.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Forum - problemy z dzialaniem i propozycje zmian - Galeria

metalbeast - Pią 05 Lis, 2010
Temat postu: Galeria
Tak siedzę od jakiegoś czasu na forum bandita i tam jest coś takiego fajnego jak galeria każdego użytkownika.
Na stronie głównej pojawiaja sie najnowsze zdjęcia itd.
Fajna sprawa, bo każdy może stworzyc sobie album i spokojnie go podlinkować do postów, albo po prostu się nim pochwalić.
Czu tutaj ten pomysł by się sprawdził?

studi - Pią 05 Lis, 2010

A powiedz mi czy są jakieś ograniczenia np. co do wielkości, rozdzielczości, czy ilości zdjęć w albumie danego usera?
metalbeast - Sob 06 Lis, 2010

A wiesz, że nie znalazłem? Jest tylko pokazana zajmowana przestrzeń, ale nie widzę nigdzie ograniczenia.
Kat - Sob 06 Lis, 2010

Wydaje mi się że 800x600x100KB i tak 12-16 zdjęć na użytkownika powinno być dobrze. Na forach modelarskich jest to dość popularne rozwiązanie.
studi - Sob 06 Lis, 2010

Na naszym forum jest zainstalowany moduł album, i nawet go wstępnie z Leonem konfigurowaliśmy, tylko właśnie zastanawiamy się cały czas, jak to wpłynie na generowany ruch na serwerze, gdyż mamy określony limit ruchu. Poza tym w związku z powyższym zastanawiamy się nad limitem rozdzielczości i objętości obrazka oraz ilością per user w albumie.

Jakieś propozycje co do tych parametrów, bo na pewno nie zrobimy tego bez limitowego
np. 10 obrazków, 1024x768 każdy, 500kB/obrazek

Fabian - Pon 14 Lut, 2011

Jezeli zdjecia mialby byc uploadowane na serwer forumowy, to zwiekszy na pewno to jego miesieczny transfer.
Mozna przeciez przerobic modul, aby zamiast uploadowania zdjec, podawac zewnetrzne sciezki do obrazkow, ktore mozna wrzucac na bankfotek.pl czy imageshack.us, etc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group