OPONY
Odpowiedz do tematu

:
Świat jest mały :D a co do wielkości moto - dopóki nie zobaczyłem napisu cb500f to pomyślałem, że to coś o większej pojemności

...
:
Tylko mi się wydaje że gwynbleidd, piszesz teraz o 3 motocyklu ? (chodzi mi tu o rodzaj: CB500, CBF500 i CB500F to 3 różne motocykle zupełnie inaczej wyglądające)

GS 500 SF
:
Może zamieniłem kolejność liter w nazwie, nie zadbałem o to, ale ciągle mówię o tym ze zdjęć ;)

...
:
Mam takie pytanko jeżeli mam oponę na tył 62S czy to na przód może być 54H? Czy ma być też 54S z przodu? Czy robi to jakąś różnice ? rozmiar opon oryginalny.

:
princessakasia napisał/a:
Mam takie pytanko jeżeli mam oponę na tył 62S czy to na przód może być 54H? Czy ma być też 54S z przodu? Czy robi to jakąś różnice ? rozmiar opon oryginalny.


Indeks prędkości S to 180 km/h, a H to 210 - zadaj sobie pytanie jak często latasz 180km/h - jeśli niewiele to możesz zakładać. Poza tym każda opona ma zapas, więc nie strzeli jak pare razy dobijesz do v-max.

Sowa80 napisał/a:
a jak Diablo Roso ogarnia jazde po mokrym w deszczu?


Z tego co tu piszą słabo. Poszedłbym w strone czegoś bardziej turystycznego - np. Pilot Road 4 albo nadal świetne road 2. Kumpel ostatnio zamawiał PR2 to przyszły z dot 2015 - pomimo obecności czwórki nadal są produkowane.

:
bazant89 chodzi mi bardziej o to czy mogą być z przodu z indeksem H a z tyłu indeks S czy nie ma w tym różnicy? opona tej samej marki ten sam model.

:
princessakasia, mogą. Ja mam indeksy przód do210 tył do270 :) i wszystko jest ok

GS 500 SF
:
BociekPL napisał/a:
princessakasia, mogą. Ja mam indeksy przód do210 tył do270 :) i wszystko jest ok


dzięki za odpowiedź ;)

:
bazant89 napisał/a:
Kumpel ostatnio zamawiał PR2 to przyszły z dot 2015 - pomimo obecności czwórki nadal są produkowane

Są produkowane i jeszcze pewnie długo będą. Produkcja starszych konstrukcji opon radialnych przenoszona jest do rejonów gdzie siła robocza jest tania czyli jakieś Chiny, Tajwan itp., już nie spotka się tej gumy Made in France. Metzeler Z6 mający swoją premierę w roku 2004 jest nada produkowany :) to tak nawiasem jako ciekawostka.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Siema śmigał ktoś może na oponkach mitas MC 50 M-racer,

Ogólnie szukam czegoś aby zastąpić wysłużone Battlaxy, jednak o troszkę ostrzejszym profilu bo trochę za łatwo się je zamyka a potem jest już tylko gleba :D a motocykl mógłby się składać dalej .

:
Zastanawiam się nad zakupem Duro , nowe z 2015 i za fajną kasę , warto ? przemieszczam się motocyklem spokojnie turystycznie :) z góry dziękuję za ciekawe podpowiedzi użytkowników tych opon :)

pawulo40
:
@pawulon40 Powiem Ci, że ja kupiłem Promaxy od Maxisa. Mam nadzieję, że będą się sprawowały dobrze, a po przeczytaniu miliona opinii jakoś ich obraz wydawał mi się lepszy w stosunku do Duro, a cena bardzo podobna. Oczywiście rónież z 2015.

:
pawulon40, ja powiem tak: jestem posiadaczem opon Duro i jak na razie miałem tylko jedną nieprzyjemną przygodę z nimi. Mianowicie zjeżdżałem z takiej stromej góry (oczywiście drogą asfaltową!) i chciałem przyhamować, żeby odbić w boczną uliczkę. Udało się, chociaż był moment, gdy oba koła przestały trzymać się drogi, a ja zbliżałem się niebezpiecznie do rowu. W końcu udało mi się to opanować. Nie wiem czy przy takich warunkach jak wtedy były inne opony zachowałyby się inaczej, ale tutaj stromy zjazd + mokra nawierzchnia (bo to trzeba podkreślić - było mokro i w cieniu) nie sprawdziło się zbyt dobrze. Normalnie jak jest mokro (testowane w mieście) czy zimno, to one dają radę! Natomiast jeśli chodzi o taką turystykę w pogodny dzień to nie mam do nich najmniejszych zastrzeżeń. W ubiegłym sezonie przejechały u mnie tak coś ze 2000 km, w tym 1000 za jednym razem i sprawowały się dobrze. Nawet z bagażami i pasażerem. Także ze swojej strony polecam te opony, pomimo tej jednej, niemiłej przygody :)

:
Dziękuję Kurczi i koc115 za odpowiedź na moje pytanie :)

pawulo40
:
Te duro to dosyć tanie, tańsze są tylko CST (90pln). W sumie do 200 zł to jeszcze tylko chyba Metzeler Sportec m3, albo sava mitas, oraz Maxxis Promaxx

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.