.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - drgania na kierownicy przy wyzszych obrotach

dyrix - Wto 10 Sie, 2010
Temat postu: drgania na kierownicy przy wyzszych obrotach
Mam takie pytanko, gsa mam 2 tygodnie i jeszcze nie za wiele wiem na jego temat. chodzi mi czy w waszych gs'ach tez występują takie wkur****ące drgania na kierownicy przy 6tys obrotów + ?
metalbeast - Wto 10 Sie, 2010

Generalnie drgania w GSie to norma. Jeśli są większe niż norma, to już jest źle. Ale nikt ci przez neta nie powie jakie one są. U mnie też występują w jakimś tam przedziale obrotów i prędkości, jednak to nic specjalnego nie jest. Przejedź się 1-cylindrowcem to zobaczysz co to drgania :)))

W kierownicy, na górnej półce są elementy gumowo metalowe. Łączą one górną półkę widelca z górną półką kierownicy. Lubią się wyrobić i kiera siada przez co opiera się o metal. Ja przy okazji zmiany kiery na turystyczną wrzuciłem nowe te elementy, bo już były lekko wytargane, ale wielkiej różnicy nie poczułem.

Pawlus - Wto 10 Sie, 2010

To, że ten silnik wpada w takie wibracje to normalka. Inaczej być nie może. Ale sprawdź śruby i połączenia wszystkie i w razie czego podociągaj, jednak uważaj by nie przesadzić bo możesz gwinty poukręcać. Niedokręcone sruby mogą powodować większe drgania i wibracje.

Edit:
Największe drgania to chyba generują silniki 2T. Kumpel ma Jawe 350 TS to po dłuższej przejażdżce stopy sa tak zwibrowane że czuć jakby stado mrówek po nich chodziło!

dyrix - Wto 10 Sie, 2010

zapomnialem dodac ze mam kierownice zmienioną ;P ale skoro mowicie ze drgania to normalka, nie bede wam wiecej szanownej zawracał =P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group