Otwieranie kanapy
Odpowiedz do tematu

: Otwieranie kanapy
Witam. Dwa tygodnie temu kupiłem GS-a rocznik .97. Jest jednak jeden problem. Nie ma zamka od otwierania kanapy. Najprawdopodobniej był ułamany. albo odkręcony. Niestety nie mam pojęcia jak ją otworzyć. Ma ktoś jakiś pomysł? Jeśli to możliwe prosił bym o przesłanie zdjęć mechanizmu otwierania kanapy. Może na ich podstawie uda mi się znaleźć jakiś sposób na otwarcie.

Karol
lomax
[Usunięty]
:
Mechanizm otwierania kanapy działa na takiej zasadzie, że: wkładasz kluczyk, przekręcasz, zamek obraca się pociągając za linkę a ona zwalnia zaczep pod kanapą. Jeśli nie masz w ogóle zamka to sprawdź, czy gdzieś w okolicy nie wystaje linka. Jeśli tak, to pociągniesz i się otworzy. Jeśli nie ma tej linki to nie mam pomysłu jak to zrobić. Oczywiście możesz wyrwać na chama kanapę, a zniszczone części wymienić, tylko nie wiem na ile to było by kłopotliwe, bo nie przyglądałem się co tam może pęknąć/ułamać się. Jak masz możliwość to wrzuć jakieś zdjęcia, najlepiej jedno zrobione od dołu.

I jeszcze jedna rzecz, jeśli zamierzasz korzystać z pomocy forumowiczów to:
- przeczytaj Regulamin forum,
- przywitaj się w Powitalni.

:
Tylny błotnik jest zamontowany na 5 wkrętach, jeden przy aku jest od wnętrza schowka, natomiast pozostałe 4 są na zewnątrz, dwa pod chlapaczem i tylną lampą a dwa kolejne w okolicach podnóżków pasażera.
Jeśli jak napisał lomax nie ma śladu po lince, odkręcasz te 4 wkręty, odchylasz błotnik ku dołowi i za pomocą jakiegoś drutu ciągniesz za cięgno znajdujące się w zamku kanapy i gotowe, potem pozostaje zakupienie zamka z linką i ponowne jego zainstalowanie.
Wstyd pisać, ale jak zakładałem w GS'e stelaże kufrów i zdejmowałem ogon, potem jak go zakładałem zapomniałem zapiąć linki do mechanizmu pod kanapą, kanapa zamknięta a przekręcanie kluczyka nic nie daje ;) no i właśnie tak otwierałem.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Lomax miałeś rację. Pod plastikiem była upchnięta linka. Teraz w końcu mogę się dobrać do akumulatora, który nadaje się tylko do wymiany. Temat uważam za zamknięty.

Karol
lomax
[Usunięty]
:
Spoko, fajnie że się udało bez większych problemów ;)

:
Pisałam odpowiedz w temacie który został w miedzy czasie zamknięty, wiec odpowiadam tutaj. :niepewny:

Należy dostać się przez nadkole co opisano jak wyżej.
Dodatkowo zamieszczam zdjęcie zatrzasku pod siedzeniem, żeby ten któremu urwała się linka wiedział jak to tam wygląda.


Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.