Dlawienie motocykla od mieszanki? Przyczyna - skutek
Odpowiedz do tematu

: Dławienie motocykla od mieszanki? Przyczyna - skutek
Witam, ostatnio podczas jazdy chwile po zatankowaniu mój gs zaczął dlawic się na obrotach powyżej 4,5tys. Nie bardzo szło przyspieszyć ponad te obroty do domu wróciłem na 6 biegu przy 4 tys obrotach. Po zatrzymaniu moto mocno go przegazowalem na parkingu poszedł czarny dym i wydaje się, że gs już wrócił do normy. Zwalczanie skutku przez przegazowanie? Co może być przyczyną dostania się mieszanki do gaźnikow? Zła regulacja? Nie zdarza się to za często przejechałem 3500km i może trzeci raz mam taką sytuację.

LwG <Matt>
:
Może pływak się zawiesza albo coś nie tak z kranikiem.

:
4,5 tys powiadasz. To jest magiczna granica gdzie podnoszą się w gaziorach te plastiki od mieszanki powietrza. Dziwne że zdarza się to rzadko. Sprawdziłbym iglice, sprężynki i pokrywki . Może po odblokowaniu zaczęło się to dziać ?

:
AdrianOstr napisał/a:
4,5 tys powiadasz. To jest magiczna granica gdzie podnoszą się w gaziorach te plastiki od mieszanki powietrza. Dziwne że zdarza się to rzadko. Sprawdziłbym iglice, sprężynki i pokrywki . Może po odblokowaniu zaczęło się to dziać ?


Motocykl mam od końcówki maja tego roku, po zakupie wyregulowane i wyczyszczone gaźniki przez znajomego mechanika wymieniłem również świece i podstawy tzn. Olej, płyny filtry. Nabiłem nim 3800km bez żadnej większej awarii, raz się obaliłem na moto przez puszkę ale przy prędkości parkingowej wtedy również poleciał czarny dym z rury ale to zrozumiałe. Lecz dlaczego stało mu sie to przy spokojnej jeździe? W sumie po przegazowaniu do dzisiaj jeździ bez problemu więc to chyba taki chwilowy problem po sezonie na nowo sprawdzę ze znajomym gaźniki. ;)

LwG <Matt>
:
Czy mogę zapytać jak to się skończyło? mam podobnie a wyszukiwarka przekierwala mnie tu na zapytanie. Pozdrawiam

;)
:
marekdrill777 napisał/a:
Czy mogę zapytać jak to się skończyło? mam podobnie a wyszukiwarka przekierwala mnie tu na zapytanie. Pozdrawiam


Kilka razy zdarzało się mu zamulać i szarpać przed zebraniem prędkości.
Przyczyną było na 99% mikro pęknięcie gaźnika... Praktycznie nie do wykrycia bo szukaliśmy z kumplem po całym gaźniku pół dnia... Zaryzykowałem kupiłem gaźnik do gs'a wymieniliśmy korpus i więcej nie było problemów :)

LwG <Matt>
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.