.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

dolnośląskie (D) - proszę o wsparcie w zakupie moto

massumigirl - Nie 06 Cze, 2010
Temat postu: proszę o wsparcie w zakupie moto
Witam wszystkich zmotoryzowanych.
Bardzo chciałabym dołączyć do Waszych przejażdżek
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu swojego pierwszego motorku. I w końcu wybrałam:
http://www.allegro.pl/ite..._km_wrocla.html
Problem w tym, że ja nie wiem czy ten motocykl jest sprawny i czy warto go zakupić. Może ma ktoś ochotę mi pomóc i doradzić posiadając pewnie zdecydowanie większe doświadczenie niż ja? Bardzo zależy mi na kupnie gs'a właśnie, będę bardzo wdzięczna za pokmoc.
Tymczasem miłego dnia życzę.
Pozdrawiam
Monika

Miden - Nie 06 Cze, 2010

witamy Moniko;)

po zdjeciach malo widac, ale:
- dekle są pourywane i to z 2 stron wiec musiał mieć ślizga i to na 2 strony (lub poważniejszy wypadek)
- nie ma ciężarków na kierownicy (j.w. pewnie)
- po zegarach cieżko rozczytać czy to anglik czy nie (gówniane zdjęcie:P)
- niewiem czy tylny plastik (przy siodle) nie powinien być biały (czyt. orginalny się połamał)
- przednia opona nie jest zła
- ahh i nie patrz tak na przebieg bo jak nie ma serwisówki (która i tak w sumie łatwo podrobić) to patrząc na łatwość przekręcania licznika w gsie - pewnie to nie jest orginalny przbieg.


resztę w sumie można zobaczyć tylko na żywo i w sumie tak by wypadało ocenić motocykl ;)

kicek - Nie 06 Cze, 2010

Nie wierzę, że moto ma tylko 8000km. za bardzo pościerane naklejki, brak ciężarków na kierownicy, brak dekla przy silniku, na dodatek prawdopodobnie anglik lub usa (to jeszce OK). Przyrdzewiały lewy set, a prawy nie co w połączeniu z brakiem dekla może coś sugerować. Tyle potrafię ze zdjęc ocenić, jednak równie dobrze moge się mylic, więc lepiej aby ktoś z Twoich okolic podjechał i go obejrzał na żywo. Ja już raz kupiłem moto z Angli i tez przez neta więc nigdy więcej. Za dużo musiałem w niego wsadzić kasy i czasu, żeby doprowadzic go do normalnego stanu.
kicek - Nie 06 Cze, 2010

Miden napisał/a:
- ahh i nie patrz tak na przebieg bo jak nie ma serwisówki (która i tak w sumie łatwo podrobić) to patrząc na łatwość przekręcania licznika w gsie - pewnie to nie jest orginalny przbieg.


to akurat łatwo stwierdzić po śladach rozbierania licznika :hyhy:

massumigirl - Nie 06 Cze, 2010

Jeju, tyle informacji tylko na podstawie zdjęć. Widać, że muszę się jeszcze sporo nauczyć. No i widać, że chyba nie warto się tym motorkiem dalej interesować. I macie racje, to jest anglik.
Być może wie ktoś Was kto ma do sprzedaży właśnie takiego gs'a? Chętnie obejrzę.
Poza tym chciałam prosić jakiegoś doświadczonego motocyklistę, aby jeśli już wytypuje jakiś moto do oglądania, żeby się ze mną przejechał i obejrzał cacko na żywo i doradził na miejscu jeszcze. Oczywiście rekompensata kosztów po mojej stronie.

massumigirl - Nie 06 Cze, 2010

A zerknijcie proszę na ten może jeszcze. Różnica między oboma jest znacząca: jeden 8 tys, a ten 5,9 tys.
http://www.allegro.pl/ite...ardzodobry.html
Ten też anglik, no i gościu twierdzi, że serwis udokumentowany :(

teq83 - Nie 06 Cze, 2010

Hej. Gsa chcesz koniecznie w wersji F? Policz ile masz pieniędzy do wydania na moto. Nie wiem czy masz już ubranie, ale kilka ładnych stówek na nie trzeba też przeznaczyć, do tego po zakupie zawsze jest coś do zrobienia w maszynie. Jeśli chodzi o pomoc przy zakupie. Uśmiechnij się ładnie do Majica a na pewno nie kupisz żadnego padła.
massumigirl - Nie 06 Cze, 2010

No właśnie ta wersja najbardziej mi sie podoba, generalnie podobaja mi się motory o wyglądzie ścigacza. No taki mój gust. Myślę, żeby przeznaczyć własnie ok 8 - 10 tys. Mam odłozone również na akcesoria dodatkowo. No i lepszej jakości moto kupie tym mam nadzieje mniej włożę. Poczekamy, może Majic się odezwie nie długo i znajdzie chwilę.
teq83 - Nie 06 Cze, 2010

Za tą cenę nie będzie problemu z moto w dobrym stanie. Popatrz na forum w dziale sprzedam. Tam jest kilka motocykli w wersji F. Zazwyczaj jak motocykl jest kogoś z forum to lipy koledze/koleżance nie sprzeda, chociaż zawsze trzeba pamiętać że ludzie są tylko ludźmi.
kicek - Nie 06 Cze, 2010

massumigirl napisał/a:
A zerknijcie proszę na ten może jeszcze. Różnica między oboma jest znacząca: jeden 8 tys, a ten 5,9 tys.
http://www.allegro.pl/ite...ardzodobry.html
Ten też anglik, no i gościu twierdzi, że serwis udokumentowany :(


to niech jeszcze udokumentuje czemu czacha była malowana i co z deklem od silnika. Bo szlifa miał na bank bo i cięźarków brak i do tego crash pady zdemontowane bo zostały po nich tylko dziury w owiewkach!!! Ale jesli nie dużego to wcale nie dyskryminuje go do zakupu. Pozatym zastanów się czy będziesz latac po nocach bo światła w anglikach inaczej swiecą. Myślałem, że mi nie będzie to przeszkadać ale jadnak i wiązało sie to z zakuoem lampy od europejczyka - a to też jakis tam koszt

marcin s. - Nie 06 Cze, 2010

Hej Monia

Osobiście nie znam właściciela ale K0.oRNI z forum poleca tego GS: http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=5739
Warszawka jest trochę daleko, ale jakbyś się zdecydowała na oględziny to jest tam bardzo wielu użytkowników GS z forum, którzy z pewnością chętnie pomogą. Powodzenia w polowaniu ;)

Pozdr.

zloty1984 - Nie 06 Cze, 2010

http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=5739

http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=5708

Irys - Nie 06 Cze, 2010

marcin s. napisał/a:
forum poleca tego GS: http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=5739
Również polecam. GS w świetnym stanie, dziewczyna n prawdę o niego dba. Dla takiego GSa na prawdę warto się wybrać w wycieczkę do Wwy.
Miden - Nie 06 Cze, 2010

wiesz my nie mowimy ze ten pierwszy czy tez drugi motocykl jest zly - my tylko stwierdzilismy pare faktow po obejrzeniu zdjęć ;)
najlepiej jechać i zobaczyć moto na żywo.


Koledzy mają racje, o ile Grzesiek by chciał (Forumowy: Majic) to możesz mu napisać i się go ładnie zapytać. Mogę go polecić z czystym sumieniem bo 1,5roku temu pomagał w moim zakupie - i jestem bardzo zadowolony :)

reszta z nas tez moze Ci pomóc (nawet ja mogę gdzieś podjechać we wrocławiu) ale to nie to samo co z Grześkiem ;)

Matt - Nie 06 Cze, 2010

Majic jest zajety wymienia klocki mojemu kumplowi w bandicie :]
Ale tym ze moto lezalo wcale bym sie nie przejmowal :) grunt zeby motor byl zdrowy i zeby jezdzil prosto :P no i fajnie by bylo zeby jak najwiecej podzespolow bylo zadbanych i zywych

massumigirl - Nie 06 Cze, 2010

zloty1984 napisał/a:
http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=5739

http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=5708


Ja zdaje sobie sprawe, ze ten pierwszy jest pewnie zadbany bo czytalam forum, ale kurcze duzo troche - 10 tys za 2004 rok :(
Ten drugi juz lepiej - 8,8 tys za 2005.
Czy oba porownywalnie na tym samym poziomie wyjezdzenia podzespolow? Nie wiem, trudno mi powiedziec. Szkoda ze Majic zajety, moze pozniej znajdzie chwile to fachowym okiem spojrzy na motorki.

massumigirl - Nie 06 Cze, 2010

O swiatlach w anglikach juz czytalam, na razie nie planuje smigac po nocach, ale mmoze uda sie zbic z ceny na zakup lampy europejskiej.
Mysle, zeby moze najpierw obejrzec ten we Wrocku. A pozniej moze Wawka.

Fabian - Nie 06 Cze, 2010

Ja sprzedaje swojego, zajrzyj moze Cie zainteresuje, jestem z wroclawia :)
Z pytaniami wal smialo!

http://allegro.pl/item105...nie_cb_gpz.html

massumigirl - Pon 07 Cze, 2010

hey Fabian, juz widzialam tez i Twoja oferte w dziale Sprzedam. Wszystko fajnie, tlyko ja upieram sie przy F'ie :(
k2 - Pon 07 Cze, 2010

massumigirl napisał/a:
A zerknijcie proszę na ten może jeszcze. Różnica między oboma jest znacząca: jeden 8 tys, a ten 5,9 tys.
http://www.allegro.pl/ite...ardzodobry.html
Ten też anglik, no i gościu twierdzi, że serwis udokumentowany :(


Jeszcze dodam że motocykl z tego linku jest z 2004 roku. Prawdopodobnie pierwsza rejestracja w Anglii była w 2006 i stąd podany rocznik.

Majic - Pon 07 Cze, 2010

massumigirl, ja tam uważam, że warto podjechać obejrzeć moto ( oczywiście bez $$ :) ). Przy kolejnym będziesz miała już porównanie, gdzie + a gdzie -
teq83 - Pon 07 Cze, 2010

Widzisz pojawił się i Majic :) Jak się do niego teraz ładnie uśmiechniesz to już będziesz miała z górki :hyhy:
massumigirl - Pon 07 Cze, 2010

Juz wyczailam jak sie skontaktowac z Majic'iem, ale wiedzialam, ze dzisiaj bede do pozna w pracy wiec sobie odpuscilam. Zatem teraz poczaruje wirtualnie :hyhy: , jutro telefonicznie, a przy spotkaniu juz w lifie ;) Tez uwazam, ze moto warto obejrzec. Moze nie bedzie taki zly, zawsze mozna cos negocjowac.
Widget - Pon 07 Cze, 2010

massumigirl napisał/a:
Juz wyczailam jak sie skontaktowac z Majic'iem, ale wiedzialam, ze dzisiaj bede do pozna w pracy wiec sobie odpuscilam. Zatem teraz poczaruje wirtualnie :hyhy: , jutro telefonicznie, a przy spotkaniu juz w lifie ;) Tez uwazam, ze moto warto obejrzec. Moze nie bedzie taki zly, zawsze mozna cos negocjowac.


Zaloz gleboki dekolt i juz bedzie dodatkowe 10% taniej :D

teq83 - Pon 07 Cze, 2010

tylko nie przesadz bo jak Sprężyna zbanuje Majica to dopiero będzie :wstyd:

a może taki?
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=M1896893

Wprawdzie nie F, ale też plastikowy a sporo kaski zaoszczędzisz.

albo ten
http://moto.allegro.pl/it...ardzodobry.html

massumigirl - Pon 07 Cze, 2010

Ten jest dosyc fajny, ale wolalabym te juz z nowszej serii jednak. Poza tym nie planuje po roku zmieniac motorku, raczej bede trzymac go dluzej.
massumigirl - Pon 07 Cze, 2010

Ten link ze starego weglinca puszczalam na poczatku jako drugi link - zapytanie o motor. Tylko zastanawiala mnie cena, ze ten 5900 a ten z linku pierwszego z Wroclawia 8 tys. Ale kolega mi napisal pozniej, ze to pierwsza rejestracja jest 2006 ale produkcja 2004.
massumigirl - Pon 07 Cze, 2010

Widget napisał/a:
massumigirl napisał/a:
Juz wyczailam jak sie skontaktowac z Majic'iem, ale wiedzialam, ze dzisiaj bede do pozna w pracy wiec sobie odpuscilam. Zatem teraz poczaruje wirtualnie :hyhy: , jutro telefonicznie, a przy spotkaniu juz w lifie ;) Tez uwazam, ze moto warto obejrzec. Moze nie bedzie taki zly, zawsze mozna cos negocjowac.


Zaloz gleboki dekolt i juz bedzie dodatkowe 10% taniej :D

Rozumiem, ze jak kupujesz w sklepie telewizor to zakladasz stringi? ;) :P Upust pewnie masz i z 20% :oczami:

teq83 - Pon 07 Cze, 2010

Zacznij od tego z Wrocka. Jest na miejscu więc nie ma problemu z jeżdżeniem. Jakby co mogę z wami podjechać im więcej osób które kręcą głową tym cena niższa ;)
Miden - Pon 07 Cze, 2010

teq83 napisał/a:
Zacznij od tego z Wrocka. Jest na miejscu więc nie ma problemu z jeżdżeniem. Jakby co mogę z wami podjechać im więcej osób które kręcą głową tym cena niższa ;)


dokładnie ;) a sprzedający się zniechęca i wie ze nie wciśnie kitu ;p

Matt - Pon 07 Cze, 2010

ta :d jak mi kreca glowa to mowie nara :D idzcie kupic inny :padam:
haku - Wto 08 Cze, 2010

Tak się zastanawiam czy sprzedający nie czytają forum i tego wątku... Jak ktoś jeździł to pewnie tu zagląda, chyba że handlarz sprzedaje...

Matt - Jak kręcą to znaczy że jest przynajmniej jakiś mały powód, to nie są sandały tylko coś na czym się bedzie jeździc, więc warto pooglądać dokładnie z kimś kto się zna, a nawet jak się nie zna to może zobaczy coś niepokojącego, wg mnie im więcej oczu tym lepiej...

massumigirl - Wto 08 Cze, 2010

ok, poprosilam chłopaków o pomoc. Dzisiaj o 19 będziemy oglądać moto na Kościerzyńskiej
Miden - Wto 08 Cze, 2010

massumigirl napisał/a:
ok, poprosilam chłopaków o pomoc. Dzisiaj o 19 będziemy oglądać moto na Kościerzyńskiej


jak wrocicie to się pochwal jak bylo:) a ja trzymam kciuki ze to akurat ten "jeden wyjątkowy" :D

Matt - Wto 08 Cze, 2010

Przepraszam :( moja wina ze dopiero teraz na forum wszedlem :P oszczedzilbym wam kilometrow :rotfl:
massumigirl - Sro 09 Cze, 2010

Na szczęście tych kilometrów nie było tak dużo. Ale jak stwierdził Majic za dużo jest do wsadzania, poza tym nie wiem czemu babka utrzymuje, że to 2006 rocznik, skoro nawet na oponach jest 2004. W kazdym bądź razie no cóż, szukam dalej :(
teq83 - Sro 09 Cze, 2010

Babka utrzymuje ze to jest 2006 dla tego że tak prawdopodobnie jest w papierach. A opony mogły być zmienione. Tak patrząc po zdjęciach to ten ze Starego Węglińca wygląda o niebo lepiej no i chyba jest ściągany z niemcowni więc przynajmniej na lampie zaoszczędzisz :) . Oglądałaś tą GPZ którą ci wysłałem na PW?
Majic - Sro 09 Cze, 2010

teq83, przewody hamulcowe też zmieniasz na starsze ? :)
A GPZ... brzyyyydal... :P

haku - Sro 09 Cze, 2010

Jak byl przygotowywany typowo do sprzedazy to mogli zalozyc opone z 2004 bo byla lepsza niz poprzednia, ale to swiadczy ze cos kombinuja...
Majic - Sro 09 Cze, 2010

Wydaje mi się, że nic nie kombinowali. Moto było w miare wporzo, ale zaniedbane. Za dużo było do wymiany - opony, lampa ( anglik), lagi ciekly, stacyjka zostawała w kluczyku ( na początku myślałem, że zepsułem :x ), zamek tylnej kanapy do naprawy, regulacje + olej ( jak podeszliśmy to moto było przełączone na PRI... ) + rejestracja.
teq83 - Sro 09 Cze, 2010

Majic tzn że jak przewody i opony były nie zmieniane to może (teraz strzelam) jest to jakiś MIX- rama 2006 a reszta przełożona od 2004, opcje powoli się kończą i trzeba CSI zawołać.
A GPZ wcale nie jest brzydki tylko inny :P

haku - Sro 09 Cze, 2010

Wszystko kwestia ceny. Lepiej samemu wszystko zrobic niż jeździć i czekać na niespodzianki.
Na szybkiego jak by policzyć to opony ok 500 zl, zrobienie lagów ok 350 zl, olej+filtr ok 170 zł, stacyjka pewnie ze 150 zł, regulacja i synchro pewnie ze 150 zl to daje nam ok 1300 zł, nie mam pojecia ile może lampa kosztować.
Pytanie tylko czy sprzedający zjedzie o 1500 zl z ceny, wtedy by warto go ponownie oglądnąć.

teq83 - Sro 09 Cze, 2010

http://www.autogielda.pl/...f,II0MFXW4.html

Metlabest jest chyba z Głogowa o ile dobrze pamiętam więc może by go pomacał.

massumigirl - Sro 09 Cze, 2010

Wolalam tego uniknac, ale wychodzi na to, ze trzeba bedzie sie wybrac poza Wrocław. Proszę jeszcze raz zatem o ocene, bo skłaniam się do tych dwóch:
http://www.autogielda.pl/...f,II0MFXW4.html
i
http://www.allegro.pl/ite...ardzodobry.html
No a potem znowu sie zorganizuje jakies ogladanie. No nic sama sobie winnam, tak sie kupuje motorki w sezonie :oczami:

massumigirl - Sro 09 Cze, 2010

haku napisał/a:
Wszystko kwestia ceny. Lepiej samemu wszystko zrobic niż jeździć i czekać na niespodzianki.
Na szybkiego jak by policzyć to opony ok 500 zl, zrobienie lagów ok 350 zl, olej+filtr ok 170 zł, stacyjka pewnie ze 150 zł, regulacja i synchro pewnie ze 150 zl to daje nam ok 1300 zł, nie mam pojecia ile może lampa kosztować.
Pytanie tylko czy sprzedający zjedzie o 1500 zl z ceny, wtedy by warto go ponownie oglądnąć.

Lampa coś mi się obiło, że nawet 300 plus oczywiscie koszty rejestracji.
Ale ta stacyjka to mnie przerazila jak Majic ja wyciagnal.

haku - Sro 09 Cze, 2010

Rejestracja ok 350 zl. Generalnie jak sie kupuje moto to olej i tak trzeba wymienić, opony z regóły też... ale wszystko to są atuty do zbicia ceny.
teq83 - Sro 09 Cze, 2010

haku ale ten motocykl nie był taki fajny żeby o niego walczyć, z wyglądu też nie był ciekawy (podrapany)
metalbeast - Sro 09 Cze, 2010

teq83 napisał/a:
http://www.autogielda.pl/motocykle,suzuki_gs_500f,II0MFXW4.html

Metlabest jest chyba z Głogowa o ile dobrze pamiętam więc może by go pomacał.


Nie mylisz się. Jestem z Głogowa. To tylko 100km od Wrocka.
Co do motocykla, mam dziwne wrażenie, że to moto znajomej, z którą byłem na dwóch wypadach. Muszę to sprawdzić, ale jeśli tak, to moto warte zainteresowania.

massumigirl - Sro 09 Cze, 2010

Metalbeast to daj znac czy sie nie mylisz i pomyslimy nad wypadem do Glogowa :)
metalbeast - Sro 09 Cze, 2010

No właśnie dowiedziałem się, że to na 100% ten motocykl.

Od siebie mogę powiedzieć, że jest wart zainteresowania. Praktycznie wszystko w oryginale, do tego dołożony wskaźnik biegów. Lakier wygląda bardzo ładnie i cały motocykl trzyma się kupy. Raczej nic nie było kombinowane :) Maszynka chodzi zdrowo i jest zadbana.
Z tego co pamiętam niedługo będzie do wymiany tylna oponka.
Na pewno na więcej pytań odpowie sam Darek, choć to motocykl jego żony (on ma coś większego =) Numer do niego masz w ogłoszeniu.
Widać, że nie pali im się ze sprzedażą bo sam w szok się wbiłem jak zobaczyłem to ogłoszenie. Nic o sprzedaży nie wspominali na wypadach :)

Daj znać jak zadecydujesz.

metalbeast - Sro 09 Cze, 2010

massumigirl napisał/a:

http://www.allegro.pl/ite...ardzodobry.html


Zauważ, że ten motocykl ma coś nie tak z owiewkami. Nie wiem czy pług jest dokręcany czy nie, ale ewidentnie go tu brakuje, wiec albo został odcięty, albo odkręcony (jeśli to osobna część. Do tego prawy dekiel nieoryginalny (dorobiony, lub dokupiony) a to w połączeniu z w/w daje do myślenia na temat spotkań z glebą. Tłumik z tej strony też lekko udziabany.
Z drugiej strony brak emblematu na pokrywie silnika i przerysowana lekko szyba.
Do całości, brak ciężarków na kierownicy i nieoryginalne lusterka.
Masz teraz porównanie do tego GSa z Głogowa :) Choć cena tutaj też jest niższa.

jeszcze dopatrzyłem się, że coś było grzebane w 'desce rozdzielczej' - klosze kontrolek są pozamieniane, całość jest pomalowana beznadziejnie czarną farbą (brak białych ikonek).
Do tego dziury w owiewkach na crash pady, a crash padów brak. Dziwne.

Miden - Sro 09 Cze, 2010

z ta stacyjka to mnie przeraziliscie :D

ja obstawiam ze moto albo wyprodukowane 2004, rejestacja 2006 albo to rocznik 2006 po dzwonie z czesciami od 2004;)

tak czy siak widac ze nie warto.

a ten z głogowa wydaje sie byc ciekawy ;)

Mustang - Czw 10 Cze, 2010

Nie chce zakładać nowego tematu, więc pomyślalem, że mogę się podpiąć do istniejącego już wątku :P
Cały czas poszukuję GS'a 500 e zakres cenowy do 6000 PLN. Najlepiej żeby był z okolic Wrocławia lub Opola. Pomóżcie mi troszeczkę co? bo nie chciałbym źle kupić. Znalazłem taką ofertę:

http://moto.allegro.pl/it...azja_opole.html
Co myslicie?

Miden - Czw 10 Cze, 2010

Mustang napisał/a:
Nie chce zakładać nowego tematu, więc pomyślalem, że mogę się podpiąć do istniejącego już wątku :P
Cały czas poszukuję GS'a 500 e zakres cenowy do 6000 PLN. Najlepiej żeby był z okolic Wrocławia lub Opola. Pomóżcie mi troszeczkę co? bo nie chciałbym źle kupić. Znalazłem taką ofertę:

http://moto.allegro.pl/it...azja_opole.html
Co myslicie?



Prawy dekiel nie taki
brak ciężarków kierownicy
lusterka też nie orginalne
kierunki coś za okrągłe, ale może w tym roczniku tak były....
wiec pewnie jak 90% - po ślizgu albo co gorsza po poważniejszym wypadku.

w moto dużo porobione, chociaż przednia opona wydaje się być taka sobie
zapytaj gościa jak wygląda sprawa z zaworami i gaźnikiem


z tym ze moto stoi w opolu a ty jestes z wroclawia. Wiec 100km. No chyba ze z prudnika będziesz jechać to masz bliżej ;)

PS i taka zasada - w sumie zdjecia zdjeciami ale pojechac i zobaczyc na zywo zawsze mozna;)

teq83 - Czw 10 Cze, 2010

Widać że leżał, ale wszystko co ma 2 kółka prędzej czy później leży. Jak masz niedaleko można by go obejrzeć. Brakuje mu ciężarków, ale jak cała reszta się trzyma kupy nie cieknie, równo pracuje i nie robi 2 śladów to można pomyśleć nad zakupem.
Fabian - Czw 10 Cze, 2010

Jak ktos potrzebuje pomocy w sprawdzeniu motocykli, ja chetnie moge pojezdzic z kims i posprawdzac :D
massumigirl - Pią 11 Cze, 2010

Metalbeast proszę wyslij mi numer telefonu do twojego kolegi na pw, poniewaz ogloszenie z autogieldy jest juz w archiwum i nie ma danych teleadresowych
massumigirl - Pią 11 Cze, 2010

Wiec, dzwonilam do Glogowa. Moto do obejrzenia w kazdej chwili. Wydaje mi sie w miare dobrym stanie, z tego co mowil wlasciciel nie trzeba robic wkladu zadnego. Chcialam mlodszego troche, ale w sumie 2004 rocznik tez moze byc. Ma ok 26 tys km, to dosyc sporo na moto, ale ujdzie? Cena wydaje mi sie tez w miare rozsadna. I teraz moje pytanie: kto mialby czas dzisiaj badz w weekend podszkoczyc ze mna do Glogowa w celu obejrzenia? Problem polega na tym, ze w razie czego to ta osoba musialaby wrocic na moto do Wrocka bo ja sie jeszcze nie odwaze. Zatem czekam na odzew i milego dnia zycze :)
Miden - Pią 11 Cze, 2010

massumigirl napisał/a:
Wiec, dzwonilam do Glogowa. Moto do obejrzenia w kazdej chwili. Wydaje mi sie w miare dobrym stanie, z tego co mowil wlasciciel nie trzeba robic wkladu zadnego. Chcialam mlodszego troche, ale w sumie 2004 rocznik tez moze byc. Ma ok 26 tys km, to dosyc sporo na moto, ale ujdzie? Cena wydaje mi sie tez w miare rozsadna. I teraz moje pytanie: kto mialby czas dzisiaj badz w weekend podszkoczyc ze mna do Glogowa w celu obejrzenia? Problem polega na tym, ze w razie czego to ta osoba musialaby wrocic na moto do Wrocka bo ja sie jeszcze nie odwaze. Zatem czekam na odzew i milego dnia zycze :)


2004 to ma tylko 6 lat. Zreszta nie wiek sie liczy a stan w jakim jest ;) a przebieg... 24tysiace na 6lat = 4tys rocznie. Co niektórzy rocznie tutaj jeżdzą i po 10 wiec uwierz mi ze jeśli to prawdziwy przebieg - to mały ;) bo policz sobie: miesiecznie pojeździsz przy rzadkim jeżdzeniu około 200-400km. Jeździsz Maj-Październik - czyli 6miesięcy. To daje minimum 1200-2400przebiegu przy skromnym jeżdzeniu. A liczniki w gsie sie cofa bardzo łatwo więc uwierz mi że przebieg to ostatnia rzecz na jaką się patrzy;)


ja może dałbym radę pojechać, ale tak rekreacyjnie raczej (dla towarzystwa;p). Ogolnie czaruj Majica moze on sie skusi :P

Mustang - Pią 11 Cze, 2010

http://otomoto.pl/suzuki-gs-500e-M1861906.html a co z tym moto? Jutro mam zamiar obejrzeć pare sztuk, niestety w okolicach Wrocławia nie mogę nic znaleźć. Wg Was opis prawdziwy?
massumigirl - Pią 11 Cze, 2010

Majic wybyl na weekend
teq83 - Pią 11 Cze, 2010

wygląda ładnie i zdrowo. Jedyne co to przebieg wg mnie nierealny. Myślę że fajniejszy niż ten który podsyłałeś ostatnio. Wg mnie ciekawa propozycja.
Mustang - Pią 11 Cze, 2010

Dobra to jutro jade obejrzeć/ Jak mogę sprawdzić czy przebieg jest fałszywy? Sprzedawca pisze, ze udokumentowany, więc w książce serwisoeej wszystko powinno być prawda? Zakładając że licznik kręcony to ksiązka jest podrobiona, można to jakoś rozpoznać? Może będzie rok produkcji książeczki z tyłu czy coś?
Miden - Pią 11 Cze, 2010

Mustang napisał/a:
Dobra to jutro jade obejrzeć/ Jak mogę sprawdzić czy przebieg jest fałszywy? Sprzedawca pisze, ze udokumentowany, więc w książce serwisoeej wszystko powinno być prawda? Zakładając że licznik kręcony to ksiązka jest podrobiona, można to jakoś rozpoznać? Może będzie rok produkcji książeczki z tyłu czy coś?



ksiazki serwioswe latwo podrobic, sprawdz czy z tylu jest "made in china" oraz czy tusz jest wiarygodny (powinein byc od najbardziej poszarpanego do najczytelneijszego (ostatni serwis) wyglada nienajgorzej ale no naprawde nie pojedizesz nie obczaisz ;) ogolnie wyglada dobrze, i jest niezle wypucowany (wszedzie) wiec niewiem czy to tak specjalnie czy bylo cos robione. Ja ogolnie wole "brudne" bo chociaz widac co i jak :)

massumigirl to szukaj innego fachowcy ;) albo się powstrzymaj jeden tydzień i poczekaj do następnego.

simluczek - Pią 11 Cze, 2010

Mustang napisał/a:
Dobra to jutro jade obejrzeć/ Jak mogę sprawdzić czy przebieg jest fałszywy? Sprzedawca pisze, ze udokumentowany, więc w książce serwisoeej wszystko powinno być prawda? Zakładając że licznik kręcony to ksiązka jest podrobiona, można to jakoś rozpoznać? Może będzie rok produkcji książeczki z tyłu czy coś?


Ciężko stwierdzić czy przebieg jest fałszywy czy nie,ale książka serwisowa coś tam wnosi. Dla mnie ze zdjęć wygląda fajnie, wiec można obejrzeć. Ja kupiłem 6 letniego GSa z przebiegiem 8700km i myślę ze tyle miał wtedy, a przez rok przejechałem az 2500km :P
Podstawa, nie napalaj sie przy oglądaniu, jak nie ten to następny ;)

Nie żebym reklamował kogoś, ale wydawało mi sie ze Fabian ma moto na sprzedaż :P

Mustang - Sob 12 Cze, 2010

Cytat:
Nie żebym reklamował kogoś, ale wydawało mi sie ze Fabian ma moto na sprzedaż

Niestety już nie:( :( :(

massumigirl - Sob 12 Cze, 2010

Melduję, że misja wykonana. W garażu stanął wczoraj wyczekiwany motorek :) Szczególne podziękowania dla teq83, Majic i Metalbeast za pomoc - bez Was bym tego nie dokonała. Oraz wszystkim, którzy służyli mi cenna radą na tym forum :) DZIĘKI WIELKIE :) Teraz jeszcze pare drobiazgów przy motorze, no i kompletowanie stroju :) Miłego dnia.
haku - Sob 12 Cze, 2010

To moze jakies fotki... :)
Kompletowanie stroju to tez wyzwanie :)

metalbeast - Sob 12 Cze, 2010

massumigirl napisał/a:
Melduję, że misja wykonana.


To jeszcze raz, oficjalnie GRATULUJĘ nabytku nowego :) Posiedziałaś już chociaż na nim?
Kompletuj ubranko bo przyjadę na kontrolę :D

Miden - Sob 12 Cze, 2010

massumigirl napisał/a:
Melduję, że misja wykonana.


gratuluje:) teraz kompletuj stroj i jedziesz z nami do karpacza ;)

PS i do zobaczenia gdzieś na skrzyzowaniach :P

swoja droga jest jakis chetny na wycieczke do chrzastawy? muszę zobaczyc jak tam wyglada stan wody bo trzeba znalesc jakas weekendowa miejscowke ;)

Xaime - Sob 12 Cze, 2010

Miden ja tydzień temu byłem sobote i niedziele w chrząstawie z kumplami i się nawet kąpaliśmy... i w niedziele mamy zamiar znów jechać !! ;) jak coś to pewnie zobaczymy się na miejscu :P
massumigirl - Sob 12 Cze, 2010

to moze ja tez wpadne, ale na razie samochodem, bo nawet kasku jeszcze nie mam
Xaime - Sob 12 Cze, 2010

może być i tak ;) zawsze to coś ;) a po takim tygodniu woda zimna pewnie nie będzie :D

tak na marginesie to wczoraj z chłopakami gdzies o 23.00 poszliśmy się kąpać na kłokoczyce %% hehe a chyba z 10 osób jeszcze było na basenie a woda mmmmmiodzio

Miden - Sob 12 Cze, 2010

a to jak jest tam fajnie to w takim razie pojade tam juz za tydzien nie motocyklem a calym sprzetem (czyt. od kąpielówek po grila ;p )

PS i moze tutaj nie róbmy offtopiców bo na nas nakrzyczą :)

Xaime - Sob 12 Cze, 2010

no dobra to nie robimy :D

rewelacji nie ma ale blisko i ogólnie jest dosyć przyjemnie ;)

Mustang - Sob 12 Cze, 2010

Byłem dzisiaj na oględzinach GS'ki z Ozimka(koło Opola) i powiem Wam, że trudno uwierzyć w stan w jakim ona jest. Na zdjęciach wyglądała rzeczywiście fajnie ale na żywo jeszcze lepiej:) byłem z tatą, ktory troszeczke jeździl, do tego zrobiłem liste co trzeba sprawdzić i tak, silnik w super stanie, palił od strzała(stał rzekomo pare miesięcy nie odpalany, bo właściciel ma nowy motocykl- rzeczywiście w garażu stała jakaś krowa:D). W każdym razie sprawdzałem go na zimnym silniku. Klocki do wymiany(w sumie byłem o tym poinformowany już telefonicznie), cała reszta wydaje się być naprawde w porządku. Przebieg, który budził najwięcej zastrzeżeń, choć trudno w to uwierzyć, jest prawdopodobnie rzeczywisty. Przebieg udokumentowany do 2005 roku, gdzie licznik wskazywał ok 12 000 km. Przeglądałem książeczkę i nie znalazłem tam nic co mogłoby wzbudzić wątpliwości. Pieczątka z '95 byla już mocno wyblakła i tak stopniowo coraz wyraźniej. Także dla mnie laika jest to w miare wiarygodne.

Teraz doznania z jazdy. Moje wątpliwości wzbudzila jedna sytuacja. Przejechałem się jakiś odcinek na prostej i zawracając zgasł mi silnik. Odpaliłem i nie wiem dlaczego ale coś go dławiło, odpalał i gasł. W końcu ruszyłem, ale strasznie go dławiło. Myślałem, że nie ma paliwa, ale sprawdziłem i było. Zerknąłem na kranik, był tą dłuższą częścią skierowany w dół. Przekręciłem go o 180 stopni, odpaliłem i pojechałem. Nie wiem jak to sobie wytłumaczyć? Silnik był dopiero co odpalony. Później jechal moj tato(z kranikiem do gory), nie poinformowany o tym zdarzeniu. Wrócił, powiedział, że jego zdaniem wszystko ok. Jeszcze raz go obejrzeliśmy, po czym jeszcze raz wsiadłem i pojechalem(obróciłem znowu kranik pionowo w dół). Tym razem było wszystko super.
Silnik pracował stabilnie, na biegu jałowym też wszystko było ok.

Pomóżcie mi wytłumaczyć to dlaczego tak się zachowywał motocykl. Jeśli to nic poważnego to w przyszłą sobote zostanę jego właścicielem:)

Xaime - Sob 12 Cze, 2010

skoro długo stał to moze nie była paliwa w gaźnikach i dlatego na pri jechał prawidłowo
simluczek - Sob 12 Cze, 2010

Xaime napisał/a:
skoro długo stał to moze nie była paliwa w gaźnikach i dlatego na pri jechał prawidłowo


Z tego co wiem to na "PRI" sie nie jeździ... A co do sytuacji, to moze zbraklo paliwa, włączyłeś rezerwę, pokręciłeś trochu rozrusznikiem zapaliłeś...

Mustang - Sob 12 Cze, 2010

Czyli Waszym zdaniem to nie bylo nic powaznego?(osobiscie wolalbym, zeby bylo tak jak piszecie:P)

Rezerwa jest wlaczona gdy dluzsza czesc kranikaLta ze strzalka) skierowana jest do gory? i to jest ta pozycja na PRI tak?

marcin s. - Sob 12 Cze, 2010

Mustang, gdy wskazówka skierowana jest w górę to jest PRI. Poszperałem na forum i znalazłem coś takiego:
http://picasaweb.google.p...801675805149586
Jeśli moto stoi dłuższy czas na PRI to paliwo miesza się z olejem i trzeba olej wymienić. Ale po zakupie i tak trzeba to zrobić więc nie jest to jakiś nieoczekiwany wydatek. Powodzenia w zakupie ;)
Pozdro.

Mustang - Sob 12 Cze, 2010

Dzięki wielkie:) znalazłem fajny wątek o ustawieniu kranika w GS'ie i już wiem, że na PRI nie powinno się jeździć:) człowiek uczy się całe życie:P

Tutaj wątek (gdyby ktoś chciał sobie pamięć odświeżyć):
http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=107

Miden - Nie 13 Cze, 2010

marcin a wiesz ze mooj kolega (maciek) w gsie ma odwrotnie kranik niz ja? tez sie strasznie zdziwilem... tyle ze on ma po lifcie gsa :P o ile w ogole ma to jaki kolwiek sens. Moze ktorys z nas ma nieorginalny kranik i stad ta roznica;p

a dobrze dogrzales sprzet? bo zimny i dawno nie jezdzony mogl sie dlawic na gaznikach, moglo byc tez juz stare paliwo. (np nieszczelny bak i jakies krople wody wlecialy etc etc0 Ogolnie warto bylo dolac sporo paliwa i zoabczyc w roznych pozycjach kranika jak sie zachowuje (moze np.: wpadl paproch w jedną z "pozycji- u ciebie zapewne ON" i czasem blokuje doplyw paliwa - tez tak kiedys mialem.) wiec moze to tylko pierdola.

gontar - Nie 13 Cze, 2010

Miden napisał/a:
marcin a wiesz ze mooj kolega (maciek) w gsie ma odwrotnie kranik niz ja? tez sie strasznie zdziwilem... tyle ze on ma po lifcie gsa :P o ile w ogole ma to jaki kolwiek sens. Moze ktorys z nas ma nieorginalny kranik i stad ta roznica;p

True, ja mam GS'a rocznik 2005 i ON jest na dole, RES na górze, a PRI poziomo.

marcin s. - Nie 13 Cze, 2010

Miden, gontar, wiem, tylko Mustang pisał o obserwacjach po jeździe na GS z 95' (http://otomoto.pl/suzuki-gs-500e-M1861906.html) więc wrzuciłem link do zdjęcia z właściwym kranikiem. Wiadomo, że jest prawdopodobieństwo, że ma kranik z GS po lifcie ale będzie mógł sobie już sam zobaczyć, jak pojedzie go po raz kolejny oglądać.
Mustang - Nie 13 Cze, 2010

Miden sprzęt nie był dobrze dogrzany, więc zapewne macie racje:) więc na nic poważnego to nie wygląda. W sobote jade tam jeszcze raz więc zwróce uwagę to:)
massumigirl - Nie 13 Cze, 2010

Chlopaki, dla mnie moze byc off topic, jesli jako zalozyciel tematu w odniesieniu do zasad forum ma to znaczenie, mozemy dochodzic od tematu. Nie wiem co na to kolega ktory tez prosil o wsparcie, ale mi generalnie to nei przeszkadza :)
metalbeast - Nie 13 Cze, 2010

massumigirl, opowiadaj lepiej jak tam nowy sprzęt ? :)
Orion - Pon 05 Lip, 2010

To ja się dołączę do tematu, żeby nie śmiecić nowym.
http://otomoto.pl/suzuki-gs-500-e-M2029033.html - co myślicie o tym motocyklu. Jest szansa, żeby ktoś z Wrocławia przeszedł się ze mną na oględziny (jestem laikiem) - jestem w stanie zapłacić za pomoc :) (i postawić piwo! :P )
I czy to, że motocykl jest z 1993 nie jest dużym minusem?
z góry dzięki za pomoc

Fabian - Wto 06 Lip, 2010

Orion, ja bardzo chetnie moge podjechac, najlepiej jakbys zadzwonil, wyslalem Ci numer na PW :oczami:
Miden - Wto 06 Lip, 2010

Orion napisał/a:

I czy to, że motocykl jest z 1993 nie jest dużym minusem?


ja jeżdze właśnie takim "minusem" z 93' w takim malowaniu (patrz. avatar :P ) i nie narzekam ;) sprzęt wygląda solidnie i z opisu - zadbany.

moglbym podjechac z Fabianem tylko pytanie gdzie i kiedy. A przy okazji nie będzie mógł mi zarzucić, że się nie ustawiliśmy :D

Orion - Wto 06 Lip, 2010

Umówiłem się z kolesiem na czwartek o godz. 19:00, ul. Asfaltowa 17
Rozmawiałem z Fabianem i wpadnie też :]

Arronax - Wto 06 Lip, 2010

Jak można nazwać ulicę Asfaltową, na cześć sławnego partyzanta Asfalta? Uciśnionych murzynów w ameryce? sorry za
:offtopic:

Fabian - Wto 06 Lip, 2010

hehe :) Wpadnij, wpadnij, im wiecej oceniajacych tym lepiej :D
Miden - Wto 06 Lip, 2010

tak Offtopicowo - ulica asfaltowa (niewiem jak teraz) ale przez ostatnie naście lat... nie było na niej ani ćwierć asfaltu :rotfl:

postaram się wpaść ;)

Arronax - Sro 07 Lip, 2010

Równy bezsens, co informacja w radiu o tym że gdzieś jest mgła, kurna co ta wiedza Ci daje, jak będzie mgła to ją zauważysz, a jak jej nie ma to nie będziesz sie bał czy nadejdzie za 5 km...
Fabian - Czw 08 Lip, 2010

Czesc :) To ja dzisiaj juz zarezerwowalem sobie czas, Orion jakbys mogl do mnie jeszcze zadzwonic i potwierdzic ;)
Miden - Czw 08 Lip, 2010

tez wpasc?
Fabian - Czw 08 Lip, 2010

No miden jeszcze pytasz, wpadaj wpadaj, ja zaraz wyruszam ;)
Miden - Czw 08 Lip, 2010

bylem na forum o 18.30 i nikt nie odpisał to myslalem ze nieaktualne...
Orion - Czw 08 Lip, 2010

sorka, zapomniałem na forum potwierdzić ;]
Miden - Czw 08 Lip, 2010

i jak tam?
Fabian - Pią 09 Lip, 2010

Hmm..no jak na 1993 moze byc, chociaz na start trzeba byloby wydac troche na rzeczy typu, regulacja gaznikow, zaworow, wymiana oleju. Ale osobiscie za cene 4900 nie wzialbym go :P
Tak wiec, szukamy dalej ^^

massumigirl - Nie 18 Lip, 2010

metalbeast napisał/a:
massumigirl, opowiadaj lepiej jak tam nowy sprzęt ? :)

Więc, trochę się nie odzywałam, bo jak wiesz moto miało małą wadę gaźników, jednak w udało się to naprawić i motorek śmiga rewelacyjnie. W międzyczasie kupiłam cały osprzęt ubraniowy i już udało mi się zrobić 1005 km ;) Cieszę się, że w koncu zdecydowałam się na zakup moto i mogę sobie pośmigać rewelacja. A jak tam u Was śmiganie?
Pozdrawiam

Fenable - Pon 06 Kwi, 2015

Powinienem dostać nagrodę złotej łopaty za odkopywanie tematu sprzed 5-ciu lat. Czy są jeszcze jakieś dobre duszyczki we Wrocławiu lub okolicach które byłyby w stanie pomóc przy kupnie pierwszego motocykla? Niestety znam się na tym jak świnia na gwiazdach i nie chce kupić jakiegoś szrotu. W dziale mechanika przejrzałem tematy mówiące na co patrzyć przy kupnie ale jednak ktoś kto zna się na tym byłby dla mnie na wagę złota. Jestem w stanie zaoferować za pomoc nagrodę :)
RedShadow - Pon 06 Kwi, 2015

Kiedy chcesz oglądać to moto? Mógłbym pomóc, ale w najbliższej przyszłości raczej słabo z czasem będę stał.
Fenable - Pon 06 Kwi, 2015

Planuje zakup na początku maja bo w tej chwili kończę prawo jazdy. Oczywiście jakby ktoś byłby w stanie mi pomóc swoja wiedzą to dopasowałbym się do niego czasowo (przywiózł/odwiózł) to motor mógłbym kupić nawet jutro. Wiadomo że wszystko zależy też od tego jaki sprzęt będzie na sprzedaż wystawiony. Teraz we Wrocławiu wystawione są 2 maszyny, tylko cena dość niska co mnie niepokoi.
http://olx.pl/oferta/suzu...html#cb2ce7b69b
http://olx.pl/oferta/suzu...html#cb2ce7b69b

RedShadow - Pon 06 Kwi, 2015

Na początku przyszłego tygodnia będę miał trochę czasu więc mógłbym pomóc Ci coś obejrzeć. Tylko wolałbym nie robić jazdy próbnej bo to jednak zawsze ryzyko.
doctoRR - Pon 06 Kwi, 2015

Fenable, jestem z Wrocławia, i myślę o przesiadce z mojej GS 500 na coś mocniejszego, jeśli byś chciał, możemy się zgadać i wpadniesz zobaczyć. Moto jest w bdb stanie oczywiście :) napisz jak jesteś zainteresowany.
Fenable - Pon 06 Kwi, 2015

A to nie jest przypadkiem ta sztuka co miała tydzień temu przewrotkę na parkingu i nie chce się teraz wkręcać na obroty prawidłowo?
doctoRR - Wto 07 Kwi, 2015

To ta sztuka, ale już wszystko w porządku, wystarczyło, że płyny powracały same na swoje miejsce :D mówię - przyjdź, zobacz. Mi ogólnie na jej sprzedaży bardzo nie zależy, bo wiąże się to z tym, że będę musiał się bawić w kupowanie, dlatego najchętniej bym po prostu zamienił z dopłatą, ale jeśli jesteś zainteresowany to może się dogadamy, dlatego zachęcam żebyś zobaczył. O moto opowiem Ci wszystko, zobaczysz jak wygląda. No i zobaczysz jak się wkręca na obroty ;)

ps. jeśli chcesz to możesz przyjść z jakimś specem, nie mam nic do ukrycia. Jedyne co do wymiany w motocyklu to tylna opona w niedalekiej przyszłości, obejma do wydechu (która była uszkodzona już jak go kupiłem i w końcu odpadła...), ale obejma już kupiona i czekam na kuriera. Przegląd jest w maju, ubezpieczenie opłacone do sierpnia.

ElCygano - Czw 15 Paź, 2015

(Do kasacji)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group