Mandat z fotoradaru od gitd
Odpowiedz do tematu

: Mandat z fotoradaru od gitd
Cześć, czytam i czytam i już nic sensownego nie mogę zleźć na ten temat.

Do ojca przyszedł mandat (300zł, 6 pkt) ze zdjęciem samochodu i kierowcy z fotoradaru.
To nie on prowadził.

Na yanosiku są wnioski ale do straży miejskiej.
Anuluj M- zdania są podzielone czy warto.

Macie jakieś doświadczenia? Coś polecacie?

:
Wnioski do SM były wysyłane z racji tego, że wyrokiem sądu za nielegalną uznano praktykę mandatu fakultatywnego (czyli takiego, gdzie na jednym druku miałeś wybór, płace, wskazuje kogoś innego, odmawiam zapłacenia).

Nie wiem jakie mandaty wystawia ITD bo nigdy nie dostałem, ale to była jedyna podstawa która dawała odwołanie od mandatu, właśnie z powodu uchybień formalnych.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Też taki jest
1)przyznanie się do winy 300zł i 6pkt.
2)wskazanie winnego
3)500zł/odmowa przyjęcia

:
tu masz ciekawy wpis https://anuluj-mandat.pl/blog/post/z-dniem-25042016-wygasly-gitd-uprawnienia-odnosnie-fotoradarow-monitoringu-swiatla-czerwonego-i-odcinkowego-pomiaru-predkosci ciekawe, czy poprawiono to prawo, a poza wszelkim innym skoro nie on prowadził, to co za problem wskazać kierowcę ?

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Bo to ja prowadziłem.
Też to czytałem ale tu znajdziemy odpowiedź;
http://www.pomorska.pl/mo...prawda,9914865/

:
Inspekcja wysyła zdjęcia? Do mnie tylko pismo zawsze przychodzi bez foty.

:
Mi też fotoradar walnął zdjęcia parę dni temu na zakopiance (piłem w tym czasie wodę i zagapiłem się, że był znak :) Jechałem autem, które niedawno kupiłem więc mandat przyjdzie na byłego właściciela. Chciałbym go uprzedzić żeby oddał mi druk bo nie chcę brać tego na siebie a na osobę trzecią. Poza tym nie wiem czyj to był fotoradar. Może uda się jakoś wymigać?? :D

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
:
Wszystkie fotoradary należą teraz do GITD. Tylko oni i Policja mają uprawnienia do korzystania z fotoradarów. Policja w to się nie bawi, oni raczej tylko "suszarka" i rozliczanie klienta na miejscu. Straże Gminne / Miejskie z końcem roku straciły uprawnienia i już nie używają fotoradarów.
Także jak błysnęło to przyjdzie list z GITD. Z tego co się orientuję to u nich wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami i ciężko jest uniknąć kary...

SÓZÓCKI GS500 ---> KAWAŁSRAKI ER6F ---> SÓZÓCKI FX650 FREEWIND ---> MOTÓRYNKA YBR250


:
na szczęście coraz więcej fotoradarów jest likwidowanych :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.