Myjnia , mycie moto
Odpowiedz do tematu

:
:D

i tak mam matowy lakier, a o niego inaczej się dba :P chyba? :P

:
chyba już nie warto :D :rotfl:

wykonuje przeróbki motocykli.
Możliwość wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kuraś :troll2:
:
mogę użyć ropy do umycia silnika z oleju czy innych syfów?

Szejku
[Usunięty]
:
claudii napisał/a:
mogę użyć ropy do umycia silnika z oleju czy innych syfów?


Lepiej nie bo gdy po chwili wyjedziesz na ulicę twój silnik przybierze kolor piaskowy :rotfl: .

Do takich rzeczy lepiej użyć benzyny ekstrakcyjnej i jakiejś starej szmaty którą nasączysz ową benzyną.

Pami1978
[Usunięty]
:
claudii napisał/a:
mogę użyć ropy do umycia silnika z oleju czy innych syfów?

tak pod warunkiem, ze potem ropę zmyjesz detergentem. inaczej wszsytko ci się do niej poprzykleja jak do smalcu... :hyhy:

:
Pami1978 napisał/a:
claudii napisał/a:
mogę użyć ropy do umycia silnika z oleju czy innych syfów?

tak pod warunkiem, ze potem ropę zmyjesz detergentem. inaczej wszsytko ci się do niej poprzykleja jak do smalcu... :hyhy:


Nie pozostaje nic, tylko wręczyć Ci:

:facepalm:

Pami1978
[Usunięty]
:
Raczej szmatkę i pucen pucen...

igorto
[Usunięty]
:
Pami1978 napisał/a:
Raczej szmatkę i pucen pucen...


Mogę się mylić, ale Claudii raczej chodziło o to, że odkopałeś temat sprzed dwóch lat... Stąd złota łopatka...

// captain obvious flies away...//

Pami1978
[Usunięty]
:
pewnie tak... ja to jestem ostatnio zakręcony jak rogi barana...

Daw90
[Usunięty]
:
Dobre z tą łopatą , uśmiałem się:)

:
Odkopuje stary temat bo nie znalazłam konkretnej odpowiedzi. Może też dostane łopatę :zdziwko:
Jakich preparatów używacie do mycia i później woskowania moto a i konserwacji łańcucha itp.
Jest tego tyle ze nie wiem na co się zdecydować są produkty za 20 zł i 5 razy tyle. Najlepiej napiszcie wszystko co kupić:) Bo blondynce w sklepie motoryzacyjnym wcisną na pewno więcej niż jest to potrzebne do mycia :zawstydzony:

:
Jak chcesz wyczyścic moto np. z cięzkich smarow czy błota. Szczególnie chodzi mi o spód motocykla to polecam Dimer. Jest to aktywna piana ,która sciąga prawie wszystko :) Jednak nie polecam czycic nim łancucha, gdyz jest to bardzo silny srodek. Aby wyczyscic dobrze lancuch najlepiej zaopatrzyc się w szczotkę do lancuchow i pierwszy lepszy nie za drogi srodek czyszczący. Co do smarowania polecam Motul Chain Lube Factory.Powinno wystarczyc

Do mycia lakieru nie zaleca się plynow do naczyn itp. gdyz niszczą lakier. Myślę ,że zwykly szampon samochodowy i gąbka wystarczą. Najbardziej skupiłbym się na woskowaniu. Osobiscie polecam pastę Turtle wax :http://turtlewax.pl/turtle-wax-original-paste-kit-wosk-uniwersalny-pascie-mocna-ochrona-na-kazdym-lakierze-250g-p-68.html oraz jakas specjalna sciereczka do woskowania.
Sam posiadam i jestem bardzo zadowolony.

:
Do czyszczenia lancucha bardzo dobra jest nafta techniczna / nafta swietlna. Nafta pozwala takze zmyc z syf felg. W Castoramie na dziale z rozpuszczalnikami mozna znalesc nafte swietlna.

:
Suzanna wspomniał o preparacie do smarowania Motul chain lube, ten smar jest ok, najlepiej razem z nim w komplecie kupić środek do czyszczenia też z Motula - to są produkty które najlepszy efekt dają w komplecie, z taką myślą są produkowane. Nie polecam do łańcucha produktów Castrola, może i dobrze smarują ale okrutnie brudzą felgę.

Wrócę też do mycia motocykla dimerem - dla mnie to trochę hardkor, no chyba że mocno go rozcieńczyć i bardzo obficie spłukać ;)

Bartek89
[Usunięty]
:
Polecam zakup preparatu Castrol bike polish, do czyszczenia motocykla na sucho
Nawet dobrze to "myje" ;) na chrom też super efekt. Używam go już drugi sezon jestem bardzo zadowolony.
A czyszczenie łańcucha to standardowo: nafta świetlna, szczoteczka do zębów i smar.
W tym sezonie testuje smar S100 zobaczymy jak się sprawdzi.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.