WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RedShadow
Sob 12 Wrz, 2015
Kaski - integral a szczekowiec
Autor Wiadomość
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

od noszenia kluczy portfela i innych są kieszenie w kurtce i spodniachj
stąd tez musi być jak najwiecej i zamykanych na zamki a nie tylko dwie
szkoda wizjera by sie rysował
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

w sumie to ten portfel, telefon etc to i tak jak się jedzie to gdzieś tam się ma :) klucze jak się dobrze ułoży to nic się stać nie powinno, ale najważniejsze w tym przypadku dla mnie są rękawice :D bo jak każdy wie w gs-ce jest tak wielki schowek, że rękawice nie wchodzą xD
 
 
Robcio
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

...ze mnie to jest okularnik wielki, ale w integralu jezdze i zmianiac na szczekowca nie bede.

Kilka dni temu jezdzilem po sklepach i mierzylem rozne kaski... jezeli chodzi o szczekowce, w cenie do 700zl kazdy, ktory mialem w rekach jakos tak trzeszczal, ruszal sie i byl dziwnie niezwarty -- byl jeden wyjatek: Airoh z tymi przeslonami przyciemnianymi, ten sprawial wrazenie stabilnego i estetycznie wykonanego. Jakos nie odczuwalem zadnej jego ciezkosci na glowie, przynajmniej w sklepie :wink: Chyba wystepuje tylko w malowaniach jednolitych - nie przez kolor, ale i tak wole integrala. W kwestii kaskow integralnych dla okularnikow jest naprwde ciezko... np. Uvex'y pasowaly dla mnie super, ale za nic nie moglem wcisnac okularow - gdybym mocniej probowal, chyba bym je polamal. Nolan'y jakos tak skonstruowane, ze okulary wchodzily gladko, ale po wlazeniu podnosily sie z nosa - denerwujace :lol: Bardzo przyjazne dla okularow byly Lazer'y i Agv'y.

Da sie cos wybrac, ale jedno jest pewne: trzeba swoje pomierzyc. Kazdy ma inna glowe i nie da sie podac gotowej recepty na konkretny model. Nie chcialbym znow wracac do dyskusji na temat integral czy szczekowiec, ale osobiscie szczekowca nie kupie [przynajmniej z tych tanszych] ...nie pale, piwa w kasku nie pijam, do zakladania z okularami juz sie przyzwyczailem a integral sam w sobie wydaje mi sie poprostu solidniejszy.

R.
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Nie chcialem tworzyc nowego topica i zasmiecac, wiec zadam szybkie pytanko tutaj.

Czy kaski, ktore lezaly sobie troche w salonie (2-3 lata), traca jakies swoje wlasciwosci ochronne?? Dodam ze kaski te sa raczej z gornej polki (nie doslownie;P) Co ile lat powinno sie wymieniac kask (jesli w ogole)? I nie mowie tu o wiadomym dzwonie
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

myślę że nie tracą, są z tworzyw sztucznych a te baaardzo długo się rozkładają :) jak jest okazja to trzeba brać :D
 
 
MATI.Evo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

Mogę się też wypowiedziec na ten temat ponieważ sam wcześniej miałem szczękowca- Schuberth'a C2- chyba najlepszy szczękowiec na rynku, a teraz posiadam Schuberth'a S1. Na pewno S1 jest cichszy, wygodniej w nim mi się jeździ i.. robie wrażenie bardziej solidnego kasku. Co do tego, że nie trzeba go ściągac- Leon muszisz przyznac, ze mając go otwartego na głowie jest zwyczajnie nie wygodnie. Ma sie wrażenie takiej ociężąłości- zawsze go sciągałem na stacjach czy sklepach. Nie pale i nie piję więc nie musze go otwierac na postaoju. Jeszcze co do ubierania- zdecydowanie szybciej można zdjąśc/ubrac integrala niż szczękowca. Mechanizmy- w szczękowcach lubią się wyrabiac i co jakiś czas trzeba dokręcic taką śrubę, aby mechanizmy działał bardziej precyzyjnie- podobno w tańszych szczękowcach jest z tym gorzej, a w integralu nie mamy z tym problemu. Dlatego ja jestem zdecydowanie za INTEGRALEM.
 
 
Koger 

Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2008
Pochwał: 2
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

A ja niestety przyczytałem, że kaski należałoby wymieniać po kilku latach (5 ?) - podobno wiązania polimerowe w plastiku pękają co ma wpływ na jego trwałość.
Sam nie wiem ile w tym prawdy, a ile 'dowodów naukowych' lobbowanych przez producentów kasków.

Zgoogluj 'wymieniać kask po 5 latach' , mi wyskoczyło kilka artykułów, ale ich nie czytałem wszystkich.

Ciekawe że w drugim linku jest cała dyskusja o kaskach i każdy próbuje przepchnąć swoja opinię ;) Jeden mówi, że plastik to już po 2-3 latach traci część właściwości, a inny że słyszał o badaniach w których stwierdzono, że plastik nawet 10-15 lat bez problemów zachowuje swoje właściwości, za to wkładka się 'psuje' po jakichś 7 latach - lecz niestety nie podał żadnego linka potwierdzającego swoją teorię...
 
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

MATI.Evo napisał/a:
Co do tego, że nie trzeba go ściągac- Leon muszisz przyznac, ze mając go otwartego na głowie jest zwyczajnie nie wygodnie. Ma sie wrażenie takiej ociężąłości- zawsze go sciągałem na stacjach czy sklepach... ...Jeszcze co do ubierania- zdecydowanie szybciej można zdjąśc/ubrac integrala niż szczękowca.


Absolutnie się nie zgodzę!

Na stacji podnoszę tylko szczękę, wygodniej mi z kaskiem na głowie niż w ręce. Co do ociężałości, to nic takiego nie odczuwam. Kask ściągam tylko przy dłuższych postojach. Podobnie jak osoby w integralach.

A co do ubierania, to spróbuj przy dobrze dopasowanym integralu: kominiarka, kask, okulary. Chciałbym zobaczyć jak szybko ci to idzie.
 
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Koger napisał/a:
A ja niestety przyczytałem, że kaski należałoby wymieniać po kilku latach (5 ?) - podobno wiązania polimerowe w plastiku pękają co ma wpływ na jego trwałość.
Sam nie wiem ile w tym prawdy, a ile 'dowodów naukowych' lobbowanych przez producentów kasków.


No tez mi sie ostatnio obilo o uszy ze po 4-5 latach nalezaloby go wymienic. I to mi powiedzial gostek dealer Shoei, a tam kaski na polce blisko za 2 kola... Heh kurde i tak wymieniac co kilka lat.

Nie jestem pewien czy te wiazania polimerowe-plastikowe odnosza sie do ogolu. Wszak wiekszosc producentow robi kaski z roznych innowacji technicznych. HIR,fiber glass, carbon, kevlar, tytan, AIM+,SNC, Super CLC etc.
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
MATI.Evo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

leon napisał/a:


Na stacji podnoszę tylko szczękę, wygodniej mi z kaskiem na głowie niż w ręce. Co do ociężałości, to nic takiego nie odczuwam. Kask ściągam tylko przy dłuższych postojach. Podobnie jak osoby w integralach.

A co do ubierania, to spróbuj przy dobrze dopasowanym integralu: kominiarka, kask, okulary. Chciałbym zobaczyć jak szybko ci to idzie.


Leon ja nie noszę okularów więc z tym nie mam problemów. Nie będę się kłócił co do tego, który kask jest lepszy ponieważ dla mnie lepszym wyborem jest integral dla Ciebie szczękowiec- nie zawsze oczekujemy dokładnie tego samego od kasku ;)
 
 
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

nie wiem czy trzeba czy nie ale ja i tak zmieniam kask co 4-5 lat dla mnie powody sa dwa: 1. po takim okresie kask za bardzo sie rozbija(wiekszy luz na glowie) 2. nudzi mi sie jego wyglad :)
 
 
Keso_turbo 


Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 124
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Nie 18 Maj, 2008   

Ja mam takiego samego szczękowca jak Leon i muszę przyznać że wygoda jest i to niesamowita w porównaniu do integrala ale jak mi ostatnio w chłodniejsze dni zawiało zatoki to postanowiłem przerzucić się integrala no i fakt jest ciszej i jakoś tak przytulniej :P ale ubieram się z 2 razy wolniej no i ciężko wcisnąć okulary które już z resztą są przez to wygięte w każdą stronę :( Ogólnie ten szczękowce to fajna sprawa ale ten airoh jest za bardzo przewiewny na jakiejś aukcji czytałem że to jest najlepiej wentylowanym kaskiem na rynku no i właśnie to jest ten problem że tej wentylacji nie da rady zamknąć :zly: ale jak będzie już po 30 stopni w cieniu to sie chyba z nim przeprosze ;)

Pzdr
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Nie 18 Maj, 2008   

Keso a używasz kominiarkę? Przez zimę zacząłem zakładać kominiarkę (narciarską dosyć grubą ale z takiego fajnego materiału) i nigdzie Ci nie zawiewa po szyi. Tak się przyzwyczaiłem że teraz za każdym razem zakładam (trzeba przyznać że w ciepłe dni to jestem spocony jak świnka :D :D:D musze kupić taką cieńszą na lato:)
 
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 18 Maj, 2008   

ja tez jakoś sie przywyczaiłem do kominiary że teraz jak juz ciepło raz sie przejechałem bez to jakos tak dziwnie i po karku mocno zawiewało chyba jakąś chuste trza bedzie zakupić ;)
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Keso_turbo 


Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 124
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Nie 18 Maj, 2008   

Nom mam kominiarkę ale taką mega cienką i ciągle mi zawiewa muszę własnie o takiej grubszej pomyśleć bo jak się ochłodzi to masakra jest ostatnio nawet już tak wieczorem mimo że dzień był słoneczny to bardzo odczułem wiatr. Wiadomo że zawsze coś tam chroni i lepiej niż bym miał nic nie zakładać ale zdecydowanie za cienka jest. Grzechu jak gdzieś z neta kupowałeś to super by było jakbyś linka zarzucił bo właśnie o takiej narciarskiej myślałem (pewnie masz z neoprenu czy coś takiego) Fakt że do lata idzie teraz ale zawsze się przyda ;)

A z kaskiem to chodziło mi głównie o to że tam gdzie jest deflektor nosowy i ten wlot z przodu to nie da się o zamknąć :kwasny: no chyba że bym tam gazetę jakąś w te dziury naupychał :P (albo watę może jakąś :P )

No ale tak poza tym to wszystko jest ok żeby nie było że już ze mnie taki stary dziadek i wszystko mi strzyka i trzeszczy ;) albo że ciągle na wszystko narzekam :wstyd:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.