WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Stawianie motocykla na kolo - jazda na jednym kole , na kole
Autor Wiadomość
Piotrek191
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   Stawianie motocykla na koło - jazda na jednym kole , na kole

Witam! Jestem początkującym kierowcą i dopiero niedawno rozpocząłem przygode z GS-ką... :D Teraz chciałbym się nauczyć stawiać go na gumie, ale nie mam o tym zielonego pojęcia... :( Czy ktoś mi pomorze :?: :?: :?:
 
 
capri
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

Witam, Nie mam doświadczenia z GS-em, tym bardziej, że mojego nie mogę dostroić na max jego możliwości, ale jak nie ma siły, zeby wszedł na koło tylko za pomocą gazu musisz strzelić ze sprzęgła. Jednak uważaj, żebyś nie strzelił w jego max obrotach, bo sądze, ze miałbyś go na sobie szybciej, niż zdążyłbyś zareagować. Ja umiałem jeździć na gumie na crossie HUSQVARNA 510 TE, ale on wchodził na koło przy dodaniu gazu :) próbuj, zapewne nie raz się wywalisz... ubierz ochraniacze i rób to z głową
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

hah xD ja to nawet na simsonie dawałem radę przejechać kilkadziesiąt metrów xD

poprostu wciskasz przednie zawieszenie i jak odbije dodajesz gazu... gs sobie poradzi, bo już raz próbowałem...a jak nie to możesz lekko poderwać, może łatwiej, bo tu zawieszenie troszkę twardsze, bo wciska to się w enduro i crossach :p

strzał ze sprzęgłą oczywiście stawia najlepiej, ale łatwo się glebnąć
 
 
Piotrek191
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

Myślałem,że jeszcze sobie pośmigam... Jednak wczoraj spadł śnieg i po zawodach... :(
 
 
WojtekR1978
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

Nie orientuję się do konca ale mam wrażenie że do łatwiejszego stawiania GS na koło mozna dokupić zębatkę z mniejszą o 1 czy 2 ilością zębów. Ale już teraz sam nie jestem pewien.
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

jak powiększysz tylną, lub zmniejszysz przednią... ale ja bym nie zmieniał, bo biegi sa ładnie zestrojone, postawić też się da, a tak to wolniej będzie śmigał... a jak masz w moto tak że odkręcasz i leci na jedno to nie jest aż tak ciekawie, bo nieraz niechcący odkręcisz za mocno i lipa może być :P jak raz się przejechjałem na R1 kawałek to niemaiłem pojęcia że to tak chodzi.. 1/4 gazu a ja na jednym wylądowałem =O pierw lepij się nauczyć bez tego jeździć a potem uczyć się uwarzać na to... takie jest moje zdanie
 
 
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

WojtekR1978 napisał/a:
Nie orientuję się do konca ale mam wrażenie że do łatwiejszego stawiania GS na koło mozna dokupić zębatkę z mniejszą o 1 czy 2 ilością zębów. Ale już teraz sam nie jestem pewien.

Dobrze się orientujesz .
http://video.google.com/v...1950267&q=stunt to jest jedno rozwiązanie ---> zobaczcie na zębatkie .

A inny to zmienić zębatkie zdawczą na o jeden ząbek mniejszą tylko trzeba pamiętać o jednym GS nie ma pompki oleju .
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

a najłatwiejszym wyjściem jest zmienić moto na mocniejsze xD

ale mniej realnym :P
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

matoshiba napisał/a:
tylko trzeba pamiętać o jednym GS nie ma pompki oleju .


Pompę oleju ma jak najbardziej , tylko smok tej pompy znajduje sie w przedniej części miski olejowej. Po postawieniu moto do pionu smok wynurza się z oleju i brak cisnienia w układzie smarowania. Tym samym silnik mozna zatrzec na panewkach.
Jak wolisz kase przeznaczyc na paliwo a nie remont silnika lub jego wymiane to lepiej nie gumuj.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
capri
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

michal_elwuo napisał/a:
... bo nieraz niechcący odkręcisz za mocno i lipa może być :P jak raz się przejechjałem na R1 kawałek to niemaiłem pojęcia że to tak chodzi.. 1/4 gazu a ja na jednym wylądowałem =O pierw lepij się nauczyć bez tego jeździć a potem uczyć się uwarzać na to... takie jest moje zdanie


Ale to Ty dodajesz gazu a nie ktoś za Ciebie... czuć, że wchodzi na koło to odejmujesz...chyba, że chwytasz gaz głębokim nachwytem i jak cofa Cię do tyłu to automatycznie dodajesz gazu no i .... reszta znana...
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

w sumie fakt :) ja to mam stracha, bo na rowerze jak się chciałem nauczyć to nieraz poleciałem na pl;ecy... na simsonku tak samo, tylko że on wyjeżdżał mi spod dupy :P nie chcę nic zrobić gsowi i dlatego się boję :P jak już wszystko wyczuję (póki co to przejechałem z 120km, to to jest nic) to będępróbował :)
 
 
capri
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

ja tam tez nie chce katować GS-a, tym bardziej go zatrzeć. niech zostanie na dwóch kołach :)
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

racja :) przy ruszaniu jak szarpnie na jedno niezaszkodzi (no tylko troszkę), ale katowac nie ma co :D po simsonie nauczyłem się żenia ma co katować (po tym odrazu źle chodził xD )
 
 
pwpsrspl
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   Pompa oleju w gs 500

Smoka można przerobić tak zeby lapal olej nizej, z tego co wiem to w gsx-f 600 o 750 z roczników 88-97 byly lepsze pompy a konstrukcyjnie bardzo podobne do tych z gsów. Ja sie zastanawiam cały czas czy sie oplaca bo za sezon mysle o gsr 600 a gs pojdzie do mojej dziewczyny. Jak by ktos nawet próbowal latac tak jak tamten chlopak z filmiku na googlach to gs długo by nie pożył heh. Co nieznaczy ze kilkusekundowe gumy bardzo szkodzą. Sam potrafie podnies gs'ke na 4-5 sekud od 15-20 km/h do konca 1 biegu. Ze sprzegla oczywiscie. Mój nie idzie ze sposobu na odbicie z zawiechy, moze mam za twardą z przodu, gsx-f kumpla szedl bardzo ładnie. Zawsze mozna zalac troche więcej oleju niż trzeba ale wtedy trzeba liczyc sie z tym ze cisnienie bedzie za duże i poniszczy pierscienie.
Także jak sie chce latać na gsie na gumie to trzeba troche zainwestowac zeby potem nie inwestowac 10x tyle =)
 
 
Rafał
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Sty, 2008   Re: Jak nauczyć się stawiać motor na koło? (jazda na jednym

Piotrek191 napisał/a:
Witam! Jestem początkującym kierowcą i dopiero niedawno rozpocząłem przygode z GS-ką... :D Teraz chciałbym się nauczyć stawiać go na gumie, ale nie mam o tym zielonego pojęcia... :( Czy ktoś mi pomorze :?: :?: :?:





http://smfighters.com/index.php?page=home a tu spróbuj sie zgłosic Za 500 zł poinenes mies przystosowanego Gs do latania nagumie Nawet robia wstawki do miski olejowej i Silnik jest smarowany pod kazdym katem...powodzonka zycze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.