Egzamin praktyczny maly problem :(
Odpowiedz do tematu

Rafal176
[Usunięty]
:
No i się nie udało z tym egzaminem.
Poległem na slalomie szybkim.
Pierwsza próba, na liczniku miałem ponad 30 km/h, a te radary pokazały 24 km/h.
Drugą razom przesadziłem, bo wleciałem z prędkością 60 km/h i nie zmieściłem się w ogóle w tą ostatnią bramkę, ale pachołki nie obalone.
Trzecia próba też 24 km/h, a czwarta 25 km/h.
Postanowiłem że trzeba sobie wykupić godzinkę lub dwie na placu żeby sobie przećwiczyć jeszcze ten slalom.
Może jakieś rady jak go dobrze wykonać?

:
Zdałem :) :):) !! ! Co Prawda Za drugim razem ale bezproblemowo.
Grunt to wyluzować się opanować moto i zaufać swoim umiejętnościom i wiedzy oraz doświadczeniu :) HURAAAAAA !! !::)

:
Gratulacje!
To teraz odebrać plastik i na legalu śmigać :]

kikoks
[Usunięty]
:
ja kończę właśnie jazdy, za tydzień będę miał egzamin, już mam stresa.. :D Niby wszystko robię dobrze na jazdach, ale wiadomo, na egzaminie to już inaczej.. :P

:
Dostałem odpowiedź oficjalną od policji zeskanowanym pismem urzędowym na maila, którego nie zacytuje, bo pewnie mi nie wolno. W każdym razie wnioski było takie, że do chwili odbioru prawka z urzędu nie można się poruszać danym pojazdem. Jesteśmy wtedy tak traktowani jak osoba nieposiadająca uprawnień na dany pojazd. Mamy oficjalną podkładkę, więc koniec domysłów. Wiadomo wreszcie jak sytuacja wygląda.

Zumico GR 200 2011 => GS 500 '95 => Fazeratti FZS 600 '99 :)
:
To ciekawe jak to wyglądało w momencie kiedy odbierałem prawo jazdy, ale pomylili się i nie miałem na plastiku A tylko B. :rotfl:

:
To że policja tak odpisała nie oznacza że tak jest :P

Ja na prawie jazdy mam datę wydania taką jak w systemie pojawił się status że dokument w drodze do urzędu. Czyli od tego momentu mam uprawnienia do prowadzenia pojazdu, i żaden mail policji tego nie zmieni.

Jakby mnie w takiej sytuacji złapali - to nie przyjąłbym mandatu - a do czasu sprawy w sądzie zdążyłbym odebrać dokument i machnąć plastikiem na rozprawie i tyle.

Możesz przecież zgubić dokument 1 dzień po odebraniu go z urzędu - i wtedy odpowiadasz za brak dokumentu a nie za brak uprawnień.

Aczkolwiek i tak może sytuacja wesoła nie być więc nie polecam...

:
Ale wedle maila od szanownego Pana Policjanta, w systemie jako posiadacz uprawnień pojawiasz się dopiero z chwilą podpisania w urzędzie odbioru prawka. Na rozprawie pewnie dostałbyś mandat, bo sprawdziliby, że prawko odebrałeś 15, a mandat dostałeś 13 i to w piątek i dupa zbita :)

Zumico GR 200 2011 => GS 500 '95 => Fazeratti FZS 600 '99 :)
:
Rozumiem że pani w okienku jak podpisujesz odbiór prawka wklepuje do systemu? :D

Pan policjant grubą ściemę coś wali, bo z tego co wiem i wszędzie się to pojawia wpisanie do systemu odbywa się po sprawdzeniu administracyjnym - w momencie gdy zatwierdzone jest wydanie dokumentu. Zatem Data wydania uprawnienia jest wyznacznikiem - a nie kiedy po prawko się wybierzesz.

Za bardzo kłócić się nie będę, namawiać nikogo do jazdy bez plastiku też nie - ale w sytuacji jakby pan mundurowy chciał mi wlepić 500 zł idę do sądu bez chwili zawahania. Data wydania uprawnienia = data w której wszystkie ważne urzędy stwierdziły że mam prawo jeździć po drogach.

:
Qbol napisał/a:
w systemie jako posiadacz uprawnień pojawiasz się dopiero z chwilą podpisania w urzędzie odbioru prawka



nie prawda, bo tego plastiku mozesz nigdy nie odebrac i placic za kazdym razem 50pln za brak dokumentu.

Das Drone !!
:
Ja mówię to jakie jest OFICJALNE stanowisko Policji.

A to, że od 3 miesięcy jeżdżę bez prawka to już inna historia :troll2: :D

Zumico GR 200 2011 => GS 500 '95 => Fazeratti FZS 600 '99 :)
Kaitosz
[Usunięty]
:
Wydaje mi się, że ważna jest data wydania dokumentu, która widnieje na plastiku, a nie data kiedy ty odebrałeś go z urzędu

:
I tak na prawo jazdach jest data dnia w którym wniosek o uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu trafia do urządu Państwowego i od tego czasu tworzy się sam plastik ale uprawnienia można powiedzieć że masz nadane w dniu wpłynięcia wniosku z WORDU do Wydziału Prawa Jazdy

foxia
[Usunięty]
:
Najważniejsze jest kiedy Prawo Jazdy z ważną kategorią pojawi się w CEPiK`u.
Bo w razie czego w nim Policja sprawdza czy dana osoba ma uprawnienia na daną kategorię. A wtedy to tylko 50zł za jazdę bez dokumentu Prawa Jazdy ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.