Pokrywka odpowietrznika
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

oszust88
[Usunięty]
: Pokrywka odpowietrznika
Aby optymalnie wykorzystać czas poza sezonem wziąłem się za mały przegląd swojej GieeSki. Zdjąłem pokrywkę klawiatury, pomierzyłem sobie luzy zaworowe, sprawdziłem rozrząd, wymieniłem uszczelkę itd, ale żeby wyciągnąć pokrywkę z ramy musiałem zdemontować ten nieduży dekielek na samej górze. Jeśli dobrze rozumiem serwisówkę to jest to pokrywa odpowietrznika (zaznaczyłem o co mi chodzi na rysunku poniżej). Oczywiście jak tylko zluzowałem śruby to uszczelka poszła w diabły. Tutaj moje pytanie.

Czy tą uszczelkę mogę sobie dorobić? Mam jeszcze w garażu stare dętki butylowe z mojego Malacza - myślałem żeby z nich wyciąć nową uszczelkę i zamontować w miejsce starej, papierowej. Co o tym myślicie, ktoś z Was już próbował kiedyś takich eksperymentów? A może wystarczy posmarować delikatnie silikonem termicznym i przykręcić na miejsce bez uszczelki?

: Re: Pokrywka odpowietrznika
oszust88 napisał/a:
...myślałem żeby z nich wyciąć nową uszczelkę i zamontować w miejsce starej, papierowej. ...


Nie pamiętam czy ona faktycznie jest papierowa ;) ja bym wziął na przykład twardą tekturkę z ostatniej strony bloku rysunkowego i dorobił bez większego kombinowania:D

:
zgadzam sie z przedmówcą.papier papier i jeszcze raz papier.
Nie kombinuj z dętkami i tego typu rzeczami
pozatym powinna tam byc taka metalowa siateczka-ala gabka do mycia naczyć :)
to tak dla scisłości

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
oszust88
[Usunięty]
:
Tak, siateczka jest na miejscu.

Myślałem, że butylowa uszczelka będzie trwalsza, ale jeśli takie jest Wasze zdanie, to ja nie będę polemizował :)

Dzięki za pomoc :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.