Benzyna w oleju
Odpowiedz do tematu

: Benzyna w oleju
Witam , mam problem z swoim GS 500 ( wersja five stars 1998 ) , jest to mój pierwszy motocykl i niestety z braku podstawowej wiedzy jeździłem od zakupu motocykla z kranikiem ustawionym na PRI . Jeździłem tak ponad 1.5 miesiąca i po dłuższym postoju około tygodnia przy próbie odpalenia wyciekła kałuża i motocykl już nie odpalił . Po prześledzeniu forum postanowiłem wymienić olej lecz że dopiero zamówiłem motul 10w40 i filtr to chciałem tylko wylać stary olej i filtr odkręcić po odkręceniu korka oleju wyleciało około 8 litrów czarnego płynu a filtr oleju wygląda prawie jak nowy . Nie wiem czy to grubsza sprawa i motor pakować na przyczepę i do mechanika czy wymiana oleju i filtru wystarczy .

:
Gaźniki na stół i wymień wszystkie oringi w środku. Sprawdź też stan zaworka iglicowego i jego gniazda. Jeśli w gaźnikach jest wszystko ok to po napełnieniu komory pływakowej dopływ paliwa powinien być odcinany. Możesz rówenież wykonać przegląd kranika. Na koniec wymiana oleju i filtra. Jeśli nie jeździłeś w takim "olejem" to wszystko powinno być ok.

P.S Na przyszłość dopisuj posty do starych tematów o podobnej tematyce zamiast tworzyć nowe ;)

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.