.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Kombinezon

KaRToN - Pią 13 Lut, 2009
Temat postu: Kombinezon
Witam, planuje zakup kombinezonu na ten sezon i znalazłem ciekawy kombinezon, w miarę przystępnej cenie firmy Metro.



Kombinezon metro

Co sądzicie o tym kombinezonie, opłaca się zainwestować?
Ma ktoś może taki..? Co powiecie o firmie...?

proszę o wypowiedzi :)

majkelmu - Pią 13 Lut, 2009

no właśnie podłanczam się do pytania o firmę? ;) Miał ktoś z nią coś do czynienia? bo właśnie miałem na oku buty firmy Metro, ale nie mogłem nigdzie znaleźć bliższych informacji :(
Noriad - Pią 13 Lut, 2009



Rękawiczki



Kurtka i spodnie

Myślę że da to jakiś pogląd na temat firmy =]

P.S. dzięki za edycję posta ;)

Lemon - Pią 13 Lut, 2009



:/
nie powiem ale wygląda to jak w kurtałkach skajowych z lat 70-tych

hubertgontarz - Pią 13 Lut, 2009

A nie lepiej:
http://www.allegro.pl/sea...=Mozilla-search

Zechowany - Pią 13 Lut, 2009

hubertgontarz, w pelni sie zgadzam cena przystepna choc firmy szczerze nie znam ale laik jestem wiec mam prawo :)
ghostrider - Pią 13 Lut, 2009

Jeśli chodzi o Tschul'a - słyszałem same dobre opinie, jeśli chodzi o ten produkt, w tym przedziale cenowym ;) Sam prawdopodobnie kupię kombi tej firmy.
Podkopnik - Pią 13 Lut, 2009

Szczerze powiedziawszy to zbyt przekonujaco nie wyglada to kombi i w ogole firma. Ja wole sprawdzone produkty. Tak jak koledzy zaproponowali Tschula lepiej cos z tego wybierzcie no chyba ze bardzo byscie chcieli przetestowac to METRO :hyhy:
Plaster - Sob 14 Lut, 2009

hmm... zastanawiam sie tylko po co Wam kombi na motocykle typu GS?? przeciez to takie niepraktyczne, no chyba ze ktos smiga po torze :)
Podkopnik - Sob 14 Lut, 2009

No własnie z takim garbikiem to troche nienaturalnie bedzie wyglaądało :wstyd:

Ale jak kto woli..... :P

ghostrider - Sob 14 Lut, 2009

Jeśli o mnie chodzi, po prostu wolę skórę i lepiej się w niej czuje na moto. Tekstylia mi jakoś nie podchodzi. A miałem do czynienia z tym i z tym ;)
Plaster - Sob 14 Lut, 2009

ghostrider napisał/a:
Jeśli o mnie chodzi, po prostu wolę skórę i lepiej się w niej czuje na moto. Tekstylia mi jakoś nie podchodzi. A miałem do czynienia z tym i z tym ;)
ale przeciez sa dostepne dwuczesciowe komplety skorzane, ktore wygladaja o niebo lepiej i w codziennym uzytkowaniu nie sa tak uciazliwe jak kombi ;)
ghostrider - Sob 14 Lut, 2009

No tak tak, właśnie mówię o dwuczęściowym kombi, jednoczęściowy znajduje zastosowanie tylko na torze.

A co do wyglądu motocyklisty wdzianego w skórę na Gs'ie - jak ktoś chce ładnie wyglądać to niech kupuje to co piękne :niepewny: , liczy się komfort kierowcy a nie wygląd.

k2 - Sob 14 Lut, 2009

ghostrider napisał/a:
liczy się komfort kierowcy a nie wygląd.


każdy ma swoje zdanie - ale mam wątpliwości co do komfortu ....
IMO to tak jak by ubrać się w kompletny strój hokejowy gdy się chce pojeździć z laską w niedzielę na łyżwach,
aaaa taki przykład przyszedł mi do głowy.
Nie twierdzę że kombiki są złe, mają swoje przeznaczenie. A wygodne , na dłuższą metę, są ubrania szyte w inny sposób.
...... oczywiście każdy chwali to co ma , i co mu się podoba - ale aspekty użytkowe to "inna inszość" ..

Zechowany - Sob 14 Lut, 2009

Tak mowicie o wygladzie i konforcie a ja mysle ze skora jest bezpieczniejsza bo mniej podatna na scieranie w razie nie daj bog slizgu. Tekstylia chyba nie sa tak mocne ale pewnie wygodniejsze. Wszystko ma plusy i minusy.
Infanati - Sob 14 Lut, 2009

Tu ja się nie zgodzę, teksy są również bardzo wytrzymałe, chłopak jechał kilka metrów po asfalcie na tyłku, po tym jak mu BM-ka wymusiła, efekt - moto z rysami i wgniotkami na zbiorniku, kask porysowany od przodu do samego tyłu, a po spodniach i kurtce nie widać żadnej różnicy ;)

Osobiście lubię i skórę i teksy, jednak teraz wolę jeździć w teksach. Już o dwuczęściowości nie wspomnę, bo wiadomo kobitki mają inaczej :P

Inku - Sob 14 Lut, 2009

Plaster napisał/a:
hmm... zastanawiam sie tylko po co Wam kombi na motocykle typu GS?? przeciez to takie niepraktyczne, no chyba ze ktos smiga po torze :)

Plaster napisał/a:

ale przeciez sa dostepne dwuczesciowe komplety skorzane, ktore wygladaja o niebo lepiej i w codziennym uzytkowaniu nie sa tak uciazliwe jak kombi ;)


Plaster, proszę zdefiniuj co to jest kombi bo pogubiłem się? :zdziwko: Czy według Ciebie kombinezon to tylko jednoczęściowe wdzianko, bo nie łapię?

Podkopnik - Sob 14 Lut, 2009

Inku napisał/a:
Plaster, proszę zdefiniuj co to jest kombi bo pogubiłem się? :zdziwko: Czy według Ciebie kombinezon to tylko jednoczęściowe wdzianko, bo nie łapię?


Kombinezon - jednoczęściowe ubranie, będące połączeniem bluzy ze spodniami, najczęściej pełniące funkcję ubrania roboczego lub sportowego. Może być również ubiorem narciarskim.

Źródło Wikipedia ;)

Plaster - Sob 14 Lut, 2009

no wlasnie tak jak napisal Podkopnik :)
slowo kombinezon zawsze kojarzylo mi sie z ubiorem jednoczesciowym.

Lemon - Sob 14 Lut, 2009

Plaster napisał/a:
slowo kombinezon zawsze kojarzylo mi sie z ubiorem jednoczesciowym.

ale w rozumieniu użytkowym a nie technologicznym ;)

bo taki 2-czesciowy- po spięciu- też jest kombinezonem
;)

Inku - Sob 14 Lut, 2009

:szok: :szok: :szok:

Nie żebym się czepiał ale ustrojstwo które składa się z kurtki i spodni jest kombinezonem. Kombinezony dzielimy na jednoczęściowe i dwuczęściowe. I tak to opisuje każdy producent ciuchów jak i sprzedawcy:

Kategoria kombinezony dwuczęściowe:
http://www.moto-akcesoria...72a8d09ae0e6796

Na stonce louisa wchodzisz na lederkombis i jest wdzianko składające się ze spodni i kurtki zwane kombinezonem - dwuczęściowym :wstyd:

http://www.louis.de/_40a2....php?topic=list

majkelmu - Nie 15 Lut, 2009

miało być o kombinezonie i o firmie METRO, a zrobiła sie debata na temat co to jest kombinezon, co jest kombinezonem a co nie :przestraszony: Tak więc czy miał ktoś wcześniej do czynienia z tą firmą? :oczami:
Plaster - Nie 15 Lut, 2009

Lemon napisał/a:
...bo taki 2-czesciowy- po spięciu- też jest kombinezonem ;)

taak?? to taki dwuczesciowy tekstylny tez nazywasz kombinezonem?? :hyhy:
ps. proponuje zakonczyc temat bo spieramy sie o blachostki i kto jak co nazywa. jescze troche to zrobimy ankiete - co rozumiecie przez slowo KOMBINEZON? :P :P

Lemon - Nie 15 Lut, 2009

Inku napisał/a:
Nie żebym się czepiał ale ustrojstwo które składa się z kurtki i spodni jest kombinezonem.

no i to tez napisałem :]
nie ma znaczenia z ilu części z fabryki to "coś" wychodzi- jeśli można to spiąć i może wystąpić w jednej cżęści to jest to kombiak- right?


Plaster napisał/a:
to taki dwuczesciowy tekstylny tez nazywasz kombinezonem??

wiesz.. gumowy, przeciwdeszczowy też jest w jakimś sensie kombinezonem ;)

baylando - Pią 06 Mar, 2009

ja kupiłem kombinezon firmy dainese używany był na torze ma 2 lub 3 lata w stanie zadowalającym (troche starte protektory na kolanach) ale to można dopkupic dałem 600zl po znajomości ale normalnie sprzedają je po 800 (są też tańsze zależy od stanu) jestem w 100% zadowolony w życiu bym go nie zamienił na jakiś chiński nowy, jak na mój gust to z firmy gpmoto czy innych takich to można kupic najwyżej pas nerkowy albo siatkę na kask jak ktoś jest zainteresowany to zrobię zdjęcia i wrzucę
konradfwax - Pon 28 Gru, 2009

http://www.4bikes.pl/prod...roducts_id=3645 co sadzicie o tym kombiaku GRID RS-235 ?? ?
mr0zd - Pon 28 Gru, 2009

To jakaś nowa firma na rynku, wiele powiedzieć na razie o niej się nie da.
Lemon - Pon 28 Gru, 2009

dlatego kupuj, testuj i opinie rzucaj w świat.. do odwaznych świat nalezy :)
mr0zd - Pon 28 Gru, 2009

A jak będzie niewypał Lemon zwraca "pieniądze"
RedShadow - Pon 28 Gru, 2009

O tym kombinezonie mogę powiedzieć tyle że jest nagrodą w konkursie w Motocyklu ;)

A tak poza tym to chyba jednak wziąłbym sprawdzonego Tschula i jeszcze 500 zł zostanie w kieszeni, ew. sprawdzone są też kombinezony 4SR, w podobnej cenie.

kermit88 - Sob 30 Sty, 2010

Kupując kurtkę i spodnie ozone (za ok 600zł) nie miałem zbytnio pojęcia na temat ubrań motocyklowych. Teraz naczytałem się różnych postów i artykułów i wiem ze ciuchy z taką kasę to raczej pomyłka. Chodzi mi cały czas po głowie myśl żeby kupić coś z wyższej półki. Ale sam nie wiem co będzie lepsze kombi skórzane czy tekstylne. Zależy mi na wysokim poziomie bezpieczeństwa, kurtki tekstylne w przeciwieństwie do skóry ponoć szybko się rozdzierają przy kontakcie z asfaltem, znowu w skórze jest zimno w chłodne dni (a jestem raczej zmarzluchem). Czy kombinezon tschul 727 za 1100zł byłby ok http://allegro.pl/item900...ly_kolory.html. czy za taką kasę nie ma co liczyć na dobre kombi, jeśli nie to czy do 2000zł kupie coś z wyższej półki (ale nie najwyższej). I jeszcze sprawa rozmiaru kombi. Z tego co parzyłeem to większość kombinezonów zaczyna się od rozmiaru 48(M) a ja jestem niski i raczej pasują na mnie ciuchy 46(S). Są kombinezony w rozmiarze S, czy mój wzrost przekreśla możliwość kupna kombinezonu?
Kuraś - Nie 31 Sty, 2010

jak ogarniasz troche ebaya to sciagni z niemiec sobie kombi tschula, mnie 612zl chyba kosztowalo (oddzielnie kurtka i spodnie)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group