.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Rant w kolorze

maciek423 - Pią 11 Kwi, 2008
Temat postu: Rant w kolorze
Co powiecie o tym ?

http://moto.allegro.pl/it...i_skuterow.html

Czy ktoś stosował ?
Fajnie wygląda felga z takim paskiem na rancie, tylko chyba najbardziej pasuje do czarnej feli.

Yarccom - Pią 11 Kwi, 2008

są osoby na forum które wklejały swoje fotki na forum

poszukaj ....

pootietang - Pią 11 Kwi, 2008

na prezentowanych sprzętach wygląda ładnie(tylko ciekawe czy są tam użyte naklejki czy tylko znaleźli zdjęcia w necie z paskami na rantach) ale to tylko naklejka, nie wiadomo jak długo będzie trzymać(może do pierwszego mycia tylko.
jankees - Pią 11 Kwi, 2008

Moje narazie sie trzymają a mam naklejane tyle tylko że najpierw podgrzewałem nagrzewnicą i nie kupowałem tylko sam je wykonałem .
Piotrek - Pią 11 Kwi, 2008

ja nakleilem i zaluje troche ale jak bede robil polerke to je odkleje :/
ZAkk - Pią 18 Kwi, 2008

Ja mam u siebie takie paski tylko z innej firmy. Mozna je zamowic na stronie www.grafnet.eu . Sa wygiete pod felge 17-stke i maja dobry klej. Mysle ze ciekawa alternatywa zamiast polerowanych rantow ktore kosztuja wiecej i trzeba sie przy nich niezle napracowac :) Ogolnie polecam ta firme poniewaz robi bdb naklejki.
mackowski - Sro 23 Kwi, 2008

http://gs500.phorum.pl/viewtopic.php?t=271

ja mam takie u siebie, wyglada na moje zaje***cie, nic sie nie odkleja.
to jest zwykal folia samoprzylepna, z restza pisalem o tym w swoim temacie, poczytaj.
tylko jak to bedzie ktos naklejal to najpierw rozpuszczalnikiem trzeba odtluscic felge, nagrzewnica troche ja rozgrzac i kleic:)

Grzesiek2208 - Sro 23 Kwi, 2008

sluchajcie a jak sie poleruje felgi?? szmatka i jedziesz?? heheh potem rece odpadaja:D nie no wiadomo ze jakis sprzet do tego musi byc
Yarccom - Sro 23 Kwi, 2008

jaka szmatka
scansol do ściągniecia lakieru do metalu
pożniej w zależności od wżer papierem od 800 na wode i tak do 2500 na koniec pasta polerska

przysiądz a bedziesz miał efekt jak poniżej


ja robiłłem wszystko recznie

Grzesiek2208 - Czw 24 Kwi, 2008

dzieki za wyjasnienie naprawde nie wiedzialem na czym to polega pozdro (fora to super sprawa)
maksa - Wto 03 Mar, 2009

część ja wykonałam to inna metodą, nie wyklejam tasmą do felg, wymalowałam felgi na kolor czerwony a rant został biały, wtgląda to tak :)
Pęku - Wto 03 Mar, 2009

Wygląda hmm, krwiście :D no i nie poszłaś na łatwiznę z paskami. Teraz czekamy na foty na moto :)
Podkopnik - Wto 03 Mar, 2009

Kurcze zescie mnie zainspirowali :) Ciezko jest wymalowac same ranty??? Na zlociku mam nadzieje ze bedzie ktos kto juz to robil i pomoze przyblizyc ten temat.... ;)
groszek - Sro 04 Mar, 2009

Ja rok temu też malowałem felgi na czarno z czerwonym rantem podobnie jak maksa tylko że miałem ściągnięte opony bo zmieniałem na nowe co znacznie ułatwiło zmatowienie starej farby jak i samo malowanie.


By groszekgs, shot with DSC-W15 at 2008-07-03


By groszekgs, shot with DSC-W15 at 2009-03-03

maksa - Sro 04 Mar, 2009

zastanawialam sie nad tym samym kolorem czarna felga i rant czerwony.. ale doszłam do wniosku ze czarny kolor pomniejsza optycznie moto a w tym wypadku felgi zlaly by sie z czarna oponą i nie wyglądało by to dla mnie zbyt pięknie wręcz drażniąco takie grubaśne czarne koła.. to kwestia gustu mnie by to poprostu drazniło i nie czuła bym sie komfortowo jeżdżąc moim monsterem :P moj mąz ma wymalowane fele tak jak ty tylko ze on ma o wiele potęzniejszy motor a to juz inaczej wygląda :) tak czy inaczej moje moto jest czerwone i felgi sie bedą integrować zajebiaszczo :D
Tora Tora - Sro 04 Mar, 2009

Groszek,bardzo fajnie to wygląda moim zdaniem :P
yogi136 - Sro 04 Mar, 2009

No właśnie, też mam zamiar robić rant, myślałem bardziej nad naklejką, ale pomysł z farbą jest lepszy, naklejka będzie się odklejać.
Mam pytanko, czym wyklejaliście rant przed malowaniem felgi? Bardzo kłopotliwe?
pzdr.

Yarccom - Sro 04 Mar, 2009

yogi136, porównaj sobie tylko koszt i pracochłonnosc obu operacji :]

ja tam inwestuje w paski do naklejenia porzadne odtłuszczenie i nie ma bata by zeszło
koszt ok 40 zł
czas operacji ok 30-45 min

malowanie kilkukrotnie dłużej i drożej ;)

yogi136 - Sro 04 Mar, 2009

@Yarccom u znajomego naklejaliśmy paski, ale całość została pokryta bezbarwnym i wszytko jest elegancko. Ja natomiast chce felgi w macie ze wstawkami w kolorze ramy, imitacja chromu. Więc już tego nie polakieruje bezbarwnym i mam pewne obawy co do trwałości tych pasków.
Podkopnik - Sro 04 Mar, 2009

Yarccom napisał/a:
koszt ok 40 zł


Gdzie takie paski mozna zakupic podrzucisz jakis link z allegro albo co mam wpisac zeby je znalezc?

Lemon - Sro 04 Mar, 2009

http://www.allegro.pl/sea...cat=1&country=1

:)

yogi136 - Sro 04 Mar, 2009

znalazłem tez coś takiego
http://motoallegro.pl/ite...kola_tanio.html



Ale wydaje mi się ze już lepiej dołożyć parę groszy i wziąć zestaw z aplikatorem. Ułatwi to w dużym stopniu montaż.

Podkopnik - Sro 04 Mar, 2009

Dzięki Lemon. ;) Hmm jaka szerokosc tych naklejek do Gs-a?? Chyba 7 mm beda za szerokie?? Sa jeszcze 5 mm...
maksa - Sro 04 Mar, 2009

no ja robiłam taśma 6mm rant. najpierw zmatowiłam felgę, potem ja odtłuściłam benzyna ekstrakcyjną, wykleiłam tasma 6mm ranr do okoła i zamalowałam cała felgę kolorem, po chwili odkleiłam taśme i został biały rant areszta czerwona, dzis własnie dokończyłam i zamalowałam bezbarwnym koło jest już gotowe do założenia :) niebawem pokaże jak sie prezentuje w całości :)
yogi136 - Sro 04 Mar, 2009

@maksa a rant wyklejałaś na oko, ręcznie czy miałaś jakiś aplikator ?
maksa - Sro 04 Mar, 2009

ręcznie potem jesszcze troszku skorygowałam biała farbą zeby uzupelnic braki lakieru. Wyszło naprawde elegancko :)
Podkopnik - Czw 05 Mar, 2009

NO wlasnie jakie lepsze paski do Gs-a?? Proste czy takie łukowate???
maksa - Czw 05 Mar, 2009

znaczy wiesz ta tasma jak dla mnie naprawde dobra do takiej roboty poprawiałam tylko farbe bo pod paskiem moja felga byla troche porysowana i ja zamalowalam na czerwona i potem odkleilam pasek to pod paskiem została naturalna biała moja felga która nie była w stanie idelanej białości gdzie niegdzie mialam ryski i musiałam poprawić je biała farba takim małym pedzelkiem ale to takie minimalne kropki i potem zalakierowałam. taśma jest zwykła do wyklejania i recznie jedziesz wzdłóz ranta, bezproblemu powinno ci wyjsc równo ;)
AdiDriver - Czw 05 Mar, 2009

Podkopnik napisał/a:
NO wlasnie jakie lepsze paski do Gs-a?? Proste czy takie łukowate???

Jak dla mnie to tylko łukowate. Taka prosta taśma będzie się marszczyć.

maksa - Czw 05 Mar, 2009

wiesz ja nie zostawiałam taśmy ja ją potem odkleiłam i ranty mam namalowane i zalakierowane :) a taki rant niema szans zeby sie pomarszczył :D

[ Dodano: Czw 05 Mar, 2009 ]
tak wyglądają już założone felgi :)

str6 - Nie 08 Mar, 2009

W porządku tylko ten przód się zlewa,błotnik z kołem i moim zdaniem przesadzone troszkę :) z tym czerwonym :)
Irek - Nie 08 Mar, 2009

Wg. mnie elegancko ;) Ładnie sie prezentuje, lubie wszelkie innowacje i indywidualności, oczywiście ze smakiem :)
maksa - Nie 08 Mar, 2009

juz nic więcej czerwonego nie planuje :P oprócz podnóżek w kolorze i manetek ale to jeszcze może poczekać :)

[ Dodano: Nie 08 Mar, 2009 ]
i wentylki juz sa w kolorze czerwonym :)

sakul - Nie 08 Mar, 2009

To kiedy czerwone opony? :D
maksa - Pon 09 Mar, 2009

jak narazie dosyć modyfikacji :P
re5pect - Pon 09 Mar, 2009

też mam czerwonego GS`a i zastanawiam się jaki mógłby być kolor jeszcze felg? teraz mam białe.
co do GS`a Maksy to moim zdaniem troche za dużo czerwonego jest no ale to kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje. ogólnie widać że dużo pracy jest włożone i że właścicielka jest zadowolona a to jest najważniejsze :)
pozdrawiam

dominikjsr - Sob 28 Mar, 2009

ja zrobiłem tak:) i tez mam czerwonego gs-a


maksa - Pon 30 Mar, 2009

szerszy rant i też wygląda fajnie wraz z zaciskami :) jak dla mnie to perfekcyjnie ale wybacz musze to powiedzieć i tak moje felunie są ładniejsze :P hehe
P.S. jak to mówią że każda pliszka swój ogonek chwali , tak to już jest z babami :)
pozdr

sakul - Pon 30 Mar, 2009

maksa napisał/a:
moje felunie są ładniejsze :P


Z tym się zgodzę ;>

dominikjsr - Sro 01 Kwi, 2009

Maksa Twoje są najpiękniejsze i nie będę nawet próbował z Tobą konkurować:))
panbodzio - Sob 21 Lis, 2009

ma ktos moze wypolerowane ranty w gs? jak sie to prezentuje bo zastanawiam sie czy u siebie nie machnac http://www.youtube.com/watch?v=HquxkvrtM4I
maksa - Sob 21 Lis, 2009

tez planuje wypoloerować ranty to zawsze robiło i będzie robić wrażenie :) jesli tylko masz chęci i czas to poleruj i pokaż zmudny wynik swojej pracy :D
panbodzio - Nie 22 Lis, 2009

maksa napisał/a:
jesli tylko masz chęci i czas to poleruj i pokaż zmudny wynik swojej pracy :D

checi sa a czas sie znajdzie, wiec mam nadz ze na sezon 2010 wyjade z lsniacymi kolkami :]

maksa - Nie 22 Lis, 2009

powodzenia w takim razie życzę :)
kuboslawa - Wto 02 Mar, 2010

Czarne fele i czerwony rant..? Proszę :D

http://img684.imageshack....6/dsc01136w.jpg

Chemical - Sro 03 Mar, 2010

Tak wygląda wersja fioletowa z przepolerowanym rantem i środkiem obręczy pod kolor moto
Misiek - Sro 03 Mar, 2010

Moje pytanie brzmi . Czy to polerowane aluminium nie zaśninedzieje po jakimś czasie ? Bo dokładnie tak się stało kiedys z moimi klamkami od jawy.
Irek - Sro 03 Mar, 2010

Trzeba co jakiś czas czyścić, przepolerować pastą polerską to nie będzie problemu.
Ja teraz robie taki bajer którego jeszcze nikt na forum chyba nie ma. Poleruje sobie pokrywe zaworów.
Zdjęcia wkrótce.

Misiek - Sro 03 Mar, 2010

Hehe ten bajer to i ja będę miał :rotfl: bo oddałem pokrywe razem z kołami , do znajomego który zajmuje się takimi rzeczami.
Irek - Sro 03 Mar, 2010

Ale wiesz, zrobić coś samemu a dać kasę to dwie różne rzeczy.
Misiek - Sob 06 Mar, 2010

No niby tak. Ale bajer będzie . :rotfl:
Irek - Pon 08 Mar, 2010

Pierwsze efekty:





Dziś zaczołem robić pokrywę, ciężko będzie i długo mi to zajmie... :zawstydzony:

Misiek - Sro 17 Mar, 2010

No ładnie ci to wyszło :padam: . A z pokrywą zaworów to rzeczywiście możesz mieć ciężko bo dasyć nieregularny kształt .
jarek - Sro 07 Kwi, 2010

Polerowanie dekielka odpowietrznika [odmy]jest dla mnie sztuką dla sztuki :hyhy: Umieszczony jest pod bakiem i bez demontarzu go nie widać.
Irek - Sro 07 Kwi, 2010

To fakt, ale jak robić to już robić.
MacGyver - Czw 08 Kwi, 2010

Jarku samo polerowanie pokrywy zaworów (bo chyba o tym mówimy) to mały pikuś najgorzej jest przygotować powierzchnię pod polerowanie.
Polecam papiery ścierne najlepiej wodne, zaczynamy od jakieś 100- 150 później 240 po niej 400 i żeby nie polerować zbyt długo to na koniec 600 a sama polerka potrwa chwilę.
Grunt to dobrze przygotować powierzchnię wiem bo zajmuję się tym na co dzień.

fifi1991 - Pią 04 Mar, 2011

nie wiem czy pytam w odpowiednim miejscu no ale spróbuje:) dziś zacząłem polerować rączkę dla pasażera, ona jest chyba aluminiowa i nie będzie rdzewieć tak? Czy trzeba to czymś zabezpieczyć?? A co można zrobić z półką pod zegarami, moja jest troszkę porysowana no i wygląda jak zabrudzona, czy da się to jakoś poprawić tak żeby było tanio? :|
MacGyver - Sob 05 Mar, 2011

uchwyt nawet jak wypolerujesz na lustro i tak zostawisz to będzie ci matowiał, a jak go potraktujesz przypadkiem jaką chemią albo pianą aktywną to zrobi się czarny.
Najlepiej to gdybyś po polerce polakierował.

mr0zd - Nie 06 Mar, 2011

Od czasu do czasu przetrzeć G3 i nie ma problemu
nikamo - Nie 08 Maj, 2011

jesli chcecie zobaczyc jak naklejki wygladaja w czerwonym Gieziku to prosze:


asmo - Nie 08 Maj, 2011

naklejki jak naklejki gs piękny:)
Jacek90 - Nie 08 Maj, 2011

Jak myślicie, pasowało by nakleić na kółeczka fioletowe paski?? Zastanawiam się nad tym ale nie umiem się przekonać :D

nikamo - Pon 09 Maj, 2011

asmo, dziekuje! :)

jacek, zrob se w fotoszopie to zobaczysz jak bedzie wygladac a jak lubisz takie rzeczy i nie szkoda Ci 30zeta to kupuj nie marudz :P

Jacek90 - Pon 09 Maj, 2011

Wiem ,że to grosze kosztuje ale jednak wolał bym opinie innych , między innymi twoją Moniko :D Dobrze znać opinie chociaż jednej dziewczyny:P
Kompost - Wto 10 Maj, 2011

Naklejka na rancik to podstawa agrotuningu, sam mam biały pasek i planuje jeszcze machnąć białym markerem wytłoczone napisy na oponie ;)
lukasW124 - Sob 27 Kwi, 2013

Czesc!
Może ktoś polecić jakieś paski na felgi? Na allgero jest dużo rodzajów, ceny też sporo się różnią i dlatego kompletnie nie czaje tematu.. :<

Machu - Sob 27 Kwi, 2013

Ja kupiłem od tego gościa. Daje kilka zapasowych w razie czego a na jakość nie narzekam po roku, nie odklejają się, nie poszarpały się i nie uszkodziły.
http://allegro.pl/naklejk...3171688824.html

Andy - Sob 27 Kwi, 2013

Moje paski tez już rok jeżdżą i nie widać śladów zużycia:
http://allegro.pl/puig-sr...3208044049.html
Dobra jakość, niewielkie pieniądze a "Zapewnia unikalny wygląd motocykla" jak pisze producent... Za pomocą dołączonego aplikatora instalacja pasków jest banalnie prosta i szybka, mi zajęło to zaledwie 2 żuberki :hyhy:

Gamer - Sro 15 Maj, 2013

A ja zafundowałem swojej Suzi takie paski troszkę roboty było ale efekt sami ocencie




http://allegro.pl/keiti-n...3179674984.html

misiorek - Sro 15 Maj, 2013

extra;d w swojej Maleńkiej mam czerwone;) ponoć dobrze mnie widać po zmroku
danny - Sro 15 Maj, 2013

Hm, Demony nie mają białych napisów, malowales je jakoś?
kempes - Czw 16 Maj, 2013

Też kiedyś* malowałem napisy na oponach białym markerem. Efekt długo się trzymał. Ważne, że Tobie się podoba ;) .






*W skuterze, jak miałem 15 lat :P .

poldek171 - Czw 16 Maj, 2013

Jeśli chodzi o fioletowe paski na białych felgach to ja mam takie naklejone :) Pisz na pw to wyśle Ci fotki jak to wygląda :)
tmi - Czw 16 Maj, 2013

Gamer napisał/a:
efekt sami ocencie

Zdziadowany ten GS IMHO.

Games16 - Czw 16 Maj, 2013

poldek171, wyslij mi zdjecia jak to wyglada na białych felgach
Gamer - Czw 16 Maj, 2013

tmi napisał/a:
Gamer napisał/a:
efekt sami ocencie

Zdziadowany ten GS IMHO.


Przynajmniej na parkingu nie mam problemu żeby go poszukać :troll: , bo drugiego takiego nie ma i oto chodziło. Podobać się wszystkim nie musi wystarczy że mi się podoba. A poprawiać fabryki nie che, wystarczy kosmetyka.

Mix - Czw 16 Maj, 2013

Jaki kolor waszym zdaniem pasuje do takiej kolorystyki:



Niebieski ciężko dobrać za wiele odcieni i każdy jest albo za jasny albo za ciemny. Może ma ktoś jeszcze zdjęcia swojego motocykla w tym kolorze z paskami?

danny - Czw 16 Maj, 2013

Czarny.
tmi - Pią 17 Maj, 2013

Nakleiłbym żółte paski ale nie w pełni okrągłe bo takie wg mnie wyglądają słabo. Niebieski pasuje do żółtego.
mocar - Pią 17 Maj, 2013

Mix, przy takim malowaniu widzę tylko białe
Grzechu16 - Pią 17 Maj, 2013

Ja bym strzelił białe ;)
kysa275 - Pią 17 Maj, 2013

Koperkowy róż? ;)
Machu - Pią 17 Maj, 2013

Złote/żółte/białe/srebrne
austin - Sob 18 Maj, 2013

Ja mam zółty kolor pasków gdyz motor jest czarny :)
Gamer - Nie 26 Maj, 2013

A kolega się zastanawia jaki kolor ale oprócz tego musi się zastanowić czy ma być pasek czy jakiś wzór bo tego na aledrogo i w sklepach jest dużo ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group