karta motorowerowa (AM) a GS
Odpowiedz do tematu

: karta motorowerowa (AM) a GS
siemano ! szukałem ale nie znalazłem wyjasnienia mojego problemu więc pisze tutaj.
jestem w trakcie robienia a2 (a dokladnie zostala mi praktyka)
i pytanie mam takie: czy jak w gimnazjum zrobiłem kartę motorowerową (ostatnio stalo sie to prawajazdy AM) to jeśli mnie złapią na GSie i pokaze im kartę motorowerową to dostanę 300 zł za brak odpowiednich kategorii itp czy 500 za brak prawka?
z góry dzięki za odpowiedź i pozdro ! :D

:
Jesli masz karte motorowerowa to nie jest rownoznaczne z posiadaniem prawa jazdy kategorii AM.

Jesli masz prawo jazdy kategorii AM to za prowadzenie pojazdu wymagajacego innej kategorii niz posiadana dostajesz mandat 300 PLN

Inne obostrzenia - jesli jests w czasie kursu, moze zostac orzeczone zawieszenie kursu na pewien okres, przewaznie 1 roku, ale w warunkach recydywy nawet do zakazu wogole zdawania danej kategorii; druga kwestia to to, ze w wypadku sprastwa kolizji lub wypadku nastapi regres wyplaconego odszkodowania prez twojego ubezpieczyciela na ciebie

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Wlasnie tak jak studi napisal.
Reasumujac, nie oplaca sie jezdzic przed wybraniem PJ ;)

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
czyli wszystko tak jak myślałem... Nosi mnie jak cholera ale jak została mi tylko praktyka to nie będę kusił losu zdam to A2 i full legal haha :D dzięki bardzo za szybką reakcje. Pozdro! :D

:
Mnie by bardziej martwiło widmo zapłaty 100 000zł do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

:
Vatzeque napisał/a:
Mnie by bardziej martwiło widmo zapłaty 100 000zł do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

A z jakiego powodu miał by płacić do UFG jeśli pojazd był by ubezpieczony?

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Mnie bardziej by martwiło:

1. W przypadku kolizji/wypadku płacisz sam za wszystkie uszkodzenia innych pojazdów
2. Jeśli są ofiary/poszkodowani płacisz im sam odszkodowania itp. W Najgorszym wypadku - do końca życia będziesz płacił komuś rentę.

:
Dokładnie jest tak jak napisał simin , a nie daj boże jak byś kogoś zabił bez uprawnień na pojazd który prowadziłeś , wtedy niestety zakład karny :( czego nikomu nie życzę , tylko teoretyzuję ;) :) Zrobić uprawnienia i wtedy latać ;) :)

pawulo40
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.