.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - dekielki

konradfwax - Wto 22 Wrz, 2009
Temat postu: dekielki
witam. koledzy interesuje mni taka jedna rzecz. potencjalny klient sugeruje ze w moim motocyklu powinien byc inny kolor dekielkow

,,wydaje mi się, że z roku 2004 napis SUZUKI na deklach silnika powinien być na srebrnym, a nie czarnym tle, natomiast pasowałoby to do rocznika 2003. Jakiś błąd w papierach, rocznik produkcji 2003, ale rejestracji 2004?."

czy ma racje i jak powinno byc? proszeo pomoc :) a otol link do mojego GS'a

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=736691820

hubertgontarz - Wto 22 Wrz, 2009

Czysto teoretycznie tak, w 2004 roku były srebrne dekle, jednak istnieje taka możliwość że został wyprodukowany w 2003, a datę produkcji ma 2004.
Kupujący miał zapewne na myśli że sprzęt jest po wypadku i ktoś takie dekielki zamontował, jednak wiem z praktyki że nikt by tak nie zrobił, ponieważ te elementy są bardzo drogie!

simluczek - Czw 24 Wrz, 2009
Temat postu: Re: dekielki
Mam wersje w identycznym malowaniu, jednak jest to model 2003r. Dekielki sa czarne.
Srebrne dekielki maja chyba juz wersja z czarna rama, wyprodukowane w Hiszpanii, a produkcje przeniesiono prawdopodobnie w 2004 roku.

tmi - Czw 24 Wrz, 2009

Czyli wychodzi na to, że to po prostu rocznik 2003, a wpisane zostało 2004, jako, że moto z włoch to prawdopodobnie jest tam tak jak w niemczech - nie liczy się data produkcji, tylko data rejestracji, która określa rok pojazdu.
kermit88 - Wto 29 Gru, 2009
Temat postu: Re: dekielki
simluczek napisał/a:
Hiszpanii, a produkcje przeniesiono prawdopodobnie w 2004 roku.

Chyba trochę wcześniej bo mój jest z 2003 i na tabliczce znamionowej pisze made in Spain

hubertgontarz - Wto 29 Gru, 2009

Przeniesiono wcześniej. Tylko kilka pierwszych roczników jest Made in Japan, dlatego m.in tak dobrze przez tyle lat się trzymają.
simluczek - Sro 30 Gru, 2009

hubertgontarz napisał/a:
Przeniesiono wcześniej. Tylko kilka pierwszych roczników jest Made in Japan, dlatego m.in tak dobrze przez tyle lat się trzymają.


To czemu i dlaczemu na moim Gsie na ramie nabazgrali Made in Japan i tak samo na silniku??

tmi - Pią 15 Sty, 2010

Składaka masz ;p
hubertgontarz - Pią 15 Sty, 2010

nie wiem czemu tak nabazgrali, ale GS był produkowany albo w Hiszpanii albo Japonii. Chyba do 1994-5r. produkowany był w Japonii.
Lemon - Pią 15 Sty, 2010

moja k1 tez była składana małymi żółtymi łapkami.. ;)
maruder07 - Wto 26 Sty, 2010

A jakie to ma znaczenie kto składa moto? Czy Hiszpanie czy Japończycy, zwane że znają się na swojej robocie i wiedza co robić mają.
kruk - Sob 20 Mar, 2010

Czy jeśli nie mam dekielka z prawej strony, to jest to poważny problem czy można tak jeździć? Ewentualnie gdzie i za ile można takie coś kupić i czy montaż jest bezproblemowy?
vinyl - Sro 24 Mar, 2010

Panowie odświeże trochę stary temat - jak się normalnie nazywają te dekielki, tzn oficjalnie (co np. wpisać na allegro), bo na słowo 'dekle, dekielki" nie za bardzo reaguje ? Osłona silnikowa ? Wogle interesuje mnie pytanie - z czego są wykonane (giętkie aluminium czy sztywna stal) i jak się je właściwie montuje, oraz czy jest może przy nich okrągła uszczelka, czy jak to działa ?

A, dodam może ze chodzi mi tylko o te małe okrągłe dekielki (nie całą pokrywę silnika), a szczególnie o prawą osłonke (bo lewa to widze że na śrubki jest, ale jak się prawą montuje ?)

Pytam bo mój prawy dekielek jest trochę zarysowany, a że po zakupie w moto wymieniłem wszystko co się dało i troche mnie to irytuje :P Tylko ze komplet na alegro właśnie widzę po 250 zł, kiedy mój prawy dekiel jest z giętkiego materiału (nie wiem, jakas podróba pewnie czy coś), i nie wygląda aby był warty więcej niż 10-15 zł - SERIO ! ;)

MacGyver - Sro 24 Mar, 2010

Wczoraj akurat rozkręcałem oba dekle w celu malowania (piecówka) i próbowałem wydłubać te małe dekielki ale to jest dosyć trudne bo są one przyklejone jakimś mocnym klejem. Po wielu próbach udało mi się odkleić dekielek z prawej strony motocykla bo po odkręceniu 3 śrub można było wypchnąć go od środka przez otwór i klej jakoś puścił.
Za to ten z lewej strony w żaden sposób nie chciał puścić i dałem sobie z nim spokój.

MacGyver - Sro 24 Mar, 2010

A za 15zł czy tam 20 to na pewno możesz zapomnieć o jakichkolwiek dekielkach chyba że naklejkach na dekle
(te małe dekielki są wytłoczone z miękkiego aluminium)

vinyl - Sro 24 Mar, 2010

No właśnie mam takiie coś .. przyklejone na klej .. z aluminium, cienkie na 0,1 mm ale wypukłe, napis SUZUKI, wygląda normalnie ..
shoti - Pon 29 Mar, 2010

Jak robiłem moją suzi na tip top i brakowało mi tylko nie porysowanych dekielków, to na wtórnym rynku nic nie znalazłem. Za cenna rzecz i przy każdym szlifie pierwsza obrywa :D

Skończyło sie na tym ,że wziałem z ASO oryginalne, ale bolało to troche portfel :D

metalbeast - Pon 29 Mar, 2010

http://www.allegro.pl/ite...00_wroclaw.html

tu jakiś koleś sprzedaje... shoti ,napisz po ile są oryginalne, żeby chetni mieli porównanie czy 50zł za sztuke im się opłaca, bo gość ma lekko podrapane te dekielki

Kacek - Pon 29 Mar, 2010

Pytałem się w ASO nie tak dawno, powiedzieli 70zł od sztuki.
shoti - Wto 30 Mar, 2010

nie pamietam dokładnie ale około 200 zł było, wiec ja bym brał nawet te lekko odrapane. Tylko jak potrzebowałem to nie było :D
vinyl - Wto 30 Mar, 2010

Eee, ja mam zupełnie inne dekle, aluminiowe, nic nie ważące, cieńkie jak kartka papieru, jak warte z 10 zł to i tak dużo ;] I podpatrzylem na fotkach to inne Fki też takie mają. Ale właśnie - jak się wogle montuje te dekielki ?

http://www.allegro.pl/ite..._60mm_63mm.html

Coś takiego, tylko oczywiście z wygrawerowanym napisem suzuki i oczywiście ładniejsze :P

kruk - Wto 30 Mar, 2010

Gość sprzedający te odrapane blaszki za 50 zł jest śmieszny. Ciekaw jestem czy mu zejdą w tej cenie.

Tutaj można kupić nówki nie śmigane (nie zdemontowane z dwudziestoletniego moto) za 85 zł. Pytałem sprzedającego o możliwość kupna tylko części z napisem Suzuki, a nie całego dekla.

vinyl napisał/a:
jak się wogle montuje te dekielki ?

Mi się wydaje, że po prostu trzeba je przykleić dobrym klejem. Ktoś gdzieś pisał, że jak rozkładał GS-a na części, to nie mógł odczepić jednej blaszki z dekla, bo tak mocno była przyklejona, druga puściła łatwiej.

str6 - Wto 30 Mar, 2010

U mnie jedna lekko odstawała to odkleiłem ją całkiem i z powrotem przykleiłem na silikon czerwony do wysokich temperatur i niema bata żeby się odkleiła już tak śmigam trzeci sezon i suzi myje myjką wysokociśnieniową i trzyma elegancko. ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group