Fajna naklejka ;-)
Odpowiedz do tematu

doktÓr
[Usunięty]
: Fajna naklejka ;-)
Chciałbym podzielić się z Wami wzorem nalepki na ramę, którą wczoraj zaprojektowałem. Jest tej samej wielkości (30x35mm), co nalepki z homologacją. Jeżeli ktoś chce projekt z warstwami, piszcie.

:
Jakiś czas temu zerknąłem na naklejkę i mi się spodobała.
Fajnie by było mieć coś takiego na lewej stronie ramy która bez tabliczki i znamion homologacji wygląda goło.
Liczyłem na zainteresowanie innych i opis znaczenia korony jak i numerów z góry.
Wiec pytania które zadaje sobie nie tylko ja ale może i inni forumowicze:
Wysyłasz projekt na maila czy tez listownie gotowe do naklejenia?
O co chodzi z tymi warstwami?
Górne literki to kawałek numeru fabrycznego + rocznik moto- można sobie dobrać własne?
powyższe pytanie pozwolą rozwiać wątpliwości dotyczące jak na razie tajemniczego logo:)

Motocykle to nie wszystko ale bez nich wszystko jest niczym...
Opis maszyny: http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=11366
Fotki z galerii wiosennej
http://www.fotosik.pl/u/perLucjano/album/1422358
Było sobie GS500 a po nim
FZS600 złotko
Obecnie NX650 Enduro RD08
doktÓr
[Usunięty]
:
Śpieszę wytłumaczyć...

Naklejkę zrobiłem w oparciu o pewien zapomniany plakat z czasów nalotów na Londyn. Rząd brytyjski zamówił ogromną liczbę plakatów propagandowych (np. "Your Courage", "Freedom is in Peril"), choć nie do końca chce mi się wierzyć, że powstało ich łącznie 3 500 000. Ostatni z nich, czerwony plakat z białą koroną i dużym napisem KEEP CALM AND CARRY ON ("Zachowaj spokój i rób swoje"), mimo, że powstało go najwięcej, nigdy nie został wykorzystany i przepadł w zapomnieniu. Ministerstwo Informacji (The Ministry of Information; por. The Ministry of Silly Walks, skecz Monthy Pythona;)) trzymało go na wypadek niemieckiej inwazji na wyspy, do której na szczęście nigdy nie doszło.

Koronka i tekst w podpisie stały się memem internetowym po roku 2000, kiedy w pewnym londyńskim antykwariacie odnaleziono jeden z plakatów. W bieżącym roku natomiast okazało się, że zachowało się jeszcze 12 plakatów KEEP CALM AND CARRY ON, które można było kupić (za kosmiczne sumy!) dzięki programowi BBC "Antiques Roadshow".

Jest wiele stron, które umożliwiają parafrazowanie hasła z plakatu (np. keepcalmomatic.co.uk) w celu tworzenia własnych tekstów np. na kubki, czy koszulki. Oryginalny KEEP CALM, razem z pozostałymi plakatami serii, znajduje się niżej.

Co do samej naklejki, jeżeli ktoś będzie zainteresowany (nawet jeśli nie zbierze się więcej osób), zamówię druk w najwyższej jakości i prześlę pocztą. Dowolne kolory tła, dowolne napisy. Również wzór naklejki homologacyjnej (to z niej pochodzą numery na górze, mogą być dowolne, np. rok produkcji, bądź numer ramy itp.) nie jest "sztywny" i można go zaadaptować do konkretnych potrzeb. Co do warstw: chodziło mi o warstwy grafiki rastrowej formatu *.psd (Adobe Photoshop), możliwe jest wykonanie wzoru w postaci krzywych (*.cdr), chociaż Corel nie jest moim ulubionym programem do grafik. Samo trasowanie (czyli zamiana rastrów na krzywe) nie powinna nikomu sprawić kłopotu ze względu na monochromatyczny charakter projektu. Plakat nie jest (już) chroniony prawem autorskim, zresztą wytwory propagandowe mają to raczej do siebie, że są dobrem "wspólnym", podobnie jak treści ustaw, a więc jego wykorzystanie może mieć charakter dowolny.

:
Mnie się taka podoba:


:
Jakby nie można był po polsku? :wstyd:

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
tmi napisał/a:
Jakby nie można był po polsku? :wstyd:

http://pl.wikipedia.org/w...lm_and_Carry_On :wstyd:

:
„zachowaj spokój i rób swoje”

Wyglądałoby 5x lepiej :)

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.