.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Forum - problemy z dzialaniem i propozycje zmian - Propozycje tematów

k2 - Nie 28 Mar, 2010
Temat postu: Propozycje tematów
Mam propozycje dwóch tematów.
Przeglądając forum ciągle natykam sie na tematy typu "proszę o poradę w wyborze" czy "co myślicie o tym"
Może by tak stworzyć jeden temat , podobnie jest na TDM ZONE, typu "weryfikacja ofert" czy coś w ten deseń. Każdy zainteresowany poda NOWEGO linka a znawcy tematu ocenią. I tym sposobem przeglądając ostatnie kilkanaście postów będzie jasność co jest interesującego na Alledrogo czy innym Ottomoto i to w jednym miejscu.

Druga sprawa. MIejsce gdzie każdy użytkownik mógłby opisać swój sprzęt typu kurtka, kask, rękawice, buty. Jak wszem wiadomo każdy ma najlepszy i najtańszy sprzęt. Lecz wszelkie "minusy" wychodzą po pewnym czasie użytkowania (niezależnie od kwoty jaką się wydało). Po pewnym czasie od zakupu można na spokojnie opisać o niedoróbkach czy też rzeczach które denerwują w czasie użytkowania. Internet jest pełen achów i ochów użytkowników którzy dopiero co kupili sprzęt a mało jest zimnej relacji "po czasie"

Oczywiście wymaga to przemyślenia jak to zorganizować - rzucam tylko temat pod rozwagę.

Liver Sausage - Nie 28 Mar, 2010

Pierwszy pomysł naprawdę spoko!
Podkopnik - Nie 28 Mar, 2010

k2 napisał/a:
I tym sposobem przeglądając ostatnie kilkanaście postów będzie jasność co jest interesującego na Alledrogo czy innym Ottomoto i to w jednym miejscu


Pomysł może i ok ale jeżeli kilka osób da linki to ludzie którzy będą oceniać i potem Ci którzy będą czytać pomieszają wszystko i nie bedzie wiadomo która opinia odnosi sie do ktorego sprzeta.

Nie wiem ale takie odnoszę wrażenie....

kruk - Nie 28 Mar, 2010

Mi podoba się druga propozycja, bo faktycznie mało kto pisze o negatywnych stronach różnych akcesoriów, które posiada. Nie wiem, może to jakiś wstyd? Ale czego się tu wstydzić, skoro wiadomo że człowiek uczy się na własnych błędach. Ja też kupiłem kilka ryzykownych produktów i dopiero w trakcie eksploatacji zobaczę co było warte zakupu a co nie.

Za to pierwszą propozycję nie bardzo widzę, bo co z tego że doświadczeni forumowicze napiszą, że jest interesująca oferta w Krakowie, Lublinie i Suwałkach, jak ktoś jest ze Szczecina i szuka moto w swoim regionie, bo nie uśmiecha mu się jeździć po kraju w poszukiwaniu pereł. Wtedy może mieć wybór między złym a gorszym, ale i tak warto by mu pomóc. Wydaję mi się też że za dużo jest tych próśb o ocenę, żeby zrobić to w jednym temacie i utrzymać w nim porządek. Ja bym zostawił ten dział ocen tak jak jest, tylko jakoś bym go ustandaryzował. W temacie powinny być konkretne dane takie jak, rocznik, cena, miejscowość, ewentualnie przebieg. I żeby każdy temat odnosił się do jednego motocykla. Może przybyło by tych tematów, ale chyba też łatwiej można by było się w tych ofertach połapać.

studi - Nie 28 Mar, 2010

K2 powiem ci że jeśli chodzi o pierwszą z twoich propozycji to w dziale giełda jest wątek suzuki i nie tylko w ogłoszeniach i tak każdy kto chce aby ocenić jakąś aukcję może założyć temat, więc po co możyć byty, z drugiej strony niektórzy są na tyle leniwi, że nie chce im się ani szukać ani czytać i np. jest prośba od kilku forumowiczów, w kilku tematach o ocenę tego samego moto, trochę to bez sensu sam przyznasz.

Co do drugiego tematu to sam wpisywałem się z moim wyposażeniem już conajmniej w dwóch tematach dotyczących ubioru etc. chyba, że zrobimy osobny dział na akcesoria wydzielając go z obecnego Tuning i Akcesoria ale sam nie wiem, czy bardziej by było wskazane aby każde akcesorie było opisane osobno (dużo wądków) czy wszystko w jednym, np same kurtki, same spodnie etc. obawiam się, że to z kolei spowoduje rozrośnięcie się danego tematu i znowu nikomu nie będzie się chciało czytać/szukać.

I nie to, że szukam dziury w całych ale choćby dzisiaj była sytuacja, że jeden z forumowiczów pytał się o oponki Maxxis Promax w jakimś temacie, zamiast przeczytać temat o oponach gdzie wszystko jest już napisane.

morus12 - Pon 29 Mar, 2010

Drugi temat fajny - według mnie powinno być tak to zrobione:

Odzież:
- kurtki
> kurtka A
> kurtka B
> kurtka C
> .........
- buty
> bbuty A
> .........
- kaski
> .........
- ...............
> .........


Nie czarujmy się przejrzenie całego wątku "Ubrania na moto" żeby znaleźć jedną konkretną rzecz zaczyna być skrajnie niemożliwe.

Duellis - Pon 29 Mar, 2010

Co do drugiej propozycji to rozumiem, że k2, chodzi o taki dział, gdzie każdy zakłada sobie temat o swoim ubiorze, pisze co kupił, jak to wygląda a po jakimś czasie dopisuje uwag związane z użytkowaniem? Pomysł ciekawy z punktu widzenia tych, co się lubią chwalić, ale już nie bardzo od strony tych co będą potem szukać opinii - bo trzeba by przejrzeć każdy wątek, zobaczyć w czym dany delikwent jeździ i dopiero można znaleźć opinie. Wiem, że jest wyszukiwarka, ale i tak wydaje mi się to upierdliwe.

Bardziej mi się podoba propozycja studiego:
studi napisał/a:
zrobimy osobny dział na akcesoria wydzielając go z obecnego Tuning i Akcesoria ale sam nie wiem, czy bardziej by było wskazane aby każde akcesorie było opisane osobno (dużo wądków) czy wszystko w jednym, np same kurtki, same spodnie etc. obawiam się, że to z kolei spowoduje rozrośnięcie się danego tematu i znowu nikomu nie będzie się chciało czytać/szukać.

Ja proponuje iść na kompromis, czyli zrobić tematy producentami, czyli np. "rękawice Tschula" - gdzie opisujemy rękawice tylko tego producenta - daje to mniej postów (łatwiejsze szukanie) niż ogólny temat o wszystkich rękawicach, a jednocześnie nie produkuje takiej ilości wątków jak opisywanie każdego modelu z osobna.

k2 - Pon 29 Mar, 2010

Spróbuję jeszcze raz ;) . Nie piszę że trzeba coś stworzyć. Piszę że może warto, ale może okazać się że jest to całkowicie zbędne.
Jeszcze raz pierwszy pomysł:
Podkopnik napisał/a:
kilka osób da linki to ludzie którzy będą oceniać i potem Ci którzy będą czytać pomieszają wszystko i nie bedzie wiadomo która opinia odnosi sie do ktorego sprzeta.

nie do końca tak
studi napisał/a:
w dziale giełda jest wątek suzuki i nie tylko w ogłoszeniach i tak każdy kto chce aby ocenić jakąś aukcję może założyć temat,

i właśnie o to chodzi, że nikt (a może większa część) nie czyta zapytań poprzednika lub posta który był kilka dni temu.
Samemu na taki pomysł nie wpadłem :wstyd: jak pisałem jet taki temat wrzucony na ZONIE. Zainteresowany jakąś aukcją czy ogłoszeniem wstawia linka z zapytaniem (zamiast tworzyć nowy temat), jak zwykle dostają jedną czy dwie opinie o sprzęcie i tak dalej. Zwykle wiadomo czego dotyczą odpowiedzi. Wszystko jest w jednym miejscu.

Druga propozycja - sam nie wiem jak to zorganizować. W temacie wątku musiała by być zawarta nazwa artykułu. Nie wiem czy każdy user opisuje w swoim temacie swoje rzeczy czy każda rzecz ma swój temat - nie wiem.
Nie chodzi tutaj żeby się czymś chwalić. Raczej żeby pomóc innym w wyborze. Na dzień dzisiejszy wszystko jest najlepsze. Dlaczego?? Bo opinie piszą zwykle ludzie zaraz po zakupie. A co mają wtedy napisać ?? "kupiłem badziew, który przecieka, paruje i wygląda mało trwale ?? " Nikt tego nie napisze, przynajmniej na początku.
Nie twierdzę że pomysły są dobre czy że łatwo to zorganizować. Tego drugiego bardziej mi brakuje - np rękawice. Powiedzcie, ile jest opinii osób które przelatały w rękawicach więcej niż jeden sezon ?? I ile jest negatywnych opinii ?? Wynika że wszystkie są rewelacyjne ...

KruQ - Pon 29 Mar, 2010

jeśli chodzi o drugi pomysł to organizacja takiego działu musiałaby wyglądać mniej więcej tak:
1 - Nazwa całego działu
1.1 - Rękawice
1.1.1 - Nazwa modelu rękawicy 1
1.1.2 - Nazwa modelu rękawicy 2
1.2 - Kaski
1.2.1 - Nazwa modelu kasku 1
1.2.2 - Nazwa modelu kasku 2
itd
wygląd byłby przejrzysty i wszystko uporządkowane. trzeba byłoby jedynie sztywno narzucić wszystkie części ubioru.
czy taka struktura jest możliwa to nie wiem, ale na pewno jest czytelna
pozdro

grzesiu - Pon 29 Mar, 2010

Podkopnik napisał/a:
Pomysł może i ok ale jeżeli kilka osób da linki to ludzie którzy będą oceniać i potem Ci którzy będą czytać pomieszają wszystko i nie bedzie wiadomo która opinia odnosi sie do ktorego sprzeta.


Tutaj zgodze sie z k2, w ZONIE jest jeden dzial "Weryfikacja ofert" i wydaje mi sie, ze jest to najlepsza opcja z posrod tych dwoch! Kazdy wie co tyczy sie jakiego ogloszenia (jest przeciez opcja cytuj!). Wydaje mi sie bezsensowne zakladanie za kazdym razem nowego watku typu: Znalazlem to..., Zobaczcie tego... itp.itd.

Drugi pomysl tez wydaje sie dobry, tylko zeby np. nie rozdrabniac sie na jakies poszczegolne modele, ktore roznia sie kolorem szwow :)

Ja bym dorzucil jeszcze jeden temat, ktos juz o tym pisal. Wg mnie jest to bardzo przydatna rzecz, chociaz GS nie jest stricte turystycznym motocyklem. Tutaj rowniez za przykladem ZONY, kazdy pisze gdzie mieszka (miasto), co moze zaoferowac w razie "W" (np. garaz, warsztat, nocleg) i podaje namiar w postaci telefonu :)

studi - Pon 29 Mar, 2010

grzesiu napisał/a:
Ja bym dorzucil jeszcze jeden temat, ktos juz o tym pisal. Wg mnie jest to bardzo przydatna rzecz, chociaz GS nie jest stricte turystycznym motocyklem. Tutaj rowniez za przykladem ZONY, kazdy pisze gdzie mieszka (miasto), co moze zaoferowac w razie "W" (np. garaz, warsztat, nocleg) i podaje namiar w postaci telefonu

Taka propozycja już raz była tu przedstawiana jakoś koło listopada zeszłego roku i jakoś się nie przyjeła, agrumentacja była wtegy taka, że jest mapa forumowa, więc widać, gdzie kto mieszka, a w profilu możesz podać kontakt na tel. do siebie, więc w razie co wiesz, do kogo zadzwonić.
Nie mówię, że to zły pomysł, bo mogła by powstać taka mała baza wiedzy co gdzie i jak, tylko nie wiem jak to by było praktyczne, i tak na środku drogi jak nie masz wydruku z forum to zostaje ci wbicie się z komórki albo laptopa aby to sprawdzić

grzesiu - Pon 29 Mar, 2010

studi napisał/a:
Taka propozycja już raz była tu przedstawiana jakoś koło listopada zeszłego roku i jakoś się nie przyjeła, agrumentacja była wtegy taka, że jest mapa forumowa, więc widać, gdzie kto mieszka, a w profilu możesz podać kontakt na tel. do siebie, więc w razie co wiesz, do kogo zadzwonić.
Nie mówię, że to zły pomysł, bo mogła by powstać taka mała baza wiedzy co gdzie i jak, tylko nie wiem jak to by było praktyczne, i tak na środku drogi jak nie masz wydruku z forum to zostaje ci wbicie się z komórki albo laptopa aby to sprawdzić


A szkoda :/ Mapki nie wydrukujesz, w trakcie drogi nie wyciagniesz laptopa, a taka tabelka z danymi to byloby cos :) Rozumiem, ze argumentem przeciw jest glownie ochrona danych osobowych oraz tematy temu pokrewne :)

k2 - Wto 30 Mar, 2010

dla przykładu mr0zd napisał wczoraj opinię o kasku - nie są pochlebne, ale podejrzewam że nikt nie znajdzie jego opinii. (nikt zainteresowany kaskiem HJC)
air87 - Wto 30 Mar, 2010

Ja ze swojej strony podrzucę temat odnośnie mechaniki. Jest topic tuning i akcesoria, ale nie znalazłem nic typowo zebranego np. jak złożyć i rozłożyć poszczególne części GSa czy też jak chociażby przeczyścić łańcuch i sprawdzić czy jest w porządku. Wiem, że w necie jest masa tematów jak postawić moto na wiosnę, czy jak się czymś zająć. Tutaj jednak dochodzi wygoda, gdy wszystko jest odnośnie tego samego motocykla i każdy na pewno ma swoje doświadczenia, które mogliby wykorzystać inni. I tylko mi nie mówcie, że najlepiej jest sobie wydrukować manuala bo go też mam :)
vitucky - Sro 31 Mar, 2010

air87 napisał/a:
Ja ze swojej strony podrzucę temat odnośnie mechaniki. Jest topic tuning i akcesoria, ale nie znalazłem nic typowo zebranego np. jak złożyć i rozłożyć poszczególne części GSa czy też jak chociażby przeczyścić łańcuch i sprawdzić czy jest w porządku. Wiem, że w necie jest masa tematów jak postawić moto na wiosnę, czy jak się czymś zająć. Tutaj jednak dochodzi wygoda, gdy wszystko jest odnośnie tego samego motocykla i każdy na pewno ma swoje doświadczenia, które mogliby wykorzystać inni. I tylko mi nie mówcie, że najlepiej jest sobie wydrukować manuala bo go też mam :)


nie wiem jak patrzyles ale chyba cos na oczy Ci siadło ;) http://www.forum.gs500.pl/viewforum.php?f=1

air87 - Sro 31 Mar, 2010

Siadło mi na oczy to ze zakladka "GS500" jest otwierana i zamykana a ja to dopiero zauwazylem ;] Sry moj blad
AdachA1 - Pon 05 Kwi, 2010

Cześć . Moja propozycja tematu to : Czym zajmujemy się zawodowo?
Jest temat "Sprzęty użytkowników " , "Pokażcie się " , więc zdradźmy też jak zarabiamy pieniądze.

leon - Pon 05 Kwi, 2010

http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=687 :]
hubertgontarz - Pon 05 Kwi, 2010

"pożyczam" z renty rodziców, co zrobić!
ziomek4000 - Czw 15 Wrz, 2011

proponuję w jednym z działów założyć i podpiąć do listy ważnych temat o nazwie:
co dziś zrobiłem/am ze swoim motocyklem

w tym temacie moglibyśmy opisywać co zrobiliśmy ze swoimi maszynami.

kempes - Czw 15 Wrz, 2011

Każdy ma temat o swojej maszynie w dziale "Sprzęty użytkowników" i tam można prowadzić takie notatki.
dymny - Wto 29 Sty, 2013
Temat postu: Propozycja nowego podwieszonego wątku
Mam propozycje stworzenia w dziale "Sprzedam" podwieszonego wątku " Promocje/Okazje/Wyprzedaże"
Byłoby to coś na kształt wątku "Lidl zawsze tani". Użytkownicy forum wrzucaliby znalezione w Internecie atrakcyjne oferty na części eksploatacyjne, tunigowe, itp.

Przyklad 1:
Użytkownik allegro naspinmoto sprzedaje na swojej aukcji LINK DO AUKCJI za 200zl tarczę hamulcową przednią o grubości 4,70mm.
Tarcza z bandita 1200 rocznik 2000r. podejdzie do GSa (z tym zastrzeżeniem, że dla Bandita ma limit minimalnej grubości 4.5mm, a w GSie jest 4.0mm).


Przyklad 2:
Sklep http://www.louis-motocykle.pl ma promocję na wskaźnik wielofunkcyjny voltomierz-zegarek-termometr LINK DO SKLEPU za 126zl. Wcześniejsza cena 168zl.

Problemy:
- czy można uchronić się przed autoreklamą tj. podawaniem swoich aukcji w tym dziale?
- jak zweryfikować okazję, że jest rzeczywiście okazją tzn. może pojawić się rozbieżność zdań bo to co dla jednego jest okazją dla drugiego już niekoniecznie?

Co myślicie o tym? Czy ww. problemy dyskwalifikują na wstępie ten pomysł? :niepewny:

agata89 - Wto 29 Sty, 2013

Omg :wstyd:
Lepiej wymazać to co tu wcześniej pisałam w trybie natychmiastowym, faktycznie wątek wtrąciłam nie tu, gdzie trzeba, sorki :zawstydzony:

studi - Wto 29 Sty, 2013

agata89, chyba ci się temat pomylił, to są propozycje berdziej jak by to powiedzieć techniczne, jakie nowe działy, jakie grupy tematyczne, a temat dotyczący ozdabiania ciała poprostu załóż w offtopach i niech się ludzie wypowiadają jak kcą
Piter - Sro 06 Lut, 2013

A możę temat "Usługi" , chodzi o to że może ktoś jest mechanikiem samochodowym i sie ogłosi inny motocyklowym itd. (oczywiście poda ceny rabatowe dla forumowiczów:) )
simin - Sro 06 Lut, 2013

Regulamin określa na jakiej zasadzie można ogłaszać swoją działalność na Forum.

A jeśli chodzi o pomaganie za symboliczne piwo/piwa w mechanice można prosić o pomoc :)

Piter - Sro 06 Lut, 2013

ale chodzilo mi nie tylko o mechanika ale np o komputery itp o wszytskie dziedziny , ale ok rozumiem simin
Piter - Czw 14 Lut, 2013

może temat forumowe fotorelacje, czyli temat gdzie będziemy umieszczać fotki z napraw które będzeimy robić przygotowując moto do nowego sezonu , ulatwi to "forumowiczom wzrokowcom" :) swoje naprawy.
mocar - Czw 14 Lut, 2013

Jest troche takich fotorelacji na forum, więc jakby co wystarczyło by tylko je powycinać z wątków i wrzucic w jedno miesce. Hmm... tylko albo aż :P
Piter - Czw 14 Lut, 2013

no właśnie wszystkie byly by w jednym miejscu bez szukania po calym forum
kempes - Czw 14 Lut, 2013

Myślę, że wystarczyło by oznaczyć tematy, w których są fotorelacje jakimś symbolem w spisie treści działu mechanika, a nie przenosić je w jedno miejsce. Chyba, że macie na myśli fotorelacje z malowania wydechu, albo naklejenia tankpada :P
Piter - Czw 14 Lut, 2013

kempes strzal w 10 oznaczenia tematów było by ułatwieniem i bez zbędnego przenoszenia , a jaki znaczek proponujesz ?
Grzechu16 - Pią 15 Lut, 2013

Już jakiś czas temu chciałem się za to wziąć ale nie mogę znaleźć czasu. Proponowałbym zrobić nowy dział na forum "Zrób to sam" albo coś podobnego i wrzucać tam nie tylko filmiki ale też manuale jak coś wyregulować/naprawić itp.
Piter - Pią 15 Lut, 2013

Moją pierwszą propozycją zanim kempes zaproponowal oznaczyc znaczkami bylo zalozenie dzialu wlasnie fotorelacje by ulatwic samodzielne naprawy.
dymny - Sro 17 Kwi, 2013

kempes napisał/a:
Myślę, że wystarczyło by oznaczyć tematy, w których są fotorelacje jakimś symbolem w spisie treści działu mechanika, a nie przenosić je w jedno miejsce. Chyba, że macie na myśli fotorelacje z malowania wydechu, albo naklejenia tankpada :P


Popieram taką inicjatywę i czekam na działania :ok: Ważne jest żeby tematy w których są jakieś manuale, fotorelacje , konkretne informacje odróżniały się od całej reszty i nie ginęły w czeluściach całego dużego działu "Mechanika", "Tuning". O malowaniu wydechu też: w końcu każdy pyta o rodzaj farby i powstało o tym kilkanaście stron wypocin.


Jednak najlepiej byłoby gdyby powstał dział "zrób to sam" w którym admin, moderator wklejałby relacje, które teraz są publikowane i walają się bez żadnego porządku po tematach działu "tuning" i "mechanika". Coś takiego pomogłoby bardzo początkującym motocyklistom, bo przecież w 90% GS jest/był naszym pierwszym moto. Prawie każde szanujące się forum ma taki dział.

Myślę, że byłoby to też wyrazem szacunku i wyróżnienia dla osób, które wykazały inicjatywę i poświeciły swój czas na stworzenie takiej relacji. Sam opisałem np. czyszczenie zacisków hamulcowych i już teraz widzę, że mój post leży gdzieś na n-tej stronie działu "mechanika", xx stronicowego tematu.
Stworzenie takiego działu mogłoby to też być zachętą dla innych, żeby w czasie naprawy, modyfikacji wziąć aparat pstryknąć parę zdjęć i napisać co i jak się zrobiło.
Także Panowie nie ma co debatować :) do działania :ok:
PS. Służę pomocą w przeczesywaniu zasobów w forum w poszukiwaniu manuali ;)

Machu - Sro 17 Kwi, 2013

http://forum.gs500.pl/portal.php

Wraz ze studim próbujemy rozwinąć portal tak aby był miejscem najciekawszych informacji z forum. Z prawej strony ukazywać się będą właśnie fotorelacje z kwestii technicznych, po lewej z wydarzeń. Ponieważ nowych artykułów jest tyle co kot napłakał najprawdopodobniej przez kolejne tygodnie aż się portal rozrusza (lub nie) będę czerpał z dostępnych już co ciekawszych wątków, np. Twój dymny o hamulcach czy dziennik simina tak aby co tydzień max dwa pojawiało się coś nowego.

W przyszłości można wyodrębnić grupę najciekawszych artykułów i zrobić dodatkowe okno p.t. zrób to sam jak proponujecie a w nim coś na zasadzie spisu treści działu mechanika. Wówczas nie będzie problemu że wątek zanika bo będzie na portalu doń odnośnik. Ale artykułów, recenzji, testów czy relacji musi przybywać bo w końcu zasoby forumowe się skończą i będzie wisieć jeden artykuł przez kwartał. Szczególnie dotyczy to relacji z wydarzeń które pisze tylko yaszczi bo przecież nie wrzucę artykułu o zlocie z 2010 :]

Tworzenie kolejnych działów wg mnie mija się z celem. I tak jest gimela na forum, są podczepione tematy które nie powinny być podczepione, nowych nikt nie wyłapuje i nie podkleja i ciężko sie czasami w tym połapać czy coś odnaleźć. Dlatego chce spróbować wyłuskać te informacje na portal.

Jak macie jeszcze jakieś fajne pomysły to piszcie.

dymny - Sro 17 Kwi, 2013

Machu napisał/a:
http://forum.gs500.pl/portal.php

Wraz ze studim próbujemy rozwinąć portal tak aby był miejscem najciekawszych informacji z forum. Z prawej strony ukazywać się będą właśnie fotorelacje z kwestii technicznych, po lewej z wydarzeń.

Tworzenie kolejnych działów wg mnie mija się z celem. I tak jest gimela na forum, są podczepione tematy które nie powinny być podczepione, nowych nikt nie wyłapuje i nie podkleja i ciężko sie czasami w tym połapać czy coś odnaleźć. Dlatego chce spróbować wyłuskać te informacje na portal.


Dzięki za szybką odpowiedź!
To faktycznie najlepszy pomysł, żeby takie rzeczy wrzucać na portal :ok: i tam stworzyc miejsce na tego typu informacje.
Pozdrawiam

studi - Sro 17 Kwi, 2013

dymny napisał/a:
Jednak najlepiej byłoby gdyby powstał dział "zrób to sam"


Dział jako podgrupa w Mechanice zrobiony, teraz panowie admini i moderatorzy niech poprzenoszą tam tematy, pozostaje kwestia uprawnień, czy ma być możliwość pisania tam samodzielnie postów, czy tylko przenoszone przez admina/moda oraz czy ma być możliwość pisania odpowiedzi do postów, coby nie zaśmiecać tematów.
Daje pod rozwagę, uprawnienia ustawie jak ustalicie.

Machu napisał/a:
W przyszłości można wyodrębnić grupę najciekawszych artykułów i zrobić dodatkowe okno p.t. zrób to sam

Myślę, że można to dodać do menu "Technika" jak już będzie większa baza takich artykułów, tak jak jest tam spis działu mechanika oraz opon

Machu - Sro 17 Kwi, 2013

studi napisał/a:

Dział jako podgrupa w Mechanice zrobiony, teraz panowie admini i moderatorzy niech poprzenoszą tam tematy, pozostaje kwestia uprawnień, czy ma być możliwość pisania tam samodzielnie postów, czy tylko przenoszone przez admina/moda


Tylko i wyłącznie przenoszenie przez moda. Od ogólnego "kotła" jest cały dział mechanika. Wg mnie tylko zredagowane i porządne wątki. Ułatwi mi to prace z portalem a wyszukiwanie wątków bym mógł zacząć już dzisiaj jakbym miał uprawnienia :] O ile pamiętam trochę tego się nazbierało przez ostatnie kilka lat.

studi napisał/a:

Myślę, że można to dodać do menu "Technika" jak już będzie większa baza takich artykułów, tak jak jest tam spis działu mechanika oraz opon


Przeglądałem sobie wczoraj portal i wg mnie za dużo kategorii jest na górze i są za mało podkreślone. Ja bym stawiał na mniejszą ilość informacji ale bardziej "widoczne" tak żeby na pierwszy rzut oka zachęcało do kliknięcia nawet jak ktoś nie po to tam wlazł :P

Np. przycisk - kupujesz motocykl? Kompletujesz ubiór? Koniecznie musisz tu zajrzeć a tam link do działu oceny sprzętów, poradnik lomaxa i kilka przydatnych info z forum pomocnych przy zakupie.

studi - Sro 17 Kwi, 2013

Pamiętaj, że portal to też niejako klasyczna strona internetowa i menu buduje się na zasadzie dostęp do wszystkiego nie więcej niż w trzech kliknięciach, logicznym się wydaje, że jak szukam jak regulować gaźniki to zrobię to w technice a nie w prawie, a górne menu, to tożsame z menu głównym na forum tyle, że w formie graficznej nie tekstowej, można je wyłączyć dla zwiększenia czytelności.
Machu - Sro 17 Kwi, 2013

Np. założyłbym się o browara, że nigdy nikt nie kliknął w zakładki staff, sport, edukacja i tylko robią sztuczny tłok. Przyciski związane stricte z forum czyli grupy, użytkownicy mogą być dostępne tylko z poziomu forum bo dotyczą tylko forum. Ja widzę tam 3-4 główne kategorie, nawet wzory dokumentów można podczepić pod prawo. Niestety ale to musi być trochę jak dla małych dzieci bo sami widzicie że nawet informacje czasem podane są jak na talerzu a i tak przychodzą mośki i zadają banalne pytania a poruszanie się po aż 3 poziomowym menu sprawia ból tak samo jak czytanie długich słów :rotfl:

Ale wszystko po kolei, najpierw portal musi troszkę się rozruszać a ludzie muszą pisać i na tym bym się teraz skupił.

studi - Sro 17 Kwi, 2013

Jak napisałem górne menu można wyłączyć, zostanie wtedy tylko to strikte portalowe
Machu - Sro 17 Kwi, 2013

Na razie skupmy się na gromadzeniu zasobów do portalu i motywowaniem ludzi, jak zacznie coś z tego wychodzić można później kombinować. Ale dobrze wiedzieć że to takie proste.

P.S. dunja kliknęła w edukacje i sport, tak że nie zdziw się jak słupki poszybują w górę :hyhy:

adasadas2 - Sro 24 Lip, 2013

Mam mega pomysł :)
Dział, w którym będzie można ściągnąć skany paragonów :)
Baaardzo przydatna sprawa przy odzyskiwaniu ubezpieczenia...

RedShadow - Sro 24 Lip, 2013

Forum może przeglądać każdy więc nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł. Takie rzeczy mimo wszystko lepiej załatwiać mniej jawnie.
gacek778 - Czw 01 Sie, 2013

A ja mam taką propozycję żeby w działach regionalnych na górze przypiąć temat: "Gdzie nie warto serwisować motocykla", w którym niezadowolony z serwisu użytkownik będzie mógł napisać w jakim serwisie wykonana usługa była daleka od obowiązujących standardów.
Sporo takich głosów się pojawia ale kto zainteresowany będzie gmerał po forach żeby przeczytać opinie o tym czy innym serwisie porozrzucane po różnych tematach?

I żeby była jasność mam na myśli konkretne sytuacje gdzie mechanik naciągnął nas na koszty, uszkodził motocykl itd a nie o jakieś drobiazgi.

Ewentualnie można podpiąć podobny temat ale w 2 stronę czyli gdzie motocykl serwisować warto.

danny - Czw 01 Sie, 2013

+1
sziwu - Czw 01 Sie, 2013

Nie mam motocykla ale jestem za. Takie tematy mogą być bardzo wygodne i pomocne zwłaszcza, że o porządnego mechanika ciężko teraz.
gacek778 - Czw 01 Sie, 2013

Tak jak napisałem dobrze by było to porobić osobno w regionalnych żeby każdy miał ze swojej okolicy a przecież jak ktoś będzie zainteresowany mechanikami z innej części kraju może zerknąć w inny region.
studi - Czw 01 Sie, 2013

Żaden problem pozakładać takie tematy, nie trzeba do tego mieć uprawnień administratora czy moderatora, potem tylko administracja musi to podkleić.
Machu - Pią 06 Wrz, 2013

Chciałbym przedstawić inny aspekt takiej "akcji". A mianowicie kto będzie weryfikował czy umieszczona zła opinia o danym mechaniku ma podstawy? Być może to klient coś źle zinterpretował lub nie ma racji? Myślę, że każdy kto zajmuje się mechaniką potwierdzi że często ludzie maja nieuzasadnione pretensje a taka opinia umieszczona na forum może być wówczas krzywdząca. Pamiętam chociażby sytuacje na forum gdzie jeden użytkownik zamieścił temat "Uwaga oszust!!" itp. Pierwsze komentarze zanim się druga strona wypowiedziała były już "pociskami" w stronę "oszusta" co za cham itp ;) Po czym okazało się że się panowie nie zrozumieli i na szczęście doszło do porozumienia a żadnego oszustwa nie było. Tutaj niestety dany mechanik nie będzie mógł się wypowiedzieć, będziemy znać zdanie tylko jednej ze stron opinia pójdzie w świat a być może to klient będzie miał nie raz za uszami. Oczernić jest łatwo.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group