.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - "Tuning" ochraniaczy na kolana

MarcinN - Sob 20 Cze, 2009
Temat postu: "Tuning" ochraniaczy na kolana
W spodniach mam ochraniacze kolanowe z dość twardej gumy. Ma ona dwie wady: po pierwsze - są całkowicie nieprzewiewna, po drugie - w kontakcie z kolanami (nawet przez tkaninę) powoduje dyskomfort.

Przyszło mi do głowy, żeby wykonać w ochraniaczach kilka otworków - dla wentylacji oraz, nakleić od strony kolan dodatkową gąbkę.

Próbowaliście tak "tuningować" ochraniacze?

maksa - Sob 20 Cze, 2009

nie jeszcze takim kombinacji alpejskich nie widziałam, ale jeśli uporasz sięz tym sam i masz chęci, a ma to poprawić komfort jazdy to nie widze w tym nic złego :)
mr0zd - Sob 20 Cze, 2009

Najłatwiej byłoby kupić dobre ochraniacze...
Liver Sausage - Sob 20 Cze, 2009

Hmm... A może one specjalnie są nieprzewiewne? Stawy są jednak najbardziej wrażliwe na wiatr ;)
MarcinN - Nie 21 Cze, 2009

mr0zd napisał/a:
Najłatwiej byłoby kupić dobre ochraniacze...


Zaproponuj jakieś w rozsądnej cenie.

metalbeast - Nie 21 Cze, 2009

też mam w swoich portkach ochraniacze, ktore są jak u ciebie zupełnie nieprzewiewne. Ale to jest ich zaleta... Mialem kiedyś kilka kontuzji kolan i teraz mam bardzo wrażliwe na przewianie. Jeden przejazd w dżinsach 30km załatwił mnie na tydzień, tak że ledwo chodziłem :( lepiej zostaw tak jak masz. Jedynie ich mała elastyczność może być problemem. Mi po 150km ciężko już wytrzymać, bo zgięte nogi bolą a ochraniacze dodatkowo się do tego przyczyniają.

Jedynie co to możesz je delikatnie podziurkować żeby lepiej się zginały, ale lepiej, żeby wiatr się do kolan nie dostawał.

mr0zd - Nie 21 Cze, 2009

W ochraniaczach nie chodzi o to aby przewiewały tak jakby ich nie było, a oddychały. Pogódź się z tym, że dobrego za małe pieniądze nie kupisz

http://moto.allegro.pl/it...acze_kolan.html

Te ma znajomy i dają radę, ja pod dżinsy zakładam te

http://moto.allegro.pl/it...ic_mx_2009.html

Są na zawiasach, więc to nie one zginają mi kolana, a dopasowują się do tego ja mam nogę zgiętą. Nic się nie poci noga sucha pod spodniami praktycznie niewidoczne. Jedyną wadą niektórzy mogą uznać że nie są tak długie na w części piszczelowej, ale ja mam to gdzieś

metalbeast - Nie 21 Cze, 2009

no ale to są normalne ochraniacze motocrossowe. mam takie i są git, ale na crossa. Na szosę mam wszyte protektory w spodnie. MarcinN pisze o właśnie takich do spodni.
Moje są z jakiejś pianki wykonane, kilka warstw i profilowane. Można je wyciągnąć.

mr0zd - Nie 21 Cze, 2009

To nie są ochraniacze motocrossowe, bo są za krótkie na offroad :zdziwko: To, że mają zawias nie znaczy że są w teren, a te pankowe co są oryginalnie w spodniach można na śmietnik wyrzucić
MarcinN - Nie 21 Cze, 2009

A ja właśnie zakończyłem tuning moich. W każdym wywierciłem po 12 dziurek o śrenicy 1 milimetr. Od środka dokleiłem gąbkę o grubości niecały centymetr. Jest wyraźnie przyjemniej. Kolana nie zgłaszają poważnego dyskomfortu.
maksa - Nie 21 Cze, 2009

czyli sie da :) zarzuc jakimiś fotkami zobaczymy co to za mistrzostwo ;)
metalbeast - Pon 22 Cze, 2009

mr0zd napisał/a:
To nie są ochraniacze motocrossowe, bo są za krótkie na offroad


jak to za krótkie? na foto wyglądają dobrze. W motocrossie but jest wysoki i ochraniacz też nie jest na cały piszczel, bo by kolidował z butem. Ale może i masz rację.

A co z tymi piankowymi oznaczonymi jako CE protectors jest nie tak? W każdych portkach czy kurtkach takie dają.

mr0zd - Pon 22 Cze, 2009

Jak już ktoś kiedyś napisał "to że ma certyfikat nie znaczy że go spełnia" Poczytaj sobie testy kurtek np w "Motocykl" Tam też wszystkie kurtki mają ochraniacze CE, ale zawsze jakiś pęknie przy testach, gdzie inne dalej się trzymają. Gąbka to już jest szczyt wszystkiego, wymieniać jak najszybciej.
MarcinN - Sro 24 Cze, 2009

Mój gąbkowy tuning trochę się posypał. Taśma dwustronnie klejąca słabo trzyma gąbkę z ochraniaczem i gąbka zaczyna się przemieszczać. Muszę to jakoś dopracować.
st3fan - Czw 25 Cze, 2009

MarcinN, przyszyj sobie rzepy do protektorów i do wnętrza spodni. Ja tak mam w swoich, przy czym tak miałem od nowości. Jak dobrze ustawisz to nie ma szans, żeby się przesunęły.
Majic - Czw 25 Cze, 2009

st3fan, u niego co innego się przemieszcza :P
MarcinN, trochę prowizorka, ale spróbuj gruba nitka "przyszyć" do protektora.

MarcinN - Czw 25 Cze, 2009

Majic, niezły pomysł. Myślałem o przypięciu opaskami ale w razie przewrotki opaska mogłaby się wbić w kolano. Najprostsze rozwiązania - najtrudniej przychodzą do głowy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group