Pradnica
Odpowiedz do tematu

MEGI
[Usunięty]
: Prądnica
Szperam na forum i szperam i nie mogę wyszperać...
jak wygląda z mocą prądnicy w gs-ie , ile ma watt??


z góry dzieki za pomoc

:
Maksymalna moc wyjściowa dla generatora prądu w gsie wynosi 200-225W przy 5000 obr/min. Są to dane producenta.


Czyżbyś chciała zrobić z gsa elektrownię? (czyt. goldwinga) ;)

MEGI
[Usunięty]
:
hehehehe absolutnie nie!! ;) na goldwingi mogę tylko 'popatrzeć' ;)
mam problemy z ładowaniem aku... wszystko dookoła działa si więc... na daną chwilę padło na prądnice

dzięki za pomoc

:
MEGI napisał/a:
mam problemy z ładowaniem aku


W takim razie należy sprawdzić, czy wszystkie fazy generatora działają poprawnie tzn. czy każda z trzech faz wytwarza napięcie w granicach 70/75V-AC przy 5000 obr/min.
Jednocześnie fazy nie mogą w żadnym wypadku wykazywać zwarcia międzyzwojowego, czy też zwarcia na masę. Wszystkie powyższe elementy należy sprawdzić. Jeżeli okaże się, że z generatorem jest wszystko ok, to po drodze jest jeszcze regulator napięcia- który także należy sprawdzić pod kątem sprawności. W ostateczności może się okazać, że przyczyną niedoładowanego akumulatora może być sam akumulator, który z upływem czasu stracił już swoją pojemność. Problemy w prawidłowym ładowaniu akumulatora mogą również powodować osłabione/pokryte tlenkami połączenia kabli/konektorów w instalacji elektrycznej motocykla, dotyczy to zwłaszcza obwodu elektrycznego układu zasilania (ładowania).

Mowa jest o problemie z ładowaniem akumulatora, więc nie moc generatora ma tu znaczenie, lecz wytwarzane napięcie (o którym wspomniałem wyżej) które jest potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania reglera.

Obszerniejszą pomoc dotyczącą ładowania akumulatora, znajdziesz w tym dziale http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=216

damianj002
[Usunięty]
:
jedz do mechanika niech ci sprawdzi regulator napiecia i alternator , w moim nie ma ladowania i padl wlasnie regulator, moj mi za darmo sprawdzil, bo nie mam w domu miernika :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.