.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Kurtka na motocykl

Lemon - Nie 13 Kwi, 2008
Temat postu: Kurtka na motocykl
Dobry..!
Nie widziałem jeszcze takiego wątku, więc myślę, że fajnie byłoby coś takiego przedstawić- można chwalić/odradzać zakup sprzętu, ciuchów etc.

Jako pierwszy ciuch na test poszła kurtka znanej i lubianej wsród motocyklistów firmy Büse, model Locarno.
Początkowo planowałem zakup czarnej w niebieskimi wstawkami, jednak po telefonach i mailach do róznych sprzedawców/dystrybutorów okazało się, że na 2008 Büse już nie przewiduje takowej :/
Trza było więc brać czarną bez wstawek.

Żeby nie było "na sucho"- sprawa rozchodzi się o ten towar:

http://www.moto-drom.de/bilder/120.jpg
Cytat:
-wykonane: 80% polyester, 18% polyamid, 2% inne materiały
-podszewka 100% polyester
-stosowane materiały: tekstylne wstawki, Dobby Nylon, membrana oddychająca i wodoszczelna (szyta metodą "Z")
-lekka, oddychająca, siateczkowa podszewka poprawiająca komfort jazdy
-wyjmowane ochraniacze zgodne ze standardem CE na łokciach i barkach
-odpinana podpinka na plecach
-elementy odblaskowe
-wodoszczelna i wiatroszczelna, ale dzięki membranie oddychające
-odpinana podszewka ocieplająca
-7 kieszeni
-zamek umozliwiający łączenie kurtki ze spodniami


Pierwsze wrażenie to, dla laika jakim jestem, "Ale cholerstwo cieżkie" (mierzone na wadze elektronicznej-3,2 kilo :] ) Myślę "nieźle"
Ale dalej, otwieramy. Pierwsza uwaga skupia się na bardzo ładnie wykonanych zapieciach- solidne, z 'zakładeczkami' uniemożliwiającymi wlanie wody do środka podczas mocnego deszczu.


7 kieszonek na wszelkie niezbędne 'pierdołki'- równeiż z zakładeczkami


Podpinkę można bardzo szybko odpiąć rozsuwając zamek na plecach oraz rozpinając po 2 guziki w rękawach. (niestety te guziki przy zakładaniu rękawić troszkę uwierają- trzeba bedzie się przyzwyczaić).


Oglądając tą kutreczkę w internecie obawiałem się jedynie jak producent rozwiąże sprawę 'podgardla?' (nie wiem jak to nazwać :oops: ) miejsce w którym szyja styka się z kutrką. Przy tak twardym materiale obawiałem się, że jazda w cieplejsze dni, bez kołnierza, będzie męczarnią dla gardła- i tu zostałem mile zaskoczony. Na samym kołnierzu i na zapince pod gardłem wszysty został bardzo delikatny materiał- nie ma bata by cokolwiek obtarło.


Zarówno na plecach, łokciach jak i barkach zamontowane zostały ochraniacze z twardej, aczkolwiek elastycznej gąbki






Teraz może troszkę o zachowaniu w różnych warunkach atmosferycznych.
Wczoraj w Poznaniu otwarcie sezonu :/ pogoda niestety nie dopisała (tzn do testu idealna :lol: ) 30 km przejechanych w nieładnej pogodzie- wiatr i przejsciowy deszcz nie zrobiły na mnie wrażenia. Miałem na sobie jedynie bluzkę z bawelno-lycry z długim rekawem. Oczywiście suchutko, cieplutko.

Dziś dla odmiany słoneczko i ciepełko. Pod kurtką ta sama wspomniana bluzka. W czasie jazdy odczuwalne ciepło- bardzo przyjemnie dzieki czterem otwieranym na zamek otworom "Air Flow system" (2 mniejsze z przodu i 2 większe na plecach) Podczas krótkiej pieszej przechadzki jedynie troszkę cieplej się zrobiło, ale rozpiecie załatwiło sprawę.

Podsumowywujac- znakomity zakup dla lubiących troszkę dłuższe kurtki- co najwazniejsze pas nerkowy idealnie pasuje pod nią- nie ma problemów z ochrnaiaczem na plecy- tzn nic nie zachodzi na siebie i nie ma wrażenia że jest gdzieś za grubo.

Cena w polskich sklepach nie jest zbyt przyjazna (circa 530pln), dlatego zdecydowałem się na zakup u naszych zachodnich sasiadów. Obecnie są tam duże wyprzedaże i kurteczkę tą z zeszłoroczną ceną 129ojro udało mi się zakupić za 79,95 :] (około 280pln+ 70przesyłka/przelew)


Jednym słowem
Highly recommended :D

Yarccom - Pon 14 Kwi, 2008

Widze z fotek że krtka bliżniaczo podobna do mojej Modeki i pod wzgledem wykonania podpinek ochraniaczy i samego wykończenia

co do zółwia dodatkowego
niestety jak w nim jezdze nie moge spiąć kurtki ze spodniami przy pasie nerkowym nie robi to różnicy ale tak mam u siebie

planujemy kupić dla młodej spodnie Buse Lago mam nadzieje że bedzie z bich tak samo zadowolona jak Ty z kurtki


BTW 530 zł za tak wykonaną kurtkę nie uwazam że to duzo

Lemon - Pon 14 Kwi, 2008

Yarccom napisał/a:
BTW 530 zł za tak wykonaną kurtkę nie uwazam że to duzo

ja również.. gdybym przez przypadek nie trafił na niemieckiej stronce to bym i tak kupił i nie narzekał.

"nieprzyjazna" napisałem tylko w kontekście cen w Reichu ;)
blisko połowa ceny w kraju :)

spodenki przetetestuje jak zamówię do kompletu Locarno- Lago w kraju są chyba stówkę tańsze, ale nie mają dodatkowych kieszeni oraz tylnich rozcięć ułatwiających zakładanie butów.

GSadmirer - Wto 15 Kwi, 2008

Lemon napisał/a:

"nieprzyjazna" napisałem tylko w kontekście cen w Reichu ;)
blisko połowa ceny w kraju :)


Kurna i tak ze wszystkim w tym kraju. Ceny jak nie takie same to wyzsze, ze identyczne artykuly, a pensja w gora za hmm! Dobra przestaje pitolic, bo zamieniam sie we wlasnego starego/

jaras678 - Wto 25 Lis, 2008
Temat postu: Tania kurtka
dopiero zaczynam przygode z motocyklem i mysle o taniej kurtce bo jak narazie nie mam kasy na dobra i droga
co byscie polecili za mala kase?

matoshiba - Wto 25 Lis, 2008

Szczerze to polecam trochę poczekać i kopic coś dobrego a jeśli już naprawdę chcesz to popatrz na np.retbike.pl ja kupowałem z tam kurtkę z wyprzedaży cena ok wykonanie - jak na razie nie mam zastrzeżeń.zerknij tez na inter motors mają wyprzedaż.
k2 - Wto 25 Lis, 2008

przeszukać Alledrogo .....
pootietang - Wto 25 Lis, 2008

flm i probiker. niedawno w moto-akcesoria był cały kombinezon skórzany za 700zł. nie kupuj pseudo motocyklowych ciuchów lepiej troszkę dozbierać i w coś co chroni się ubrać.
Podkopnik - Wto 25 Lis, 2008

zgadzam sie z przedmowcami... zima dopiero sie zaczela masz jeszcze sporo czasu na zakup... a jezeli mozna wiedziec ile planujesz przeznaczyc na kurtalke???
ja po nowym roku takze bede kompletowal ubranko...

żunio - Sro 26 Lis, 2008

Najpierw określ sumę jaką możesz przeznaczyć na kurtkę.Dla kogoś 200zł będzie małą kwotą a dla innego 800zł.Przedział cenowy wacha się od 200 do 2.000 pln
Daro_ufo - Sro 26 Lis, 2008

Zgadzam się z żunio najpierw podaj ile możesz wydać na kurtkę a chłopaki Ci pomogą :P Pamiętaj o jednym.. NIGDY nie oszczędzaj na zdrowiu tzn kup w miarę dobry kask i dobrą kurtkę nawet jeżeli miałbyś wydać mniej na motocykl :!:
jaras678 - Sro 26 Lis, 2008

co do kasku to kupilem lazera model katana Jesli chodzi o kurtke to planuje wydac ok 250- 350 zl i do tego rekawiczki
matoshiba - Sro 26 Lis, 2008

http://www.retbike.pl/oferta/2/kolekcja_2008.html skórzane w takiej cenie odpadają ale tekstylne znajdziesz
Macieja - Sro 26 Lis, 2008

Nie mam dużego doświadczenia w ciuchach na moto, ale przed wakacjami miałem ten sam dylemat. Kupiłem RetSporta w Retbiku i nie żałuje. Na początku kilka luźnych nitek odpadło i miałem widmo rozpadnięcia kurtki w ciągu kilku tygodni. Ale później już nie było problemu. Przejechałem przez sezon 4tys. W lecie w upale, porozpinane wentylacje i wypięta podpinka, było oki, w listopadzie wpiąłem podpinkę i przyh 5 stopniach było cieplutko. Test wytrzymałościowy też przeszła z pozytywnym skutkiem. Uchroniła mnie od kilku otarć i od dziury w brzuchu od wysięgnika lusterka. Za tą cene co teraz są naprawdę warto. Zastanawiam się właśnie nad spodniami bo są za niecałe 300zł.
żunio - Czw 27 Lis, 2008

Opinie na temat kurtek są jak d..a, każdy ma swoją.Miałem taki dylemat rok temu.Szukałem pytałem,jeździłem,przymierzałem.Wniosek jaki mi się nasuną jest taki że jak byłem w slkepie z tekstyliami to je zachwalali,a jak byłem z asortymentem skórzanym to te były najlepsze.Fakt jest taki że skóra zawsze towarzyszyła motocyklistom,a tekstylia pojawiły się niedawno.Dla mnie skóra jest mocniejsza co się wiąże z bezpieczeństwem i lepiej wygląda,ale ktoś może mieć inne zdanie.Tekstylna jest o lżejsza i ma przewagę w ilości schowków-kieszeni.Ja kupiłem skórzaną Tschull i jestem zadowolony czy to słońce czy deszcz.W tej kwocie którą dysponujesz raczej kupisz tekstylną,chyba że używkę skóre.Albo kup za to co masz albo dozbieraj na coś mocniejszego.Masz na to całą zimę.Wybór należy do Ciebie.
Yarccom - Czw 27 Lis, 2008

żunio napisał/a:
Opinie na temat kurtek są jak d..a, każdy ma swoją


zgadza sie tym bardziej że czesto ktoś pisze że to jego pierwsza kurtka i nie ma żadnegop porównania :] Zresztą jak juz kupił lto waidomo że bedzie chwalił co ma narzekać że wtopił kasę

Macieja - Czw 27 Lis, 2008

Nie no słuchajcie bez przesady, jakieś porównanie mam, kumple jeżdżą w różnych kurtkach. Kupowali np. używki, albo wypasione kurtki. Jak bym nie był zadowolony, była by niewygodna czy do d..y to bym to napisał, to chyba oczywiste. Poza tym temat postu to "tania kurtka" więc wypowiadam się na ten temat bo posiadam taką.
Także pisanie, że czyjeś opinie są "do dupy" to lekki offtop. Każdy ma swoją opinie i się nią dzieli, po to chyba jest to forum??

A może się myle?

Podkopnik - Czw 27 Lis, 2008

Macieja napisał/a:
"do dupy"

ale to nie w tym sensie zle chyba zrozumiales:)

wracajac do tematu to Retbike rzeczywiscie robi tanie kurtki w niezlym wykonaniu. jak widac i slychac opinie sa zroznicowane ale w tych cenach nic lepszego nie kupisz. Chyba ze nazbierasz wiecej kasy i wtedy bedziesz mial wiekszy wybor.

Macieja - Czw 27 Lis, 2008

Podkopnik napisał/a:
ale to nie w tym sensie zle chyba zrozumiales:)

na jedno wychodzi.

Dokładnie, wydanych pieniędzy nie żałuję na Retbika, jakbym miał kupić teraz kurtkę w tej cenie to bym to samo wybrał.
Retsport jest krótką kurtką, niektórzy się boją że im po nerach będzie wiało. Mi się wydaje, że właśnie w dłuższe kurtki "podwiewa" i dostajesz po nerach, a taka krótka jest dopasowana Nigdy nie wiało mi w plecy chociaż nie nosze pasa nerkowego ani nie jeździłem w spodniach motocyklowych.
Ale to jest tylko moja opinia, wypowiadam się tylko w oparciu o swoje doświadczenia :zawstydzony:

jaras678 - Czw 27 Lis, 2008

tez zastanawiam sie nad kurtka z retbike bo nie sa droge i maja duzo pozytywnych opini
Zreszta niedawno kupilem motocykl i pewnie bedzie potrzebowal malego wkladu kasy ale to zostawie juz dobremu mechanikowi choc ciezko o takich u mnie w miescie :(
Mysle ze kurteczka za ok 300zl na poczatek jest dobra a za rok mozna myslec o czyms lepszym

Yarccom - Czw 27 Lis, 2008

a po co tak podchodzić do sprawy
w rok kurtka sie nie zepsuje ani z niej nie wyrośniesz

jak kupic to rtaz a lepsze
masz całą zime na zebranie kasy

jaras678 - Czw 27 Lis, 2008

u mnie listopad i grudzien to miesiace ktore strasznie ciagna kase
A co myslicie o takich modelach z retbike jak: retcomet, retclassic albo jak kolega poleca ret sport

Macieja - Czw 27 Lis, 2008

Ja kupowałem swoją kurtkę w Warszawie, przymierzałem różne i na początku zastanawiałem się nad retclassic ale nie leżała dobrze na mnie. Napewno jak będziesz jakąś kupował to nie przez neta tylko poprzymierzaj. Skończyło się, że kupiłem L-ke, a mierzyłem z innych rozmiarów XLki i były małe. To tak jak z kaskami, kurtka musi być dopasowana - wtedy będziesz z niej zadowolony.
Lemon - Czw 27 Lis, 2008

Macieja napisał/a:
To tak jak z kaskami, .... musi być dopasowana - wtedy będziesz z niej zadowolony.

przeczytałem "laskami" :rotfl:

ale święta prawda ;)

Macieja - Czw 27 Lis, 2008

Lemon napisał/a:

przeczytałem "laskami"


Wszystko sprowadza się do jednego :P

Yarccom - Pią 28 Lis, 2008

Macieja napisał/a:
Podkopnik napisał/a:
ale to nie w tym sensie zle chyba zrozumiales:)

na jedno wychodzi.

Dokładnie, wydanych pieniędzy nie żałuję na Retbika, jakbym miał kupić teraz kurtkę w tej cenie to bym to samo wybrał.
Retsport jest krótką kurtką, niektórzy się boją że im po nerach będzie wiało. Mi się wydaje, że właśnie w dłuższe kurtki "podwiewa" i dostajesz po nerach, a taka krótka jest dopasowana Nigdy nie wiało mi w plecy chociaż nie nosze pasa nerkowego ani nie jeździłem w spodniach motocyklowych.
Ale to jest tylko moja opinia, wypowiadam się tylko w oparciu o swoje doświadczenia :zawstydzony:


i po co te domniemania
ja miałem krótką kurtkę i jezdząc w jeansach waliło po plecach
teraz mam długa i juz widze że jest lepiej, samo to ze materiał siega do tyłka a nie do pasa wiec jak sie pochlisz dalej siega do połowy tyłka
kolejna rzecz mój model ma pas który spina tył kurki z przodem poprzez krocze a wiec nie ma szans by ci kurtkę podwiało

nie dodawajcie ideologii i tyle ...

masz 200-300 zł kup cos w tej cenie nie czekaj że ktoś Ci wyda opinie że jest zajebista a ciuchy uznanych firm to tylko podpucha i nie warte swojej ceny
albo poszukaj jakies firmowej używki teraz koniec sezonu pełno tego na allegro

mr0zd - Pią 28 Lis, 2008

Może po prostu źle spasowana była ta kurtka, dlatego tak podwiewało
Osa89 - Nie 30 Lis, 2008

Mam takie pytanko do was co sadzicie o tej skórze myślicie ,że jest dobrej jakości ??
Bo kumpel mi ostatnio mówił ,że prawdziwa skóra to od 2000 sie zaczyna ,a że takiej nie ma co kupować bo się szybko zniszczy .
http://www.4bikes.pl/prod...roducts_id=1534

mr0zd - Pon 01 Gru, 2008

Twój kumpel bzdury gada, jak najbardziej polecam tą alpinę
Podkopnik - Pon 01 Gru, 2008

sluchaj kolegi a w trampokach bedziech chodzil po sniegu ;] niech uzasadni dlaczego "prawdziwa" skora zaczyna sie powyzej 2 tys :P zapytaj go ciekawe co powie
Osa89 - Pon 01 Gru, 2008

On twierdzi ,że te droższe to mają 2 warstwy skóry ,a pomiedzynimi jest jeszcze jakiś materiał czy coś :P
cosinus - Pon 01 Gru, 2008

Czy ktoś ma jakieś zdanie co do takich producentów (np. kurtek) jak Mstyle i Adrenaline ?
Cenowo to są dość tanie marki ...

mr0zd - Pon 01 Gru, 2008

Słyszałem że Adrenaline dopiero wchodzi na rynek, rewelacji nie ma, ale jak na tą cenę to źle nie jest, o Mstyle nie słyszałem
kukaszr - Pon 01 Gru, 2008

ja dzis kupiłem świat motocykli i był tam katalog InterMotors Eleganckie kurtki motocyklowe zaczynają się od 209 złotych!!
Lemon - Pon 01 Gru, 2008

adrenaline=utika ;)
Podkopnik - Sro 03 Gru, 2008

http://moto.allegro.pl/it...elec_rabka.html

bardzo dobra cena:) 120 zl taniej niz normalnie...

k2 - Sro 03 Gru, 2008

nie wiem na którym forum o tym czytałem. Jeżeli było to tutaj - to sorki.
Aktualnie jest wyprzedaż w Inter Moto. Warto zobaczyć ceny :hyhy:
Wyprzedaż

kukaszr - Sro 03 Gru, 2008

k2 napisał/a:
nie wiem na którym forum o tym czytałem. Jeżeli było to tutaj - to sorki.
Aktualnie jest wyprzedaż w Inter Moto. Warto zobaczyć ceny :hyhy:
Wyprzedaż


mi własnie o ten katalog chodziło :)

Lemon - Sro 03 Gru, 2008

ulala. troszkę mozna zaoszczedzić.. sam zółwik 60% z groszem ceny wyjsciowej..
rekawice tez w cenach ponad -30%..

mr0zd - Sro 03 Gru, 2008

Większość z tego katalogu jest już nieaktualna, albo są same rozmiary XS albo XXL, radzę się upewnić czy aby na pewno kupujemy dobry rozmiar i interesujący nas kolor, bo z tym też jest różnie
Podkopnik - Sro 03 Gru, 2008

ja bym sie tak nie zachwycal w wiekszosci ceny pewnie podniesli a potem przecenili... patrzylem na allegro kilka artykuluw to ceny takie same :] Aczkolwiek jakas oszczednosc jest trzeba przyznac.
Lemon - Sro 03 Gru, 2008

Podkopnik napisał/a:
ja bym sie tak nie zachwycal w wiekszosci ceny pewnie podniesli a potem przecenili...

dlatego podałem 2 przykłady sprawdzone ;)

kukaszr - Sro 03 Gru, 2008

no napewno kaski są przecenione, bo jest tam mds który kupiłem w lato za 260zł a teraz jest za 190 ;-)
Noriad - Sro 03 Gru, 2008

Co do tej wyprzedaży - byłem dzisiaj się pytać o Utikę Shark - mają na magazynie dużo tego jeszcze, cena dość przyzwoita (z chyba 480 na 219).
A co do przecen - proponuję sprawdzić spodnie - jakieś widziałem przecenione do ~30% ich starej ceny :]

Piterek - Czw 04 Gru, 2008

Cytat:
Co do tej wyprzedaży - byłem dzisiaj się pytać o Utikę Shark - mają na magazynie dużo tego jeszcze

Hm, dziwne, dzwoniłem do nich dzisiaj i powiedzieli że nie ma już tej wyprzedaży...

kukaszr - Czw 04 Gru, 2008

a mi powiedzieli dzisiaj ze mogą zamówić dowolną część garderoby i będzie po +/- 2 dniach do odbioru
Noriad - Czw 04 Gru, 2008

kukaszr napisał/a:
a mi powiedzieli dzisiaj ze mogą zamówić dowolną część garderoby i będzie po +/- 2 dniach do odbioru


mi z koleji gościu powiedział że 1/2 dni i kurtka będzie u nicj (Intermotors Krk).

Na stanie mieli jedynie XLkę, a ja potrzebuję Skę...

Jutro jadę się dowiedzieć co i jak, więc jak coś to dam znać na 4um jak będę miał jakieś info co do towarów z tej wyprzedaży.

A co do ilości:
http://moto.sklep.pl/?grut=501015 -> wyszukiwanie zaawansowane -> shark
z tego wyszukiwania by wychodziło że troche ich jeszcze jest

(Intermotors to coś a'la spółka córka intercars z tego co wiem >.>)

Podkopnik - Pią 05 Gru, 2008




ja dzis zakupilem taka kurteczke... w promocji 300 zl Roleff Lisboa


Po drodze wstapielm tez do Intermotors w celu przymiarki Utiki shark z katalogu przecenowego. Niestety nie mieli za max 2 dni powinna byc (mowa o sklepie w kRAKU)
Przymierzlaem natomiast Alpinestars juz nie pamietam modelu ale kroj maja lichy te kurtki protektory na lokciach jakos dziwnie leza moze mialy regulacje w kazdym razie kurtka skrojona jak by ktos ja szyl lewymi rekami :hyhy:

Noriad - Pią 05 Gru, 2008

Podkopnik, mi się udało :P
tzn. była moja S'ka, kupiłem...
Także widzę że różnie miają z tym dostarczaniem :P

btw. mieli dać znać że jest, nie dali, jechałem w ciemno...

mr0zd - Sob 06 Gru, 2008

Podkopnik napisał/a:
[url=http://img218.images....th.jpg]Obrazek[/URL]


ja dzis zakupilem taka kurteczke... w promocji 300 zl Roleff Lisboa


Po drodze wstapielm tez do Intermotors w celu przymiarki Utiki shark z katalogu przecenowego. Niestety nie mieli za max 2 dni powinna byc (mowa o sklepie w kRAKU)
Przymierzlaem natomiast Alpinestars juz nie pamietam modelu ale kroj maja lichy te kurtki protektory na lokciach jakos dziwnie leza moze mialy regulacje w kazdym razie kurtka skrojona jak by ktos ja szyl lewymi rekami :hyhy:


I jak pierwsze wrażenia? Interesuje mnie bardzo ponieważ sam się zastanawiam nad Roleffem

Podkopnik - Sob 06 Gru, 2008

kurtki jeszcze nie odebralem bo zakupilem przez allegro. ale bylem przymierzac ja dwa razy... i jak przywyklem robic przy zakupach dobrze sie jej przyjrzalem :hyhy:

to co moge powiedziec na pierwszy rzut oka.
jest dosc dluga co bardzo mi sie podoba. ma ladny kroj dopasowany do ciala.
Przynajmniej na mnie lezala jak ulal. Protektory na lokciach maja regulacje wiec latwo mozna je dopasowac.

sciagacze na wysokosci pasa przy nadgrastkach i na wysokosci bicepsow daje dobre dopasowanie.

Od srodka sa trzy kieszenie

Ochraniacz na plecach jest wyjmowany.

Generalnie kurtka sprawia wrazenie dobrze wykonanej.

I tak jak pisalem wczesniej niektore drozsze kurtki Alpinestars ktore przymierzalem to nie maja do niej polotu jezeli chodzi o spasowanie kroj wykonanie i funkcjonalnosc.\

Wiadomo ze kazdemu odpowiada inny kroj itd. ale jezeli chodzi o wykonnie Alpine np wydawalo mi sie gorsze... Przymierzalem jeszcze Retbike Mstyle ale to juz nizsza polka takze chyba nie warto sie tym intersowac.

Co do oceny kurtki w warunkach uzytkowych bede musial poczekac....

Wydaje mi sie ze cena jak za ta kurtke jest rewelacyjna... jeszcze kilka miesiecy temu kosztowala grubo ponad 500 zl. :hyhy:

Piterek - Wto 09 Gru, 2008

Zanabyłem dzisiaj w intermotors kurtkę Shark i sponie Reg z Utiki.
Jakość nie powala na kolana, ale cena tak :padam:
220 zł za kurtkę z wypinaną "membraną" to chyba nikt ich nie przebije :)

Podkopnik - Wto 09 Gru, 2008

Piterek gdybys mogl wstawic zdjecia oraz krotki opis kurtki i spodni bylbym wdzieczny.

szczegolnie interesuja mnie spodnie. ile dales??
i jak juz przetestujesz w warunkach drogowych podzile sie wrazeniami.

:)

Piterek - Wto 09 Gru, 2008

Kurtka i spodnie są w ofercie wyprzedażowej, do której link kilka tematów wyżej dał K2.
Spodnie kosztują teraz 179zł, niby z ceny 340.
Nie maja wypinanej membrany, a ta która jest na stałe, to jak w większości tanich ciuchów oddycha w tempie jeden oddech na godzinę :rotfl:
Plusem jest to,że po wyjęciu ocieplenia jest wewnątrz siateczka a nie nylonowa podszewka, choć plus to niewielki, bo i tak latem będzie w nich sauna.
Kurtka po wypięciu ocieplenia i ceratowej membrany też jest na siateczce, ale ma otwory wentylacyjne i pewnie lepiej podoła w upały.
Protektory jakieś tam niby tam gdzie miec powinna są...
Takie pierwsze wrażenia...

Lemon - Wto 09 Gru, 2008

a mi się widzi na lato nowa kurteczka Buse model Sunday
http://www.motoallegro.pl...model_2009.html


do tego są jeszcze spodenki
http://www.motoallegro.pl...ana_nowosc.html




wszystko na siateczce, wypinana membrana.. nad tą kurtalą bede musial sie zastanowić bo jazda w lecie w moim stroju (Buse Locarno góra, Bormio dół) graniczy z masacccrą :)

(zdjęcia z aukcji Tomka aka SputnikTeam)

Piterek - Wto 09 Gru, 2008

Ciekawy zestawik, i z wypinanymi membranami, jak na taki wypas to i cena przyzwoita...
tomsonla - Pią 12 Gru, 2008
Temat postu: Kurtka firmy HELD ??
witam,co myslicie o firmie HELD i kurteczce ponizej (HELD MADDOX)



http://moto.allegro.pl/it...sprzedawcy.html

szukam cos dobrego i w miare nie drogo ***do 500zl

poradzcie cos:)

Podkopnik - Pią 12 Gru, 2008

Tomsonla niby posiada wszystko co powinna miec.

Zalezy jakie trasy preferujesz krotkie czy raczej dluzsze...
Generalnie uwazam ze kurtka motocyklowa powinna miec jak najwecej regulacji sciagaczy w roznych miejscach a glownie na rekawach i w talii zeby byla dobrze dopasowana...

Dla mnie oprocz nieprzemakalnosci bylo to drugie wazne kryterium przy wyborze kurtki.

widze ze ta kurtka nie ma zadnego pasak do regulacji na wys bioder i jest raczej krotka wiec dobra zeby sobie posmigac po miescie i na krotkie wypady za miasto.


Typowo turystyczna to ona nie jest.

Najlepiej jest zasiegnac zdania uzytkownikow tego modelu albo choaciaz podobnych
modeli z tej firmy.

Noi oczywiscie wczesniejsza przymiarka bo bez tego ani rusz. Jednemu moze pasowac drugiemu nie.

Z opisow na aukcjach widze ze nie ma tez regulacji protektorow.

Ogolnie ladna i zwinna z wygladu ;)



Jezeli szukasz czegos w stylu tej ktora przedstawiles to moze ta o ktorej napisal lemon??

Buse sunday

http://gs500.boo.pl/viewtopic.php?p=33624#33624

tomsonla - Pią 12 Gru, 2008

trasy raczej krotkie, i dzieki za rade..
st3fan - Pon 15 Gru, 2008

Też ostatnio szukałem opinii o Heldzie, ale niewiele tego jest. A bynajmniej nic konkretnego nie udało mi się znaleźć. Sam kupiłem Helda Katana, ale nie mogę się na razie wypowiedzieć. Przy krótkich kurtkach wydaje mi się, że warto zaopatrzyć się też w spodnie tej samej firmy, żeby można było spiąć ze sobą.
82przemek82 - Sob 07 Mar, 2009

A co sadzicie o tej kurtce moze ma ktos z was taka i moze sie wypowiedziec ? http://allegro.pl/item573..._rewelacja.html
pubuss - Czw 23 Kwi, 2009
Temat postu: Re: Kurtka firmy HELD ??
tomsonla napisał/a:
witam,co myslicie o firmie HELD i kurteczce ponizej (HELD MADDOX)



http://moto.allegro.pl/it...sprzedawcy.html

szukam cos dobrego i w miare nie drogo ***do 500zl

poradzcie cos:)


Kupilem sobie dokładnie taką tylko w innej kolorystyce. Wygodna, nieprzewiewna, podpinka faktycznie ciepla, jak ja wypniesz to kurtka jakby robi sie o rozmiar wieksza, dlatego koniecznie pryzmierz przed kupnem, ja mierzylem z podpinka S, dodatkowo bedąc z bluzie to na moj gust byla za mala, ale jak ja wypialem (a wiadomo ze wiekszosc czasu bede latał bez podpinki) to okazalo sie ze jak szyta na mnie :)
Niemniej, kieszenie na suwaki, spoko, koncowke suwaka mozna schowac pomiedzy brzegi kieszeni, takze nie telepia na wietrze, pod szyja zapinka na rzep. Twarde protektory (aczkolwiek nazywane miekkimi na allegro) w dobrych miejscach nie przeszkadzaja w jezdzie.
Jednym z mankamentow jakie zauwazylem na moj krotki czas uzytkowania jest to ze w kurtce chodzeni sie dosc topornie, co nie zmienia faktu ze w jezdzie jest wygodna :)
pzdr.

Cieszyn - Czw 23 Kwi, 2009

Witam
co sądzicie o kurtce OZONE? dokladnie ozone speed ( http://www.allegro.pl/ite...dy_rozmiar.html ) model podobno taki sam jak held runner. W ogole te ozone to sa robione tak samo jak held (podobnie jak adrenaline robi to samo co utika). W sumie kurtka średnio mi sie podoba, ale mialem okazje na ostatnich targach przymierzać kilka ciuchów. Mierzyłem retbike texy i skórzane oraz roleff kilka modeli. Ostatecznie wszystkie były niewygodne (tu za długie tam za krótkie, tu wisi tam za ciasno, no i oczywiscie protektory zamiast w łokciu to na przedramieniu:P ) oprócz właśnie tej ozone (lezala bardzo dobrze). Jeśli mówimy o kurtkach za max 300 zeta (te rolefy i retbike były drozsze chyba nawet po 700) to chyba warto sie kierować głownie takim kryterium jak wygoda... Czy jednak odpuścić takie cudowanie dlatego, ze to jakis ozone? Zastanawiam sie tez czy nie lepiej kupić np używana modeke?



pozdrawiam

RedShadow - Pią 24 Kwi, 2009

Ja mam takiego ozone'a

I musze powiedzieć że kurtka sprawdza się na razie bardzo dobrze, chociaż ciężko mi porównać bo jeździłem jeszcze tylkow retbike'u i myślę że są porównywalne. Ogólnie kurtki ozone'a polecam ale ten model speed bym sobie odpuscił gdyż jest z tamtego sezonu kiedy jeszcze grupą docelowa firmy byli skuterowcy. Szukaj wśród tych nowszych modeli Duke i Street, które są ponoć lepiej wykonane (pomijając już jak dla mnie obciachowy wyglad tych napisów racing, speed itd.)

Cieszyn - Pon 27 Kwi, 2009

To fakt kurtka troche obciachowa;P ale dzięki za radę poszukam, może znajde gdzies na przymiarke w okolicy taka kurtke. Po raz kolejny przekonalem sie ze nawet glupia kurtke trzeba przymierzać i nic nie kupować w ciemno, bo loteria.
pozdro

djmauro - Sob 23 Maj, 2009

To ja też się pochwalę moim niedawnym zakupem:

Jest to MTTR Black Devil, bardzo wygodna kurtka, komplet protektorów, wypinany ocieplacz, możliwość przypięcia spodni, kieszenie boczne i 2 wewnętrzne. Wszyte paski odblaskowe 3M.
Ogólnie polecam producenta, to firma z Łodzi, mają duży wybór i przystępne ceny :]

porucznik_M - Pon 25 Maj, 2009

Ja mam zamiar kupić coś takiego
http://www.moto.allegro.p...ow_ce_xxxl.html
Jest tutaj może ktoś kto użytkuje tą kurteczke?

hubertgontarz - Pon 25 Maj, 2009

Nie polecam, radzę dołożyć i kupić sprawdzony, markowy produkt.
k2 - Pon 25 Maj, 2009

porucznik_M napisał/a:
Ja mam zamiar kupić coś takiego
http://www.moto.allegro.p...ow_ce_xxxl.html
Jest tutaj może ktoś kto użytkuje tą kurteczke?


Na "wizus" i z opisu wygląda dobrze. Chociaż wydaje się że mogła by być o min. 10cm. dłuższa. Można zobaczyć z bliska, ale jeżeli nikt jej wcześniej nie testował to będziesz niedomagania i niedoróbki sprawdzał na sobie. Kupując markowy sprzęt i znany większej ilości osób (niestety droższy) możesz dowiedzieć sie o jego wadach. Niestety - coś za coś :/

porucznik_M - Wto 26 Maj, 2009

http://www.moto.allegro.p..._xxl_tu_xl.html no dzisiaj trafilem cos takiego i w ofercie też są fajne spodnie do tej kurteczki...
Keso_turbo - Wto 26 Maj, 2009

za taką cenę masz retbike enduro sprawdzona i nadaje się także do jady turystycznej
http://www.retbike.pl/odz...ke_enduro_.html

temonuv - Sob 13 Cze, 2009

Chciałem sobie kupić kurtkę Alpinestars t-rc-1
Ktoś w tym jeździ?
Jakieś plusy i minusy?
Nadaje się na miasto + niewielkie wypady do 100km?

http://www.allegro.pl/ite...yzszy_mode.html

mr0zd - Sob 13 Cze, 2009

Alipna jak to alpina, większych zastrzeżeń mieć nie można. Ja jednak z alpiny wolałbym skórę niż tekstyl...
porucznik_M - Nie 21 Cze, 2009

Ja ostatnio zakupiłem kurtke z retbike : retsport i to model 2009 za 509zl:) jednak ze względa na aure i wypadek samochodowym nie miałem okazji jej przetestować ;(
konradfwax - Nie 19 Lip, 2009

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=682749663 a co o tej sądzicie? używal jej ktos? posiada?
GSadmirer - Nie 19 Lip, 2009

musze sobie kupic takie bryle jak ten koles :]
mr0zd - Nie 19 Lip, 2009

Aviatory? Ale chyba nie na moto? :P
Edek - Wto 15 Wrz, 2009

hej,

Co sądzicie o poniższych tworach ? :)

http://allegro.pl/item732...ystyczna_m.html

http://allegro.pl/item732...owa_rozm_m.html

Te dwie kurtki jako jedyne wpadły mi w oko po ostatnich internetowych poszukiwaniach. Zdadzą egzamin w lato i w zimę? (planuję kupić uniwersalną kurtkę). I przede wszystkim czy są warte swojej ceny. A w razie czego proszę o inne propozycje.

ŁysyMario - Wto 15 Wrz, 2009

Witam
A ja się spytam o taki komplecik
http://www.4biker.pl.tl/CORDURA.htm
warto kupić, czy raczej odpuścić i poszukać czegoś innego
Cenowo wychodzi: kurtka 280+spodnie 280 w komplecie za 500 PLN-ów

nefliqs - Wto 15 Wrz, 2009

ŁysyMario napisał/a:
Witam
A ja się spytam o taki komplecik
http://www.4biker.pl.tl/CORDURA.htm
warto kupić, czy raczej odpuścić i poszukać czegoś innego
Cenowo wychodzi: kurtka 280+spodnie 280 w komplecie za 500 PLN-ów


Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby coś było tanie, ładne i dobre. Weż zastosuj tu manewr szerokiego łuku.

Edek - Sob 19 Wrz, 2009

Lemon napisz proszę jak sprawuje się kurtka po 1,5 roku użytkowania

i jak masz namiary tą promocyjną stronkę - byłbym wdzięczny, gdybyś się podzielił :padam:

edek:
aa już mam, to ta? :P
www.moto-drom.de

tmi - Sob 19 Wrz, 2009

Marna promocja, 123 ojro, to u nas jeszcze na dobre rękawice styknie.

Ostatnio przeglądałem sobie sklep Hein-Gericke de i po uwzględnieniu ichniejszego obecnego rabatu - 20%, za 3000 zł można się kompletnie ubrać w trój warstwowe ciuchy na Gore-Texie, buty Daytona z GT, rękawice też GT, do tego średni kask np. HJC, a nie wiem, czy przy takich zakupach nie byłoby jeszcze kilka % zniżki.

Muszę powiedzieć, że niezbyt wygórowana cena, zważywszy na to, że u nas byle kurtka modeki + spodnie to już 1500 zł, a trudno te membrany porównywać z Gore.

Lemon - Nie 20 Wrz, 2009

Edek napisał/a:
edek:
aa już mam, to ta?
www.moto-drom.de

tam możesz polookac ale ja swoją kupiłem przez e-bay'a.. cena katalogowa 129ojro- ja wyrwałem za 79.


kurtala jak kurtala- codziennie zakladana i rozpinana po 6-8 razy. rzepy trzymają, nieprzemakalna mimo prania nadal jest. jednak zdecydowanie za goraco powyżej 20stC

nefliqs - Nie 20 Wrz, 2009

Cóż toza boski Apollo na tej ulotce? :) Nić dziwnego, że BMW GS dobrze się w Niemczech sprzedaje jak takiego spaślaka trzeba uciągnąc.
mr0zd - Nie 20 Wrz, 2009

Misiu pierwsza klasa, już teraz wiem dlaczego niemieckie ciuchy są takie wielkie :P
marcin3miasto - Sob 31 Paź, 2009
Temat postu: Kurtka Arlen Ness
Szukam opinii na temat kurtki http://www.defender.net.p...NJ-7995-AN.html co możecie o niej powiedzieć ?
Irek - Sob 31 Paź, 2009

Moim zdaniem ma 1 wade która całkowicie ją wyklucza. Nie ma żadnej odpinanej podpinki a przynajmiej nic o tym nie wiadomo.
Także nic nie wiesz o tym jaka jest ta kurtka. Na lato czy jesień?
Albo bedzie sie z ciebie lało, albo sezon rozpoczniesz w czerwcu i skonczysz we wrześniu..
Za taka kase znajdziesz coś lepszego, zwłaszcza teraz ;)

leon - Sob 31 Paź, 2009

Marcin3miasto jeśli szukasz czegoś w tych kolorach i w podobnej cenie, to polecam:

http://www.akcesoriamotoc...products_id=200

Kurtkę intensywnie używałem przez dwa sezony - jedyna wada, to to że powyżej 25-30 stopni zaczyna być w niej cholernie gorąco. Przynajmniej przy wolniejszej jeździe, np w mieście. Za to z niskimi temperaturami daje sobie radę doskonale - latałem w niej przez całą zeszłą zimę, często w temperaturze +/- zero stopni i nigdy jeszcze nie musiałem używać podpinki. Sweter i ciepła koszula z długim rękawem w zupełności wystarczały. Poza tym ślady zużycia niewielkie, cztery kieszenie w tym jedna zamykana na zamek. W deszczu walczyła dzielnie, ale jednak po kilkudziesięciu km zaczynała przepuszczać w okolicy nadgarstków.

hubertgontarz - Nie 01 Lis, 2009

Za ok. 600 zł znajdziesz kurtkę z wypinaną podpinką i membraną jak dobrze poszukasz.
Podpinka musi być wypinana. Zwróć uwagę na kieszenie, co najmniej 2-3 wloty wentylacyjne w lecie są wskazane, możliwość regulacji w pasie.
Na prawdę nie warto oszczędzać! Wydać tak dużo na kurtkę jak to możliwe. Jeżeli jesteś w stanie wydać ok. 600 zl to myślę że będziesz zadowolony.

Preferujesz dłuższe kurtki czy krótsze?
Jakie kolor? Cała czarna czy czarna + inny kolor.

marcin3miasto - Nie 01 Lis, 2009

Na innej strinie znalalem opis
ARLEN NESS NJ–7995 AN
Producent :

Model: kurtka tekstylna NJ–7995 AN
Marka: ARLEN NESS
Materiał:
Nylon Oxford 600D (100% Poliamid)
Bezpieczeństwo:
Protektory CE łokci i ramion
Wzmocnienia na łokciach
Odblaskowe elementy
Komfort:
Wiatroodporna i wodoodporna, oddychająca membrana poliestrowa podszyta warstwą poliuretanową
Wypinana podpinka ocieplająca
Paski regulacyjne w pasie umożliwiające lepsze dopasowanie
Dwie kieszenie zewnętrzne
Zamek do spięcia ze spodniami
Rozmiary:
50-60

I zastanawiamsie czym rozni sie od tej kurtki oprocz nazwy i ceny
http://moto.allegro.pl/it...rozmiar_xl.html

W tytule napisane jest ze to kurtka profesjonalna :rotfl: ale za te pieniaze niczego wiecej wymagac nie mozna

hubertgontarz - Nie 01 Lis, 2009

Zwykła kurtka z poliestru. O oddychaniu jakimkolwiek i wodoodporności można zapomnieć. Protektory piankowe.
Markowy jest, bo ktoś odważył się sprzedawać to pod swoją marką.

huh - Pon 02 Lis, 2009

co sadzicie o tym? LINK

Cytat:
Markowy produkt z atestem CE.

Wodooporna tekstylna kurtka firmy MOTONITA model rapid.

RedShadow - Pon 02 Lis, 2009

O firmie ciężko cokolwiek powiedzieć ale wygląda na solidną, chociaż przed zakupem dobrze bym ją obejrzał, jak jest szyta i takie tam
axela szczecin - Pon 02 Lis, 2009

ja dzisiaj oglądałam coś na siebie i chyba się decyduję na takie dwu częściowe kombi biało-czarne mam możliwość przymierzenia bo gość jest z mojego miasta.
fajnie bo mogę nosić kurtkę osobno. a spodnie na dłuższe trasy.
http://www.allegro.pl/ite...owosc_2010.html

RedShadow - Pon 02 Lis, 2009

a jesteś zdecydowana na ten kolor? taki kombik ładnie wygląda, ale po sezonie już taki biały nie będzie
axela szczecin - Pon 02 Lis, 2009

no właśnie nie jestem na 100% zdecydowana ze względu na to właśnie. a może jest ktoś na forum kto miał już coś takiego białego i może powiedzieć jak to wygląda po sezonie impregnując to i dbając regularnie.
hubertgontarz - Pon 02 Lis, 2009

riki tiki zamieszczał zdjęcie kobiety w takim kombiku + kask HJC i motocykl CBR, wszytko w kolorze biało-czarnym
Rewelacja po prostu jeżeli chodzi o wygląd.

Lemon - Pon 02 Lis, 2009

zajebisty, bierz i nie zwracaj uwagi na uwagi ;)
bedziesz wygladać bombowo

Podkopnik - Pon 02 Lis, 2009

Edek napisał/a:
hej,

Co sądzicie o poniższych tworach ? :)

http://allegro.pl/item732...ystyczna_m.html

http://allegro.pl/item732...owa_rozm_m.html

Te dwie kurtki jako jedyne wpadły mi w oko po ostatnich internetowych poszukiwaniach. Zdadzą egzamin w lato i w zimę? (planuję kupić uniwersalną kurtkę). I przede wszystkim czy są warte swojej ceny. A w razie czego proszę o inne propozycje.


Mój wujas jeżdzi w Anconie i chwali ją sobie. Ma bardzo duzo kieszei gdzie sie tylko da nawet na plecach!!! Wg mnie to duzy plus poza tym dużo regulacji. Jeżeli chodzi o sprawunek podczas deszczu jeszcze nie zdążył jej sprawdzić, Ja sam ją też mierzyłem macałem i co do wykonania nie można się przyczepić.

Yarccom - Wto 03 Lis, 2009

axela szczecin, po szczecinie smiga dziewczyna na sporcie w białym kombi

po sezonie żle jej strój nie wygladał
poszukaj na fotkach na halo szczecin ;)

axela szczecin - Wto 03 Lis, 2009

wiem widziałam ją, jadąc samochodem zagapiłam się na nią, tak przyciąga wzrok białe kombi :) postanowiłam też kupić biało-czarny...
zaraz ją poszukam na sz-skim forum, jak ją znajdę to zagadam czy go impregnuje jakoś. biały wyglądą nieziemsko a że GS-ka w tym sezonie będzie już prawdopodobnie moja (chłopak kupuje bandita 600) to trzeba się ubrać żeby nie było jak w tym sezonie że w połowie września stała już w garażu bo nie mam ciuchów odpowiednich na jesień.

mr0zd - Czw 05 Lis, 2009

Kupując jakikolwiek biały ciuch licz się z częstszą koniecznością czyszczenia go po jeździe i bardziej wymagającą konserwacją.
karoleq_90 - Wto 24 Lis, 2009

Znalazłem w intermotors dwia kurtki w w miarę przystępnych dla mnie cenach. Mam pytanie co o nich sądzicie?
http://intermotors.pl/#ajax_str.php?id=589
http://intermotors.pl/#ajax_str.php?id=589

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Leito - Wto 24 Lis, 2009

karoleq_90 napisał/a:
Znalazłem w intermotors dwia kurtki w w miarę przystępnych dla mnie cenach. Mam pytanie co o nich sądzicie?
http://intermotors.pl/#ajax_str.php?id=589
http://intermotors.pl/#ajax_str.php?id=589

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)


Po otwarciu linku nie ma żadnych kurtek tylko otwiera się katalog...

Podkopnik - Wto 24 Lis, 2009

Wklej zdjecia np w imageshacku i podaj nawy oraz cene. Linki wiecznie dzialac nie beda nawet jakby teraz dzialaly to kiedys przestana.
karoleq_90 - Wto 24 Lis, 2009

Modele to adrenaline voyager II i adrenaline city. Pierwsza w kategorii kurtki tekstylne a druga jest skórzana obie po 350 zeta, cena po klikneciu na przejdź do sklepu to 462 zeta 350 powiedział mi sprzedawca na miejscu :)
jaras678 - Czw 03 Gru, 2009

a co sadzicie o kurtce nitro n-85
Kozakov - Pią 04 Gru, 2009

Witam, czy skórzana kurtka Tschul 820 (na allegro za ~460 peelenów) jest dobra w tej cenie? Czy dało by się w niej jeździć przy temperaturze np 5*C ?
http://www.allegro.pl/ite..._m.html#gallery

Od dłuższego czasu poszukuję jakiejś kurtki dla siebie w granicach 500 zł, materiał obojętny. W kurtkach jakich firm warto się rozejrzeć?


Leito - Pią 04 Gru, 2009

Podpinam się pod pytanie kolegi bo też mi się nawet podoba ta kurtka :)
Irys - Pią 04 Gru, 2009

Ja osobiście mam Modekę tekstylną. Na zimę ideał, wpinam membranę, podpinkę i jest super ;) Warto dołożyć stówę i mieć coś na takie temperatury.
Wydaje mi się, że skórze nigdy nie będzie Ci wystarczająco ciepło - kolega ma Tschul'a i pod niego zakłada 2-3 bluzy żeby móc pojeździć przy tem. ~ 10*.

Leito - Pią 04 Gru, 2009

Uuu to lipnie trochę... czyli na jesień nie za bardzo się nadaje... No bo ja właśnie nie jestem pewien co wybrać... coś tekstylnego czy ze skóry? :|
Kozakov - Pią 04 Gru, 2009

Dziwne trochę... Przy 10*C to ja zakładam tshirt i 2 bluzy pod zwykłą kurtkę wiatrową i jest mi ciepło. Jeśli miałbym to samo czynić z tą kurtką Tschula to byłby bezsens ją kupować na wiosnę/jesień ;/
Leito - Pią 04 Gru, 2009

Szczerze to nie wyobrażam sobie jazdy w 3 bluzach + kurtka :hyhy:
Kozakov - Pią 04 Gru, 2009

Trzeba sobie radzić dopóki nie ma $ :P Fakt, koszmarnie męczące jest takie ubieranie się no i chwila postoju na światłach i całe plecy mokre
Leito - Pią 04 Gru, 2009

Póki co to mam taką skórzaną kurtkę, ale to jest typowo na choppera... Jest za krótka trochę i w ogóle nie pasuje do GSa :/ I teraz właśnie będę szukał czegoś dla siebie... I nie wiem czy coś tekstylnego czy skórzanego...
tmi - Sob 05 Gru, 2009

Za 300 zł kupiłem kurtke Ozone Monza, najniżej latałem w niej w temp. 3 stopni ale krótko bo mi było zimno w nogi.

Natomiast przy 8-10 z tshirtem i polarem pod spodem jest ciepło.

Był to zakup budżetowy, skusiłem się, bo jest długa (wolę dłuższe) i ma zamykane wywietrzniki na piersi i na plecach - nawet jak nie będzie z tym rewelacji, to zawsze lepiej niż calista plandeka.

Zobaczę jak będzie się spisywać z cieplejsze dni, jeśli dobrze to będę w niej latał, jak nie to kupię inną.

mr0zd - Sob 05 Gru, 2009

Kozakov napisał/a:
Witam, czy skórzana kurtka Tschul 820 (na allegro za ~460 peelenów) jest dobra w tej cenie? Czy dało by się w niej jeździć przy temperaturze np 5*C ?
http://www.allegro.pl/ite..._m.html#gallery

Od dłuższego czasu poszukuję jakiejś kurtki dla siebie w granicach 500 zł, materiał obojętny. W kurtkach jakich firm warto się rozejrzeć?

Obrazek


Mam ten model, zimno jest w łokciu, tam jest materiał zamiast skóry, ale ja do zmarzluchów nie należę i w taką pogodę zakładam po prostu polarową bluzę pod spód i jest OK. Co do kurtki w tej cenie kosmosu nie ma, denerwować może (i na pewno będzie) ten kołnierz zapinany na rzep... rzep łatwo puszcza i ten frendzel lata i obija się odsłaniając szyję, także kominiarka z długim kołnierzem obowiązkowa.

Kozakov - Sob 05 Gru, 2009

Wybiorę chyba jednak model 860: kołnierz ma zapinany na napę więc ten problem występować nie będzie a równie ładna jest.
eni_wrc - Sob 05 Gru, 2009

Witajcie. Zakupiłem takową kurtkę Tschul 820, jak pamiętam w na początku października. Super szyta, świetnie dopasowana. Płaciłem ok 420.. gość miał ostatnią i jakoś tak się udało. Ogólnie jestem z niej zadowolony. Jeżeli chodzi o jej ciepłotę to nie narzekam. Ręce w rękawicach marzną a w klatę ciepło :] Ma bardzo wąskie rękawy, więc żadnego grubego swetra nie włoży się pod spód bo i po co jest wystarczająco ciepło. Zimno mi było tylko w głowę i ręce. Muszę kupić jakąś kominiarkę ;)
Kozakov - Sob 05 Gru, 2009

eni_wrc, przy jakich najniższych temperaturach było Ci ciepło?
eni_wrc - Sob 05 Gru, 2009

Tak naprawdę nie patrzyłem na termometr ale nie było więcej niż 8' . Tak jak pisałem wcześniej zmarzła mi twarz i ręce a klata ciepła :)
axela szczecin - Sob 05 Gru, 2009

Dziś zakupiłam sobie w intermotors kurteczkę Alpinestars T-GP PLUS :D byle do wiosny... :hurra:
nokeyb - Nie 06 Gru, 2009

Rozglądam się za jakąś kurtką na przyszły sezon, ale nie wiem który typ będzie najodpowiedniejszy. Sprzęt będzie mi służył głównie do dojazdu na uczelnię, więc pod kurtką musi mieścić się cywilny strój. Jeździć chcę w sprzyjającej temperaturze czyli >10* C. Typ jazdy- turystyczny.
Oto moje typy:

1. Kurtka STREETFIGHTER, nowa. Mogę ją kupić za 350 zł:


2. Kurtka MOTONITA. Wygląda na ciepłą (zbyt ciepłą?). 350zł.


3. Kurtka MOTONITA. 350zł.



Kurtkę chcę kupować osobiście, a nie przez internet, dlatego mam możliwość przymiarki. I tu kolejne pytanie: jak dobierać kurtkę? Mam czuć się swobodnie, czy powinna mnie szczelnie opinać?

Proszę o radę, bo chcę kupić coś względnie bezpiecznego i komfortowego :)

Kozakov - Nie 06 Gru, 2009

axela szczecin, kupiłaś po cenie katalogowej 796 PLN czy po wyprzedażowo-promocyjnej? :)

A ja mam jeszcze takie pytanie, bo do Tschul'a 860 jest możliwość przypięcia spodni na zamek YKK i to można przypiąć spodnie innej firmy? Osobiście spodnie Tschula nie podobają mi się żadne, głównie ze względu na ślizgacze na kolanach.

axela szczecin - Nie 06 Gru, 2009

kozakov cena katalogowa była niby 960zł ja kupiłam za 760zł. miałam wziąć t-dyno za 690zł ale nie miała zamka do podpięcia spodni.
Leito - Pon 14 Gru, 2009

http://moto.allegro.pl/it..._50_okazja.html

Może ktoś z Was ma taką lub miał z nią do czynienia? :)

tmi - Wto 15 Gru, 2009

Jestem w trakcie kupna kurteczki, przymierzałem Modeke Rome

http://modeka.pl/pl/produkty/24/roma.html
cena 570 zł

i Modeke Downtown Race:

http://modeka.pl/pl/produ...own%20race.html
ta za 370 zł

Nie wiem czy dołożyć te 200 zł do krótszej Romy ale z wypinaną membraną, czy brać tą drugą dłuższą?

I jeszcze Modeka Challenger: http://allegro.pl/item835...ratis_raty.html
Cena taka sama jak Romy - 570 zł.

matzec - Wto 15 Gru, 2009

Gdzie tak tanio Modeka Roma?
Zechowany - Sro 16 Gru, 2009

Kozakov, Tschula kurki nie zepniesz nawet ze spodniami tej firmy :rotfl: Po 1 zamek jest bardzo krotki a po 2 jeden sie zapina od lewej a drugi od prawej. Nie wiem czy to blad jakiejs parti czy wszystkie tak maja bo mocno sie zdziwilem :(
Tomek_K. - Sro 16 Gru, 2009

Jak to nie zepniesz? :zdziwko: Można, można, choć faktycznie zamek mógłby być dłuższy.
hubert - Sro 16 Gru, 2009

http://moto.allegro.pl/it...iar_s_w_wa.html
ja mam kurtke ozone monza i nienarzekam :)

Zechowany - Sro 16 Gru, 2009

Dwaj moi koledzy razem zamawiali Kurtki i spodnie Tschul zeby byl komplet i zeby nie bylo problemu co sie okazalo pozniej jak w jednym tak i w drugim komplecie zamki zapinaja sie w odwrotna strone :rotfl: nie mowiac a tym ze maja one jakies 10-15 cm. Ale wydaje mi sie ze to byl blad producenta.
Tomek_K. - Sro 16 Gru, 2009

W moim komplecie Tschula zamek ma 20cm (o kolejne 20cm za mało jak na mój gust). Nigdy nie miałem problemów ze spięciem kurtki ze spodniami. ;)
mr0zd - Sro 16 Gru, 2009

Z tego co kojarzę, to nawet A* w skórzanych kurtkach ma takie krótkie zamki.
Kuraś - Sro 16 Gru, 2009

Zechowany napisał/a:
Dwaj moi koledzy razem zamawiali Kurtki i spodnie Tschul zeby byl komplet i zeby nie bylo problemu co sie okazalo pozniej jak w jednym tak i w drugim komplecie zamki zapinaja sie w odwrotna strone :rotfl: nie mowiac a tym ze maja one jakies 10-15 cm. Ale wydaje mi sie ze to byl blad producenta.

jednym kolega jestem ja xD
fakt nie idzie spiac..
mozliwe ze sa to kurtki czy spodnie z bledami gdyz wszystkie rzeczy kupilismy przez licytacje z ebay.de (moze daja na licytacje rzeczy z jakimis bledami?)
ale ogolnie to nie problem doszyc zamek w kurtce wiekszy problem widze z zapinaniem z tylu zamka :P ale moze jakos poradze sobie ;D :hyhy: :rotfl:

Grzegorz Ty sie nie ciesz bo caly zamek bedziesz musial wszyc pod spodnie retbike ;D :cwaniak:

Kozakov - Sro 16 Gru, 2009

To mnie zasmuciliście koledzy z tymi zamkami :(
Orientuje się ktos przypadkiem czy w Warszawie, Radomiu bądź Lublinie są gdzieś kurtki Tschula? Bym złożył wizytę osobiście w sklepie, przymierzył, popatrzył co i jak.

tmi - Czw 17 Gru, 2009

Poprzymierzałem Rome, Challengera, Space.

Roma M z wpiętą membraną i swetrem pod spodem jest za ciasna, może L'ka by pasowała ale nie było, Challenger źle na mnie leży poza tym nie przypasiła mi zbytnio. Space to już całkiem lipa.

RST Ventilator pasuje na mnie znacznie lepiej od romy, a do tego ma znacznie lepsze protektory, miększe, norma chyba taka sama jak u romy, a w dodatku protektory na przedramieniu są znacznie większe. Może wezmę właśnie tą kurtke.

A ceny ze sklepu bielbike cz-wa. Ogłaszają się na allegro ale na sklepie mają znacznie więcej.

matzec - Czw 17 Gru, 2009

Dzięki za namiary na ten sklep, nawet z kurierem do Warszawy wyjdzie taniej, pewnie skorzystam z tej oferty :)
mr0zd - Czw 17 Gru, 2009

Kozakov napisał/a:
To mnie zasmuciliście koledzy z tymi zamkami :(
Orientuje się ktos przypadkiem czy w Warszawie, Radomiu bądź Lublinie są gdzieś kurtki Tschula? Bym złożył wizytę osobiście w sklepie, przymierzył, popatrzył co i jak.


http://www.moto-akces.pl/contact_us.php

Czytamy czytamy :cwaniak:

Kozakov - Wto 05 Sty, 2010

Teraz już nie wiem kiedy będę w stolicy gościł więc nie będzie okazji przymierzyć Tschula, zaryzykuję i zamówię przez internet tylko teraz mam wątpliwość jaki rozmiar zamówić... Obwodu w klatce mam 90 cm i nie wiem czy M nie będzie za duże... Jak myślicie?
mr0zd - Wto 05 Sty, 2010

Nie wiem ile masz wzrostu, ale ja mam coś też kolo 90cm i mam rozmiar 50.
Kuraś - Wto 05 Sty, 2010

ja mam niecale 100cm i rozmiar 48 bylby na mnie zajebisty. bierz 48 i bedzie ok, mam 50rozmiar i jak jezdze w samej koszulce to ciut za duza jest ale zaloze cienka bluze i juz jest ok :)

[ Dodano: Wto 05 Sty, 2010 ]
mam tschula 817

Kozakov - Wto 05 Sty, 2010

Mam 172 cm wzrostu...
Pytałem właśnie sprzedawcy z allegro, powiedział że na 100% będzie na mnie 48(M) i wziąłem dokładnie tą:

http://www.allegro.pl/ite..._wyprzedaz.html

Cena mnie skusiła. Z wyglądu też mi się nawet podoba chociaż widziałem ją dzisiaj po raz pierwszy :D

Po pół godziny zmieniłem zdanie jak i treść zamówienia na Tschula 860 :rotfl:

Tak więc jakby ktoś chciał model 830 to można się spodziewać, że niedługo zostanie wystawiony ponownie na aukcję :)

Beryl - Pon 18 Sty, 2010

Kozakov napisał/a:
Mam 172 cm wzrostu...
Pytałem właśnie sprzedawcy z allegro, powiedział że na 100% będzie na mnie 48(M)
czy kolego masz juz kurtke? rozmiar pasuje? bo ja zamierzam równiez tschula zamówic kurtke i zastanawiam sie nad rozmiarem... mam 182 cm wzrostu i 103cm w klatce....mysle o 50(L) ale niewiem czy nie bedzie za mała
Kuraś - Pon 18 Sty, 2010

bedzie ok.
Kozakov - Pon 18 Sty, 2010

Zamawiałem rozmiar M Tschula 860. Wydawało mi się że M to odpowiednik rozm. 48, przysłali mi rozmiar 50 (przynajmniej tak na metce jest napisane) więc nie wiem czy to M czy L :D Tak czy inaczej kurteczka pasuje wg mnie bardzo dobrze, zakładałem także pod spód bluzę polarową, zmieściłem się (kurtka jest dość wąska w rękawach więc 2 bluz raczej nie da rady wcisnąć pod nią, chociaż jakby się uparł to na wcisk...) Zakładał ją też mój ojciec ma jakieś 100 w klacie, 170cm wzrostu i leży jak szyta na miarę. Mam jeszcze lekki zapas (a zamierzam przytyć)
kermit88 - Wto 19 Sty, 2010

mam takie pytanko. Czy materiał poliester 600D to jest to samo co Cordura 600D?
Kat - Wto 19 Sty, 2010

Nie, Cordura to nazwa handlowa zastrzeżona przez producenta. Poliester jest gorszy.
Kuraś - Wto 19 Sty, 2010

Kozakov napisał/a:
Wydawało mi się że M to odpowiednik rozm. 48, przysłali mi rozmiar 50 (przynajmniej tak na metce jest napisane)
to Cie w ciula zrobili, m to 48 a L to 50 :) jesli zakladasz pod spod bluze to 48 byla by na Ciebie idealna, na mnie tez.. ale ja z niemiec zamowilem 50 no cóż czas przypakowac :rotfl:
jacek - Wto 19 Sty, 2010

Zależy czy zakładał z podpinka czy bez. Ja mam M a z podpinka jeszcze założe sweter choc ciasno mi juz.

48 i 50 to rozmiar M tylko 50tka jest na wyższych i szerszych w pasie - jesli masz 170cm wzrostu to lepsza byłaby 48 a jesli 90 w klacie to S powinna pasować czyli 46
http://www.lumpeksy.pl/tabela-rozmiary

marcin3miasto - Wto 19 Sty, 2010

Mam pytanie a co sadzicie o kurtkach tekstylknyxh RST np rift i pro series ? Nie pamietam sdresu strony ale wystarczy wpisac w goggle rst motorcycle i wyskoczy wogole zastanawiam sie nad spodniami kortka i moze nawet butami o rekawiczkach nie wspominajac jesli ktos z was ma takowy sprzet powidzcie jaki jest bo jestem zdecydowany na 80% ale wiecie jak jest ciagle sie szuka
Kozakov - Sro 20 Sty, 2010

Kuraś napisał/a:
Kozakov napisał/a:
Wydawało mi się że M to odpowiednik rozm. 48, przysłali mi rozmiar 50 (przynajmniej tak na metce jest napisane)
to Cie w ciula zrobili, m to 48 a L to 50 :) jesli zakladasz pod spod bluze to 48 byla by na Ciebie idealna, na mnie tez.. ale ja z niemiec zamowilem 50 no cóż czas przypakowac :rotfl:

Bardzo możliwe że mnie zrobili w tschula :D ale to nawet dobrze biorąc pod uwagę że zamierzam powrócić do ćwiczeń, więc nie będę marudził kiedyś że ciasna.

[ Dodano: Sro 20 Sty, 2010 ]
jacek napisał/a:

48 i 50 to rozmiar M tylko 50tka jest na wyższych i szerszych w pasie - jesli masz 170cm wzrostu to lepsza byłaby 48 a jesli 90 w klacie to S powinna pasować czyli 46
http://www.lumpeksy.pl/tabela-rozmiary


Każdy producent ma "swoją miarkę" ;)

kruk - Pią 22 Sty, 2010

Czy mógłby ktoś wymienić główne różnice między kurtką skórzaną a cordurą? Czy wyższa cena skóry wynika z tego że materiał jest droższy niż cordura, czy z tego że skóra jest bezpieczniejsza niż cordura?
hubertgontarz - Pią 22 Sty, 2010

Jak dla mnie przy zakupie należy kierować się preferencjami. Nie wyobrażam sobie turystyki w skórze.
kruk - Pią 22 Sty, 2010

hubertgontarz napisał/a:
Jak dla mnie przy zakupie należy kierować się preferencjami.
Nie mam preferencji, bo ani skóry ani cordury na sobie nie miałem, nie mówiąc o jeździe w nich. Początkowo planowałem cordure, bo po pierwsze tak polecił mi kolega (doświadczony motocyklista), a po drugie jest tańsza. Teraz jednak zacząłem się zastanawiać z czego wynika ta niższa cena. Bo jeśli z niższego stopnia ochrony w razie gleby, to nie będę oszczędzał i kupię skórę.
hubertgontarz napisał/a:
Nie wyobrażam sobie turystyki w skórze.

Czy to znaczy że skóra jest mniej wygodna, czy o co chodzi?

jacek - Pią 22 Sty, 2010

Najbezpieczniejsze sa grube skórzane kombinezony jesli chodzi o przetarcie w czasie gleby przy wiekszych predkosciach, jak w cos uderzysz nie bedzie różnicy czy skóra czy codura bo wtedy jedynie protektory pochłaniaja energia uderzenia. Na torze przy dużych predkosciach taki "kondon" skorzany chroni przed przetarciem, na trasie w ruchu ulicznym nie ma takich predkosci jakie sa na torze ale znowu sa przeszkody w ktorej możesz uderzyc wiec sam sobie odpowiedz co bedzie dla Ciebie najlepsze.
hubertgontarz - Sob 23 Sty, 2010

Dla mnie komplet ubrań tekstylnych to najlepsza opcja w codziennej jeździe.
W chłodne dni masz możliwość podpięcia podpinki, w ciepłe dni wypinasz podpinkę (i membranę w droższych modelach), do tego kilka wywietrzników, są kurtki z wzmocnieniami skórzanymi.
Dla mnie tekstylne ubrania są wygodniejsze. Miałem kurtkę skórzaną to ją szybko sprzedałem bo była za ciężka i nie wygodna jak dla mnie.

Konrad - Sro 27 Sty, 2010

Kto mi cos powie na temat tej kurteczki?? Mam na nia chec tylko troche za tania jak na taka.. i wydaje mi sie ze cos z nia nie tak;/ albo sie myle..
http://moto.allegro.pl/it...ars_rozm_l.html
i boje sie o ten rozmiar bo nie ma to jak przymierzyc a ja sie wacham miedzy l a xl zalezy co i jaka firma.. prosze o pomoc :(

monteki - Czw 28 Sty, 2010

oglądałem ją ale śmierdzi mi z daleka ta oferta , za tą cene można kupić rękawiczki Alpinestars .. ale nie kurtke
Konrad - Czw 28 Sty, 2010

wlasnie.... chyba narazie dam sobie spokoj;p
Leito - Czw 28 Sty, 2010

Sam o niej myślałem przez jakiś czas bo jestem na etapie kupowania kurtki... Wygląda ok, ale ta cena... No i ostatecznie padło na kurtkę Tschula ;)
kruk - Czw 28 Sty, 2010

Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat tej kurtki?
http://www.moto-akcesoria...f-eagle,p,26627
Czy warto za te pieniądze czy można znaleźć coś lepszego w podobnej cenie?

[ Dodano: Sob 30 Sty, 2010 ]
Większość zadawanych na forum przeze mnie pytań pozostaje bez odpowiedzi, ale niezrażony tym faktem zadam kolejne. :]

Lepsza kurtka krótka czy długa? Czym się różni jazda w krótkiej od długiej?

Cieszyn - Nie 31 Sty, 2010

Ja do miasta mam zamiar kupić krótką. Oczywiście może wiać po nerach, ale wole poświecić kilka sekund na zapięcie pasa nerkowego, niż jeździć w turystycznej kurtce bo wygląd straasznie mi sie nie podoba. Obiektywnie rzecz biorąc długie turystyczne kurtki są chyba we wszystkim lepsze - praktyczne kieszenie, dlugi krój chroni nerki i ogolnie lepiej izoluje od zimna. Jeśli nie przeszkadza Ci ten wygląd weź sobie długą. Ja się raczej nie skuszę właśnie z powodu tego kroju.
monteki - Nie 31 Sty, 2010

kruk napisał/a:
Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat tej kurtki?
http://www.moto-akcesoria...f-eagle,p,26627
Czy warto za te pieniądze czy można znaleźć coś lepszego w podobnej cenie?

[ Dodano: Sob 30 Sty, 2010 ]
Większość zadawanych na forum przeze mnie pytań pozostaje bez odpowiedzi, ale niezrażony tym faktem zadam kolejne. :]

Lepsza kurtka krótka czy długa? Czym się różni jazda w krótkiej od długiej?


nie znajdziesz za wielu opinio tej firmie bo jest ona mało popularna , promowna przez lousia ( moto -akcesoria)

ja kupiłem tej firmy rękawiczki zimowe i są naprawde świetne , ale generalnei az tego co rozmawiałęm z kolegą ze sklepu , to ciuchy to typowuy średniak - czyli jaka cena taka jakość ( to nie znaczy ze się nie nadają , jak chcesz mieć lepsze to poprostu musisz zapłacić więcej).

kruk - Nie 31 Sty, 2010

monteki napisał/a:
nie znajdziesz za wielu opinio tej firmie bo jest ona mało popularna , promowna przez lousia ( moto -akcesoria)

Właśnie polecono mi ją i mierzyłem w sklepie moto-akcesoria. Opinii w googlach znaleźć nie mogłem, dlatego spytałem tutaj. To że za niską cenę nie da się znaleźć super ciucha to ja wiem. Bardziej chodzi mi o to czy za taką cenę można znaleźć coś lepszego od tego "średniaka" czy tylko gorsze lub takie same. Bo nie wierzę że wszystkie kurtki za około 300 zł są dokładnie takie same... Powiedzmy że chcę znaleźć coś "najlepszego z najgorszych". :] Zainteresowała mnie jeszcze oferta 4.Biker ( www.4-biker.pl ) - może tu ktoś będzie w stanie wypowiedzieć się co do jakości ich kurtek?

P.S. Dzięki monteki za odpowiedź, zawsze to jest już jakaś opinia. :)

monteki - Nie 31 Sty, 2010

Co do 4-biker , znajomy mial taką kurtke i mówił że kiepska jakość wykonania .

Moge Ci polecić taką w której sam jeżdze

http://motomax24.com/kurt...c7ea90079453d6c

sprawdziła się w wielu sytuacjach , i szczerze moge Ci ją polecić

kermit88 - Pon 01 Lut, 2010

Jest do kupienia kurtka alpinestars skórzana, używana rozmiar 46(S), bez podpinki o wymiarach:
- dł. mierzona z tyłu pośrodku od wszycia stójki 58cm
- dł. rękawa mierzona od wszycia stójki po długości ramienia zew. 82cm
- wew. od pachy 48,5cm
- obwód klatki piersiowej mierzony na zewnątrz 102cm, obwód wewnątrz 98cm/100cm
- obwód na dole 82cm
Moje wymiary to:
- wzrost 165cm
- waga 60kg
- obw klatki 84,5cm
- obw. pasa 80cm
-dł. od pachy do nadgarstka ok 42-43cm
Czy ta kurtka będzie dobra na mnie, bo byłem dzisiaj w sklepie i mierzyłem inne modele alpinestara. Jedna 48(M) z podpinką to była ciasna że nie mogłem zbytnio wykonywać ruchów rękami a rękawy były ciut krótkie. Druga (chyba bez podpinki, nie pamietam) rozmiar 48 był ok, ale ochraniacz na łokciach był luźny.

animal - Sob 06 Mar, 2010
Temat postu: 3 kurtki, co myślicie?
http://moto.allegro.pl/it...on_cordura.html

lub

http://moto.allegro.pl/it...on_cordura.html

lub

http://moto.allegro.pl/it...pne_czarne.html


Witam, chciałbym się dowiedzieć co myślicie o powyższych kurtkach? Aktualnie mam skórę, ale przez zimę mi się troszkę przypakowało i jest za ciasna niestety... Zdecydowałem się, żeby kupić kurtkę nie-skórzaną, bo po pierwsze będzie tańsza a druga sprawa to wygodniejsza w codziennym użytkowaniu. A że dysponuję dość ograniczonym budżetem wziąłem pod uwagę trzy powyższe kurtałki. Poradźcie którą.
Acha, gdyby ktoś miał namiary na jakieś kurtki na śląsku (okolice gliwic) w rozsądnej cenie, to też bym prosił.

cortex - Nie 07 Mar, 2010

z tych 3 co tu podałeś to napewno nie polecam BLACK FALCON< widzialem te kurtki i jakosc nie ciekawa szczegółnie szwów. Ale za to polecam tą kurteczke:

http://motomax24.com/kurt...c7ea90079453d6c

mam taką i jest wporządku.

jacek - Nie 07 Mar, 2010

tak jak cortex, też ja mam i jestem zadowolony jesli ktos lubi krótkie kurtki do pasa, jechałem w niej jak jeszcze snieg nie stopniał w samej podpince i podkoszulku ale pas nerkowy trzeba założyc. Odebrałem ja osobiscie w cenie 370zł wiec cena w porównaniu do tych co podałes + przysyłka nie wiele wyższa a protektory fajnie leża i sie nie przesuwaja.
animal - Nie 07 Mar, 2010

ok, czyli Falcon odpada. W tym tygodniu zajrzę do sklepu gdzie oferują tą kurtkę OZONE jak będzie w porządku to ją wezmę, a jak nie to rozważę tą, którą podesłał kolega cortex, bo fajna jest, tylko że wyjdzie mnie 50% więcej niż planowałem...
Fajnie by było kupić coś używanego, ale bardzo ciężko znaleźć ciekawe oferty :/

tmi - Nie 07 Mar, 2010

Ozone wygrywa w tym zestawieniu bo ma wentylacje.
Sam jeżdżę w Ozone Monza, nic jej się nie stało chociaż z robiłem w niej jakieś 2000 km, jedynie wieszak się urwał od razu.

Kubunia - Nie 07 Mar, 2010

Ja posiadam właśnie Ozone Duke i przejeździłem w niej cały sezon. Kurtka moim zdaniem bardzo fajna jak za te pieniądze. Posiada wywietrzniki i możliwość regulacji szerokości pasa i rękawów. Po dopasowaniu wszystkiego pod siebie protektory siedzą na swoim miejscu i jest wygodna. Po założeniu podpinki można jeździć komfortowo w stosunkowo niskich temperaturach. Jedynie nie wiem jak się sprawuje podczas opadów deszczu, bo nigdy mnie nie złapał w niej. Uważam że kurtka warta swojej ceny.
Rob7on - Nie 07 Mar, 2010

Jak poprzednicy również posiadam kurtkę Ozone i jest idealnym rozwiązaniem cena/jakość. Gdy wszystko chce się kupić w jednym czasie tak jak ja (motor i strój), nie można być za bardzo rozrzutnym. Dlatego trochę zwiedziłem sklepów zanim ją kupiłem i uważam że za tą kasę jest idealna. Najlepiej kupić na allego bo jednak ceny są zdecydowanie niższe niż w niektórych sklepach (ale pierw oczywiście przymiezyć i wybrać odpowiednią rozmiarówkę). Tak tylko dla pokazania prowizji jaką sklepy naliczają, to kurtka z allegro w cenie 299 w sklepie krzyczeli sobie 430 :]
tmi - Nie 07 Mar, 2010

Zależy od sklepu, ja ozone monze kupiłem w sklepie za 300 zł, cennikowo 360.
cortex - Nie 07 Mar, 2010

animal napisał/a:
a jak nie to rozważę tą, którą podesłał kolega cortex, bo fajna jest, tylko że wyjdzie mnie 50% więcej niż


ja ci powiem ze szukalem pierwotnie kurtki do kwoty max 300zl ale jak przymiezylem tą adrenaline to nie mogłem jej nie kupić,lezy idealnie , ma duzo protektorów, i mozna je wyjac i nosic jak normlana kurtke na codzien co jest duzym plusem.

animal - Czw 11 Mar, 2010

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, w Sobotę wybieram się po Ozone.
Są 2 do wyboru: Duke i Monza, ale Duke bardziej do mnie przemawia pod względem wyglądu zewnętrznego, obie kosztuję 3 stówki, a którą wybiorę to już zobaczy się na miejscu. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

Emwu96 - Czw 11 Mar, 2010

A te protektory juz sa w tej kurtce ozone duke - tak?
I jakie one sa, jakies poduszkowate czy plastiki w srodku ?

I na czym polega ich dopasowanie ?

Adam134 - Pią 12 Mar, 2010

Siema panie i panowie nie wiecie może gdzie w Częstochowie mógłbym obejrzeć kurtki skórzane chodzi mi o sklepy oczywiście:)
animal - Pią 12 Mar, 2010

Hmm, ja an allegro widziałem kilka sklepów które są z częstochowy, sam mosz: http://moto.allegro.pl/40...num%5B52%5D=all


ups, to nie skóry, ale zawsze możesz zapytać, czy posiadają takowe w sprzedaży może poza allegro, kto wie...

RedShadow - Sob 13 Mar, 2010

Emwu96 napisał/a:
A te protektory juz sa w tej kurtce ozone duke - tak?
I jakie one sa, jakies poduszkowate czy plastiki w srodku ?

I na czym polega ich dopasowanie ?


Protektory są na łokciach i barkach, na plecach jest tylko kieszeń. Ich dopasowanie polega na tym że protektor leży na łokciu a nie przesuwa się, nie jest za wysoko, za nisko czy z boku tylko tam gdzie ma być. Aha, protektory są z samej gąbki. Nie zaglądałem do tego temat, a też mam kurtkę Ozone Duke i z czystym sumieniem mogę ją polecić, zrobiłem w niej 4000 km bez żadnych problemów, jeśli chodzi o wodoodporność to mogę powiedzieć tyle że raz przez 20km wiozłem pod nią gazetę w dużym deszczu i jak dojechałem to gazeta była sucha, ale dłuższych tras na mokro w niej nie robiłem.

animal - Sob 13 Mar, 2010

Dzisiaj kupiłem tego ozona - to co mnie zaskoczyło to rozmiar - wziąłem XL i jest taka akurat, a waże 82kg przy 178cm. jakość wykonaia jak na tą cenę jest świetna, protektory z gąbki, leża idealnie no i nie straszy wyglądem zewnętrznym. Jak dla mnie super.
mr0zd - Sob 13 Mar, 2010

Rozmiar taki bo kurtka na rynek azjatycki przeznaczona, ja mierzyłem 3XL i była mała ;)
Adam134 - Nie 14 Mar, 2010

Co myślicie o tej kurtce http://www.allegro.pl/ite...hit_okazja.html tschul830, na innych forach w necie czytałem, że daje rade :)
Emwu96 - Nie 14 Mar, 2010

A taka :

http://www.allegro.pl/ite...czy_ce_r_m.html

ma ktoś może ?

Paulo - Wto 16 Mar, 2010

Hmmm też się rozglądam za 'ciuszkami'...
Co myślicie o takiej kurtce? :

http://www.motocykle.kato...1&id_producent=

Do kurty są takie oto spodnie jeszcze:

http://www.motocykle.kato...3&id_producent=

marcin3miasto - Pią 19 Mar, 2010

Wczoraj zakupilem kurtke firmy RST model RAZOR zaznaczam ze jest to moja pierwsza kurtka motocyklowa wiec nie mam porownania chyba ze wezme pod uwage kurtke Arlen Ness NJ-7995-AN moj wybor padl jednak na RST kurtka wyglada bardziej solidnie dodatkowym atutem sa otwory wentylacyjne zapinane na zamek 2 z przodu i 2 z tylu, sciagacze u dolu kurtki itp
air87 - Pon 05 Kwi, 2010

To moze i ja zapytam się o opinie. Kurtka ok 400zł, więc pewnie tekstylna i min 5 protektorów. No i bardziej miejska dlatego krótka i do tego dojdzie na pewno pas nerkowy.

Adrelaline Pyramid 385zł


Motonita Rapid 389zł


Motonita SP-Series 316 349zł


Motonita SP-Series 315 389zł


Ewentualnie skóra Motonita Burner 549zł


Duzo tej Motonity ;] Ale fajne maja :zawstydzony:

kysa275 - Pon 05 Kwi, 2010

Miałem taką adrenaline i polecam ją bo jest bardzo wygodna i dość dobrze wykonana.
cortex - Pon 05 Kwi, 2010

ja mam adrenalia i polecam
blazek1883 - Pon 12 Kwi, 2010

Miał ktoś może bliższą styczność z ciuchami marki RST?

Przymierzałem się do kurtki RST Rift w ostatnią sobotę, cena około 800.

Ktoś się orientuje jak się zachowują ciuchy tej marki w codziennym użytkowaniu.

Konrad - Czw 15 Kwi, 2010

ja mam rekawice tej firmy i musze powiedziec ze są ok:) dosyc wygodne i solidne... nie wiem jak inne rzeczy ale mysle ze to dobra firma:)
Konrad - Czw 15 Kwi, 2010

a co do kurtek to niedawno zakupiłem tą: http://allegro.pl/item986...rozmiar_xl.html i jestem w pełni zadowolony:)
kieran09 - Sob 03 Lip, 2010

Przymierzam się powoli do zakupu kurtki. Mam na oku ARLEN NESS Kurtka skórzana LJ-5887 AN



co o niej sądzicie? moze ktos w takiej jezdzi? czy warto ją kupic?

haku - Sob 03 Lip, 2010

Wg moich obserwacji, istotna jest odpinana membrana w kurtce i spodniach.
tmi - Sob 03 Lip, 2010

Skóry na ogół nie mają membran.
haku - Sob 03 Lip, 2010

No to jak nie mają to nie ma co odpinać... ale jak kurtka ma to dobrze żeby była odpinana, takie jest moje zdanie...
Wątek dotyczy również kurtek tekstylnych stąd mój post...

tmi - Sob 03 Lip, 2010

Myślałem, że odpowiadasz na pytanie kolegi z posta wyżej.
Mustang - Pon 09 Sie, 2010

Panowie chce kupić skóre na motocykl w okolicach 550 pln.
Mam dwie propozycje:
ADRENALINE DEVIL
oraz
MOTONITA BURNER

Nie miałem do czynienia z zadna z marek. Wyraźcie swoje opinie, albo jeśli macie lepsze propozycje to śmiało piszcie:)

Pozdrawiam

mr0zd - Pon 09 Sie, 2010

Skóra do 550 to imo tylko Tschul.
mazurator - Pon 09 Sie, 2010

http://www.padana.pl/kata...&category=bundy

Hej, ja mam taką skórę Padany jak w linku. Leci jej teraz 3 sezon i jestem zdecydowanie z niej zadowolony. Posiada pełne, twarde protektory na barki i łokcie, a plecy piankowe, skóra jest dosyć gruba i ciężka, ale po zabiegu mleczkiem Ara i kilku wypadach ułożyła się idealnie ;)
Brałem pod uwagę również Tschule, bo w kategorii ok. 500zł wyboru zbyt dużego nie miałem.

Mustang - Wto 10 Sie, 2010

Chyba rzeczywiście będę musiał w Tschul'ach poszukać, bo z Padany rozmiaru na mnie nie ma, a odnośnie samej marki Motonita nie mogę znaleźć żadnych informacji.
Emwu96 - Wto 28 Wrz, 2010

A co myslicie:

http://moto.allegro.pl/sk...1241201288.html

jakis no name troche




i poza tym, kupowal ktos kurtki z motonity w gdansku ?

Irek - Wto 28 Wrz, 2010

hehe co to za skóra za 400zl... chyba z chomików...
karoleq_90 - Wto 28 Wrz, 2010

Irek napisał/a:
hehe co to za skóra za 400zl... chyba z chomików...

Nie zawsze oglądałem kurtkę adrenaline city w przecenie za 350 zeta i była wykonana całkiem przyzwoicie i z dobrej jakości skóry.

Emwu96 - Wto 28 Wrz, 2010

a z tych to ktora:


http://moto.allegro.pl/ku...1232918235.html


myslicie, ze ta duzo gorsza:

http://moto.allegro.pl/co...1233394926.html

?

Kat - Wto 28 Wrz, 2010

Ta druga chyba nie ma żadnych wywietrzników, w lato się ugotujesz. W skuteczność membrany za takie pieniądze wątpię.
Podkopnik - Wto 28 Wrz, 2010

Pierwszy raz widzę kurtkę tekstylną z garbem :D Szczerze to wolałbm kupić kurtkę jakiejś bardziej znanej firmy która ma wyrobioną opinię. Chyba że masz sklep pod nosem i możesz dokładnie obmacać w/w produkty. Jeżeli nie to nie pakowałbym się w to. Niedługo zaczną się wyprzedaże w sklepach motocyklowych i będzie można łyknąć wiele rzeczy w korzystnych cenach.
Emwu96 - Wto 28 Wrz, 2010

hmm raczej bym kupowal nie przez neta,
a co masz na mysli mowiac "mozesz dokladnie obmacac" ?
i dlaczego 1raz tesktylna z garbem ? moze po prostu tak okreslili sobie ten ochraniacz

mr0zd - Wto 28 Wrz, 2010

Garb w tekstylu nie ma sensu, przecież ta kurtka nie przylega do ciała, ten garb będzie powodował tylko większe łopotanie kurtki podczas jazdy :)
kruk - Wto 28 Wrz, 2010

Emwu96 napisał/a:
a co masz na mysli mowiac "mozesz dokladnie obmacac" ?

To że lepiej obejrzeć coś na własne oczy, przymierzyć, zobaczyć w lustrze, niż oceniać tylko na podstawie zdjęć z internetu. Jak masz niedaleko do Motonity, to po prostu się tam przejedź.

pajoski - Nie 10 Paź, 2010

Mam pytanko miał ktos styczność z kurta firmy adrenaline? cena 350zl + wypinana podpinka wygląda ciekawie jak za taka cene http://moto.allegro.pl/ku...1255769099.html
Emwu96 - Nie 10 Paź, 2010

pajoski, popraw link z allegro bo nie dziala
jackie125 - Nie 10 Paź, 2010

pajoski, twoja przęglądarka skraca długie adresy www, następnym razem zwracaj uwagę, żeby w adresie nie było "..."
Po numerze przedmiotu to wg mnie chodzi o tę kurtkę. http://allegro.pl/show_item.php?item=1255769099

kysa275 - Nie 10 Paź, 2010

Miałem tą kurtkę w zeszłym roku, bardzo wygodna i podczas mojego użytkowania nic się nie pruło :) . Za te pieniądze warto ją kupić.
Emwu96 - Nie 10 Paź, 2010

no tak, ale czemu ja "miales" ?
kysa275 - Nie 10 Paź, 2010

Trafiła mi się okazja kupna tanio kurtki dainese i sprzedaż starej pokryła częściowo koszty :)
cortex - Nie 10 Paź, 2010

pajoski napisał/a:
Mam pytanko miał ktos styczność z kurta firmy adrenaline? cena 350zl + wypinana podpinka wygląda ciekawie jak za taka cene http://moto.allegro.pl/ku...1255769099.html


Sam jeżdżę w takiej kurtce i polecam. Są do niej spodnie za 299zł.

garfield - Nie 10 Paź, 2010

Mam kutkę tej firmy i jestem z niej zadowolona :)
karoleq_90 - Nie 10 Paź, 2010

Ja jeżdże w kurtce firmy Adrenaline tyle że jest to model Voyager II i naprawdę nie ma się do czego przyczepić :)
Paulo - Pon 11 Paź, 2010

A ja dla odmiany mam Ozone'a :)
I też jestem z niego zadowolony ;P Nawet sprawdzony w boju ;)

Emwu96 - Pon 11 Paź, 2010

To nie ma skór ktore sa deszczoodporne ?
mr0zd - Pon 11 Paź, 2010

Skóra jest odporna na deszcz. Gorzej z jej szwami i wstawkami z tekstylu :) Ogólnie jeżeli szukasz wodoodporności 100% to kondom :)
Emwu96 - Pon 11 Paź, 2010

wlasnie nie wiem cholera przegladam sobie alllegro juz jakis czas,
z jednej strony to chcialbym wodoodpornosc, no bo wiadomo roznie bywa, z drugiej wolalbym skore, max mam do wydania z 500zl na kurtke no z tego co wyczytywalem to za ta cene najlepiej tchula, ale te kurtki niepodobaja mi sie ze wzgledu na cyferki 36 na boku rekawow :P ja bym raczej wolal cala czarna i w miare sportowy wyglad, na pewno nie taka dluga tekstylna. No sa tschule takie bez cyferek ale ponad 600zl model 900 czy cos takiego



przejrzalem tez te ozony, i w sumie te cena kusi ! na prawde, az sobie poogladalem
no i teraz tak: wyczailem takie trzy
http://moto.allegro.pl/ku...1263145385.html

http://moto.allegro.pl/ku...1229242715.html

http://moto.allegro.pl/ku...1248451265.html


i kto mi powie czym one sie roznia oprocz wygladem i cena ?

KruQ - Wto 12 Paź, 2010

mi przyszło kiedyś jechać w ulewę jakieś 30 km. Może to niezbyt daleko, ale przy tym deszczu co wtedy był to niezły wynik. Kurtka Adrenaline spisała się wyśmienicie, spodnie z resztą też. Początkowo się obawiałem jechać, jak ale mus to mus. W żadnym miejscu nie przeniknęła woda. Tylko w butach miałem powódź, ale nie były motocyklowe tylko zwykłe, więc się z tym liczyłem i nie zdziwiłem się. Adrenaline mogę polecić, bardzo udane wyroby.
pozdro

huh - Wto 12 Paź, 2010

jackie125 napisał/a:
pajoski, twoja przęglądarka skraca długie adresy www, następnym razem zwracaj uwagę, żeby w adresie nie było "..."
Po numerze przedmiotu to wg mnie chodzi o tę kurtkę. http://allegro.pl/show_item.php?item=1255769099



mam ta kurtke i powiem ze... Zwykonaniem zle nie jest, ale jesli dobrze sie poszuka i przyjrzy to widac wystajace nitki. Mialem tez okazje zrobic w niej szlifa- drze sie jak stare kalesony, a jesli chodzi o ohcraniacze to mamy z nimi 1000...% bezpieczenstwa:) po upadku, silnym o ziemie nic nie czulem po za lekkim obiciem barku. a ogolnie to jest wygodna.

k2 - Wto 12 Paź, 2010

tu linka do artykułu o wodoodpornych kombinezonach
http://www.motocykl-onlin...nezony-skorzane

Paulo - Wto 12 Paź, 2010

Emwu96 napisał/a:
przejrzalem tez te ozony, i w sumie te cena kusi ! na prawde, az sobie poogladalem
no i teraz tak: wyczailem takie trzy
http://moto.allegro.pl/ku...1263145385.html

http://moto.allegro.pl/ku...1229242715.html

http://moto.allegro.pl/ku...1248451265.html


i kto mi powie czym one sie roznia oprocz wygladem i cena ?


Powiem Ci - wyglądem i ceną :P
Ja od marca użytkuję Ozonkę i jestem z niej zadowolony. Z minusów to - ciężko zapiąć/odpiąć jakikolwiek z wywietrzników jadąc na moto, zamek czasem lubi 'zjeść' kawałek materiału przy zapinaniu suwaka i się zatnie, ale tragedii nie ma. Materiał bardzo dobrej jakości. Na jakiś mały deszcz czy mrzawkę - super, nie przepuszcza nic, deszcz osiada w postaci całych kropel na materiale i stacza (strulowywuje :D ) sie ;) Miałem przyjemność jechać również w burzy, gradobiciu i nawałnicy :D Jak się domyślasz, to już troszkę za dużo. Ale efekt też niezły, bo materiał 'nasiąknął' ale nie przesiąknął - jednym słowem nabrała wody jak gąbka, ale w środku byłem suchy, choć i tak temperatura kurtki powodowała zimno :P Czy Ci mogę polecić, tak - protektory spełniły swoje zadanie (wiem coś o tym, niecały tydzień temu rzeźbiłem Fiestę metodą ramienno-łokciową :P ). Materiał też wytrzymały jest. Nie ma żadnego śladu, rozdarcia, przetarcia. Ze skórą też nie jest tak kolorowo, skóra gdy nie jest regularnie impregnowana też przesiąka. No i minus taki, że w lato w skórze się upieczesz, a przy szybszej jeździe bardziej pizga niż w syntetykach, do tego jest ciężka. :)

mr0zd - Wto 12 Paź, 2010

Wszyscy spinają się z wodoodpornością, a ile razy jechaliście w deszczu? I ile razy była to droga do domu? A jak chcesz w trasę- to kondom za 120zł max i problem z głowy.
Emwu96 - Wto 12 Paź, 2010

"kondom za max 120" masz na mysli jakas najtansza tekstylna kurtke, czy po prostu kurtke przeciwdeszczowa ?


widze, ze mr0zd, jestes wielkim obroncom kurtek skorzanych, jakies +za (oprocz tego, ze wieksze bezpieczenstwo podczas szlifu) przy zakupie skora vs. tekstylna ?

tmi - Wto 12 Paź, 2010

Niektóre wypowiedzi dziel przez 10, mr0zd był zagorzałym zwolennikiem eSVałek i przeciwnikiem rzędówek, wywrócił mu się światopogląd więc looz, każdy może zmienić swoje zdanie ;)
midd - Wto 12 Paź, 2010

Mr0zd ma troche racji, bo jak dobrze deszcz pizga to i rukka za 4 tysie przecieka.

wiec ja bym raczej zwracał uwage na bezpieczenstwo, komfort i trwałosc niz na wodoodpornosc.

lepiej gumę kupić na ta przykrą ewentualność :P

kruk - Sob 16 Paź, 2010

Emwu96 napisał/a:
"kondom za max 120" masz na mysli jakas najtansza tekstylna kurtke, czy po prostu kurtke przeciwdeszczowa ?

Ma na myśli kombinezon przeciwdeszczowy. Sam mam takie coś upchnięte pod owiewkę na wszelki wypadek, ale przez 2 lata skorzystałem ledwie 2 razy. Po prostu staram się nie jeździć w trakcie ulewy, jeśli nie muszę. A przy słabym deszczu/mżawce, to nawet mi się kondoma nie chce wyciągać, bo kurtka tekstylna daje radę i nie przemaka tak łatwo. W przypadku skóry to nie wiem, nie miałem styczności.

pajoski - Czw 11 Lis, 2010

Jeździ ktoś w takiej kurtce? http://moto.allegro.pl/be...1293939259.html w sklepie jej nie widziałem i nie moge ocenic jokości ale na zdj mi sie spodobala jak za taka cene. Prosze o opinie.
cypis - Czw 11 Lis, 2010

Mnie tutaj śmierdzi bajerą

Cytat:
Produkt markowy wysokiej jakości, nieporównywalny z tanimi pseudomotocyklowymi kurtkami sprzedawanymi na innych aukcjach.


Cytat:
CENA SKLEPOWA TAKIEJ KURTKI TO 1200zł!!


Jakoś w to nie wierzę.

Yarccom - Pią 12 Lis, 2010

cos ta kurtka nie jest dopasowana do tego modela :D


znajdz stronę producenta/importera i bedziesz wiedział co to jest

kruk - Pią 12 Lis, 2010

Nie wiem ile w tym prawdy, ale wyczytałem gdzieś kiedyś, że są tak jakby dwie różne marki Wolf. Jedna, popularna w UK, mająca dość dobre produkty i za odpowiednią cenę. A druga to ta z naszego Allegro, która poza nazwą nie ma nic wspólnego z oryginalnym Wolfem.
Emwu96 - Nie 21 Lis, 2010

http://www.moto-akcesoria...korzana,p,38031


co o tym myslicie ?

Semai - Czw 30 Gru, 2010

Czy ktoś z Was miał może styczność z kurtkami SPIDI z membraną H2OUT?
Np:
http://4bikes.pl/kurtka-t...?cPath=24_47_48

Zastanawiam się czy wziąść taką jak powyżej, czy może coś ala Alpinestars RC-1

kiler - Czw 30 Gru, 2010

Mam pytanie o kurtkę Tschula 748. Dokładnie taką:

http://allegro.pl/tschul-...1380809806.html

Zainteresowała mnie cena. :P Czy ona się do czegoś nadaje czy tylko na śmietnik? :rotfl:

ati - Czw 30 Gru, 2010

Ja mam Feliksa ale uważam że jest spoko i cena :) zadowalająca
kruk - Czw 13 Sty, 2011

KruQ napisał/a:
ja śmigam w tej adrenaline brute, i bardzo mi ona pasuje. jest świetna. 3 warstwy, 2 można wypiąć, protektory, szczeliny wentylacyjne. jedyne co mnie denerwuje to zapięcie pod szyją. może ja niewymiarowy jestem, ale bez kominiarki potrafi "porysować" szyję, no i brakuje jakiejkolwiek ochrony na klatę, żadnego protektora ;/ ale zrobiłem w niej już 6kkm, zaliczyłem bardzo udany wyjazd nad morze w lipcowe upały, jeździłem w silnym deszczu i ostatnio w zimne dni (zanim spadł śnieg). w każdych z tych warunków sprawdziła się bardzo dobrze. nie przemokła w deszczu, nie rozpuściłem się w upał i nie zmarzłem w chłodne dni.

Szkoda że nie pochwaliłeś się wcześniej tym Brutem. Ja miesiąc temu kupiłem krótką kurtkę w atrakcyjnej cenie, ale jakbym wiedział że za 3 paczki można mieć kurtkę z wypinaną membraną, to pewnie bym się na nią skusił... A teraz już dupa zbita. :(

KruQ - Pią 14 Sty, 2011

kurcze, no szkoda ;/ mam jeszcze portki do tej kurtki, też Adrenaline, kask airoh sv55s i rękawiczki z lidla. jeśli interesuje Cie mój ich opis to służę pomocą.
pozdro

Emwu96 - Sob 05 Lut, 2011

Ma ktos moze skorzana tschula 902, bo sie na nia czaje i chyba kupie

bo kondona - jak to mrozd nazywa ;) juz dostalem od mikolaja na gwiazdke wiec tekstylna odpada bo bez sensu :]

mr0zd - Nie 06 Lut, 2011

Obstawiam, że wszystkie Tschule to jeden ch** czyli za bardzo nie ma się do czego przyczepić. Pierwsze co padnie to rzep pod szyją i na początku zamka :)
Emwu96 - Nie 06 Lut, 2011

to co skorzanego polecasz do 500zl - wiecej nie mam.

W motoakcesoriach byl ostatnio bulletproof magnum przeceniony, ale juz widze ze jest z powrotem za 8 stow

mr0zd - Nie 06 Lut, 2011

Przecież nie napisałem że odradzam Tschula. Sam mam kurtkę model 820 której będzie leciał teraz trzeci sezon :)
Emwu96 - Nie 06 Lut, 2011

aaaaha ;)
z tym, ze jeden "chu" to chodzi o to, ze te modele ktore sa praktycznie w tej samej cenie roznica sie tylko krojem - wygladem
:> ?

nonpr0 - Nie 06 Lut, 2011

Tylko, że skóra jest dość mało uniwersalna. W skórzanych rękawicach nawet dość ciepłych lubią zgrabieć dłonie. W skórze chyba ma się więcej powodów do marudzenia, chyba, że ktoś ma te dwie rzeczy. Jak jest zimno to w skórze zimno, jak gorąco to jest piekło. Jak dla mnie dość mało uniwersalny zakup. Ale nie jestem przeciwnikiem skór, mają swoje zalety.
Emwu96 - Nie 06 Lut, 2011

no jesli skora to obowiazkowo do niej bielizna termo
nonpr0 - Pon 07 Lut, 2011

Warto też dodać, że dobra bielizna termoaktywna to również niemały koszt. Skóra z założenia jest droższa i uważam, że nie decyduje tutaj tylko aspekt ścieralności. Bardziej przemawia tutaj wielokrotne użycie. Skóra po kilku ślizgach może się okazać zdatna do dalszego użytkowania, tekstylne ubrania, będą prawdopodobnie stopione i poszarpane. Widziałem test w TVN Turbo, polegał na ciągnięciu za kładem (na tym samym odcinku, prędkość do 30km/h). Okazało się, że tekstylne ubranie nie przetarło się, choć było poszarpane. Skóra również ochroniła, ale puściła na szwach. Jeśli ktoś narzeka na nadmiar funduszy, najlepiej kupić najlepszą dostępną skórę i tekstyl ;)
mr0zd - Pon 07 Lut, 2011

Ta skóra z testu na TVN turbo to był RetBike- także dla mnie bez komentarza :rotfl:
A koszulka termoaktywna 100zł
I skóra dla mnie jest bardzo uniwersalna, przynajmniej nie wygląda jak kurtka narciarska :hyhy:

nonpr0 - Pon 07 Lut, 2011

Czyli wyższość skóry nad skórą? Czytając to wszystko widzę, że chyba tak w zasadzie nie chodzi już o kwestie jakości i materiału, tylko o szyld, reklamy i rekomendacje. Jestem w stanie zgodzić się do jakości i trwałości, ale z wytrzymałością to raczej połowicznie (chyba, że producent faktycznie oszczędza na materiale albo nie stara się o innowacje).
mr0zd - Pon 07 Lut, 2011

Sam napisałeś, że puściła na szwach. Jest to pierwszy element wyrózniający produkty lepsze, od tandetnych.
I tak, cały proces przygotowania skóry, czyli jej tzw. obróbka też się różni, w zależności od firmy. Potem niektórzy narzekają, że ich skóra jest twarda, w ogóle się nie układa i nie pasuje.

afron - Sro 16 Mar, 2011

Hej wodzowie!

Noszę się z kupnem kurtki. Problem tylko taki, czy kupić teraz za mało kasy, czy dozbierać i kupić za więcej. Tak czy siak będzie to max 700 zł więc szału nie oczekuję.
Ale na oku mam:

Tanio:

http://www.motorbiker.pl/...78235146682bfbc

Trochę drożej:

http://www.defender.net.p...LD-MADDOX-.html

Jeszcze drożej:

http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/challenger/10/1/m

No i mam dylemat :) najchętniej bym tą modekę wziął ale żebym był w stanie muszę znaleźć pracę i doskładać kilka stów:/ a jak wiadomo o to nie łatwo.

Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę nt. tych kurtek to proszę o info :)

Co robić ? :)

Grzechu16 - Sro 16 Mar, 2011

Osobiście chyba trzeci sezon przyodziewam się w kurtkę Modeka Shield (nie Modeka Shield Pro) i sobie ją chwalę. W upalne dni niestety można się rozpłynąć, no ale chyba tego nie da się uniknąć.
Generalnie tutaj poruszony był już podobny temat: http://forum.gs500.pl/vie...der=asc&start=0

dziubek - Czw 31 Mar, 2011

A co sądzicie o takiej kurtce?

OZONE DELTA

http://allegro.pl/kurtka-...1515013383.html

tomex-t3 - Pią 08 Kwi, 2011

dziubek napisał/a:
A co sądzicie o takiej kurtce?

OZONE DELTA

http://allegro.pl/kurtka-...1515013383.html


Przyłączam się to pytania

AdamSsS - Pią 08 Kwi, 2011

znajomy ją ma i ja sam się przymierzam do jej zakupu . Kilak osób stwierdziły że w sam raz na mało budżetowy ubiór . Na pierwze dwa trzy sezony będzie dobra .
tomex-t3 - Pią 08 Kwi, 2011

wydaje mi się że nie jest głupia za tą kasę :)
mikolaj1313 - Pon 25 Kwi, 2011

Mnie osobiście nie stać na markowe ciuchy.Więc zdecydowałem się na zakup kurtki WOLF. http://aukcjewp.wp.pl/kur...1565049192.html Problem polega na tym że co do walorów użytkowych nic nie mogę powiedzieć ponieważ dopiero za kilka dni zadebiutuje na drodze. Kilku moich znajomych bardzo sobie chwali produkty tej firmy.
kempes - Wto 26 Kwi, 2011

Ja jutro kupuję Macnę Meteor. Dobrze wykonana, podoba mi się jej wygląd i wypinana membrana. Cena też przyzwoita - 540 zł. Wcześniej zastanawiałem się nad Ozon solo i lomo, ale stwierdziłem, że lepiej troszkę dopłacić bo o ozonie są podzielone zdania, a o macnie jakoś nie znalazłem mocno negatywnych komentarzy (poza ich systemem wpinania membrany i podpinki "sandwich", który nie jest tak fajny jak miał być z zamyśle producenta).
afron - Wto 26 Kwi, 2011

Dzisiaj kupiłem kurtkę Modeka Roma.

Podoba mi się to że ma wypinaną membranę oraz ocieplenie. Trochę ciasno jak wszystko mam wpięte ale jak wszystko odepnę to jest fajnie wygodnie oraz ma być przewiewnie (jeszcze tego nie sprawdziłem)

Wszystko wygląda na bardzo solidne, ochraniacze tylko takie w sumie średnie ale mam nadzieję że nie będę musiał ich testować.

Droga dość jest ale biorąc pod uwagę to że to zakup na lata (jeśli utrzymam linię) to mam nadzieję że będzie warto.

Sams - Sro 27 Kwi, 2011

Ja jakoś nie mam zaufania do kurtek motocyklowych. Osobiście wole skórę, mam firmy Tschul i sprawuje się naprawdę dobrze. Z tym, że jest ona czarna, więc jak jest lato to za ciekawię nie jest, ale idzie wytrzymać. :)
mr0zd - Sro 27 Kwi, 2011

Też nie wyobrażam sobie textylu przy większych prędkościach.
No i te kurtki wyglądają jak ciuchy narciarskie :zdziwko:

haku - Czw 28 Kwi, 2011

Na GS'ie większe prędkości ? Myślę że tekstylna sprawdzi tu się jak najbardziej. Inna sprawa że szybciej zmieni się moto niż ubranie, więc przy kupnie trzeba przeanalizować co będzie po GS.
Ja mam ubranko z Modeki, kurtke Challanger i spodnie Finn. Przelatałem cały zeszły seznon i wypinana membrana na lato to rewelacja. Nie wiem tylko kiedy używa się ocieplenia, bo nawet jak było ok 5 stopni to nie odczuwałem potrzeby jego wpięcia.
Nad skóra nawet nie myślałem, bo wiedziałem co kupię następne... i już się powoli rozglądam, jak kupię to GS będzie do oddania w dobre ręce.

kempes - Czw 28 Kwi, 2011

Ale znok. Kurtka Macna Meteor nie posiada wypinanej membrany! Wczoraj pokręciłem się między 12, a 14 po placyku, temp. w cieniu ~22*C i komfort był ok (wypięte ocieplenie). Jednak w domu stwierdziłem, że wypnę też membranę i następnym razem zobaczę jaka jest różnica..... Zdziwiłem się, ale ta kurtka nie ma takiej możliwości. Pojechałem więc do IM i mówię, że jest tak i tak, że wszędzie w internecie jest napisane że membrana się wypina, itp. Powiedzieli mi, że to IM ściąga produkty tej firmy i pewnie ktoś się pomylił przy pisaniu opisu, a wszyscy inny ten błąd powielają (Yarccom ;)) . W sumie to było podejrzane, że w tej cenie dostajemy kurtkę z wypinaną membraną, ale skoro wszędzie tak piszą....

Jeszcze się zastanawiam, czy ją oddać. Do kurtki z wypinaną membraną musiałbym dołożyć ~200zł, więc nie wiem czy warto. Membrana w tej macnie na prawdę daje radę, a samo wykonanie i użyte materiały są super.

Duellis - Czw 28 Kwi, 2011

haku napisał/a:
Na GS'ie większe prędkości ? Myślę że tekstylna sprawdzi tu się jak najbardziej.

Moja skóra jest poszła do reklamacji (zamek poszedł), na szczęście kumpel pożyczył tekstylną, więc mam pewne porównanie skóra vs. tex: pierwsze wrażenie - ale w tym wieje i szarpie kurtką i to podczas spokojnych dojazdów do pracy. Też sądzę, że tekstylia się na GSie sprawdzą, ale do większych prędkości (nawet takich GSowych) lepiej mieć skórę, wyraźną różnice czuć już od 80 km/h.

tomex-t3 - Pią 29 Kwi, 2011

A co sądzicie o tej kurtce, miał ktoś z nią styczność
http://moto.allegro.pl/ku...1575075160.html

Grzechu16 - Pią 29 Kwi, 2011

Duellis napisał/a:
mam pewne porównanie skóra vs. tex: pierwsze wrażenie - ale w tym wieje i szarpie kurtką i to podczas spokojnych dojazdów do pracy. Też sądzę, że tekstylia się na GSie sprawdzą, ale do większych prędkości (nawet takich GSowych) lepiej mieć skórę, wyraźną różnice czuć już od 80 km/h.

Dzisiaj miałem pierwszą jazdę w skórzanym kombinezonie i faktycznie jest lepiej dolegający do ciała niż tekstylny strój, nie furgoli tak mocno no i generalnie jestem pod dużym wrażeniem któremu towarzyszy banan na twarzy :P

Osa91 - Pon 23 Maj, 2011

Ja mam kurtkę Held Arco II kupiłem za 450zł w motoakceosria i bardzo dobrze przylega do ciała mimo że jestem porostu chudy ;) Ale to myślę że kwestia dobrania ubrania do danej budowy ciała, tak samo jak w skórze jak będzie odstawać to nie będzie tej przyjemności z jazd,y a tekstylia można użyć w mieście zdjąć podpinkę albo tak jak ja mam w swojej na lato do miasta zewnętrzną warstwę i wiaterek fajnie wieje jak w podkoszulku super sprawa :) Prędkości nie rozwijam dużych ze względu że jeżdżę 125cm^3 i 250cm^3, dlatego wypowiadam się w prędkościach do 110km/h. Jeżeli kurtka jest spięta zamkiem ze spodniami, to myślę że to dobra alternatywa jak ktoś też jeździ oprócz trasy także po mieście i nie tylko w lato ale i na jesień/wiosnę :)
marchewka - Nie 12 Cze, 2011

Mój wybór co do kurtki właśnie padł. Wybrałem kurtkę RST Razor Link do kurtki za 569zł. Myślę że bedzie pasować do czerwonego GS-a :hyhy: . Jednak przed zakupem chciałbym się dowiedzieć czy nie znajdę czegoś lepszego za tą cene i czy w ogóle warta jest swojej ceny.
Zależało mi na protektorze pleców i ta kurtka właśnie ją posiada, więc to głównie zadecydowało o tym, że ją wybrałem. Zastanawia mnie materiał opisany jako Polyester Maxtex 600D + nylon 1680D Ballistic. Wcześniej planowałem kupić kurtke rebelhorna illusion gdzie materiał opisany był jako DIANAX 1000D. Co wypada lepiej, bo dla mnie te oznaczenia to czarna magia.

Jak ktoś używa na codzień takie odzienie bądź używał to proszę o opinie. :oczami:

Z góry dzięki

Kat - Nie 12 Cze, 2011

Kurtka na lato musi mieć przede wszystkim możliwość wypięcia membrany, inaczej się ugotujesz :) A jak chcesz dobry ochraniacz pleców to kup żółwia, nawet jakiegoś taniego i tak będzie lepszy niż gąbka w kurtce.
marchewka - Nie 12 Cze, 2011

Ta ma właśnie wypinaną podpinkę ocieplającą tylko to chyba idealna do gotowania sie w lecie. Co najciekawsze pogooglowałem i jedni piszą że ta kurtka jest męska inni zaś, że damska. I co tu począć... :przestraszony:
kiler - Nie 12 Cze, 2011

Podpinka a membrana to dwie róźne warstwy. ;)
nikamo - Nie 12 Cze, 2011

marchewka ja mam taka kurtke. damska. a chlopak moj ma meska :P wiec po prostu sa dwie wersje. co do kurtki jestem zadowolona, na zimniejsze dni podpinka, na cieple sobie otwierasz wentylacje na ramionach i na plecach i jest przyjemnie. ma ochraniacze na lokciach ramionach i plecach. mozesz zapiac tylko na jeden zamek kurtke, wtedy tez troche wieksza jest wentylacja i jest fajna kieszonka na wys. serca do ktorej masz dostep bez przymusu calkowitego rozpinania kurtki :) wiec generalnie polecam kurtke, nie mam porownania z innymi bo innej nie mialam, ale jakbym miala kupowac raz jeszcze to bym tez ta kupila. no i pasuje jak ulal do czerwonego Giezika :)
Pawlus - Nie 12 Cze, 2011

Cytat:
jedni piszą że ta kurtka jest męska inni zaś, że damska. I co tu począć...


Bo są dwie wersje, męska i damska. Ja też przymeirzam się do zakupu ale myślę juz o całym kombi. Rozważam właśnie RST Razor, ale brak wypinanej membrany to jednak jest minus. Dodatkowo ciekawi mnie wytrzymałość materiału w stoskunku do konkurencyjnych produktów innych firm. Wyszedł też nowy model z RST - Tractech niewiele droższy a może być lepszy, jednak musiałbym go na zywo zobaczyć. Zastanawiałem się też nad kompletem z Modeki, kurtka Sporty Mesh i spodnie Sporting, ale po przeczytaniu artykułu na ścigaczu jednak zwatpiłem - ponoc spoko kurtka ale ma strasznie słabe szwy rzepów i szybko to sie urywa. Dodatkowo bardzo podoba mi się kurtka z A* T-RC1, ale w Polsce ciężko ją dostać za normalną cenę, co prawda są na allegro po 5 stów z hakiem (z tym, że jakiś nowy model?? bo ze strony producenta kurta wygląda całkiem inaczej), ale smierdzi mi to counterfeit'em ;) Cena RST kusząca, ale nie moge się do końca zdecydować... może lepiej dołożyć i kupić skórę? Chociaż wolałbym coś co nie przemaka i da się w tym nie ugotować.

marchewka - Pon 13 Cze, 2011

nikamo napisał/a:
marchewka ja mam taka kurtke. damska. a chlopak moj ma meska :P wiec po prostu sa dwie wersje. co do kurtki jestem zadowolona, na zimniejsze dni podpinka, na cieple sobie otwierasz wentylacje na ramionach i na plecach i jest przyjemnie. ma ochraniacze na lokciach ramionach i plecach. mozesz zapiac tylko na jeden zamek kurtke, wtedy tez troche wieksza jest wentylacja i jest fajna kieszonka na wys. serca do ktorej masz dostep bez przymusu calkowitego rozpinania kurtki :) wiec generalnie polecam kurtke, nie mam porownania z innymi bo innej nie mialam, ale jakbym miala kupowac raz jeszcze to bym tez ta kupila. no i pasuje jak ulal do czerwonego Giezika :)


Dzięki! Nikamo, a protektory w tej kurtce są wyjomwalne? Głównie mam na myśli protektor pleców, a żeby w póżniejszym czasie ubierać zółwia. Nigdzie nie jest napisane, że są wyjomwalne, a jak jest naprawdę? W tej membramie nie jest zagorąco? :P

I czym się różni damska od męskiej? Czy tak jak się domyślam jedynie krojem?

Pawlus - Pon 13 Cze, 2011

A czy słyszał ktoś o takiej kurtce i spodniach:

kurtka Rebelhorn Dynamic
spodnie Rebelhorn Loaded

W ogóle co to za marka? Za taką kasę parametry bardzo kuszące, kurtka ma wypinaną membranę i porotektory tam gdzie trzeba. Niestety ciężko nt. tej marki coś w necie znaleźć, zna ktoś lub może ktoś miał do czynienia w realu z produktami tej marki?

nikamo - Pon 13 Cze, 2011

marchewka, sa wyjmowalne. co do roznicy damskiej od meskiej to tylko kroj, bo wyglada tak samo :) co do membrany.. ostatnio jechalismy nad morze jak bylo 27stopni- jak stales w miejscu to oczywiscie bylo goraco- nawet jakbys nie mial nic na sobie to by bylo goraco :D jak sie jechalo, tak srednio z 90km/h, z otwarta izolacja i zamknieta kurtka tylko na jeden zamek- bylo baardzo przyjemnie, fajnie chlodzilo, ale tez bylo niesamowicie cieplo, lecz nie za goraco :) ale wiadomo ze jak w upal zalozysz ta kurtke na jazde po miescie wolna i czesto sie bedziesz zatrzymywal, zalatwial jakies sprawy, to mozesz stwierdzic ze jest goraco.
Irys - Pon 13 Cze, 2011

Pawlus... Nie powinnam tego pisać, bo to niepoprawne politycznie w stosunku do mojego importera ale... :P To jest marka którą na ten sezon wprowadzono do oferty Powerbike'a. Miałam okazję to widzieć na żywo i osobiście nie polecam. Wykonanie nie jest świetne, wygląda jak kopia Ozona czy Adrenaliny. Mimo wszystko proponuję dozbierać i kupić coś co się nie rozwali po sezonie (np. Modeka).
MaXior - Pon 13 Cze, 2011

Popieram
Ja wybrałem się po kupno kurtki to ukierunkowany byłem na ozone solo.Po ubraniu i oględzinach zawiodłem się.Potem adrenalina,HEAD no i modeka.Wybór był prosty MODEKA-nie do porównania naprawde warta ceny.POLECAM

Pawlus - Pon 13 Cze, 2011

Dzieki za odp. ;) Właśnie tak coś czułem, że jednak cena idzie w parza za jakością. Mnie interesuje raczej krótka kurtka i do tego jakieś spodnie. Kurtka dobrze jakby miała wypinaną membranę, spodnie niekoniecznie. Z tego co w asortymencie Modeki mi się spodobało to tak jak wspomniałem wyżej kurtka Sporty Mesh i do tego spodnie Sporting. O ile spodnie wydają się być ok pod prawie każdym względem, to w tej kurtce ponoć bardzo szybko padają rzepy, bo są kiepsko przyszyte. A może ktoś ma tą kurteczkę i może coś więcej na jej temat powiedzieć? Inny komplet z modeki jaki mi się podoba, ale jednak niższa półka to kurtka Quentin + spodnie Shield, kurtka niestety nie ma wypinanej membrany. Budżet jaki narazie mogę przeznaczyć na kombi to +/- 1200 zł, możecie coś ciekawego w tym przedziale cenowym doradzić? Mogę trochę odczekac i dozbierać, ale jeśli mam kupowac tex'a za ok 1,5 k to nie lepiej dołożyć jeszcze więcej i zakupić skórę?
Irys - Pon 13 Cze, 2011

Wszystko zależy od tego jak jeździsz i gdzie. Osobiście polecam na razie kupić texy, pojeździć sezon, dwa i dopiero kupić skórkę.
Sporty Mesh jest bardzo fajną kurteczką, ale miej na uwadze że jest to kurtka letnia. O rzepach nie słyszałam nic negatywnego, nie przyjęłam jeszcze żadnej reklamacji. Nawet jeśli, to takie rzeczy są naprawiane na gwarancji.
Proponuję dołożyć i kupić Romę (krótka, 3 warstwowa, po wypięciu wszystkich warstw jest równie letnia). Spodnie w tym przedziale, to rzeczywiście Sportingi. Razem wyjdzie Cię to 1300 zł (ceny "półkowe").

Pawlus - Pon 13 Cze, 2011

No właśnie z tym bardzo różnie, czasem jeżdżę spokojnie, czasem dość agresywnie. Na codzień to raczej krótkie odległości ok. 50 km w jedną stronę, jednak zdażają się dłuższe i dalsze wypady, i w takim przypadku chciałbym żeby strój również nie zawiódł. Kurtka powinna być dobra na każdą okazję, na lato i na późną jesień oraz wczesną wiosnę. Słuszna uwaga, że Sporty Mesh to kurtka letnia, nie zawuważyłem, że nie ma żadnej podpinki ocieplającej... Romy nie brałem wcześniej pod uwagę, ale widzę, ze jednak warto się zastanowić bo ma chyba wszystko to co by mnie interesowało. Chyba będzie to lepszy wybór niż planowany wcześniej RST Razor. Pozdrawiam i dzięki za porady.
afron - Pon 13 Cze, 2011

Mam Romę, jeździłem i w straszny upał i w chłodne noce i powiem Ci, że po wypięciu ocieplacza i membrany jest tak przewiewna że jak tylko ruszysz z miejsca to Cię powietrze owiewa i po chwili da się zapomnieć że w ogóle ma się na sobie kurtkę ale nadal wiesz, że masz protektory i czujesz się bezpiecznie:) Super!

A w chłodniejszą porę po wpięciu wszystkiego też jest znośnie :D co prawda nie wiem jak się zachowuje w połączeniu ze spodniami bo mam tylko zwykłe dżinsy niemotocyklowe ale pewnie też będzie git.

mr0zd - Wto 14 Cze, 2011

Irys napisał/a:
kupić coś co się nie rozwali po sezonie (np. Modeka).


Joo

http://imageshack.us/phot...10412164711.jpg
Po 200km

http://img821.imageshack....13/sl740177.jpg

Po 13 tyś

I masa innych przypadków gdzie się pruło wszystko :rotfl:

ave modeka!

Grzechu16 - Wto 14 Cze, 2011

mr0zd tak to jest jak się kupuje dwa rozmiary za małe rękawiczki :D
Na poważnie, ja śmigam już kilka tyś. km w rękawiczkach Modeka Race i większych śladów zużycia nie wykazują. Ale nie offtopując w temacie o kurtkach powiem że w kurtce Modeka Shield też trochę pojeździłem i jak wyżej - brak śladów zużycia. Ja póki co mam ciuchy Modeki za solidne.

dziubek - Sro 15 Cze, 2011

mr0zd napisał/a:
Irys napisał/a:
kupić coś co się nie rozwali po sezonie (np. Modeka).


Joo

http://imageshack.us/phot...10412164711.jpg
Po 200km

http://img821.imageshack....13/sl740177.jpg

Po 13 tyś

I masa innych przypadków gdzie się pruło wszystko :rotfl:

ave modeka!



Ja kupiłem podróbę rekawic Tshula na allegro za niecałe 100 zł i po kilku tysiącach km nie ma najmniejszego śladu zużycia :) Są solidne i wygodne. Także nie zawsze dobra marka idzie w parze z jakością i nie zawsze tańsze oznacza gorsze.

Co do kurtek, kupiłem niedawno Ozone Delta. Zrobiłem w niej dopiero około 1000 km, ale z nią również nie mam problemów. Nic sie (jeszcze) nie rwie, zamki ani razu mi się nie zacięły itd. Jest wygodna i dobrze wygląda. Także ze swojej strony mogę ją polecić.

Pzdr.

midd - Sro 15 Cze, 2011

grzechu16 napisał/a:
powiem że w kurtce Modeka Shield też trochę pojeździłem i jak wyżej - brak śladów zużycia.


a mipo 13 tys. kmów sie w rozpruło w środku przy samym zamku to ortalionowe wypełnienie
a w spodniach po kilku tyg. użytkowania skapitulowały zamki przy nogawkach i musiały zostac wymienione.l

Grzechu16 - Sro 15 Cze, 2011

midd napisał/a:
a mipo 13 tys. kmów sie w rozpruło w środku przy samym zamku to ortalionowe wypełnienie

No tak, to jest dystans po którym faktycznie można dużo powiedzieć o danym produkcie. Ja w w/w kurtce Modeki może z połowę tego co Ty przejechałem.

power_bit - Sro 15 Cze, 2011

Ja od dłuższego czasu szukałem dobrej używki na allegro, przeglądałem oferty przez dwa tygodnie i nie natrafiłem na nic ciekawego... Albo za mała, albo za duża albo przedarta. Poszedłem do sklepu motocyklowego i po dłuższej rozmowie z właścicielem zdecydowałem się na Ozone Duke. Wielu z Was pomyśli, że to szajsz, wielu z Was ma poniekąd racje, aczkolwiek jak to sprzedawca powiedział, jeżeli szukasz kurtki do 400 zł to chyba najlepszy wybór. Do kurtki wpakowałem nowe, lepsze protektory (od razu zakupiłem je w sklepie) Wczoraj jazda testowa, kurtka bardzo fajnie leży, jest przewiewna (trzy wywietrzniki) materiał wygląda na solidny. Co do minusów to wykończenie materiału na mankiecie mogło by być z lepszego materiału, to trochę drapie, ale jakoś sobie z tym poradzę. Za kurtkę zapłaciłem 300 zł do tego komplet ochraniaczy (standardowe są kiepskie) 120 zł w tym ochraniacz na plecy. Nie chce wstępnie reklamować, polecać gdyż po przejechaniu 20 km nie można oceniać. Na koniec sezonu (tzn po około 3,4 tys km) wypowiem się czy było warto. Pozdrawiam
RedShadow - Sro 15 Cze, 2011

Ja w takiej kurtce zrobiłem ~8 tys. km i też jak na razie nic się nie dzieje, a przetrwała też ze mną niezłego dzwona. Nic się nie pruje itd. Jak za te pieniądze to naprawdę warto. Dla mnie największy problem to rzep pod szyją który jakby go nie zapiął to będzie drapał.
cens - Sro 15 Cze, 2011

a co na ten temat powiecie?
Macna Field

nonpr0 - Sro 15 Cze, 2011

Jeśli kupować coś tekstylnego to tylko wzmacnianego materiałem 1600D, po szlifie widać jaka jest różnica między tym 400D i 1600D. Zwykły materiał 400D przy upadku przedziera się jak zwykła szmata na wylot, ten drugi materiał zaczyna się topić. Tekstylne ubrania są bardziej jednorazowe, jak się chce czegoś więcej co do wielokrotnego użytku to tylko skóra.
cens - Sro 15 Cze, 2011

mam przeznaczony budżet na pierwszą kutkę do 400 złotych tak więc skóra odpada
kempes - Sro 15 Cze, 2011

A ja ci powiem, żebyś lepiej obejrzał tą kurtkę na żywo. Na 99% ta kurtka nie ma wypinanej membrany. Tak samo było jak kupowałem swoją macne meteor. We wszystkich opisach jest zaznaczone, że ma wypinaną membranę, a tak nie jest. IM jako główny dystrybutor na początku pomylił się w pisaniu tłumaczenia, a reszta ten błąd powieliła. Chyba nawet o tym pisałem. Nie wiem jak ten model ale ogólnie kurtki macny są spoko. Dobra jakość za przyzwoitą kasę. Membrana spełnia swoją rolę i nie gotuję się w słońcu (nawet gdy w 30 stopniowym upale kręciłem się po placyku na kursie), ale ja ogólnie zmarźlak jestem, więc moja opinia nie jest miarodajna. Poza tym jeszcze za mało km w niej zrobiłem żeby coś konkretnego powiedzieć. Na chwilę obecną powiem tak: nie jest źle, ale przy odrobinie szczęścia można znaleźć coś lepszego za podobną kasę np. na jakiejś wyprzedaży, itp.
marchewka - Sro 15 Cze, 2011

Kupiłem kurtke Rst Razor tekstylną i tu rodzi się moje zapytanie. Czy tekstylne powinny byc takie szerokie w lokciach? Nie kiedy to protektor mam na koncu lokcia a to najmniejszy rozmiar :(
Kat - Sro 15 Cze, 2011

Jeżeli rękawy nie maja żadnej regulacji kup sobie odblaskowe opaski na ramiona na rzepy, powinny trochę pomóc.
Duellis - Sro 15 Cze, 2011

midd napisał/a:
a mipo 13 tys. kmów sie w rozpruło w środku przy samym zamku to ortalionowe wypełnienie
a w spodniach po kilku tyg. użytkowania skapitulowały zamki przy nogawkach i musiały zostac wymienione

Modeka coś ma nie tak z zamkami. Mnie w kurtce najpierw zaczął odpruwać się zamek łączący ze spodniami (po paru tyś km), po niecałych 10k poszedł zamek główny, w spodniach urwał się suwak od nogawki (model Hawking, zarówno spodnie jak i kurtka).

Irys - Sro 15 Cze, 2011

Modele skórzane Modece wyszły tak sobie. Hawking się do nich właśnie zalicza.
Specjalizują się w teksach i z roku na rok wychodzi im to co raz lepiej, więc tak nie marudźcie ;) Po 15k km moja Modeka trzyma się bardzo dobrze, nie mam kłopotów z zamkami ani rzepami.
Osobiście też przyjmuję bardzo mało reklamacji na te ciuchy, mimo że sprzedajemy tego mnóstwo.

power_bit - Sro 15 Cze, 2011

marchewka napisał/a:
Kupiłem kurtke Rst Razor tekstylną i tu rodzi się moje zapytanie. Czy tekstylne powinny byc takie szerokie w lokciach? Nie kiedy to protektor mam na koncu lokcia a to najmniejszy rozmiar :(


No właśnie, jeżeli podczas zakupu dokładnie nie dobierzemy kurtki do naszych gabarytów dodatkowo nie ma regulacji powstaje problem.
Miałem podobny problem gdy na początku sezonu kupiłem używaną kurtkę Buse, niby rozmiar pasował, niby sprzedający podał mi wszystkie wymiary i wyszło na to, że była niby dobra. Podczas jazdy miałem luźne rękawy właśnie na wysokości łokci co powodowało spore trzepotanie ponadto kurtka była zbyt luźna na plecach przez co przy dużych prędkościach powstawał "balon" Kurtka poszła pod młotek, po kolejną wybrałem się już osobiście do sklepu.

Duellis - Sro 15 Cze, 2011

Irys napisał/a:
Modele skórzane Modece wyszły tak sobie. Hawking się do nich właśnie zalicza.
Specjalizują się w teksach i z roku na rok wychodzi im to co raz lepiej, więc tak nie marudźcie ;)

Nie marudzę, tylko pisze jak jest, jak chcesz to mogę Ci pokazać protokół z reklamacji. Chyba od tego jest ten temat aby dzielić się opiniami, nawet jeśli sprzedawcom to nie w smak.

Irys - Czw 16 Cze, 2011

A po co od razu tak osobiście i do siebie? Sama przyznałam Ci rację, że skóry Modeki im się nie udały...
Zanim stałam się "sprzedawcą" przez 2 lata jeździłam w Modece. I nadal będę. W takim przedziale cenowym nie będzie nic lepszego. A jak wiadomo, nie wszystko zawsze jest idealne.

marchewka - Czw 16 Cze, 2011

power_bit napisał/a:
marchewka napisał/a:
Kupiłem kurtke Rst Razor tekstylną i tu rodzi się moje zapytanie. Czy tekstylne powinny byc takie szerokie w lokciach? Nie kiedy to protektor mam na koncu lokcia a to najmniejszy rozmiar :(


No właśnie, jeżeli podczas zakupu dokładnie nie dobierzemy kurtki do naszych gabarytów dodatkowo nie ma regulacji powstaje problem.
Miałem podobny problem gdy na początku sezonu kupiłem używaną kurtkę Buse, niby rozmiar pasował, niby sprzedający podał mi wszystkie wymiary i wyszło na to, że była niby dobra. Podczas jazdy miałem luźne rękawy właśnie na wysokości łokci co powodowało spore trzepotanie ponadto kurtka była zbyt luźna na plecach przez co przy dużych prędkościach powstawał "balon" Kurtka poszła pod młotek, po kolejną wybrałem się już osobiście do sklepu.


U mnie kurtka na plecach jest okej a rękawy nie trzepotają, natomiast wydawało mi się że ochraniacz w kurtce powinien ścile przylegać do np łokacia a nie być taki luźny. Po za tym do czego się mogę jeszcze przyczepić to barki, przy jeździe i nachylebniu się trochę odstają. Niestety XS nie produkują, więc pozostaje przypakować.
Ogólnie kurtka bardzo fajna, i jak już było wspominane pryzjemnie wieje przy otwartej wentylacji. :)

tmi - Czw 16 Cze, 2011

Bo ochraniacz powinien przylegać, na barku i na łokciu tak samo i nie powinny uwierać. Mam kurtke Buse w której protektory nie drgną nawet o mm w żadną stronę, nie uwierają ogólnie kurtka bardzo dobrze zrobiona kosztowała coś około 400 zł niestety ale Modeka w tej cenie miała zwykłe krótkie szmaty i to jeszcze niczego nie mogłem pod siebie dobrać (albo za duże, albo za małe, albo po prostu problem z protektorami). Modeką handluje co drugi sklep w Polsce, za taką cenę powinna być lepsza jakość, a z tym jak widać bywa u nich różnie, ogólnie warto rozejrzeć się za czymś innym szczególnie jak szukamy czegoś w niższym przedziale cenowym.

Jak w kurtce przesuwają się protektory itp. to najczęściej jest źle uszyta albo po prostu źle dobrany rozmiar/model, nie warto się w to bawić bo i po co?, jak nie będzie spełniać swojej podstawowej funkcji - ochronnej.

marchewka - Czw 16 Cze, 2011

Do układania się protektora względem np łokcia nie mam zastrzeżeń, jest co prawda luz w rekawię, alę przy zagięciu ręki protektor odrazu przylega do łokcia w idealnej pozycji. Kurtka w pasie i na klacie jest idealna, natomiast w rękawach i lekko w barkach jest luźna, a to pewnie spowodowane jest moją posturą i "szerokimi" barami :P

Dziś przetestowałem swoją kurtkę w mieście. Wracałem przez miasto w kurtkce i samej bluzce, ale i tak było mi trochę gorąco z racji, że miałem ubrany plecak, a że RST Razory mają wentylację z przodu między szyją a barkiem, gdzie właśnie znajdywały się uszy od plecaka, wentylacji nie miałem. Także w upalne dni jazda z plecakiem może nie być za fajna :P

Bieniek - Sob 18 Cze, 2011

cześć. podepnę się pod ten temat ;) Panowie rozglądam się od jakiegos czasu za kupnem kurtki motocyklowej. Oferta jest duża nawet jak na mój przedział cenowy 250 - 350 zł tylko nie wiem jaka kurtka nalepsza tzn tak która jest dobrze przewiewna w lato a i podczas deszczu i wiatru daje rade. Możecie coś polecić? Z góry dzięki za info. Ma któś kurtki z Motonity i mógłby coś o nich powiedzieć?
Gibons - Czw 30 Cze, 2011

Hej byłem dzisiaj w Ratka motocykle w Mikołowie (polecam ten sklep - najlepszy sklep na śląsku chyba) przymierzałem tam kurtkę skórzaną Berika dokładnie ten model.

http://moto.allegro.pl/no...1688860969.html

Czy ktoś z forum ma może jakieś doświadczenia z tą firmą ? byłbym bardzo wdzięczny za jakieś opinie na temat tej firmy bądź samego tego modelu. Jeżeli ktoś z was użytkował/użytkuje.

mr0zd - Czw 30 Cze, 2011

Berik topowa firma
Brać nie gadać

Gibons - Czw 30 Cze, 2011

Mierzyłem kilka kurtek modeki nie powiem bardzo fajne szczególnie jeden model przypadł mi do gustu JetLock cena 660zł, ale po założeniu skóry berika doszedłem do wniosku że to chyba to czego szukam. Teraz zastanawiam się tylko czy w tej cenie 1000-1100zł można znaleźć jeszcze jakąś alternatywe ? nie lubię kupować po prostu czegoś pochopnie. Jak wiadomo nie raz trzeba trochę zapłacić za samą markę nie wiem jak jest w przypadku Berika ?
mr0zd - Czw 30 Cze, 2011

Berik, Arlen Ness, Alpinestars, Dainese. Wszystko ta sama topowa półka.
Gibons - Czw 30 Cze, 2011

Z firm które wymieniłeś osobiście najbardziej podobają mi się Beriki zastanawiam się tylko czy można coś wyrwać o tej samej jakości co np ta kurtka którą podałem innej firmy taniej np Tschul czy Ixon chodzi mi o skórę. Ogólnie biorę pod uwagę tylko firmy Modeka, Ixon, Ozone, Tschul i Berik.
mr0zd - Czw 30 Cze, 2011

To nie masz co szukać tylko bierz Berika
Gibons - Czw 30 Cze, 2011

Można kupić gdzieś taniej takie rzeczy za granicą ? mam znajomych w USA, Włoszech, Anglii, Irlandii i ewentualnie Niemczech ?
mr0zd - Pią 01 Lip, 2011

Poszukaj na ebajach
JayDee - Wto 05 Lip, 2011

Ma ktoś może kurtkę Modeka Challenger? Chciałbym coś o niej usłyszeć - o funkcjonalności, przemakalności itp itp :) Testy to testy, a opinie użytkowników to co innego :)
Worek - Wto 05 Lip, 2011

Ja się mogę wypowiedzieć o tekstylnej kurtce Alpinestars T-Dyno.
Generalnie wygodna, ładnie się prezentuje , łatwa w użyciu ;P
Niestety w czasie ulewy bardzo szybko przemokła, tzn. jechałem z 30 minut w pełnym deszczu wiec w sumie nie ma co się dziwić... Lekkie opady już nie raz wytrzymała ;)
Przy temp. w granicach 10 stopni lub mniej warto jęzdzić z podpinką lub z założoną bluzą bo dość chłodno ;) Protektory łokci i barków eleganckie, gorzej z tym na plecach (taka niby pianka) ale ponoć można na rynku trafić mocniejsze wkładane "żółwie" w kurtke ;)
'

mr0zd - Wto 05 Lip, 2011

Worek napisał/a:
ponoć można na rynku trafić mocniejsze wkładane "żółwie" w kurtke ;)
'


Nie. Wszędzie wsadzają tą tandetną gąbkę, a żółwia trzeba już we własnym zakresie kupować.

Gibons - Wto 05 Lip, 2011

Witam

Chciałem zapytać czy miał ktoś może do czynienia już z nowym modelem kurtki Modeki Jetlock zastanawiam się nad zakupem takiej kurtki. Mierzyłem ją i fajnie na mnie leżała ma wypinaną membranę oraz ocieplenie. Do tego można wsadzić ochraniacz na plecy no i wygląda bardzo przyjemnie. Materiał Avertex 600D a więc chyba najlepszy w tych cenach.

Worek - Sro 06 Lip, 2011

mr0zd napisał/a:
Worek napisał/a:
ponoć można na rynku trafić mocniejsze wkładane "żółwie" w kurtke ;)
'


Nie. Wszędzie wsadzają tą tandetną gąbkę, a żółwia trzeba już we własnym zakresie kupować.



A coś takiego?

http://www.moto-house.pl/...cid=59&Itemid=3

To ponoć pasuje to większości kurtek Alpinestars. Nie widziałem tego na żywo wiec nie wiem czy to też jest zrobionę z tego samego materiału co dają w zestawie z kurtką ale słyszałem opinie że jest to znacznie lepsze...

mr0zd - Sro 06 Lip, 2011

To też jest gąbka. Jak chcesz mieć coś porządnego na plecach to kup to
http://moto.allegro.pl/kn...1692700619.html

doctype - Sob 03 Gru, 2011

Czy ktoś z was miał doczynienia z kurtką Ixon Fire? Albo w ogóle z tą firmą?
szuwar - Czw 22 Gru, 2011

Słyszał, ktoś z Was o kurtkach firmy Inmotion? Znajomy teraz taką kupił w salonie Suzuki w Toruniu, wygląda na wykonaną porządnie. Obecnie są w dużej promocji w tym sklepie (około 300zł) i nie wiem czy warto kupować.
wladimir - Pią 23 Gru, 2011

Mam takową. Tylko na razie wiele nie jeździłem. Kurs + ok. 600km na swoim. W sezonie dałem za nią 480 złotych. Ma kilka kieszeni także jest gdzie fanty poupychać. Wypinana podpinka. Dodatkowo dostajesz do tego kamizelkę odblaskową przypinaną do kurtki. W deszczu nie jeździłem, także nie wiem jak z przemakaniem. Jeszcze jedno. Jest zamek na plecach do podpięcia pod spodnie.
A tak to wygląda:
KLIK

mateusz86 - Sob 07 Sty, 2012

orientuje się ktoś czy w trojmiescie mozna dostac (przymierzyć) kurtke Alpinestars RC-1 ??
panbodzio - Sob 07 Sty, 2012

proponuje do intermotors uderzyc http://intermotors.pl/#ajax_str.php?id=546
mateusz86 - Nie 08 Sty, 2012

a maja jakis oddzial w gdansku? bo na stronie nie widze zadnej informacji o tym
sting126 - Pon 09 Sty, 2012

W Gdańsku chyba nie ma - tylko ta w Rumii. Ale skontaktuj sie wczesniej i podpytaj czy maja bo na stronie jej nie widac.
Worek - Nie 15 Sty, 2012

Hello,
Planuję na nowy sezon zakupić sobie jakaś skórzaną kurtałe. Zależy mi na kurtce porządnej firmy a nie , oczywiście nie obrażając jakieś speed racery itp. :D Znalazłem na razie tylko 2 ciekawe promocje w sklepach internetowych ...

Alpinestars Stunt 900 zł
Alpinestars GP Plus 950 zł

Ciekawe czemu tylko Alpin'a ma takie wyprzedaże na koniec sezonu...
Jednakże wracając do tematu , chciałbym się zapytać czy ktoś gdzieś widział może jakieś ciekawe promocje w internecie ? Albo wie gdzie tanio można kupić jakaś dobrą kurtkę

Pozdrawiam :)

RedShadow - Nie 15 Sty, 2012

W intermotors są jeszcze ostatnie sztuki kurtek Ixon w podobnych cenach.
nospoon - Pon 27 Lut, 2012

Dzisiaj po raz kolejny poraziło mnie zaopatrzenie sklepów w Olsztynie. Jako, że szukam czegoś w granicach 500zł, jedną z niewielu kurtek jakie udało mi się przymierzyć była Modeka Downtown Race. Przyznam, leżała bardzo dobrze, ale ten model nie ma np. wypinanej membrany, tymczasem w podobnej cenie mogę kupić Rebelhorna Illusion, który teoretycznie jest lepszy (lepszy materiał, wypinana membrana). Sprzedawca wychwalał mi jeszcze kurtkę Seca, rzeczywiście całkiem nieźle leżała (zaryzykuję stwierdzenie, że komfortem zbliżona do Modeki), ale z kolei nie wiem czy ufać tej firmie. Wiem, że część ludzi na forum zakupiła kurtki tej firmy, ale nie udało mi się doszukać sensownych opinii po dłuższym czasie użytkowania. No i mam dylemat :/
kempes - Pon 27 Lut, 2012

Napisz do Borka. Ona ma komplet Seca i chyba nie narzekał.
Michu269 - Pon 27 Lut, 2012

Za około 400zł można kupić kurtkę Held Maddox. Mam taką, choć za wiele o niej nie mogę powiedzieć, bo nie jeździłem :] Ma wypinane ocieplenie, wygląda na solidną i zbiera też pozytywne opinie (choć nie ma ich za wiele). Podobno słabo wentylowana.
tom1988 - Wto 28 Lut, 2012

Zobacz może coś z firmy Rebelhorn. Ostatnio kupiłem spodnie z tej firmy i przy okazji patrzyłem na kurtki. Mają w ofercie kurtki z wypinaną membraną.
Borek - Sro 29 Lut, 2012

No ja mam komplet Seca już dość czasu i trochę na nim przejechałem. Kurtka na prawdę daje radę, za taką kasę nie wiem czy coś lepszego się znajdzie ;) Ale jak masz 500zł to może i tak ;]
yaszczi - Sro 29 Lut, 2012

http://www.forum.gs500.pl...belhorn+aviator
nospoon - Pią 02 Mar, 2012

Kupiłem w końcu Rebelhorna Illusion. Co do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń. Problem mam innej natury, bo kupiłem L'kę i mam wrażenie że jest trochę przykrótka (ze 2cm, rękawy nie nachodzą na dłoń), a z kolei XL będzie na pewno za szeroka :/ Z drugiej strony przy spięciu ze spodniami i przy długich rękawicach nie powinno to stanowić problemu. Jutro skoczę do garażu przymierzyć się jak się w tym siedzi na moto i ewentualnie zdecyduję czy odsyłać i wymienić na coś większego.
Piotras_5 - Pią 02 Mar, 2012

Jak się zepnie ze spodniami i jest ok to znaczy, że jest ok.
Rati - Pon 05 Mar, 2012

Dobra, szybkie pytanie szybka odpowiedź:

http://moto.allegro.pl/ku...2184383435.html

Pyli się?

nospoon - Pon 05 Mar, 2012

W tej cenie, jeśli pasuje Ci rozmiar to chyba nawet nie ma co się zastanawiać. Nowa chodzi za ponad 600zł.
Rati - Wto 06 Mar, 2012

Dzięki Przyjacielu :) Kupiłem właśnie ją! :)
Mix - Pon 16 Kwi, 2012

Witajcie!

W tym sezonie kupiłem sobie właśnie GS 500 jako pierwszy motor i przyszła teraz kolej na kurtkę. Jakie polecacie w stosunku cena do jakości w przedziale cenowym około 300zł

Tak wiem, że to mało, ale kurtkę kupić muszę, a kasę na paliwo też mieć trzeba.

Zastanawiałem się nad:
4-bikerem http://www.4-biker.pl/ghost.php - Będą na giełdzie w Warszawie w przyszły weekend to miałbym okazję przymierzyć i ew. zakupić.
A może lepiej: http://allegro.pl/kurtka-...2223549751.html
I jeszcze: http://www.motorbiker.pl/ozone-solo-p-929.html

Macie jakieś lepsze propozycje?

Kat - Pon 16 Kwi, 2012

Mix napisał/a:
Zastanawiałem się nad:
4-bikerem http://www.4-biker.pl/ghost.php


Jeżdżę w tej kurtce od 2 lat. W sumie jest ok, wentylacja działa, odporność na deszcz sprawdziłem raz i dała radę. Tylko że nie ma wypinanej membrany i jak są upały to jest gorąco strasznie, ale to raczej minus większość czarnych ciuchów. Suwaki działają, z rzepów czasem wychodzą nitki. Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pisz.

VooCash - Pon 16 Kwi, 2012

Panowie i Panie a co sądzicie o kurtkach firmy RETBIKE

jutro ma przyjść do mnie na próbę kurtka RET FIBER, cena bardzo kusząca, ocenie zobaczę i zdecyduje czy ją zatrzymać. Zamawia ktoś recenzje? :P

http://www.retbike.pl/kat...tylne/ret_fiber

Mix - Pon 16 Kwi, 2012

Ja poproszę, bo z tego co widzę też jest warta rozważenia.
Yurek - Wto 17 Kwi, 2012

W cenie koło 300 zł ja się zdecydowałem na kurtkę Seca Katana:

http://allegro.pl/seca-ka...2230416869.html

Nie testowałem jeszcze ale podobno lepsza od Ozona. Poszukaj gdzieś w sklepie, idzie utargować poniżej ceny z allegro :)

Borek - Sro 18 Kwi, 2012

Ja mam tą kurtkę. Na prawdę daje radę :)
VooCash - Pią 20 Kwi, 2012

No więc dzisiaj pierwsza jazda próbna w kurtce RET FIBER z promocji,

jako że kurtka raczej nie wygląda na ocieplaną, dlatego założyłem pod spod bluzkę z długim rękawem na podkoszulek...i się ugrzałem :P pogoda dzisiaj była bardzo dobra, ani przez chwile nie czułem wiatru pod kurtką więc windproof całkowity :P
Nie wiem sam dokładnie na co zwrócić uwagę, bo to moja pierwsza kurtałka na moto, ale wg mnie jest dobrze wyposażona, protektory na łokciach i barkach i taki piankowy protektor pleców to pewnie standard. wizualnie nie ma szału też ale cena rekompensuje wszystko. Materiał jest twardy i wygląda na solidny, kurtka bez problemu spina mi się ze spodniami Roleff'a.
podsumowując pierwsze wrażenie pozytywne.
zobaczy się jak będzie dalej.

Piotras_5 - Pią 20 Kwi, 2012

ten protektor na plecach to szybko wymień bo to shit, a nie protektor...
Ja już w 2 kurtkach mam takie cosik lepsze zamocowane i o wiele lepiej.
A na co uwagę zwrócić w kurtce to musisz więcej pojeździć i w różnej temperaturze otoczenia. ;)

Mix - Sob 21 Kwi, 2012

Byłem dziś na giełdzie w Warszawie i kupiłem takie cóś:

http://allegro.pl/kurtka-...2268409836.html za 370zł

Kurtka jako jedna z niewielu w tej ceny ma "normalny" protektor na plecach, a nie gąbczaka co mnie chyba ostatecznie przekonało.

bloodysandy - Sob 21 Kwi, 2012

co lepsze w koncu tekstyl czy skóra?
Piotras_5 - Sob 21 Kwi, 2012

Zależy na co, bo przecież na GSa skóra to siara :]
bloodysandy - Sob 21 Kwi, 2012

ejjj mówie ze kombinezon jednoczesciowy nie bardzo pasuje:P a nie ze siara:P
sylwiniusz - Wto 24 Kwi, 2012

W niedzielę byłem na giełdzie w Wawie i kupiłem seca katana. Po pierwszych km może być. Zobaczymy jak będzie w dłuższej perspektywie czasu.
poli - Wto 01 Maj, 2012

Ja jeżdże w kurtce skórzanej i spodniach tekstylnych ;) .
Kurtkę mam firmy Polo, dostałem ją za darmo, więc nie marudziłem, tylko musiałem dokupić ochraniacze.
Spodnie to Modeka Sporting i całkiem fajnie spełniają swoje zadanie.
Na razie w tym zestawie przejeździłem jakiś 1000km, ale generalnie jestem zadowolony, chociaż jeśli będę kiedyś kupował jakąś kurtkę to na pewno z większą ilością kieszeń, bo ta ma tylko jedną...
pozdrawiam Poli.

jinjun - Pon 18 Cze, 2012

Co myślicie o tym?
http://allegro.pl/kurtka-...2368560393.html

tholin85 - Czw 21 Cze, 2012

przymierzam się do kurteczki
ADRENALINE CITY << poproszę o opinie

Piotras_5 - Pią 22 Cze, 2012

Jin -co do tej skóry zainwestowałbym w coś lepszego.

Tholin co do konkretnego modelu Adrenaliny nie mogę się wypowiedzieć, ale ogólnie solidne ciuchy robią, za tą kasę całkiem ok.

jinjun - Pią 22 Cze, 2012

http://www.motogen.pl/lab...ssic,art41.html
W sumie takich złych not nie zbiera.
Co byście polecili do 500 zł na miasto?

Turos - Pią 22 Cze, 2012

http://pl.fashionremix.co...rzana-p316.html
ja mam coś podobnego (inne kolory), za 170pln wyrwałem z alledrogo, myślałem, żeby pod to kupić sobie jakiegoś buzera tylko :)

yaszczi - Pią 22 Cze, 2012

jinjun napisał/a:
Co byście polecili do 500 zł na miasto?


Za około 500 zł masz szeroki wybór z Rebelhorna, w kurtkach m.in. wypinana membrana (idealna rzecz na miejskie upały). Ogólnie spoko odzież mają. Sam śmigam od zeszłego roku w modelu Aviator. Jestem bardzo zadowolony. Nawet przy ujemnych temperaturach kurtka daje radę.

jinjun - Pią 22 Cze, 2012

http://outlet.intermotors...or-czarny-.html
http://outlet.intermotors...lor-czarny.html
http://outlet.intermotors...or-czarny-.html
http://outlet.intermotors...ski-czarny.html
http://outlet.intermotors...lor-czarny.html
http://outlet.intermotors...lor-czarny.html
Potrzebuję czegoś do miasta, nie tylko alpinestars wybrałem bo jakoś znaczkami się nie podniecam.
Ceny są dość fajne, myślałem, że A* będzie dużo droższe.

bilder - Pią 22 Cze, 2012

Ja mam coś takiego:
http://allegro.pl/motocyk...2373321832.html

A tobie do miasta to tekstylne powinno w zupełności wystarczyć, chodź się na tym zupełnie nie znam, ale mam nadzieje, że pomogłem;)

Piotras_5 - Sob 23 Cze, 2012

zdecydowanie do miasta tekstyl...
jinjun - Sob 23 Cze, 2012

http://allegro.pl/kurtka-...2404196859.html
Myślę, albo ta albo metro skóra.
Dochodzą:
http://allegro.pl/kurtka-...2442267853.html
http://allegro.pl/seca-ku...2373520199.html

nospoon - Nie 24 Cze, 2012

Ja mam Illusion i jak na razie nie narzekam. Chociaż jeśli jesteś szczupły i wysoki to możesz mieć problem z jej długością. A no i jest piekielnie gorąco w cieplejsze dni jak się stoi, ale to chyba norma...
jinjun - Nie 24 Cze, 2012

I jeszcze co myslicie o marce ozone?
http://acebiker.pl/sklep/...?id_product=272

Machu - Pon 25 Cze, 2012

jinjun napisał/a:
I jeszcze co myslicie o marce ozone?
http://acebiker.pl/sklep/...?id_product=272

Jak wpiszesz w opcji 'szukaj' frazę Ozone to się dowiesz co sądzimy o tej marce.

fresner - Pon 25 Cze, 2012

Witam chciałbym kupić kurtkę i znalazłem coś takiego co o tym sądzicie ewentualnie co można by jeszcze kupić mniej więcej w tych samych pieniądzach.

http://moto.allegro.pl/ku...2444813171.html

Piotras_5 - Pon 25 Cze, 2012

Za chwilę będziemy szukać kurtek za 50 zł :facepalm:
Zacytuję zdanie Tmiego, które mi się bardzo spodobało:
"Motocykle nie są obowiązkowe"

Pozdro

yaszczi - Pon 25 Cze, 2012

Jedni kupują używaną oponę, drudzy kurtkę za 200 zł.
jinjun - Pon 25 Cze, 2012

Piotras_5, A jak dołożymy 100 zł to i skórę kupimy :D
http://allegro.pl/kurtka-...2440542491.html
A wracając do tematu, to która z tych firm jest najlepsza?
Seca
Rebelhorn
Ozone
I ew. metro- ale tutaj w grę wchodzi skóra zamiast tekstyla.

fresner - Pon 25 Cze, 2012

Chodziło mi o jakąś opinię a nie że najlepiej kupić za 2k bo taka będzie najlepsza.
np. Czy taka kurtka daje już jakąś chociaż podstawową ochronę ?
Ewentualnie na co zwrócić uwagę jak ma być tekstylna to z jakiego materiału powinna być wykonana ?

bilder - Pon 25 Cze, 2012

Moim zdaniem to już lepiej kupić używaną kurtkę, ale renomowaną;)
Piotras_5 - Pon 25 Cze, 2012

bilder napisał/a:
Moim zdaniem to już lepiej kupić używaną kurtkę, ale renomowaną;)


Dokładnie i mniej więcej Yaszczi o to mi chodzi. Tak samo z oponą, lepiej wg mnie kupić dobrej firmy z dotem dobrym, niż nowiutkiego chinola...

Sorry Winnetou ;)

fresner - Pon 25 Cze, 2012

Ok to już jakaś sugestia.
Renomowana to np jaka marka ?

demot - Pon 25 Cze, 2012

A* xD
Piotras_5 - Pon 25 Cze, 2012

Jak kolega Jin wcześniej wymienił, generalnie Modeka, Rebelhorn, Ozone, Seca... Informacji na ten temat masz 25 stron -> miłej lektury :)
fresner - Pon 25 Cze, 2012

Nie wiem czy znowu nie zostanę skrytykowane za to że chce kupić kurtkę za 300 zł, ale po waszych sugestiach co do renomowanych produktów znalazłem coś takiego
http://moto.allegro.pl/te...2437865198.html

yaszczi - Pon 25 Cze, 2012

Ja swoja pierwszą kurtkę kupiłem za 200 zł.
Po jakimś czasie wiedziałem czego wymagam od kurtki i kupiłem taką która spełni moje oczekiwania (wypinana membrana, długość itp.).

Gorzej jak kupisz kurtke za 700 zł i stwierdzisz ze czegos innego od niej wymagasz.

Swoją sprzedałem za 100zł i kupiłęm porządną za 600zł

Piotras_5 - Pon 25 Cze, 2012

No Yaszczi o to chodzi, bierzesz coś, a potem celujesz i tak w coś lepszego. Ale inwestować w jakis shit nie ma sensu. Bo teraz kupisz coś za stówe, potem coś za cztery, potem będziesz celował w coś ekstra za powiedzmy kafla, może półtora... Po co, jak można kupić średnią półkę, używkę za 300 zł?

:) No offense ziom!

yaszczi - Pon 25 Cze, 2012

nie każdy preferuje używaną odzież, dlatego kupiłem tanią, ale nową
Grzechu16 - Pon 25 Cze, 2012

Piotras_5 napisał/a:
No Yaszczi o to chodzi, bierzesz coś, a potem celujesz i tak w coś lepszego. Ale inwestować w jakis shit nie ma sensu. Bo teraz kupisz coś za stówe, potem coś za cztery, potem będziesz celował w coś ekstra za powiedzmy kafla, może półtora... Po co, jak można kupić średnią półkę, używkę za 300 zł?

:) No offense ziom!

Trochę przeczysz sam sobie. Najpierw krytykujesz kolegę i wyśmiewasz, że za niedługo będziemy szukali kurtek za 50zł a teraz piszesz, że w porządku że Yaszczi kupił sobie kurtawe za 200zł a później dopiero zweryfikował czego wymaga od kurtki i czego obecnej brakuje i kupił nową.

Piotras_5 - Pon 25 Cze, 2012

Może ja źle napisałem, albo Ty Grzechu źle zrozumiałeś. Po prostu jak napisał Yaszczi, mamy inne podejście - on wolał kupić nową za 200 zł, a ja wolałem kupić używkę za 300 zł.
To tak w dużym skrócie i nikogo nie wyśmiewam - stwierdziłem fakt, bo kwoty co raz niższe padają...

teja-1010100 - Pon 25 Cze, 2012

Zawsze mnie bawi to, że ktoś kupuje motocykl a potem ciuła na ciuchy lub kupuje coś taniego co w efekcie końcowym okazuje się i tak lipą... Ja przed zakupem moto wybrałem się do modeki itd. i może straciłem wówczas przez to na roczniku moto bo budżet zmalał ale o pozytywach dobrych ciuchów na moto nie trzeba się rozpisywać... mam nadzieję ;) .
Piotras_5 - Pon 25 Cze, 2012

Obawiam się, że zaraz zaczniemy pisać o różnicach itp... :zalamany:
Machu - Pon 25 Cze, 2012

Piotras_5 napisał/a:

Tak samo z oponą, lepiej wg mnie kupić dobrej firmy z dotem dobrym, niż nowiutkiego chinola...


No jak ktoś musi stawać przed wyborem kupna używanej opony z "dobrym dotem" a chińszczyzną to się powinien zastanowić czy go stać na motocykl. Jak trafnie zacytowałeś tmi "motocykle nie są obowiązkowe" ;)

Piotras_5 - Pon 25 Cze, 2012

Machu napisał/a:
No jak ktoś musi stawać przed wyborem kupna używanej opony z "dobrym dotem" a chińszczyzną to się powinien zastanowić czy go stać na motocykl. Jak trafnie zacytowałeś tmi "motocykle nie są obowiązkowe" ;)


No w sumie racja Machu, ale zaraz dojdziemy do kolejnego paradoksu, że motocykle są dla bogaczy? Z skrajności w skrajność hehe ;)

Turos - Wto 26 Cze, 2012

A temat o kurtce na moto... fajny offtop :P
Japon189 - Sob 14 Lip, 2012

http://allegro.pl/neo-kur...2444570190.html
Ma ktoś? Według was dobry wybór do 400zł. Czy znacie lepsze w tej cenie?
Niedaleko mnie w sklepie jest za 399zł

Mix - Wto 07 Sie, 2012

Znajomy przymierza się do zakupu kurtki i upatrzył sobie Modeke model Neon Wulf.

http://allegro.pl/kurtka-...2490163060.html

Miał ktoś z nią do czynienia?

Irys - Wto 07 Sie, 2012

Kurtkę Wulf ma m.in. nasz forumowy kolega Alf/red/
Kurtki te sprzedawałam i cieszyły się powodzeniem, bo kolorystycznie widoczne a funkcjonalnie świetne - trzy warstwy, podpinka i membrana (dobrej jakości) wypinana. Podobnym modelem jest Finn.

Turos - Wto 07 Sie, 2012

to i ja zapytam o kurtkę Modecca XP :) generalnie chciałem zakupić komplet kurtka+spodnie. Ma ktoś z tym modelem jakieś doświadczenie?
Irys - Wto 07 Sie, 2012

Turos napisał/a:
Modecca XP
Chodzi Ci o Modeke XP? :P Generalnie Modeka ze skór nie słynie, ale to co proponują jest dość fajne za tą cenę (komplet XP masz za ~1400 zł). Spotkałam się tylko z opinią (kilka dni temu) że skóra jest dość sztywna, nawet po dłuższym użytkowaniu.
Turos - Wto 07 Sie, 2012

:wstyd: o lol, a mi się napisało cc :rotfl:
claudii - Wto 07 Sie, 2012

też mam questa którą brać: http://allegro.pl/kurtka-...2519633385.html czy http://allegro.pl/nowa-da...2522397382.html :niepewny:
Zelot - Wto 07 Sie, 2012

Moglbys ktos napisac cos o Akito Desert? http://www.larsson.pl/ind...no=ODI1MDA1Nw== Warte zakupu?
Alf/red/ - Sro 08 Sie, 2012

Irys napisał/a:
Kurtkę Wulf ma m.in. nasz forumowy kolega Alf/red/

O fff...mordkę, Irys, pamiętasz wszystkich klientów?
Tak, mam, układa się dobrze, mam dużo lepsze wrażenia niż z "byle" kurtki za połowę ceny tejże. Jedyne, co bym zmienił, to (nie)odblaskowość - mam czarną, a chyba trendi są seledyny i inne żarówy. No na takie upały jak ostatnio to jest za ciepła - ale wszystko jest, poza t-shirtem i buzerem z siatki. I jest miło wodoodporna - już dwa razy zdarzyło mi się ją wypłukać z potu prysznicem, z dokumentami w kieszeni, i nic. W poważnym deszczu jeszcze jej nie sprawdzałem. Hmm, co by tu jeszcze... jest na tyle wporzo, że rozglądam się właśnie za spodniami "do kompletu" bo jeżdżę w dżinsach (wiadomo - zero przewiewu, nasiąkają wodą, przekrzywiają się ochraniacze na kolana).

Irys - Sro 08 Sie, 2012

Alf/red/ napisał/a:
O fff...mordkę, Irys, pamiętasz wszystkich klientów?
Wszystkich nie, ale "znajomych" już tak ;)
Spodnie do kompletu proponuje zobaczyć Finny, Melville lub Quebecki. Tegoroczne Denali nie są mi do końca znane...

claudii napisał/a:
też mam questa którą brać
Jeździsz jak jest chłodniej czy raczej w ciepłe dnie? Jeżeli nie jeździsz w temperaturze poniżej 15 stopni, to sugeruję kurtkę SECA SONYA. Powód jeden i prosty: wypinana membrana. Po Reissie wprawdzie nie spodziewałabym się świetnej jakości ale zawsze to membrana. W gorące dni wypinasz Reisse i cieszysz się powiewami powietrza a w chłodniejsze dni zakładasz membranę, bluzę pod spód i jedziesz ;)
Turos - Sro 08 Sie, 2012

http://www.motocykl-onlin...kanie-3-stopnia

ot taki mały artykuł może się komuś przyda przy wyborze kurtki :)

tryblonika - Wto 21 Sie, 2012

Ja kupiłam kurtkę ponad rok temu od 4-biker'a.

http://allegro.pl/kurtka-...2561599071.html

Kupiłam ją od nich na bazarze motocyklowym w Warszawie. Dałam za nią bodajże 240-250zł.
Jak za te pieniądze uważam, że kurteczka super.

Dla niektórych może mieć mało kieszeni, ale dla mnie w zupełności wystarczają :)

(duży plus za to, że ładnie podkreśla kobiecą sylwetkę :cool: )

Minusem też, mało odblasków - po nocy lepiej szelki odblaskowe założyć - dadzą więcej niż jakakolwiek chyba kurteczka.

Wojtek 1990 - Sro 22 Sie, 2012

Jeździ ktoś w kurtce Modeka Sporty?

http://foto.scigacz.pl/ca...y_mesh_2010.jpg

Irys - Nie 26 Sie, 2012

Wojtek 1990, chcesz kurtkę letnią że pytasz o ten model, czy może szukasz "pierwszej kurtki"? Generalnie model był hitem zeszłego sezonu, klienci byli bardzo zadowoleni bo kurtka łączy w sobie typowy produkt letni z wypinaną membraną która mieści się pod zadupkiem. Chociaż cena nie jest bardzo atrakcyjna...
Wojtek 1990 - Pon 27 Sie, 2012

Szukam i pierwszej (konkretnej) i letniej ;) Chcę też produkt bardziej sportowy niż turystyczny. Na ociepleniu ani nieprzemakalności mi mocno nie zależy bo nie jeżdżę w burze przy 5 C. Dlatego nie szukam kurtki które maja ''po 10 warstw'' na każdą pogodę.A jak już mnie deszcze łapie to trudno ;)
vespkon - Pon 27 Sie, 2012

Napisz, czy skóra czy tekstylna i jaką kasą dysponujesz ;)
jacusb - Pon 27 Sie, 2012

Czy ktoś jeździ w długiej kurtce (tekstylnej)? Większość motocyklowych to "krótkie" kurtki, ale ostatnio przymierzałem taką dłuższą i bardzo przypadła mi do gustu. Jak takie dłuższe się sprawują w porównaniu z "standardowymi"? Napewno lepiej okrywają plecy. Konkretnie przymierzałem:


Irys - Pon 27 Sie, 2012

Długie kurtki są bardziej funkcjonalne, głównie na dłuższe trasy (turystycznie) lub dla osób które mają wrażliwe nerki. I śmiem twierdzić, że większość kurtek to właśnie kurtki długie - czyli standardowe ;)
Ja mam kurtkę długą i krótką i na trasę mam zawsze założoną długą - jest bardziej przygotowana do podróży. Krótka na miasto, często w połączeniu z moto-jeansami i koniecznie pas nerkowy.
Jakoś tak się przyjęło, że kurtki krótkie tekstylne kupują osoby które nie chcą na początek skóry (lub ich nie stać lub cenią sobie funkcjonalność teksów) ale mają sportowe lub prawie-sportowe motocykle.

jacusb - Pon 27 Sie, 2012

Ale jaki jest zysk z zakładania na miasto krótkiej kurtki i pasa, nie lepiej też długą kurtkę? Jakie są plusy krótkiej kurtki, żeby było warto ją zakładać?
Irys - Pon 27 Sie, 2012

To zależy tylko i wyłącznie od tego, jakie ma się ciuchy. Kurtkę długą mam z dużą ilością kieszeni, dodatkowych regulacji i zapięć, jednocześnie z materiału który tak szybko nie przemoknie. Krotką kurtkę mam letnią, z dwoma małymi kieszeniami - akurat na dokument i komórkę.

Nie potrzebuje na miasto (dojazdy do pracy) kurtki turystycznej i pełno-funkcyjnej. Co nie znaczy że inni nie jeżdżą w kurtkach długich - bo jeżdżą. I każdy będzie swoje chwalił.

Różnica główna między tymi kurtkami to właśnie sposób użytkowania i stylistyki. Krótkie na miasto i do sportu. Długie dla turystów i osób które nie tylko kręcą się wokół komina. Przynajmniej tak to wygląda w teorii.

Turos - Pon 27 Sie, 2012

Tak jak Irys mówi. Co komu wygodnie :) przymierzałem się do długich i do krótkich i wiedząc że 90% to będzie raczej miasto wybrałem krótką, poza tym bardziej mi się podoba właśnie krótki krój kurtki.
W moim przypadku dłuższe trasy 400km+ raczej nie wchodzą w grę, więc nie potrzeba mi sporej ilości kieszeni.

Piotras_5 - Pon 27 Sie, 2012

to taki model modeki shield to kurtka krótka czy długa? bo zgłupiałem przez was :P

No i nie zapominajcie o jednym, komplety da się spinać zamkiem, to też duży plus...

danny - Pon 27 Sie, 2012

Shield, Roma to krotka :P
Irys - Pon 27 Sie, 2012

Tak Piotras, Ty masz krótką. Długi jest np. Modekowy Finn lub Wulf.
Piotras_5 - Pon 27 Sie, 2012

Dzięki, człowiek uczy się całe życie i szczerze to ani razu nie oglądałem takiej długiej kurtki...
Ale ok, dzięki ;)

meg_nh - Pon 27 Sie, 2012

Panowie mają racje, długa kurtka lepiej sie sprawdza w dłuższe turystyczne podróże, natomiast to kwestia wygody, Osobiście wole zakladać krótką sportowa kurtke i pas nerkowy, w długiej źle sie czułam :)
Irys - Pon 27 Sie, 2012

meg_nh napisał/a:
Panowie mają racje
A Panie już nie? :rotfl:
lomax - Pon 27 Sie, 2012

Irys napisał/a:
meg_nh napisał/a:
Panowie mają racje
A Panie już nie? :rotfl:

Koleżanka tak z przyzwyczajenia :pp

meg_nh - Pon 27 Sie, 2012

A jakieś panie sie wypowiadały na zadane pytanie Irysa ?jeśli tak to przepraszam, nie wyłapałam :)

i lomax ma racje, zazwyczaj obracam sie w męskim gronie, wiec przyzwyczajenie tez ma tu swoje znaczenie;p

Irys - Pon 27 Sie, 2012

1. Irys jest kobietą.
2. Irys nie zadawała pytań.
3. Irys jest specjalistką w temacie akcesoriów i ciuchów, więc jedynie wypowiedziała się na temat kurtek długich i krótkich i napisała że "długa kurtka lepiej sie sprawdza w dłuższe turystyczne podróże" :rotfl: :rotfl:

meg_nh - Pon 27 Sie, 2012

Wiem ze Irys jest kobietą, ale przepraszam Cie bardzo bo pomyliłam post ze to ty pytałaś o kurtke :( wybacz wtope :)
Machu - Pon 27 Sie, 2012

Ah ten niesforny Irys no :rotfl:
Piotras_5 - Pon 27 Sie, 2012

Machu napisał/a:
Ah ten niesforny Irys no :rotfl:


no nie pogodosz :D

Dobry fail :D

Irys - Pon 27 Sie, 2012

:zalamany: :zalamany: Zraniliście mię... Jestę smutnym Irysę...
panbodzio - Pon 27 Sie, 2012

<pocieszacz>

zero szacunku dla pomaranczowych ;)

simin - Wto 28 Sie, 2012

Irys, zawsze masz rację, więc zapewne meg_nh nie chciała tak oczywistych rzeczy pisać :D
juby - Wto 28 Sie, 2012

Witam serdecznie :) jaką kurtkę tekstylna polecacie do max 800 zł? stawiam na pierwszym miejscu Bezpieczeństwo, porządne protektory CE ramion, barków itd, materiał to raczej Cordura? kurtka raczej na pewno krótka o kroju sportowym, użytkowana będzie na raczej krótkich przelotach podmiejskich generalnie wieczorną porą wiec podpinka obowiązkowa :) Aktualnie waham się pomiędzy:
Modeka Roma , RST Tractech , Alpinestars t-rc-1 , ARLEN NESS NJ-5972, ewentualnie Spidi Netrace jeśli warto do niej dołożyć... i tak naprawdę jestem w kropce ponieważ komlpetnie nie wiem którą z nich wybrać :/ baardzo proszę o jakieś rady :)

sting126 - Sro 29 Sie, 2012

Ja bym Ci polecił kurtkę Ixon Sismic Flash, w której sam śmigam. Masz np. tu

Przejeździłem w niej ok. 4 tys. km - nie ma żadnych śladów zużycia, sprawdziła się w różnych warunkach. W ciepłe dni po wypięciu podpinki i membrany jest dość przewiewna, w takie dni jak dziś, gdy na dworze jak wyjeżdzam do pracy jest 10 stopni, po wpięciu membrany komfort podróżowania też jest wysoki. Mi się udało po poprzednim sezonie kupić swoją w IM za ok. 500 zł.

Turos - Sro 29 Sie, 2012

Sam mam kurtkę Roma i przyznam, że bardzo fajna. Kupowałem komplet i w gratisie dostałem ochraniacz SAS TEC na plecy. Tylko trzeba przymierzyć i usiąść na moto czy po spięciu ze spodniami ochraniaczy nie ściąga jak siadasz na moto. Mam 173cm wzrostu i o drobnej budowie i S okazała się idealna. Po wypięciu wszystkich membran jest ciut luźna, ale za to mega przewiewna :)
Spodnie do kompletu wziąłem Laser PRO też S i dobrze przylega :)

Powodzenia w poszukiwaniach :)
Jakbyś chciał sobie poczytać:
http://www.scigacz.pl/Mod...towo,15916.html
http://www.motogen.pl/Modeka-Roma-2,7745.html

danny - Sro 29 Sie, 2012

Również mam Rome, i tak jak Turos wspomniał - normalnie nie ma ona atestowanego ochraniacza na plecy ktory tzreba dokupic (83 zł). Zrobilem w niej 4k km i stwierdzam ze jes calkiem OK - nie mam niestety porownania bo to moja pierwsza kurtka motocyklowa ever.
Turos - Sro 29 Sie, 2012

Moja druga, mam jeszcze skórzaną bez ochraniaczy i powiem, że w niej szlo się ugotować :P brak jakiejkolwiek wentylacji daje się ostro we znaki na skrzyżowaniach na światłach.
Piotras_5 - Sro 29 Sie, 2012

hehe, 4k km :D
Modeka Shield - 30 k km przejechane, po 2ch glebach i ma się całkiem dobrze :) a i najdroższa nie jest.

danny - Sro 29 Sie, 2012

Piotras_5 napisał/a:
hehe, 4k km
:P
juby - Sro 29 Sie, 2012

wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi :) zaciekawił mnie ten IXON Sismic Flash.. I teraz mam właśnie dylemat między nim a Romą..
Piotras_5 - Wto 04 Wrz, 2012

Nie znalazłem odpowiedniego tematu, więc żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj ;)

Co sądzicie o skórach marki ATROX? Ktoś coś wie na ten temat? Produkty z USA generalnie.

Pozdro

Irys - Wto 04 Wrz, 2012

Atrox to się stosuje na podwyższony cholesterol :P

Atrox jest Rumuńską firmą, jakości średniej - odpowiednik Tschula (nawet mają podobny/taki sam design kombiaków i kurtek).

Piotras_5 - Wto 04 Wrz, 2012

Irys napisał/a:
Atrox to się stosuje na podwyższony cholesterol :P

Atrox jest Rumuńską firmą, jakości średniej - odpowiednik Tschula (nawet mają podobny/taki sam design kombiaków i kurtek).


Do 1rwszego - nie znam się bo nie stosuję :D

Do 2giego - dziękuję bardzo :) To już wiem czemu to takie tanie jest.

A najlepszym fenomenem dla mnie jest to, że kombiaki z "garbem" są tańsze od tych bez...

Turos - Wto 04 Wrz, 2012

Piotras_5 napisał/a:
Irys napisał/a:
Atrox to się stosuje na podwyższony cholesterol :P

Atrox jest Rumuńską firmą, jakości średniej - odpowiednik Tschula (nawet mają podobny/taki sam design kombiaków i kurtek).


Do 1rwszego - nie znam się bo nie stosuję :D


Polecam sobie zmierzyć w takim razie bo może już będzie trzeba :P

Piotras_5 - Wto 04 Wrz, 2012

Turos napisał/a:
Piotras_5 napisał/a:
Irys napisał/a:
Atrox to się stosuje na podwyższony cholesterol :P

Atrox jest Rumuńską firmą, jakości średniej - odpowiednik Tschula (nawet mają podobny/taki sam design kombiaków i kurtek).


Do 1rwszego - nie znam się bo nie stosuję :D


Polecam sobie zmierzyć w takim razie bo może już będzie trzeba :P


Mierzone regularnie - akurat w moim przypadku zdecydowanie nie trzeba ;)
Ok koniec offtopa!

Machu - Sro 05 Wrz, 2012

Irys napisał/a:

Atrox jest Rumuńską firmą, jakości średniej - odpowiednik Tschula (nawet mają podobny/taki sam design kombiaków i kurtek).


Czyli firma która zamawia kurtki bez firmy ze wschodu i doszywa swoje naszywki z logo. To samo Rebelhorn i Ozone, widziałem kurtkę identyczną jak moja tylko firmy Ozone.

AirMJ - Nie 11 Lis, 2012

Siemka przymierzam się do kupienia takiego zestawu
czy ktoś może coś powiedzieć na temat tych ciuchów ?

http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/laser pro/68/2/m

http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/jetlock/19/1/m

Piotras_5 - Nie 11 Lis, 2012

Ja tam mam 3 lata ze sobą ciuchy modeki i mogę polecić. Mam chyba poziom niższy komplet shield, ale generalnie wg mnie te ciuchy są bardzo na plus. :)
Ciapek - Nie 11 Lis, 2012

Też mam komplet Modeki, kurtka Roma a spodnie z szelkami Juma czy jakos tak.Narazie jeden sezon ale jestem zadowolony,jedyne co to mocowania podpinek (rękawy i nogawki)pętelki są słabe .Ale całość na jest bardzo dobra.
ingaginger - Nie 11 Lis, 2012

Ja mam komplet Modeki Stela, na lato kurtka Ixon Strada i czekam aż przyjdzie do mnie Probiker Passion. Modeka sprawuje się całkiem dobrze, chociaż na razie jeżdżę w niej jedynie ze wszystkimi warstwami więc nie wiem jak wentylacja jak będzie cieplej. W takie dni jak teraz nawet z krótkim rękawkiem termo czasami trudno mi się zdecydować czy wypinać coś czy nie bo albo za zimno albo za ciepło.
Ixona letnia przeżyła mój pierwszy upadek i to jedynie zazielenieniem od trawy. W korku przy +35 się w niej nie ugotowałam chociaż koszulka idealnie sucha nie była ale jak już się jechało to wentylacja działała :D Przekonałam się o tym zwłaszcza w czasie burzy, przeciekła pięknie :)

Turos - Pon 12 Lis, 2012

Ja mam spodnie laser pro i dają radę nawet przy -3 stopniach ;) daje radę w nich przejechać w takiej temperaturze (oczywiście otoczenia, bo nie wiem jaka jest odczuwalna :P ) jakieś 30-40 km spokojnie :) więcej nie jechałem, bo rękawiczki puszczały i musiałem zwijać się szybko do domu. Do zestawu mam spinaną ROMĘ, przewiewna bardzo, typowa kurtka na miasto. Do zestawu w gratisie dostałem do wyboru albo przesyłkę za free albo protektor na plecy zamiast tej pianki w kurtce.
Wziąłem protektor.
Ogólnie zrobiłem w tym zestawie jakieś 1500km i powiem, że kurtka jednak poniżej 0st się nie sprawdza, jest zbyt przewiewna, za to w lato wystarczy 20-30 na godzinę i nawet upał 30st nie jest tak bardzo doskwierający :) więc zestaw prawie na każdą pogodę, ale takie są tekstylia.
Widzę, JETLOCK różni się tym, że ma inne protektory barkowe i łokciowe i brak odblasków, reszta to samo.

_ANIOŁ_ - Pon 12 Lis, 2012

Ja jeżdżę w kurtce Barco, dobra w zimę i w lato (gdy się nie stoi :rotfl: ) i spodnie 4bikera, zestaw budżetowy, ale jeszcze w nim nie zmarzłem. Sama kurtka uratowała mi już plecy przed efektem szlifu po asfalcie i wciąż jest cała.
danny - Pon 12 Lis, 2012

kurtka Roma + spodnie Ottawa (starszy model Modeki :P ) - jeden sezon za mną. Wyglądają ciągle jak nówki. Polecam.
yaszczi - Pon 12 Lis, 2012

Piszecie, że macie ciuchy 3 lata, 1 sezon itp.
Wg mnie ważniejsza jest ilość kilometrów i to czy ciuchy są używane na dłuższej trasie czy w mieście na krótkich dojazdach. Ja np w swojej kurtce jeżdżąc po mieście w ciągu dnia kilka razy ściągam ją, zakładam, odpinam kieszenie, zamki, itp. Właśnie w takich momentach ciuchy najbardziej się zużywają. Inaczej zużyją się jak ubierzesz się rano, pojeździsz pół dnia w trasie i dopiero ją zdejmiesz.

_ANIOŁ_ - Pon 12 Lis, 2012

Ok więc poprawka, ja używam kurtki dojeżdżając do pracy, po pracy na miasto coś kupić i potem 25km do domu, potem do dziewczyny. Dziennie zakładam i zdejmuję ją co najmniej 4 razy, zrobiłem od momentu kupna 6000 km. Wciąż dzielnie służy nawet dziś nie zawiodła przy takiej pogodzie.
danny - Pon 12 Lis, 2012

3k: dom -> praca, praca -> dom - miasto
2,5k: rozne wycieczki :P

yaszczi napisał/a:
Inaczej zużyją się jak ubierzesz się rano, pojeździsz pół dnia w trasie i dopiero ją zdejmiesz.

W dlugiej trasie bardziej obciazasz kurtke, bo:
- jest ona narazona na bardziej drastyczne warunki atmosferyczne
- co 300km stajesz na stacji, rozpinasz kieszenie, wyciagasz portfel, rozpinasz kurtke, zdejmujesz kask i kominiarke

GSadmirer - Pon 12 Lis, 2012

Jeżdzę codziennie w Shield Pro i Quebec Pro Modeki. Ze spodni jestem bardzo zadowolony, nigdy nie puściły wody + impregancja nano-tex i brud się ich nie trzymam, a nawet jesli jeden ruch reką i jest czysto. Z kurtki już mniej po porządnym deszczu co prawda membrana Reissa nie przemaka, ale jakos dziwnie to wszystko nasiąka, jest chłodne, cieżkie i nieprzyjemne + nie można jej wypiać. Humax ze spodni zdecydowanie lepiej. Jeżdzę w nich 2,5 roku (pozdrawiam Yaszczi :] ) i faktycznie wyglądają prawie jak nowe. Zamki YKK chodzą dobrze, w rękawach są trochę upierdliwe, ale to przez mankiet rękawic. Wymieniłem już raz velcro w mankietach, bo "oczka" przestały trzymać. W zeszłym tyg. urwały mi się guziki/materiał łączący podpinke z membrany w spodniach, ale już zszyte i jest dobrze.
AirMJ - Wto 13 Lis, 2012

Dzięki za rady :) czyli biorę "Modeke"

Turos napisał/a:

Widzę, JETLOCK różni się tym, że ma inne protektory barkowe i łokciowe i brak odblasków, reszta to samo.


Turos biorę jetlocka bo mi żółta do moto będzie pasowała :P ale szkoda trochę tych odblasków... :zdegustowany:

danny - Wto 13 Lis, 2012

Nie rob bledu kupujac ubranie pod kolor motocykla. Zmienisz go i potem co? Imho lepiej kupic czarne / biale ubranie bo ono pasuje do kazdego moto :P
Turos - Wto 13 Lis, 2012

danny, moim zdaniem to właśnie w mieście bardziej obciążasz te kieszenie o których piszesz bo non stop się zatrzymuje u kumpla, u dziewczyny, na stacji, na MC, na KFC i wielu miejscach co kilka km. :) W trasie jak juz jadę to jadę te 300km i dopiero przystanek ;P
W mieście poza tym panuje bardziej agresywne środowisku wśród spalin aut w korkach ;)
ale to takie tam dywagacje :)

W temacie: przymierz obie i zapytaj jakie są różnice (np.: materiałowe, co to oznacza), jak nie to dokupisz sobie kamizelkę i też będzie jaskrawo kanarkowa.

AirMJ - Wto 13 Lis, 2012

danny napisał/a:
Nie rob bledu kupujac ubranie pod kolor motocykla. Zmienisz go i potem co? Imho lepiej kupic czarne / biale ubranie bo ono pasuje do kazdego moto :P


spoko to i tak ma tylko kilka żółtych wstawek więc nie zrobi mi problemu na przyszłość. btw. mam dokładnie takiego gs'a jak Ty :P

Turos napisał/a:
W temacie: przymierz obie i zapytaj jakie są różnice (np.: materiałowe, co to oznacza), jak nie to dokupisz sobie kamizelkę i też będzie jaskrawo kanarkowa.


Sprawdzę obydwie ale na razie jetlock wygrywa :D

danny - Wto 13 Lis, 2012

AirMJ napisał/a:
spoko to i tak ma tylko kilka żółtych wstawek więc nie zrobi mi problemu na przyszłość. btw. mam dokładnie takiego gs'a jak Ty

Tym sposobem jestes moim ulubionym uzytkownikiem tego forum :D

Langus92 - Pią 16 Lis, 2012

Siema, szukałem dzisiaj na allegro jakiś kurteczek na moto skórzanych, patrzyłem w używanych do 100zł :wstyd: :P Wpadły mi w oko 3 kurtki:
http://allegro.pl/wolf-re...2785489544.html
http://allegro.pl/swietna...2782530571.html
http://allegro.pl/kurtka-...2796077265.html
Czy ktoś w was spotkał się kiedyś z takimi/podobnymi kurtkami, co byście polecili z tych 3, czy nie warto zawracać sobie głowy?

Turos - Pią 16 Lis, 2012

Ja mam tą ostatnią- SUZUKI, można do niej dokupić podszewkę i wpiąć (ma suwak w środku), generalnie ciepła, raczej na jesienne wyjazdy, brak wentylacji, brak ochraniaczy, fajna do lansu ;) generalnie raczej do chodzenia niż jeżdżenia ;)
Jechałem w niej raz, a potem zakupiłem MODEKE. Tu trochę taniej niż ja dałem.

Langus92 - Pią 16 Lis, 2012

Czyli ta suzuki nawet na plus wychodzi?:P Protektory moge sobie dokupić, a kasa mała za kurtkę ;)
bonk - Pią 16 Lis, 2012

Jeśli chcesz w tej kurtce jeździć na moto a nie chodzić po barach to chyba zdecydowałbym się na tę WOLFa. Przede wszystkim jest wyposażona w jakieś protektory. Za 50 złotych nawet bym się nie zastanawiał tylko ją kupił.

Pozdrawiam!
Maciek

Turos - Wto 20 Lis, 2012

bierz wolfa
marcinlbn18 - Wto 20 Lis, 2012

Ja trochę z innej beczki. Znalazłem dwa kombinezony na allegro rozmiar 48. W związku z tym dwa pytania.
1. Czy rozmiar 48 jest uniwersalny dla wszystkich firm i nie ma różnicy w wymiarach kombinezonu Tschul i JTS.

2. Który kombinezon waszym zdaniem lepszy. Podaje linki

http://moto.allegro.pl/ko...2803041174.html

http://moto.allegro.pl/ko...2803958094.html

JTS ma ochraniacz na plecy i uda a Tschul ładniejszy i nie mogę się zdecydować. czekam na opinie

ingaginger - Wto 20 Lis, 2012

Już patrząc po podanych wymiarach trochę się różnią rozmiarowo. Nie wiem jakie marki mają w sklepie na 1go maja ale może udało by Ci się tam podjechać i zmierzyć jeśli mają (możesz spróbować przedzwonić i wypytać ;) ) chociaż sama wiem, że czasem modele tej samej marki mogą być inaczej skrojone.

PS. JTS ładniejszy ;)

marcinlbn18 - Wto 20 Lis, 2012

Dzięki za odp. rzeczywiście wybiorę się na przymierzanie przed kupnem bo to jednak sporo kasy:) proszę o kolejne opnie. Słyszał ktoś w ogóle o tym JTS?
wrobel99_1992 - Wto 20 Lis, 2012

Ja mam kurtke Nebela, http://allegro.pl/odziez-...2805229764.html kupiłem ją na mototargach w Łodzi przed kupnem Suzuki za 300 zł
Przymierzyłem wiele kurtek różnych firm. I droższe i tańsze i ta byla optymalna dla mnie. Ma zdejmowaną warstwe bez której jezdze w duze upały. Ma ochraniacze na plecach, barkach i łokciach. Sporo kieszeni na zewnatrz i w srodku. Co prawda w jednej kieszeni mam juz dziure ale jest łatwa do zaszcia. Mam w niej paski regulujące na nadgarstkach, przedramieniu i i plechach dzieki którym mozna ja idealnie dopasac.
Marzyła mi sie skóra ale skóry są takie krótkie na lędźwiach a mi zależało na tym żeby mnie nie zawiało bo juz raz miałem problemy z plecami.
W upały kurtka bardzo dobrze spisuje sie w trasie ale w miescie zaczynam sie troche pocić.
Jeszcze jedno co mi sie podoba to to że ma fajne zakrycie szyi aż do wysokosci ust.
Jak za tą cene uważam rewelka.
Marzy mi sie skórzany kombinezon dwucześciowy, ale nowe są od 1000 zł a używane od 400 zł a chce teraz wymienic na wiosne napęd i akumulato i kupic dobre obówie na moto. A jak wiecie w życiu studenta sie nie przelewa ;)

ingaginger - Wto 20 Lis, 2012

Marcin - nie wiem ile w tym prawdy ale podobno na maja mają czasami jakieś dobre ceny kombi skórzanych (znajomy tak kupił z miesiąc temu) i da się targować więc warto zajrzeć. poza tym nie wiem jakie masz nastawienie do probikera, różne są opinie - ja teraz zamówiłam spodnie i kurtkę i póki co jestem zadowolona - ale na louisie mają niezłe obniżki (trzeba tylko wchodzić w stronę konkretnego produktu i zjeżdżać na dół żeby zobaczyć czy jest jakaś promocja)
uuki89 - Pon 26 Lis, 2012

Witam, jestem nowy na forum. Kupiłem niedawno GSa. Teraz kompletuje ubranie i mam pytanie. Podoba mi się kurtka ale nie kojarze tej firmy- Hellfire. Może ktoś zna tą firme i jest w stanie coś powiedzieć. Kurta kosztuje ponad 260 euro więc wolałbym nie kupować jakiegoś no name.
Machu - Pon 26 Lis, 2012

Zastanawiają mnie te wszystkie klamry i zatrzaski. A konkretniej czy bardzo będzie boleć jak na nie się upadnie na asfalt.
Turos - Pon 26 Lis, 2012

1000 zł na kurtkę? No niezły budżet ;) można wybierać i przebierać w kurtkach tekstylnych. Sądząc po kurtce będziesz bardziej jeździć w jakieś dalsze podróże niż po mieście?
uuki89 - Pon 26 Lis, 2012

Może nie jakieś estremalnie długie trasy ale nie będę napewno jeździł motorem do pracy itd...Kupiłem go wyłącznie dla zabawy:) No z kurtką to mam troche obawy czy w lato nie będzie w takiej zbyt gorąco, fakt że wszystkie te kurki mają odpinane podpinki.
Jest jeszcze opcja Buse. Tansza no i znana marka wiec chyba tą wybiore.
PS. heh no budżet na ciuchy znacznie przekroczy koszt motocykla. Ale nie będę oszczędzał bo na szosie jeździłem tylko simsonem;) dotychczas była zabawa w cross/enduro.

yaszczi - Pon 26 Lis, 2012

uuki89 napisał/a:
fakt że wszystkie te kurki mają odpinane podpinki

w upały to niezastąpiona jest wypinana membrana

uuki89 - Pon 26 Lis, 2012

A no tego to nie wiedziałem. Więc musze poszukać coś innego. Może jakieś propozycje?
Turos - Pon 26 Lis, 2012

Modeka JetLock/Roma :) typowa kurtka do miasta z 2 podpinkami: jedna przeciwdeszczowa/wiatrowa, druga to ocieplacz. Jetlock 690pln, Roma 780pln


danny - Pon 26 Lis, 2012

Ja Rome uzywam rowniez na trasy - malo kieszeni ma co prawda, ale sie sprawdza.
uuki89 - Pon 26 Lis, 2012

no własnie mało kieszeni dlatego w ogóle nie zwracam uwagi na takie kurtki bo mi się poprostu nie podobają. Celuje coś bardziej tutystycznego.
yaszczi - Pon 26 Lis, 2012

Ja od sierpnia zeszłego roku użytkuję kurtkę Rebelhorn Aviator. Zrobiłem w niej ok. 16000km z czego 70% w mieście, na długich trasach spisywała się znakomicie. Jest to niższa półka cenowa. Z czystym sumieniem mogę polecić. Jak wypiąłem podpinkę i membranę to w upały w mieście było znośnie. Ma dużo wywietrzników co pozwala na dobrą cyrkulację powietrza. Kurtka z wpiętą membraną dawała radę w naprawdę duże ulewy. Po wpięciu podpinki i wysokiego kołnierza można śmigać w -5st. na dojazdach w mieście i też jest znośnie. Kurtka ma też solidniejsze ochraniacze na łokciach, barkach i plecach (w porównaniu z krótkimi kurtkami Rebelhorna). Jedyny minus to wystające nitki przy kieszeniach - chociaż to wynika z intensywnego używania na krótkich i częstych dojazdach w mieście. Kupowałem w Poznaniu w stacjonarnym sklepie Motorismo


uuki89 napisał/a:
no własnie mało kieszeni
i tak lepiej nie wozić nic twardego i ostrego w kieszeniach, no może chusteczki higieniczne ;)
danny - Pon 26 Lis, 2012

yaszczi napisał/a:

uuki89 napisał/a:
no własnie mało kieszeni
i tak lepiej nie wozić nic twardego i ostrego w kieszeniach, no może chusteczki higieniczne

No wlasnie mialem napisac. Co wozisz w kieszeni na trasie? Portfel komorke, jakies klucze. Reszte w tankbag i torby/sakwy. Szczerze, nawet nie odczuwam potrzeby na wozenie wiecej rzeczy w kieszeniach wiec nawet bym ich nie wykorzystywal gdybym miał :P

Machu - Pon 26 Lis, 2012

Jak wyglebiłem z telefonem w kieszeni to tydzień czułem, co prawda to była Nokia ale na pewno już niczego nie włożę do kieszeni, a tym bardziej kluczy czy innych twardych przedmiotów.
uuki89 - Pon 26 Lis, 2012

Może inaczej, olać już te kieszenie. Poprostu nie podobają mi się kurtki typu jak Modeka JetLock. Wole turystyczne jak te co podałem albo Yaszczi. Będę szukał, ważne że wiem o tej odpinanej membranie.
Turos - Pon 26 Lis, 2012

Machu napisał/a:
Jak wyglebiłem z telefonem w kieszeni to tydzień czułem, co prawda to była Nokia ale na pewno już niczego nie włożę do kieszeni, a tym bardziej kluczy czy innych twardych przedmiotów.

a mogła to być nokia 3310 i mogła Cię zabić !

simin - Pon 26 Lis, 2012

Turos napisał/a:
a mogła to być nokia 3310 i mogła Cię zabić !

A potem ludzie się dziwią że dziury w jezdni... Jak ktoś mając tą nokie w kieszeni leci na asfalt to jak ma nie być dziur się pytam? :O

adasadas2 - Pią 07 Gru, 2012

Kilka kurtek do 400 zł.
Prosiłbym o Wasze opinie, którą wybrać, dlaczego.. a może znacie lepsze w tej ofercie cenowej?

http://moto.allegro.pl/ku...2813617270.html

http://moto.allegro.pl/ku...2780353025.html

http://moto.allegro.pl/ku...2797604980.html

http://moto.allegro.pl/ut...2821198336.html

Bartek89 - Pią 07 Gru, 2012

adasadas2 z tym funduszem możesz też zobaczyć sobie firmę Ixon dużo dobrych opinii na ten temat, zresztą sam nabyłem kurtke Ixona sismic flash ;)
marcinlbn18 - Sob 08 Gru, 2012

pytanie troche z innej beczki. Czy skóra na moto musi być koniecznie dopasowana. Jest to pewien problem ponieważ jestem szczupły bardzo i pod pachami marszczy mi się sporo materiału mimo ,że rozmar S. jest też XS ale obawiam się ,że na obwodzie klatki nie zyskam dużo a może się okazać za krótka.
Kupiłem TTI-142 za 459 zł. Jakościowo jak na tą cene jest w porządku i szkoda mi odsyłać.

PS dodam tylko ,że protektory wszystkie prawidłowo leżą na swoim miejcu.

Machu - Sob 08 Gru, 2012

marcinlbn18 napisał/a:
pod pachami marszczy mi się


Dlatego ciuchy powinno się kupować po uprzednim przymierzeniu, szczególnie takie które maja za zadanie Cie chronić. Każdy ma inny kształt ciała i każdy producent a nawet wyrób ma też inny kształt i rozmiarówkę.

marcinlbn18 - Sob 08 Gru, 2012

Nie mam takiej możliwości. jedynie przez neta z możliwością zwrotu. Załaczam kilka fot
bilder - Sob 08 Gru, 2012

Hm... a może tak po prostu polataj po lbn w moto gp i innych na prawdę duży wybór mają. Zawsze możesz pomierzyć i kupić na necie ;) A do tego cenne rady sprzedawcy też się przydadzą.
Może to Ci w jakiś sposób pomoże ;)
http://www.youtube.com/watch?v=ga5fT3tmUAA

Ominąłem, że już kupiłeś. Rady z filmiku i kask na głowę i się mierz jak Ci się siedzi;) Bo wygląda na Tobie okej.

marcinlbn18 - Sob 08 Gru, 2012

Juz polatałem. sa dwa problemy
1. Nie ma S o XS juz nie wspomne.
2. Ceny skór są mega wysokie. Trzeba wydać 1 tys. a tti spotrs oferuje produkt po cenie ,która jest dla mnie osiągalna. A jakość na pierwszy rzut oka jest OK. Aplinestars to nie jest ale można do tshula porównać.
thx za filmik:)

bonk - Nie 09 Gru, 2012

Jeszcze ja dorzucę do siebie kilka złotych :P Mało istotne jak ta kurtka układa się w spoczynku (jak masz łapy opuszczone) istotne jest to jak "wygląda" w momencie kiedy siedzisz na moto. Jeśli wtedy jest wszystko w porządku to nie masz co się martwić.

Pozdrawiam i do zobaczenia za dwa tygodnie ;)

Wojtek 1990 - Czw 13 Gru, 2012

adasadas2, A jaki rozmiar potrzebujesz? Mam Mke RST Razor tekstylną na sprzedaż. Kurtka oczywiście nowa. Jak coś PW ;)
marcinlbn18 - Czw 13 Gru, 2012

zostawiłem sobie ta skórę TTi także teraz na celowniku jakieś buty, spodnie/ochraniacze, rekawice
Bartek89 - Czw 13 Gru, 2012

Kurtka fajna ;) Widzę, że objąłeś odwrotną strategię działania niż ja :D Ja narazie kompletuje cały strój na moto, a później zakup 2 kółek :P Ale ważne, że cały czas do przodu :)
adasadas2 - Pon 17 Gru, 2012

Proszę o poradę. Czy ta kurtka jest oryginalna? Spójrzcie swoim fachowym okiem bo ja jako świerzak nie jestem w stanie ocenić:/
http://allegro.pl/kurtka-...2848944902.html

facet pisze, że kurtka wyposażona w garb, a ja go tam wcale nie widzę ;/

poza tym patrząc po googlach kurtki furygan crow mają inne szyci, a te co jest w aukcji pasuje do fuygan blade evo.
kurde ta cena mnie kusi ;p

marcinlbn18 - Wto 18 Gru, 2012

1. Jest to model Blade Evo. Wpisz w google i porównaj z innymi fotkami. Wg mnie wygląda na oryginał chociaż zazwyczaj widziałem zielone logo a nie białe.
2. Nowa kurtka jest watra 1500zł a nie 2500 jak napisał.
3. Wiem ,że kurtki dobrej jakiści mają podwójne szwy (w tym jeden zakryty).
4. Garba nie ma. Może facet pomylił zółwia z garbem chociaż z oferty wynika ,że jest zmotoryzowany więc dziwne to.
5. Też jestem laik ale sam niedawno szukałem kurtki i trochę zapoznałem się w temacie.
6. Pamiętaj ,że rozmiarówka UK różni się od EU, zapytaj o numer.

affectpct - Sro 19 Gru, 2012

a co powiecie o tej?
http://allegro.pl/kurtka-...2872577529.html

marcinlbn18 - Sro 19 Gru, 2012

Z tego co wiem to FLM to dobra jakość w stosunku do ceny. Kurtka wygląda dobrze a cena jest atrakcyjna. Ja bym zaczął od telefonu z pytaniem o model. Resztę wyjaśni wujek google :)

Nie wiem ile w tym prawdy ale czytałem na jakiś forach o kupowaniu używanych kurtek i kombi. Istnieje ryzyko ,że kurtka/ kombi mogły być regenerowane po np szlifach. Sama skóra to nie problem ale odnawiane szwy nie są już tak wytrzymałe jak oryginalne i przy wypadku mogą pęknąć.

affectpct - Czw 20 Gru, 2012

dobra kupilem ja i dostalem rekawice :D ale nie wiem czy nie jest za duza :( i ciekawe jak bedzie latem;d
marcinlbn18 - Czw 20 Gru, 2012

rzuc foty jak w niej wyglądasz jak bedziesz miał.
affectpct - Pią 21 Gru, 2012

ok wrzuce ale to prezent pod choinke więc dopiero po 24;d
valmara - Wto 08 Sty, 2013

co myślicie o tych kurtkach ? mam Suze z 2002 r i chciałbym się dopasować kolorystycznie :D

1 kurtka:
http://www.4sr.pl/sklep-m...drift-blue.html

2 kurtka:
http://www.4sr.pl/sklep-m...urfer-blue.html

Co myślicie o nich? jak znajdziecie jakieś kurtki z fajnymi wstawkami niebieskiego to dajcie mi znać :

LwG ! :) Pozdro ! :)

marcinlbn18 - Wto 08 Sty, 2013

Nie dobieraj kurtki pod kolor motocykla bo suzą pewnie nie polatasz długo. Później trafisz okazje np czerwonego Fazera i bedzie zoonk.
Bartek89 - Wto 08 Sty, 2013

Masz się w niej dobrze czuć, ma być wygodna, a nie kolor patrzeć, najlepiej jakbyś sobie przymierzył przynajmniej widzisz co bierzesz.
Poczytaj sobie na necie, jakieś opinie na temat firmy 4sr napewno są ;)

valmara - Sro 09 Sty, 2013

Dzięki za pomoc :)
Yarccom - Sro 09 Sty, 2013

4sr jest naprawde porządną marką z wysoką jakością produktów
Nie powinieneś być zawiedziony chociaż ich głównym asortymentem są skóry ;)

valmara - Nie 13 Sty, 2013

Dziękuje za Wasze opinie :) . Jeszcze nieustannie przeszukuję internet w poszukiwaniu kurtek, fakt faktem zawsze jakoś chciałem mieć skórę z garbem na plecach :) niż tekstylne, ale to będzie zależało od mojej zasobności portfela :)
pawulon40 - Nie 20 Sty, 2013

Witam czy ktos ma kurtke i spodnie z maRketu JULA? wyglądają dość dobrze i jakościowo i w dotyku firmy VCAN napiszcie co o tym sądzicie i czy ktoś jeździł na moto w tym kąplecie Pozdrawiam :)
andum - Nie 27 Sty, 2013

a co sądzicie o tej kurtce ?
http://outlet.intermotors...-rozmiar-L.html

Przymierzałem Ją ( rozmiar M )i jest ok ale drażni mnie jedna sprawa ( to będzie pierwsza moja kurta motocyklowa ) że jest krótka i prawdopodobnie będę musiał kupić jeszcze pas nerkowy. Jeździcie może w podobnej kurtce ?

Szukam kurteczki do 500 zł macie może jakieś propozycje.

danny - Nie 27 Sty, 2013

andum napisał/a:
drażni mnie jedna sprawa ( to będzie pierwsza moja kurta motocyklowa ) że jest krótka i prawdopodobnie będę musiał kupić jeszcze pas nerkowy

Hm, posiadam krotka kurtke (nie ta, ale po prostu krotka) i nie widze w tym zadnego problemu. Spinasz ja ze spodniami i jest elegancko.

_ANIOŁ_ - Nie 27 Sty, 2013

Ja kupuję z tej firmy i jestem zadowolony: http://www.4-biker.pl/kurtki.html
największy test miała przy szlifie, spełniła zadanie i dalej służy.

andum - Nie 27 Sty, 2013

Widzę fajne kurtki co podałeś ale niestety nie widzę sklepu w okolicy z tymi produktami a w ciemno nie kupię.

kurtkę mogę spinać z spodniami nie tego samego producenta ? szczerze to nie mam pojęcia w tym temacie i ewentualnie czym mam to spiąć bo jakoś w kurtce nie widziałem niczego takiego więc raczej w spodniach jakieś paski ?

Moja niewiedza to porażka :wstyd:

ingaginger - Nie 27 Sty, 2013

ja mam kurtkę krótką ale typowo letnią i zakładam do niej pas nerkowy bo kiedyś mnie nieprzyjemnie przewiało.

kurtki często można spinać ze spodniami innych producentów. raczej nie za pomocą pasków a suwaka poziomego, zwykle stosowane są takie same więc wystarczy jedynie sprawdzić czy długość się zgadza.
no i nie należy zakładać, że wszystkie posiadają takie suwaki do spinania. dla przykładu moja krótka letnia o której wspominałam nie ma takiej możliwości.

co do kupowania "w ciemno" czyli przez internet - jak nie masz możliwości zwiedzenia kilku sklepów, gdzie możesz przymierzyć ciuchy różnych producentów to warto zaryzykować. letnią właśnie tak kupowałam - rozmiarówka rozmiarówką ale kontaktowałam się z obsługą sklepu (4bikes) i poprosili o podanie wszystkich wymiarów - obwód w klatce, w talii, w pasie, długość rękawa itp. i dobrali rozmiar idealnie. zresztą teraz odesłanie źle dobranego rozmiaru to nie jest już aż tak duży koszt - można kurierem przez sendit.pl za mniej niż 20zł

_ANIOŁ_ - Nie 27 Sty, 2013

Dokupisz sobie żółwia z pasem nerkowym i masz 2 w 1 :)
adasadas2 - Pon 28 Sty, 2013

andum napisał/a:
Widzę fajne kurtki co podałeś ale niestety nie widzę sklepu w okolicy z tymi produktami a w ciemno nie kupię.

kurtkę mogę spinać z spodniami nie tego samego producenta ? szczerze to nie mam pojęcia w tym temacie i ewentualnie czym mam to spiąć bo jakoś w kurtce nie widziałem niczego takiego więc raczej w spodniach jakieś paski ?

Moja niewiedza to porażka :wstyd:


Ja kupiłem od nich spodnie. Bardzo fajna firma- towar można zwracać do bólu. Spodnie okazały się za małe więc wymieniłem na większe. Poza tym do spodni dostałem dodatkowy zamek aby móc go wszyć w kurtkę aby pasowały do siebie.
Bo jednak kupując ciuchy innych firm rzadko się zdarzy, że zamki będą pasować do siebie.
No i mają możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyn. Także takie zakupy w ciemno nie są takie złe.

_ANIOŁ_ - Pon 28 Sty, 2013

Miałem dokładnie tak samo, za drugim razem już pasowała :)
poli - Pon 28 Sty, 2013

andum napisał/a:
Widzę fajne kurtki co podałeś ale niestety nie widzę sklepu w okolicy z tymi produktami a w ciemno nie kupię.

kurtkę mogę spinać z spodniami nie tego samego producenta ? szczerze to nie mam pojęcia w tym temacie i ewentualnie czym mam to spiąć bo jakoś w kurtce nie widziałem niczego takiego więc raczej w spodniach jakieś paski ?

Moja niewiedza to porażka :wstyd:

spokojnie możesz spinać, większość producentów używa zamków YKK. Bardziej potrzebne ci będzie to, żeby długość zamków się zgadzała. Jeśli nie będą jednak pasować do siebie, to idziesz do sklepu, kupujesz zamek (chyba najlepiej dopasować pod spodnie) i dajesz krawcowej, żeby wszyła do kurtki. Wydaję mi się, że do kurtki łatwiej go będzie wszyć po prostu. Koszt jest niewielki - zamek to jest kilka złotych, przeszycie też, więc całość powinna wyjść w granicach 10-15zł ;) .

_ANIOŁ_ - Pon 28 Sty, 2013

To już faceci nie potrafią sami szyć? :)
Piotras_5 - Pon 28 Sty, 2013

Sory ja na maszynie i podwójną nicią nie umiem szyć. A ręcznie zszyć zamek z kurtką to ok, myślę, że każdy umie, ale ten pomysł to - :facepalm:
poli - Pon 28 Sty, 2013

_ANIOŁ_ napisał/a:
To już faceci nie potrafią sami szyć? :)

Jakieś tam podstawy szycia nie są trudne, ale tutaj musi być dobrze i mocno zszyte ;) . W dodatku trzeba mieć jeszcze sprzęt. Bez sensu się nawet zaczynać z tym bawić jak można to szybko i za śmieszne pieniądze załatwić u kogoś, kto się na tym zna ;) .

_ANIOŁ_ - Pon 28 Sty, 2013

Ja tam na maszynie sam sobie machnąłem w 5 minut :)
mocar - Pon 28 Sty, 2013

_ANIOŁ_ napisał/a:
To już faceci nie potrafią sami szyć? :)

_ANIOŁ_ napisał/a:
Ja tam na maszynie sam sobie machnąłem w 5 minut :)


No tak... co to za facet który nie ma w domu maszyny do szycia :rotfl:

tmi - Pon 28 Sty, 2013

Przez zimę można się bardzo dobrze ubrać za nieduże pieniądze. Niedawno na all poszła nówka kurtka 4SR skórzana za połowę ceny producenta. A jak ktoś zna j. niemiecki to za grosze można kupić niezłe ubrania z niemieckiego ebaya, fajne firmowe skórzane kombi za kilkaset zł z przesyłką. Tylko trzeba znać swoje rozmiary albo rozmiarówkę danego producenta, ale zima przecież całkiem długa :) I warto porozglądać się za wyprzedażami w normalnych sklepach.
GSadmirer - Sro 30 Sty, 2013

bikestar robi wyprzedaż Modeki i Rukka o 25%, wiec jesli rozmiar swoj znajdziecie to warto sie zainteresowac, rzadko wydziałem np Modeke wogole przecenioną ;P
http://www.sklep-motocykl...&sort=2a&page=1
np ten Finn czarny i Laser Pro w M-ce wyglądają naprawdę nieźle

stjimmy - Sro 30 Sty, 2013

Jaką kurtkę można kupić za około 300zl? Co sądzicie o Rebelhorn Duster?
Yarccom - Sro 30 Sty, 2013

a gdzie mozna ją kupić za 300 zł :zdziwko:

normalna cena to 349 zł

ogólnie mam ją u siebie
podstawowa kurtka z podstawowym wyposażeniem w normalnej cenie ;)

stjimmy - Sro 30 Sty, 2013

No około to plus, minus 50zł ;p tak czy siak udało mi się ją wyrwać za 315zł z rabatem
wizio - Nie 03 Lut, 2013

A ma ktoś kurteczkę "richa airmach"?

Wczoraj odwiedziłem kilka sklepów we Wrocławiu i ta mi się nawet spodobała.
Jestem dość wysoki (196 cm) i jak mierzyłem inne kurteczki to albo rękawy za krótkie albo jak rękawy ok to strasznie luźna. Jak mierzyłem sportowe to sięgały mi powyżej pępka :P
Ta na długość jest ok, protektory są na odpowiednim miejscu i nie uwierają jak w co poniektórych.
Za tydzień mają ją mieć w rozmiarze XXL to pojadę przymierzyć. :)

demot - Sro 06 Mar, 2013

Ta kurtka, o której pisał tmi na 35 stronie znowu jest na aledrogo wystawiona: http://moto.allegro.pl/ku...3081902777.html
GSadmirer - Sro 06 Mar, 2013

550 za kurtke 4sr :]
tutaj lepszy jakościowo wybór
http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/cartagena/184/1/m
a cena niech każdy dobierze pod siebie

kosikredki - Czw 28 Mar, 2013

Hej

Zna ktoś kurtki marki Akito? Pytam ponieważ chcę kupić kurteczkę dla siebie i będąc dziś z kumplem na zakupach miałem na sobie taką

http://allegro.pl/kurtka-...3126955722.html

również rozmiar S tylko że jasny kolor. Super fajnie na mnie leżała i jej design jest zachęcający. Z takich moich spostrzeżeń przy przymiarce to kiedy mierzyłem z podpinką to po chwili zrobiło się ciepło na klacie... po wypięciu podpinki było przyjemnie i tak "lżej"

Protektory na łokciach, barkach i na plecach wg. mnie też na plus. Tył kurtki dłuższy fajnie kryjący lędźwia. Mam jeszcze zamiar podjechać na motocyklu i przymierzyć się już w pozycji "do jazdy"

Chcę też znać wasze opinie, czy w tych granicach cenowych +-350 zł są jeszcze inne propozycje kurtek.

Arcisz - Sob 18 Kwi, 2015

Trochę odświeżę temat, co sądzicie o kurteczkach:

http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/breeze/341/1/
///coś te linki z modeki nie chcą się linkować ;/


a tutaj druga

Ew. co innego byście polecili w tej cenie? ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group