.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Bielizna termoaktywna

Podkopnik - Pią 27 Mar, 2009
Temat postu: Bielizna termoaktywna
Nie było tego tematu więc zakładam. Na rynku jest wiele firm i tak naprawde nie mam pojęcia która co jest warta. Wrzucajcie swoje opinie spostrzeżenia i rady :)
mr0zd - Pią 27 Mar, 2009

www.brubeck.pl dostepne też na www.livefast.pl
pootietang - Sob 28 Mar, 2009

sporo tego na allegro za małą kasę. myślę żeby kupić greene niewiele kosztuje a słyszałem od użytkownika że jest zadowolony(z tym że nie jeździł jeszcze podczas upałów w tym tylko jesienią)
ganz - Sob 28 Mar, 2009

Ja też używam grene. W prawdzie w upałach też nie jeździłem (nie było okazji), ale za to trochę łaziłem w niej po górach, gdzie też się można zgrzać. W porównaniu z bawełną to niebo i ziemia. Zwłaszcza z dużym plecakiem nie czuć na plecach tej kałuży, którą tworzy mokra bawełniana koszulka, chociaż skóra nie jest całkowicie sucha. Być może te droższe działają jeszcze lepiej.
Pocenia się na motocyklu na pewno nie powstrzyma, ale prawie do zera zmniejsza uczucie tego że jesteś mokry. Nawet na lato polecam bieliznę z długim rękawem, spocone ręce nie kleją się do rękawów kurtki. Zobaczymy jak zadziała w komplecie z membraną w kurtce motocyklowej (w górach nie miałem membrany), może będzie jeszcze lepiej.
Po ponad roku odrobinę się zmechaciła, ale nadal działa jak na początku. Moim zdaniem zdecydowanie warto wydać te 30 zeta na poprawę komfortu podróżowania.

Yarccom - Sob 28 Mar, 2009

ja mam dwa komplety horna ze srebrną nicią
oba komplety długie nogawki i rekawy ;)

Lenku - Wto 31 Mar, 2009

A te najtańsze zestawy z allegro tez są coś warte? Ostatnio się zastanawiam nad kupnem tylko nie wiem czy warto coś droższego zapodawać czy wystarczy te komplety za 40-50 zl z allegro?
ganz - Wto 31 Mar, 2009

Mój grene właśnie jest z tych najtańszych, za samą górę dałem dawno temu 45PLN, teraz kosztuje koło 30, a komplet góra dół właśnie koło 50. Kalesony :rotfl: też kupię grena bo dla mnie jakość i działanie jest zadowalające. Chociaż jak pisałem droższe może lepsze - tego nie wiem.
Lenku - Sro 01 Kwi, 2009

a co tam, własnie zmówiłem na alegro,
przetestuje to wrzucę wrażenia :D

rastaman - Czw 16 Kwi, 2009

od kilku tygodni jeżdżę w Brubecku. Koszulka długi rękaw + na zimniejsze dni kalesonki :) . Może nie jest to najtańsze rozwiązanie ale muszę powiedzieć, że rewelacja. Polecam z czystym sumieniem.
kristirx - Pią 17 Kwi, 2009

ganz napisał/a:
Mój grene właśnie jest z tych najtańszych, za samą górę dałem dawno temu 45PLN, teraz kosztuje koło 30, a komplet góra dół właśnie koło 50. Kalesony :rotfl: też kupię grena bo dla mnie jakość i działanie jest zadowalające. Chociaż jak pisałem droższe może lepsze - tego nie wiem.


Jeżdżę w takiej na crosie, gdzie pocenie się jest "trochę" większe niż w trasie i mogę ją szczerze polecić. Nie ma poczucia mokrej bielizny, po zdjęciu ciało jest w miarę suche i nie przepocone. Komfort noszenia jest dość wysoki.

pootietang - Pią 17 Kwi, 2009

kupiłem niedawno GRENE GWT i prawde mówiąc za 60 zł nie spodziewałem się że cokolwiek daje taka bielizna ale pomyliłem się, jak dla mnie za tę cenę jest si.
panbodzio - Wto 21 Lip, 2009

tez mam grene. wydatek niemalze zadny a zawsze jakos komfort sie poprawia. w srednie temperatury bardzo fajnie sie jezdzi. w upal i tak sie spocilem ale nie czulem mokrych pleckow :)
Bartek_nt - Pon 03 Sie, 2009

Witam, chciałbym kupić bieliznę termoaktywną ale taką, która nie zatrzymuje ciepła, tylko taką żeby w upale nie czuć się jakbym wyszedł z jeziora.
Brubeck ma taką wersję cooler ale niestety narazie trochę za drogie jak dla mnie (około 300pln za komplet).
Grene z tego co widnieje w opisach raczej zatrzymuje ciepło ale niektórzy z Was napisali że i tak poprawia komfort w upalne dni, czy to prawda?
Jest tkanina coolmax (dupont) nie wiem może ma ktoś jakieś doświadczenie? Spotkałem się też z tkanina meryl skinlife ale też szukam potwierdzenia przez kogoś kto może tego używał. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Tomek_K. - Pon 31 Sie, 2009

Mam kilka koszulek z tkaniny Coolmax - jak dla mnie lipa, niby trochę lepiej niż w zwykłej koszulce, ale różnica niewielka.

Ja zbieram na Brubecka Coolera. ;)

Plaster - Wto 01 Wrz, 2009

Prawda jest taka ze za prawdziwa bielizne termoaktywna trzeba wyjebac sporo siana!! Kilkaset zlotych za komplet :]
Vega - Sro 02 Wrz, 2009

W Sękocinie w 3fun za kominiarkę (zwykłą brubeck) i wersję cooler bluza i spodnie zapłaciłam 350 zł.
Jakby ktoś chciał, to mam tam teraz 7% zniżkę na zakupy - bielizna fakczycznie jest super.
Mam komlet termoaktywny BoDyDry - jest fajny ale w upał nie daje rady. Za to w tym Coolerze jest całkiem komfortowo.

axela szczecin - Sro 02 Wrz, 2009

witam:)
jak to wygląda z rozmiarami ? czy S jest uniwersalne dla kobiet i mężczyzn?

Vega - Sro 02 Wrz, 2009

Nie ma specjalnej rozmiarówki dla kobiet - ja wzięłam męskie S i pasi (rozm 40-42).
Zechowany - Sro 02 Wrz, 2009

Na upał najlepsze beda stringi :D
Vega - Sro 02 Wrz, 2009

Jasne, szczególnie przy szlifie będą potem suuuperrrr ślady po stringach - do kości :zdegustowany:

Sąsiedzi na mnie głupio patrzą, że nawet jak jadę do sklepu to w pełnym ubraniu... ale naoglądałam się zdjęć takich, którzy ubranka nie zakładali i wolę jednak w niż potem na chirurgów plastycznych wykładać ciężką kasę...

Tomek_K. - Sro 02 Wrz, 2009

Vega napisał/a:
...
Sąsiedzi na mnie głupio patrzą, że nawet jak jadę do sklepu to w pełnym ubraniu... ale naoglądałam się zdjęć takich, którzy ubranka nie zakładali i wolę jednak w niż potem na chirurgów plastycznych wykładać ciężką kasę...

Tak trzymaj! :)

GSadmirer - Sro 02 Wrz, 2009

axela szczecin napisał/a:
witam:)
jak to wygląda z rozmiarami ? czy S jest uniwersalne dla kobiet i mężczyzn?


Zalezy od kolekcji. Do tej nowszej jest troche inna tabelka.

Ja wzialem koszulke S Dry'a zgodnie z wymiarami i po zalozeniu moglem jednak spokojnie wziac M`ke :]

Tomek_K. - Czw 03 Wrz, 2009

GSadmirer napisał/a:
axela szczecin napisał/a:
witam:)
jak to wygląda z rozmiarami ? czy S jest uniwersalne dla kobiet i mężczyzn?


Zalezy od kolekcji. Do tej nowszej jest troche inna tabelka.

Ja wzialem koszulke S Dry'a zgodnie z wymiarami i po zalozeniu moglem jednak spokojnie wziac M`ke :]


A kalesony pasowały? Pytam bo jestem Brubeckiem zainteresowany i teoretycznie pasuje na mnie rozmiar S, jedynie obwód w klacie sugeruje Mke.

biernus - Sob 21 Lis, 2009

Czy taka bielizna termo ma byc raczej OBCISLA (oczywiscie bez przesady) czy tez luzniejsza?
Moim zdaniem powinna byc bardziej obcisla niz luzniejsza - tak aby cala powierzchnia dotykala skory. Right?

Chyba zafunduje sobie Grene GWT - cena rzeczywiscie fajna do wykorzystania glownie na nartach i oczywiscie na wiosne na moto ;D

P.S. Poczytalem inne fora - motocyklowe + narciarskie i w zasadzie nie ma osoby, ktora nie polecalaby bielizny brubecka - troszke drozsza ale podobno bez kompromisow. Hmmm

Iga - Sob 21 Lis, 2009

bielizna termoaktywna to raczej przy ciele;) super jest miec to na sobie gdy chłodem wieje;D :rotfl:
Kozakov - Sob 21 Lis, 2009

Na zimne i gorące dni stosuje się tą samą bieliznę czy jest to wyodrębnione?
Lemon - Sob 21 Lis, 2009

a buty na lato i zime masz takie same?
Kozakov - Sob 21 Lis, 2009

Trafiłeś :/

Może to jest tak jak z folią termiczną, przekręcasz na lewą stronę i działanie odwrotne :D

Plaster - Nie 22 Lis, 2009

Iga napisał/a:
bielizna termoaktywna to raczej przy ciele;) super jest miec to na sobie gdy chłodem wieje;D :rotfl:


Iga zacznij nosic majtki ;) :P

biernus - Nie 22 Lis, 2009

Lemon napisał/a:
a buty na lato i zime masz takie same?


Ja tak.

tmi - Nie 22 Lis, 2009

Ja też, ponadto zamiast pasty do zebów używam mydła.
GSadmirer - Pon 23 Lis, 2009

i gdzie tu niby ten kryzys widać
Irek - Pon 23 Lis, 2009

:rotfl:
Liver Sausage - Wto 24 Lis, 2009

Ja ostatnio sobie zakupiłem Brubecka zimową, i powiem Wam, że nie wiem jak mogłem jeździć bez niej - b a j k a :) . Polecam wszystkim :D
biernus - Wto 08 Gru, 2009

Kupilem.. jednak Brubeck Dry... w zasadzie ciezko mi stwierdzic cokolwiek.. poczekajmy az zima sie skonczy ;D
Lemon - Wto 08 Gru, 2009

dla niezdecydowanych..
http://www.sklep.brubeck.pl/kolekcja.php

ja wczoraj wzialem 2 kpl thermo- w góry na narty, koszulke dry tez w góry, ale do chodzenia i kominiareczke.. na moto sie jeszcze zobaczy czy dry wystarczy czy jednak lepiej doinwestowac i brac cooler'a..

mr0zd - Sro 09 Gru, 2009

Wypłata była co? :D
Lemon - Sro 09 Gru, 2009

prezenty se trza kupic.. HO HO HO
Lemon - Sro 10 Mar, 2010

tak na szybko po 4 dniach intensywnego smigania na nartach..
z racji ciepłych ciuchów narciarskich postanowilem zabrac komplet DRY.. rewelacja- po 5h ostrego smigania koszulka mokra tylko na plecach gdzie styka się z żółwiem. Pod pachami czy na klatce jakbym jej nie uzywał.. znaczy swoje zdradza jedynie zapach :P ale spelnia swoje zadanie w 100%- absorbuje pot i natychmiastowo wysycha nie pozwalając się przeziębić czy wyziębić.
Kominiareczka pod kaskiem rownież strzał w dziesiątke- długa nie tylko z przodu ale i z tyłu dzięki czemu nie zawiewa w kark, dzieki "dziurkom" na ustach i nosie wydychane powietrze nie osadza się na niej, nie zamarza czy paruje,
fajnie dopasowana, ma sciagacze wiec przylega do glowy i szyji.



testy na moto jak wspomniałem za jakiś czas ;)

biernus - Czw 11 Mar, 2010

Lemon Lemon z nieba mi spadles... rozumiem ze masz kominiare brubecka... moglbys pstryknąć FOTKE jak w niej wygladasz (chodzi mi o rozmiar!) oraz napisac jaki masz rozmiar głowy (zmierzyć tak jak się zdejmuje miare pod kask) i jaką kupileś. Ja mam dylemat pomiędzy tą mniejszą i wiekszą bo tylko takie są!. Mam rozmiar głowy ~59.
Z góry dzieki!

Lemon - Pią 12 Mar, 2010

fot nie mam, ale powiem tak- mniejsza sie rozciągnie- jest nieźle elastyczna, a wieksza bedzie za luźna.
kupilem obie i wiekszą dałem ojcu- są one tak uszyte ze nie dasz rady 'nadmiaru' upchnąć gdzieś sobie. miejsce na ucho musi być na uchu, szyja na szyji a potylica na potylicy.. ale najlepiej faktycznie zmierze jak wroce do domu w niedziele i Ci podam co i jak :)

Podkopnik - Pon 21 Cze, 2010

http://moto.allegro.pl/it...edaz_hit_m.html

Czy ktoś z was miał do czynienia z taką bielizną Grene???

Wiem że to najtańsza opcja ale jeżeli spełnia w zadowalającym stopniu swoje zadanie to może bym wziął. A jak nie to dozbieram na Brubecka :)

Yarccom - Pon 21 Cze, 2010

nie warto

mam koszulkę
szybko łapie "zapach"
jak juz to tylko jony srebra to naprawde działa ;)

k2 - Pon 21 Cze, 2010

A ja mam komplet - mam też grubszy antypot jakiejś tam "znanej" firmy.
IMO warto :) . spełnia swoją rolę a poza tym szybciej schnie niż "ta lepsza", przez co dłużej czujemy się komfortowo.

:wstyd: Racja jest tak jak dupa - każdy ma swoją ;)

Podkopnik - Wto 22 Cze, 2010

Skoro opinie są podzielone to chyba polecę na te jony srebra ;) Ale pomacam ww bielizne jak bede.
yaszczi - Wto 22 Cze, 2010

Polecam http://www.brubeck.pl/index.php/kolekcje.html
Mam kominiarkę i koszulkę tej firmy. Rewelacja ! ;)

M.A.X - Wto 28 Gru, 2010

Witam ..
Chcę zakupić bieliznę termoaktywną lecz nie mam w tym żadnego doświadczenia poniewasz nigdy nie kupywałem owego sprzętu jak i nie używałem go. :P
Z tego względu prośba do Was o opinie na ten temat. :padam: Najbardziej zależy mi na opinii osób które korzystały już kiedyś właśnie z tych modeli
http://www.moto-akcesoria...komplet,p,23571
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=23135
Pozdrawiam :rotfl:

mr0zd - Wto 28 Gru, 2010

Uderz w produkty Brubeck
LuIza - Wto 28 Gru, 2010

Roni2- mam ten komplet z pierwszego linku, powiem, żadna rewelacja. jedyna zaleta to taka,że nie przyklejam się do kombinezonu jak jest gorąco. :zawstydzony:
panbodzio - Wto 28 Gru, 2010

mr0zd napisał/a:
Uderz w produkty Brubeck

tez przychylam sie do opinii - dobra polska sprawdzona marka

Roni2 kupujac bielizne musisz ja koniecznie przymierzyc aby byla idealnie dopasowana. czesto rozmiarowki przeklamuja.
dla przykladu brubeck cooler w rozm S jest taki duzy jak brubeck dirt w rozm M

dusza - Wto 28 Gru, 2010

panbodzio napisał/a:

(...) dobra polska sprawdzona marka (...)


Jeden z wazniejszych argumentów ;)

M.A.X - Sro 29 Gru, 2010

Dzięki Wam za sugestie :padam:
Lecz ciekawi mnie wypowiedz PanaBodzio dotycząca wymiarów.
Czyli nie mam sugierować się rozmiarami podanymi w aukcji bo one są nie poprawne?
Więc wynika z tego aby nie kupować takiej bielizny w ciemno ale tylko i wyłącznie w sklepach gdzie można ją przymieżyć ?? ?
Jeśli ktoś ma konkretne typy dobrej bielizny proszę o wrzucenie linka do obejrzenia lecz nie przesadzajcie z ceną max 200zł :rotfl:
POZDRAWIAM WSZYSTKICH

grzes87 - Sro 29 Gru, 2010

przymierzyc mozesz w sklpie a kupic tam gdzie taniej :)
tmi - Sro 29 Gru, 2010

Wszystko lepiej przymierzyć przed kupnem, nawet w obrębie tej samej firmy zdarza się, że rozmiary nie są sobie równe.

I nie wiem czy warto dopłacać do Coolera, mam spodnią część i teraz na górę chyba jednak kupię Dirt'a. Nie ma co marzyć o cudownych właściwościach chłodzących bo w czasie ostatnich mrozów zdarzało mi się wrzucić tą bieliznę pod spodnie i nie zmarzłem :) , a wręcz przeciwnie - w pomieszczeniach było mi ciepło. Ale dalej kupię z tej samej firmy bo pomimo intensywnego użytkowania dalej wygląda i jak nowa.

panbodzio - Sro 29 Gru, 2010

tmi napisał/a:
I nie wiem czy warto dopłacać do Coolera, mam spodnią część i teraz na górę chyba jednak kupię Dirt'a. Nie ma co marzyć o cudownych właściwościach chłodzących bo w czasie ostatnich mrozów zdarzało mi się wrzucić tą bieliznę pod spodnie i nie zmarzłem :)


tak dla ciekawostki powiem ze cudowne wlasiwosci chodzace /specjalne dodatki/ posiada jedynie bluza coolera. spodnie maja tylko wiecej dziurek i napis 'cooler' - malo ktory ze sprzedawcow o tym wie a jeszcze mniej informuje.

tmi - Sro 29 Gru, 2010

A to złodzieje i oszuści.

W takim razie wybiorę całkiem inną firmę jak ta leci w ten sposób w kulki ze swoimi klientami.

EDIT: kupiłem jednak Brubeck Dry, za 65 zł w sklepie sportowym. W porównaniu z Coolerem: materiał wyraźnie cieńszy, schnie szybciej od Coolera.

Minus taki, że dobrze dopasowany rozmiar przylegający do ciała oznacza trochę za krótkie rękawy, jak się nosi to materiał ucieka w górę ręki ale wolę już to niż jakby mieli dać taką gumę na mankietach jak mają kalesony Brubecka. Za taką kasę co dałem to można być zadowolonym, bo 100'stu złotych ta bielizna wg mnie nie jest warta.

kermit88 - Pon 14 Mar, 2011

W przyszłym tygodniu ma być w lidlu bielizna termoaktywna dedykowana motocyklistom marki Crivit, 50zł spodnie i 70zł koszulka. Na zdjęciach i na filmiku na stronie lidla wygląda całkiem nieźle. W miejscach narażonych na zimno podczas jazdy ma inny materiał a w miejscach nadmiernego pocenia się jest inny materiał. Miał ktoś styczność z tą bielizną bo za niewiele więcej można mieć brubecka dry
tmi - Pon 14 Mar, 2011

Z tego co przeczytałem opis tej bielizny z lidla to nie bardzo można go porównać do brubeck dry? albo ma chłodzić albo grzać, dry chłodzi a ta z lidla ma za zadanie utrzymywać ciepło.
Emwu96 - Pon 14 Mar, 2011

w tamtym roku po ile byla ta bielizna w lidlu ?
tmi - Pon 14 Mar, 2011

Wydaje mi się, że bielizna rok temu była całkiem inna.
kruk - Wto 15 Mar, 2011

Tak, w zeszłym roku była inna bielizna, na żywo nie wyglądała zbyt zachęcająco. Chyba koszulka i getry były po 50 zł, ale głowy nie dam.
claudii - Sro 25 Maj, 2011

ja posiadam zestaw firmy grene w dotyku jest dziwny ale spełnia swoje zadanie podczas większego wysiłku fizycznego i cena przyzwoita
Grzechu16 - Pon 22 Sie, 2011

Jestem po dwóch jazdach testowych w komplecie bielizny termoaktywnej Brubeck cooler. Wybierałem się na motocykl w szczególnie upalne dni, żeby przetestować czy faktycznie nie wyrzuciłem w błoto 240zł. Szczerze mówiąc dzień po zakupie przechodziłem takie rozterki typu: "po co ja to kupiłem...?", "trzeba było kupić coś innego do motocykla zamiast tego", "szkoooda mi tych pieniędzy"... :D
Przechodząc do sedna - aktualnie jestem bardzo zadowolony. Po trasach +/- 150km i zrzuceniu kombinezonu i bielizny brak potu na ciele co przedtem się nie zdarzało. Podczas jazdy na prawdę duży komfort ze względu na totalny brak uczucia "spoconego ciała". Generalnie zakupiłem długi rękaw spodnie + bluzka (muszę dokupić kominiarkę + skarpetki). Póki co mogę dołączyć do grona zadowolonych użytkowników bielizny termoaktywnej i szczerze polecam wszystkim! :P

perlin38 - Wto 04 Paź, 2011

Wszyscy piszą o tym jak to się jeździ w gorące dni, a jak jest w chodne dni w tych termoaktywnych na moto? Czy tez coś daje? Utrzymują ciepło czy to zależy jaka specyfikacje ma dana bielizna?
tmi - Wto 04 Paź, 2011

Jesli szukasz ciepła to są wersje utrzymujące ciepło (odzież wełniana) i jako kolejna cienka warstwa na pewno coś da, chociaż najlepiej zaopatrzyć się w coś w wind stopperem - taka odzież od przodu ma wstawki z materiału nieprzepuszczającego powietrze.

Zwykłą odzież termo w chłodniejszych warunkach na pewno coś da bo to przecież ubranie, a przyda się choćby dzięki temu co robi najlepiej - odprowadza pot ze skóry przez co nie ma czynnika chłodzącego.

fragles - Wto 04 Paź, 2011

perlin38 napisał/a:
Wszyscy piszą o tym jak to się jeździ w gorące dni, a jak jest w chodne dni w tych termoaktywnych na moto? Czy tez coś daje? Utrzymują ciepło czy to zależy jaka specyfikacje ma dana bielizna?


Ja mam oxford chillout - bluzę, spodnie i skarpy - wyszło chyba z 500 w sumie, ale warte każdego grosza. To typowe ogrzewające ciuchy.

M.A.X - Nie 09 Paź, 2011

Witam ...
Zastanawiam się nad bielizną termo na chłodne dni i zauważyłem na gruponie taką oto oferte http://www.groupon.pl/ofe...hopping/1091074
Moje pytanie tyczy się właśnie tej bielizny czy ją ktoś już używał i jakie ma co do niej spostrzeżenia oraz czy jest warta swej niby promocyjnej ceny :P
Pozdrawiam

M.A.X - Wto 25 Paź, 2011

Skoro nikt nie odpowiedział w poście to sam to zrobie :P
Zakupiłem sobie tą właśnie bielizne termoaktywną z gruponu i dziś ją sprawdziłem i chcępodzielić się z wami swoimi spostrzeżeniami. Bielizna jest typowo na chłodniejsze dni ponieważ ma pod spodem taki jakby puszek i jest na prawde ciepła.Dziś po przejechaniu prawie setki w wietrzny dzień przy temperaturze około 10*C miałem na sobie tylko tą bielizne , kurtkie z podpinką i sponie bez podpinki a poza tym musiałem mieć porozsuwaną wętylacje bo na prawde było ciepło a ciało suche.Fakt koszulka była wilgotna ale szybko po zdjęciu wyschła.Więc dla niezdecydowanych a chcących kupić coś takiego polecam ten komplet bo cena jest rozsądna jak za takie możliwości i jakość wykonania
Oto moja opinia i nie każdy może się z nią zgadzać.Chcę dodać że to była przejażdżka turystyczna i trwała około 1,5h.

fragles - Wto 25 Paź, 2011

Ja w weekend przy 8 stopniach zrobiłem w oxford chilloutcie i kurtce z podpinką i spodniach z podpinką (MODEKA wszystko) 265 km. Z prędkościami nieprzepisowymi. Na nakedzie. I jest gitara. Czyli ciuszki miło działają ;)
ziomek4000 - Wto 25 Paź, 2011

no ja po weekendzie i zrobieniu 560km w 2 dni też stwierdzam że muszę sobie kupić taką bieliznę ocieplającą na zimne dni. mam nadzieję że niedługo znowu na gruponie będzie jakaś okazja.


całego kompletu nie kupiłem ale dziś pojawiła się na gruponie oferta na skarpetki. pewnie gdzieś za miesiąc je dostanę to wtedy przetestuję :)
http://www.groupon.pl/in/.igwWEx?nlp
jeśli kupicie przez ten link to dostanę jakieś gratisy :)

ziomek4000 - Czw 03 Lis, 2011

od dziś w Lidlu są takie ubrania:
http://www.lidl.pl/cps/rd...index_22359.htm
http://www.lidl.pl/cps/rd...index_22358.htm

myślicie że nada się też na motocykl? bo nie wiem czy lecieć do sklepu żeby kupić.

Duellis - Pon 07 Lis, 2011

Czemu ma się nie nadać? Bo nie ma napisane "motocyklowa"? Jak jest zimno to jeżdżę w bieliźnie górskiej/turystycznej, bo taką miałem zanim kupiłem moto i się sprawdza :)
sunspire13 - Wto 08 Lis, 2011

dokladnie bielizna termoaktywna to termoaktywna niewazne ze nei ma przeznaczenia typowo na motocykl. Na pewno zachowuje swoje wlasciwosci. Sadzac po opisie ta z Lidla ma ciekawe wlasciwosci
mr0zd - Wto 08 Lis, 2011

No wg. mnie nie bardzo, bo taka narciarska jest stworzona z myślą o tym, że jesteś w ruchu więc się rozgrzewasz i jej głównym celem jest zatrzymanie tego ciepła.
Na moto raczej dużo się nie poruszasz a na dodatek pizga w ciebie konkretny wiatr.
Ale to moje takie luźne rozumowanie, możliwe że się mylę

Duellis - Wto 08 Lis, 2011

mr0zd napisał/a:
No wg. mnie nie bardzo, bo taka narciarska jest stworzona z myślą o tym, że jesteś w ruchu więc się rozgrzewasz i jej głównym celem jest zatrzymanie tego ciepła.

To nie tak. Głównym zadaniem odzieży termoaktywnej, niezależnie czy jest ona dla narciarzy, motocyklistów czy innych szaleńców jest odprowadzenie potu i utrzymywanie go z dala od ciała. Od utrzymywania ciepła jest odzież termiczna - to są dwa rożne pojęcia (choć są materiały które łączą obie cechy, np. polary będące odzieżą termiczną mają też właściwości termoaktywne).

Julita - Nie 13 Lis, 2011

Witam. Ja w tym sezonie zrobiłam z mężem jako jeszcze plecaczek trochę kilometrów plus nauka jazdy w takiej bieliźnie:

http://www.sport-shop.pl/...ski-p-7010.html

Mój mąż od zeszłego roku ma z firmy Grene i też sobie bardzo chwali.

Mój komplecik jest bardzo wygodny.

agata89 - Pią 16 Lis, 2012

Przeglądałam dzisiaj nową gazetkę netto, aktualną od 19 do 25 listopada - będą sprzedawali taką oto bieliznę termoaktywną



Czy ktoś z Was ma może podobny wynalazek? Myślicie, że warto? Zastanawiam się, czy wydać te 40zł, chociaż myślę, że chyba zaryzykuję, a już na pewno przejdę się jutro do netto, żeby ją zobaczyć/pomacać itd. Może ktoś z Was również się skusi ;)

Piotras_5 - Pią 16 Lis, 2012

generalnie w porównaniu z innymi sprzętami mają dużo elastyny, sa to włókna sztuczne odpowiedzialne a rozciąganie, czyli im więcej ich, tym materiał bardziej rozciągliwy, problem w tym, że szybko mogą się zrobić "szmatkami" o dwa rozmiary za dużymi...

natomiast styczności z nimi nie miałem.

GSadmirer - Sob 01 Gru, 2012

w go sport można dostać bielizne, wyglada na termo ;) miał ktoś z nią jakieś doświadczenia
cena za komplet 79zł


adresy sieci

Set3 - Sob 01 Gru, 2012

bylem ostatnio u producenta bielizny termicznej.
Zakupilem dla mnie i dla zony. cena koszulki wacha sie w granicy 100zl. Material z ktorej sa wykonane te Meryl.
Rozmawialem na temet tego materialu z tym producentem. Dal mi gwarancje satysfakcji i wytlumaczyl troche o jego wlasciwosci. Przyznam sie ze wyprobowalismy 1 dnia. Poszlismy na intensywny spacer z kijkami. Zalozylem tylka te koszulke a na gore kurtke. po pol godziny zdjelem kurtke. sama koszulka mi wystarczyla mimi ze bylo z 7 stopni. Bylo nam Cieplo ale nie bylismy spoceni.
Sorki ale nie wierze by Tamta miala podobne chociaz wlasciwosci.
Chcialem tez powiedziec ze wstawilem te bielizne na sklep w jego cenach. I jezeli ktos u mnie ja kupi to gwarantuje jakosc i zadowolenie wlasnie z jej wlasciwosci termicznych a nie ze to koszulka. A ten producent powiedzial ze jezeli ktos bedzie niezadowolony w co watpi to on przyjmie zwrot tej zakupionej bielizny.

Uwazam ze nie mozna w cenie normalnej bluzy kupic bluze termoaktywna. To tak jak by sie chcialo kupic GSke za 1500zl w stanie idealnym.

GSadmirer - Nie 02 Gru, 2012

nie wątpie w Twoje umiejętności czytania, ale zauważ post ze zdjęciem agaty89 pare okienek wyżej i materiał z jakiego jest wykonana ta bielizna: MerylSkinLife oraz Poliamid, cena 39zł
Twój:
http://netbiker.pl/produk...ktywna-z-merylu
już abstrahując od tego, że zachwalasz produkt z własnego sklepu ;)

co do mojego posta, przejade się na dniach do któregoś z ich sklepów, poprzymierzam i obczytam z czego to to zrobione

Set3 - Nie 02 Gru, 2012

Sorki GSAdminer nie odpowiadałem na jej post tylko na Twój. Nie zachwalam swoje tylko pisze co mi kolega tłumaczył. A teraz odnośnie produktu to u mnie jest 100proc z Merylu.

Zmienie temat. Tydzień temu robiłem w domu własną kiełbasę. Nie będę zanudzał szczególami grunt że pyszna i się cała rodzina objadała. Cena za 1 kg wyszedł mnie około 25zł. Nie liczyłem mojej pracy tylko to co tam wsadziłęm. A sam wszystko dobierałęm i nie była najwyższa półka. Teraz mam pytanie zasadnicze co jest w kiełbasie za 12 zł za kg? Tak samo co można wymagać od czegoś co z założenia ma być tanie.
Za tydzień znów będę wędzić i teraz nie sam będę kupować przetwory. Bo Ci co jedli chcą dołożyć swoje 3 grosze by potem spokojnie dostać mimo dość wysokiej ceny.
Ja jednak wolę kupić coś droższego od producenta którego znam niż coś co jedynym atutem jest cena.
Zastanówmy się ile w kiełbasie z Lidla za 12 zł jest mięsa. A ile w bluzie odpowiednich właściwości.
A z tym producentem moim kolegą to poważnie nie dość że mój kolega to jeszcze 1km od mojego domu. :) .Myślę że nie chciał by mnie oszukać.

GSadmirer - Pon 03 Gru, 2012

Set3 napisał/a:
Sorki GSAdminer nie odpowiadałem na jej post tylko na Twój. Nie zachwalam swoje tylko pisze co mi kolega tłumaczył. A teraz odnośnie produktu to u mnie jest 100proc z Merylu

tak, tylko jej post i bielizna którą przedstawia (a o to chodzi w tym temacie) jest blizniaczo, może inaczej, w dużym stopniu podobna do tego co wystawiasz.
Co wiecej, gwoli ścisłości z Twojej strony: http://netbiker.pl/produk...ktywna-z-merylu
"Właściwości swe zawdzięcza dzięki zastosowaniu specjalnej dwuwarstwowej
dzianiny wykonanej z włókien poliamidowych i mikrowłókien pokrytych jonami srebra.
Unikalna struktura „Meryl Skinlife” użyta do produkcji bielizny nadaje jej wyjątkowe właściwości, o czym świadczy wciąż wzrastająca popularność naszego produktu wśród naszych klientów."

no to jest to 100% merylu czy nie ;)

nie jestem ekspertem i nie znam się jaki jest stosunek danego składnika do optymalnego utrzymywania nas w stanie suchym i przyjemnym, ale każdy widzi temat i ma swoje przemyślenia

a z mięskiem wiadomo :)

Set3 - Pon 03 Gru, 2012

Rozumiem. Wiesz ja jestem z wykształcenia technikiem samochodowym. To już dla mnie trudne tematy i nie chcę nikogo niechcąc oszukać. Dam Ci adres gdzie młody chłopak który też lata na motorku odpowie Ci.
marketing@graff.cil.pl to adres mailowy pracownika firmy graff którego szef wyznaczył do opieki nad moim sklepem. Napisz do niego to odpowie.
Ja mam już z żoną od nich bieliznę i jesteśmy zadowoleni. Ale sam wiesz jeden woli córkę a inny syna :) i ciężko jest każdemu dogodzić.
W sumie tamten chłopak będzie mógł Ci dokłądniej odpowiedzieć o materiałach stosowanych przy produkcji ubrań termoaktywnych. Ubrania termoaktywne tak naprawdę są u nas od niedawna i trzeba się z tym tematem wg mnie też dobrze zapoznać bo tak jak w wypadku motocyklistów warto to mieć jeżeli oczywiście będzie spełniać swoje wymagania. Bo jak nie to po cholerę kupować.
Pozdrawiam

GSadmirer - Sro 05 Gru, 2012

byłem dzisiaj w go sportcie mieli tego volcana oraz brubecka, poprzymierzałem wszystko i obczytałem, wiec miłej lektury, a dla formowych dziewcząt prezent na mikołaja od mnie xD

brubeck thermo cena 119, skład: poliamid i polipropylen oraz 4% elasten


+bezszwowe (wiekszy komfort, mniej otarć)
+grubsza dzianina, ale tego nie czuć.
+miła w dotyku, ciepło po założeniu/przyjemnie, ale nie gorąco!
+”M”ka true to size, dobrze leżała

-na razie brak

volcano 79zł, materiał: 100% poliester




+ cena za komplet
+ prawie tak fajna w dotyku jak u brubecka
- przez materiał prześwituje skóra, wiec nadaje się raczej na body dla pań :] Material powinien być na całej powierzchni, a nie taki rociągliwy, że robią się "oczka" - wolna przestrzeń nie zbierze potu i go nie przeniesie na górną warstwe, wiec ta co zostanie na skórze będzie pachnieć :P
-szwy dadza o sobie znać po kilku h aktywnego wysiłku. Tak naprawdę od razu po założeniu czułem szew na karku i nie było to przyjemne.
- pełno XL,L, trochę M, jak ktoś potrzebuje S`ke w ogóle nie robią.

brubeck limited edition ponad 200zł: skład praktycznie identyczny jak thermo.



Sprzedawczyni bardzo zachwalał, ale ten produkt w ogole mnie nie ujął, mimo że najdroższy z całej stawki, to wykonanie bym powiedział - tandetne, cienkie to jakieś (mimo że też w grupie jesienno-zimowej thermo), w życiu za taka szmatkę nie dałbym 2 krółów Jagiełło za to :P Również od M`ki w górę.

Podsumowując, nie zdecydowałem się na volcano, gdyż nie wzbudził mojego zaufania. Poliester to nie jest jakiś hiper materiał. Grywało się w nogę w takich koszulkach, nie przeczę miłe w dotyku, śliskie, żeby zawodnik nie mógł chwycić łatwo, ale pot odrazu wyskakuje, wiec to pisanie od odprowadzeniu potu CoolDry w nich to można na półke odłożyć. Jeśli jest 100% poliestru, co ma niby go transportować?!

Najdroższy nie przypadł mi do gustu, przebajerowany, jakieś strefy na kolanach, łokciach specjalne, riby nie riby po co to komu, jak w dotyku cienkie jak chustka do nosa.

Kupiłem więc szarego brubecka thermo :) poprzedni model koszulki dry po 2 latach nadaje sie do kosza, kalesony/spodnie brubecka ten sam model dają radą, wiec nie widziałem sensu ich zmieniać. Zobaczymy jak da radę ten thermo w sezonie lub na jakimś wyjeździe :)

danny - Sro 05 Gru, 2012

Super recenzja. dzieki za porownanie

PS, mogles foty kadrowac na twarz a nie :D

agata89 - Sro 05 Gru, 2012

:D :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony:
Turos - Sro 05 Gru, 2012

wazne ze dobra recka i dziewczyny zadowolone z Mikołaja ;)
agata89 - Sro 05 Gru, 2012

To Mikołaj w tym roku chodzi szybciej i na dodatek w samej bieliźnie? :zawstydzony: :P
Exodus - Sro 05 Gru, 2012

No to teraz czekamy na recenzję bielizny termoaktywnej dla kobiet.. Która się podejmie? ;)
Turos - Sro 05 Gru, 2012

Aga... :)
Set3 - Sro 05 Gru, 2012

EEE tam zaraz recenzje. Mogą być tylko zdjęcia. W bokserkach :)
Piotras_5 - Sro 05 Gru, 2012

Set3 napisał/a:
EEE tam zaraz recenzje. Mogą być tylko zdjęcia. W bokserkach :)


Ja bym wolał nie, jednak bokserki do kobiet raczej nie pasują :hyhy:

Turos - Pią 07 Gru, 2012

niech panie wrzucą to ocenimy czy pasują czy nie :)
Piotras_5 - Sro 26 Gru, 2012

Wybaczcie, że odgrzeję kotleta, ale znalazłem takie oto ciekawe coś:

http://motormania.com.pl/...-jesienny-test/

I strona producenta:

http://www.spaio.pl/

Nie chcę robić żadnej reklamy, moje pytanie czy miał ktoś z tym styczność? Albo porównać jakoś skład itp? :)

Pozdro!

GSadmirer - Nie 13 Sty, 2013

cieżko coś powiedzieć.

skład jest jak najbardziej poprawny, wiec właściwości są podobne jak w innych bardziej brandowych name'ach. Tyle, że jak policzysz spodnie plus bluze to wychodzi circa 200PLN, wiec szału nie ma, tyle co za np brubecka

tu jest sensowna oferta
http://www.groupon.pl/dea...1_0_0_13&a=1661

Piotras_5 - Nie 13 Sty, 2013

No w sumie bardzo sensowna oferta, pytanie co to za firma? ;)
GSadmirer - Nie 13 Sty, 2013

nie szukaj dziury w całym ;)

patrz na skład, w tym wypadku b.dobry, bezszwowy i nawet silverem przeszywają
za komplet pełen dla Ciebie i plecaka dać 239zł to nie jest dużo...

P.S. Coś tam coś tam znalazłem
http://www.okazje.info.pl...us/opis,opinie/
http://ngt.pl/forum/%5Bod...001,4355,2.html

kepa4 - Nie 13 Sty, 2013

Oferta, którą pokazał GSadmirer jest ciekawa. Sam się zastanawiam nad zakupem tego zestawu.
Jest na forum ktoś, kto miał styczność z tą bielizną i może coś powiedzieć?

bonk - Pon 14 Sty, 2013

O ile dobrze pamiętam Irys miała bardzo pozytywne odczucia z użytkowania ciuszków marki Expedus. Sam zakupiłem komplet ich bielizny na święta, ale niestety nie miałem okazji na moto testować jeszcze ;)
Piotras_5 - Sob 19 Sty, 2013

Propo postu wyżej, wrzucę link do bloga Irys, gdzie jest troche o tej firmie ;) (Expedus):

http://moto-irys.blogspot...ywna-czyli.html

pozdro!

kepa4 - Sro 23 Sty, 2013

Czytałem bloga, temat o bieliźnie także, ale jakoś umknęła mi nazwa tej firmy ;)

Opierając się na opinii Irys postanowiłem zamówić sobie komplet ww. bielizny.
Zobaczymy, jak to będzie wyglądało :)

bonk - Pią 25 Sty, 2013

No to ja mam pytanko dla znawców tematu - w czym prać naszą termoaktywną bieliznę? Słyszałem, że nie wszystkie proszki się do tego nadają? Możecie coś polecić?
voom - Czw 31 Sty, 2013

bonk napisał/a:
No to ja mam pytanko dla znawców tematu - w czym prać naszą termoaktywną bieliznę? Słyszałem, że nie wszystkie proszki się do tego nadają? Możecie coś polecić?



Witam! Do prania polecam płyn BIL Sport Active. Jest to specjalny płyn do prania odzieży sportowej w tym bielizny termoaktywnej. Dodatkowo jest rekomendowany przez wszystkie znane firmy produkujące bieliznę. Jeżeli chodzi o firmę Spaio i model Moto Line to z czystym sumieniem mogę również polecić gdzyż taką posiadam.

GSadmirer - Czw 31 Sty, 2013

no i warto metkę przejrzeć na każdym ciuchu, którego nie jesteśmy pewni jak prać ;)
kepa4 - Pią 01 Lut, 2013

Komplet bielizny Expodus dotarł już do mnie. Po przymierzeniu zestawu "na sucho" odczucia są pozytywne.
Jeśli pogoda będzie taka, jak wczoraj ( ok.5 stopni, sucho), to po weekendzie przetestuję bieliznę w drodze na wymianę tylnego kapcia ;)
Dobrze, że voom polecił środek do prania, wyprzedził moje kolejne pytanie.
Dzięki!

Piotras_5 - Pon 04 Lut, 2013

Właśnie dostałem bieliznę Expedusa, wygląda całkiem spoko, rozmiarówka to jest porażka, ale trzeba dobierać na logikę ;)
Przetestuję na nartach 22 lutego i napiszę coś o niej :)

pozdro!

pawulon40 - Nie 17 Mar, 2013
Temat postu: bielizna termoaktywna
Towar zakupiony w sklepie Lidl po przymierzeniu bez jazdy na moto jak najbardziej pozytywne odczucia , ładne szycie dobra jakość a jak się sprawuje w czasie jazdy mam nadzieję że opiszę za kilka dni po ociepleniu , cena po odjęciu talonu upustowego 15 zł ze stacji Shell wyniosła za kpl. 95 zł ;) :) w załączeniu fotka :P
Rafmix - Nie 17 Mar, 2013

A do tego jakieś wełniane skarpety
misiorek - Nie 17 Mar, 2013

kupiłem ostatnio spodnie w Lidlu, wykonanie rzeczywiście fajne, ich działanie polega na utrzymywaniu stałej temperatury ciała i rzeczywiście tak działają.
Będą dobre na ciepłe dni:)

Piotras_5 - Nie 17 Mar, 2013

Siema.

Tak jak obiecałem, wypróbowałem komplet bielizny firmy Expedus flesh line.
Byłem 3 dni na nartach i generalnie temperatura od -15 C do -5 C. Poza spodniami narciarskimi jeszcze kalesonki i pod tym bielizna - brak jakichkolwiek zastrzeżeń, ciepło, sucho, nic brzydko nie pachnie i tak dalej. Analogicznie z górą. Żadnych problemów. Biegałem w niej jeszcze parę razy i to samo, jak za taką cenę to daje radę na ocenę celującą! Naprawdę polecam. W zimne dni sprawuje się na 100%, zobaczymy jak będzie, gdy zrobi się trochę cieplej.

Pozdrawiam :)

_ANIOŁ_ - Nie 17 Mar, 2013
Temat postu: Re: bielizna termoaktywna
pawulon40 napisał/a:
Towar zakupiony w sklepie Lidl po przymierzeniu bez jazdy na moto jak najbardziej pozytywne odczucia , ładne szycie dobra jakość a jak się sprawuje w czasie jazdy mam nadzieję że opiszę za kilka dni po ociepleniu , cena po odjęciu talonu upustowego 15 zł ze stacji Shell wyniosła za kpl. 95 zł ;) :) w załączeniu fotka :P



Kupiłem wczoraj to samo, niestety nie tankuję na shellu i wyszło 108 zł :( :wstyd:

bonk - Nie 17 Mar, 2013

Ja miałem przyjemność zrzucać węgiel i odśnieżać w sobotę w koszulce z Lidl'a. Całkiem sympatycznie się toto sprawuje- ani się szczególnie nie spociłem, ani nie zmarzłem :)
kepa4 - Pon 18 Mar, 2013

Ja tez zakupiłem koszulkę termo z lidla. Wygląda dobrze. Zobaczymy jak się sprawdzi w użytkowaniu.
Sportowybazar - Sob 06 Kwi, 2013

Cenowo prezentuje się dobrze,ale co do opinii na temat jakości,to już zupełnie inna sprawa,są one mocno podzielone. Ja proponuję kupować bieliznę termoaktywną dobrych firm jak Brubeck czy Decathlon- na nic się nie zawiodłem.
Irys - Sob 06 Kwi, 2013

Sportowybazar napisał/a:
Cenowo prezentuje się dobrze,ale co do opinii na temat jakości,to już zupełnie inna sprawa,są one mocno podzielone. Ja proponuję kupować bieliznę termoaktywną dobrych firm jak Brubeck czy Decathlon- na nic się nie zawiodłem.

Decathlon jest firmą tak samo "dobrą" jak ta Lidlowa...
Z mojego doświadczenia wiem, że Brubeck Dirt po jednym sezonie aktywnego użytkowania staje się szmatką, a bielizna Lidlowa - podobno gorszej jakości - służy mi od 3 lat.
W tym sezonie prawdopodobnie też skupię się na testowaniu Lidlowych produktów. Brubeck był grany w zeszłym sezonie i końcowe efekty nie były dla mnie tak wspaniałe jak starają się to określać producenci i sprzedawcy tej marki.

Langus92 - Sob 06 Kwi, 2013

Ja dwa lata używam brubecka, tylko nie służy mi on głównie do jazdy,ale szczególnie do uprawiania sportu, bieganie, piłka nożna itp. Nie zauważytłem aby koszulka czy spodnie zużyły się jakiś sposób, nie rozciągneły się ani nie skurczyły, cały czas tak samo odprowadzają pot itp ;)
pawell12344 - Sob 09 Lis, 2013

Od dziś znów w Lidlu można zakupić bieliznę termoaktywną Crivit.Jak to to się sprawuje?Pytanie kieruje do tych co zakupili takową ;)
squarek - Sob 09 Lis, 2013

To są zwykłe kalesony i zwykła koszulka. 100% Poliester. Dobre na chłodne dni i nic po za tym.
pawell12344 - Sob 09 Lis, 2013

Byłem,obejrzałem i na tym się skończyło.Wolę dołożyć i mieć coś lepszego.
Kuraś - Sob 09 Lis, 2013

tylko to nie jest ta motocyklowa jak widze, mam kalesony od tego kompletu i moge polecić- nie widze rożnicy miedzy brubekiem czy grene - i tak jak jest chłodno to mi pasuje a jak gorąco to leje się ze mnie niemiłosiernie ale przynajmniej łatwiej zdjąć kombi :D
yaszczi - Sob 09 Lis, 2013

najlepiej to jest mieć coś ciepłego na okresy przejściowe jesień/zima - zima/wiosna i na upały np. brubeck cooler http://www.motogen.pl/Bru...upaly,7822.html
yezozwierz - Sob 09 Lis, 2013

Dzis zakupilem kalesonki w lidlu termoaktywne. Z racji iz nie mam spodni na moto do tej pory odczuwalem po nogach ze szalu nie ma w chlodne dni.. No i tez na gsie pizga niemilosiernie :) ale dzis bylo mokro i padal deszcz wiec pod jeansy wsadzilem bielizne lidlowa i uwazam ze to swietny wybor :) a w domu wcale nie bylo za goraco :)
Kuraś - Nie 10 Lis, 2013

yaszczi napisał/a:
brubeck cooler
opini na necie jest mnostwo od skrajnie pozytywnych po negatywne - poki co dla mnie zbedny wydatek kasy - lepiej się lata w zbroi.

zawiodłem się na brubeku bo po 3praniach wyciagnał się jak szmata, niby ma nitki srebna czy inne szmery bajery żeby neutralizować jakiś tam smrodek a po lekkim zapoceniu jebie o wiele gorzej niż zwykla koszulka z bawełny :/ ( inni też maja z tym problem jak czytałem )

Zechowany - Sro 13 Lis, 2013

Kuraś napisał/a:
a po lekkim zapoceniu jebie o wiele gorzej niż zwykla koszulka z bawełny

Moze sciagnij kalesony i sweter przed zalozeniem termówki !! :P :D

MarcineS. - Sro 13 Lis, 2013

Też mam ten zestaw Crivit z Lidla. Jeździłem cały sezon i git. Dodam, że równie dobrze -jak podczas chłodów - spisuje się latem. Od czasu, kiedy mogłem wykręcać spodnie po jeździe w upale, zawsze zakładałem te rajty pod spód. Koszulkę z resztą też. Zauważyłem, że świetnie chłoną pot. Po praniu szybko schną, no i ciuchy tak nie walą. Raz czy dwa włożyłem rajty do lodówki przed podróżą. Fajna sprawa. Długo trzymały temperaturę. Może kiedyś kupię sobie jakieś lepsze, ale póki co te lidlowe są ok.
pawulon40 - Sro 13 Lis, 2013

Popieram MarcineS w 100% też mam Lidloską bieliznę Crivit cały sezon śmigane w upalne i zimne dni , spoko bardzo dobra jakość jak za tę cenę ;) :)
Kuraś - Sro 13 Lis, 2013

Zechowany, wlasciwie to po co mi termowki xD
pawell12344 - Sro 13 Lis, 2013

pawulon40 napisał/a:
Popieram MarcineS w 100% też mam Lidloską bieliznę Crivit cały sezon śmigane w upalne i zimne dni , spoko bardzo dobra jakość jak za tę cenę ;) :)

Tetaz w lidlu była inna bielizna niż ta ktorej zdjecia zamiescileś w poście z 17 marca.

gacek778 - Pią 15 Lis, 2013

pawulon40 napisał/a:
Popieram MarcineS w 100% też mam Lidloską bieliznę Crivit cały sezon śmigane w upalne i zimne dni , spoko bardzo dobra jakość jak za tę cenę ;) :)

Też posiadam coś takiego już kilka lat i jestem zadowolony. Chociaż mój komplet jest już mocno sfatygowany.
Stosunek cena - jakość bardzo zadowalający.

Zechowany - Sro 27 Lis, 2013

Kuraś napisał/a:
Zechowany, wlasciwie to po co mi termowki xD


To tez mialem na mysli po jaka ciasna ty inwestujesz w termówke ?? :D

yaszczi - Sro 27 Lis, 2013

Zechowany napisał/a:
Kuraś napisał/a:
Zechowany, wlasciwie to po co mi termowki xD


To tez mialem na mysli po jaka ciasna ty inwestujesz w termówke ?? :D


ahhahahaaa :rotfl: :rotfl: :rotfl: teraz skumałem :D

Kuraś - Sro 27 Lis, 2013

yaszczi, przeciez po polsku napisane a nie ang xD
squarek - Czw 28 Lis, 2013

Od 7.12 w Lidlu dostępna ciekawie wyglądająca bielizna termoaktywna z włókna H2Port. Nie wiem co to jest ale z opisu wynika że bardzo dobrze nadaje się na zimne dni. Cena za komplet 100zł.
Mac - Czw 28 Lis, 2013

Moim skromnym zdaniem można podarować sobie tanią chińszczyznę, i uderzyć w coś co faktycznie będzie termoaktywne, najlepiej jakiegoś Polaka :) nie mówię, że trzeba od razu wywalać wagon $ na Brubrcka ( polska firma ), ale może coś podobnego za mniej np. BodyDry (polska firma) www.bodydry.pl - używam model Turtle, sprawdzone, polecam
gacek778 - Pią 29 Lis, 2013

A moim skromnym zdaniem jak masz za dużo pieniędzy to się podziel :rotfl:
Wszystko teraz jest chińszczyzną.

Dolon - Pią 29 Lis, 2013

Producentem jest niemiecka firma " X-Technology Swiss GmbH Samstagernstr. 45, Wollerau CH 8832".
Kalesony polskie za stówę, aber niemieckie za pięć dych <mysli2>
Poza tym, jak zauważył gacek <brawo> ... za pewne macie świadomość jakiej produkcji są wasze komputery.

Podkopnik - Sob 30 Lis, 2013

A używa ktoś może gaci na zimne dni brubeck extreme merino???

http://allegro.pl/spodnie...3687015755.html

http://www.centrumsportu....me-Merino-.html

yaszczi - Sob 30 Lis, 2013

gacek778, Dolon, "tania chińszczyzna" to synonim tandety...
każdy wie, że najlepsze i największe marki produkują w Chinach....

Dolon - Sob 30 Lis, 2013

Yaszczi - dla mnie to stereotyp który należy zwalczać. Póki co, to polska imporuje chińskie motocykle, skutery - nie na odwrót,(oczywiście pomijając gówno w sklepach ze wszystkim za dwa złote). Jest takie pojęcie "efekt snoba" to tak apropos polskich marek sprzedających swe produkty za cenę...wygórowaną. Wracając do tematu "Lidl jest tani" mam pytanie o bieliznę termo:
Latem rozumiem, chroni nas przed przegrzaniem. Zima to już inna para kaloszy. Czy macie doświadczenie z takimi np. kalesonami? Czy w mroźne poranki, nie lepsze są grube bawełniane? Niestety w najbliższych miesiącach nie będzie mi dane sprawdzić osobiście (brak motocykla). Z lidlowskiej oferty i tak skorzystam.

squarek - Sob 30 Lis, 2013

To ja opisze swoje odczucia odnośnie różnych produktów sprzedawanych pod nazwą "bielizna termoaktywna". Mam kilka kompletów z różnych materiałów. Jeden komplet idealnie nadaje się na ciepłe dni. Skład to: 37% Poliamid, 57% Polipropylen, 6% Elastan. Jeżdżę w nim nawet jak jest 30 stopni ciepła. Wiadomo, jest gorąco ale nie czuje się dyskomfortu przy noszeniu ciuchów motocyklowych. Bez tej bielizny ubranie dosłownie przykleja się do skóry. Ale za to jak jest chłodno to ta sama bielizna sprawia wrażenie zimnej. Może jest to spowodowane tym że woda parująca ze skóry powoduje uczucie chłodu. W lecie jest przyjemnie w zimie nie bardzo. Pozostałe moje produkty zwane "bielizną termoaktywną" składają się w 100% z Poliestru. W ciepłe dni nawet nie próbuję tego zakładać. Po prostu upał i dyskomfort. W chłodne dni sprawdzają się całkiem nieźle. Dlatego kupując "bieliznę termoaktywną" należy zwracać uwagę na to z czego jest zrobiona. Moje opinia jest taka że nie ma bielizny idealnej w każdych warunkach i dlatego najlepiej mieć kilka kompletów.
Rage - Pon 02 Gru, 2013

Ja tam na chłodniejsze dni mam jakąś termę do snowboardu -chyba cos 120 za komplet był, a na lato mam albo lidlowską bieliznę - chwale sobie - albo górę od Rurkki (a co tam raz się rzuciłem ;) . I powiem nie narzekam a dużej kasy (no może poza Rukką) to nie wydałem.
studi - Pon 02 Gru, 2013

W pełni zgadzam się ze squarkiem, jak coś jest do wszystkiego to ...
Osobiście na lato mam Brubeck'a i zwłaszcza dół na lato się dobrze sprawdza, bo wcale nie jest dużo cieplej niż w samych tex'ach a nie klei mi się wszystko do nóg i nie czuję jak mi pot po ... się leje.
Na okres jesienno-zimowy mam komplet powiedzmy "marciarski" kupiony w GO Sport trochę grubszy niż Brubeck no i do tego dochodzą jeszcze podpinki ocieplające do kurtki i spodni.

Do tego również kilka kominiarek w zależności od temperatury od szmacianej na lato po polarową na zimę oraz 4 pary rękawic na różne temperatury.

Podkopnik - Pon 02 Gru, 2013

Ja ponowię pytanie. Używa ktoś na moto bielizny z dodatkiem wełny merynosów???
Jak na przykłąd

Brubeck extreme merino lub

http://allegro.pl/spodnie...3687015755.html

SPAIO Merino W01???

http://allegro.pl/spodnie...3737966338.html

Konretniej chce kupić same getry. Próbuje znaleźć jakieś testy ale tak naprawdę znajduję opinie tylko tych którzy uprawiają jakąś aktywność typu jazda na rowerze bieganie itp co dla mnie jest nieprzydatne bo nie zalezy mi na dobrym odprowadzaniu potu tylko na tym zeby to grzało. Nikt nie jeździ w czymś takim???

RedShadow - Wto 03 Gru, 2013

Posprzątałem całość bo się straszny spam zrobił ;)
gacek778 - Sro 04 Gru, 2013

Dolon napisał/a:
Yaszczi - dla mnie to stereotyp który należy zwalczać. Póki co, to polska imporuje chińskie motocykle, skutery - nie na odwrót,(oczywiście pomijając gówno w sklepach ze wszystkim za dwa złote). Jest takie pojęcie "efekt snoba" to tak apropos polskich marek sprzedających swe produkty za cenę...wygórowaną.

Jak dobrze poszukasz to na forum też efekt snoba znajdziesz :rotfl:
Ludzie myślą że jak kupią coś droższego, "markowego", bardziej rozreklamowanego w motocyklowych periodykach będą bezpieczniejsi i co najważniejsze bardziej modni.
Frajerstwo często rośnie wprostproporcjonalnie z zarobkami a że w dzisiejszych czasach ludzie mają pieniądze....
Wszystko się teraz robi w chinach, stety lub niestety i to o niczym nie świadczy. Nawet chińskie pojazdy nie są takie złe jakby tego niektórzy chcieli (vide Junak czy nawet Zipp).
Jeżeli coś jest dobre to jest poprostu dobre, bez względu na to jakiej jest marki i gdzie jest robione. Akurat produkty z Lidla są bardzo zadowalającej jakości.

Właśnie zerkam na swoje gacie i faktycznie jest tu podany "skład".
62% Poliamid, 29% Polyester, 9% Elastan
Czyli z tego co rozumiem to są raczej gatki na cieplejsze dni (w lecie nawet nie wpadło mi do głowy w tym jeździć).
Ciekawe czy jakbym kupił 100% poliester byłaby faktycznie jakaś wyraźna różnica. W tych kiedyś jechałem bodaj w lutym w małą trasę z 90 km ale było bardzo zimno i od tego czasu sobie odpuściłem jazdę o takiej porze roku.

Dolon - Sro 04 Gru, 2013

Polyamid, poliester...ciekawe które to bawełna? A tak apropos sobotniej lidlowskiej promocji, cena nie jest aż tak promocyjna, mam nadzieję, że kryje się za tym w miarę przyzwoita jakość. Z tego co wyczytałem, mądrzejsi ode mnie radzą - wystrzegać się bawełny!
GSadmirer - Pią 06 Gru, 2013

poliester faktycznie bardziej chyba na koszulkę sportową, mam takie śliskie z tego, "w noge" jak najbardziej można

no i o dłoniach tez wypada pomysleć, jazda w sportowych w zimie, po chwili powoduje usztywnienie grabi ala zombie :P

nie do końca jestem zadowolony z serii brubecka
moja pierwsza od nich był t-shirt body dry, "był" ponieważ po niespełna 3 sezonach został wyrzucony. Po zastosowaniu antyperspirantu materiał stwardniał pod pachami... Może producenci wyznaja zasade po co się psikać dezodorantem ;) No i faktycznie zapach pozostawiał wiele do życzenia, gdzie w innych ciuch nie występował.

Ostatni dosyć świeży nabytek to Cooler dla motonitów. Z minusów dałby mu możliwość łatwego uszkodzenia mechanicznego/przetarcia. Pod moim lewym ochraniaczem na ramieniu coś najwidoczniej haczy, chociaz tego nie czuje, i lewa czesc bluzy jest już ładnie zmechacona. Co do potu, to po dłuższej zabawie występuję on w znanych nam miejscach, a najgorsze że materiał długo go trzyma :kwasny:

jak upały naprawdę walneły to może tego nie odczuwałem, ale po zdjęciu cały doł pleców na koszulce widoczna plama

co do plusów rzeczywiscie, spodnie sprawuje sie b.dobrze i gacie raczej nie pływają

może czas na Rukke lub Dajnejzej :P

Podkopnik - Pią 20 Gru, 2013

A ja zakupiłem getry brubeck extreme merino za 150zł i zwróciłem po kilku dniach bo ta cała wełna merynosów nic mi nie dała. Zreszta getry bardzo cienkie i zbyt dziurawe jak dla mnie. Nie polecam. Na głupi chłopski rozum jak coś ma grzać to raczej nie powinno być tak utkane.
Dolon - Pią 20 Gru, 2013

Łatwo można dać się ponieść. W końcu jeżeli ktoś nie ma zamiaru uczestniczyć w "ELEFANTENTREFFEN" to nie ma sensu wydwać grubej kasy. Zaczekać, uzbierać jeszcze cztery stówy na kalesony? Bez sensu, moim zdaniem należy wspierać tanich producentów/dystrybutorów. Oczywiście tanich produkujących dobry produkt. Jak wam się zdaje kokgo latwiej wydoić... bogatego niemca czy biednego polaka? Który jesty frajerem? (bez urazy) Zresztą temat/tytuł "Lidl jest tani" mówi sam za siebie.
Piotras_5 - Pią 20 Gru, 2013

Akurat w Lidlu trafiają się dobre rzeczy, które są tanie... :niepewny:
tmi - Pią 20 Gru, 2013

GSadmirer napisał/a:
[...]

Ostatni dosyć świeży nabytek to Cooler dla motonitów. Z minusów dałby mu możliwość łatwego uszkodzenia mechanicznego/przetarcia. Pod moim lewym ochraniaczem na ramieniu coś najwidoczniej haczy, chociaz tego nie czuje, i lewa czesc bluzy jest już ładnie zmechacona. Co do potu, to po dłuższej zabawie występuję on w znanych nam miejscach, a najgorsze że materiał długo go trzyma :kwasny:

jak upały naprawdę walneły to może tego nie odczuwałem, ale po zdjęciu cały doł pleców na koszulce widoczna plama

co do plusów rzeczywiscie, spodnie sprawuje sie b.dobrze i gacie raczej nie pływają

[...]


Mam te getry chyba od 3 sezonów i sobie chwalę, faktycznie są delikatne i trzeba uważać żeby nie przetrzeć ale to normalne.

Podkopnik napisał/a:
A ja zakupiłem getry brubeck extreme merino za 150zł i zwróciłem po kilku dniach bo ta cała wełna merynosów nic mi nie dała. Zreszta getry bardzo cienkie i zbyt dziurawe jak dla mnie. Nie polecam. Na głupi chłopski rozum jak coś ma grzać to raczej nie powinno być tak utkane.


Dobrze wiedzieć żeby tego nie kupować. Czyli jak zimno to po tradycyjnemu - na cebulkę. A jak bardzo zimno to najlepsza jest gruba warstwa wierzchnia z szkła i metalu czyli samochód, a nie motocykl.

Dolon - Pią 20 Gru, 2013

Piotras - ująłeś to w jednym,krótkim zdaniu <brawo>
Semy - Sob 14 Cze, 2014

A czy ktoś z tu obecnych miał przyjemność z czymś takim jak bielizna termoaktywna już z ochraniaczami?
Bo tak sobie przeglądałem szafę i stwierdziłem że genialne by było połączenie tych dwóch ochron tak że można by na to ubrać dowolny ciuch i była by zapewniona nie mała ochrona. Wiadomo że to nie skóra czy jensy z kewlarem ale jednak lepsze takie coś niż szorty i adidaski ;)

sziwu - Sob 14 Cze, 2014

Semy, jeśli myślisz o doszyciu ochraniaczy do bielizny termoaktywnej to czysto teoretycznie nie będzie to raczej najlepszy pomysł. Bielizna termoaktywna jest bardzo elastyczna i rozciągliwa a wszelki kontakt z nawierzchnią mógłby przemieścić ochraniacze a więc nie spełniało by to funkcji ochronnej. Nie mniej jednak pomysł ciekawy :)
Semy - Sob 14 Cze, 2014

sziwu napisał/a:
Semy, jeśli myślisz o doszyciu ochraniaczy do bielizny termoaktywnej


nie myśle o tym bo tak jak powiedziałeś - to by wramach domowego pomysłu nie udało by się. Bardziej myślałem o już takich gotowych produktach które zostały zaprojektowane i uszyte już wraz z tymi ochraniaczami.

pawulon40 - Sro 13 Sie, 2014

Mam z Lidla 2 kpl 2 rok spoko jestem zadowolony :) ;) :moto:
zimny - Pią 26 Gru, 2014

Z ochraniaczami to nie widziałem takiej.
pawulon40 - Pią 02 Sty, 2015

zimny z ochaniaczami :rotfl: bielizna termo :D
ryba93sr - Czw 19 Lis, 2015

Decathlon gacie i koszulka wed'ze kpl 50zl listopad jezdzony bez marzniecia
pawulon40 - Nie 22 Lis, 2015

Koledzy i koleżanki , teraz w Jula 25 zł , podobno ostatni dzień promocji :)
maneq - Czw 28 Kwi, 2016

Dość duży odkop, przeczytałem wszystko i nie znalazłem odpowiedzi na jedno pytanie:
czy Brubeck Cooler da radę w temp jesiennych/wiosennych (ok 10C) jako odzież chroniąca przed wiatrem?
Który model Cooler lub Dirt jest lepszy na cały rok?

tmi - Pią 29 Kwi, 2016

Co? odzież termo chłodząca przed wiatrem? chyba pomyliłeś z windstopperem.

Cooler jest świetny, używam od 2009 roku spodni przez cały rok i są świetne, nie przypominam sobie żadnego wyjazdu na moto bez tego elementu bo takiego po prosut nie było.

Dirt to szmata nie warta nawet złamanego grosza.

lukrecja - Czw 07 Lip, 2016

Ja też bym potrzebował jakiejś dobrej sprawdzonej odzieży termoaktywnej do sportu.
Veth - Wto 12 Lip, 2016

Ja już tylko Under Armour. Testowalem brubecka, nike, crivit z lidla. Mam bluzkę chłodząca jedną a drugą ciepłą na jesień i wiosne. Rewelacja. Kominiarke też mam z tej firmy. Nie wyobrażam już sobie jazdy bez niej. Nowe rzeczy wypadają dosyć drogo na tle np. Brubecka, ale polecam sklep emetka.pl gdzie sprzedają używane termoaktywki UA. Można wyrwać w dobrym stanie za grosze. Mam też koszulkę z krótkim rękawem którą używałem do gry w tenisa stołowego. Spisała się :) . Polecam serie compression. Prawde piszą że jest jak druga skóra. Tata jeździ w fitted - też jest ok.
materel - Sro 20 Lip, 2016

Ja ostatnio kupiłem w Lidlu koszulki i spodenki funkcyjne i nie zauważyłem żeby to cokolwiek dało.
Mordkaaa - Sro 20 Lip, 2016

Czy jest jakas inna odziez chlodzaca niz Burbeck Cooler ? Bo nic nie znalazlem :/
tmi - Sob 23 Lip, 2016

Cytat:
gdzie sprzedają używane termoaktywki UA

Jak można zakładać po kimś bieliznę? majtki też używane? :D bez jaj, albo dosłownie z jajami po kimś hahaha.

A ja przestałem używać odzieży termoaktywnej teraz latem, odkąd latam w skórze A* jest zbędna, obie części stroju mają wewnętrzną przyjemną siateczkę czy co to tam jest i szczerze mówiąc to nawet w ciepłe dni bez odziezy termo w tym ubraniu czuję się lepiej niż w teksach i odzieży termo pod nią (brubeck cooler).

Veth - Wto 26 Lip, 2016

tmi, pralka i po problemie. :D

Możesz zarzucić linkiem do kombiaka?

tarsifal - Sro 27 Lip, 2016

Ja mam bieliznę sesto senso i bardzo dobrze się spisuje w codziennym użytkowaniu na motocyklu, także jak ktoś szuka dobrej bielizny to warto sprawdzić.
clash - Sro 27 Lip, 2016

tmi napisał/a:
Cytat:
gdzie sprzedają używane termoaktywki UA

Jak można zakładać po kimś bieliznę? majtki też używane? :D bez jaj, albo dosłownie z jajami po kimś hahaha.

A ja przestałem używać odzieży termoaktywnej teraz latem, odkąd latam w skórze A* jest zbędna, obie części stroju mają wewnętrzną przyjemną siateczkę czy co to tam jest i szczerze mówiąc to nawet w ciepłe dni bez odziezy termo w tym ubraniu czuję się lepiej niż w teksach i odzieży termo pod nią (brubeck cooler).


Zgadzam się, równiez nie wiem jak można zakładać używaną bielizne :zdziwko: Rozumiem ubrania, samemu zdarzyło mi się kupić spodnie motocyklowe w ciucholandzie i jakieś koszulki, ale nie bielizne :P

Mordkaaa - Sro 27 Lip, 2016

Chyba zalezy od czlowieka, ja spodni z niepewnego zrodla bym nie ubral :D bo nw ile razy ktos mial w nich sytuacje podbramkowa albo rozwolnienie :P

Edit: ta bielizna sesto cos tam, to jest chlodzaca ?

tmi - Nie 31 Lip, 2016

Veth napisał/a:
Możesz zarzucić linkiem do kombiaka?

Spodnie Track 2015 i kurtka GP-R.

Już przestałem wierzyć w cudowne właściwości chłodzące bielizny.
Ostatnio jak był konkretny upał to chłodno mi było w samochodzie z klimatyzacją, a na motocyklu jeździłem w T-shircie i krótkich spodenkach bez rękawiczek i było po prostu za gorąco nawet wtedy.
Normalne temperatury czy nawet gorąca to skóra spisuje sie bardzo dobrze, ale akurat moja ma sporo wstawek z materiału rozciąglowego z dodatkiem kevlaru i to jest fajnie przewiewne. Jak zimno to pod spód bielizna termo z windstopperem.

Arcisz - Nie 31 Lip, 2016

Ja kupiłem termo Spido, i mogę polecić z czystym sumieniem (a teraz na zlocie gadałem, to i Andy i Podkopnik polecają również)
Podkopnik - Nie 31 Lip, 2016

Arcisz ustaliliśmy że to Spaio :) Owszem polecam kominiarkę katuję już 3 sezon i jest jak nówka, gdzie brubeck po jednym sezonie zaczął się rozciągać a po trzech nadawał się na szmaty :)
pawulon40 - Czw 30 Mar, 2017

Ja mam bieliznę z Lidla drugi rok , jak się pojawi na wiosnę kupię 2 kpl. nie jest może markowa ale spisuje się dobrze Polecam :)
Xeno - Pią 08 Gru, 2017

Spotkaliście się może z produktami firmy Redline Outlast .

CODA zachwala ale nie znam nikogo kto by tego używał.
Przymierzam się do zakupu i zastanawiam czy warto?

pawulon40 - Nie 17 Gru, 2017

Xeno ceny troszeczkę dziwne , jak chcesz górną półkę to co innego np. brubekerek lub norfejsik , napisałem specjalnie tak bez reklamy :)
Xeno - Pon 05 Mar, 2018

Mikołaj się domyślił co chciałem i dostałem koszulkę z długim rękawem jw. ;)
Już niedługo sprawdzę czy warta swojej ceny

pawulon40 - Czw 08 Mar, 2018

Miłego użytkowania i zadowolenia :) ;)
monikab - Nie 01 Maj, 2022
Temat postu: Bielizna termoaktywna
Podpowiedzcie proszę jaka jest różnica między Brubeck DRY, a Brubeck Cooler. Chcę kupić mężowi na urodziny bluzę i kalesony na motor, ale nie wiem, który wybrać. Różnica w cenie jest spora. Nie chciałabym przepłacić, bo się na tym nie znam, ale też nie chciałabym kupić czegoś, co wciśnie do szafy i powie, że to g....o. DRY kosztuje 260 zł, a Cooler prawie 350 zł

https://www.bieliznadlaro...beck-dry-l.html

https://www.bieliznadlaro...ocyklowa-l.html

Będę wdzięczna za pomoc

Pozdrawiam

Monika

brat Łełka - Pon 02 Maj, 2022

Czesc

Jedna jest letnia chlodzaca. Niestety nie podpowiem czy to chlodzenie rzeczywiscie super dziala, wewnetrzny Janusz zabrania mi kupowac tak drogie ciuchy. Jesli sie na nia zdecydujesz, to odpusc kalesony, w lecie sa zbedne.
Druga jest na teraz - poczatek/koniec sezonu. Tutaj kalesony moga miec sens, zwlaszcza wieczorem, czy w dluzsza trase. Oczywiscie zalezy w jakich spodniach jezdzi

Osobiscie kupilbym zwykla uniwersalna sportowa koszulke ktora skutecznie odprowadza pot. Ale skoro chcesz sie wykosztowac to z tych dwoch wybralbym wersje letnia (tylko koszulka)

BociekPL - Pon 02 Maj, 2022

brat Łełka, Ciekawe obserwacje opisałeś. Ja dodam jeszcze że w lecie nigdy jeszcze tak nie zmarzłem jak w zwykłej białej koszulce za 10 pln.
Na niższe temperatury świetnie sprawuje się: Bielizna Termiczna Helikon Level 2

brat Łełka - Pon 02 Maj, 2022

Sorki, poprawka: "Osobiscie kupilbym zwykla uniwersalna sportowa termoaktywna koszulke..." - Myslalem ze oczywiste ;)
"Zwykla uniwersalna" w sensie ze za 50-100pln, a nie 200

Exodus - Pią 06 Maj, 2022

Ja od siebie dorzucę, że jak tylko zakładam ciuchy motocyklowe (tekstylia) to zawsze pod spód idzie termoaktywny komplet. W lecie same motospodnie potrafią być dość nieprzyjemne od środka, więc tutaj dodatkowa warstwa się przydaje - a jeżeli nie jest to komplet narciarski to nawet nie grzeje dodatkowo :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group