winklowanie - pytania swiezaka
Odpowiedz do tematu

:
Cytat:
mi w lewo lepiej się wykłada

To akurat jest częste, że na jedną stronę się lepiej kładziemy niż na inną, czasami to nasze predyspozycje, czasami jakaś podświadoma trauma, myślę, że nie ma się aż tak czym przejmować

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
W lewo lepiej :) Pewnie ma na to wpływ fakt, że po prawej stronie jest manetka gazu. Tak mi się wydaje :)

:
Bardziej mnie przekonuje teoria że to kwestia bycia prawo/lewo ręcznym.

teja-1010100
[Usunięty]
:
W moim przypadku ten problem zniknął po jazdach doszkalających.

:
bycie prawo czy też leworęcznym nie ma tu nic wspólnego, tak samo jak to gdzie jest manetka gazu. Przyczyną jest nasz błędnik i ruch obrotowy ziemi - pochylenie w lewą stronę wydaje się bardziej naturalne. Dlatego też łatwiej się wywalic na lewą stronę.

[ Dodano: Pon 25 Cze, 2012 ]
ta sama siła powoduje że wir w wodzie kręci się w lewo.

:
Brawo nie ma jak fachowa odpowiedź, której tak na prawdę nikt się nie spodziewał :)

:
komandosek napisał/a:
ruch obrotowy ziemi - pochylenie w lewą stronę wydaje się bardziej naturalne. Dlatego też łatwiej się wywalic na lewą stronę.

[ Dodano: Pon 25 Cze, 2012 ]
ta sama siła powoduje że wir w wodzie kręci się w lewo.


Myślę, że siła Coriolisa nie ma tu dużego wpływu bo w takim razi na półkuli południowej wszystkim lepiej skręcałoby się w drugą stronę :P , a np. mi lepiej składać się w prawe zakręty.

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
Cytat:
[...], a np. mi lepiej składać się w prawe zakręty.

Sprawdzałeś to na południowej półkuli?

:
makumba88 napisał/a:
Cytat:
[...], a np. mi lepiej składać się w prawe zakręty.

Sprawdzałeś to na południowej półkuli?

W jakim celu? :facepalm:

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
może tak wystarczy tego spamu bo zaraz pojawi się tu fizyka kwantowa aby udowodnić problemy ze składaniem się.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Panowie winklowanie, moim zdaniem mieć jakieś podstawy, zasady ułożenia ciała, a reszta to tylko tor i praktyka. Sam się przekonałem jak polatałem na doszkalaniu. 1 przelot 60% opony, 2 , 90%, a na 3 przelocie całość opon wykorzystana ;) I tak jak napisał teja-1010100 doszkalanie i praktyka pomoże ;)

:
ja przegapiłem doszkalanie w poznaniu:(

jawa 50
gs 500 E
FZS 600
jodla007
[Usunięty]
:
ups

:
5 fajnych artykułów
ciekawostka

jawa 50
gs 500 E
FZS 600
żareł
[Usunięty]
:
Po odkręceniu centralki można GSa ciut bardziej położyć :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.