.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Sprawdzanie faktycznego przebiegu motocykli z UK

Podkopnik - Nie 21 Lis, 2010
Temat postu: Sprawdzanie faktycznego przebiegu motocykli z UK
Znalezione na forum fazera i Tcata mam nadzieję że się przyda. Może by podkleić temat???



witam
w związku z moim zakupem( F4i z UK) poszperałem troszke na necie i znalazłem ciekawą stronkę z MOTem( coś w rodzaju badania technicznego)
otóż w UK przeprowadzany jest corocznie i o czym nie każdy wie-przechowuje się go w komputerowej bazie danych wraz z pozostałymi badaniami, jakie przeszedł dany, konkretny motocykl
wpisując w rubrykę "Vehicle registration mark from number plate" numer rejestracyjny pojazdu( jaki miał w UK) i numer badania MOT "MOT test number from VT20 MOT Test Certificate..." pokazuje się nam cała historia przeprowadzanego MOTu w UK
po co to napisałem?
otóż mając jakikolwiek numer MOTu z naszego motocykl,bądź tego którego chcemy zakupić możemy sprawdzić wiarygodność przebiegu i ocenić czy sprzedawca chce nas "wykołować"
myślęm że sporo "sprzedawców i ich okazje" nie wiedzą nic o istnieniu takiej bazy

http://www.motinfo.gov.uk/internet/html/home.html

powyżej link do strony

sprawdziłem u mnie działa ,a moja yamaha ma autentyczny przebieg :D :D :D dodam tylko że trzeba mieć xero angielskiego dowodu rejestracyjnego.
wpisujesz nr rejestracyjny, a na samym dole "Document Reference Number

Patryk89 - Nie 21 Lis, 2010

Bardzo fajna sprawa z takim sprawdzeniem. Wiadomo co się kupuje chociaż. Szkoda, że u nas nie ma czegoś takiego...
Słyszałem o tym ale chodziło o samochody.

tmi - Nie 21 Lis, 2010

Zawsze można trafić na kogoś bystrego kto cofa licznik przed każdym przeglądem. Praktyka coraz powszechniejsza np. w Niemczech jeśli chodzi o samochody, motocykle pewnie też.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group