.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Slidery/ślizgi

Toretto - Nie 11 Kwi, 2010
Temat postu: Slidery/ślizgi
Witam, niedawno kupilem gsa500f i spodnie na moto z rzepami do podczepienia sliderow.
Moje pytanie jest takie: skad i jakie?
Jezdzi ktos z tym?
Szukalem troche na allegro i jak widze to wszystko jest za 80zl minimum - z przesylka. (troche duzo jak na moj gust)
Szukalem ich pod nazwami: slidery i slizgi, i strasznie malo tego mi wyskoczylo. Moze to to sie inaczej nazywa? :zawstydzony:

Konrad - Nie 11 Kwi, 2010

http://www.moto-akcesoria...hp?cPath=344_41
Cezarek - Pon 12 Kwi, 2010

masz rację tyle to kosztuje :)
odpowiedz sobie na pytanie czy będą Ci potrzebne zwłaszcza że motocykl nie jest taki agresywny i nie składa się tak nisko aby było Ci kolano potrzebne ;)

mr0zd - Pon 12 Kwi, 2010

Motocykl składa się jak ty chcesz, a nie on :rotfl:
Irys - Pon 12 Kwi, 2010

Cezarek napisał/a:
nie składa się tak nisko aby było Ci kolano potrzebne

Zdziwiłbyś się.

Cezarek - Pon 12 Kwi, 2010

Ja wiem że motocykl się może poskładać :P

Tylko w gsie opona nie jest do tego za bardzo przystosowana i uważajcie aby nie brakło Wam kiedyś centymetra ...

A nawet jeśli się tak składacie to powiedzcie mi gdzie w PL macie takie drogi aby tak nisko schodzić bez obawy że może być jakaś niespodzianka ...

pubuss - Pon 12 Kwi, 2010

Cezarek napisał/a:
Tylko w gsie opona nie jest do tego za bardzo przystosowana

Pirelli sport demon trzymają do końca, butem kilkukrotnie już przytarłem, naprawdę można się złożyć. Wszystko zależy od charakteru założonej opony ;)

W koncu był puchar GSa i chłopaki na torze składali się zawodowo :)

Toretto - Pon 12 Kwi, 2010

wiadomo, pozostaje kwestia opony. u mnie opony sa dwuletnie i mam przejechane na nich 2500km nie wiem jak sie ma stan samej gumy ale bieznik jest prawie nowy. ostatnio jezdzilem i na drodze do biedruska (z poznania) sa tam 3 moze 4 takie zakrety w ktorych mozna sie porządnie zlozyc i nie bac sie o piasek na drodze => tam sie ucze, co przejazd troche nizej, (byle nie przesadzic :) ), i przyznam ze spodobalo mi sie to, dlatego wybralem sobie spodnie na moto z rzepami na slizgi i teraz ich szukam
a wracajac do tematu to skoro tyle kosztuje to musze szukac dalej, pzdr ;)

mr0zd - Pon 12 Kwi, 2010

Skoro przytarłeś butem to jeździsz na tzw kaczkę, tj z palcami do zewnątrz co jest bardzo niedobre.
callum - Pon 12 Kwi, 2010

mr0zd napisał/a:
co jest bardzo niedobre

A właściwie dlaczego? Bo wszyscy mówią, że się tak nie powinno, ale jakoś nikt mi nie wytłumaczył, dlaczego i jakie negatywne konsekwencje to ma. Wiesz może?

Irys - Pon 12 Kwi, 2010

Wyobraź sobie że przy złożeniu jednak przeholujesz i łapiesz szlifa. Jeżeli nogę masz "na kaczkę" pierwsze co sobie złamiesz, to kości stopy i śródstopia, bo moto poleci właśnie na najbardziej wysuniętą część (stopa się "zawinie" pod moto, ciągnąc całą nogę).
Jeżeli nogę trzymasz tak jak się powinno, to pierwsze co poleci i "przytrze" to podnóżek - a to może uratować nogę.

callum - Pon 12 Kwi, 2010

O, to mnie przekonuje :)

Swoją drogą taki kaczyzm dalej jest bardzo powszechny, nawet jeden z głównych redaktorów jednego z głównych motocyklowych czasopism w Polsce jeździ na totalną kaczkę, choć chyba uważa się za znawcę :)

Snajper4 - Pon 12 Kwi, 2010

A ja myślałem że tak się powinno jeździć i tak jeżdżę :D
I zawsze jak jest mokro to mam buty całe brudne...

mr0zd - Wto 13 Kwi, 2010

callum napisał/a:
O, to mnie przekonuje :)

Swoją drogą taki kaczyzm dalej jest bardzo powszechny, nawet jeden z głównych redaktorów jednego z głównych motocyklowych czasopism w Polsce jeździ na totalną kaczkę, choć chyba uważa się za znawcę :)


Pewno masz na mysli Dziawera :rotfl: :rotfl:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group