.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Czyszczenie wizjera kasku od wewnątrz !!

niegor - Czw 29 Kwi, 2010
Temat postu: Czyszczenie wizjera kasku od wewnątrz !!
Witam,

Niestety ostatnio w ręce mojego siostrzeńca wpadł mój kask :przestraszony: i mam piękne (tłuste) ślady po wewnętrznej stronie wizjera, które w połączeniu z wcześniejszym kurzem powodują że nie nadaje się do jazdy.
Czym Wy czyścicie wizjer od środka (tylko nie piszcie że szmatką :) ) chodzi mi bardziej o powłokę anti fog?

pozdrawiam,

Krzycho - Czw 29 Kwi, 2010

Woda z mydłem, miękka szmatka et voila :hyhy:
panbodzio - Czw 29 Kwi, 2010

Krzycho napisał/a:
Ja najpierw czyszczę Clin'em anti-fog


jesli ten clin jest z alkoholem to mozna sobie powloke anti-fog zniszczyc na wizjerze.
ja uzywam najzywczajniej swiecie miekkiej szmatki z mikrofibry.
no i oczywiscie wody z mydlem

pubuss - Czw 29 Kwi, 2010

Ja zawsze czyszczę mydłem do rąk, letnią wodą z kranu przy pomocy dłoni, a później daje czas żeby samo wyschło, tyle że nie mam antymgłowca, ale to nie powinno robić żadnej różnicy ;)

A jak jestem w trasie to cóż, to samo, tylko że na stacjach podczas postojów :)

Lemon - Czw 29 Kwi, 2010

duzo wody, mydla w plynie i znow wody.. nic na sucho i ot, wsio
Yarccom - Czw 29 Kwi, 2010

kupic pinlocka i nie bawić sie w jakieś ultra cienkie nic nie dające warstwy pseudo antifoga który i tak nie działa :P
metalbeast - Czw 29 Kwi, 2010

Cytat:
Ja najpierw czyszczę Clin'em anti-fog żeby odtłuścić,


Klin jest dobry po imprezie.
Najlepiej wodą z mydłem takie rzeczy, żeby z chemią nie przesadzić. A to spokojnie wystarczy żeby domyć szybkę i jest bezpieczne.

tmi - Czw 29 Kwi, 2010

Letnią wodą z kranu i przecieram palcem.

Potem płucze wodą demineralizowaną i odstawiam, nie ma wtedy żadnych zacieków. I tak polecam robić, a mydło i wszelkie specyfiki zostawić na zewnętrzną stronę wizjera.

niegor - Czw 29 Kwi, 2010

Dzięki,
Umyłem wodą z mydłem. Zobacze jak będzie z anti fogiem jak bedzie troszkę chłodniej rano.

pozdrawiam,

Toretto - Czw 29 Kwi, 2010

Ja zawsze myje woda z mydlem do rak, ale gabka, bo reka nie schodza muszki z szybki.
kruk - Czw 29 Kwi, 2010

A co sądzicie o takich nawliżanych chusteczkach dla niemowlaków? Gdzieś czytałem, że też są dobre do czyszczenia kasków, włącznie z wizjerami. Prawda to? :)
tmi - Czw 29 Kwi, 2010

W domu raczej zbędny bajer, ogólnie to w garażu mam ręczniki papierowe i wode w atomizerze, psik psik i gotowe, a w kieszeni kurtki woże odpowiedni płyn do mycia szyb (bez alkoholu itp. co zniszczy wizjer) w takim malutkim atomizerze jakie są w zestawach do czyszczenia ekranów lcd oraz chusteczki higieniczne. Jak na razie sprawdza się to wszystko całkiem nieźle.
pubuss - Pią 30 Kwi, 2010

Toretto napisał/a:
gabka, bo reka nie schodza muszki

Weź chusteczkę, taką do nosa, albo kawałek papieru toaletowego czy czegokolwiek, namocz i przyłóż do wizjera, poczekaj trochę i muszka powinna zejść razem z papierem. Lepszej metory ni ma!

Alkohol wizjera nie zniszczy, spowoduje tylko jego zmatowienie :P

Truebadur - Pią 30 Kwi, 2010

Dobry jest też płyn do mycia naczyń. Bardzo dobrze wszelkie robactwo rozpuszcza.
Ja wypinam szybkę, pod kran najpierw pod letnią wodę, troszkę płynu i delikatnie palcami odmywam z obu stron. Potem dobrze spłukuję. Odtłuszczona i nie ma żadnych smug.

Po wyczyszczeniu kuchennym ręcznikiem papierowym wycieram do sucha. Nie mam powłoki antimgła ale sprawdziłem i wyczyszczona płynem mniej paruje niż przetarta szmatką mikrofibrą.

Dobre są jeszcze takie preparaty do okularów, bez alko, ale cholernie drogie - 100 ml z atomizerem to koszt 50 zł - minus, plus to że nie niszczy powłok (ani tej antyrefleksyjnej ani innych - specjalnie do oklurarów korekcyjnych z powłokami) i tyle że jak się pryśnie od środka to też jakby mnie zaparowuje.

joeey - Sob 01 Maj, 2010

Dzisiaj przetestowałem mydło w płynie i rękę :rotfl: idealnie wyczyszczony wizjer ;) po ostatniej wyprawie, miałem mnóstwo robactwa, a teraz idealnie przejrzysty wizjer mam;) po umyciu wytarłem miękkim papierem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group