.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Jeździ ktoś w zbroi ALPINESTARS BIONIC 2?

joeey - Czw 10 Cze, 2010
Temat postu: Jeździ ktoś w zbroi ALPINESTARS BIONIC 2?
Zastanawiam się nad kupnem jakiejś zbroi od Alpinestars i ten model wydaje się sensowny. Przy 30 stopniach założenie kurtki tekstylnej powoduje "pływanie" to samo tyczy się spodni...

Używa ktoś z Was tej zbroi albo podobnej? Jak wrażenia? Jest sens kupować? Czy jakieś inne propozycje? Bo przy 30 stopniach latam w samej koszulce, bo się gotowałem, a to nie jest zbyt bezpieczne :/

http://www.defender.net.p...S-BIONIC-2.html

Lemon - Czw 10 Cze, 2010

eetam.. wystarczy zapierdalac i juz sie robi chlodniej :P

a tak szczerze to naprawde genialna zbroja.. nie łudź się że bedzie ci w niej jak w koszulce, ale na pewno lepiej niż w texach czy skorze.
zastanawiac byś się mógł jedynie gdzie go taniej wyrwać ;)

mr0zd - Czw 10 Cze, 2010

Dokładnie, a jak pod spód termaxy jakieś założysz, to i poniżej 20 stopni polatasz.
Yarccom - Czw 10 Cze, 2010

tanio to ile

ja moge Wam to załatwić nowe za 850 zł nawet z FV w tej cenie Oczywiście mozliwosc rekalamacji jak najbardziej ale bez możliwości zwrotu :|

tmi - Pią 11 Cze, 2010

Proponuję kurtkę z wypinaną membraną i wentylacją, wszelkie przewiewne kurtki typu buse sunday i inne, np. też modeka finn to textyl z wypinaną membraną.

Mam spodnie z wypinaną membraną i jest w nich co prawda gorąco (w jeansach jeszcze gorzej) jednak w połączeniu z bielizną termoaktywną jest po prostu ciepło i znośnie, testowane dzisiaj w mieście przy +30 st.

Kurtke niestety mam z membraną na stałe i w dodatku nie mam bielizny termo i niestety ale jest gorąco i to bardzo, na przyszły sezon obowiązkowo nowa kurtka w wypin. membr. i termo koszulką.

Co do zbroi - kto w tym tak na prawde jeździ?, bo ja jeszcze nikogo nie widziałem. Za taką kase ma sie po prostu porządną uniwersalną kurtke, bielizne termo i skrzynke dobrego piwa.

joeey - Pią 11 Cze, 2010

No właśnie cena jest trochę zabójcza, ale wygląda na dosyć "chłodną" bo cała jest na siatce, tylko w miejscach protektorów koszulka mogła by się zrobić "mokra" :D

Nie no textyl przy 30 to wymięka od razu... przynamniej Modeka Shield Pro... a jakby do tego bielizne termoaktywną z dodatkiem jonów srebra? Hmm? :)

Nikt kompletnie nie korzystał z takiej zbroi? Jakieś opinie byłyby mile widziane ;)

Yarccom - Pią 11 Cze, 2010

joeey napisał/a:
przynamniej Modeka Shield Pro


bo to gówniana kurtka jest :D
miałem taka bez PRO i jako że nie wypniesz membrany to masakra jest

w Mellvile juz nie mam tego problemu wypiąłem sobie wszystko + wypiłaęm kieszneie na piersi i mam halny pod kurtką az miło
oczywioście koszsulka termo cały czas na dupie :hyhy:


ale jak sie czyta to po co dawać 700-900 za kurtkę
przeciez taka za 280 niczym sie nie różni wiec po co przepłacac :]

Yarccom - Pią 11 Cze, 2010

heh mam tańsze buzery

DATEX

http://www.motogen.pl/lab...kami,art51.html




cena 225 zł ;)

T3kA - Sob 12 Cze, 2010

http://www.motobastion.pl...?id_product=198


ja osobiscie zastanawiam sie nad tym, mierzylem taka tylko czarna roznica to zintegrowany zółw a w tej sie odpina i mozna pod kurtke zalozyc, co myslicie?

joeey - Nie 13 Cze, 2010

Jak tam odczucia w ogole w jezdzie w taniej zbroi? Zapewnia to jakies poczucie bezpieczenstwa?
tmi - Nie 13 Cze, 2010

Ze zbrojami jest jeszcze taki problem, że podczas szlifu siatka, na której oparta jest kontrukcja po prostu wbija się w skórę. Taką opinię właśnie słyszałem od motocyklisty, który szlifował w zbroji i już nigdy więcej takiego czegoś nie założy.
dusza - Nie 13 Cze, 2010

tmi napisał/a:
Ze zbrojami jest jeszcze taki problem, że podczas szlifu siatka, na której oparta jest kontrukcja po prostu wbija się w skórę. Taką opinię właśnie słyszałem od motocyklisty, który szlifował w zbroji i już nigdy więcej takiego czegoś nie założy.


jak to wbija?? potrafisz to sprecyzować??

Lemon - Nie 13 Cze, 2010

Yarccom napisał/a:
heh mam tańsze buzery

ale w takim sie nie polansisz w złotych :P

joeey - Pon 14 Cze, 2010

Lemon napisał/a:
ale w takim sie nie polansisz w złotych :P

Nie zaczynaj :rotfl:

dusza napisał/a:
jak to wbija?? potrafisz to sprecyzować??

Dołączam się do pytania ;) alpinestars raczej by sobie nie pozwoliło na taką lipę :)

mr0zd - Pon 14 Cze, 2010

Ja też rozmawiałem na temat zbroi Dainese ze sprzedawcą-motocyklistą-znajomym i nigdy nie słyszał o czymś takim aby siatka się wbiła albo rozerwała a ochraniacze odpadły :rotfl:
joeey - Sro 30 Cze, 2010

Gdzie można wyrwać taniej tą zbroje A*? Do tego bym wziął rękawice krótkie A* na lato, zdecydowałem się, ale cena trochę mnie przeraża :przestraszony: Gdzie w wawie można by było dostać upust? Albo ewentualnie przymierzyć w wawie i zamówić. hmm? :niepewny:
mr0zd - Sro 30 Cze, 2010

IM na Jagiellońskiej o ile dobrze pamiętam jest, ale tam na rabaty nie licz, pojedź, przymierz i szukaj... Ewentualnie mogę dać Ci cynk do kogoś kto ściąga ciuszki z USA, tam zawsze taniej.
joeey - Sro 30 Cze, 2010

OK lukne w Intermotors, ale możesz dać namiary na gościa co ściąga takie rzeczy :)
joeey - Pią 02 Lip, 2010

Zbroja A* zakupiona i powiem, że jest zajebista :D na takie temperatury jak teraz mamy jest idealna :) jest tak przewiewna jakby się jeździło w samej koszulce. Zostaje jednak mokra plama na plecach bo żółwiu... :P

Jeśli ktoś się zastanawia nad tą zbroją to szczerze mogę polecić :) (po ściągnięciu na rękach zostaje śmieszna kratownica :rotfl: ).

Lemon - Nie 04 Lip, 2010

joeey napisał/a:
jest tak przewiewna jakby się jeździło w samej koszulce. Zostaje jednak mokra plama na plecach bo żółwiu...

i jebut: w wieku 30lat korzonki robia <strajk>

swistaq - Sro 07 Lip, 2010

A to nie jest czasem tak że zbroję się powinno zakładać pod coś? Z tego co słyszałem zbroje nie są konstruowane pod kątem ochrony przed samym szlifem tylko momentem uderzenia. Siatki na których są protektory są dość mocne ale nie na tyle żeby utrzymać wszystko w kupie w trakcie szlifowania. O ile dobrze pamiętam to tak mi tłumaczył facet w sklepie Dainese w Krakowie.
Irys - Sro 07 Lip, 2010

Dobrze pamiętasz. Dla tego ja, mimo tego że kusi, kupować zbroi pewnie nie będę.
Przy szlifie coś czuję, że zleci z człowieka wszystko...
To tak jak zakładanie ochraniaczy kolan na spodnie (dżinsy). Pierwsze co Ci zleci z nóg przy szlifie to właśnie te ochraniacze (rzepy się odczepią) - mój instruktor uczył, że ochraniacze zakładamy pod ubrania, na skórę.

swistaq - Sro 07 Lip, 2010

No ale dlaczego od razu rezygnować ? Można jakąś przewiewną lekką kurtkę z texu kupić najlepiej z wypinaną membraną i pod to zbroja.

Np Kurtka D-Dry Dainese i do tego zbroja Gilete Wave 2 Neck Dainese. Sorka za offtop wiem że temat był o alpinie ale mi się poprostu to kombo mega podoba, zwłaszcza ta zbroja która ma ochraniacz kręgosłupa szyjnego i łopatek czego w bionicu nie ma.

drultbg - Sro 14 Lip, 2010

joeey, minęło troche dni od zakupu więc może emocje od jej zajebistości ochłonęły i jesteś w stanie więcej minusów podać?:)
kusi mnie ta zbroja, a po ostatniej trasie 250km w teksie dosłownie lało się ze mnie a wszystko co było pod kurtką zamieniło się w wodę.

gdzie ją kupiłeś i za ile ostatecznie?

joeey - Sro 14 Lip, 2010

Nie widzę minusów poza ceną ;] kupione w IM na Jagiellońskiej.

Podziwiam wytrwałych, którzy jeżdżą w tekstach w taką pogodę ;)

drultbg - Sro 14 Lip, 2010

jako że nie chce mi się przedzierać puszką przez korki a moto zostało daleko, spytam jeszcze: jaka cena w IM ?
joeey - Sro 14 Lip, 2010

ok. 950zl
Bajaos - Pon 19 Lip, 2010

Cena rzeżnicka ale to w końcy Alpine. Ale rzeczywiscie warte aż tyle kasy ??

Zbroja moze i jest projektowana na uderzenie ale pamietajcie ze projektanci raczej pomyśleli o tym zeby to nie spadło z człowieka. Więc ja bym sie tak nie martwił ze to wszystko się spróje przy szlifie. Są paski sciągajace i takie takie. To się nie trzyma na słowo chonoru tylko ma wytrzymac glebe.

Ochraniecze zakładamy pod spodnie !! Inaczej to nie stylowo... :wstyd: :oczami:

joeey - Pon 19 Lip, 2010

Cytat:
chonoru

honoru hehe :D

Sporo motocyklistów zakłada zbroję na jakieś lekkie ubrania :) inni pod zwykłą bluzę i śmigają :)

Bajaos - Pon 19 Lip, 2010

joeey napisał/a:
Cytat:
chonoru

honoru hehe :D

Sporo motocyklistów zakłada zbroję na jakieś lekkie ubrania :) inni pod zwykłą bluzę i śmigają :)


ajaja kto to napisał :) :wstyd: :wstyd: :wstyd: :wstyd: :wstyd: :wstyd:

joeey - Pon 19 Lip, 2010

Z tego co jeszcze mogę dopisać to ta zbroja jest dosyć trwała i się nie rozsypuje :) w końcu to A*, znajomy używa już 4 rok ale ma Bionic 1 (starsza wersja, różni się tylko żółwiem z tego co się orientuje) i nic się nie skarżył :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group