.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Off Topic - tematy motocyklowe - Protest motocyklistów przeciwko opłatom za autostrady

leon - Sro 29 Lip, 2009
Temat postu: Protest motocyklistów przeciwko opłatom za autostrady
Jako, że od kilku dni trwają przygotowania do akcji krakowskiej Grupy Południe oraz ekipy z Forum Śląskich Motocyklistów mającej na celu zniesienie opłat za autostrady dla motocykli zamieszczam linki do tematów o w/w akcji:

Forum Południowców: http://www.grupa-poludnie...opic.php?t=8748
Forum Śląskich Motocyklistów: http://forum.motocykle.sl...showtopic=32569

Podobny temat rozwija się na Forum Trójmiejskich Motocyklistów (widoczny tylko dla zarejestrowanych): http://www.moto3miasto.pl/viewtopic.php?t=7084

Aha, no i do artykułu w Świecie Motocykli od którego wszystko się zaczęło:
http://serwisy.gazeta.pl/...na_sposoby.html

...oraz do pierwszych artykułów w mediach:

http://wiadomosci.onet.pl...ie_lokalne.html
http://miasta.gazeta.pl/k..._piatek_A4.html

Iga - Sro 29 Lip, 2009

i prawidłowo!!! trzeba walczyc o swoje :zly:
hubertgontarz - Sro 29 Lip, 2009

Mam nadzieję że wiele osób poprze akcję.
Poparcie swoje wyrazi przyjazdem, zabraniem jak największej liczy drobniaków..1,2,5,10 groszówek jest pod dostatkiem, do tego zdjęcia rękawic, kasku, ustawienia motocykla na stopce, otwarcia kufra, poszukania pieniędzy to będzie trwało i o to w tym wszystkich chodzi. Jest to pewna forma strajku włoskiego.
Należy pokazać ze motocykliści są na drodze, że z motocyklistą też należy się liczyć i zazwyczaj jest mniej groźny niż by się wydawało to innym uczestnikom ruchu drogowego, marudzącego że ktoś jechał na jednym kole, jakoś ja nigdy tego nie widzę.

karoleq_90 - Sro 29 Lip, 2009

Sam chciałbym pomóc ale do najbliższej autostrady mam ok 250 km :zalamany:
mr0zd - Sro 29 Lip, 2009

Oj będzie głośno o tym w internecie, teraz to puszkarze dopiero się wpienią...
MacDada - Sro 29 Lip, 2009

Dla mnie to zwykłe chamstwo i myśłenie rodem z komunizmu. Dorośnijcie (tak, tak, mówi to Wam 20-latek).
k2 - Sro 29 Lip, 2009

MacDada napisał/a:
Dla mnie to zwykłe chamstwo i myśłenie rodem z komunizmu. Dorośnijcie (tak, tak, mówi to Wam 20-latek).


Co Ty kurna możesz wiedzieć o komunizmie ?? ? To tak BTW.

MacDada - Sro 29 Lip, 2009

Tyle samo co lekarz-facet o rodzeniu dzieci - sam nigdy tego nie robił, ale wie co się z kobietą w tym czasie dzieje i jak jej poradzić.
leon - Sro 29 Lip, 2009

MacDada masz lepszy pomysł? To słuchamy. Zgodnie z planem to dopiero początek protestu, więc jak masz daj znać - może wykorzystamy go przy kolejnych okazjach. Czytałeś artykuł ze Świata Motocykli do którego link podałem? Czytałeś temat na Forum Południowców? Jestem pewien, że nie. Staramy się robić wszystko żeby akcja była jak najmniej chamska. Jest już kilka artykułów w sieci i w codziennych dziennikach. Wczoraj mówiło o tym radio RMF, dziś ma być audycja w Radiu Kraków. To Grupa Południe poinformowała w/w media o akcji. Wszystko po to, żeby ostrzec puszkarzy przed "blokadą", a dokładniej spowolnieniem ruchu, które wstępnie będzie trwało tylko około 30 minut, chociaż mogłoby zdecydowanie dłużej.

Kolejne artykuły:

http://www.wykop.pl/link/...a-autostrade-a4
http://www.scigacz.pl/Mot...e,A4,10168.html

karoleq_90 - Sro 29 Lip, 2009

kolejny artykuł
http://www.motogen.pl/akt...-a4-,art84.html

Plaster - Sro 29 Lip, 2009

MacDada napisał/a:
Dla mnie to zwykłe chamstwo i myśłenie rodem z komunizmu. Dorośnijcie (tak, tak, mówi to Wam 20-latek).

Bzdury piszesz czlowieku! :kwasny: To juz w demokratycznym kraju nie mozna przeciwko czemus zaprotestowac, zwrocic na cos uwage?? Na zachoddzie takie rzeczy to normalka, wiec dlaczego w PL ma byc innaczej?? Chyba za duzo sie naczytales o komunizmie i cos Ci sie pomieszalo w glowce :]
Co do oplat na autostradach we Francji, to za motocykl tez trzeba placic ALE mniej jak za samochod.

ps. mam nadzieje ze akcja odbije sie duzym echem w kraju, bo im o NAS glosnie tym bardziej jestesmy widoczni ;)

Lewa w gorze!

AdiDriver - Sro 29 Lip, 2009

No i kurna mnie nie będzie :(
Musze jutro wyjechać do Olsztyna w delegacje :zdegustowany:
A tak bardzo chciałem uczestniczyć w akcji :zalamany: cholerna robota!
Leon jak dasz rade to zrób jakąś fotorelacje :|

midd - Sro 29 Lip, 2009

Cytat:
Dla mnie to zwykłe chamstwo i myśłenie rodem z komunizmu. Dorośnijcie (tak, tak, mówi to Wam 20-latek).


rozumiem ze możesz byc oburzony tym ze grupa ludzi stara sie narzucić podmiotowi prywatnemu ceny i w ogóle ale należy pamiętać ze te autostrady zostały wybudowane za nasze (państwowe) pieniądze.

oczywiście zarządca ponosi koszy i zarabia na utrzymywaniu autostrady dlatego pobiera sie opłaty.

sęk w tym ze motocykle postawiono na równi z osobowówkami. (i jak sie okazuje nie zarządca lecz urzedaski w wawie)

a w naszej motocyklowej opinii jest to nieusprawiedliwione.

ciekawe jakby kierowcy samochodów zareagowali jakby zrównano ich z ciężarówkami sądzę ze reakcja byłaby podobna...

stad nazwanie tej akcji chamstwem i myśleniem z komunizmu jest chyba troche "nie teges" ;)

nefliqs - Sro 29 Lip, 2009

Sory ludzie, ale dla mnie to troche bez sensu. Bo jeśli dobrze zrozumiałem to naczelny ze Świata Motocykli sugeruję, że powinniśmy być zwolnieni z opłat całkowicie. Dla mnie takie podejście przypomina jęczenie górników, rolników czy kupców z KDT... bo nam się należy. Mniejsza opłata, owszem. Ma to uzasadnienie. Jako środek transportu moto przewozi mniej ludzi, nacisk na osie itp.
Zupełnie innym tematem jest słuszność pobierania opłat. Czy to za jakość drogi jak na A4 czy w ze względu na bezpieczeństwo. Bo jak tu sie nie wkurzać, gdy z Poznania do pracy mogłem jeździć autostradą w czasie o połowe krótszym, a tak jeździłem droga na której raz w tygodniu mijałęm poważny wypadek.

belor - Sro 29 Lip, 2009

Zawsze podaje się żadania maksimum, po to m.in. żeby mieć leszpą kartę przetargową na starcie. Wiadomo, że nikt się nie zgodzi na całkowite zniesienie opłat, bo i... czemu? Natomiast żadając właśnie tego i sensownie to argumentując jesteśmy w stanie wypracować jakieś porozumienie z zarządcą autostrady, któremu szum medialny raczej nie pomaga, a ma już dość kłopotów z "remontami", o czym też było głośno niedawno. Tak naprawdę można tylko zyskać, bo jakiekakolwiek obniżka ceny przejazdu już jest sukcesem i oszczędnością. A myślę, że zyskać możemy całkiem sporo. Żałuję, że jeszcze nie mam moto, bo chętnie bym się podłączył, ale w przyszłym sezonie bardzo chętnie, już teraz popieram w całej rozciągłości.
Plaster - Sro 29 Lip, 2009

nefliqs napisał/a:
Sory ludzie, ale dla mnie to troche bez sensu. Bo jeśli dobrze zrozumiałem to naczelny ze Świata Motocykli sugeruję, że powinniśmy być zwolnieni z opłat całkowicie.

A mi sie wydaje ze wlasnie lepiej wystartowac z takim rzadaniem aby potem w razie porozumienia dojsc do obnizenia oplaty za przejazd, co juz bedzie duzym plusem i wygrana dla motocyklistow. ;)

---------

Widze ktos juz mnie wyprzedzil z podobna wypowiedzia, hehe wiec jest w tym racja :) :)

st3fan - Sro 29 Lip, 2009

nefliqs, MacDada, ale przecież w petycji jest chyba napisane, żeby obniżyć albo znieść opłaty, czy tak? Poza tym skoro każdy z nas zapłacił za wybudowanie autostrady - przecież każdy musi płacić akcyzę zawartą w paliwie, a to chyba właśnie zostało ustalone po to, aby modernizować nasze drogi - to dlaczego jeszcze motocyklista ma płacić tyle samo co kierowca samochodu osobowego? Jak wjechałem na A4 jadąc dawno temu samochodem to aż mnie ta cena zdziwiła, a nie miałem wtedy jeszcze motocykla ani nie myślałem o zakupie. Poza tym czy w komuniźmie były jakieś płatne drogi? Jakoś nie wydaje mi się... więc co tu porównywać? Zresztą do tej pory w Rosji są dużo lepsze drogi niż u nas, więc takie gadanie jest w ogóle nie trafione w temat.

### EDIT 23:41 ###
Dodam jeszcze od siebie za Wikipedią, bo nie mogę znieść takiego podejścia:
Wikipedia napisał/a:
"Zarządca autostrady małopolskiej Stalexport SA, jak wynika z raportu przygotowanego przez NIK, pobiera opłaty za przejazd swoim odcinkiem nielegalnie. Autostrada nie spełnia bowiem wymogów autostrady płatnej".

No bo **rwa co się dziwić. Czy ktoś widział na jakiejkolwiek autostradzie tyle remontów co na odcinku 61km A4?
Wikipedia napisał/a:

Jednakże niedawno zakończył się proces sądowy przeciwko Stalexportowi, w wyniku którego użytkownicy tego odcinka A4 mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy, a firma ma zmniejszyć opłaty.

To tak odnośnie poboru opłat.
Wikipedia napisał/a:
W kwietniu 2008 r. GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę do końca 2010 roku m.in. miejsc poboru opłat za przejazd odcinkiem A4 pomiędzy Wrocławiem a Gliwicami, który pod koniec czerwca został unieważniony wyrokiem sądu. Odcinek ten nie będzie operowany przez koncesjonariusza i opłaty za przejazd tą częścią autostrady bezpośrednio zasilą Krajowy Fundusz Drogowy.

i dalej:
Wikipedia napisał/a:
Podobnie odcinek Sośnica – Katowice wybudowano, tak jakby miało nie być poboru opłat na tym odcinku. Przejazd odcinkami autostrady A4 od węzła Sośnica do węzła z drogą ekspresową S1 pozostanie bezpłatny, tak samo jak obwodnice Wrocławia[4] i Krakowa. Odcinek pomiędzy węzłem Kleszczów a węzłem Sośnica, choć formalnie płatny, zostanie objęty tzw. "stawką zerową".

Da się? Da się.
Źródło
Jeszcze jedno. Zwróćcie uwagę na historię budowy podanej w powyższym źródle. Całość była budowana od 1983 roku, a jej główny odcinek, czyli właśnie obecnie płatna część A4ki, została wybudowana najwcześniej, a co za tym idzie z pieniędzy naszych, albo naszych rodziców, więc dlaczego ktokolwiek ma za to płacić?
Motocykliści są bardziej zwartą grupą niż ktokolwiek inny i potrafią się zorganizować. I bardzo dobrze! Niech chociaż A4 będzie darmowa albo płatna mniej niż dla kierowców samochodów.

Irek - Czw 30 Lip, 2009

A ja uwzam ze jakiekolwiek pobieranie oplat za autostrady jest poprostu kolejnym zdarciem z ludzi kasy. Jak juz St3efan napisal placimy przeciez na to kupujac paliwo, placac mandaty czy chociazby tak trywialne podatki.. Kazdy pracujacy czlowiek posiadajacy jakis srodek lokomocji z silnikiem spalinowym placi za to 3 krotnie.. Nie wiem na ch..ja placic za to 4 raz. Jakis kolejny dupek dorobic sie chce i tyle. Tak sie sklada ze pracuje teraz w Norwegii i tu nie ma czegos takiego jak oplaty za autostrade dla motocyklistow chociaz owszem inni placa. Ale jak droga jest rowna jak stol i naprawde da sie na niej szybciej jechac niz po mniej waznych drogach to ja nie widze przeszkod zeby za ta autostrade placic. Co innego u nas jak co chwile trzeba zwalniac albo nawet stac w korku...
KiNiA - Czw 30 Lip, 2009

Cytat:
Problem w tym, że kierowcy stoją murem za motocyklistami. – Ja boksowałam się ze Stalexportem w 2003 roku – przypomina Edward Szymański, który odmówił zapłaty za przejazd autostradą, ale sprawę w sądzie przegrał. – Dobrze, że ktoś po raz kolejny zaprotestuje. To przecież nie jest autostrada, tylko wyrób auto strado podob ny. Nie tylko motocykliści powinni płacić mniej, ale na czas remontów w ogóle opłata powinna być niższa – dodaje.
[...] Aby uniknąć kłopotów na bramkach, kierowcy, którzy chcą się dostać do Katowic, powinni w piątek zrezygnować z jazdy autostradą i wybrać trasę przez Olkusz. Protest motocyklistów zakończy się ok. godz. 20.

cytat z http://www.motofakty.pl/a...tostradzie.html

A na stronie Stalexport jak zawsze "blokada" http://www.autostrada-a4.pl/
Nabrala akcja rozmachu :)

pubuss - Czw 30 Lip, 2009

kiedy już doczekamy sie autostrad płatnych w woj. mazowieckim, cyzli za 2-3 lata, napewno wesprę taką akcję ;)

i podoba mi sie komentarz pod artykułem motofaktów, ze pojazdy osobowe zuzywaja kilkadziesiąt razy mniej nawierzchnię niż pojazdy ciężarowe.

zeby być dokładnym w skutkach przejazdu po nawierzchni drogi klasy A

1 tir = 130 000 aut osobowych

tir załadowany zgodnie z maksymalnym dopuszczalnym naciskiem na oś, a warto dodać że co trzeci tir jest przeładowany

;)

hubertgontarz - Pią 31 Lip, 2009

Utrudnienia w ruchu
W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o możliwej próbie blokady autostrady A4 przez motocyklistów, która miałaby się odbyć w najbliższy piątek (31.07), Zarząd Stalexport Autostrada Małopolska informuje:

jak dotąd Zarządca autostrady nie został poinformowany oficjalnie o żadnej planowanej formie blokady autostrady, ani nie złożono na nasze ręce żadnej petycji. W związku z powyższym wszelkie posiadane informacje na ten temat czerpiemy z mediów.

Bazując na tych informacjach, Zarząd Stalexport Autostrada Małopolska chciałby przestrzec użytkowników autostrady przed ewentualnymi utrudnieniami w ruchu, które mogą wystąpić w ten piątek (31.07) w godzinach popołudniowych i wieczornych, a które mogą zostać spowodowane próbą blokady autostrady przez motocyklistów.

Apelujemy do organizatorów akcji o ponowne przemyślenie jej założeń i celów. W obecnym, znanym nam kształcie, akcja ta byłaby po prostu utrudnieniem życia osobom nie mającym nic wspólnego z powodem blokady, czyli zwykłym kierowcom – użytkownikom autostrady, którzy w piątek po pracy będą spieszyć się do swoich domów lub będą w czasie podróży wakacyjnych.

Zarząd spółki zapewnia jednocześnie, że niezależnie od rozwoju wypadków, dołoży wszelkich starań, aby ruch na bramkach i samej autostradzie przebiegał w sposób bezpieczny, płynny i możliwe niezakłócony.
http://www.autostrada-a4.pl/

To nie jest blokada, od tego trzeba zacząć!
"jak dotąd Zarządca autostrady nie został poinformowany oficjalnie o żadnej planowanej formie blokady autostrady" <- jeszcze raz to napiszę to nie jest blokada.

Przejazd motocyklistów bo tak to trzeba nazwać wg mnie jest legalny i dozwolony. Przecież każdy z motocyklistów jadących czy to ze strony Krakowa czy Katowic będzie płacił za przejazd, nikt nie stanie przed bramką i nie będzie krzyczał: blokada nie puszczę nikogo.

Problemem autostrady jest szybka obsługa klienta, to że naraz przyjedzie 300 pojazdów to nie mój problem.
Też nie chce stać w korku i żądam od Stalexportu szybkiej obsługi klienta, w końcu będę płacił za przejazd.

Jest to tylko wycieczka wielu motocyklistów, którzy płacą za przejazd.
Amen.

KiNiA - Pią 31 Lip, 2009

Cytat:
Nie mamy wpływu na wysokość opłat za przejazd autostradą. Nie możemy ich ani obniżyć, ani zdjąć. Opłaty zatwierdził minister infrastruktury, który podał nam podział na pięć kategorii. W I kategorii znalazły się samochody osobowe bez przyczepki i motocykle, za które opłata wynosi te 13 zł. Nie jesteśmy w stanie nic poradzić na to, że motocykliści płacą tyle samo co właściciele samochodów osobowych - powiedziała dla Onet.pl Agnieszka Rajtar, rzeczniczka Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Cóż możemy powiedzieć w tej sytuacji? Biedna Autostrada Małopolska. Tak bardzo chciałaby pomóc, ale nie może, bo bezduszni urzędnicy w Warszawie na to nie pozwalają. Trzymamy kciuki za południowców, liczymy iż akcja przyniesie wymierny efekt!

:P
Caly artykul na http://www.scigacz.pl/Mot...e,A4,10168.html

hubertgontarz - Pią 31 Lip, 2009

Wczoraj w Chudowie pod sam wieczór jak przybyła ekipa z Krakowa odbyła się rozmowa o całej akcji, jedną z kwestii było stwierdzenie że ważne jest czy Stalexport popierają obniżki czy nie. Ostatnimi czasy z wypowiedzi Stalexportu słyszało się że nie może być obniżek bo trwają remonty, a co po remontach które mają się zakończyć chyba do końca tego roku.
A na ten temat nikt ze Stalexportu nie mówi, ucinają rozmowę słowami: nie mamy wpływu na to...blablabla.

Ważne żeby pokazać że potrafi się walczyć w słusznej sprawie, zorganizować się itd.

st3fan - Pią 31 Lip, 2009

Jest już informacja, że Stalexport otrzymał petycję: http://www.autostrada-a4.pl/
hubertgontarz - Pią 31 Lip, 2009

Ponieważ zgodnie z informacjami jakie wcześniej pojawiały się w mediach, na godziny popołudniowo-wieczorne inicjatorzy petycji zapowiedzieli podjęcie próby zablokowania autostrady A4, Zarząd Stalexport Autostrada Małopolska chciałaby jeszcze raz zaapelować do nich o ponowne przemyślenie założeń i celów takiego działania. W obecnej formie, akcja ta sprowadziłaby się przede wszystkim do utrudnienia życia osobom nie mającym nic wspólnego z powodem blokady, czyli zwykłym kierowcom, którzy w piątek po pracy będą spieszyć się do swoich domów lub będą w czasie podróży wakacyjnych. Jeżeli celem protestu naprawdę jest chęć przedstawienia swoich postulatów, to petycja została złożona i nie znajdujemy uzasadnienia dla utrudniania przejazdu innym użytkownikom drogi.

Zarząd spółki zapewnia jednocześnie, że niezależnie od rozwoju wypadków, dołoży wszelkich starań, aby ruch na bramkach i samej autostradzie przebiegał w sposób bezpieczny, płynny i możliwe niezakłócony.
źródło: www.autostrada-a4.pl

Jak dla mnie To my jedziemy się przejechać, ja niczego zamiaru nie mam blokować, zapłacę za przejazd i legalnie zgodnie z przepisami przejadę, dając zarobić Stalexportowi, a to że Stalexport nie jest przygotowany na zwiększony ruch to nie moja wina.

"W obecnej formie, akcja ta sprowadziłaby się przede wszystkim do utrudnienia życia osobom nie mającym nic wspólnego z powodem blokady, czyli zwykłym kierowcom, którzy w piątek po pracy będą spieszyć się do swoich domów lub będą w czasie podróży wakacyjnych."
Mam pytanie do Was wszystkich: a my jacyś nadzwyczajni jesteśmy? Czy my coś blokujemy?
Ja jestem zwykłym kierowcą, który w piątek będzie w czasie podróży wakacyjnej.
Ja niczego nie blokuję, jadę się przejechać jako zwykły kierowca.
A że spółka Stalexport nie jest na to przygotowana na duży ruch to nie moja wina!

Powtarzam się sto razy!

leon - Pią 31 Lip, 2009

Właśnie wróciłem ze Stalexportu. Słuchajcie, po prostu nie mogę uwierzyć w to co się dzieje. Akcja nabrała niesamowitego rozmachu. Media za sprawą ludzi z Grupy Południe i z Forum Śląskich Motocyklistów podchwyciły temat i niespodziewanie trzymają naszą stronę. Większość przypadkowo pytanych wczoraj i dziś kierowców wie o proteście na czym nam bardzo zależało. Po dzisiejszej akcji postaram się jak najszybciej wrzucić pełną fotorelację z wczoraj i dziś.

Aha, jeśli ktoś gdzieś w TV, przy okazji pokazywania materiałów związanych z naszą akcją, zobaczy F-kę podobną do mojej, to jest to moja F-ka! Powinno coś być o 18:50 na Polsacie.

hubertgontarz - Pią 31 Lip, 2009

Leonie w TV już Cię widziałem w TVN24!
leon - Pią 31 Lip, 2009

:D :D :D

Na innych programach też powinienem gdzieś tam przemykać, więc czuwajcie ;) ! Aha, telewizji Silesia z Waszych okolic udzielałem wywiadu! :D

Plaster - Pią 31 Lip, 2009

Ale fajnie :hurra:
Ja dzisiaj bede ogladal na necie glowne wydanie Faktow TVN bo sa dostepne za free wiec moze kogos zobacze :P

pubuss - Pią 31 Lip, 2009

leon napisał/a:
Powinno coś być o 18:50 na Polsacie.

poki co jest transmisja mszy

st3fan - Pią 31 Lip, 2009

leon napisał/a:
Media za sprawą ludzi z Grupy Południe i z Forum Śląskich Motocyklistów podchwyciły temat i niespodziewanie trzymają naszą stronę.

Dokładnie - ogólnopolskie Wiadomości na TVP1 również pozytywnie wypowiedziały się o akcji! :D Oprócz tego, jeszcze wspomnieli, o wysokich opłatach, które są jednymi z wyższych w Europie, więc jak wszystko pójdzie dobrze, to każdy na tym skorzysta - nawet kierowcy puszek. Więcej takich inicjatyw i w końcu coś będą musieli z tym zrobić.
Na następny przejazd również się piszę!
Tymczasem wracam do malowania...
Mikołaj Karpiński, rzecznik ministerstwa. napisał/a:
[...] Karpiński dodaje, że kwestia bonifikaty leży w gestii spółki zarządzającej autostradą, ale zaznacza: – Decyzja ta musi być skonsultowana między innymi z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – wyjaśnia rzecznik.

Czyli jak zwykle "zarządca autostrady" leci w ciu.a twierdząc, że nie może nic zrobić ze zmniejszeniem opłaty. :zly:
Źródło

YaCek - Pią 31 Lip, 2009

wiecie co .... może przez takie akcje, o ile da to jakiś konkretny rezultat, motocyklowa brać będzie lepiej postrzegana. Może puszkarze i media zmienią do nas stosunek, jeżeli zrobimy coś dla ogółu...

PS. ale to wszystko made in Polska, więc nie ma na co liczyć. :/
Ale jako motocyklista jestem urodzonym optymistą i mimo wszystko wierzę w protest...

leon - Sob 01 Sie, 2009

Akcja zakończona powodzeniem! Tak od strony Krakowa i Katowic. Krakowska policja trochę na początku przegięła wyznaczając dla nas jedną bramkę, która podobno była zepsuta :D . Na szczęście udało się przedrzeć przez policyjne zasieki i podjechać do reszty bramek. Największymi incydentami były chyba pyskówki z kierowcami i z policją w drodze powrotnej na bramkach przed Krakowem.

Fotorelacja z czwartku i piątku w trzech częściach:

1. http://picasaweb.google.c...yklistowCzesc1#
2. http://picasaweb.google.c...yklistowCzesc2#
3. http://picasaweb.google.c...yklistowCzesc3#

Miłego oglądania! ;)

A tu fotka znaleziona przeze mnie na necie. Strasznie mi się spodobała:

Tomek - Sob 01 Sie, 2009

Drogi Leonku, podobają mi się Twoje fotorelacje.
Gratuluję akcji !

leon - Sob 01 Sie, 2009

Miło słyszeć! :) Dzięki!
Plaster - Sob 01 Sie, 2009

Widze ze akcja sie udala :ok:
swistaq - Nie 02 Sie, 2009

Kurde no, też bym pojechał na tą akcję tylko że mój aktualny sprzęt (Gilera Runner 50) tak jakby się średnio nadaje na autostradę :zawstydzony: Tak czy inaczej jestem 100% za ! Tak trzymać.
Iga - Nie 02 Sie, 2009

super;) fotorelacja wymiata;D :rotfl:
k2 - Nie 02 Sie, 2009

To dla przeciwwagi zapodam linka do artykułu "fucktu"
;inka do artykułu

YaCek - Nie 02 Sie, 2009

"Fakt" to przedstawił motocyklistów standardowo, czyli dawcy, wariaci, warzywa itd "uczyniliśmy zwykłą błazenadę" :kwasny: .
leon super fotorelacja, masz talent do robienia podpisów pod fotkami (tworzysz klimat), w końcu nie od parady wzięli Cię do udzielania wywiadu :D :P

PS. fajnie że to był ktoś w ForumGS500

hubertgontarz - Nie 02 Sie, 2009

Świetny artykuł, zgadzam się z Panem Bartłomiejem.
Organizatorów należy ukarać i to surowo prenumeratą gazety Fakt. Mózg padnie każdemu po trzecim dniu czytania tej Szanowanej i Kochanej Gazety.

hubertgontarz - Nie 02 Sie, 2009

Z forum GS było kilka osób, jak na grupę 200 motocykli to sporo.
Plaster - Pon 03 Sie, 2009

To jeszcze moje trzy grosze: FAKT TO SCIERWO!! :super:
RedShadow - Pon 03 Sie, 2009

Czekamy na organizację protestów na pozostałych autostradach (wszystkich dwóch :D )
hubertgontarz - Pon 03 Sie, 2009

RedShadow, cały sek w tym że nie ma organizatorów, to że się umawiamy na forum nie znaczy że są organizatorzy.
Na Północy Polski też są motocykliści, może większą grupą się gdzieś przejedziecie i tyle.

pootietang - Pon 03 Sie, 2009

jak ktoś zorganizuje na szerszą skalę strajk na A2 to z chęcią pojadę mimo że mi lekarz zabrania :D
Iga - Wto 04 Sie, 2009

pootietang przyłącze sie napewno;D
leon - Wto 11 Sie, 2009

Widzę, że północ idzie w ślady południa! ;)

http://www.trojmiasto.pl/...p?id_news=34137

midd - Wto 11 Sie, 2009

tak jedziemy prostestować, już szykuje grilla i chłodze piwo :rotfl:
alesklar - Wto 11 Sie, 2009

ja właśnie załatwiam sobie w pracy, żeby wyjść w piątek szybciej i zdążyć na protest, a jak się uda to mam wielki słój jednogroszówek które zbieram od dzieciaka i myślę, że to będzie dobra okazja żeby trochę zużyć :cool:
hubertgontarz - Wto 11 Sie, 2009

Z naszego doświadczenia napiszę:
* zostawcie jedną-dwie bramki dla samochodziarzy (na A4 w każdą stronę jest po 8 bramek, zostawiliśmy dwie wolne)
* jeżeli jakiś kierowca ciężarówki/autobusu błaga aby go przepuścić bo kończy mu się czas pracy to też go przepuście, nie należy sobie robić z ludzi wrogów, bo protest jest skierowany przeciwko koncesjonariuszowi, systemowi opłat a nie przeciwko zwykłym obywatelom którzy i tak swoje będą musieli przeczekać
*wystarczy ok. 100 motocykli żeby zablokować autostradę i to mocno
* dobrze byłoby wcześniej wręczyć petycję i nagłośnić akcję na maksa, chodzi o to żeby mniej ludzi jechało autostradą i załóżmy że średnio dziennie przejeżdża autostradą 30 tys. samochodów, to żeby tego dnia przejechało 15 tys., a to są wymierne straty dla firmy, może i małe ale w pewien sposób zauważalne w dziennych statystykach przychodów

Pozdrawiam i Walczymmmyyy!!!

djmauro - Sro 12 Sie, 2009

No, no jakby było coś wiadomo o akcji na A2 to czekam na informacje :]
leon - Sro 12 Sie, 2009

http://moto.wp.pl/kat,236...ml?ticaid=188cf

Kto mnie wypatrzy? ;)

Djmauro, nie czekaj na informacje! Zacznij działać sam i niech informacje od Ciebie wychodzą! W Kraku tak to wszystko się zaczęło, a potem okazało się że wylądowałem wraz z kilkoma znajomymi w samym centrum uwagi! Telefonu który mnie obudził o 9 rano kilka dni przed akcją nigdy nie zapomnę: "Dzień dobry, tu XY z radia Vox FM - chcielibyśmy przeprowadzić z panem wywiad!" Zaspany poprosiłem o powtórzenie tego jeszcze raz! :D Akcja się udała! Jutro planujemy powtórkę z rozrywki! ;)

A do porad Huberta dopiszę jeszcze: nie błaznujcie na bramkach!!! :/ W Kraku kilku geniuszy położyło się przed bramkami i akurat to ich zdjęcie przyozdobiło artykuł w Dzienniku Polskim :/ .

kuba.be - Sro 12 Sie, 2009

Pozwoliłem sobie zaczytować rady Huberta i Leona na forum m3m. Mam nadzieję że nie macie nic przeciwko :)
midd - Sro 12 Sie, 2009

Leon a co zrobiliscie z policja kierująca was do tej jednej bramki? negocjowaliście z nimi czy po prostu rura i pod bramke? bo u nas tez chce podobny manewr zrobic.
Mawet - Sro 12 Sie, 2009

leon, jesteś na pierwszym zdięciu po prawo od białego dostawczaka w kamizelce odblaskowej:) Jaka jest nagroda?

Niestety przez takich oszołomów kładących się przed bramkami, akcje tego typu mogą być bardzo źle odbierane. Bo jest to zachowanie w stylu wysypywania zbożna na ulice.

panbodzio - Sro 12 Sie, 2009

Mawet napisał/a:
Bo jest to zachowanie w stylu wysypywania zbożna na ulice.

wysypywane bylo importowane zboze z wagonow kolejowych, na ulicach rolnicy rozstawiali brony. jakbym mial upchnac takie gdzies na gs-a to bym wzial do postraszenia :hyhy:

mam nadz ze uda mi sie zjawic na blokadzie a1 a w drodze powrotnej zahacze o motoparty bydgoszcz

kuba.be - Sro 12 Sie, 2009

Midd. Póki co spokojnie :) Delegacja była na rozmowach i nie powinno być przypału.
hubertgontarz - Sro 12 Sie, 2009

Dokładnie tak jak wyżej napisane, spokojnie bez nerwów, ostrzec motocyklistów żeby byli przygotowani na obraźliwe słowa i nie dali się sprowokować!
Dużo spokoju! W końcu chcemy się przejechać autostradą, zapłacić za nią to nie grzech! I nie używać słowa: blokada, blokujemy.
Przejazd jest pokojowy!

Pamiętajcie jeszcze o jednym, to rada użytkownika wodur z SFM:
"!!!!! >>>Taka moja mała uwaga dla tych co publikują w necie zdjęcia - zamazujcie na zdjęciach numery rejestracyjne puszek i twarze osób postronnych które nie wyraziły zgody na publikacje bo mogą być z tego problemy !! ! To tak na marginesie.<<<!!!!!"

MarcinN - Sro 12 Sie, 2009

Na innym forum odbywała się wielka dyskusja, z której wynika, że zamazywanie numerów rej. nie jest potrzebne, bo nie są to dane osobowe.
leon - Sro 12 Sie, 2009

kuba.be napisał/a:
Pozwoliłem sobie zacytować rady Huberta i Leona na forum m3m. Mam nadzieję że nie macie nic przeciwko


Nie ma problemu! :)

midd napisał/a:
Leon a co zrobiliście z policja kierująca was do tej jednej bramki?


Ustawili nas w kolejce za taśmą odgradzającą. Jedna dziewczyna się wydarła na policjanta, że jej się spieszy i ten ją przepuścił. Ktoś drugi zaczął krzyczeć, że jemu też się spieszy, ale zanim skończył to ja już dawno byłem za taśmą :D , a reszta pojechała za nami. Gdyby tam było coś trwałego, a nie taśma byłby problem. Jutro powtarzamy akcję i mamy zamiar się wcześniej rozproszyć. Kilkadziesiąt motocykli jadących w dużej rozproszonej kolumnie nie ma szans skierować w całości na jeden pas. I mam nadzieję, że policja nie będzie nadgorliwa i żadnego funkcjonariusza biegającego po autostradzie nie przejedziemy.

Aha, nasze krakowskie forum regionalne jest inwigilowane przez policję i Stalexport. W tym ostatnim mają podrukowane całe tematy strona po stronie i pozaznaczane najważniejsze fragmenty. U Was na północy jest pewnie podobnie, więc miejcie świadomość, że nie tylko Wy to czytacie, ale i druga strona również.

Mawet napisał/a:
leon, jesteś na pierwszym zdięciu po prawo od białego dostawczaka w kamizelce odblaskowej:) Jaka jest nagroda?


Uścisk dłoni administratora! :P

Plaster - Czw 13 Sie, 2009

leon napisał/a:

Aha, nasze krakowskie forum regionalne jest inwigilowane przez policję i Stalexport. W tym ostatnim mają podrukowane całe tematy strona po stronie i pozaznaczane najważniejsze fragmenty. U Was na północy jest pewnie podobnie, więc miejcie świadomość, że nie tylko Wy to czytacie, ale i druga strona również.

Zaczyna sie robic kryminalnie :rotfl: :rotfl:

leon - Pią 14 Sie, 2009

Plaster napisał/a:
...Zaczyna sie robic kryminalnie :rotfl: ...


Ale takie są fakty! I to nie info zasłyszane gdzieś tam, ale właśnie fakt o którym dowiedzieliśmy się, a nasza dwuosobowa delegacja osobiście zobaczyła, w trakcie składania petycji w Stalexporcie dwa tygodnie temu. :/

Dziś było dobrze, ale mogło być dużo lepiej! Moja opinia zamieszczona na Forum Południowców:

leon napisał/a:
To chyba jeden z najdłuższych postów w moim życiu, za co z góry przepraszam, ale naprawdę starałem się konkretnie opisać jak dzisiejsza akcja wyglądała z mojego punktu widzenia, a także przekazać swoje przemyślenia dotyczące jej przebiegu. Miłego czytania! ;)

Na dzień dobry: Tylny boczek i czacha do klejenia i lakierowania. Innych szkód brak ;) . Ale i tak uważam, że warto było!!!

Jestem jednak rozczarowany. Dla mnie wyglądało to tak: W pierwszą stronę jadąc grupą, która wyjechała z pod Rohatyny jako pierwsza chyba tylko ja od razu przebiłem się przez policję pod same bramki. Po prostu nie zdążyłem wyhamować przed machającym lizakiem policjantem, a jak już stanąłem, to on miał mnie w d... i zajmował się pozostałymi czterdziestoma motocyklami, które jednak dały radę wyhamować. :crazy: Przed bramkami dosłownie staną okrakiem nad moim przednim kołem kolejny policjant i kazał zjechać za taśmę na pas dla motocyklistów. Odpowiedziałem, że jestem pełnoprawnym użytkownikiem drogi i mam prawo ustawić się do dowolnej bramki. Pan ponowił swoją prośbę. Dyskusja powtórzyła się kilkakrotnie w coraz bardziej nerwowej atmosferze. Pan policjant w trakcie jej dalszego ciągu, który był już ostrą pyskówką odmówił podania przyczyny selekcji pojazdów przed bramkami, a także podania swojego imienia, nazwiska i numeru służbowego w związku z czym ja odmówiłem zjechania na prawy pas. Powołał się przy tym, że jako osoba kierująca ruchem nie ma obowiązku podawania swoich danych i przyczyny zmiany organizacji ruchu. Następnie widząc, że nie pozbędzie się mnie zbyt łatwo poinformował mnie, że jestem zatrzymany do kontroli drogowej i otrzymuję mandat za niestosowanie się do poleceń policji. Po mojej odpowiedzi, że jeśli jestem zatrzymywany do kontroli to już na pewno ma obowiązek zacząć od przedstawienia się na chwilę zgłupiał, a po kolejnych minutach awantury kazał zjechać na prawo za taśmę gdzie obiecał się wylegitymować. Ja zjechałem za taśmę, pan policjant przed taśmą obrócił się do mnie d... i zawrócił. PO PROSTU K... PEŁEN PROFESJONALIZM!!! :kwasny: :kwasny: :kwasny: Ale Skoro nie wiedząc czemu mnie olał postanowiłem najnormalniej wrócić na wcześniej zajmowany pas ruchu. Myk pod taśmą, szybka długa zanim znów jakiś kretyn zacznie bezsensowne dyskusje i bum na jakimś syfie przed bramkami. No cóż, ważne że jestem cały, a pęknięte owiewki się sklei. Aha, wszyscy pytają co chciało potem ode mnie dwóch policjantów, kiedy znów zająłem pozycję przed bramkami. Pytali się czy nic mi się nie stało i czy nie trzeba mi jakoś pomóc. Respect dla nich i wielkie dzięki.

Podstawowy błąd przy wjeździe - dlaczego każdy pomyślał, że to to akurat jego policja zatrzymuje :/ Przecież każdy powinien myśleć, że chodzi o tego motocyklistę obok!!!

Po pokonaniu bramek i postoju na Orlenie wyjazd do Chrzanowa - nawrotka na miejscu i powrót w stronę krakowskich bramek, znów postój na Orlenie i znów ta sama gadka: jedziemy normalnie, zgodnie z przepisami i tyle. Powtarzane było kilka razy!!! I co? Dojeżdżam jako pierwszy do znaku przed bramkami z ograniczeniem prędkości do 100km/h, dociągam do tych 100km/h, a reszta zwalnia!!! :kwasny: :kwasny: :kwasny: . Pierwszy policjant wyskoczył z lizakiem przede mnie z za tira - zdążyłem go ominąć i skwitować wbieganie przed pędzący motocykl puknięciem się w czoło. Kawałek dalej zaczął do mnie biec następny, ale również nie zdążył, a ja nie byłem zainteresowany biegającymi kilkadziesiąt metrów ode mnie, po autostradzie, osobami, które machają czerwonymi latarkami w ręce. Policja powinna się nimi zająć ;) !! ! Do bramek dojechałem jako jedyny z grupy i cały czas się zastanawiam czym się kierowaliście zwalniając na ograniczeniu 100km/h do pewnie 40-50km/h. :/ A tak ładnie było wszystko dogadane!

Powtórzyliśmy błąd z wcześniejszego wjazdu na autostradę. Panowie i Panie!!! Następnym razem proszę o bardziej zdecydowaną postawę i większą chęć walki o swoje!!! :respekt: dla tych pojedynczych osób które odważyły się pomimo taśm i lizaków przebić jednak pod bramki podczas wjazdu na autostradę!!!

Aha, pojawiły się już pierwsze głosy krytyki dla organizatorów za nie do końca dogadaną nawrotkę/postój w Chrzanowie. Tutaj chciałbym poinformować, że organizatorów nie było, ale jeśli są jacyś chętni poprowadzić od początku do końca następną wycieczkę do Chrzanowa, to będą oni jak najbardziej mile widziani.

Jeszcze jedno: tak przy ostatnim wyjeździe do Chrzanowa, jak i dziś było mówione pod Rohatyną (plus w temacie też gdzieś był na ten temat wątek) - autostradą jedziemy prawym pasem!!! Nie spowalniamy pasa lewego zajmując całą szerokość jezdni. Nic przecież nas samych tak nie wkurza jak wlokąca się prawym pasem puszka! :/

Po dzisiejszym dniu mam już dosyć nerwów, awantur i kombinowania jak tu normalnie przejechać motocyklem przez bramki. Za dwa tygodnie znów jedziemy do Chrzanowa spotkać się z kolegami motocyklistami ze Śląska tyle, że samochodami!!! Od Tazzmana wiem, że po ich stronie bramek również powoli klaruje się taki pomysł. Wstępnie proponowałbym piątek 28.08.2009 - godziny podobne do dzisiejszych. Mam nadzieję, że termin stronie Śląskiej również będzie odpowiadał. Zaproście zmotoryzowanych znajomych nie będących motocyklistami. Niech i oni poznają Śląską grupę motocyklistów i uroki Chrzanowa wieczorową porą!

PS:

Buczkrk - element zaskoczenia wykluczony! Wszyscy mają być poinformowani, że mogą być utrudnienia w ruchu na bramkach. Nie robimy niczego złośliwie, o wszystkim odpowiednio wcześniej ostrzegamy innych użytkowników dróg. Jeśli tak jak piszesz nie posiadasz czterech kółek poproś by na spotkanie zawiózł Cię jakiś znajomy.

Onufry - pomysł rewelacyjny

Wyszło jak wyszło, mogło być lepiej! Tak czy inaczej dla wszystkich WIELKIE DZIĘKI :respekt: :respekt: :respekt: za przybycie! Do następnego!


Link do tematu na Forum Południowców:

http://www.grupa-poludnie...p=109099#109099

W zależności od sytuacji czasem jest widoczny dla wszystkich, czasem tylko dla zarejestrowanych.

Powodzenia życzę wszystkim motocyklistom z Północnej części Polski!!!

Plaster - Pią 14 Sie, 2009

leon napisał/a:
Plaster napisał/a:
...Zaczyna sie robic kryminalnie :rotfl: ...


Ale takie są fakty! I to nie info zasłyszane gdzieś tam, ale właśnie fakt o którym dowiedzieliśmy się, a nasza dwuosobowa delegacja osobiście zobaczyła, w trakcie składania petycji w Stalexporcie dwa tygodnie temu. :/

Wlasnie z tego sie smieje, zamiast szukac rozwiazania to oni traktuja Was jak przestepcow :niepewny:
Czytalem z zaciekawieniem Twoja relacje i widze leon ze jestes uparty, to mi sie podoba :zdrowko:
A reszta ludzi chyba sie przestraszyla tych latajacych pajacy z lizakami :P
Mam nadzieje ze szybko naprawisz moto, dobrze ze masz AC ;)

leon - Pią 14 Sie, 2009

Moto się zrobi - może nawet jeszcze w tym miesiącu zdążę. Na szczęście skończyło się na powiedzmy tylko kosmetyce. Dziś jeszcze raz oceniałem straty i poza pękniętym tylnym boczkiem i czachą wszystko OK. :) Ciekawostką jest że w aucie każda nowa rysa mnie w kurw..., a po wywrotce na moto jestem na pewno zły, ale równocześnie cholernie się cieszę, że jestem cały, a w moto tylko tyle się stało.

A wracając do tematu:

No i co? Północ się nic nie chwali? Dajcie znać jak Wam poszło, jak zachowywaliście się Wy, jak kierowcy puszek, jak policja. Ilu Was tak naprawdę było? Wiem, że są już w sieci artykuły o Waszej akcji, ale jednak za bardziej wiarygodne źródło informacji uważam samych jej uczestników. Czekamy na relację!

midd - Sob 15 Sie, 2009

generalnie wszystko poszło jak należy, korek w punkcie szczytowym na 2 km

motocykli zjechało sie około 200 i panowała atmosfera festynowo-zlotowa dosyc ;) na nastepna blokade ktos napewno zabiera grilla :D

my mielismy wczesniej umowe z koncesjonariuszem ze blokujemy 5 z 8 bramek i tak tez sie stało, nikt nie złamał umowy, palenia gumy jazd na kole także nie było za duzo troche tylko silniki do końca pokrecilismy :)

akcja bardzo kulturalna bez zadnych nieprzyjemnych zdarzen. Policja była ale w odleglosci 50 - 100 m od akcji i tylko sie przygladała wiec tez nie mozna narzekac. nawet nie reagowali na wybryki co poniektórych ;)

niestety,trzeba bedzie zrobic blokade warszawy bo juz jakis minister sie wypowiadał spelnienie naszych zadan jest niemozliwe, a nasze regionalne akcje w zasadzie pozostaną bez echa. tak wiec musimy sie bardziej skoordynowac i zorganizowac :)

kilka fotek:)

http://picasaweb.google.p...CLLok9_mqcekNw#

http://picasaweb.google.c...kadaA114082009#

i artykułów dotyczacych akcji

http://www.tvp.info/infor...dy-blokowaly-a1

http://www.polskatimes.pl...html#material_1

http://gdynia.naszemiasto...ia/1036754.html

hubertgontarz - Sob 15 Sie, 2009

http://www.tvn24.pl/fakty.html
Początek materiału: 6:59
Wypowiedź wiceministra: 9:26

panbodzio - Sob 15 Sie, 2009

dokladnie jak napisal midd akcja przebiegla spokojnie i o dziwo nikt nie szalal takze szacun dla gd i okolic. najwazniejsze ze akcja nabrala rozglosu w mediach bo o to chodzilo.
niestety musialem szybko wbic sie przed kolegow bo aku mi siadlo a jeszcze 200km do domu mialem przed soba. przy nastepnej okazji postaram sie znow narysowac.

Jamez - Sob 15 Sie, 2009

ludzie, a nie macie wrażenia że sposób jaki przyjęliśmy dla pokazania naszych racji ma skutek odwrotny od zamierzonego? pewnie przez miesiąc przez bramki nie przejeżdża normalnie tyle motocykli ile w ciągu tych kilku godzin :) Ciekawe czy koncesjonariusze mają stratę czy może po cichu zacierają ręce z zysku...?
RedShadow - Nie 16 Sie, 2009

Przez tych kilka godzin przejeżdza 200 motocyklistów, ale gdyby nie oni to przejechałoby pewnie kilka tys. samochodów, więc nie można mówić że im sie to opłaca
gtszudi - Nie 16 Sie, 2009

i tak wychodzi na jedno. zarobili na tym protescie tak czy siak ;] lepsze byloby zrobic blokade autostrady albo jakis strajk motocyklistow hehe pod siedziba szefa nie pamietam jak sie firma zarzadzajaca autostrada nazywa
hubertgontarz - Nie 16 Sie, 2009

Nie można sobie od tak zablokować autostrady.
Przyjedzie policja, wszystkich spiszą itd.
Trzeba protestować w sposób legalny, nagłaśniając akcję i zyskując przychylność mediów, ludzi, bo ta akcja nie jest skierowana przeciwko innym kierowcom (dlatego jest nagłośniona tak żeby jak najwięcej osób wiedziało i pojechało innymi trasami). tylko przeciwko zbyt wysokim opłatom.

leon - Pią 02 Paź, 2009

Panowie i Panie! Podpisujemy się pod petycją! :)

http://wolnemiasto.pl/petycja

Pozdrowienia dla Północy! :)

Plaster - Nie 04 Paź, 2009

leon napisał/a:
Panowie i Panie! Podpisujemy się pod petycją! :)

http://wolnemiasto.pl/petycja

Pozdrowienia dla Północy! :)

Probowalem sie podpisac i wyskoczylo:
Unhandled Exception

An unhandled exception was thrown by the application.

leon - Nie 04 Paź, 2009

A jak u innych? Bo widzę, że podpisów przybywa więc problem nie dotyczy na pewno wszystkich.
AdiDriver - Nie 04 Paź, 2009

Ja nie miałem żadnych problemów z podpisem :)
ganz - Czw 22 Paź, 2009

Wybiera się ktoś jutro na bramki?
wlewacz - Czw 22 Paź, 2009

Ja jak mi crash pady założą na czas :)
leon - Pią 23 Paź, 2009

Będę na pewno! Nie wiem tylko jeszcze czy puszką, czy na moto. Do zobaczenia! :)
Grzes_ext - Pią 23 Paź, 2009

A kiedy dokladnie ??
ganz - Pią 23 Paź, 2009

leon na Forum Grupy Południe napisał/a:
Kolejny wyjazd do Chrzanowa już dziś (23.10.2009) ! Spotkanie pod Rohatyną o 18! Wyjazd o 18:30! Wybór środka transportu we własnym zakresie. Tak puszki, jak i motocykle mile widziane! Do zobaczenia!

k2 - Pią 23 Paź, 2009

Postaram się być puszką.
Hubert - będę Cię szukał.

leon - Pią 23 Paź, 2009

K2, Hubert, udanej akcji od Waszej strony życzę! :) Niestety dziś nie zobaczymy się. Zaraz po akcji na krakowskich bramkach muszę robić nawrotkę do pracy :/ .

Media każdą kolejną akcją coraz mniej się interesują, ale nie zostaliśmy jeszcze całkiem olani: :)

http://polskalokalna.pl/w...dzie-a4,1386534

http://moto.onet.pl/15814...kul.html?node=2

http://www.rmf.fm/fakty,1...ostrade,A4.html

http://www.tok.fm/TOKFM/1...autostrade.html

Kraków - do zobaczenia pod Rohatyną! :)

hubertgontarz - Pią 23 Paź, 2009

K2 ja jadę ale na 90 procent motocyklem, o godzinie piątej zdecyduję czy jadę samochodem, wolałbym jechać motocyklem, chociaż wiem że będzie chłodno.
hubertgontarz - Pią 23 Paź, 2009

Sam już nie wiem czym jechać, hmm....samochód bardziej przydatny w akcji bo policja nie zepchnie motocykli do dwóch bramek, a motocykle zepchną wg mnie nie zgodnie z konstytucją. A motocyklem się przejechać to przyjemność, mimo że może padać i może być zimno.
wlewacz - Pią 23 Paź, 2009

Ja lecę na moto bez crashów - więc do zobaczenia :)
k2 - Pią 23 Paź, 2009

a jednak większe zamieszanie zrobiły samochody ....
leon - Pią 23 Paź, 2009

K2 u nas brakło właśnie tych ostatnich :/ . Było coś około 40 motocykli i 7-8 puszek. Policji było chyba więcej niż nas wszystkich, a do tego pilnie odrobili lekcje, tj przeanalizowali poprzednie nasze akcje. Bez problemu zostaliśmy zepchnięci do dwóch skrajnych bramek. Ale nie chodzi tu chyba tylko, żeby zablokować bramki na amen i zrobić korek na x km. Ważne, że pokazaliśmy że jesteśmy zdeterminowani i nie odpuścimy tak łatwo! :)

http://logistyka.wnp.pl/m...2218_1_0_0.html

arcadiush - Pią 30 Paź, 2009

tak odnosnie tematu blokowania to artykul sie pojawil:

http://www.scigacz.pl/Mot...awne,11009.html

scratch - Czw 05 Lis, 2009

elo... kurde czytam ten temat na forum południowców jak i tutaj ale jakoś do końca dojść nie mogę masakra... chyba przeczytałem wszytkie artykuły do jakich zamieściliście linki i po obejrzeniu komentarzy dostaję palpitacji i również ogarnia mnie strach... chyba będę musiał zamontować kamerkę bo boję się że jakiś fanatyczny antymoto w puszce może zrobić mi krzywdę...


a tak z dzisiejszego dnia.. http://ww6.tvp.pl/373,20091106941054.strona

leon - Sob 14 Lis, 2009

Jak już niektórzy pewnie wiedzą w Krakowie i w Katowicach czyli na obydwu końcach autostrady A4 od kilku dni drukowane i roznoszone są ulotki nawołujące do bojkotu autostrady A4. Akcja jest związana ze sporymi kosztami w związku z czym na Forum Południowców i Forum Śląskich Motocyklistów trwa zbiórka pieniędzy na druk kolejnych partii ulotek. W zbiórkę są zaangażowane tylko osoby co do których mam pełne zaufanie więc nie ma obaw co do żadnych matactw.

Wszystkich proszę o wpłaty! I niekoniecznie musi być to od razu 100zł! Kto może niech wpłaci i 10zł! Ważne żeby takich popierających akcję osób pojawiły się dziesiątki!

Konto:
Szczęsny Filipiak
17 1140 2004 0000 3302 6497 9660
Tytuł: ULOTKA i Twój Nick (lub inna nazwa)


Przy wpisywaniu Nicku w tytule przelewu koniecznie dopiszcie "Forum GS 500",

np. Tytuł przelewu: ULOTKA Gość - Forum GS 500

Darczyńcy będą wymieniani na Forum Grupy Południe w temacie podwieszonym na stronie głównej:
http://www.grupa-poludnie...opic.php?t=8787
Jako userzy GS 500 możemy pokazać się z dobrej strony! Wszystkim wpłacającym dziękuję!

Kilka linków:

Tematy o akcji na Forum Grupy Południe i Forum Śląskich Motocyklistów:

http://www.grupa-poludnie...=asc&start=1320
http://forum.motocykle.sl...c=32569&st=1920

Informacje o akcji ulotkowej w mediach:

http://www.tvs.pl/informacje/18192/
http://miasta.gazeta.pl/k...utostrady_.html
http://www.wiadomosci24.p...otu_115117.html
http://www.rmf.fm/fakty,1...autostrady.html
http://www.rmf.fm/fakty,1...tradzie,A4.html
http://ww6.tvp.pl/6272,20091113942485.strona
http://www.youtube.com/watch?v=VCXn9hIYfnk

scratch - Sob 14 Lis, 2009

niestety nie jestem wstanie Was wspomóc fizycznie ale mętalnie i finansowo spewnością się postaram ;)
Grzechu16 - Sob 14 Lis, 2009

Leonie po takim Twoim poście czuje się zobowiązany was wspomóc hehe:) W poniedziałek postaram się żeby coś ode mnie przypłynęło. Skromnie bo skromnie ale na studiach nie można inaczej :)
studi - Sob 14 Lis, 2009

Witam,

co prawda przebrnąłem tylko przez 1,2 i 7 stronę wątku i jeśli było to przepraszam, ale są przesłanki aby zgłosić do prokuratury zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa i to zarówno przez koncesjonariusza A2 jak i A4

A teraz trochę bełkotu prawnego (choć z zawodu i zamiłowania jestem elektronikiem/informatykiem, ale prawo to mój konik)

Obaj koncesjonariusze podają, że ich tabela opłat opiera się o "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY, z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie opłat za przejazd autostrad" opublikowaną w Dz.U. 2004 nr 102 poz. 1075, w którym to istniał następujący podział na kategorię pojazdów:
Cytat:
§ 4.1. W celu ustalania i pobierania opłat przyjmuje się następujący podział na kategorie:
1) kategoria 1: motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach;
2) kategoria 2: pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze, i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami;
3) kategoria 3: pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami;
4) kategoria 4: pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami;
5) kategoria 5: pojazdy niemieszczące się w kategoriach od 1 do 4 i pojazdy, których wymiary, nacisk na oś lub ciężar przekraczają normy określone w przepisach o ruchu drogowym.

Jak można przeczytać na stronie tego aktu ma on status nieobowiązujący i został uchylony 24 grudnia 2008 poprzez USTAWA z dnia 7 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw opublikowaną w Dz.U. 2008 nr 218 poz. 1391.
W ustawie tej znajduje się interesujący nas Art.2. o treści:
Cytat:
Art. 2. W ustawie z dnia 27 października 1994 r. o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2571, z późn.zm.5)) wprowadza się następujące zmiany:
1) art. 37a otrzymuje brzmienie:
...
6. Ustala się następujące kategorie pojazdów w celu określenia stawek opłat za przejazd autostradą:
1) kategoria 1 - motocykle;
2) kategoria 2 - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony;
3) kategoria 3 - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i poniżej 12 ton;
4) kategoria 4 - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 12 ton;
5) kategoria 5 - autobusy.;
oraz
Cytat:
Art. 9. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia

Oznacza to, że koncesjonerzy od 1 stycznia 2009 powinni zmodyfikować swoje cenniki tak, aby były zgodne z ustawą, a my powinniśmy płacić mniej za przejazd autostradą, gdyż nie znajdujemy się w tej samej kategorii co samochody osobowe do 3.5t

Myślę, że jeśli jest wśród nas jakiś prawnik z krwi i kości to jest w stanie odpowiednio sformalizować taki wniosek.

Dla chętnych pełny tekst ujednolicony (to znaczy z naniesionymi wszystkich poprawek wprowadzonych kolejnymi ustawami) USTAWA z dnia 27 października 1994 r. o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym opublikowana w Dz.U. 2004 nr 256 poz. 2571 wraz z późniejszymi zmianami

martin93 - Pon 16 Lis, 2009

w dzisiejszym teleexpresie było właśnie o tym proteście, więc widać wasze starania mają odbicie w mediach :-) ale wytaczać procesy motocyklistą płacącym w groszówkach za przejazd to już gruba przesada ze strony administratora drogi :looka:

miejmy nadzieję, że ten protest coś da , wkońcu za budowe i modernizację i tak płacimy wszyscy, więc po jakiego jeszcze płacić (i to nie mało)tym darmozjadom od zarządzania...zresztą motocykl w najmniejszym stopniu nie powoduje korków ani psucia nawierzchni więc to dla mnie juz kompletna paranoja :przestraszony: :wstyd:

leon - Pon 16 Lis, 2009

Miło słyszeć o pozytywnym nastawieniu do akcji! Dzięki! Osoby które dokonają przelewu nich dadzą info w tym temacie - kliknę każdemu "pomógł" w ramach dodatkowego podziękowania!

Studi, to nie jest takie proste. Sprawę badali prawnicy i dziennikarze i niestety nic do czego można by się przyczepić nie znaleźli.

Kraków planuje kolejną akcję w piątek pod wieczór. I motocykle i samochody mile widziane. Spotkanie o 17tej pod Rohatyną. :)

k2 - Pon 16 Lis, 2009

leon napisał/a:
Osoby które dokonają przelewu nich dadzą info w tym temacie - kliknę każdemu "pomógł" w ramach dodatkowego podziękowania!

leon - za wpłatę nikt nie oczekuje podziękowania, każdy pomaga jak może. Swoją drogą - wpłata poszła ;) , oczywiście z dopiskiem GS 500

hubertgontarz - Pon 16 Lis, 2009

10 zł wystarczy?
leon - Pon 16 Lis, 2009

Hubert:

leon napisał/a:
...niekoniecznie musi być to od razu 100zł! Kto może niech wpłaci i 10zł!...


Myślę, że nie ważna jest kwota tylko ilość osób które wpłacą.

K2 skoro jest taka funkcja, to moim zdaniem należy ją wykorzystać. :)

ganz - Wto 17 Lis, 2009

Wpłacałem kilka dni temu, jako użytkownik GP, więc chętnie połakomię się na moje pierwsze "pomógł" :hyhy: i już zbieram drobniaki na piątek :)
AdiDriver - Sro 18 Lis, 2009

Ja wpłaciłem jak tylko przeczytałem temat na GP.
Pózniej przeczytałem tu o dopisku forum gs500 ale skoro nick mam ten sam na obu forach to nie będe się powtarzał ;)

callum - Sro 18 Lis, 2009

Poszły dwie dychy, ku chwale Ojczyzny! ;-)

studi, dzięki za znalezienie tych aktów prawnych, muszę niestety trochę zgasić Twój entuzjazm. Po pierwsze, owszem, duch prawa jest taki, że w domyśle każda kategoria powinna płacić inną stawkę, ale zgodnie z literą tego, co tu przytoczyłeś, wymagany jest tylko podział na kategorie, natomiast ustawodawca najwyraźniej nie pisze nigdzie, że każda kategoria musi mieć inną stawkę!

Może jest to napisane gdzie indziej, ale jeśli nie, to na podstawie tych fragmentów, które przytoczyłeś - nie dałoby się tego wygrać w sądzie. Po prostu firma powie, że owszem, są kategorie, ale stawka za przejazd dla kat.1 i kat. 2 jest identyczna - i kropka.

Po drugie, nawet gdyby wymusić na nich stosowanie innych stawek, to ustawa nie precyzuje o ile ma się różnić stawka dla poszczególnych kategorii, więc koncesjonariusz może na skutek naszych nacisków ustalić, że jeśli np. stawka dla kat. 2 to 16 zł (czy ile to tam teraz wynosi), to dla kat. 1 będzie: 15,50 zł :-) Oczywiście zgodnie z logiką i duchem prawa można by argumentować, że skoro motocykl ma o połowę kół mniej i waży nawet mniej niż połowę tego, co samochód, to powinno się płacić 50% stawki samochodowej - jest to słuszne z punktu widzenia logiki i etyki, ale akurat te dwie rzeczy koncesjonariusz ma na pewno w d*pie.

Nie chcę bynajmniej nikogo zniechęcać, akcja protestacyjna była super (mimo, że przez nią stałem (samochodem) godzinę w korku :D ale i tak popieram!) i uważam, że powinniśmy o to walczyć. Chcę tylko pokazać, że na podstawie tego, co przytoczyłeś, zgodnie z duchem prawa to my mamy rację, ale zgodnie z literą prawa (a tego będzie się trzymał koncesjonariusz) nic nie muszą zmieniać.

martin93 napisał/a:
ale wytaczać procesy motocyklistą płacącym w groszówkach za przejazd to już gruba przesada ze strony administratora drogi

Nie mają szans. Jednogroszówka jest prawnym środkiem płatniczym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i mamy prawo jej używać. Powoływali się na przepis z prawa o ruchu drogowym mówiący, że nie wolno utrudniać ruchu, ale w tym momencie to oni powodują utrudnienia ruchu, bo skoro nie potrafią szybko przyjąć opłaty w jednogroszówkach, to znaczy, że to oni nie dostosowali swojej infrastruktury i systemów na bramkach do przyjmowania płatności wykonywanych za pomocą legalnego w Polsce środka płatniczego, czyli to z ich winy powstają utrudnienia w ruchu. :D

hubertgontarz - Czw 26 Lis, 2009

Poszło skromnie, ale kilka groszy poszło.
pepek - Sro 02 Gru, 2009

Jak się ma sprawa z ulotkami?
leon - Czw 03 Gru, 2009

Adidriver, Callum, Edek, Ganz, Grzechu16, Hubert, K2, Studi, Wlewacz WIELKIE DZIĘKI za wpłaty!!! :padam: :padam: :padam:

Kasy mamy na 30.000 ulotek!!! :padam: Właśnie pracujemy nad sposobem ich jak najlepszego rozkolportowania!

Poza tym dodatkowe informacje na temat całej akcji znajdują się w temacie:

http://www.grupa-poludnie...?t=8748&start=0

W czwartek w Naszej sprawie do Warszawy jadą cztery osoby na posiedzenie Komisji Infrastruktury w sejmie. Dwie ze Śląska i dwie z Krakowa. Jak tylko otrzymam info jak wypadły rozmowy dam znać!

Majic - Nie 06 Gru, 2009

http://www.rmf.fm/fakty,1...za,protest.html
matoshiba - Nie 06 Gru, 2009

http://wiadomosci.onet.pl...ie_lokalne.html to samo co Majic, ale na onet
leon - Nie 06 Gru, 2009

Mikołajowo=autostradowe info z ostatniej chwili: http://www.rmf.fm/audio/?...&uid=2&bid=7720

Niewtajemniczonym wyjaśnię, że po motocyklowo-mikołajowych odwiedzinach w Ośrodku dla dzieci niewidomych i niedowidzących (ostatni punkt akcji Moto Mikołaje 2009 w Kraku) kilkanaście sprzętów pojechało zawieźć prezent panu prezesowi Stalexportu. :D

matoshiba - Czw 14 Sty, 2010

http://wiadomosci.onet.pl...ie_lokalne.html
hubert - Czw 14 Sty, 2010

no i sprawiedliwości stało się zadość :D
leon - Czw 14 Sty, 2010

Tutaj jeszcze kilka linków do info o dzisiejszym wyroku:

http://www.tvp.info/infor...-za-motoprotest
http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=1975f
http://www.wprost.pl/ar/1...e-zaplaci-kary/
http://moto.pl/MotoPL/1,8...aca_wiecej.html
http://krakow.gazeta.pl/k...o_lezal_na.html
http://www.tvp.info/infor...-wymierzyl-kary

Teraz pozostaje mieć nadzieję że policja odpuści kierowanie kolejnych wniosków o ukaranie protestujących motocyklistów do sądu. Szczególnie, że sam już dwa razy byłem przesłuchiwany jako oskarżony o blokowanie autostrady poprzez płacenie za nią drobnymi oraz poprzez zgaszenie silnika i świateł w pojeździe! :zdziwko: Cały czas czekając na odpowiedź z policji lub wezwanie do sądu, zastanawiam się ilu geniuszy pracowało nad tym oskarżeniem! :D

Co do ulotek na które składało się kilka wcześniej już wymienionych osób z naszego forum, to dalej są one rozkolportowywane w Krakowie i na Śląsku. I raczej ich prędko nie braknie :) .

hubertgontarz - Czw 14 Sty, 2010

Chłopak został za to ukarany że się położył i leżał na autostradzie. Do tego się przyczepili. Przyczepią się do każdego "cudaka" który przykładowo palił gumę tuż za bramkami, złamał "taśmę policyjną". Chociaż to dyskryminacja bo na innych bramkach brak korka a my mamy stać 2 godziny bo jest nas przykładowo 50 motocykli.
Majic - Pon 22 Lut, 2010

Takie rzeczy to tylko u nas :x

http://www.rmf24.pl/fakty...nymi,nId,239017

st3fan - Czw 22 Kwi, 2010

Wczoraj kosma z FŚM dodał skany z wyroku sądu rejonowego w Krakowie odnośnie sprawy o wykroczenie na bramkach. Oczywiście odmówiono przyjęcia postępowania. :D
Możecie poczytać skany w wątku na FŚM > link

leon - Czw 22 Kwi, 2010

Kilka godzin temu otrzymałem niemal identyczne pismo! :D A miałem obawy, że tak jak niestety niektórzy dostanę informację o zaocznym wyroku. Na szczęście tym razem nie zawiodłem się na naszym wymiarze sprawiedliwości.
st3fan - Czw 22 Kwi, 2010

leon, to ile oni takich wniosków przesłali? Gdzieś czytałem, że były dwa w sumie...
leon - Czw 22 Kwi, 2010

Z tego co pamiętam policja wszczęła ponad trzydzieści spraw w sprawie blokowania ruchu na autostradzie. Potem przez całą zimę z części policja się wycofała, część skończyła się wyrokami sądowymi karzącymi motocyklistów grzywną lub koniecznością pokrycia kosztów sądowych. Był nawet wyrok za płacenie groszówkami. A w ostatnich dniach pojawiły się tak jak u mnie i Kosmy pisma w których sąd informuje, że niedopatrzył się znamion przestępstwa. Wszystko odnośnie całego protestu jest chyba opisane na: http://www.motoautostrada.pl
leon - Sob 15 Maj, 2010

Panowie Motocykliści i Panie Motocyklistki! W związku z dalszym olewaniem naszych postulatów tak przez Stalexport jak i ministerstwo, w związku z durnym odbijaniem piłeczki między sobą przez w/w instytucje, w związku z fałszywymi obietnicami i robieniem z nas idiotów postanowione zostało, że czas pokazać się w Warszawie i tam przeprowadzić kolejną akcję dotyczącą zmniejszenia opłat na autostradach dla motocyklistów!

Data akcji: piątek 11 czerwca 2010

Data protestu pokrywa się z datą naszego zlotu. Wiem już że na protest przybędzie najprawdopodobniej cała ekipa nocująca u Irys na działce z czwartku na piątek. Jeśli są jacyś chętni do dołączenia się do powyższej ekipy piszcie do Irys i umówcie się z "jej ekipą" w jakimś miejscu w Wawie. Resztę zapraszam na 13tą pod Ministerstwo Infrastruktury! Mam nadzieję, że nasze forum godnie się zaprezentuje na proteście!

Co do szczegółów, to cytując http://www.motoautostrada.pl/ :

Wstępne ustalenia:
Motocykliści w Warszawie 11.06.2010.
1. Spotykamy się o godzinie 13.00 przed Ministerstwem Infrastruktury.
2. Spotkanie w Warszawie wg dwóch wariantów:
A) Zgromadzenie Publiczne przed Ministerstwem Infrastruktury podczas którego powiemy o naszych postulatach, a na ręce ministra złożymy list otwarty/petycję.
Następnie po rozwiązaniu Zgromadzenia Publicznego ok. godz. 14.00 przejedziemy KAŻDY OSOBNO, ZGODNIE Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO w okolice Sejmu. Przez godzinę motocykliści przejadą wg planu przez Warszawę, a w tym czasie złożymy w Parlamencie listy do wszystkich posłów i senatorów, w których poprosimy o poparcie naszych postulatów.
Ok. godz. 15/16.00 opuszczamy stolicę.
B) Gdyby władze Warszawy nie dopuściły do Zgromadzenia Publicznego (z przyczyn zupełnie nam nie znanych) wtedy wszyscy, którzy przyjadą będą podróżować wg przekazanych planów wytyczonej trasy.Przez 2 godzinki, od 13.00 KAŻDY OSOBNO, ZGODNIE Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO będzie podróżował po Warszawie.
3. Naszym celem jest pokazanie, że motocykliści są zorganizowaną i bardzo liczną grupą; Ministerstwo uważa, że nie jesteśmy godni aby z nami rozmawiać i nie widzą potrzeby zmian. Główną motywacją ministerstwa jest fakt jakoby motocykliści byli niewielką grupą społeczną, niepotrafiącą się skonsolidować i w związku z tym nie ma potrzeby respektowania naszych praw. (to nie są wymyślone słowa – to stwierdzenia przedstawicieli różnych urzędów !)
ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA STRONY WWW.MOTOAUTOSTRADA.PL - będziemy na niej publikować wszystkie najświeższe wiadomości oraz ostateczne decyzje.
Jeśli nie odwołamy całej akcji do 04.06.2010 to bez względu na wszystko SPOTKAJMY SIĘ – to piękna okazja zwiedzenia stolicy i poznania się.

PROSIMY ! wszystkie osoby, którym nie jest obojętne traktowanie motocyklistów na autostradach w Polsce o przyjazd, a bardziej aktywnych do pomocy w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Najlepszy i najszybszy kontakt poprzez maila ze strony motoautostrady; podaj do siebie również numer telefonu. "

Do zobaczenia! :)

moto Paweł - Pon 24 Maj, 2010

Możecie liczyć na moje poparcie. Ostatnio zakupiłem motocykl i jestem zainteresowany tymi opłatami. Protest w stolicy to słuszna sprawa, w końcu dotyczy wszystkich platnych autostrad w Polsce. Słyszałem o hardkorze na A4. Dowiadywałem się u paru źródeł i w przypadku obniżenia opłat najwazniejsza jest decyzja ministerstwa.
Kuraś - Pon 24 Maj, 2010

na moto odpuszcza to podniosa na puszki jeszcze wiecej i zimą i tak to zaplacimy. oni zrobia tak ze niby bedzie git dla nas a swoje skroja...autostrady nie powinny byc prywaciarskie bo z cenami sobie w uja leca..
Maximuss - Sro 26 Maj, 2010

To prawda, Ci ministerialni nie płacą za przejazdy, bo rozbijają się służbowymi, czarnymi, samochodami, więc i ich działanie to ciągłe podwyżki. Poza tym sprytne zagranie umywania rąk. Mogą obniżyć stawki, ale tego nie robią. Myślę, że protest w stolicy jest bardziej rozsądny niż na A4 i przyniesie w końcu jakieś działanie rządzących! Bo kto jak nie oni, mogą tu coś zdziałać!
midd - Sro 26 Maj, 2010

Cytat:
...autostrady nie powinny byc prywaciarskie bo z cenami sobie w uja leca..


właśnie powinny być tylko prywatne, bez ingerencji państwa. Wtedy miałbyś konkurencje która wymusiłaby walkę o klienta spadek cen i poprawę jakości usług - tak to działa w wolnym rynku.

a tak masz układ gdzie i państwo i prywatna firma ma klienta w d**ie. Rządu, specjalnie nasze kłopoty nie interesują a Stalexportu nie interesują bo są monopolistą i nie muszą się o nic starać.

tak czy siak, sprawdzona metoda "na górnika" pewnie zadziała i cos w wawce wywalczymy :P

callum - Sro 26 Maj, 2010

Maximuss napisał/a:
To prawda, Ci ministerialni nie płacą za przejazdy, bo rozbijają się służbowymi, czarnymi, samochodami

A skąd wiesz, że nie płacą? Za benzynę prywatnym firmom płacą, to czemu nie mieliby płacić prywatnej autostradzie za przejazd?
Maximuss napisał/a:
więc i ich działanie to ciągłe podwyżki.

Wg Ciebie to ministerstwo ustala stawki za przejazd na autostradzie w systemie PPP?????? Nie lepiej najpierw doczytać, a potem się wypowiadać?

midd napisał/a:
Wtedy miałbyś konkurencje która wymusiłaby walkę o klienta spadek cen i poprawę jakości usług - tak to działa w wolnym rynku.

Midd, zgoda, ale akurat w przypadku autostrad to by tak nie zadziałało. Konkurencja może być tylko jeśli się oferuje podobne produkty, spełniające tę samą funkcję. Czyli musiałaby być druga autostrada, równoległa do A4, z Katowic do Krakowa, należąca do innej firmy -- to wtedy faktycznie musiałyby konkurować ze sobą i zacząłby się spadek cen tak jak mówisz :D Ale przy normalnej sieci dróg żadnego spadku by nie było, bo jeśli mam dojechać z Katowic A4 do Krakowa to przecież nie pojadę np. A1 do Częstochowy tylko dlatego, że jest taniej :D

Wuzetka - Sro 26 Maj, 2010

callum napisał/a:
Maximuss napisał/a:
To prawda, Ci ministerialni nie płacą za przejazdy, bo rozbijają się służbowymi, czarnymi, samochodami

A skąd wiesz, że nie płacą? Za benzynę prywatnym firmom płacą, to czemu nie mieliby płacić prywatnej autostradzie za przejazd?
Maximuss napisał/a:
więc i ich działanie to ciągłe podwyżki.

Wg Ciebie to ministerstwo ustala stawki za przejazd na autostradzie w systemie PPP?????? Nie lepiej najpierw doczytać, a potem się wypowiadać?


A nie lepiej skierować negatywne emocje przeciw Ministerstwu i połączyć siły we wspólnej walce? Różne protesty jasno pokazały, że tylko w silnej grupie można "wytłumaczyć" coś ludziom na najwyższych szczeblach. Jeśli walczymy w tej samej sprawie to róbmy to razem! Moim zdaniem warszawska akcja to świetny pomysł - taka manifestacja powinna dać do myślenia urzędnikom z Ministerstwa.

leon - Sro 26 Maj, 2010

Wuzetka napisał/a:
A nie lepiej skierować negatywne emocje przeciw Ministerstwu i połączyć siły we wspólnej walce?

Dokładnie!!!

Poniżej wrzucam oficjalny plakat "imprezy". Rozpowszechniajcie go gdzie tylko możecie. Poza siecią kto może i ma trochę dobrych chęci niech go wydrukuje i podrzuci do sklepów/serwisów motocyklowych w swojej okolicy! Z góry dziękuję i do zobaczenia w Wawie! :)

holek79 - Czw 27 Maj, 2010

troche slyszałem o tej akcji, popieram takie protesty bo wreszcie sie komus chce walczyc z tym panstwem. ale motocykl to jednak zabawa i dodatek do auta. sam jezdze tirem i wiem jaki to wydatek dla szefa te przejazdy AUTOSTRADĄ. Motocykl sam decyduje gdzie mnie poniesie, a inaczej jak sie placi bo wyjscia nie ma.
Ciekawe ktory z kandydatow do nas wyjdzie, stawiam ze Napieralski bedzie rozdawal ulotki, a Kaczynski przyjedzie z kotem w plecaku.

hubertgontarz - Czw 27 Maj, 2010

Jak popierasz to przyjedź!
Bierz już dziś wolne w pracy!

moto Paweł - Wto 01 Cze, 2010

Mam pytanie: czy ktoś z Sosnowca wybiera się do stolicy? Jeśli tak proszę o informację na prv o ewentualnej możliwości wspólnego rpzejazdu :)
k2 - Sro 02 Cze, 2010

ekipa z Katowic jedzie z 3 Stawów
"Wstepnie moge powiedziec ze starczy chyba zeby wyjechac o 8:00 moze 8:15
Spotkanie przy centrum handlowym 3 stawy obok media markt."

Zabieram się z nimi do Wa-wy a później do Giżycka.
Wątek wyjazdu z Katowic można śledzić :
http://forum.motocyklisto...php?p=8283#8283

Wuzetka - Nie 06 Cze, 2010

moto Paweł napisał/a:
Mam pytanie: czy ktoś z Sosnowca wybiera się do stolicy? Jeśli tak proszę o informację na prv o ewentualnej możliwości wspólnego rpzejazdu :)


hej, ja będę wyruszać z okolic Sosnowca, nie wiem jeszcze jak liczna będzie nasza ekipa, ale póki co zapowiada się niezła wyprawa! oby pogoda dopisała - będzie jeszcze więcej uczestników i więcej ludzi uda się zainteresować całą akcją
czasu coraz mniej - mobilizujmy siły do walki z ministerstwem!

studi - Sro 09 Cze, 2010

Widzę, że się udało załatwić zgodę na demolkę pod MI oraz paraliż miasta i to w asyście policji :P


leon - Sro 09 Cze, 2010

He, he, jeśli chodzi o legalne rozrabianie, to mamy duże doświadczenie po krakowskich akcjach na A4 ! :D
moto Paweł - Czw 10 Cze, 2010

No to szykuje się niezły dymmmm w stolycyyyy, w końcuuuu :D


Wuzetka, podaj numer kontaktowy na prv proszę, zgadamy się co do wypadu. :)

roder - Czw 10 Cze, 2010

Jedzimy na Warszawe i jedziemy ostro! Nie ma innej opcji, stolica musi kleknac!
Magda - Pią 11 Cze, 2010

roder napisał/a:
Jedzimy na Warszawe i jedziemy ostro! Nie ma innej opcji, stolica musi kleknac!


:zdziwko:

kruk - Sob 12 Cze, 2010

Są gdzieś zdjęcia lub filmiki z protestu? Niestety w mediach akcja chyba została niemal niezauważona.
Kat - Sob 12 Cze, 2010

Coś tam gadali w wiadomościach na Polsacie i TVN. A zdjęcia np tutaj: http://www.scigacz.pl/Pro...dach,13019.html
panbodzio - Sob 12 Cze, 2010

kruk napisał/a:
Niestety w mediach akcja chyba została niemal niezauważona.


niestety dotarlem na sama koncowke ale nie kryje rozczarowania bo myslalem ze bedzie kupa ludu a tu w porownaniu z blokadami autostrad klops :zalamany:
pytanie dlaczego? mysle ze m.in. pogoda i pora dnia bo narod pracuje wiadomo

k2 - Pon 14 Cze, 2010

panbodzio napisał/a:
pytanie dlaczego? mysle ze m.in. pogoda i pora dnia bo narod pracuje wiadomo

i jeszcze bardzo ważne - "niektórym sprzęgło nie teges" ;)
bagaże przeszkadzają i takie tam ;)

PS
Kat napisał/a:
Coś tam gadali w wiadomościach na Polsacie i TVN. A zdjęcia np tutaj: http://www.scigacz.pl/Pro...dach,13019.html


Nawet załapałem się na przynajmniej 3 zdjęcia :)

Yarccom - Pon 14 Cze, 2010

tez słyszaem że maxymalny niewypał z tego był :|
k2 - Pon 14 Cze, 2010

Yarccom napisał/a:
tez słyszaem że maxymalny niewypał z tego był :|


eee nie było tak źle ...

AdiDriver - Pon 14 Cze, 2010

Byłem i nie uważam żeby protest okazał się "niewypałem"
Frekwencja była mniejsza niż wszyscy się spodziewali ale zrobiliśmy swoje !! !

k2 - Pon 14 Cze, 2010

Adi jesteś na Motogenie :)

Wuzetka - Sob 19 Cze, 2010

qrcze ja niestety nie dotarłam, od netu też byłam odcięta więc teraz dopiero czytam jaki efekt miał cały protest. szkoda, że w mediach nie było o nim zbyt głośno - może takie poparcie zapewniłoby lepszy efekt i przekonało urzędasów, że jednak coś powinni w sprawie opłat zrobić.
zastanawiam się co dalej? są już plany kolejnych protestów?

HitTheHighway - Pon 30 Sie, 2010

Więcej akcji pod Ministerstwem! To przez tych cholernych urzędasów i politycznych dyplomatołków zbyt drogo płacimy za przejazd. Cóż z tego że stalexport chce obniżyć opłaty, jak MI nie udziela zgody. Może zamiast bilonu na A4 porzucajmy bilonem w okna Ministerstwa? :) :D
hubertgontarz - Pon 30 Sie, 2010

porzucasz bilonem w Ministerstwo to w 10 minut Cię zgarną i tyle będzie z tego. Posiedzisz 48 godzin w areszcie, policzą za parking motocykla itd.
Przy okazji posprawdzają głośność wydechów itd. część straci dowody i tyle będzie.
To musi być akcja solidarna, 10000 tys. motocykli przejeżdża przez autostradę i każdy płaci jak chce, bo w jedności siła.

zonk1 - Pon 30 Sie, 2010

HitTheHighway napisał/a:
Cóż z tego że stalexport chce obniżyć opłaty


A to nie jest tak, jak na A1, że koncesjonariusz dostaje ustaloną kwotę za przejazd od Państwa, a Państwo pobiera od kierowców ile mu sie podoba? Bo jeśli tak, to Stalexprort może mówić, że godzą się na darmowe autostrady, ale pewnie i tak pobierają swoją opłatę od Państwa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group