Problem z GPZ :/
Odpowiedz do tematu

kikon18
[Usunięty]
: Problem z GPZ :/
Temacik może nie o naszych motorkach ale może ktos mi pomoze :) no wiec tak, dziś tatuś rozebrał swój motor ( kawe GPZ 750 ) i regulował zawory, tam są na sruby, 16 zaworowy silnik, tylko dwa zawory miał prawidłowy luz :/ reszta była do korekty, a co mnie najbardziej zaskoczyło to to że na wszystkich ssacych nie było wogóle luzu :/ troche dziwne. No ale dobra dał luz taki jak ma być poskładał i... Odiwo motorek zapalił za pierwszym jak nigdy, zwawsze były problemy za paleniem, i opórcz tego motorek jak by lepiej chodził, ciszej i wigóle, a teraz ten problem... chodzi o olej a własciwie o to że tak jak by pompa nie pompowała go, wczesniej wysztko było ok, poprostu jest coś takiego że w oczku przez któro patrzy sie na ilośc oleju po uruchomieniu silnika olej powinien pójsc w obiegi wtedy na oczku powinno być połowa odsłonieta co wskazuje na własciwy poziom, a po tejregulacji olej jak by wogóle nie poszedł w obieg oczko cały czas było zalane :/ co może być tego przyczyną ?? macie jakieś pomysły ?? Prosze o pomoc :)

:
Lampka cisnienia oleju gasnie? Poziom na bagnecie jest w porzadku?
Moze paliwo dostało sie do oleju i poziom wzrosł? Gaźniki nie ciekną? kranik jest zwykły czy podcisnieniowy jak w GS?

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
kikon18
[Usunięty]
:
kontrolka gaśnie, karniak cisnieniowy, paliwo nie cieknie z gazników, jaką droga mogło by się dostać do oleju ?? poziom tak jak pisałem sprawdz aię przez to okienko, nie ma bagnetu, ale tylko na uruchominum silniku, a po uruchominiu nic sie nie dzieje z olejem, tak jak by było za dużo ale przed regulacją było wszystko ok. nie było nic dolewane.

:
Sprawdź czy olej nie smierdzi benzyna.
Paliwo mogło sie dostac po przez uszkodzona membrane w kraniku lub przez gażniki. Moze było zostawione na PRI.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
kikon18
[Usunięty]
:
no dobrze jutro sprawdze to :) a czy olej jest dużo żadszy jak sie rozgrzeje niz jak jest zimny ?? bo mi sie troszke rzadki własnie wydawał jak odkreciłem taki korek i troszke wyleciało. Jak zlewałem z GS to był ciepły ale nie był aż tak rzadki.

:
Owszem ale to zalezy od klasy lepkosci oleju. Na pewno po nagrzaniu zmini sie gęstosć.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
kikon18
[Usunięty]
:
olej jest tam taki sam jak i moim GSie. Wiec ta gestość mi tu nie pasowała :/ a np. mogło by być coś związane z ta regulacją zaworó że pompka mi pompuje bo nie wiem zaworry nie kryją i nie ma cisnienia czy coś ?? na pri to raczej nie było, daliśmy tylko przed zapalaniem moze na 5 sekund i odrazu zapalił i tata dał spowrotem na on po jakiś 5 sekundach, czyli w sumie 10 s był na pri. jutro powacham te olej... oby ot tylko paliwo :/

:
Z pompą oleju regulacja niema nic wspólnego.
Zobacz z ktorego gaźnika odchodzi przewod podcisnienia otwierający kranik i czy nie dostaje sie tamtędy paliwo. jesli tak to membrana jest dziurawa w kraniku.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
kikon18
[Usunięty]
:
no wiec tak, w oleju faktycznie było paliwko, był ten charakterystyczny zapach i olej był żadrzysz, co mam zrobić w tym wypadku ?? sprawdzić ten przewód ??

:
Sprawdź kranik podciśnieniowy czy czasem nie puszcza paliwa bez podciśnienia (Sam sie otwiera) lub puszcza paliwo częścią podciśnieniową ( dziurawa membrana w kraniku) Byc może któryś z gaźników ma uszkodzony zaworek iglicowy i nie trzyma poziomu paliwa i przelewa. W takim wypadku po ogledzinach swiec będzie wiadomo ktory to gaźnik. Czarna moze być też ta swieca , z ktorego cylindra pobierane jest podcisnienie do otwarcia kranika.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
kamil.k
[Usunięty]
:
jak zaworki nie maja luzu to znak ze wyklepuja sie powoli gniazda zaworów i zawór glebiej osiada kasujac luz

kikon18
[Usunięty]
:
Mam jeszcze jeden problem z ojca GPz-tką. Jak silnik jest zimny sprzęgło nie działa (sprzegło tam jest hydrauliczne :/ poptostu nie wysprzęgla, dopiero jak sie moto na grzeje, i włączy sie bieg i wciśnie sprzęgło ( moto stoi na stopce centralnej) i wtedy jak sie hamulec tylni nacisnie to pucści, tak to trzyma :/ Potem jak już puści to normalnie chodzi nie ciągnie ani nie ślizga. Co może być przyczyna ?? (olej nowy zalany)

:
Klejenie sprzęgła na zimnym silniku to normalne zjawisko o tej porze roku. Duzo tez zależy od klasy lepkości użytego oleju. Napisz jaki jest wlany do tej GPZ. Dokładny symbol np 10W40. Olej mam nadzieję motocyklowy?

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
kikon18
[Usunięty]
:
no tak olej motocyklowy 10w40 (mineralny) z Mobila1 no zobaczymy czy jak sie zrobi troszke cieplej to coś pomoże :) W tamtym garażu co Stoi GPZ to jest jakieś 5 stopni... Jutro go przestawie do tego garazu co suzki stoi i zobaczymy co się bedzie działo :)

kikon18
[Usunięty]
:
przepraszam 15W40 :) moto jest dość stare, jaki polecacie w tym wypadku olej ??

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.