.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - GS 500 E

Dawidoo - Nie 19 Gru, 2010
Temat postu: GS 500 E
Witam serdecznie użytkowników forum.

Chciałbym przedstawić Wam moją GieeSe :d Moto zakupiłem nie całe 2 miesiące temu, także jeszcze zdążyłem na niej troche polatać :D Na początku miałem wątpliwości ogólnie co do GS'ów i szukałem GPz'tki 500. Pewnego pięknego dnia siedziałem u kolegi w serwisie motocyklowym i przeglądałem ogłoszenia, aż tu nagle podjechał koleś na Gsie i co się okazało jest do sprzedania. Nie chętnie, ale zacząłem go oglądać z ciekawości, usiadłem, przejechałem się i w trakcie jazdy uświadomiłem sobie że to jest to moto którego szukam :D Wcześniej jeździłem na GPz ale była jakaś taka zbyt sztywna, CB 500 taka bezpłciowa ( bez urazy :D ) niby turystyk, niby zacięcie sportowe, ogółem nie podobała mi się . Po dokładnym obejrzeniu i sprawdzeniu moto, bez zastanowienia, czym prędzej nazbierałem gotówkę i zakupiłem ją ;d Jedyne co w niej ulepszyłem z wyglądu to białe paski odblaskowe na felgach :) Myślałem też o zakupie owiewek Fivestars, ale nie wiem czy nie zepsuje czaru tego moto (postarzeje go) tymi owiewkami. Proszę o opinie :D Taka mała zagadka dla użytkowników, jak myślicie który rok jest mojego egzemplarza ?

Zapraszam do obejrzenia zdjęć :







kempes - Nie 19 Gru, 2010

Ładny, ładny. Dobrze, że na był cały czas użytkowany. Oby się dobrze sprawował. A rok to obstawiam 2000.
yaszczi - Nie 19 Gru, 2010

Bardzo ładny sprzęcik, szkoda, że kapa z prawej nie jest srebrna. Myśle, że rok 98-99 :P
Dawidoo - Nie 19 Gru, 2010

yaszczi napisał/a:
Bardzo ładny sprzęcik, szkoda, że kapa z prawej nie jest srebrna. Myśle, że rok 98-99 :P



Tak właśnie, to mnie też troszkę kole w oczy, swoją drogą jakby ktoś miał taki malutki srebrny dekielek na sprzedaż to bardzo chętnie wymienie się za swój i dopłacę :D

AdamSsS - Nie 19 Gru, 2010

Fajny . Co do owiewke to wcale go nei postarzą (zobacz na mojego ) . a rocznik to albo 96 albo 2000
teja-1010100 - Nie 19 Gru, 2010

Też mam Five Star'a i wydaje mi się, że wygląda dzięki temu na nowsze moto a nie starsze.
kamiloss1987 - Nie 19 Gru, 2010

Normalnie moja motoryna :D ma identyko tylko dekiel normalny :D rok pewnie 2000 ja mam w papierach 2001 ale tak jak już ktoś na forum pisał pewnie pierwsza rejestracja w kraju. Gratulacje sprzeta
cortex - Pon 20 Gru, 2010

Dawidoo napisał/a:
Taka mała zagadka dla użytkowników, jak myślicie który rok jest mojego egzemplarza ?


98 rok :)

Dawidoo - Pon 20 Gru, 2010

No więc czas i na rozwiązanie zagadki :D Motocykl ma w papierach wbite że jest z 92 roku O_o pewnie jakieś machlojki z ramą były, lecz cała reszta, czyli zawieszenie, karoseria etc. są z roku 2000 :) Idzie prosto, rama prosta ( tak robiłem skan ) w silniku nic nie dzwoni, stuka itp, na obroty wkręca się momentalnie. Przebieg ma na zegarach prawie 60 tysięcy, ale silnik może będzie miał z 30 - 40 tysięcy.Mam przewiercony tłumik w jednym miejscu, ale nie wiem czy to dobrze czy nie, więc może mi doradzicie coś w kwestii co z tym zrobić. Motocykl jest praktycznie w stanie bardzo dobrym, nie patrząc na ten właśnie mały dekielek, jedyne co teraz z większych zabiegów, które muszę zrobić przed sezonem to wyregulować i zsynchronizować gaźniki, bo wolno opada z obrotów :) Raz z ciekawości sprawdzałem Vmax, bo chciałem zobaczyć czy faktycznie 160 dla Gsa to szczyt możliwości i miło się zaskoczyłem 180 licznikowe dobiłem, a dalej już odpuściłem, bo szkoda grzać niepotrzebnie silnik z resztą GS to nie CBR'ka, żeby z taką prędkością latać . :) Pozdrawiam użytkowników i dziękuję za odwiedzanie i wypowiadanie się w wątku :)
Emwu96 - Pon 20 Gru, 2010

No 4200 to wg. mnie malo jak za niego, nawet jesli rama z 92

A jak 180 dobil to tam go wiecej duzo juz nie pokrecisz ;) Ale dobrze, ze masz juz odblokowana wersje

Gratuluje i szerokosci

kaze_k - Wto 21 Gru, 2010

Ładny Gs :) ja za swojego za ten sam rok dąłem 3800 :P z tym że delikatnie gorszy stan :) tj. napęd, przednia opona, klocki :) i mój także licznikowe 180 wydusił
hubertgontarz - Wto 21 Gru, 2010

Tylko że 180 licznikowo dla GS to rzeczywiste 160 więc nic wielkiego nie osiągnąłeś.
kaze_k - Wto 21 Gru, 2010

hubertgontarz napisał/a:
Tylko że 180 licznikowo dla GS to rzeczywiste 160 więc nic wielkiego nie osiągnąłeś.

a to dlaczego 180 to faktycznie tylko 160 ?

kempes - Wto 21 Gru, 2010

Zupełnie normalną rzeczą jest, że liczniki mechaniczne, tj. napędzane linką zawyżają prędkość o ~10-15%. Wynika to z niedoskonałości takiego rozwiązania.
Dawidoo - Wto 21 Gru, 2010

No to jeżeli rzeczywiście było to tylko 160 na godzine to i tak dobrze, ja tam nie wymagam żeby Gs latał 3540123 km/h :d Ale sprawdze jak to faktycznie jest, wg Gps'a w sezonie i podziele się informacjami. :)


@ Odpowiedź na post niżej:

O, dobry pomysł, a akurat mam w rowerze taki licznik, dzięki !

Kat - Wto 21 Gru, 2010

Jak chcesz znać dokładną prędkość chwilową tanim kosztem, to spraw sobie magnetyczny licznik od roweru. Jeżeli dobrze podasz średnicę koła to będziesz miał bardzo dokładny pomiar.
mario_pel - Czw 23 Gru, 2010

Fajniuchny, fajniuchnu chyba taż sobie takie felgi machne
pompel - Pią 24 Gru, 2010

Jak już pisałem w innym temacie:
Kod:
Sprzedana 
generalnie nie byłem na ciśnieniu by sprzedawać "zuzię", ale po kolei...
2 dni temu podjechałem do kumpla na serwis kręciło się tam 2 chłopaków którzy szukali małego miejskiego moto...
Resztę można sobie dopowiedzieć
za 4200 wzięli ją z pocałowaniem ręki 
Cieszę się, że potrafili docenić bardzo dobry stan motocykla i nie było tekstów typu: daj za 3000 bo to 92 rok


Widzę, że podoba wam się moja była Suza :D
a najważniejsze jest to, że została sprzedana w dobre ręce ;)

Dawidoo - Pią 24 Gru, 2010

Hehe, pozdrawiam Esiu :D Moto się świetnie sprawuje, nawet wczoraj na nim jeździłem :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group