Rekawice
Odpowiedz do tematu

:
Ja coś kiedyś słyszałam o czyszczeniu kombi metodą ozonowania, więc pewnie rzeczy typu rękawice też tak czyszczą. Czy to działa i ile kosztuje to nie mam pojęcia.

:
Sting126 co do samej jakości prania to ja uwag nie mam. Rękawice są czyste, elementy skórzane mi zaimpregnowali. Tylko właśnie ten feler, że mi wywrócili to wnętrze. Jeśli zastrzeżesz, by tego nie robili to powinno być ok :)

A mój poprzedni komentarz to świeżo po odbiorze był, więc jeszcze było we mnie trochę frustracji ;) O ozonowaniu też słyszałem, ale u mnie w okolicy takiej usługi nie znalazłem.
Następnym razem jednak zapewne sam będę prał ręcznie bądź w pralce (pamiętać tylko, że krótki program, bez zmiękczaczy i max 30*C w przypadku elementów skórzanych).

:
A jeżeli chodzi o dbanie/ pielęgnacje rękawic skórzanych np po deszczu, stosujecie cos? czy raczej czekacie aż wyschną i tyle.
Słyszałem że rękawice skórzane powinno się jakoś impregnować aby skóra nie robiła sie twarda, ile w tym prawdy i jeśli tak to macie jakieś sposoby ?

:
Ja rękawice co jakiś czas i zawsze po deszczu oliwkuję oliwką. Taką zwykłą dla dzieci za kilka, czy tam kilkanaście złotych. Skóra robi się po takim zabiegu miękka i mniej chłonie wodę. Nie wiem nawet gdzie wyczytałem o tym sposobie, ale sprawdza się bardzo dobrze. :)

:
po deszczu koniecznie skórę trzeba natłuscić, warto też to zrobić co jakis czas nawet jak nie padało
ja uzywam do butów, spodni, kurtki i rękawic tego -

rewelka polecam ;)

:
lepi je machnać na bogato tym http://allegro.pl/nano-wo...4212695199.html z 2razy do roku i skóra jest mięciusia, nie pije wody itd

wykonuje przeróbki motocykli.
Możliwość wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kuraś :troll2:
:
O dzięki za odpowiedź i podanie przykładów, coś w takim razie będę musiał wybrać.

:
Szukam jakichś rękawic na temperatury 0-5 stopni czyli to co mamy obecnie za oknem. Nie chce mi się jeszcze kończyć sezonu, a jak w niedziele przejechałem się 100 km rękawiczkach, których używam na co dzień, to ciężko było mi rozprostować palce.

Myślałem o czymś takim:

http://allegro.pl/rekawic...4839940715.html

http://www.moto-akcesoria...-czarne,p,68096

Ktoś używa powyższych, chętnie usłyszę opinie ew. sugestie co do alternatyw.

:
Ja mam Shima GT1 WP- z membraną i ocieplane. Jeździłem w nich kilka razy w temperaturach takich jak piszesz i było w nich w miarę ciepło. Oczywiście porównując do rękawic bez ocieplenia (mam też ST1 i w takich temperaturach jechałem w nich tylko raz:)
Druga sprawa to fakt, że nie robiłem w nich jakichś dużych przebiegów, jedynie półgodzinne dojazdy do pracy wczesnym rankiem.

Simson SR50 > Kymco Dink 50 > Suzuki GS500
:
kenzoo napisał/a:
Ja mam Shima GT1 WP....


Kupiłem takie same. Mam nadzieję że temperatura wróci powyżej zera i będzie okazja przetestować.

:
Daj koniecznie znać jak się sprawują zwłaszcza zwróć jeśli możesz uwagę na nadgarstek w czasie jazdy od wewnątrz ręki czy jest ciepło bo na tym mi najwięcej zależy.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Taka luźna dygresja, mam Shima Evo i niestety, już przy 12-15 stopniach na zewnątrz i prędkości > 70 km/h jest mi zimno w palce, a membrana hipora powoduje, że rękawica jest w środku wilgotna i ciężko ją ponownie założyć. Lepiej chyba bez membrany albo z czymś lepszym niż rzeczona hipora.

Kubas176
[Usunięty]
:
Co sądzicie o rękawiczkach HELD SPARROW ? Używa ktoś ?
Da radę jeździć w nich w lecie czy będą jednak za ciepłe ?

:
http://www.moto-opinie.in...d_produktu=1582

Opinie może Ci się przydadzą.
Poza tym nie mają żadnej perforacji więc pewnie w upalne dni ręka będzie się zdrowo pocić.
Dodatkowo jest ta podszewka bawełniana która też będzie działać na niekorzyść w wysokich temp.
Ja bym szukał czegoś bez żadnych podszewek i z perforacją.
ALe Twoja wola panie:D

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
:
Shima ST-1: przy ok. 13 stopniach robi się za zimno na nie. Oprócz tego bardzo dobrze się spisywały.

GS-owa emerytura...
CBR F4 2000
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.