.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Forum - problemy z dzialaniem i propozycje zmian - Jakie dodatkowe funkcje na forum

studi - Nie 10 Sty, 2010
Temat postu: Jakie dodatkowe funkcje na forum
Witam,
choć na forum jestem od niedawna to jakoś tak się zgadałem z Leon'em i zaczeliśmy razem wprowadzać pewne udoskonalenia na forum.

Pierwszym z nich jest nowa mapa forumowa, która ma ułatwić chętnym do pokazania się skąd są bez konieczności zawracania głowy komukolwiek.

I tu pytanie do Was drodzy forumowicze, co byście chcieli jeszcze na naszym forum, w sensie jakie funkcje.

Wiem, że jest forumowy FTP ale coś znim jest nie tak, albo nigdy tam nic nie było, albo "coś" go zjadło, bo jedyne co tam obecnie się znajduje to plik html'owy ze skryptem odsyłającym do wirusa jakiegoś :kwasny:

Można by stworzyć w oparciu o forumowy interfejs system do wstawiania/ściągania plików, wiem, że w większości jest to zapewne duplikowanie dokumentacji, która znajduje się już w necie, ale może warto by mieć wszystko pod ręką.

Innym pomysłem jaki może Wam przypadnie do gustu to "znajomi", każdy może na wzór tego co jest na naszej klasie, zaprosić innych współforumowiczów do grona swoich znajomych, potem taka lista znajomych widniała by na stro nie profilu danej osoby, co wy na to.

Oczekuje od Was propozycji, zobaczymy wspólnie z M4t3u5zem i Leonem co z tego da się wprowadzić bez zbytniego uszczerbku dla szybkości i bezpieczeństwa forum, bo tylko od nas zależy czy to forum będzie żywe i będzie się rozwijać czy też nie.

Podkopnik - Nie 10 Sty, 2010

Mnie wystarczy tylko jak w końcu bedę mógł widzieć że dostałem nową wiadomość ;) Bo zabawy we wróżke średnio mi wychodza :D
studi - Nie 10 Sty, 2010

Informacja o nowej wiadomości jest zrobiona jako POP-UP czyli tzw. wyskakujące okienko.
Każda z obecnych na rynku przeglądarek (IE7, IE8, FF, Opera) ma blokadę wyskakujących okienek i w odpowiednim miejscu trzeba wprowadzić adres w formacie http://*.forum.gs500.pl/* jako zaufany tak aby z niego popupy nie były blokowane i będziesz miał swoją informacje o nowej wiadomości w skrzynce.

Yarccom - Nie 10 Sty, 2010

studi napisał/a:
Wiem, że jest forumowy FTP ale coś znim jest nie tak, albo nigdy tam nic nie było, albo "coś" go zjadło, bo jedyne co tam obecnie się znajduje to plik html'owy ze skryptem odsyłającym do wirusa jakiegoś


pewnie ktoś z czystej złośliwości wykasował wszystko :]

k2 - Nie 10 Sty, 2010

Jakiś czas temu coś potrzebowałem z FTPa i też zauważyłem że nic tam nie ma.
matoshiba - Nie 10 Sty, 2010

Podkopnik napisał/a:
Mnie wystarczy tylko jak w końcu bedę mógł widzieć że dostałem nową wiadomość

Tak to by sie przydało. pamiętam że na poczatku istnienia forum ta funkcja była.

studi - Wto 12 Sty, 2010

Podkopnik napisał/a:
Mnie wystarczy tylko jak w końcu bedę mógł widzieć że dostałem nową wiadomość
matoshiba napisał/a:
Tak to by sie przydało

No więc powinno już działać, ładna niebieska belka z informacją, że czeka/czekają PV

leon - Wto 12 Sty, 2010

Właśnie przetestowałem i całkiem fajnie to działa. Wyskakuje nowe okienko jak dawniej, wysyła się powiadomienie na maila i pojawia się ta oczojebna belka. Teraz chyba już nikt nie będzie miał problemów z info o nowej PV! :) M4T3U5Z, Studi dzięki! :padam:
Lemon - Wto 12 Sty, 2010

hehe i juz to oczywiscie na mnie przetestowałes :P
pubuss - Pią 05 Lut, 2010

studi, a nie dałoby zrobić takiego myka, że po logowaniu się na forum, migający kursor od razu skierowany byłby do okienka shoutboxa? ;)
studi - Pią 05 Lut, 2010

I może jeszcz po bokach we flashu tańczące panienki na rurkach, no ludziska bez przesady
Irys - Pią 05 Lut, 2010

studi napisał/a:
I może jeszcz po bokach we flashu tańczące panienki na rurkach, no ludziska bez przesady

Nie, lepiej nie. Nie kręcą mnie takie rzeczy ;)
Nie nerwuj się Sudi :)

studi - Pią 05 Lut, 2010

Irys napisał/a:
Nie nerwuj się Sudi

Ja się nie nerwuje, tylko oczekiwał bym czegos bardziej racjonalnego.

pubuss - Sob 06 Lut, 2010

studi napisał/a:
I może jeszcz po bokach we flashu tańczące panienki na rurkach, no ludziska bez przesady

Nie no, bez przesady. Wiem, że duperel, ale wg mnie bardzo poprawiłby komfort korzystania z forum ;)

Poza tym zmiana jednej linijki kodu źródłowego to chyba nie jest coś co wymaga zarwania nocki?

Yarccom - Sob 06 Lut, 2010

forum jak sama nazwa wskazuje to wymiana sie poglądami i wiedza a nie klepania na czatach

od tego sa inne aplikacje
SB jest tylko dodatkiem

zreszta niedługo sezon sie zaczyna i juz nie bedzie takiego siedzenia na kompie :P

pubuss - Sob 06 Lut, 2010

Yarccom, ręce mi opadły.

Ale mniejsza o to, swoją propozycję złożyłem. Nie chce się, to nie ma sprawy ;)

maruder07 - Sro 10 Lut, 2010

Obserwując inne fora zauważyłem ze maja oni podziałkę na postach. W zależności ile napiszą postów to i zmienia się ranga użytkownika na forum. dostaje jakiś kolorek ewentualnie znaczek czy też wskazanie jakieś mu narasta. Może by i u nas taki bajer wstawić a tak dla zabawy. Co wy na to?
leon - Sro 10 Lut, 2010

maruder07 napisał/a:
Może by i u nas taki bajer wstawić a tak dla zabawy


Tak, żeby co poniektórych dodatkowo zmotywować do spamowania :kwasny: . Zdecydowanie NIE . W zupełności wystarczą podstawowe informacje, które są wyświetlane przy każdym poście. A dla zabawy, to niedługo zaczniemy latać :) .

maruder07 - Sro 10 Lut, 2010

Ja myślę że my jako brać motocyklowa nie mamy w głowach takich głupot! A spamować jak ktoś zechce to i tak będzie i go się nie powstrzyma!
Kat - Czw 11 Lut, 2010

Ja to był bym za tym żeby całkiem wywalić licznik postów spod awatara, niech on sobie będzie tylko w profilu. Z doświadczeń na innych forach wynika że w ten sposób podnosi się kultura wypowiedzi: nikt nie obraża młodych stażem, nikt nie podlizuje się starym forumowiczom, nie ma takiej presji na spamowanie.
leon - Czw 11 Lut, 2010

Otóż to Kat! Sam bym tego lepiej nie ujął! Nawet kiedyś zastanawiałem się nad opcją zlikwidowania licznika postów , ale jednak przyzwyczajenie zwyciężyło. Niech licznik sobie jest, ale bez żadnych dodatkowych rang, kasków, czy innych wskaźników.
Post postowi nie równy, nie liczy się ilość tylko jakość! :)

studi - Czw 11 Lut, 2010

leon napisał/a:
Post postowi nie równy, nie liczy się ilość tylko jakość!

Święte słowa :zdrowko:

Yarccom - Czw 11 Lut, 2010

dodatkowo na forum nie licza sie posty z gieldy regionalnych powitalni i chyba jeszcze paru działów ;)
Cieszyn - Sob 05 Cze, 2010

Proponuje ocenianie motocykli w dziale sprzętów użytkowników. Np 10 gwiazdek albo coś. takie niewielkie, gdzieś z boku. Dzięki temu moglibyśmy śledzić na bieżąco tylko te najciekawsze sprzęty, nie przebijając sie przez zwykle jeśli nie mamy na to ochoty.
pozdrawiam

MeDAN - Sob 26 Mar, 2011

Odkopuje <łopata>

Proponuję wprowadzić tak jak to jest na przykład na forum moto3miasto (też phpBB) ignorowanie wybranych działów(nie mylić z tematem). Strasznie by mi ta opcja ułatwiła życie... są działy które naprawdę mnie nie interesują a przedzieranie się przez nie w "nieczytanych" irytuje.

studi - Nie 27 Mar, 2011

W ramach walki ze spamem dodałem 3 nowe mody do forum

  • http://www.przemo.org/php...pic.php?t=70971 - Blokowanie spamerskich IP
    Jest to skrypt synchronizujący się 2 x dziennie i pobierający listę nr IP ze specjalnego serwera zbierającego numery z których działają boty
  • http://www.przemo.org/php...ic.php?t=113280 - Blocks login bots
    Ta modyfikacja zmienia nazwy pul używanych do autoryzacji na forum (automaty używają klasycznych nazw przesyłanych w wywołaniu $POST), a dodatkowo wprowadza generowanie na podstawie czasu systemowego poprzez skrypt java ciasteczko a następnie sprawdza jego obecność, powoduje to, że przeglądarki nie obsługujące JS nie będą mogły się zalogować, w szczególności bot nie analizuje odpowiedzi z serwera więc nie zapisze sobie ciastka dodatkowo generowanego poprzez JS co uniemożliwi mu nawet próbę logowania, co powinno zaowocować nie blokowaniem kont
  • http://www.przemo.org/php...pic.php?t=86048 - reCAPTCHA przy rejestracji
    To poprawiony mechanizm obrazkowego potwierdzania zakładania kont na forum, w miejsce oryginalnego, który przez większość automatów był już łamany.
  • dodatkowe pole weryfikacyjne wymagane przy rejestracji, gdzie należy przepisać słowo-klucz podane obok
  • dla nowo rejestrowanych/zmienianych haseł wymuszone zostało hasło conajmniej 8 znakowe i zawierające znaki specjalne


Dodatkowo dodany trochę z lenistwa mod, który łączy posty napisane przez jednego użytkownika, jeśli odstęp czasu między napisaniem kolejnych postów był mniejszy niż 24h, łączenie waszych postów jest trochę nudne i irytujące, a z kolei oryginalny mod pozwalał jedynie na scalanie zawsze lub nigdy, a jak ktoś wracał do tematu po miesiącu czy dwóch to i tak scalało posty nie wysyłając powiadomień o nowym poście do innych userów
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=28768 - Łączenie postów po 24 godzinach

studi - Wto 29 Mar, 2011

MeDAN napisał/a:
Odkopuje <łopata>

Proponuję wprowadzić tak jak to jest na przykład na forum moto3miasto (też phpBB) ignorowanie wybranych działów(nie mylić z tematem). Strasznie by mi ta opcja ułatwiła życie... są działy które naprawdę mnie nie interesują a przedzieranie się przez nie w "nieczytanych" irytuje.


Zrobione, na dole pod spisem wszystkich działów masz Ignorowanie działów tam możesz zaczekboksować, które działy chcesz ignorować

studi - Sro 30 Mar, 2011

Dodałem moduł pokazujący na bieżąco podczas rejestracji lub zmiany hasła jego siłą tak aby można było ustawić sobie silne hasło
Grzechu16 - Sro 30 Mar, 2011

Dwie zmiany o których wyżej napisałeś jak najbardziej na plus. Oba pomysły fajne i przydatne. Taka moja opinia :D
studi - Sob 02 Kwi, 2011

Specjalnie dla użytkowników urządzeń przenośnych, czyli i siebie ;) dodałem tzw. wersję Lo-Fi forum, czyli wersję tekstową.

Dostęp do niej możliwy jest poprzez menu na górze strony oraz poprzez link w stopce strony

kempes - Sob 02 Kwi, 2011

Oo super. Ja właściwie co weekend forum przeglądam przez smartfona. Nie ukrywam, że ciężko się przestawić na taki wygląd forum, ale chyba troszkę szybciej się wszystko ładuje.
RedShadow - Nie 03 Kwi, 2011

A nie lepiej byłoby dodać do forum obsługę Tap-A-Talk?
studi - Nie 03 Kwi, 2011

RedShadow napisał/a:
A nie lepiej byłoby dodać do forum obsługę Tap-A-Talk?


Niestety nie ma tego modułu dla phpBB by Przemo, więc sorry, ale jak to mówi TP S.A. - brak możliwości technicznych do uruchomienia usługi

fifi1991 - Czw 21 Kwi, 2011

ja bym proponował zrobić osobny dział dla maszyn po tuningu. Nieraz chcę sobie popatrzeć na przerobione gs-ki i trzeba się jednak naszukać. :)

[ Dodano: Pią 22 Kwi, 2011 ]
jak by tak dobrze poszukać to chyba jest coś takiego i to zaraz na początku, jeju ja chyba ślepy już jestem, do tej pory tego nie widziałem. Usuńcie te posty bo głupoty pisze :P

Grzechu16 - Czw 28 Kwi, 2011

Dopiero teraz znalazlem chwile zeby przetestować tą okrojoną wersję forum skierowanych do komórkowych przegladaczy :) całkiem dobrze sie sprawuje, nie ma zbędnych rzeczy, sam tekst :) zmiana bardzo na +. Pozdrawiam.
kempes - Wto 09 Kwi, 2013

Okazuje się, że internet jest mniejszy niż by się mogło wydawać. Mam w związku z tym takie pytanie. Czy jest możliwe wyłączenie widoczności swoich postów dla osób nie zarejestrowanych na forum?
studi - Wto 09 Kwi, 2013

kempes napisał/a:
Czy jest możliwe wyłączenie widoczności swoich postów dla osób nie zarejestrowanych na forum?

Nie globalnie się nie da, wymagało by to wyłączenia całych for z widoczności dla niezalogowanych, można jedynie całą swoją wiadomość zamknąć w tagach [ hide ] i [ /hide ] i wtedy będzie to widoczne wyłącznie dla zalogowanych.

kempes - Wto 09 Kwi, 2013

studi napisał/a:
można jedynie całą swoją wiadomość zamknąć w tagach [ hide ] i [ /hide ] i wtedy będzie to widoczne wyłącznie dla zalogowanych.


Czy można to zrobić również dla wszystkich już istniejących postów bez edytowania każdego oddzielnie i dopisywania tagów?

studi - Wto 09 Kwi, 2013

kempes napisał/a:
Czy można to zrobić również dla wszystkich już istniejących postów bez edytowania każdego oddzielnie i dopisywania tagów?

Nie musisz je wyedytować albo napisać zaklęcie do SQL'a, które by to zrobiło hurtowo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group