Klucze warsztatowe - ktore dobre
Odpowiedz do tematu

:
Dokładnie jak mówisz , podstawowe klucze jak ma ktoś w domu to w zupełności wystarczą .

:
Piter napisał/a:
Najlepiej chyba skompletować samemu klucze potrzebne do serwisu Gs-a kupić skrzynkę narzędziową i mamy komplet kluczy do Gs-a.

Po co kompletować ? - aby przepłacać ? Jeśli niema sie kasy na jeden większy zakup można kompletować.
Nie wiem czy wiesz ale klucze w komplecie są tańsze jak pojedynczo kupowane.
Bardziej bym szedł tak jak MacGyver powiedział w stronę jakie klucze są potrzebne. I można dobrać komplet, który nam się przyda i w jakim stopniu zawarte tam części są nam potrzebne lub przydadzą się do innych prac. Później patrzyłbym na jakość czy dłubiemy więcej czy tylko okazyjnie. I ot cała filozofia.

:
Chodziło mi o to że każdy jakieś klucze w domu ma dokupi jakiś brakujący i ma komplet. A że w komplecie taniej to nie zawsze tak jest .

:
Piter, no nie wiem.

Ja chciałem na początku kupować po kolei co będę miał potrzebne, ale w zestawie jest zdecydowanie taniej.

Mam teraz zestaw 94 el + komplet płasko-oczkowe i za ok 350 zł (o ile pamiętam) mam całkiem niezły zestawik wyposażony w imbusy, oczkowe, grzechotki, przedłużki, nasadki (krótkie i kilka dłuższych) itp.

Kupno 1 dobrej grzechotki (poza zestawem) to ok 50 zł.

:
simin napisał/a:
Kupno 1 dobrej grzechotki (poza zestawem) to ok 50 zł.

Dokładnie. Lepiej kupić zestaw. Chociaż można sobie kupić grzechotkę, kilka nasadek, klucz dynamometryczny i młotek, do tego kilka kluczy oczkowych i można serwisować GS'ke i inne moto, trzymać to w reklamówce i co trochę coś dokupywać bo będzie brakować :D

Dobry zestaw narzędzi łącznie z porządnym kluczem dynamometrycznym to mały wydatek w stosunku do zakupu motocykla, ubrania na motocykl i późniejszego utrzymania motocykla. Jest inwestycją, która nie traci na wartości, jeść nie woła, a zawsze się przyda.

ThePuniSher
[Usunięty]
:
Ja mam coś takiego
Bardzo fajny kompromis miedzy cena a zawartością :)
Silnik od Gs nie miał z nim szans i uległ :hyhy:

:
Konkretnie, co to za zestaw Yato ?

Street line: GS 500F 05' black and yellow (Sprzedany) -> CBF 600N 06' black and silver (Sprzedany)
Dirt line: TT 350 92' (street legal)
:
Ja bym obstawiał, że jest to YT-3883 :D

ThePuniSher
[Usunięty]
:
tak zgadza się dobra odpowiedz :ok:
Jestem z niego mega zadowolony :)
do tego mam jeszcze osobny zestaw na małą grzechotkę 1/2''

:
A no YATO sobie akurat cenię... dobry stosunek jakość/cena a o wiele lepsze od np NEO tools czy nawet powszechnie dostępnych Stanley'a... podeszły mi nawet bardziej niż IRIMO które tanie nie są... Beta ostatnio też się popsuła z jakością i siłą rzeczy wybierając ostatnio narzędzia do pracy postawiliśmy właśnie na YATO... Choć do garażu wolałem kupić zestaw Biltema (w teorii tanie norweskie czy tam duńskie narzędzia z marketu, w praktyce robiłem nimi już chyba wszystko co sie dało i traktowałem je niemiłosiernie brutalnie a przez 5 lat nie ucierpiał jeszcze żaden klucz, nasadka czy grzechotka), pierwsze klucze którymi mogę busa naprawiać i nie martwić się, że klucz się wygnie albo nasadka się przemodeluje :P

Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuka jest stworzenie takiego :) ... Customizing :)

Od 28.03.2012r szczęśliwy tatuś w opcji premium ]:->
Games16
[Usunięty]
:
A posiada ktoś taki zestawik?http://allegro.pl/zestaw-kluczy-108-szt-klucze-nasadowe-torx-i3129369213.html albo http://allegro.pl/zestaw-...3111927120.html ??

:
Mam. Używam. Polecam.

Street line: GS 500F 05' black and yellow (Sprzedany) -> CBF 600N 06' black and silver (Sprzedany)
Dirt line: TT 350 92' (street legal)
:
Games16 napisał/a:
A posiada ktoś taki zestawik?http://allegro.pl/zestaw-kluczy-108-szt-klucze-nasadowe-torx-i3129369213.html albo http://allegro.pl/zestaw-...3111927120.html ??

Już pisałem to wcześniej w tym temacie, ale posiadam taką większą walizkę narzędzi Yato. Coś takiego jak w linku:
http://allegro.pl/zestaw-...3128512547.html
Używam narzędzi od ponad roku i jestem zadowolony. Grzechotki sprawne, nasadki nie wyrobione, wszystko ok. Te dłuższe nasadki + duża grzechotka super sprawdzają się przy odkręcaniu świec motocyklowych/samochodowych.

:
Od siebie moge ogólnie powiedzieć w temacie, że godne polecenia są klucze nasadkowe MAGNUSSON - używam od 5-6lat. Zestaw troszkę większy od tego powyżej o pare kluczy i giętkie przedłużki. Zastanawia mnie dlaczego nie moge znaleźć nic na jego temat w necie... Nie pamiętam nawet gdzie kupiłem :P Cena na pewno >300 zł.

GS-owa emerytura...
CBR F4 2000
:
Hej!
Jako, że sukcesywnie dokupuję dla siebie różnego rodzaju narzędzia/sprzęt warsztatowy pora na nowy zakup, którego czasami trochę brakuje w domowym warsztacie. Zacząłem polować na jakiś zestaw kluczy płaskich z grzechotką.

Na allegro klucze firmy Yato (mam od nich oprócz zestawu nasadek zestaw śrubokrętów z magnetyczną końcówka i oba świetnie się spisują) zaczynają się od 110zł i w zależności od ilości elementów cena rośnie.
Klucze płaskie z grzechotką - Allegro

Macie jakieś doświadczenia z takimi kluczami? Możecie coś polecić ze swojego doświadczenia? Fajną opcją wydają się również klucze z grzechotką i łamaną końcówką, ale zastanawiam się jak jest z ich trwałością w porównaniu ze standardowym kształtem. Wszelkie opinie mile widziane.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.