.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Prawo/Policja - Ubezpieczenie, kilka pytań.

kikon18 - Pon 17 Lis, 2008
Temat postu: Ubezpieczenie, kilka pytań.
Panowie dziś przyszło mi do domu wezwanie z PZU o ubezpieczenie żeby przepisać na mnie z poprzedniego własciciela. i teraz tak: ubezpieczenie jest ważne do czerwca 2009 roku, czy bede musiał płacic coś ??dopłacać z tego wzgledu że mam np mniejsze zniżki ? Wczesniej rejstrowane były dwa motocykle i samochód i byłem współwłascicielem wiec coś tam tych zniżek bede miał. Ile trzeba żeby przeszły całkowite zniżki z mojego tatusia na mnie ?
nightmare - Pon 17 Lis, 2008

Przeliczą Twoje zniżki i wyjdzie ile miałbyś zapłacić. Jeśli będzie więcej musisz dopłacić. Niestety jak masz większe zniżki to Ci nie oddadzą. Jeśli masz w innym zakładzie ubezpieczenie to musisz mieć ze sobą zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia. Ja sobie zadławiłem że mi mailem wysłali i wystarczyło wydrukować.
matoshiba - Pon 17 Lis, 2008

Musisz dopłacić różnice ze względu na Twoje niższe zniżki.Ze względu na wiek (np PZU) nalicza + 30 % jelsi masz miej niż 25 lat . Zniżki Twojego Ojca przechodza na Ciebie z tym że musisz dopłacić (znów ze względu na wiek) Znizki masz także za kontynuacje ubezpieczenie w jednej ubezpieczalni oraz na wpłatę jednorazową ( po 5% PZU) za rok bezszkodowej jazdy masz 10% zniżki tylko zniżki sa ważne tylko w przypadku gdy nie było przerwy w ubezpieczeniu większej niż 6miesięcy ( tu sie mogę mylic0

ps jak cos nie tak to mnie poprawcie bo już wszystkiego nie pamietam :kwasny:

kikon18 - Czw 20 Lis, 2008

No niestety przyszło mi dopłacić 61 zł :/ nie jest to mało, ale moto jest zarejestrowane wyłącznie na mnie. Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie, temat można zamknąć. pozdr
Yarccom - Czw 20 Lis, 2008

kikon18, a ile chciałeś 15 zł :zdziwko:

przeciez to 3/4 baku paliwa płaci sie raz w roku :|

kikon18 - Czw 20 Lis, 2008

kolega jak był to dopłacił 2 zł :d spodziewałem się jakieś 20-30 zł. No tak raz w roku, ubespieczenie mam do czerwca 2009 bo ja nie przedłużałem tylko przepisywałem na siebie, narazie spokój z opłatami, ostatnio mnie troche przycisnęło bo musiałem zrobić przeglag na moto i samochod, no i motorek doszedł, przerejestrowanie i teraz to PZu :d do wakacji tylko smigac :)
kuba929 - Sob 07 Mar, 2009
Temat postu: Ubezpieczenie NW
A jak u Was wyglada sprawa z NW?
Wykupujecie, czy nie? Ja jestem na rozmysłach, bo raczej jeżdze bez pasażera.

Yarccom - Sob 07 Mar, 2009

przeciez to kosztuje 10-30 zł w skali roku
chroni i Ciebie i pasażera
wg ,mnie warto

hubertgontarz - Sob 07 Mar, 2009

Bez zniżek w Allianz koszt roczny 50 zł.
Wykupiłem bo myślę że warto.


Pamiętać należy!!!
Przedmiotem ubezpieczenia są następstwa nieszczęśliwych wypadków powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć kierowcy lub pasażerów samochodu. Jest to ubezpieczenie dodatkowe, które możesz dokupić do ubezpieczenia OC i AC

W przypadku, gdy masz polisę NW i doznasz obrażeń:
Procedura dochodzenia odszkodowania z ubezpieczenia NW jest niezwykle prosta. Jedynie, co należy zrobić to zgłoszenie szkody (na specjalnym druku) i stawienie się na komisję lekarską wyznaczoną przez zakład ubezpieczeń. Na komisję tą należy przynieść możliwie najszerszą dokumentacje medyczną leczenia powypadkowego.


Nigdy nie wiemy, kiedy coś się stanie (lepiej żeby nie trzeba było korzystać z ubezpieczenia) i dlatego się ubezpieczamy.
Nie daj boże będziesz miał wypadek to kwota z ubezpieczenia pomoże w rehabilitacji, na pewno kasa się przyda.

Pamiętaj !! !
* Kiedy zdarzy ci się wypadek, w pierwszej kolejności dowiedz się w ubezpieczalni, czy przysługuje Ci odszkodowanie. W związku z tym, że kwoty odszkodowań są w odniesieniu do NW stosunkowo małe, praktycznie nie zdarza się, by zakłady ubezpieczeń robiły jakiekolwiek "uniki".
* Próbuj uzyskać coś z polisy NW nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że obrażenia są małe. Każdy pieniądz na pewno się przyda.
* Odwołuj się do orzeczeń lekarzy ustalających uszczerbek na zdrowiu. Odwołania takie są w około 50% przypadków skuteczne.
* Dochodzenie odszkodowania z NW kierowcy i pasażerów może być wykorzystane jako swego rodzaju "balon próbny". Zgłoś mianowicie szkodę z NW, zanim zgłosisz szkodę z OC kierowcy. Ubezpieczalnia biorąc pod uwagę niewielkie kwoty roszczeń, może przyznać Ci całkiem znaczny procent uszczerbku na zdrowiu, który będzie ją obowiązywał przy późniejszym rozpatrywaniu kwestii zadośćuczynienia z OC kierowcy.

źródła:
http://dragon.nysa.pl/?str=ubezpieczenie_nw

leon - Sob 07 Mar, 2009

Yarccom napisał/a:
przeciez to kosztuje 10-30 zł w skali roku
chroni i Ciebie i pasażera
wg ,mnie warto


Według mnie również! W PZU najdroższy wariant NW z sumą ubezpieczenia 15.000zł kosztuje 47zł za rok. Taki właśnie niedawno wykupiłem. I mam nadzieję, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto! ;)

kuba929 - Nie 08 Mar, 2009

Na pewno wykupie sobie to NW. Tym bardziej ze nie sa to jakies wielkie pieniadze
Plaster - Czw 19 Mar, 2009

Mam do Was takie pytanko. Czy majac wykupione w Polsce OC na motocykl lub samochod mozna liczyc na darmowa pomoc drogowa tzw. assistance, czy jest to opcja platna dodatkowo?? Jesli tak, to czy dziala to tylko w kraju czy takze za granica??
st3fan - Czw 19 Mar, 2009

W OC na pewno nie masz assistance. W AC jest, ale chyba obowiązuje tylko na kraj. Przy wyjeździe za granicę trzeba dodatkowo coś zapłacić, ale i tak np. w PZU nie zwracają zbyt dużo. Kupowałem taką opcję przy wyjeździe do Chorwacji, ale bardziej po to, żeby w razie problemów z samochodem mieć gratisowy nocleg, bo to też gwarantują.
onufry - Pon 22 Cze, 2009

Witam mam pytanie więc tak;
Mam 20lat
w tamtym roku przerejestrowałem motor na mnie i ubezpieczyłem w Alianz
za cały rok z góry i wypłatę w gotówce zapłaciłem 176zł
w tym roku przyszły mi papiery miesiąc przed terminem i mam do zapłacenia 242zł
i dlaczego mam drożej?!?!

Yarccom - Pon 22 Cze, 2009

moze dlatego ze stawki OC wzrosły

zainteresuj sie moze inną firmą ;)

Pęku - Pon 22 Cze, 2009

Widzisz, niestety tak to już jest, że ceny ubezpieczeń lubią iść w górę. Zdarza się też tak, że ubezpieczenia na rok kolejny są droższe bo firmy sądzą, że jak złapały już klienta to mimo, że w następnym roku będzie miał drożej to sobie ponarzeka ale i tak zapłaci składkę bo nie będzie mu się chciało szukać gdzieś indziej i wypowiadać OC.

Poszukaj po prostu w innych T.U. Wybór nie jest co prawda duży :( - zostaje Ci chyba w sumie jeszcze PZU lub Link4.

Co ciekawe w tym ostatnim bierze się pod uwagę datę wydania prawka na puszki więc dla motonowicjuszy wykupienie OC nie musi to oznaczać kosmicznych wydatków :hyhy:

hubertgontarz - Pon 22 Cze, 2009

onufry napisał/a:
Witam mam pytanie więc tak;
Mam 20lat
w tamtym roku przerejestrowałem motor na mnie i ubezpieczyłem w Alianz
za cały rok z góry i wypłatę w gotówce zapłaciłem 176zł
w tym roku przyszły mi papiery miesiąc przed terminem i mam do zapłacenia 242zł
i dlaczego mam drożej?!?!


O dziwo, mało w zeszłym roku zapłaciłeś
Bez zniżek po zakupie motocykla, ubezpieczyłem GS-a w Allianz i zapłaciłem ok. 300 zł (250 zł OC + 50 zł NWW, listopad 2007r.)
Po roku zapłaciłem 250 zł (200 + 50 zł NW, listopad 2008)

Jeżeli chcesz zmienić ubezpieczyciela i przenieść umowę ubezpieczenia OC pojazdu do innego zakładu ubezpieczeń, musisz najpóźniej na jeden dzień przed końcem aktualnego okresu ubezpieczenia OC, powiadomić na piśmie dotychczasowego ubezpieczyciela o jej wypowiedzeniu. Umowę możesz wypowiedzieć wcześniej tylko gdy kupiłeś używany samochód, jeżeli się zdecydujesz wypowiedzenie musisz złożyć przed upływem 30 dni od daty zakupu samochodu.
Co to znaczy wypowiedzieć umowę najpóźniej na jeden dzień przed ...

Jeżeli wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC pojazdu dostarczysz ubezpieczycielowi osobiście w wyznaczonym terminie, ubezpieczyciel potwierdzi Ci przyjęcie wypowiedzenia, to wypowiedzenie umowy OC pojazdu będzie skuteczne.

Jeżeli wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC pojazdu prześlesz listem poleconym to ryzykujesz, że wypowiedzenie umowy w ten sposób nie będzie skuteczne:

* nie masz potwierdzenia przyjęcia wypowiedzenia przez ubezpieczyciela,
* nie masz pewności czy list dotarł do ubezpieczyciela w określonym terminie (nie ma znaczenia data nadania listu tylko data doręczenia),
* jeżeli w międzyczasie podpisałeś umowę ubezpieczenia OC pojazdu z nowym ubezpieczycielem to masz dwie umowy ubezpieczenia OC i płacisz podwójnie.
Źródło: http://kalkulator.promete...isa_oc_umowa_oc

onufry - Pon 22 Cze, 2009

no widzisz a mi naliczyli tyle za... wynika za to że nie mam 26lat :] i nie zamierzam płacić im tyle :]
pubuss - Pon 22 Cze, 2009

ja właśnie ubezpieczyłem się w PTU

mam 25 lat, prawo jazdy kat A od roku, motocykl z 2004r o katalogowej wartości 8300zl

Za motopakiet OC + AC + NNW + ASS zapłaciłem 618zł za cały rok.

Za wiek >25lat nie mam zwyżki 70%
Za prawo jazdy kat A <2lat mam zwyżkę 20%

Franczyzna przy każdej szkodzie min. 1000zl
Udział własny przy szkodzie 5% wartości szkody
Szkoda ruchowa, postojowa i kradzież w pakiecie
Szkoda całkowita od 70% wartości pojazdu

Mam nadzieję, że nie będzie mi dane skorzystać z ubezpieczenia, niemniej jestem spokojniejszy majac wreszcie AC ;)

ps. swoja drogą wartości katalogowe GSów są koszmarne... 8300zl za moje moto to naprawde, kupić może i by się dało, ale chyba powypadkowe w opłakanym stanie technicznym :zdegustowany:

onufry - Pon 22 Cze, 2009

mi za wiek w alianz PO ROKU dali +30% +10% za nie wiem co? czyli nowy wyszedł mi 248zł a stary wynosił 176zł (bez groszy podaje)

W Link4 dali mi za 210zł + (-10%) za rok bez stłuczki i pakiet asistans na terenie polski. :|
Mam 20lat
Motorek z 1998
2lata prawko
2lata motocykl
3 właściciel

dolo - Pon 22 Cze, 2009

Mi dzisiaj przyszło do zapłaty (mam w PZU) 116zł OC i 40zł NW i sie za głowe złapałem ale jak czytam ile wam ponaliczali to chyba się nie będe kłucił z nimi ale i tak cos duzo bo puszke mam na siebie już 4 lata i mam znizki cos kolo 60% a tu z moto ze 45%. i teraz pytanko czy te znizki liczą sie odzdzielnie na moto i na auto?? i druga sprawa to taka ze przyszło mi do zapłaty z jednostki poprzedniego własciciela i z mojej jednostki ale to chyba nie problem bo jedną umowe poprostu wypowiem. a i jeszcze jedna kwestia poprzedni własciciel płacil 83 zł OC+NW a ja i tak jeszcze zwrot dostałem 19 zł takze i tak mi tutaj cos nie pasi.
hubertgontarz - Pon 22 Cze, 2009

dolo, jeżeli kupiłeś motocykl to polisa "przechodzi" na Ciebie i masz do 30 dni na wypowiedzenie umowy OC.

zawsze na tej stronce polegam: http://kalkulator.promete...isa_oc_umowa_oc

dolo - Wto 23 Cze, 2009

zgadza się Hubert, ja ubezpieczenie przypisałem na siebie tydzień po kupnie motocykla, i dlatego bedę wyjasnial te niedociągniecia gdzie mi przysyłają z dwóch jednostek kwity abym płacił to jest poprostu chyba jakies nieporozumienie miedzy oddziałami. i jak tu sie nie denerwowac bo trzeba latac i wyjaśniac no kur.. szkoda gadac i te znizki tez mi nie pasują. zdam relacje co i jak.
Pozdrawiam

st3fan - Wto 23 Cze, 2009

Nie dajcie się naciągać na te przychodzące z automatu papierki. Ja wykupiłem sobie ubezpieczenie dwa tygodnie przed terminem, a potem otrzymałem jeszcze dwa razy pisma z automatu odnośnie tego samego ubezpieczenia z dwóch agencji: w Sosnowcu i w Piotrkowie (jako, że wcześniej miałem ubezpieczenie od Piterka). Obydwa papiery miały wartość wyższą, niż ta którą zapłaciłem u agenta, który przyszedł do mnie do domu we wskazanym terminie, wszystko wypisał i jeszcze się cieszył, że ma klienta.
OC raczej nie zdrożało... w GSie płaciłem 2 zł mniej niż w zeszłym roku, a w moim Bravo ta różnica była jeszcze większa - i to znacznie.
Tak więc nie ma co się stresować tylko dzwonić do agenta albo nawet innego towarzystwa ubezpieczeniowego i pytać o wyliczenie składki.

onufry - Wto 23 Cze, 2009

więc tak byłem w warcie ale jak pani mi zaczęła podliczać to powiedziałem dziękuje :)
i byłem w PZU a tam;
184zł za OC(obowiązkowe)
+30złi jeśli chce to NW (czyli ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków)
+jakaś ZNIŻKA za wiek
Lecz;
-nie ma asistans (czyli tej pomocy że w razie czego wezmą ci na lawete motocykl

Kolejnym atutem PZU jest to że mają dużo placówek i nie trzeba biegać aż do krakowa (w moim wypadku) by cokolwiek załatwiać

st3fan - Sro 24 Cze, 2009

onfury, ja mam właśnie w PZU i wziąłem OC+NNW i jeszcze jest w tym Mini Assistance, czyli w razie kolizji czy wypadku - niezależnie z czyjej winy - mam gwarantowane holowanie motocykla. Tyle, że u mnie cena mniejsza (nieco powyżej 80 zł za całość) ;)
Roki - Sro 24 Cze, 2009

onufry napisał/a:
Witam mam pytanie więc tak;
Mam 20lat
w tamtym roku przerejestrowałem motor na mnie i ubezpieczyłem w Alianz
za cały rok z góry i wypłatę w gotówce zapłaciłem 176zł
w tym roku przyszły mi papiery miesiąc przed terminem i mam do zapłacenia 242zł
i dlaczego mam drożej?!?!

Ja za samo OC zapłaciłem bodajże 190zł w PZU, a nie mam żadnych zniżek i wiek <26 (pierwsza rejestracja i pierwszy pojazd na siebie). Koło 250zł to z NW mi wyszło. Dodatkowo w PZU coś takiego jak Auto Pomoc. Masz specjalny numer pod który możesz zadzwonić i zholują Cie za darmo w przypadku awarii, albo nawet zapłacą za wymianę opony. Przynajmniej w teorii ;)

onufry - Sro 24 Cze, 2009

wiesz co na papierkach ci pisze, ale pan w ubezpieczalni mi powiedział że holowanie czy tam laweta po MOTOCYKL nie jest w ich zakresie i ubezpieczenie tego nie obejmuje, radze się samemu doinformować niż w razie czego potem szukać osoby z transitem po znajomych czy rodzinie.

Co do nas młodych pierwszy raz ubezpieczających to już ja się nauczyłem, że pierwsze ubezpieczenie jest "wow super taniocha" a po roku przychodzi ci "jesteś za młody płać lub wy........", ale w końcu mamy wybór i możemy skakać z kwiatka na kwiatek aż do tej 26-ki :P a wtedy każdy ubezpieczyciel będzie nam dawał zniżki* byle do niego przejść.

*w pierwszym roku ;) , i bezkolizyjne.

dolo - Pią 26 Cze, 2009

no ja juz wyjasniełem u siebie tamta jedna umowa anulowana juz jest i płace 154zl całość takze nie jest zle i tez mam mini assistance.
gtszudi - Pią 26 Cze, 2009

z tym HOLOWANIEM w PZU to nie taka prosta sprawa , jak ja zlapalem awarie to myslalem ze obejmuje mnie holowanie , mam pakiet KOMFORT , dzwonie po lawete i pytaja mnie o :

- numer polisy

- adres zamieszkania

- rok motoru

- marka/model

- i nie spytali nawet gdzie zlapalem ta awarie i co sie dzieje

- po czym kazali czekac 30 minut a dodam ze deszcz padal okrutny

- po 30 minutach oddzwonil do mnie pewien Pan z PZU i powiedzial ze koszt lawety to 182 zl do 25 km od miejsca zamieszkania , i ze gdybym mial AC to by mi go nawet za darmo zawiezli i oddali do naprawy. Podziekowalem i sam naprawilem , fakt faktem jazda nie byla krotka , ale dojechalem a tak bym stracil tylko 182 zl. takze jesli o holowanie w PZU chodzi to lepiej miec te AC ktore kosztuje pewnie xxx kasy , no ale jest zawsze jakies zabezpieczenie.

st3fan - Pią 26 Cze, 2009

gtszudi, bo to holowanie to w razie kolizji jest bodajże. Tak mi mówił agent. Regulaminu jak zwykle nie czytałem, więc nie mam potwierdzenia pewnego.
Roki - Pią 26 Cze, 2009

gtszudi napisał/a:
po 30 minutach oddzwonil do mnie pewien Pan z PZU i powiedzial ze koszt lawety to 182 zl do 25 km od miejsca zamieszkania , i ze gdybym mial AC to by mi go nawet za darmo zawiezli i oddali do naprawy. Podziekowalem i sam naprawilem , fakt faktem jazda nie byla krotka , ale dojechalem a tak bym stracil tylko 182 zl. takze jesli o holowanie w PZU chodzi to lepiej miec te AC ktore kosztuje pewnie xxx kasy , no ale jest zawsze jakies zabezpieczenie.

Z tym Auto Pomoc w PZU to jest taka sprawa, że wersja KOMFORT obejmuje przy odległości większej niż chyba 50km. Wersja SUPER jest jakoś od 20km, a ta najlepsza to jest pomoc w miejscu zamieszkania, czyli od 0 km. Możliwe, że w Twoim przypadku odległość była niewystarczająca do darmowego holowania ;) Mam nadzieje, że to jest tylko to, a nie że za każde holowanie tak kasują. To się przydaje bardziej jak jedziesz w dłuższą trasę, a nie jak się jeździ po mieście. W sumie jestem ciekaw jakie ludzie mają doświadczenia z tą usługą, czy to jest tylko chwyt marketingowy, czy rzeczywiście pomagają.

onufry - Pią 26 Cze, 2009

50km 200zł
tyle kolega zapłacił za lawetę na auto.

w PZU NIE MA czegoś takiego jak auto pomoc dla motocykli od tego zaczęła się moja rozmowa z ubezpieczycielem dziś kiedy zapytałem co jest odpowiednikiem u nich asistans a kontynuując za odholowanie motocykla się płaci w PZU jak już kolega wspomniał.

W Alianz Jest dla motocykla ale w razie wypadku.
W Link4 jest ale także w razie wypadku.

Trochę się przyglądnąłem tym 3 firmą przez ostatnie parę dni :P

gtszudi - Pią 26 Cze, 2009

ja mialem awarie dokladnie 17 km od domu , i zadne tam nie obejmuje czy cos , holowanie jest platne , dopiero z AC jest za free
onufry - Pią 26 Cze, 2009

z AC to i pupę za ciebie podetrą ;) nie obejmuje, czy byś miał 100 czy 50 czy 17km (a jak mniej to masz złotą rade od ubezpieczyciela "dopchnij se pan go") to nie obejmuje i tyle ;] , ale miałeś awarie a nie wypadek czy stłuczkę?
gtszudi - Sob 27 Cze, 2009

mialem awarie , gdzie z tylu ubezpieczenia mam napisane wyraznie : "W razie awarii badz wypadku dzwon ..... terefere kup se beret." i po ponad 45 minutach stania na deszczu musialem wrocic do domu o wlasnych silach , a jak mam placic 182 zl zeby dojechac z Gdańska Wrzeszcza do Pruszcza to wole kombinowac na deszczu zeby dojechac bez lawety :)
onufry - Nie 28 Cze, 2009

Równie dobrze możesz sobie zapisać numery tel na wszystkie okoliczne lawety :] to nie jest autopomoc bo auto pomoc jest darmowa lub na koszt tego co spowodował wypadek
hubertgontarz - Pon 06 Lip, 2009

http://www.link4.pl/html/art_2_35_szczegoly.html
Link4 chwali się że:
W ramach ubezpieczenia OC w Link4 dostajesz:

* Pokrycie szkód majątkowych i osobowych, wyrządzonych osobom trzecim przez Ciebie lub kogoś kierującego Twoim motocyklem.
* Zwrot kosztów postępowania sądowego, jeśli będzie ono konieczne w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku.
* Bezpłatną Zieloną Kartę – rodzaj międzynarodowego ubezpieczenia OC, które wymagane jest wciąż w niektórych państwach Europy.
* Wygodny certyfikat, honorowany przez policję, który możesz wozić ze sobą zamiast druku polisy.
* Bezpłatne usługi dodatkowe: Program Pomocy 24 oraz Informację Prawną 24.

PROGRAM POMOCY 24
W ramach Programu Pomocy 24 dostajesz:

* Obecność przedstawiciela Link4 na miejscu wypadku, który na terenie całego kraju dojedzie do Ciebie w ciągu 30 minut od chwili zgłoszenia, pomoże Tobie i innym poszkodowanym oraz udokumentuje okoliczności zdarzenia.
* Poradę telefoniczną, jak, krok po kroku, powinieneś się zachować, z instrukcją udzielenia pierwszej pomocy włącznie.
* Bezpłatne holowanie do warsztatu lub, jeśli to możliwe, naprawę motocykla na miejscu zdarzenia o koszcie do wysokości 200 zł.
* Przekazanie wskazanej przez Ciebie osobie pełnej informacji na temat wypadku.

dZISIAJ

hubertgontarz - Pon 06 Lip, 2009

HDI: zwyżka za wiek bo nie mam 25 lat, 10 procent zniżki wypracowanej i 10 procent zniżki za jednorazową wpłatę....521 zł (SZOK).
Uniqa również drogo...ok. 230 zł ze zniżką 10 procent ale bez zwyżki, należy doliczyć od 30 do 80 procent za wiem, czyli łączna suma OC (bez NW) jest wysoka

W Allianzie zapłaciłem 250 zł z NW.

PZU 174 zł za OC + 47 zł za NW do kwoty 15 tys. zł, czyli całkiem niska kwota.

Jeszcze raz do Allianza zadzwonić trzeba i czekam na telefon z link4.

O dziwo bardzo mało czynników biorą pod uwagę wyliczając stawkę czyli tak naprawdę szacując ryzyku wypadku.
Statystycznie rzecz biorąc osoba młodsza, na mocniejszym motocyklu ma większe prawdopodobieństwo niż osoba w wieku 45 lat na Suzuki GS500.
Im większe ryzyko tym większa kwota.
Biorą pod uwagę tylko wiek i zniżki za bezszkodową jazdę, powinni brać jeszcze rodzaj motocykla, pojemność, moc, wiek motocykla, miejsce zamieszkania, czy posiadam inne pojazdy i są na mnie zarejestrowane, czy posiadam inne kategorie jazdy...osoba mająca tylko A od 2 miesięcy a osoba mająca ABCDE od 25 lat.
Czynników jest wiele, ubezpieczenia motocyklowe w Polsce dopiero raczkują.

Link4 tylko ok. 155 zł + NW do tego, nie wiem jeszcze za ile, więc oferta całkiem fajna.

onufry - Wto 07 Lip, 2009

dolicz do tego gdzie siedzibę ma link4 i gdzie będziesz ganiał za załatwianiem sobie papierów :) a na jednym ganianiu się nie skończy pewnie
MarcinN - Wto 07 Lip, 2009

Przy OC to nie Ty gnasz do Link4, tylko Druga Strona. Tabie bez znaczenia, gdzie jest siedziba Twojego ubezpieczyciela.
hubertgontarz - Wto 07 Lip, 2009

Jutro sprawdzam w cenę kontynuacji polisy w PZU, bo Leon84 miał ubezpieczonego GS-a w PZU i z tej racji mogą doliczyć mi zniżkę 10 procentową za kontynuację ubezpieczenia czyli miałbym aż 20-30 procent zniżek.
onufry - Wto 07 Lip, 2009

MArcinN jak by świat był taki piękny to byśmy wszyscy chodzili z uśmiechami na twarzy, koledze wjechał koleś w auto rozwalił cały przód i próbował uciec, ale mu koła zblokowało, 2 tygodnie czekał na zdjęcia z policji, kolejny tydzień na rzeczoznawce, i dwa tygodnie na spisanie wszystkiego przez ubezpieczyciela :) przy tym ok 4 razy u niego zawitał, jak masz pod domem to ok, ale jak masz jechać te 10-15km za każdym razem i dbać by się wyrobić w godzinach ich pracy to ja dziękuje ;)
MarcinN - Sro 08 Lip, 2009

Onufry, ale czemu kierujesz to do mnie? Przecież napisałem: z moim ubezpieczycielem od OC użera się poszkodowany z mojej winy. Nie ja. Ja wybieram najtańszego i nie patrzę, gdzie ma siedzibę.
Yarccom - Sro 08 Lip, 2009

zgadza sie MarcinN, dobrze pisze

onufry, piszesz o poszkodowanym on ma przesrane w takich przypadkach


BTW zainteresujcie sie ubezpieczeniami u pośredników i w biurach ubezpieczeń a nie u samych ubezpieczycieli Jest z reguły taniej co wydaje sie w sumie bezsensem :niepewny:

onufry - Sro 08 Lip, 2009

No tak a przecież to jest najważniejsze :| bo jakiego by my nie mieli ubezpieczyciela to po wypadku z naszej winy zawsze znajdzie powód na udupienie nas i wyciągnięciu dużej kasy :| więc chyba kwestia wypłacenia jako poszkodowanemu jest najważniejsza :/
MarcinN - Czw 09 Lip, 2009

^^Kompletnie nie zrozumiałem mysli przewodniej Twojego posta.
k0st3k - Czw 09 Lip, 2009

Ja zapłaciłem w PZU 241 PLN - 5% zniżek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych
Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów.
PZU Auto Pomoc Komfort.

hubertgontarz - Czw 09 Lip, 2009

Podstawowa stawka OC w PZU wynosi 130 zł, ze zwyżką za wiek 180 zł, doliczając NW to jest koszt ok. 230-240 zł.

Co obejmuje: PZU Auto Pomoc Komfort?

Jutro będę znał dokładną kwotę ubezpieczenia w Link4 *mam 10 procent zniżek i wiek poniżej 25 lat, prawo jazdy od 1,5 roku*, wstępna kwota to 154 zł + NW, ubezpieczenie obejmuje pomoc m.in w holowaniu do 200 zł.

onufry - Czw 09 Lip, 2009

MarcinN napisał/a:
^^Kompletnie nie zrozumiałem mysli przewodniej Twojego posta.

To śledź wypowiedzi ;)

hubertgontarz napisał/a:
Podstawowa stawka OC w PZU wynosi 130 zł, ze zwyżką za wiek 180 zł, doliczając NW to jest koszt ok. 230-240 zł.

Mi za NW powiedzili 30zł w PZU :kwasny:

hubertgontarz napisał/a:
Co obejmuje: PZU Auto Pomoc Komfort?


Podobno nie obejmuje motocykli :]

hubertgontarz - Pią 10 Lip, 2009

https://www.pzuonline.pl/...line_owu_AP.pdf
Ten plik polecam wozić ze sobą w formie druku oczywiście.

Rozdział II
Na podsatwie niniejszych warunków PZU SA przyjmuje do ubezpieczenia PZU Auto POmoc następujące rodzaje pojazdów: 1. samochody osobowe, 2 samochody kempingowe, 3..., 7 motocykle

Trzeba się w ten dokument dobrze wczytać, ja będę miał już polisę na Siebie to mam zamiar się wczytać co i jak.


http://www.pzu.pl/?nodeid...73&show=details

marcin s. - Sro 12 Sie, 2009

Cześć i czołem ;)

Jestem posiadaczem GS5oo od końca czerwca i w sumie póki forum taktowałem jako lekturę i wszystkie nurtujące pytania znalazłem odpowiedzi. Niestety tych ubezpieczeń nie ogarniam. Przedstawię Wam moją sytuację, a nóż ktoś będzie mógł mi pomóc/doradzić.

Jestem z Wrocławia ale obecnie siedzę pod Szczecinem wraz z motorem, który kupiłem ok 20 czerwca. Dowód jest w trakcie wyrabiania a ubezpieczenie jest opłacone do 2010 przez poprzedniego właściciela. I tutaj nadchodzi czas na moje pytanie. Bo minęło już ponad 1,5 miesiąca, a ja jeszcze nic w tej sprawie nie zrobiłem. Czy wystarczy tylko podejść do PZU (tam ubezpieczył były właściciel) i przeliczyć składkę czy powinienem się obawiać jakiś nieprzyjemności? Druga rzecz to czy czy zniżki które mam mój Tato (jest w benefii) obowiązują w PZU, Tato jest współwłaścicielem motoru.

Mam nadzieję, że ktoś coś mi poradzi ;)

Liver Sausage - Czw 13 Sie, 2009

Nieprzyjemności nie powinieneś mieć żadnych, po 30 dniach od kupna pojazdu polisa przechodzi automatycznie na Ciebie. Kopnij się do PZU, żeby ewentualnie przekalkulować stawkę, chociaż przypuszczam, że jeśli uznają zniżki Twojego ojca to stawka wyjdzie mniejsza a różnicy raczej nikt Ci nie odda.
mr0zd - Nie 23 Sie, 2009

Potrzebuję pomocy w sprawie ubezpieczenia :P Dostałem od poprzedniego właściciela 3 kwity... pierwsze 2 jest to opłacenie ubezpieczenia do 30.06.2009, natomiast 3 kwit jest jakiś dziwny... jest tam niby napisane że wpłacono składkę dnia 30.06.2009, ale nigdzie nie jest napisane do kiedy jest to ubezpieczenie, a w dodatku nie zgadza się numer polisy :L Jak ktoś nie ogarnia wrzucam zdjęcia

http://www.bikepics.com/pictures/1761948/

http://www.bikepics.com/pictures/1761953/

http://www.bikepics.com/pictures/1761956/

Mam nadzieję że ktoś pomoże :D

RSX - Nie 23 Sie, 2009

Trzeci kwit faktycznie jest dziwny. Powinien jasno wskazywać na daty początku i końca okresu ubezpieczenia pojazdu. Aczkolwiek mam wrażenie graniczące z pewnością, że wszystko jest w porządku. Tłumaczyłbym to innym niż standardowy druk (może to jakaś wersja uniwersalna). Co do nr polisy - to prawdopodobnie przez pomyłkę (albo jest to również jak najbardziej prawidłowe) wpisano nr blankietu przekazowego :)

Podsumowując wg. mnie jest ok.

100% pewność uzyskasz jednakże tylko w najbliższym inspektoracie PZU do czego szczerze zachęcam.

probill - Pon 12 Paź, 2009
Temat postu: OC motocyklisty
Witam wszystkich, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Chciałem się dowiedzieć ile kosztowałoby ubezpiecznie początkującego motocyklisty. Mam zamiar sobie kupić GS na początek mojej przygody z motocyklami. Mam 18 (rocznik 91) lat prawo jazdy o lipca tego roku, będzie to mój pierwszy pojazd jak i pierwsze ubezpieczenie OC. Motocykla szukam z rocznika 2000 do 2004 za około 5-7 tys zł. Bardzo bym prosił jakąś osobę która jest zorientowana w temacie lub tez zajmuje się tym na co dzień o wyliczenie składki. Sam oczywiście szukałem podobnych tematów parę znalazłem ale nie do końca się zgadzały z tym co chcę się dowiedzieć. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Lemon - Pon 12 Paź, 2009

+/- 200pln za samo OC.. mysle że bardziej - ale to juz groszowe sprawy.
probill - Pon 12 Paź, 2009

Lemon napisał/a:
+/- 200pln za samo OC.. mysle że bardziej - ale to juz groszowe sprawy.


ok ale każdy którego pytałem to mówi ze to nie będą wcale tanie rzeczy, ponieważ prawo jazdy mam od paru miesięcy i mam jakby nie było 18lat

Irek - Pon 12 Paź, 2009

probill OCE za gs'a nie powinno kosztować Cię więcej niz 200zł. Jeśli bedzie to idź do innej ubezpieczalni.
Ja rok temu miałem taka samą sytuację jak ty i za samo OC zapłaciłem własnie 2 stówy. W tym roku za OC i NNW płaciłem tyle samo.
Ubezpieczałem sie w PZU.

pili5 - Pon 12 Paź, 2009

Ja mam 18 lat(też 91) ubezpieczałem nie dawno gs'a w PZU i zapłaciłem dokładnie 204zł

P.S zaznaczam że prawka nie mam i pytałem się baby czy będzie miało to jakiś wpływ, to powiedziała że w PZU nie biorą tego pod uwage.

P.S 2 do tego OC dorzuciła mi jeszcze w gratisie tą najuboższą wersje PZU Auto Pomoc

probill - Pon 12 Paź, 2009

No to uzyskałem odpowiedz na nurtujące mnie pytanie i jestem miło zaskoczony bo sądziłem ze to będą dużo większe pieniądze. Wszystkim dziękuję za szybkie i dokładne informacje. Pozdrawiam
Tomek_K. - Wto 13 Paź, 2009

OC na motocykl jest tanie jak barszcz, AC to już inna sprawa. Wczoraj kupowałem polise dla auta, więc z ciekawości poprosiłem o wycenę polisy na motocykl. OC z NW wyszło ~150zł, AC 2050zł (dla motocykla wartego 15tyś). Drogo.
Irys - Wto 13 Paź, 2009

PZU OC 204 zł
+ NNW 31 zł
+ PZU Auto Pomoc Super 89 zł

Zapłaciłam 324 zł.
Nie jest źle.

pili5 - Wto 13 Paź, 2009

a jestem ciekawy ile bede płacił za OC mając 60% zniżek :)
jest ktoś na forum kto ma tyle zniżek??

JunioRRex - Wto 13 Paź, 2009

pili5 napisał/a:
a jestem ciekawy ile bede płacił za Oc mając 60% zniżek :-)
jest ktoś na forum kto ma tyle zniżek??
jak ja kupiłem gs'a to własciciel miał własnie 60% zniżek i na ubezpieczeniu pisało coś koło 80zł na rok samo oc
hubertgontarz - Wto 13 Paź, 2009

u mnie podobnie, ok. 80 zł.
Kwota wyjściowa to ok. 150-180 zł. +/- zniżki/zwyżki + NNW itd.

Tomek_K. - Wto 13 Paź, 2009

Kto z Was ma AC? Przyznawać się, szybko. ;)
hubertgontarz - Wto 13 Paź, 2009

Tylko Leon.
Mało kto ma nowy lub prawie nowy motocykl na tym forum. Zapewne średni wiek GS-a na forum to ok. 12 lat. Większość motocykli jest wyprodukowanych ponad 10 lat temu.
Na stary sprzęt nie opłaca się wykupywać AC, jak policzą amortyzację części, to z AC dostanie się grosze po naprawie. Jak ja to zawsze mówię: płacisz 100 procent składki, dostaniesz za zegary warte 600 zł, 250.

Tomek_K. - Wto 13 Paź, 2009

Ja właśnie się zastanawiam czy kupować AC. Ponad 2000zł w moim przypadku to sporo, ale chyba na pierwszy sezon warto wykupić?
leon - Wto 13 Paź, 2009

leon - Nie 08 Mar, 2009 napisał/a:
...Miesiąc temu obliczono mi składkę AC motocykla za rok: wartość motocykla 16.800zł, składka prawie 3000zł :kwasny: ...


Tomek_K., jeśli chodzi o AC, to zaglądnij tutaj:

http://forum.gs500.pl/vie...der=asc&start=0

Miałem trochę przygód z ubezpieczeniami i odszkodowaniami z AC, więc w razie pytań w miarę możliwości służę pomocą. :)

pili5 - Wto 13 Paź, 2009

koleżanko Irys,
powiedz mi dokładnie co obejmuje PZU Auto Pomoc Super
bo tak się zastanawiam nad wykupieniem tego, ale wole się dowiedzieć tutaj niż od agenta bo u nich zawsze wszystko pięknie wygląda :)

Za odpowiedz z góry serdeczne dzięki :)

bayens - Wto 13 Paź, 2009

Dlatego jest drogie AC ponieważ w przypadku szkody całkowitej towarzystwo musi wypłacić kwotę wartości motoru. OC dlatego tanie, bo jest niedużo wypadków z udziałem motocykli (w stosunku do samochodów), a nnw to grosze :) Ostatnio się właśnie o to zapytałem jak ubezpieczałem w link4 motocykl :)
hubertgontarz - Wto 13 Paź, 2009

Dlatego jest drogie AC ponieważ w przypadku szkody całkowitej towarzystwo musi wypłacić kwotę wartości motoru <- a płacisz za cały motocykl czy za 1/3 motocykla?
Irys - Sro 14 Paź, 2009

pili5 napisał/a:
koleżanko Irys,
powiedz mi dokładnie co obejmuje PZU Auto Pomoc Super

Odsyłam do Regulaminu PZU Auto Pomoc. Tam jest wszystko najlepiej opisane w obu pakietach. Ogólnie Super zabezpiecza więcej "pierdółek".
Zaznaczę tylko, że oba pakiety obowiązują w odległości ponad 20km od miejsca zamieszkania. Do takich zabaw trzeba dopłacić dodatkowo.

bayens - Sro 14 Paź, 2009

Chodzi Ci o wysokość składki ac ze jest nieadekwatna do wartości motocykla? Jeżeli tak to 2000 z 15 000 to jest mniej niż 1/7 ale to tez dużo. Niestety nie ma się zbytnio wpływu na wysokość składki, jeszcze pytanie czy te 2000 są ze znizkami na ac czy bez.
Tomek_K. - Sro 14 Paź, 2009

Bez.

Ostatni raz wykupione AC miałem chyba w 1999r. ;)

Pickers - Pią 22 Sty, 2010
Temat postu: Obezpieczenie OC
Na wstępie dodam ze opcja szukaj nie znalazła zandego interesującego tematu a więc:
Orientujecie sie moze ile będzie kosztowac ubezpieczenie OC biorąc pod uwage to ze :Prawo jazdy mam nie cały rok (więc 0 zniżek),Mam oczywiscie kategorie A,motocyklem będzie albo Gs 500 albo GSF 600N.Uzytek wyłącznie własny nie będzie zadnych współwlacicieli.
Edit:
Moze macie kalkulatory OC na motocykl?

hubert - Pią 22 Sty, 2010

JA PRZY 35% ZNIŻKI W PZU PŁACE 100ZŁ :)
INNE POJAZDY MAM UBEZPIECZONE GDZIE INDZIEJ :rotfl:

maruder07 - Pią 22 Sty, 2010

ja mam gs ubezpieczonego w PZU ostatnio zapłaciłem za samo OC 145zł z tym ze mam 30 procent zniżek, w tym roku w kwietniu spodziewam się że będzie to 130zł z 40procentami a tak znajomy z PZU bez zniżek składkę mi wyliczył na 196zł za rok wiec nie jest tak wiele. Bynajmniej jak dla mnie a NWW to koszt 40zł. Także za gs nie powinieneś więcej jak 200zł zapłacić choć to od agenta może zależeć. GSF 600 to już inna bajka, z pewnością więcej wybulisz jak za fiata 126p czyli parę stów spokojnie.
pompel - Pią 22 Sty, 2010

w pzu bedzie cos kolo 200 zł stawka wyjsciowa bodajze 140 zł + 50% za wiek...
Kuraś - Pią 22 Sty, 2010

maruder07, w pzu motocykle sa podzielone na 2 kategorie z tego co wiem do600ccm i powyzej.
bandit ma niecale 600 wiec stawka ta sama co za ybr125 czy gs'a

MacGyver - Pią 22 Sty, 2010

A mi babka w PZU mówiła żę motocykle dzieli się na 2 czyli motorowery to stała stawka i motocykle to również inna stała stawka, może wprowadziła mnie w błąd???
tzn. że motocykle tak samo jak samochody dzieli się na pojemności silników ale o tym od nikogo nie słyszałem więc wątpie :looka: :oczami:

hubertgontarz - Pią 22 Sty, 2010

Niestety lub stety ktoś sobie tak wyliczył (może wyliczył), że ryzyko wypadku nie zależy od pojemności.
Stawka to tak naprawdę opłata za ryzyko wypadku.
Czysto teoretycznie jeżeli masz 40 lat, od 22 lat prawo jazdy kat. A i B, od 15 lat kat. C, D, E. Dużo jeździsz, nigdy nie miałeś wypadku to Twoje ryzyko wypadku czysto teoretycznie jest szacowane na niskie i stąd dużo zniżek. Już po 6-8 latach dostaje się 60 procent zniżek.

maruder07 - Sob 23 Sty, 2010

JunioRRex napisał/a:
pili5 napisał/a:
a jestem ciekawy ile bede płacił za Oc mając 60% zniżek :-)
jest ktoś na forum kto ma tyle zniżek??
jak ja kupiłem gs'a to własciciel miał własnie 60% zniżek i na ubezpieczeniu pisało coś koło 80zł na rok samo oc


Znajomy z PZU dla mego ojca za ubezpieczenie gs z takim stażem jazdy wyliczył do zapłaty 74zł wiec nie za dużo.

mifek - Pią 29 Sty, 2010

ja mam w ptu i bez zniżek a ze zwyżką za wiek (nie miałem 25 jeszcze) zapłaciłem razem z nw 240zł na rok. dałem sie sfrajerować ale potrzebowalłem na "już" a był wyjazd na latanie i była sobota... nie mogłem inaczej a i też nie żałuje :/ :_) :rotfl: :rotfl:
scratch - Pon 24 Maj, 2010

Witam, przyszedł mi w pt list z PZU odnośnie przedłużenia ubezpieczenia i dostałem dwa blankieciki mianowicie jeden z kwotą 240zł i mam OC i NNW kierowcy i pasażerów i pusty na zwykłe OC... chyba warto przedłużyć na cały rok ubezpieczenie z NNW jak myślicie?
hubertgontarz - Pon 24 Maj, 2010

Kwestia zniżek na OC (poprzedni właściciel na Hondę zapłacił 50 zł + 30 zł za NNW, ja zapłaciłem więcej bo mam tylko -20 procent) i kwoty NNW (tutaj nie ma zniżek, ważna jest kwota ubezpieczenia - też nie ma co z wysokością NNW przesadzać, 6-15 tys. zł to standard).
Ja brałbym dla świętego spokoju z NNW, to ubezpieczenie nie wiadomo czy za 10 minut się nie przyda, oby nie.

haku - Pon 24 Maj, 2010

Jestem przed ubezpieczeniem moto. Widze że nie ma zbyt dużego wyboru ubezpieczycieli. Większośc korzysta z usług PZU, składka różni sie głównie zniżkami i zwyżkami. Rozumiem że właściciel motocykla nie musi mieć prawojazdy kat. A, przynajmniej w PZU.
Cieszyn - Pon 24 Maj, 2010

Ja w warcie ze wszystkimi zwyżkami zapłaciłem 200 zł. Chłop w ubezpieczalni wyraził się: jeśli w warcie jest tyle, to nigdzie taniej nie będzie. W PZU wyszlo mi chyba 400 zł


Spisywali moje prawo jazdy, nie wiem czy bym dostał OC bez niego, ewentualnie jakie by były zwyżki

leon - Pon 24 Maj, 2010

NW jak najbardziej warto wykupić, zwłaszcza w przypadku korzystania z motocykla, gdzie ryzyko uszkodzeń ciała w trakcie wypadku jest dużo większe niż w przypadku samochodu. Potem w razie czego nie będzie się samemu sobie powtarzało: "kurde, a mogłem wydać jednak te parę złotych".

Co do związku posiadania prawa jazdy z ubezpieczeniem OC, to: OC jest obowiązkowe, a nabyć samochód/motocykl może każdy bez względu na to czy posiada prawo jazdy, czy też nie. Wniosek: aby wykupić OC nie trzeba posiadać prawka. :)

scratch - Pon 24 Maj, 2010

a powiedzcie mi czy NW czyli od Nieszczęśliwych Wypadków to raczej nie jest to samo co NNW czyli Następstw Nieszczęśliwych Wypadków... czy się mylę? xD czyli myślę, że warto korzystać dalej z usług PZU bo pierwszy rok mam ubezpieczony na siebie jaki kolwiek pojazd więc warto żeby zniżki leciały, a interesowaliści się ofertami AXA DIRECT? w tv się mocno ogłaszają..
kruk - Pon 24 Maj, 2010

hubertgontarz napisał/a:
kwoty NNW (tutaj nie ma zniżek, ważna jest kwota ubezpieczenia - też nie ma co z wysokością NNW przesadzać, 6-15 tys. zł to standard)

To się trochę zmieniło teraz w PZU. Nie ma już kilku progów wysokości ubezpieczenia, tylko jeden na 15 tys. zł. Koszt wykupienia to 47 zł. Brałem miesiąc temu, to wiem. ;)

scratch - Pon 24 Maj, 2010

kruk napisał/a:
hubertgontarz napisał/a:
kwoty NNW (tutaj nie ma zniżek, ważna jest kwota ubezpieczenia - też nie ma co z wysokością NNW przesadzać, 6-15 tys. zł to standard)

To się trochę zmieniło teraz w PZU. Nie ma już kilku progów wysokości ubezpieczenia, tylko jeden na 15 tys. zł. Koszt wykupienia to 47 zł. Brałem miesiąc temu, to wiem. ;)



mi w liście przyszła wartość 12k i koszt 79zł

hubertgontarz - Pon 24 Maj, 2010

Ubezpieczenie OC musisz opłacić, jeżeli nie wypowiesz to przedłuży się automatycznie (ma to swoje plusy, tak żeby każdy pojazd miał OC, czasami może powodować podwójne ubezpieczenie).
NNW możesz zawrzeć kiedy będziesz chciał. Na kwotę 10000 zł to koszt 31 zł (tyle zapłaciłem ja i tyle kosztowało rok temu)

Dla mnie OC (zniżka -20 procent) to koszt 116 zł, poprzedni właściciel płacił 83 zł (ma chyba max. zniżki, na pewno więcej niż ja i do tego na pewno nie ma zwyżki za wiek).

Kuraś - Pon 24 Maj, 2010

Cieszyn napisał/a:
W PZU wyszlo mi chyba 400 zł

to Cie w *uja zrobili bo nie slyszlaem zeby wiecej jak 220 chyba bylo w pzu ( bez zadnych znizek + zwyzki) wiec chyba byles u jakiegos agenta ktory chcial zedrzec z Ciebie.
dusza - Pon 24 Maj, 2010

Kuraś napisał/a:
Cieszyn napisał/a:
W PZU wyszlo mi chyba 400 zł

to Cie w *uja zrobili bo nie slyszlaem zeby wiecej jak 220 chyba bylo w pzu ( bez zadnych znizek + zwyzki) wiec chyba byles u jakiegos agenta ktory chcial zedrzec z Ciebie.


Nawet mniej
zero zniżek, zwyżka za wiek 204 zł płaciłem przy jednorazowej wpłacie.
NNW 31 PLN

zonk1 - Pon 24 Maj, 2010

dusza napisał/a:


Nawet mniej
zero zniżek, zwyżka za wiek 204 zł płaciłem przy jednorazowej wpłacie.
NNW 31 PLN


Mi babka w PZU powiedziała, że 180 (22 lata- czyli chyba wszystkie zwyżki), no a jak wziąłem na mamę, to 78. NNW na 12k - 37 zł

dusza - Pon 24 Maj, 2010

drobne różnice mogą być i wynikać np z innego miejsca zamieszkania.

chociaż to chyba bardziej w przypadku AC :P

hubertgontarz - Pon 24 Maj, 2010

Na mamę, nie na mamę, ważne kto jest w dowodzie rejestracyjnym, bo to się liczy. Jeżeli masz współwłaściciela to tak się robi.
Masę ludzi tak robi.
Na NNW nie ma zniżek.

Duellis - Wto 25 Maj, 2010

dusza napisał/a:
drobne różnice mogą być i wynikać np z innego miejsca zamieszkania.

W PZU jak najbardziej są różnice składce OC ze względu na miejsce zamieszkania, nie wiem jak duże.

OC można wykupić, a nawet należy nie posiadając prawa jazdy, ale niektóre ubezpieczalnie dają za to zwyżkę lub każą wskazać użytkownika pojazdu i wg niego liczą stawkę - np. jeśli młody człowiek mam moto zarejestrowane na ojca, który nie ma kat. A, to w ubezpieczalni trzeba podać i tak młodego jako użytkownika i będą zwyżki z wiek.

Co do NW - w przypadku motocykla czasem warto zamiast komunikacyjnego NW kupić za tę samą kwotę zwykłe ubezpieczenie "na życie" lub podwyższyć posiadane. Plusy - działa zawsze, nie tylko podczas wypadku motocyklowego. Minusy - przypisane jest do człowieka, nie do maszyny, czyli jak pożyczamy moto lub wozimy plecaczka to te osoby są nieobjęte ubezpieczeniem. Tylko trzeba czytać warunki ubezpieczenia, aby nie było mikrodrukiem napisane "nie obejmuje następstw wypadków komunikacyjnych".

Miden - Sro 26 Maj, 2010

Kuraś napisał/a:
maruder07, w pzu motocykle sa podzielone na 2 kategorie z tego co wiem do600ccm i powyzej.
bandit ma niecale 600 wiec stawka ta sama co za ybr125 czy gs'a


cholera to wie ale chyba także patrzą na MOC w KW, bo u mnie zwrócili na to uwagę, a że to była wersja zdławiona to zapłącilem:

I rata:
107pln OC + 37NW
II rata:
106pln

wiec ze zwyzkami bez rat napewno by wyszlo mniej niz 200pln (za samo OC), w tym roku ide walczyc o znizki bo prawo jazdy mam juz 3 lata a za to tez podobno jest plusik (a raczej minusik obnizajacy OC :p )

Kuraś - Sro 26 Maj, 2010

a moc nie patrza
biernus - Sro 26 Maj, 2010

Panowie a korzystał ktoś juz z NNW? (pod katem moto) ?
hubertgontarz - Czw 27 Maj, 2010

PATRZĄ DO 50 CM^3 I POWYŻEJ (MOTOROWER CZY MOTOCYKL), w takim sposób szacują ryzyko. Zapewne za kilka lat się to zmieni, bo wysokość składki zależy od potencjalnego ryzyka wypadku.
Na szczęście dla nas składki są niskie, nawet przy max. zwyżkach ciężko zapłacić więcej niż 300 zł z NNW (2 lata temu miałem full zwyżki, 0 zniżek, prawo jazdy krócej niż rok itd.).

kruk - Sob 12 Cze, 2010

Byłem wczoraj w PZU przedłużać OC i przy okazji dowiedziałem się, że znowu wprowadzili zmiany w NNW. Pod pozorem "ujednolicenia stawek dla kierowców samochodów i motocykli" podnieśli cenę ponad dwukrotnie i teraz wynosi ona 99 zł (ubezpieczenie na 15 tys. zł). Mi na szczęście udało się wykupić pod koniec kwietnia jeszcze za 47 zł. O zniesieniu różnych progów kwoty ubezpieczenia pisałem tu już kilka tygodni temu. Tak przynajmniej jest w Gdańsku, nie wiem czy to się różni w zależności od miasta.

Pytanie na marginesie: Czy druk NNW trzeba wozić z sobą tak jak OC, przydaje się on do czegoś od razu po ewentualnym wypadku?

Duellis - Sob 12 Cze, 2010

kruk napisał/a:
Pytanie na marginesie: Czy druk NNW trzeba wozić z sobą tak jak OC, przydaje się on do czegoś od razu po ewentualnym wypadku?

Nie, nie musisz wozić. Na dobrą sprawę ta umowa jest tylko dla Ciebie, NNW jest nieobowiązkowe, więc nikt od Ciebie nie wymaga jego potwierdzenia a sam ubezpieczyciel ma dane w swojej bazie.

dusza - Sob 12 Cze, 2010

kruk napisał/a:

Pytanie na marginesie: Czy druk NNW trzeba wozić z sobą tak jak OC, przydaje się on do czegoś od razu po ewentualnym wypadku?


druki w PZU zostały zmienione.
Na początku czerwca taka informacje otrzymałem od agenta PZU gdy ojciec ubezpieczał swoje auto. Po wspomnianej zmianie wszystko jest na jednym druku.
Taki też dostałem w marcu gdy ubezpieczałem GS'a
są tam takie pozycje jak:
OC/MTPL
AC
NNW
PZU Auto Pomoc
NNW Max
PZU AutoSzyba

zaznaczone odpowiednio "X" (wykupione) lub "-" (nie wykupione)

kruk - Sob 12 Cze, 2010

Dzięki za odpowiedzi. Ja nie mam wszystkiego na jednym druku, bo NNW brałem w innym czasie niż OC na GS-a, więc mam 2 osobne druki. Kiedyś jak brałem za jednym zamachem NNW i OC na skuter, to faktycznie miałem wszystko na jednym druku zaznaczone.
dusza - Sob 12 Cze, 2010

kruk napisał/a:
Dzięki za odpowiedzi. Ja nie mam wszystkiego na jednym druku, bo NNW brałem w innym czasie niż OC na GS-a, więc mam 2 osobne druki. Kiedyś jak brałem za jednym zamachem NNW i OC na skuter, to faktycznie miałem wszystko na jednym druku zaznaczone.


Jeżeli chcesz to możesz udać się do PZU i przepiszą Ci na jeden druk
ja tak muszę zrobić bo mam stary numer rejestracyjny :P


21:07 MTV
reklama AXA "ubezpiecz swój motocykl" wyczuli dużą grupę klientów :D

kiler1906 - Sro 16 Cze, 2010

A ma może ktoś w jakiejś innej ubezpieczalni niż PZU i czy się opłaca w innej brać ?
Ja znajomej pytałem o PZU to koszt 155zł na rok i NW chyba 60zł gdyż mam 0 zniżek i chyba zwyżki bo rok mam prawko i nic na mnie nie było rejestrowane .

hubertgontarz - Sro 16 Cze, 2010

Zadzwoń do Link4, chociaż w tym roku nie ma już tak tanio, bo miałem mieć wyższa składkę niż rok temu, to przeniosłem się do PZU.
NNW na kwotę 10000 zł to 31 zł bez względu na zniżki, bo zniżka dotyczy OC.
Za OC 116 zł z 10 lub 20 procentową zniżką, prawo jazdy powyżej 2 lat (2007rok), wiek 25 lat (rocznik 1984).

W AXIie jest drogo, wyliczyli mi ok. 500 zł.

apo - Pią 02 Lip, 2010
Temat postu: Ubezpiecznie OC
Witam! Potrzebuję pomocy.
W zeszłym roku, w styczniu 2009, dokonałem zakupu GSa. Załatwiłem wszysktie sprawy, byłem w pewnej firmie ubezpieczeniowej załatwić OC (zostawiłem firmę ubezpieczeniową poprzedniego właściciela). Wszystko bezproblemowo. GS jedanak nie chodził, więc zostawiłem go w garażu na cały sezon. W tym roku naprawiłem suzę, pojechałem zrobić przegląd i po jakimś czasie załatwić OC (które było opłacone do września 2009). Jak się okazało, pojazd MUSI mieć opłacone OC cały czas, gdy jest zarejestrowany (mój błąd, że tego nie wiedziałem :( ). Ubezpieczyciel nie przypomniał mi żadnym listem, ani nie zadzwonił (kobietka z OC w 2009 powiedziała, że dzwonią i przypominają parę tygodni przed końcem umowy). Zapewne błąd na umowie to spowodował (Młody gościu, u którego dizsiaj byłem z felernym OC znalazł mnie przez pesel, bo na numerze polisy GSa jest zarejestrowana... przyczepa :szok: :przestraszony: ). Gośc ten powiedział, że nie wie co z tym zrobić i mnie nie wyda, bo jeszcze odsetki będę musiał płacić... (jak mnie znajdą to lipa)! Powiedział, żebym najwyżej zapłacił mu za cały rok te 500 zł (cholernie drogi ubezpieczyciel) i najwyżej będę miał OC do września 2010 a potem znowu 500 zł we wrześniu... Przystać na jege propozycję? Może da się to jakoś obrócić w winę ubezpieczyciela? Pozdrawiam

hubert - Pią 02 Lip, 2010

:zdziwko: -do mnie zawsze dzwonią
studi - Pią 02 Lip, 2010

apo trochę bełkotu prawniczego:

Art. 28.
1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed
upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy
pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu
ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa
na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym
mowa w ust. 1, jeżeli:
1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający
okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia
na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego
ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo
2) w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia
likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie
upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku,
o którym mowa w art. 98 ust. 2.
3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2, odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń
kończy się z upływem okresu 12 miesięcy, z uwzględnieniem art. 33.


Oznacza to tyle, że twoja umowa OC cały czas jest zawarta, mimo, że nie opłaciłeś składki.
Jeśli nie połacisz składki za okres do września 2010 za ostatni okres, umowa ta z mocy ustawy wygaśnie
Nie zwalnia cię to jednak od obowiązku zapłaty zaległej składki wraz z naliczonymi odsetkami do Zakładu Ubezpieczeń

Co do samej wysokości składki to przyznam, że jest ona bardzo duża - masz ukończone 26lat więc jedyne zwyżki możesz mieć za prawo jazdy krócej niż 2 lata (wewnętrzny regulamin ubezpieczyciela i OWU OC).
Ja pierwszy raz rejestrując GS'a i był to mój pierwszy pojazd, w jednym z droższych miast jakim jest Warszawa bez zniżek zapłaciłem ok. 180 PLN więc kwota 500PLN to jakiś kosmos.

Dziwną żeczą jest to że ZU nie przypomniał ci o zbliżającym się terminie wygaśnięcia poprzedniego okresu (dzwonią, a mnie nawet gotowe druki przekazów przysyłają), ale tak jak mówisz jest tam burdel i pod twoim numerem polisy widnieje przyczepa, może być to okolicznością łagodzącą dla ciebie przy ubieganiu się o umożenie ew. odsetek. Dodatkowo wprawdzie nie ty, ale w wypadku zdarzenia drogowego gdzie ty będziesz sprawcą mogą być duże problemy z formalnościami związane właśnie z tym burdelem.

Reasumując: opłać składkę do września, a we wrześniu wypowiedz umowę i poszukaj tańszego ubezpieczyciela, bo te 500 to jakiś absurd jest.

apo - Sob 03 Lip, 2010

Studi, wielkie dzięki za pomoc! Wiszę Ci piwo :cwaniak: Mam 20 lat, zapewne z racji wieku taka duża składka. Z przyzwyczajenie dałem starszą datę. Już zmieniam w ustawieniach.
I jeszcze jedna sprawa: ubezpiecznie mam, bo automatycznie mi przedłużyło. Nie chcę bawić się dalej sądami, wysyłaniami próśb do dyrektora. Podejrzewam, że jednak będę miał do zapłaty tylko ODSETKI ZA ZWŁOKĘ a nie 500-800 Euro za nieubezpieczonego GSa. Wie ktoś ile takie odsetki wynoszą? Czy to są odsetki ustawowe <13% w skali roku>? Na stronie Warty <bo tam mam niestety OC, co się niedługo zmieni> nic o tym nie ma, a i w internecie cokolwiek ciężko znaleźć.

studi - Nie 04 Lip, 2010

apo nasza forumowa koleżanka nie wiele starsza od Ciebie z małym stażem prawka płaci ~210 zł za ubezpieczenie.

Jak pisałem i jak sam zauważyłeś masz przedłużone ubezpieczenie więc nie zapłacisz kary 500-800 EURO, co do odsetek to być może nie będą cię o to ścigać jeśli zapłaciłeś, a jeśli się okaże że jednak trzeba, to chyba warto napisać odwołanie niż płacić nawet 13%, choć ile Warta nalicza nie mam pojęcia.

Co do daty w profilu, to jak widzisz lepiej pisać prawdziwą, bo potem możesz dostać niewłaściwą odpowiedz.

cosinus - Pią 10 Cze, 2011

W PZU (gdzie chyba jedynie są dobre warunki na OC motocykla), ubezpieczenie OC 2011 kosztuje jak rok temu, za to NW poszło bardzo w górę (~40zł -> 100zł) przy tej samej sumie ubezpieczenia. O ile na 40 nikt nie patrzył i po prostu płacił, stówka daje do myślenia.

Po prostu ryzyko oszacowali jako większe.

Kubaba - Pią 10 Cze, 2011

Dzisiaj dzwoniłem do PZU dopytać odnośnie Ubezpieczenia i na dzień dzisiejszy składka wynosiła by bez żadnych zniżek 222 zł.
Lat mam 21, zniżek żadnych bo to pierwsze OC.

NNW kosztuje od bodajże 61 zł za sumę gwarancyjną 10 000 zł + 33 zł za każde kolejne 5000 zł.

Aha, no i nie wiem jak gdzieś indziej, ale w PZU mamy pakiet podstawowy pomocy gratis:
http://www.pzu.pl/produkty/pzu-auto-pomoc
Nie jest to chyba assistance, ale może kogoś przekona ;)

kempes - Pią 10 Cze, 2011

Ja w tamtym miesiącu ubezpieczałem moto w PZU i zapłaciłem ~242 zł. Niby mam 30% zniżki, ale też zwyżkę za wiek, więc to się właściwie wyrównało. NNW do 13 tys. kosztowało chyba 84 zł.
Jacek90 - Wto 14 Cze, 2011

Mi dzisiaj przyszło przedłużenie umowy w PZU. W sumie im wyszło 314zł i jest to chyba z NNW które jak napisali wynosi 92zł. Jakoś strasznie drogo gdyż moto jest zarejestrowane na ojca który ma 60lat (ponad rok temu miał wypadek z jego winy i nie wiem jak ze zniżkami) , a ja jestem współwłaścicielem. Czy to normalne ze samo OC kosztuje około 220zł w takiej sytuacji?
Borek - Nie 03 Lip, 2011

Witam. Niedługo mija 30 dni od zakupu motocykla. Więc jutro jadę go przerejstrować,ale mam pytanie jak wyglada sprawa z ubezpieczeniem. Ubepieczenie jest w firmie TUW i jest ono do 19 kwietnia 2012 ,a więc jeszcze sporo czasu. I co powinienem zrobić jeśli zmieniam tablice ,a na ubezpieczeniu są poprzednie tablice i poprzedni właściciel??
Jacek90 - Nie 03 Lip, 2011

Idź do ubezpieczalni i tam Pani wypisze ci taki aneks z którym będziesz musiał jeździć. W każdym razie nic płacić nie będziesz.
Borek - Nie 03 Lip, 2011

Kurde to mam kawałek do najbliższego punktu TUW :D
Jacek90 - Nie 03 Lip, 2011

Jak ci się skończy ubezpieczenie może przenieś sie do PZU. Ja ze zniżkami od ojca płaciłem za OC i NNW 170zł. Samo OC 134zl.
Bea - Nie 03 Lip, 2011

Jacek ma rację, choć na nowo przeliczą ubezpieczenie i jesli masz większe zniżki niż poprzedni właściciel dostaniesz zwrot, a jeśli mniejsze to będziesz musiał dopłacić. Sa to groszowe sprawy. Co do kontynuacji ja właśnie ubezpieczyłam moją Zuzannę w PZU i zapłaciłam 101zł za rok łącznie z NNW. Samo OC wyliczyli mi na 68zł :) Mam 60% zniżek
studi - Nie 03 Lip, 2011

Jacek90 napisał/a:
Jak ci się skończy ubezpieczenie może przenieś sie do PZU.

Aby być zgodzie z prawdą, to masz dwie opcje - albo przepisać na siebie obecne ubezpieczenie o czy pisali już inni forumowicze, albo złożyć oświadczenie o wypowiedzeniu u dotychczasowego ubezpieczyciela - ty możesz ubezpieczyć moto tam gdzie Tobie wygodniej i gdzie będziesz miał swoje zniżki jeśli takie posiadasz, a dotychczasowy właściciel dostanie dzięki temu zwrot "niewykorzystanej" części składki.

A i nie ma czegoś takiego, jak skończenie się ubezpieczenia, na mocy ustawy jeśli jawnie nie wypowiesz umowy ubezpieczenia przed ostatnim dniem jej działania zostaje ona z mocy ustawy przedłużona na kolejny okres 12 m-cy, nawet jeśli nie opłacisz składki, dopiero brak opłaconej składki przez te kolejne 12 m-cy powoduje z mocy ustawy rozwiązanie takiego ubezpieczenia, co nie zmienia jednak twojego obowiązku opłacenia zaległej składki wraz z odsetkami karnymi, to tak podaje informacyjnie abyś się nie wkopał z podwójnym ubezpieczeniem moto i problemami ze starym ubezpieczycielem.

A tak już chcąc porównywać ubezpieczenia to bezcelowym jest pisanie o tym ile kto z nas gdzie płaci składki w oderwaniu od miejscowości oraz własnego wypracowania zniżek, gdyż te rzeczy w sposób zasadniczy wpływają na wysokość składki - myślę, że powinno porównywać się składkę podstawową, już każdy wie, gdzie i ile ma zniżek.

Borek - Nie 03 Lip, 2011

No ja te obecne przepiszę na siebie,a dopiero jak będzie się kończyć za rok to wypowiem i ubezpieczę tam gdzie mi pasuje. Dzięki za pomoc. :)
cens - Nie 03 Lip, 2011

to ja powiem Ci w ten sposób. W maju kupiłem moto który ma opłącone ubezpiecznie do lutego 2012. Dzwoniłem do znajomej babeczki, która zajmuje się ubezpieczeniami i powiedziała, że nie warto tracić czasu na kontaktowanie się z ubezpieczycielem w celu przepisania polsy na mnie bo i tak przypisane jest ono do pojazdu do lutego. Można to zrobić dopiero w lutym kiedy polisa się kończy. A jeżeli chodzi o to że zmienił się właściciel (dowód rejestracyjny i tablice) to żeby nie było nieścisłości podczas kontroli warto ze sobą mieć ksero umowy kupna sprzedaży.

Uważam, że jeżeli masz opłącone OC do kwietnia przyszłego roku, a do ubezpieczalni masz daleko to naprawdę nie ma sesnu żebyś sobie teraz zawracał tym głowę. W kwietniu podejmiesz decyzję czy zostajesz w TUWie czy nie i dopiero wtedy się z nimi skontaktuj.

P.S. w moim przypadku i tak dostałem kilka dni temu pismo powitalne od ubezpieczyciela. Nie wiem czy o zmianie właściciela informuje ich wydział komunikacji czy zrobił to poprzedni właściciel, ale już mnie mają na celowniku i zapewne będą się starać abym u nich został :P

Jacek90 - Nie 10 Lip, 2011

WItam, miałęm wczoraj małą kolizję z kolegą. Niestety nie wychamowałem i wjechałęm mu w tył motocykla. Kolega powiedział mi żeby jednak załatwić to z mojego ubezpieczenia bo koszty naprawy wyniosą około tysiaka. Lekko wgięty wydech pekniety kierunkowskaz i tablica pogięta (taka ze specjalnym napisem więc kosztowało go to 500zł). Teraz powiedzcie mi czy moj tata straci zniżki jezeli jest włąścicielem motocykla a ja współwłaścicielem. Moto jest ubezpieczone w PZU natomiast tata ma auto w MTU i mam pytanie jeżeli tata za 2 tgodnie musi ubezpieczyć auto w swojej ubezpieczalni to czy będzię płacił jak bez zniżek czy jednak te zniżki na ten rok mu anulują? Proszę o szybką odp.
studi - Pon 11 Lip, 2011

Wydaje mi się, że ponieważ pojazdy są u różnych ubezpieczycieli, to strata zniżek w PZU na moto za szkodę, nie powinna wpłynąć na zniżki w MTU, dodatkowo przy tak małej wartości szkody (do 2000PLN z tego co pamiętam) nie są kasowane zniżki za bezszkodowość. Ale zadzwoń do ubezpieczyciela i się dowiedz dokładnie, bo zależy to od OWU danego ubezpieczyciela.
mr0zd - Pon 11 Lip, 2011

Jak Ty mu tą tablicę pogiąłeś że nową musi kupować? :zdziwko:
Coś mi się wydaje że to ch** nie kolega.

Jacek90 - Pon 11 Lip, 2011

tablica ma z boku tylko małe wgniecenie które by mógł sam sobie naprawic, ale on musi miec wszystko idealne wiec wiesz.
mr0zd - Pon 11 Lip, 2011

Hahaha :hyhy:
Zmień kumpli

kingusia1188 - Pon 11 Lip, 2011

Witam serdecznie,

Z Mojej obserwacji forum działa dość sprawnie, i większość osób już ma jakieś początki za sobą z rejestracją, ubezpieczeniem itd...

Ja mam do Was takie pytanie : Czy ubezpieczacie swoje motory na całość ubezpieczenia - OC AC i NNW ?

Nie mam żadnych zniżek i nie będę miała bo nie chcę robić nikogo współwłaścicielem mojego Moto i nie mam jeszcze tego wymaganego wieku by mieć jakiekolwiek zniżki :D

Co byście doradzili z ubezpieczeniem ? co wykupić .. ? jak to się przekłada cenowo - pójdę do PZU ale póki co nie mam czasu by się tam wybrać a ciekawość jest jak to jest z tymi kosztami.... :)
Podkreślę że dopiero uczę się jeźdźić i boję się o jakieś ewentualne kolizje... :D
Doradzicie ?

studi - Pon 11 Lip, 2011

kingusia1188 napisał/a:
Czy ubezpieczacie swoje motory na całość ubezpieczenia - OC AC i NNW ?

OC jest obowiązkowe, jeśli chodzi o AC to tylko czterech czy pięciu ubezpieczycieli chce ubezpieczać motocykle, w dodatku nie starsze niż 10lat, a NNW jest dobrowolne ale zazwyczaj każdy je wykupuje razem z OC.

kingusia1188 napisał/a:
Podkreślę że dopiero uczę się jeźdźić i boję się o jakieś ewentualne kolizje...

Kolizje z twojej winy gdzie uszkodzone są inne pojazdy pokrywa OC, po to ono jest abyś nie musiała sama za to płacić. Z kolei jeśli w Ciebie ktoś wjedzie, bo cię nie zauważy to Ty korzystasz z jego OC w procesie likwidacji szkody.
Jeśli natomiast chcesz spać spokojnie w odniesieniu do uszkodzeń moto, które sama Sobie zrobiłaś, to do tego właśnie jest AC, przy czym jeśli wartość szkody nie przekroczy 2000PLN to nie opłaca się go likwidować z ubezpieczenia, bo potem w następnym roku dość radykalnie wzrośnie Ci składka, zwłaszcza jeśli nie masz zniżek.

Co do samych zniżek i zwyżek, to u większości ubezpieczycieli zarówno w OC jak i w AC są zwyżki dla kierowców, którzy prawko mają mniej niż 2lata oraz dla takich co nie skończyli 26lat (w Allianz np. są trzy grupy wiekowe: do 23, 23-29 i pow. 29l)

Z analizy rynku wiem, że jeśli chodzi o OC to najtańsze jest w PZU, z kolei AC najbardziej wszechstronne z dużą liczbą opcji i w sumie nie takie aż bardzo drogie jest w Allianz. Oczywiście każde ubezpieczenie możesz mieć gdzie indziej.

Nie wiem, który masz rocznik tej F'ki, ale jeśli jest do 4lat, to ciekawa opcją jest wykupienie poprzez jakiegoś dealera motocykli czy samochodów ubezpieczenia pakietowego, wtedy ceny są dość atrakcyjne.

kingusia1188 - Pon 11 Lip, 2011

Rok produkcji mam 2005 a pierwsza rejestracja motoru była w 2007 (ale to chyba już nie ma znaczenia przy ubezpieczeniu)

To jakie rozwiązanie byś zaproponował - same OC i NNW ?

studi - Pon 11 Lip, 2011

A ja zadam pytanie inaczej, a ile masz zamiar przeznaczyć na to ubezpieczenie?
Jaki przedział cenowy? nie wiem do 300PLN, do 1000PLN, do 1500PLN bo od tego zależy gdzie i jak bogate ubezpieczenie możesz wykupić.

Np. przy AC w Allianz zapłacisz bez zniżek pewnie ok. 1000-1200PLN zależnie od opcji tj, zniesienie udziału własnego w szkodzie, ochrona wartości pojazdu, ochrona redukcji sumy ubezpieczenia etc. Pamiętaj tez że aby można było wykupić ubezpieczenie AC motocykl musi być wyposażony w co najmniej jedną certyfikowaną blokadę np. alarm, blokadę na tarczę etc. przy czym jeśli w wypadku kradzieży ubezpieczyciel będzie miał podejrzenia że zgłoszona w umowie ubezpieczenia blokada nie była zastosowana (np. zdjęcia z monitoringu gdzie moto stało) to może odmówić wypłaty odszkodowania w takim wypadku, tak samo, jak np. zgłosisz 2 urządzenia a udowodnią że w momencie kradzieży było "aktywne" tylko jedno.

mr0zd - Wto 12 Lip, 2011

Ja w Allianz za same OC ponad 700zł wyj***łem, także to stanowisko radzę omijać szerokim łukiem :)
cosinus - Wto 12 Lip, 2011

mr0zd napisał/a:
Ja w Allianz za same OC ponad 700zł wyj***łem, także to stanowisko radzę omijać szerokim łukiem :)


W jakich opcjach i zwyżkach?

Wielu bierze tę firmę, jest to regularnie wymieniana druga firma po PZU, gdy trzeba ubezpieczyć moto w AC lub w zestawach.

mr0zd - Wto 12 Lip, 2011

Podstawa coś koło 400zł + zwyżka za wiek...
studi - Wto 12 Lip, 2011

Jeśli chodzi o Allianz to istotnie OC mają drogie tak jak pisałem wcześniej, ale AC za to mają w porównaniu z innymi tanie i z dużą liczbą opcji, a nie jak np. u innych, gdzie w AC masz ZAWSZE udział własny na poziomie 15% i nie ma opcji lub jest za dopłatą aby AC obejmowało ryzyko kradzieży.

A jeśli chodzi o OC to stawka podstawowa w Allianz jest tylko w 2 grupach do 50ccm i pow. 50ccm (inni mają np jeszcze do 250ccm i pow. 600ccm więc GS może być u nich tańszy ale większe moto już nie), i dla maszyn pow. 50ccm to 500PLN od tego liczone są zwyżki i zniżki.

Jeśli chodzi o NNW to też Allianz jest tańszy niż PZU. W Allianz za ubezpieczenie 30.000 PLN (wraz z pasażerem 60.000 PLN) wynosi 130PLN gdy w PZU za połowę tej ceny ~60PLN mamy ubezpieczenie tylko na 10.000 PLN bez ubezpieczenia pasażera, za co musimy już dopłacić.

A tak przy okazji znalazłem ciekawą tabelę, za co ile % ubezpieczenia jest wypłacane, np. strata palca u ręki 7%, u nogi 3% -> http://www.ubezpieczenie....iadczen_PZU.pdf

kingusia1188 - Wto 12 Lip, 2011

Słuchajcie wybrałam się dziś do PZU i oto co się dowiedziałam:

Podstawowe:
OC bez zniżek wiek 25 lat --- > 180 zł
OC dla osób bez zniżek wiek 23 lata --- > 216zł
NNW ---- > 86 zł
Czyli tak jak dla Mnie to koszt --> 302 zł

Komplet OC-AC-NNW :
bez własnego wkładu --- > 2433 zł
Z własnym wkładem ---> 2053 zł

Jak uważacie czy to są duże stawki ?
Podkreślam że nie mam żadnych zniżek i nie mam odpowiedniego wieku :D

studi - Wto 12 Lip, 2011

Dla porównania podam Ci dane z kalkulatorów online innych ubezpieczycieli uwzględniające Twój wiek oraz staż prawa jazdy, miejsce zamieszkania.

AXA:
Składka OC - 689 PLN
NNW (15.000 tylko kierowca) - 50.11 PLN
Składka AC:
- udział własny 15% - 2561,70 PLN
- udział własny 10% - 3167,09 PLN
- udział własny 5% - 3807,67 PLN
- ochrona kradzieży +15% składki
Podstawa wyceny AC - 8200 PLN

Allianz
Składka OC - 750 PLN (w cenie mini assistans)
Składka NNW (2 x 30.000 PLN) - 130PLN
Składka IP (informacja prawna) - 195PLN
Składka AC: (w cenie pełne assistance)
- stawka podstawowa - 1294 PLN
- z ochroną kradzieży - 1438 PLN
- ochrona wartości pojazdu - +15%
Podstawa wyceny AC - 8000 PLN

hubertgontarz - Wto 12 Lip, 2011

Wg mnie OC w normalnej, rozsądnej cenie.
AC drogo, 30 procent ceny pojazdu to sporo. Co by było gdybyś chciała ubezpieczyć motocykl wart 30 tys. zł? To 9 tys. zł za OC miałabyś zapłacić?

studi - Wto 12 Lip, 2011

Tak informacyjnie podam wam, jakie zainteresowanie wśród ubezpieczycieli budzą motocykliści.

W październiku zeszłego roku gdy kończyło mi się poprzednie ubezpieczenie rozesłałem do następujących firm drogą mailową zapytanie o oferty na pakiet ubezpieczenia:
tuz, signal-iduna.pl, compensa, generali, interrisk, ptu, pzmtu, libertydirect, uniqa, aviva, hdi-asekuracja, link4, benefia, axa, warta, mtu, pzu

Poniżej przedstawiam treść mojego zapytania, która była dośc dokładna, aby jak najlepiej ubezpieczyciele mogli przygotować ofertę, po prostu klient podany na tacy
Cytat:
Opis motocykla:
Jestem posiadaczem motocykla marki SUZUKI, model GS500F, rok produkcji 2004.
Jestem jego 4 właścicielem, motocykl na chwilę obecną posiada przebieg 23500, posiadam go od października 2008 Motocykl obecnie zarejestrowany jest na terytorium RP, pierwsza rejestracja na terytorium RP odbyła się 31.12.2004, motocykl pierwotnie zakupiony był w polskiej sieci dilerskiej

Opis właściciela:
Ja posiadam prawo jazdy kategorii A od marca 2007 roku, mam 37lat, mieszkam i jestem zameldowany w warszawie

Historia ubezpieczenia:
Motocykl od czasu jego nabycia przeze mnie ubezpieczony jest w Allianz w zakresie pełnego pakietowego ubezpieczenia w skład którego wchodzą: OC, AC, NNW, Assistans, IP (informacja i pomoc prawna), posiadam obecnie 20% zniżki na OC i AC, motocykl w tym roku miał jedną szkodę (marzec), która została zlikwidowana z ubezpieczenia AC. Ubezpieczenie wykupione jest do 6.11.2010

Zakres ubezpieczenia:
Proszę o zaprezentowanie oferty w zakresie podstawowego ubezpieczeni OC wraz z NNW jak i w zakresie pełnego pakietowego ubezpieczenia zawierającego ubezpieczenie OC, AC, NNW, Assistans oraz inne proponowane przez Państwa składniki.
Jeśli chodzi o opcje dodatkowe w ubezpieczeniu AC chciałbym aby uwzględniały one:
- zniesienie redukcji sumy ubezpieczenia
- zniesienie udziału własnego przy szkodzie
- zniesienie udziału własnego przy kradzieży
- utrzymanie wartości rynkowej pojazdu w okresie ubezpieczenia
Pojazd posiada dwa oryginalne kluczyki, dodatkowo wyposażony jest w autoalarm połączony z immobilajzerem (zestaw firmy META SYSTEM - LEGOS3 wyprodukowany dla SUZUKI pod nazwą SAMP-PD-M23) zainstalowany w ASO na co posiadam odpowiednią fakturę oraz w komplecie znajdują się dwa piloty zdalnego sterowania, stelaże bagażników centralnego oraz bocznych firmy FiveStars (faktura zakupu) oraz komplet kufrów (GIVI V46 + 2 GIVI E360 - odpowiednie wydruki z allegro potwierdzające ich nabycie oraz cenę).
Łączna wartość elementów wyposażenia dodatkowego to ~2700 PLN



A oto zestaw odpowiedzi jakie wtedy dostałem:

signal-iduna:
Nie prowadzą ubezpieczeń komunikacyjnych

Generali:
OC - 213 PLN
AC - 1680 PLN (dla wartości 7650PLN) - nie ma opcji ubezpieczenia od kradzieży
NNW - nie prowadzą dla motocykli
Assistance - 78PLN

MTU:
OC - 254 PLN
AC - brak

Benefia:
OC - 611 PLN
AC - nie prowadzą dla motocykli
NNW - nie prowadzą dla motocykli

Link4: (tu cytat z maila)
nie ma AC na motocykle, ale już nikt mi nie podał ile bym zapłacił za OC

Compensa S.A: (tu cytat z maila)
Odpowiadając na zapytanie dotyczące przedstawienia oferty cenowej na ubezpieczenie motoru , uprzejmie informuję ,że TU Compensa S.A. VIG nie jest w stanie przedstawić oferty cenowej , która spełniłaby Pańskie oczekiwania .

Liberty Direct: (tu cytat z maila)
Odpowiadając na Pana email informuję że w chwili obecnej nie posiadamy korzystnych ofert na ubezpieczenie motocykla.

TUW TUZ: (tu cytat z maila)
TUW TUZ Oddział w Warszawie uprzejmie informuje, iż nie przedstawi Panu oferty na ubezpieczenie motocykla w zakresie AC, gdyż ubezpieczenie autocasco oferowane przez TUW TUZ nie obejmuje motocykla - na OC też nie przedstawili w związku z tym

Pozostali ubezpieczyciele nie byli w ogóle zainteresowani jakimkolwiek kontaktem, nawet zaproszeniem do oddziału czy brokera.

To pokazuje tylko jak się ubezpieczyciele odnoszą do motocyklistów i potencjalnych klientów w ogóle nawet mając wszystko podane na tacy, po prostu żenua

kingusia1188 - Sro 13 Lip, 2011

Wnioskuję po waszych komentarzach i sprawdzonych informacjach że jednak PZU ma najlepsze propozycje ubezpieczenia.

Dziękuję za rady. Na razie ubezpieczę tylko na OC i NNW by móc wyjechać na drogę :) a co do AC zastanowię się czy warto pakować pieniądze. tak jak napisał Studi że jak stuknę kogoś to z OC wypłacą ...

cosinus - Sro 13 Lip, 2011

kingusia1188 napisał/a:
tak jak napisał Studi że jak stuknę kogoś to z OC wypłacą ...


To JEMU wypłacą (ew. naprawią bezgotówkowo), ale nie Tobie

studi - Sro 13 Lip, 2011

cosinus napisał/a:
To JEMU wypłacą (ew. naprawią bezgotówkowo), ale nie Tobie

Tak właśnie napisałem
studi napisał/a:
Kolizje z twojej winy gdzie uszkodzone są inne pojazdy pokrywa OC, po to ono jest abyś nie musiała sama za to płacić. Z kolei jeśli w Ciebie ktoś wjedzie, bo cię nie zauważy to Ty korzystasz z jego OC w procesie likwidacji szkody.
Jeśli natomiast chcesz spać spokojnie w odniesieniu do uszkodzeń moto, które sama Sobie zrobiłaś, to do tego właśnie jest AC


- Czyli jeśli ty w kogoś przywalisz, to jego pojazd naprawia się z twojego OC, a twój, jako uszkodzenia własne na własnym pojeździe z twojego AC lub z własnej kieszeni.

- Jeśli ktoś w Ciebie walnie, to ty swoje moto naprawiasz z jego OC, reszta cię nie interesuje

- Jeśli jechałaś lub moto stało na parkingu lub cokolwiek innego gdzie w wyniku działania twojej lub czynnika zewnętrznego ucierpiało WYŁĄCZNIE twoje moto, to naprawiasz to ze swojego AC lub z kieszeni własnej

kingusia1188 - Sro 13 Lip, 2011

tak tak .. właśnie tak to zrozumiałam ...
Ale gdyby coś mi się stało np na parkingu zawsze mogę wykorzystać AC chłopaka :D który mógł Mnie np trącić :) oczywiście jezeli szkoda byłaby duża do pokrycia z własnej kieszeni :D

studi - Sro 13 Lip, 2011

kingusia1188 napisał/a:
Ale gdyby coś mi się stało np na parkingu zawsze mogę wykorzystać AC chłopaka który mógł Mnie np trącić

W tym wypadku korzystasz z jego OC jako sprawcy wypadku na twoim moto, tak dla ścisłości.

kingusia1188 - Sro 13 Lip, 2011

tak tak :) ale podkreślę że szkoda musiałaby być naprawdę duża by warto byłoby stracić jakiś tam % zniżki u Chłopaka.

Jeszcze raz Studi dzięki za informacje i reszcie za rozwinięcie tematu.
Obraz ubezpieczenia jaśniejszy.

maruder07 - Nie 12 Lut, 2012

W związku z tym że mam w planach kilka wyjazdów po za podlaskie (Giżycko, hel, wawa, itp) to szykuję swoje moto do długich tras. No ale obawiam się że mimo dobrego przygotowania technicznego pojazdu może mi coś w trasie się stać co mi nie pozwoli na kontynuowanie dalszej jazdy (np, przebita opona, zerwany łańcuch) gdy będę 500km od domu i co wtedy. Tu znajomy mi polecił (mam ubezpieczenie w PZU) wykupienie pakietu asistance. Zadzwonisz i laweta przyjedzie pomoże zaholować do najbliższego warsztatu. I tu pojawia eis pytanie (pytania): czy ktoś już miał z tym, do czynienia? duży to jest koszt? są jakieś warunki (wiek pojazdu, specjalne badania techniczne) do spełnienia by mieć ten pakiet? Bo się teraz waham czy warto mojemu ubezpieczycielowi zawracać głowę tym pakietem jak będę wykupował kolejną polisę OC.
studi - Nie 12 Lut, 2012

Maruder do pakietu assistance czy mini-assistance nie ma obwarowań wiekowych czy technicznych.
W wypadku większości ubezpieczycieli w wypadku najgorszego, czyli stłuczki, gdy ty jesteś poszkodowanym nawet assistance nie jest Ci potrzebne bo koszty lawety rozliczasz wraz ze szkodą z OC sprawcy.

Co do pomocy w wypadku innej awarii musisz dokładnie przeczytać warunki ubezpieczenia, gdyż bywają tu różne ograniczenia, a to nie holowanie nie dalej jak 100km, a to nie bliżej niż 15km, są też pakiety, które gwarantują lub nie pojazd zastępczy.

Jeśli masz konto bankowe to sprawdź czy w pakiecie ubezpieczeń do tego konta nie masz już takiej pomocy, przykładem może być ubezpieczenie NNW w pakietach srebrnym i złotym dla konta e-direct w VWBank Polska, czy jakiś pakiet pomocowy w AliorBank'u, gdzie nawet Ci dowiozą benzynę gdy Ci zabraknie jej w szczerym polu.

Tak więc assistance nie tylko z ubezpieczenia komunikacyjnego.

A jeśli już jesteśmy przy ubezpieczeniach, wiem, że OC w PZU jest najtańsze, ale zobacz oferty innych może nieco droższych ubezpieczycieli, gdzie podstawowa usługa assistance jest już wliczona w cenę ubezpieczenia

DJ Rafus - Pią 02 Mar, 2012
Temat postu: Ubezpieczenia, nowe przepisy.
Ostatnio znalazłem w sieci artykuł odnośnie ubezpieczeń. Polecam przeczytać o nowych przepisach które weszły w styczniu b/r. Jeśli spóźnimy się z opłatą ubezpieczenia :przestraszony: :

http://regiomoto.pl/porta...auto-nie-jezdzi

http://ipolisa.pl/3-000-z...oku,artykul,599

Dziurę budżetową trzeba zapychać...

P.S. Admin przepraszam jeśli był gdzieś podobny temat, jeśli tak proszę przeżuć.

sting126 - Pią 02 Mar, 2012

Kara nie jest za nieoplacenie ubezpieczenia, tylko za jego brak. A to dwie rozne kwestie. Wg mnie pomysl bardzo dobry i popieram go w calej rozciaglosci. Jak sie wezma za karanie nie placacych OC to bedzie i bezpieczniej (200 tys. pojazdow nie ma OC !) i "czysciej" bo jest szansa, ze znikna z osiedli wszelkie nie jezdzace zlomy.

PS. admin juz przeżuwa, bo temat o ubezpieczeniach jest tu

studi - Pią 02 Mar, 2012

DJ Rafus napisał/a:
Dziurę budżetową trzeba zapychać...

DJ Rafus, te pieniądze nie trafiają do Skarbu Państwa więc nie mają nic do łatania dziury budżetowej, Fundusz Gwarancyjny jest utrzymywany z opodatkowania firm ubezpieczeniowych.

Kolejną kwestią jest wysokość kary, myślę, że uzależnienie jej od wysokości minimalnego uposażenia jest dobrym rozwiązaniem, gdyż uzależnienie od kursu walutowego powodowało, że wysokość kary była defakto zmienna.

DJ Rafus napisał/a:
o nowych przepisach które weszły w styczniu b/r

Przeczytałem tekst jednolity ustawy http://isap.sejm.gov.pl/D...31241152&type=3 i większość zmian weszła w życie dopiero 11.02.2012 a nie od nowego roku, jak zwykle precyzyjność "autorów" na różnego rodzaju portalach pozostawia wiele do życzenia

Z lektury można się ciekawych rzeczy dowiedzieć wszystkie zmiany są tam oznaczone czcionką wytłuszczoną.

sting126 napisał/a:
Kara nie jest za nieoplacenie ubezpieczenia, tylko za jego brak. A to dwie rozne kwestie.

Zgadza się, bo nie opłacenie składki nie jest tożsame z brakiem ubezpieczenia.

Czytając nowa ustawę znalazłem zapisy również pozytywne, jeśli kupujemy od kogoś pojazd jego ubezpieczenie przechodzi na nas, ale tylko do okresu jej ważności a następnie wygasa, nie będzie już problemów z podwójnym ubezpieczeniem, ubezpieczyciel ma obowiązek na piśmie potwierdzić zawarcie umowy OC jak również przypomnieć z dokładnym wyliczeniem składki o jej wygaśnięciu i konieczności przedłużenia.

Więc podsumowując zapraszam do lektury tekstu źródłowego a nie opieranie się o mało precyzyjne denuncjacje prasowe

gluszek - Pią 02 Mar, 2012

no dobra czyli jak mam ubezpieczenie do 7 marca, a pieniądze będę miał dopiero po 10 marca i zapłacę gdzieś powiedzmy 12 marca to dostanę za to karę ?? ?

Oczywiście rzecz jasna samochód przez te kilka dni byłby nieużywany, bo bez ubezpieczenia raczej nie wyjadę na drogę bo trochę strach...

studi - Pią 02 Mar, 2012

wg. mnie kary nie dostaniesz, w rozumieniu kary z UFG, jedynie możesz od swojego ubezpieczyciela dostać karne odsetki za zwłokę w opłaceniu składki

dopiero niezapłacenie w drugim roku skutkuje rozwiązaniem umowy ubezpieczeniowej i brakiem ubezpieczenia OC.

DJ Rafus - Pią 02 Mar, 2012

Fakt, pomyliłem miesiące :zawstydzony: Myślę studi że mi jakoś wybaczysz :) Następnym razem zanim wrzucę coś postaram się znaleźć dobre źródło :)
studi - Sob 03 Mar, 2012

DJ Rafus, chciałeś dobrze, nie myli się tylko ten co nic nie robi. ;)

po prostu widziałem już w necie, gazetach, radio czy telewizji już tyle przekłamań i pseudo ekspertów, że wolę sam przeczytać ustawę niż wierzyć w to co oni piszą/mówią.

DJ Rafus - Sob 03 Mar, 2012

Dzięki za wyrozumiałość :)
doctype - Pon 05 Mar, 2012

Ja nie jestem pewien ale przypadkiem nie jest tak, że od terminu zapłacenia oc mamy 2 tygodni rekojmi czy czegoś takiego? W sensie, że ubezpieczenie obowiązuje jeszcze te 2 tyg po upłynięciu terminu płatności za następny rok?
studi - Pon 05 Mar, 2012

doctype, cytat z ustawy
Cytat:
Art. 26.
  1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zawiera się na okres 12 miesięcy, z zastrzeżeniem art. 27.
  2. Okres 12 miesięcy, o którym mowa w ust. 1, kończy się z upływem dnia poprzedzającego początkowy dzień okresu ubezpieczenia.
  3. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio do umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zawartej w tym samym dniu, w którym rozpoczyna się okres ubezpieczenia.


Art. 28.
  1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.
    ...
    (tu nowe ustępy 1a-1f opisujące jaki i kiedy ZU ma powiadamiać o zawarciu i kończeniu się umowy ubezpieczenia)
    ...
  2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym
    mowa w ust. 1, jeżeli:
    1. nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo
    2. w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia
      likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2.

  3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2, odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń
    kończy się z upływem okresu 12 miesięcy, z uwzględnieniem art. 33.


to chyba wyczerpuje twoje pytanie odnośnie jakiegoś wydumanego okresu 2 tyg. kiedy mimo nie opłacenia ubezpieczenia ono jednak działa.
Ustawa mówi wprost, jeśli nie opłacisz składki za poprzedni okres to zostanie rozwiązana, czyli zakładając, że poprzednie składki były opłacone to masz pełne roczne ubezpieczenie nawet jak za nie nie zapłacisz. W takim wypadku UFG nie ma podstaw do wymierzania kary, natomiast twój ubezpieczyciel będzie cię ścigać za nie opłacenie składki wraz z odsetkami za zwłokę - choć są wypadki, że jak zapłacisz nawet po terminie, ale zapłacisz, to odstępuje od tego prawa.

Naprawdę nie wiem skąd biorą się takie dziwne mity jak to co podajesz, czy to jakaś fama tak głosi, czy niedouczeni brokerzy ubezpieczeniowi, co IMHO jest żałosne.

betasza - Sro 19 Cze, 2013

Rozumiem, że ubezpieczenie jest konieczne i nawet jak wypowie się umowę, to trzeba ją zawrzeć z innym ubezpieczycielem :(
A jak jest z wyrejestrowaniem pojazdu? Czy rzeczywiście nie da się tego zrobić, jak przekonywał mnie agent PZU? Co w przypadku, jeśli dziedziczysz np. motek, nie masz uprawnień, a chcesz go zostawić jako pamiątkę? Muszę płacić 100 rocznie? :zdegustowany:

leon - Sro 19 Cze, 2013

Wyrejestrować pojazd możesz chyba tylko w trzech przypadkach:

1. Sprzedaż
2. Złomowanie - oczywiście w odpowiednim punkcie
3. Kradzież - zgłoszona odpowiednim organom

betasza - Sro 19 Cze, 2013

no właśnie... tak jest jak piszesz :/
mogę jeszcze zarejestrować jako zabytkowy i płacić mniejsze OC, albo skorzystać z opcji złomowanie, jeśli ktoś mi wystawi papiery, a nie zabierze motka

leon - Sro 19 Cze, 2013

Możesz też zgłosić fikcyjną kradzież lub spisać fikcyjną umowę kupna-sprzedaży... Tyle, że potem taki pojazd możesz sobie tylko w garażu trzymać. :( I to najlepiej nie swoim. ;)

Ja bym kombinował z rejestracją jako zabytek. Wszystko na legalu to raz, a dwa możesz taki pojazd potem użytkować.

Jeśli ktoś przerabiał rejestrację pojazdu na zabytek i potem podpisywał odpowiednio mniejszą polisę ubezpieczeniową OC niech wrzuci jakieś info o tym. Za jakiś czas będzie mnie to bardzo interesowało. :)

betasza - Sro 19 Cze, 2013

dzięki
RedShadow - Sro 19 Cze, 2013

leon napisał/a:
Możesz też zgłosić fikcyjną kradzież lub spisać fikcyjną umowę kupna-sprzedaży... Tyle, że potem taki pojazd możesz sobie tylko w garażu trzymać.

Jeśli już takie kombinacje to chyba lepiej załatwić "lewe" złomowanie niż kradzież czy sprzedaż.
p.s. z ubezpieczaniem na zabytek może być różnie bo z tego co wiem to wiąże się już z obowiązkami wynikającymi z ochrony zabytków, ale tego nie jestem pewien więc dobrze jakby się ktoś w temacie zorientowany wypowiedział.

kempes - Sob 22 Cze, 2013

Jaki motocykl chcesz zarejestrować na zabytek? Gs'a nie da rady. Poza tym, imo nie opłacalna sprawa. Musisz mieć opinie od rzeczoznawcy, itp., itd., do tego dochodzi masa obowiązków związanych z posiadaniem zabytku i ograniczeń (np. nie możesz ot tak sprzedać moto).
betasza - Nie 23 Cze, 2013

Mam WSK 125, ale jeszcze nie wiem, co z nią zrobię
misiorek - Sro 26 Cze, 2013

siema, trochę się wbijam brzydko w wątek, ale mam pytanie...
taka sytuacja: jadę, jadę, a tu nagle z lewej/prawej wyjeżdża gość...tj. wymusza pierwszeństwo, hamowanie awaryjne, moto uślizguje się ale nie zderza z samochodem...
jeżeli koleś się zatrzyma, to moje straty będą pokryte z jego oc? jest to konkretny powód, by zapłacił za moj lakier?:d

simin - Sro 26 Cze, 2013

misiorek napisał/a:
jest to konkretny powód, by zapłacił za moj lakier?:d
Wymuszenie które spowodowało kraksę.
misiorek - Sro 26 Cze, 2013

git dz za odpowiedź
studi - Sro 26 Cze, 2013

misiorek napisał/a:
jeżeli koleś się zatrzyma, to moje straty będą pokryte z jego oc? jest to konkretny powód, by zapłacił za moj lakier?:d

miałem podobną sytuację, gość wycofywał z posesji i wymusił na mnie, tyle, że nie doszło do kontaktu między pojazdami. Zakończyło się mandatem dla pana 500 PLN i 6 pkt oraz likwidacją szkody z jego OC.

Nawet jeśli się nie zatrzyma a masz numery i świadków wzywasz policję, i oni starają się ustalić sprawcę, jeśli to zrobią to idzie z jego OC, jeśli nie, możesz starać się likwidować szkodę z Funduszu Gwarancyjnego, tyle, że jak wspomniałem muszą być świadkowie, aby można było na podstawie ich zeznań stwierdzić, że zdarzenie miało miejsce i przebieg zgodny z tym co ty podajesz.

misiorek - Czw 27 Cze, 2013

Fundusz Gwarancyjny? Możesz mi przybliżyć, na czym to polega?
jacusb - Czw 27 Cze, 2013

Z UFG (nieznany sprawca) z tego co pamiętam likwidowane są jedynie szkody ludzkie, majątkowe nie. Czyli koszty Twojego leczenia pokryją, naprawy motocykla już nie.
studi - Czw 27 Cze, 2013

Mówi o tym dokładnie Art. 98 ustawy -> http://isap.sejm.gov.pl/D...31241152&type=3 , szkody na mieniu poprzez UFG likwidowane są wyłącznie gdy występowały jednocześnie szkody osobowe w "odpowiedniej formie"
dymny - Wto 20 Maj, 2014

Irys napisał/a:
pili5 napisał/a:
koleżanko Irys,
powiedz mi dokładnie co obejmuje PZU Auto Pomoc Super

Odsyłam do Regulaminu PZU Auto Pomoc. Tam jest wszystko najlepiej opisane w obu pakietach. Ogólnie Super zabezpiecza więcej "pierdółek".
Zaznaczę tylko, że oba pakiety obowiązują w odległości ponad 20km od miejsca zamieszkania. Do takich zabaw trzeba dopłacić dodatkowo.


Odgrzeję kotleta :wstyd: bo jestem na bieżąco ;) .
Oprócz zabezpieczenia większej ilości pierdółek najważniejszą różnicą Komfortu i Super jest to, że:
- Pakiet Autopomoc Komfort jest dodawany gratis do OC i działa tylko "w przypadku jego unieruchomienia wskutek wypadku polegającego na zderzeniu z innym pojazdem" :looka:
- Pakiet Super na Polskę - 89zl - "w przypadku jego unieruchomienia wskutek wypadku lub awarii pojazdu, a także wskutek użycia niewłaściwego paliwa"

Pakiet Super na Europę ~200zl, obejmuje tak jak pakiet na Polskę + usługi tłumacza telefonicznego, pożyczkę na naprawę za granicą, na kaucję (zwolnienie z aresztu), zastępstwo procesowe.
Oczywiście PZU Autopomoc obejmuje motocykle. Myśle, że to ciekawa propozycja dla tych co dużo jeżdżą :ok:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group