.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Moja czarna Suzi

mati89 - Pon 23 Sie, 2010
Temat postu: Moja czarna Suzi
Witam.

Nadszedł czas żeby pochwalić sie moim nabytkiem.
Na forum jestem od maja, na początku lipca stałem się posiadaczem (szczęśliwym ;) ) GS'a, którego kupiłem z tego forum od kolegi wiesiek3d.
Jestem z niego bardzo zadowolony :D

Konkrety:
-rok 95,
-do uszczelnienia były lagi - zrobione :)
-kierownica lsl, mam oryginalne clipony i początkowo miałem je założyć ale już się przyzwyczaiłem i chyba zostawie jak jest,
- zastanawiam sie nad zakupem przedniej szybki puig

Poza tym żadnych zmian nie przewiduje ponieważ GS sam w sobie jest ładny i w takim oryginale chce go utrzymać.
Fotki:








Serwis:
17.07.2010
- wymiana oleju oraz filtra oleju (Agip Racing 4T 10w60, HF133)

24.07.2011
- wymiana uszczelniaczy w lagach (Saito) oraz oleju.

16.02.2011
- założenie wyświetlacza biegów,
- wymiana filtra powietrza (HFA 3503),
- wymiana świec (NGK DPR8EA-9),

cypis - Wto 24 Sie, 2010

Pierwszy!

Jak ogólnie patrząc na gsy białe felgi i czarne silniki mi się nie podobają to tutaj bardzo ładnie, i tak złota kierownica też.

Miłej jazdy, dla otuchy dodam, że sobie czytałem na noc statystyki wypadków drogowych w 2009 i bezpieczniej jest na motocyklu niż na rowerze :wstyd:

hubertgontarz - Wto 24 Sie, 2010

Statystycznie rzecz biorąc.
Wiesz...GSem zaszpanować na forum GSa jest ciężko.
Przede wszystkim żeby sprzęt jeździł, nie psuł się, a Ty nawijał jak najwięcej km na tak łatwym do ogarnięcia motocyklu.

garfield - Wto 24 Sie, 2010

Ładniutki :)
Makar00n - Wto 24 Sie, 2010

Kupuj szybkę :) nie dość, że trochę Cię chroni przed wiatrem, to moim zdaniem lepiej wygląda :)

Proponowałbym pomalować np. sety na złoty, klamki i jakieś drobne elementy, żeby ta kierownica bardziej pasowała, bo taka z dupy teraz jest.

Kozackie byłyby np. złote felgi... Człowieku całe miasto Twoje :hyhy:

mati89 - Sro 25 Sie, 2010

Dzięki, nad tą kierownicą to ciągle się zastanawiam czy założyć clipony, czy zostawić... :) Niby na tej mi sie dobrze jeździ...
Dzisiaj pozbyłem się pisków tylnych hamulców, jak ktoś ma piskliwe klocki (ja mam ferodo, które chyba z tego słyną ), to polecam pastę miedzianą, sprawdzone i działa.
Wcześniej było wstyd tylnego hamulca używać :wstyd:

wiesiek3d - Pią 03 Wrz, 2010

Szerokości i nawijaj kilometry. ;)
mati89 - Sro 16 Lut, 2011

W dniu dzisiejszym troche pogrzebałem przy mojej maszynie. Miło jak po paru tygodniach dpaliła od strzała.
Założyłem wyświetlacz biegów - koniec z szukaniem siódemki :)
Wymieniłem filtr powietrza i świece. Na wymianę czeka olej, oponka na przód i kierownica.
W najbliższym czasie planuję regulacje zaworów i czyszczenie, regulacje gaźników.
Paulo wpadł na fajny pomysł prowadzenia "książeczki serwisowej" w pierwszym poście, mam nadzieję, że sie nie obrazi jak zrobię podobnie ;)

A tu parę fotek z zimowego snu:








AdamSsS - Sro 16 Lut, 2011

No I gites . Widzę że zmieniasz kiere na łamaną ( tę lepsza :P ) . Napisz mi słów kilak odnośnie smego wyświetlacza ( nei chodiz mi o ikąłd a o osam wy świetlacz przy zegarach ) . Jestem na etapie robienbia płytek bo mam zamair wypuścić kilak sztuk wyświetlaczy i pasuje mi zlukać ten wyświetlacz jak on jet z tyłu .
mati89 - Sro 16 Lut, 2011

Tak, na ta lepszą, zmieniam, bo też tak uważam ;)

Wyświetlacz kupiłem gotowy (całość), przerabiałem tylko czujnik luzu ale tu masz fote jak to wygląda z tyłu:
http://img823.imageshack....94/p2160648.jpg

Masz 8 kabli - 1 to zasilanie, reszta steruje wyświetlaczem.

Emwu96 - Sro 16 Lut, 2011

oj watpie czy lamana jest lepsza, moze i lepiej wyglada, ale komfort jazdy na pewno gorszy
AdamSsS - Sro 16 Lut, 2011

e to taki mam myślałem że to jakiś inny i szukałem takiego zamkniętego a tu widzę że to tylko oprawka . Emwu96, to zależy miałem przyjemność jazdy z prostą kiera jak i z ta od nowszych GS-ów i najwygodniejsza jak dla mnie jest ta łamana . Nawet powiem ci że jakbym miał mieć nowszego GS-a to zmienił bym na tom . Powodzonka w składaniu tylko powoli bo jak porysujesz to będziesz sie wkurwiał ( wiem z doświadczenia ) .
Emwu96 - Sro 16 Lut, 2011

mi chodzi tylko o bol, bo po przejechaniu troszke km na lamanej bez jakies przerwy to po prostu rece (nadgarstki troche bola)
ale twardym trzea byc :D

mati89 - Czw 17 Lut, 2011

Ta obecna kierownica wydaje mi sie taka za szeroka. Mam wrażenie że na łamanej będzie lepiej, szczególnie w zakrętach.
Muszę spróbować, zawsze mogę wrócić do poprzedniego stanu ;)

Fabian - Pią 18 Lut, 2011

Fajnie sie komponuje kiera, ktora masz :chytry:
Zaloz jakies fajne ciezarki + manetki i bedzie git
http://owiewki24.pl/MANET...ARKAMI-652.html
Moze takie :luka:

mati89 - Pią 18 Lut, 2011

Hmm do tych manetek z ciężarkami chyba trzeba by tą kierownice skracać.
Pośmigam z łamaną, jak mnie rzeczywiście w krzyżu łupać będzie, to wtedy będę kombinować ;)
Pułki i prostej kiery nie zamierzam się pozbywać.

mati89 - Nie 22 Kwi, 2012

Dawno tu nic nie pisałem, choć na forum zaglądam często, rzadko się loguje ;)
GS śmiga nadal aż miło, przeszedł przedsezonowy serwis.
Niestety dużych przebiegów nie robię, bo w tygodniu jestem w Kielcach, a moto stoi w domu rodzinnym :( W tym tygodniu planuje poszukać parkingu i ściągnąć go do Kielc.
Coraz bardziej rażą mnie te białe felgi, zastanawiam się na pomalowaniem ich na czarno.
Co sądzicie? :niepewny:

Piotras_5 - Nie 22 Kwi, 2012

No myślę, że to słuszny wybór xD
wiesiek3d - Sob 05 Maj, 2012

Nie maluj tych felg na czarno, jak ją kupiłem to były czarne tylko ohydnie pomalowane dla tego pomalowałem jak były w oryginale i jak dla mnie lepiej wygląda z białymi.
lukasz86 - Pon 07 Maj, 2012

Jak już malować felgi to na ładny grafit.
A co do kiery to też zmieniłem na oryginalną i plecy nie bolą nawet po przejechaniu 300 km

mati89 - Sro 09 Maj, 2012

Kwestia przyzwyczajenia ;)
Co do felg, to cały czas się waham czy zostawiać czy nie. Grafit trochę by go odmłodził ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group