jezdzic bo do tego to moze najwyzej wska na wsi im posluzyc...;)
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

generalnie pozycja nie powiem że jest zła - dupsko mnie nie bolało po 80km. za to te ręce. Nie wiem co jest nie tak. Spokojnie się mieszcze, ale nie lubei leżeć na baku. Jade sobie na ugietych rękach, trzymam się kolanami baku, plecy wyprostowane, pochylone do przodu.
I lipa :| momentami aż skurcz łapie.
Jeszcze się zastanawiam czy to nie moja wina - wiecie, pierwsze moto, pierwsze doświadczenia - nie powiem, czasami się mocno spinam i zapominam o tym.
 
 
kuboslawa
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Moje 190 + 2cm (buty) i około 80 kg mieszczą się sam raz. Na krótszych trasach jest OK nie wiem jak na dłuższych jeszcze nie miałem okazji przekonać się. Pozdr!
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

mam 178cm i 68kg wagi ogólnie jest spoko, motor w sam raz, jednak czasem na naszych super drogach w koleinach brakuje paru cm i opieram sie tylko na palcach..
co do kierownicy to też mam dzieloną i na samym początku nawet po pół godziny jazdy ręce dawały się juz dość mocno we znaki, ale przyzwyczaiłem sie i jest ok
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Irek napisał/a:
a naszych super drogach w koleinach brakuje paru cm i opieram sie tylko na palcach..
co do kierownicy to też mam dzieloną i na samym początku nawet po pół godziny jazdy ręce dawały się juz dość mocno we znaki


no niestety, moj gs troche myszkuje na koleinach :( nie wiem jak inne motocykle.

Też mam dzieloną i problem bolacych rąk juz opisałem.
Jednak zacząłem zwracać uwagę na pozycje i sie okazało że to ja źle jeżdze.
Przyzwyczajony z roweru, zapominałem się, do tego spinałem mięśnie kiedy była stresowa sytuacje (zakręt, hamowanie itp. - no w końcu dopiero zaczynam) jechałem na wyprostowanych rękach zapominajac o przeneisieniu ciezaru na kolana i dupsko.

Teraz zwracam wieksza uwage by nei tryzmać kurczowo kiery, tylko jechac na luzie i miec ugiete rece w łokciach - niby oczywiste, a jednak.
No i to pomaga ;]
jak pisałem mam 182cm i moto leży mi idealnie.
 
 
mikolajm
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011   

Hej!

Mam na oku ładnego GS500E, ale nie jestem pewien czy mój wzrost i ta maszyna to dobre połączenie. 193 cm, do tego swoje też ważę, choć ciągle wagę redukuję. Przyznam, że nie chcę nim szaleć ( ;) ), głównie to jazda po mieście do pracy, więc nie chodzi tutaj o jakiś tam spadek mocy, a głównie pozycję na motocyklu. Siedziałem i czułem się dość komfortowo, ale nijak ma się to do właściwej jazdy zapewne, dlatego pytam bardziej doświadczonych userów.
 
 
Duellis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011   

Mam 194 i się mieszczę, nie odczuwam jakiegoś specjalnego dyskomfortu, choć jak kiedyś zrobiłem 300km praktycznie jednym ciągiem to zsiadłem z moto nieco połamany wymuszona pozycją (ale wtedy zimno było, co na pewno tez miało znaczenie). Na mieście bez problemu, jeżdżę codziennie do roboty i nic mnie z tego powodu nie boli :)

Jedyny minus - przy Twoim wzroście będziesz wyglądał na GSie jak na psie, jak ci to nie przeszkadza to ja nie widzę przeciwwskazań. Wbrew pozorom na GS500 jest więcej miejsca niż na niejednym większym sprzęcie, przykładowo na SV650 się nie mieszczę.
 
 
Paca
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011   

Imię: Paca
Wzrost: 192cm
Wiek: 22 lata (mentalnie 12)
Staż na GS: 3 sezony
Najdłuższa trasa: 600km w 14 godzin na zlot
Najbardziej boląca część ciała: dupa, prawa dłoń, kark, barki, kregosłup, prawy nadgarstek, kolana, duma, dusza

Prawda jest taka, że chcieć to móc :) Można spokojnie zjeździć Polskę i nie cierpieć katuszy. Jak powiedział Duellis, średnio się przy tym wygląda ale ty tego nie widzisz :) Jazda z prędkościami oscylującymi w granicach 170km\h wymaga mocnego poskładania :zawstydzony: Ja byłem rad wielce choć przyznam, że na Fazerze jest o dwa nieba lepiej.
 
 
mikolajm
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011   

Jeszcze jedno pytanko - nie orientujecie się, czy na Hondzie CB 500 jest więcej miejsca? Mam możliwość obejrzenia takiego motocykla, ale nie wiem czy warto jechać - jedyne kryterium to byłoby właśnie ułożenie kierowcy na maszynie.
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Ja mam 179cm i 73kg, jak dla mnie GS pasuje jak szyty na miarę. Nie ma problemu jesli chodzi o wsiadanie, podpieranie (na lekko ugietych kolanach), przepychanie moto na parkinu czy żeby się pochylić przy wiekszych predkościach - zegary mam wtedy 15-20cm od szybki kasku. Myśle że najlepszy przedział wzrostowy na GSa to 175-180cm bo przy wiekszym wzroście wizulanie motocykl wydaje się za mały a przy niższym jak ktos już wyżej napisał problem z podpieraniem np. gdy stoimy na skrzyżowaniu.
 
 
 
Piotras88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Ja mam 172 cm i jest mi niewygodnie, nogi za bardzo do tyłu, nadgarstki bolą, a po trasie powyżej 50 km dochodzą do tego plecy, tyłek i Bóg wie jeszcze co :/ Ale wokół komina nie jest źle :]

Nawiązując do pytania Kolegi mikolajm-a jeździł ktoś CB 500? Słyszałem, że jest sporo wygodniejsza, gdyby nie to, że GS-a kupiłem po bardzo okazyjnej cenie,to zdecydowałbym się pewnie na cebulę...
 
 
muminek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 336
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

176 cm i 56 km i jest mi wygodnie. po dluzszej jezdzie plecy i tyłek troche boli ale jakos po jezdzie na chopperze tez tak mialem wiec... jedyne co mi troche przeszkadza to ta kanapa, siedze cały czas albo za bardzo z lewej albo z prawej strony. nie moge sie usadowic elegancko po srodku.
z tego co wiem na CB siedzi sie bardziej prosto - czyli kwestia gustu już, bo bardziej pochylona postawa to bardziej sportowo xD
 
 
 
Snajper4
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Gdzie wy jeździcie że robicie 50km i już odpadacie bo was wszystko boli? :P
Ja mam 173 i jest mi całkiem wygodnie, dupa i nadgarstki zaczynają dawać znać po ponad 100km ale zaczynają dopiero boleć po paru set km :) .
A plecy? Chyba się garbicie za bardzo na moto :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.