.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - SRUBY/ ZATRZASKI/ MOCOWANIA OWIEWEK W GS 500 F

Suomy - Pon 17 Lis, 2008
Temat postu: SRUBY/ ZATRZASKI/ MOCOWANIA OWIEWEK W GS 500 F
Witam
Mam pytanie odnośnie mocowania owiew i ich śrubek w Gie-esi 500 F
Chciałabym sie dowiedzieć co to za rodzaj srubek i gdzie je mozna dostac ( niekoniecznie oryginały) które znajdują się tuż pod szybką ,po obydwu stronach od wewnątrz i łączą owiewkę z tą szybką i wewnętrznym plastikiem? a moze to jakiś zatrzask w kształcie sruby czy cos?
Miałam w sezonie małą kolizję i w wyniku szlifu odpadły mi dwie takie śrubki plus jedna taka typowa od owiewek z zaokrąglonym gwintem ( też nie wiem gdzie taką dostać i czy jest uniwersalna czy to musimy być do GSów? :/ /) no i teraz owiewki z jednej strony się nie stykaja i odstają od szybki :(
Jak ktoś ma taką wszechstronną wiedzę ;) proszę o kontakt na rudis@op.pl :)
Pozdrawiam
O.[/color]

leon - Pon 17 Lis, 2008

O taką brakującą śrubkę Ci chodzi?

http://img233.imageshack....dsc00804un5.jpg

Bo jeśli tak, to jest to śrubka dostępna w ASO Suzuki za około 20zł sztuka :kwasny: .

Suomy - Wto 18 Lis, 2008

(Popierniczyło mi się cos z poprzednim postem ;P )


Jedna to jest taka,
ale też od środka na prawie tej samej wysokości ( tylko jakby za zegarami) są dwie takie sam po obu stronach blisko szybki niby plastikowe śrubki/ zatrzaski czy coś w tym stylu z długim gwintem chyba.. one jakoś trzymają szybę bo jednej mi brakuje i szybką z tej strony odskoczyła do przodu i nie trzyma sie plastiku :zdziwko: ;(
Wiesz o którą mi chodzi?
Dzięki za fotkę :))

oleska - Wto 18 Lis, 2008

ta co leon pokazal to może byc sruba z łbem grzybkowym z podsadzeniem (tzw. zamkowa) norm wg DIN 603 (tylko ona ma krótki gwint) można ją kupic za grosze, problem polega na tym, że ona (mimo że niby znormalizowane) nie ma gniazda albo ma na gwiazdkowy a zdarza sie, ze i na ampul sie znajdzie. można jednak sprobowac kupic byloby taniej (rozmiar najpewniej M5)
k2 - Wto 18 Lis, 2008

Coś mi się wydaje że śruba zamkowa nie będzie tutaj pasowała. Śruba zamkowa po drugiej stronie łba (mam nadzieję że wiecie o co chodzi) posiada kwadrat, który zapobiega przed obracaniem się śruby (przy prawidłowym jej montażu).
Śruby w Suzi na pewno można obrócić (sam sprawdzałem) więc będzie to jakaś nietypówka - choć trzeba by poszukać w jakiś katalogach albo w motoryzacyjnych.
Najszybciej i najłatwiej było by podjechać do jakiegoś zaprzyjaźnionego warsztatu i dowiedzieć się dokładnie jak sprawa wygląda. Oni często "łatają" sprzęty ,....


edit: jeszcze sprawdziłem - śruby zamkowe robią od M10 - niestety nie jest tak łatwo

Suomy - Wto 18 Lis, 2008

no wlasnie to nie ta śrubka niestety
to jest zatrzask/ srubka plastiku która łączy się z owiewką i szybką...
tuż przy szybce od wewnatrz za zegarami! ;(

oleska - Wto 18 Lis, 2008

k2 napisał/a:
edit: jeszcze sprawdziłem - śruby zamkowe robią od M10 - niestety nie jest tak łatwo
na 100% od M5 ale i tak po temacie
Suomy napisał/a:
no wlasnie to nie ta śrubka niestety



[ Dodano: Wto 18 Lis, 2008 ]
k2 napisał/a:
Coś mi się wydaje że śruba zamkowa nie będzie tutaj pasowała. Śruba zamkowa po drugiej stronie łba (mam nadzieję że wiecie o co chodzi) posiada kwadrat, który zapobiega przed obracaniem się śruby (przy prawidłowym jej montażu).
racja!!!!

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2008 ]
to jest ta czarna?

Suomy - Wto 18 Lis, 2008

Dzieki wielkie za zmieszczenie fotki :)
Chodzi o 4 mikroskopijne śrubki na tym zdjęciu.
dwie pierwsze,symetrycznie umieszczone najbliżej szybki, po dwóch stronach ( lepiej widać tu lewą, są malutkie)
i dwie na wysokości góry zegarów tak jakby w cieniu także po obu stronach.
Jak możecie w realu się temu przyjrzeć to nie są typowe śruby do owiewek z zaokrąglonym czubkiem ale takie dziwne płaskie ...
Przez ich brak frontowy plastik łączący się z szybką odstaje od niej po jednej stornie z 1-2 cm :(((

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2008 ]
to są cztery czarne a'la PLASTIKOWE srubki z płaskimi łebkami
( nie te dwie większe najbardziej widoczne e na zdjęciu)
:zdziwko:

oleska - Sro 19 Lis, 2008

a to wszystkich 4 brak??? jak masz choc jedna to wyslij zdjecie, bo ja znalazlam w katalogu taką, która by trzymala prawdopodobnie ale nie mam pewności
Suomy - Sro 19 Lis, 2008

Olesiu brak dwóch ( górnej prawej i dolnej lewej)
Niestety nie mogę ich zdemontować w celu dokładnych oględzin bo mogę coś tam uszkodzić :/
Dzisiaj się dowiedziałam, że to moze być taka plastikowy bolec czy coś w tym stylu, który po włożeniu w ten otwór się poszerza i elegancko trzyma dzięki temu te elementy razem :/
Aj już sama nie wiem... :(

leon - Czw 20 Lis, 2008

Suomy zrób tak jak napisałem Ci w PV - podjedź sobie do ASO Suzuki. Oni mają sprytną książeczkę lub program komp. (już nie pamiętam) z każdym elementem motocykla Suzuki, otwierają szukają, znajdują część z odpowiednim numerem i albo przynoszą ją z magazynu, albo zamawiają. Ceny wiadomo nie małe, ale przynajmniej masz pewność że dostajesz to co trzeba.
oleska - Czw 20 Lis, 2008

mi brakowalo śrub przy plugu w gsxf i se dobrałam, rzeźbiartwa nie bylo to napewno ale być moze nie zawsze sie da samemu. pzdr ;)
Suomy - Czw 20 Lis, 2008

Tak Leon,
chyba nie mam wyboru i musze udać się do Suzuki, chociaż średnio lubię tamtejszych pracowników, a czasami bywają baaardzo niekompetentni ( chcieli mnie namówić, żebym zamiast GSa na pierwsze moto kupiła sobie Honde CBR RR haha ;P )
No dziękuję Wam za poświęcony czas i pomoc :)

salsafreak - Nie 23 Lis, 2008

a szukałeś na allegro?
nie czytałem uważnie więc nie wiem któych szukasz ale ja jakiś czas temu wymieniłem kilka mocowań i śrubek bo były albo zjechane albo słabej jakości i udało mi się kupić.
np. te które trzymają szybke od zewnętrznej strony i są wkręcane w taki gumowy bajer :)

k2 - Nie 07 Gru, 2008

W sobotę robiłem pierwsze przymiarki do "snu zimowego" GSa
Przypomniał mi się temat ze śrubkami.
Oprócz zwykłych śrubek (tzn wyglądającymi na zwykłe) owiewka trzyma się na takich kołkach bez nacięć. Tak się składa (całkowity przypadek) że mam takie kołki. Niestety są w kolorze białym - więc na górze będą okropnie widoczne. Myślę że takie kołki moiżna kupić w sklepi i to nie koniecznie autoryzowanym.
A taki kołek wygląda tak:


Suomy - Nie 07 Gru, 2008

Dzięki bardzo
własnie o to mi chodziło.
To są tzw kołki rozporowe.
Muszę chyba udać się do Suzuki, żeby je nabyć.
Najgorsze tylko to ze mi plastik wraz z szybką ''odprysł'' przez to,że te kołki wyleciały :(

Pozdrawiam :)))

ghostrider - Nie 07 Gru, 2008

Hej, a to może nada ?

http://allegro.pl/item496...mm.html#gallery

http://allegro.pl/item488...mm.html#gallery

k2 - Pon 08 Gru, 2008

ghostrider napisał/a:
Hej, a to może nada ?

to jest dokładnie to

Suomy - Pon 08 Gru, 2008

Panowie
Ale jak to się zakłada tzn montuje w owiewce?
to ma być z jednej s trony gładkie tzn wygląda jak głowka śrubki a tutaj cos wystaje i z jednej i z drugiej.
Nie mam pojęcia jak miałoby to działać? :niepewny:


:]

Lemon - Pon 08 Gru, 2008

bo to "coś" się urywa/odcina.. ;) jak to w nitach
k2 - Pon 08 Gru, 2008

Lemon napisał/a:
bo to "coś" się urywa/odcina.. ;) jak to w nitach

nic się nie ucina, odcina odrywa ...... :niepewny:
po prostu - wkładasz to to w otwór (raczej dwa) w dwóch elementach i "wciskasz" ten wystający trzpień (wtedy kołek sie rozpiera)
Na zdjęciach które załączyłem jest to widoczne:
1 - tak to wkładasz do otworu
2 - tak wygląda po wciśnięciu

Lemon - Pon 08 Gru, 2008

aaaaaaaaaa. a ja myslalem ze dziala to dokladnie w taki sposób, ale nadmiar jest ucinany :P
ehh ile to nowych rzeczy można sie od starszych kolegów na forumie dowiedziec

Suomy - Sro 10 Gru, 2008

K2 a gdzie te załączone zdjęcia ? :)
Poproszę o linka albo coś :)

A tak na marginesie juz byłam tuż tuż zamówienia z Allegro tych kołkó ale facet z aukcji nie wie jaki rozmiar do mojej Niunki... :zdziwko: Ja tez nie wiem, a nie chce mi się lecieć do Suzuki na drugi koniec miasta po ta tylko informacje.
Czy ktoś wie jaka to ma być wielkość rozmiar??
:oczami:


http://allegro.pl/item496...mm.html#gallery

http://allegro.pl/item488...mm.html#gallery

:P

ghostrider - Sro 10 Gru, 2008

Musisz zmierzyć jaką średnicę mają otwory w owiewkach i tyle
k2 - Sro 10 Gru, 2008

Suomy napisał/a:
K2 a gdzie te załączone zdjęcia ?

ostatni post na poprzedniej stronie.
Gdyby nie były widoczne ;) to tutaj linki bezpośrednio do zdjęć
"otwarty"
"zamknięty"
zdjęcia z racji dużego rozmiaru mogą się długo ściągać

Suomy - Sro 10 Gru, 2008

Ajajaj
srednice to okej- moge zmierzyc.
ale długośc kołka jak??
Bo nie chce ich wyjmowac ze srodka a tych któych brakuje- rzecz jasna już nie mam bo mi wyleciały zwyczajnie :/
Ile to cholerstwo moze miec długości?
:niepewny:

ghostrider - Sro 10 Gru, 2008

Długość na tych dwóch aukcjach jest taka sama, tylko szerokość ma znaczenie.
Suomy - Czw 11 Gru, 2008

No wlasnie to zauważyłam.
Kurde ale powiem szczerze ze na mase trudno jest zmierzyc to jak nie mogę wyjąć tego z owiewki :/
Eh no bom i wychodzi raz 5mm a raz 6 jak mierze.... :niepewny:

ghostrider - Czw 11 Gru, 2008

A masz takie sprytne coś jak suwmiareczka ? :chytry:
Suomy - Czw 11 Gru, 2008

Jakbym miała to bym się głupio nie pytała......
ghostrider - Czw 11 Gru, 2008

No tak, ja głupi :wstyd:

Skocz do sąsiada :hyhy:

Suomy - Pią 12 Gru, 2008

Haha
Wszyscyc żonaci ;P

No nie mam opcji skąd to wziąć.
Po prostu jak ktoś wie jaka jest średnica tej złączki owiewek to proszę o posta :)

Pozdrawiam

k2 - Pią 12 Gru, 2008

No to się ruszyłem i poszedłem do szafki po suwmiarkę (całe 4 kroki :) )
Kołek który pokazałem na zdjęciach ma średnicę montażową 6 mm (czyli bezpośrednio pod łebkiem). Kołek tego rozmiaru na pewno pasuje w miejscu montażu owiewek od strony błotnika (koła). Łączy on czachę z owiewkami bocznymi. Sprawdzałem na własnym egzemplarzu. Mam nadzieję że na górze jest tak samo (przynajmniej tak wygląda).

Suomy - Pią 12 Gru, 2008

Oj dziękuję baaaaardzo :D
Czyli zamawiać ten 6mm x 12 mm? Nie będzie za krótki?
:oczami:

k2 - Pią 12 Gru, 2008

zapomniałem o długości ...................
polazłem jeszcze raz do szafki - chyba wykorzystałem limit :)
długość 12 mm.
Zaznaczam że podaję wymiary kołków które znalazłem w garażu a przy okazji pasują i wyglądają jak oryginalne.

Suomy - Sob 13 Gru, 2008

:D
DZIEKUJE!!!
Haha, po miesiacu dociekań w końcu wiem co i o jakich wymiarach mam wkręcic do mojej Niunki :D
:rotfl:

k2 - Sob 13 Gru, 2008

Suomy napisał/a:
Haha, po miesiacu dociekań w końcu wiem co i o jakich wymiarach mam wkręcic do mojej Niunki :D


..... a najgorsze jest to, że tego się nie wkręca :wstyd: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Suomy - Sob 13 Gru, 2008

hahah
ok
juz cos tam wykombinuje :P

kaka84 - Czw 15 Sty, 2009

i co pasuja te koleczki
bo ja potrzebuje tez takie dwa i nie wiem czy mam zamawiac?

SeBoL - Pią 08 Paź, 2010
Temat postu: oryginalne śruby + "trzymacze" do owiewek
Czy orientuje się ktoś, czy w ASO coś takiego sprzedają? śruby pewnie nie będą drogie, ale czy te stelaże można dostać? Na allegro pisałem do wszystkich którzy handlują częściami i dostałbym tylko jeden dolny i w dodatku tylko z owiewką, bo śruba przyrdzewiała... :/

Ewentualnie, jak ktoś ma na zbyciu to się uśmiechnę szeroko :)

mrc - Pią 08 Paź, 2010

dam głowę, że w ASO kosztują koszmarne pieniądze ;) do ktma zaczepy montujące pokrywę filtra powietrza kosztowały jakoś kilkadziesiąt złotych

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group