.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

P - letnie moto-ciuchy

gunia - Pią 02 Lip, 2010
Temat postu: letnie moto-ciuchy
witam!
jestem nowa na forum i na moto tez:) zaczynam tu watek, ale nie wiem czy to dobre miejsce.
wiecie moze o jakichs dobrych spodniach/kurtce moto na lato? jezdze w pelnym 'uzbrojeniu' czyt.spodnie i kurtka tekstylna i ostatnio troche sie gotuje..szukam czegos lzejszego, bo przy 30stopniach to wcale nie jest przyjemne :zdegustowany:
mozecie polecic jakas firme/marke/model ciuchow letnich?najlepiej do dostania w Pn:)
pozdrawiam!!

reen84 - Pią 02 Lip, 2010

ja jeżdżę w jeansach Asport, ale przy 30 stopniach w mieście nie ma siły żeby było chłodno ;)
Toretto - Sob 03 Lip, 2010

dzial zdecydowwanie chyba nie ten ;p

ale moja rada to moze zamiast spodni na moto zwykle plus ochraniacze na kolana i piszczele, kiedys w takim czyms jezdzilem i normalna kurtka i reszta wdzianka ;)

ogolnie to sie staraj nie zatrzymywac ;d jak wieje to nawet w takiej temperaturze jesta calkiem przyjemnie ;p pzdr

gunia - Nie 04 Lip, 2010

heh staram sie staram ale czasami trzeba:) chyba poszukam jeansow moto,bedzie przynajmniej przewiewnie!

Cytat:
dzial zdecydowwanie chyba nie ten ;p

to w kt dziale?chcialam rady od Poznaniakow:d

Lemon - Nie 04 Lip, 2010

spoko- regionalne sa i od tego :)

w posen możesz wskoczyć do paru sklepów jednak jesli chodzi o 'letnia ofertę' to chyba najlepiej przejrzeć dzial z ciuchami/akcesoriami..

powiedz ile chcesz na nie przeznaczyc, do czego mają sluzyc itp.. na pewno pomożemy ;)

gunia - Pon 05 Lip, 2010

po wizycie w motoakcesoriach decyzja juz raczej podjeta.jeansy!tez grube ale na pewno lepsze to niz tekstylne.nie wiem czy nie poszaleje tez z kurtka,chociaz namawiaja mnie na zbroje bo to tansze i na pewno w tym chlodniej..ale nie wiem czy tak bezpiecznie w razie W.ktos z Was jezdzi w zbroi zamiast kurtki??
Toretto - Sro 07 Lip, 2010

Myslisz o takiej zbroi jak na crossa? (zwie sie chyba buzer)

Moze lepiej samego zolwia z paskiem? :)

gunia - Czw 08 Lip, 2010

hej,tak,buzer np ozone armor.2x tansze niz kurtka,a na upal idealne..nie wiem co sie dzieje z siatka w razie upadku bo rozne opinie sa,ale siatki tam malo,glownie ochraniacze.sam zolwik nie ochroni rak:(
Toretto - Czw 08 Lip, 2010

siatka jak to siatka, nie trudno sie domyslic ze podczas wypadku nawet nie poczujesz ze tam sie znajdowala
tyle ze odnosze wrazenie jakby to bylo ubranie tylko dla plci meskiej ;p
na pewno lepsze to niz nic, jesli nie bedzie Ci przeszkadzac wyglad, to moim zdaniem buzer ma lepsze ochraniacze niz n ie jedna kurtka i calkiem dobry wybor na aktualna pogode ;)

gunia - Pią 09 Lip, 2010

trudno nie miec takiego wrazenia:)ale co tam,podobno wyglad nie najwazniejszy...bede najwyzej malym pakerem i tyle!pzdr
Zechowany - Pią 09 Lip, 2010

http://allegro.pl/item110...oja_damska.html

Jesli nie chcesz wyglądać jak maly paker :) Sa tez damskie wiekszosc firm wypuszcza modele damskie :)

Toretto - Pią 09 Lip, 2010

maly paker :rotfl:

radze Ci wpierw takie cos przymierzyc na prawde ;d

i sie w szczegolnosci zastanowic nad samym zolwiem albo jakas bardziej przewiewna kurtke z ochraniaczami moze jednak ;)

gunia - Pią 09 Lip, 2010

no tak,tylko ze bardziej przewiewna kurtka z ochraniaczami niestety juz troche kosztuje.a tego chcialam uniknac.przymierzalam wlasnie ten ozone armor,nie bylo az tak zle,zalozy sie koszulke i powinno byc ok:)co do damskich modeli to wlasnie cena juz tez inna.zobacze,jesli gdzies w Pn znajde damskie to na pewno przymierze.ale troche mi sie juz spieszy z kupnem..
matzec - Sob 10 Lip, 2010

Polecam kurtkę Modeka Roma. Jeździłem w niej ostatnio w największe upały i było zupełnie dobrze, choć wiadomo - nie na postoju na światłach, nie ma cudów. Kurtka jest dobra ponieważ jest możliwość wypięcia membrany, i dlatego że ma liczne siateczki dzięki którym jest dobra wentylacja. Kurtka ma ochraniacze na przedramionach, barkach i taką cienką jakby piankę na plecach. No i warto dodać, że są rozmiary damskie.
Toretto - Sob 10 Lip, 2010

A co do samego latania w upale, to o wiele lepiej jest jak sie ma termoaktywna bluzke.
Pomimo ze goraco to tego sie az tak nie czuje. Np. ten caly brubeck to wydaje w nie tak zlych cenach.

gunia - Pon 12 Lip, 2010

sprobuje nast razem z koszulka termo,moze pomoze:)wczoraj widzialam motocykliste w zbroi fox,nie wygladal zle:)ta modeka roma rzeczywiscie fajna,ma dobre opinie,moze kiedys sie skusze.dzieki za pomoc!!i milego poniedzialku...:P
Irys - Pon 12 Lip, 2010

Polecam bieliznę. Jak jadę gdzieś dalej, nawet jak jest gorąco, to pod spodnie i kurtkę zakładam spodenki i koszulkę termoaktywną. Może chłodniej w tym nie jest, ale przynajmniej ciuchy nie kleją się do ciała. Po zdjęciu stroju motocyklowego, mokra jest bielizna a nie ja.
gunia - Pon 12 Lip, 2010

wyprobuje przy najblizszej okazji,pewnie dzis.moze nie bedzie wywracania ciuchow na lewa strone i suszenia:)
Zechowany - Pon 12 Lip, 2010

Nie bardzo skumalem calosc tematu bo dobra zbroja kosztuje wiecej od tesktylnej przewiewnej kurtki. Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle ale poco wydawac kase na tania zbroje w ktora bardziej jest do lansu po miescie niz ochrony ?? Poza miastem w kazda pogode bedzie zimno w czyms takim nie mowiac ze nie zdrowo. A kurtka tekstylna np redbike za 300zl albo ozone w podobnej cenie jest lepszym rozwiazaniem.
Toretto - Pon 12 Lip, 2010

Zechowany, no wiec zbroja 200 zl (taka jaka szukamy), kurtka 300zl czyli zbroja tansza o dosc duzo jak na moj gust

druga poprawka: zbroja nie koniecznie dla lansu, a dokladnie to jest dla ochrony, moim zdaniem zupelnie przeciwnie niz piszesz. Sklada sie prawie z samych ochraniaczy wiec nie ma sie nad czym zastanawiac :padam:

nie zdrowo? dlaczego? :) gardlo mozna zakryc kolnierzem ale przy takiej temperaturze chyba nawet nie jest to potrzebne az tak

a co do jezdzenia za miastem to, od poczatku w temacie o ile sie orientuje jest mowa o jezdzeniu po miescie, a jesli chodzi o mnie to wydaje mi sie ze przy 33 stopniach to przy 130km/h nie bedzie nikomu zimno w zbroi

pzdr ;)

Irys - Pon 12 Lip, 2010

Toretto napisał/a:
zbroja 200 zl (taka jaka szukamy)
Zechowany pisze o dobrej zbroi. Taka za 200 zł do "dobrych" IMO absolutnie należeć nie będzie.
Ceny zbroi dobrej (jakoś wykonania, użyty materiał, łączenia, funkcjonalność), zaczynają się od... 400 zł (patrząc na te "super" markowe, to minimum 500zł). W związku z tym, pewnie podobnie jak Zechowany, uważam, że zbroja za 200 zł będzie bardziej dla lansu niż dla ochrony.

Zechowany - Wto 13 Lip, 2010

Toretto napisał/a:
Sklada sie prawie z samych ochraniaczy wiec nie ma sie nad czym zastanawiac


I tu sie niestety nie zgodze bo ochraniach ochraniaczowie nie rowny. A materialy do wykonania taniej zbroi sa raczej slabej wytrzymalosci.
Jesli nie chcesz wydawac dosc duzej kasy na zbroje to moze lepiej kupic uzywana ale markowa ? Uzywka jak uzywka ale bedzie bezpieczniejsza :)

Toretto - Wto 13 Lip, 2010

Skad wiesz czy materialy takiej zbroi sa slabej jakosci? Chodzi o ochraniacze, a te maja atest (o takiej zbroi ja mysle). Wiec na pewno nie rozwala sie z byle powodu. :)

Jesli chodzi o laczenia ochraniaczy to i tak wiekszosc to sa paski i klamry wiec tez tak szybko sie nie rozwala.

Nie mowie ze tansze zbroje sa tak samo bezpieczne jak te drogie, ale na pewno nie sa az tak niebezpieczne jak mowicie.

Te drogie, firmowe kupuja sobie zawodowcy, ktorzy sie scigaja na torach i to pewnie nie mowiac o tym ze juz na pewno nie na nakedach ani plastikach.

Co do uzywanych to w sumie moze byc dobre rozwiazanie, tylko czy nie maja one okreslonego czasu w ktorym maja swoje wlasciwosci a potem nalezy je zmienic? Bo wtedy moglo by wyjsc na to samo x).

Zechowany - Wto 13 Lip, 2010

Toretto napisał/a:
Skad wiesz czy materialy takiej zbroi sa slabej jakosci? Chodzi o ochraniacze, a te maja atest (o takiej zbroi ja mysle). Wiec na pewno nie rozwala sie z byle powodu. :)

Czego mozna sie spodziewać za 200 zl to tak samo jak kaski Tornado one tez maja "jakies" atesty a nikt z nas by w nich nie jezdzil

Toretto napisał/a:
Co do uzywanych to w sumie moze byc dobre rozwiazanie, tylko czy nie maja one okreslonego czasu w ktorym maja swoje wlasciwosci a potem nalezy je zmienic? Bo wtedy moglo by wyjsc na to samo x).


To nie mleko ochraniacze nie maja terminu waznosci :) No chyba ze po szlifie to wtedy juz sie moga nie nadawac

Toretto - Wto 13 Lip, 2010

O tornado wiem tyle ze jacys kumple sie z tego smiali, ze kiepskie raczej x)
A jak to sie spisuje podczas wypadku w stosunku do reszty to nikt z nas nie sprawdzil

A co do uzywanej zbroi to nie jest ich za duzo na allegro, a dokladnie jedna chyba konkretniejsza a i tak jeszcze cena pewnie o wiele pojdzie w gore niestety

gunia - Sro 14 Lip, 2010

ehhh...co osoba to opinia widze.uzywane b chetnie, ale tak jak pisze Toretto nie ma ich zbyt wiele w necie,juz nie mowiac ze jak sa to XL albo podobnie daleki mi rozmiar.no nic,dzieki za pomoc!!
Bumbadil - Sro 14 Lip, 2010

Widzialem w jakims internetowym sklepie bluze z kapturem, posiadala kevlarowe wstawki, oraz kieszenie na ochraniacze lokci. Jeśli ktos ma kurtke to w gorace dni przeklada sobie protektory i git. Cena jesli dobrze pamietam okolo 270 zl.

pozdrawiam

Zechowany - Czw 15 Lip, 2010

I to jest jakies rozwiazanie :D
Toretto - Pią 16 Lip, 2010

Bumbadil, bluza na moto z kapturem? :rotfl: jak na moj gust jest to troche sprzeczne z panujaca na ziemi aerodynamika :)

ja chyba jednak zrobie inaczej, mam ochraniacze na lokcie, dokupie do tego zoliwa i starcz xD

Bumbadil - Pią 16 Lip, 2010

o prosze bardzo znalazlem ;]

http://www.moto-akcesoria...r-meska,p,26639

wiadomo, że taka bluza jest przeznacza do osiagania mniejszych predkosci, wiec o aerodynamike nie ma sie co martwic
;]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group