Volvo V50
Odpowiedz do tematu

: Volvo V50
Mam na oku (według mnie) ładny egzemplarz volvo V50 za 16,500.
Silnik 1.6 109KM Diesel.
Rok produkcji 2005
Przebieg: NIBY 170 tys, udokumentowany książką z ASO we Włoszech. Wpisy do końca 2015 roku.
Dzisiaj tak pobieżnie oglądałem go, bez miernika lakieru i bez komputera. I nie widziałem zeby gdzieś kolor się różnił. Czy żeby elementy było słabo spasowane.
W tygodniu pojade przyjrzeć się mu bliżej.
Miał ktoś styczność z V50 ? Jakie są opinie. W internecie ogólnie dobrze o V50 mówią. Ale nw jakie mają słabe punkty. Lub na co zwrócić uwagę przy kupowaniu, zeby nie kupić skarbonki.
Oraz czy da się jakoś sprawdzić autentyczność tej książki ?

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Mordkaaa napisał/a:
Oraz czy da się jakoś sprawdzić autentyczność tej książki ?

Zadzwoń do centrali Volvo w polsce i zapytaj o to czy mają dostęp do bazy też z innych krajów i poproś o sprawdzenie VIN, a jak nie to znajdź kogoś kto ogarnia włoski i niech dzwoni do nich.

Ogólnie kupować dzisiaj cokolwiek z zagranicy od handlarza to taki średni pomysł bym powiedział ale można ryzykować :)

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Z Włoskim nie mam problemu. Moja mama biegle rozmawia po włosku.
Troche wątpie żeby Volvo chciało udostępnić takie dane.

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
: Re: Volvo V50
Mordkaaa napisał/a:

Przebieg: NIBY 170 tys, udokumentowany książką z ASO we Włoszech. Wpisy do końca 2015 roku.


http://allegro.pl/listing...rwisowa%20volvo

Takze ten... ;)

Honda VFR750 '94
Honda VT600 obrzyn '95
:
Volvo to marka, która trzyma cenę. Trochę tanio jak za ten rocznik, dobrego za pół darmo nikt nie sprzeda. Wartość rynkowa 1.6d z 2005 roku to ponad 18.000zł.

Masz tu link http://omnipret.com/pl/rp...v50#report_2130

:
no wiem właśnie. Dlatego pytam czy ktoś miał styczność z tym modelem. Żeby podpowiedział co się psuje, itd. Nie skreślam samochodu dopóki go nie obejrzę. Podłącze kompa ale nw czy coś pokaże. Np w alfie pokazuje oryginalny przebieg, nw czy jest taka funkcja w volvo ?

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Takie coś znalazłem w swoim śmietniku o tym volvo.
Może pomóc, ale na pewno nie zaszkodzi ;)


:
Mordkaaa napisał/a:
Troche wątpie żeby Volvo chciało udostępnić takie dane.

A dlaczego mieliby tego nie zrobić?
Wątpię co najwyżej aby chcieli to zrobić za darmo.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
W ASO juz nie chca podawac info na temat samochodu, a jak podaja to bardzo ogolne. Tak jest w oplu i vw

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Ty dalej z ta ksiazka?
Normalnie v50 stoja po 18k, a tu masz rodzynka 170kkm za 16k, w dodatku do konca serwisowanego w ASO. Pamietaj ze przywiezienie go z Wloch cos kosztowalo, no i jeszcze ktos chce na nim zarobic
300 ma nalatane jak nic. Nie mowie ze to go dyskwalifikuje, wiekszosc fur z zachodu ma tyle. Ale nie ma sie co jarac przebiegiem i ksiazka, bo to zwykla sciema

Honda VFR750 '94
Honda VT600 obrzyn '95
:
Rozmawiałem z moim sąsiadem, który jest handlarzem i przez jego ręce przewinęło sie już kilka V50/S40. Zdecydowanie odradził kupowanie jakiegokolwiek V50, a już szczególnie z Włoch. Wysokie temperatury nie służą dobrze temu modelowi, a i Włosi nie przywiązują zbytniej wagi do utrzymania auta. Odradził także sprowadzanie z Belgii, ale nie dopytywałem się już dlaczego :P

Ogólnie powiedział, że te samochody potrafią się psuć od samego stania. Szczególnie padają turbiny, dwumasowe koła zamachowe i wtryski (silnik forda).

Według niego jedyny sposób żeby kupić egzemplarz, który będzie mógł posłużyć, to albo polski salon, albo samemu sprowadzić (najlepiej z Niemiec) i z przebiegiem (oczywiście pewnym) poniżej 150k km.

aka Red 2.0
:
Nie jaram sie ksiazka, tylko mowie ze ASO juz nie daja info o samochodzie. Bo przy kupnie opla sie w to bawilem.

Santos o taka opinie mi chodzilo. Dzieki wielkie. Slyszalem ze z Belgi to sa najgorsze szroty bo tam wiekszosc nie dba o samochod.

Wiem ze nie ma okazji. Ale szukam czegos po komisach, zeby zamienic krolowe lawet :D a jak mam tutaj pod nosem samochod ktory wizualnie mi sie podoba to obejrze go dokladnie i postaram sie zwrocic uwage na to co napisal Santos ;)

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Ja tam generalnie co do handlarzy jestem mocno sceptycznie nastawiony, zwłaszcza do tych co sprowadzają z zagranicy.

Nie ma się nawet co rozpisywać (o kupowaniu auta), niedawno to przechodziłem i była to na prawdę świetna zabawa :D

Można szukać po komisach ale większość jest sprowadzana i przy kursie 4,5 PLN za 1 EUR gdzieś musi być cięcie, na pewno nie na wynagrodzeniu tego co sprowadza. Po zawężeniu poszukiwań do aut z PL i od 1'szego właściciela od razu inne samochody ale też pole negocjacyjne to rzadko kiedy więcej jak pare stówek, coś za coś.

Ale może to Volvo akurat jest ok. Sprawdź dokładnie.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.