Co to za czesc??
Odpowiedz do tematu

:
bodzak4 napisał/a:
pozwoliłem sobie już to dalej rozkręcić.. i nie jest za fajnie bo ten wał także jest krzywy.


No nie jest za fajnie bo...

KATANA napisał/a:
jeżeli czop wału korbowego uległ nawet minimalnemu skrzywieniu... silnik nadaje się do utylizacji odpadów.


W ten sposób tylko potwierdziłeś moje wcześniejsze przypuszczenia... których jako innych mieć nie mogłem.

W powyższej sytuacji, przez wzgląd na rozmiar uszkodzeń mechanicznych w silniku, ubezpieczyciel na podstawie wykonanego opisu "raczej powinien" zaproponować wycenę jako szkoda całkowita. Lub też jeżeli taką wycenę kosztorysu naprawy/wymiany silnika przedstawi dany warsztat, a ubezpieczyciel ją zaakceptuje. O ile koszty ewentualnej naprawy nie przekroczą wartości pojazdu.

:
Czyli wniosek się nasuwa taki, że lepiej się rozglądać za sprawnym silnikiem do przekładki.

bodzak4
[Usunięty]
:
Wyceny nadal nie ma... Rzeczoznawca tez robił zdjęcia mojego ubioru... Jednak po waszych wypowiedziach sądzę ze będzie szkoda całkowita bo są też krzywe lagi i mnóstwo zadrapań i pęknięte plastiki ;/ aczkolwiek chciałem go sobie zrobi tak ze chociaż będzie można nim pośmigać na weekendy a nie na co dzień ale widzę ze to nieopłacalne...

A teraz najlepsze pytanie za ile mogę to sprzedać patrząc na te uszkodzenia licząc ze rama nie jest krzywa:

Zdjecia po wypadku

:
Oj obawiam się że zostaje sprzedaż na części... :/

Lagi, przednia felga, lampa, zegary, kierownica, zadupek, zbiornik paliwa, silnik do niczego raczej się nie przydadzą.

Jak chcesz się bawić w sprzedaż części samemu możesz spróbować - głowica z osprzętem, gaźniki, tarcze hamulcowe, wahacz, wydech, sprzęgło, rama z dokumentami, tylna felga, skrzynia biegów może znaleźć nabywcę, ale nie będzie to raczej szybki proces.

Możesz też skontaktować się z kimś kto się zajmuje handlem części (np. Set3), może będzie zainteresowany i kupi wrak.

Ja bym poczekał jednak najpierw na propozycję ubezpieczyciela. Może bardziej opłaca się wziąć kasę na szkodę całkowitą i nie kombinować z pozostałościami...

bodzak4
[Usunięty]
:
Ale przecież szkoda całkowita to wartość z przed wypadku odjąć wartość po wypadku... no i ja myślę ze i tak mi potem zostawią ten wrak.. mylę się?

:
Olecki miał bodajże szkodę całkowitą. Zapytaj go jak to u niego było, bo będzie na pewno na bieżąco (zdarzenie z wymuszeniem pierwszeństwa przez osobówkę miał teraz jakoś niedawno).

bodzak4
[Usunięty]
:
Poszło Pw, zobaczymy :)

Krzycho
[Usunięty]
:
Ja w 2011 roku wracając ze zlotu forumowego miałem wymuszenie, policzyli mi szkodę całkowitą, kasę dostałem, części wymieniłem i latałem dalej :P

:
O ile kojarzę ubezpieczyciel może odkupić od nas wrak po szkodzie całkowitej. Prawnie jak to wygląda nie wiem - pewnie studi się będzie musiał wypowiedzieć ;)

bodzak4
[Usunięty]
:
W końcu... nadszedł ten dzień i rzeczywiście ubezpieczyciel załatwia ci firmę która chce od ciebie odkupić wrak motocykla...

Powiem ze wycena jak na motocykl jest całkiem ok bo za całe moto 6000 zł i 1250 zł za wrak policzyli...

Ciekawostką jest to ze jak przyjmowali zgłoszenie szkody to pani dopisała w szkodach "inne rzeczy takie jak telefon kurtka kask i rękawice" i co najlepsze myśleli ze nie będę chciał za to odszkodowania bo zgłosiłem coś w stylu "odszkodowanie za motocykl a nie za wszystkie rzeczy które uległy uszkodzeniu w wypadku" - takie było ich wytłumaczenie i kolejne dni czekania na wycenę za rzeczy...

Najlepsze jest to ze ludzie z HDI do mnie dzwonili i pytali co to za modele i ile je miałem(chodzi o kurtkę i rękawice)...

:
simin napisał/a:
O ile kojarzę ubezpieczyciel może odkupić od nas wrak po szkodzie całkowitej.


Dokładnie tak.

Możesz też sprzedać na własną ręke, albo naprawić.

Das Drone !!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.