.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Humor - TESTY IQ

Podkopnik - Nie 02 Lis, 2008
Temat postu: TESTY IQ
proszę wszystkich którzy znają te testy ,żeby nie pisali prawidłowej odpowiedzi, może ktoś zna dużo fajniejszą odpowiedź niż prawidłowa ;)

TEST NR 1

TO JEST KRÓTKI, PRAWDZIWY TEST PSYCHOLOGICZNY:

HISTORIA PEWNEJ DZIEWCZYNY.
NA POGRZEBIE SWOJEJ MATKI, SPOTYKA CHŁOPAKA KTÓREGO WCZEŚNIEJ NIGDY NIE WIDZIALA. NIEOCZEKIWANIE DOSTRZEGA W NIM MĘŻCZYZNE SWEGO ŻYCIA I W TYM SAMYM DNIU ZAKOCHUJE SIE...
KILKA DNI PÓZNIEJ DZIEWCZYNA ZABIJA SWOJA SIOSTRE.
....JAKI JEST POWÓD ZABICIA WŁASNEJ SIOSTRY?


Jedziesz samotnie samochodem nocą w burzy. Mijasz przystanek autobusowy i widzisz troje ludzi oczekujących na autobus:

TEST NR 2

1. Staruszke, która wygląda, jakby właśnie umierała,

2. Twojego dobrego przyjaciela, który kiedyś uratował Ci życie,

3. Cudowną kobiete (lub faceta), dokładnie taką o jakiej zawsze marzyłeś.


Komu z nich zaproponowałbyś podwiezienie, zakładając, że masz tylko jedno wolne miejsce w samochodzie (powiedzmy, że jedziesz małym kabrioletem)?



TEST NR 3

Trzech gości w hotelu zadzwoniło po room servis i zamówiło dwie duże Pizze. Delivery boy wkrótce je dostarczył razem z rachunkiem na $30,00. Każdy z gości dał mu banknot $10,00 i chłopak wyszedł. Na razie wszystko jasne. Kiedy delivery boy daje kasjerowi te $30,00 ten mówi mu, że zaszła pomyłka. Rachunek powinien być tylko na $25,00, a nie na $30,00. Kasjer daje chłopakowi pięć banknotów $1,00 i mówi mu żeby zaniósł je z powrotem trzem gościom, którzy zamówili pizze. Na razie wszystko OK. W drodze do ich pokoju chłopak wpada na pewną myśl. Przecież oni nie dali mu napiwku, więc kalkulując iż i tak nie da się podzielić tych $5,00 na trzy równe części, on zatrzyma sobie $2,00 jako napiwek, a im zwróci $3,00 . Jak dotąd wszystko all right. Chłopak puka w drzwi i jeden z gości otwiera. Chłopak wytłumaczył jaka zaszła pomyłka i daje mu $3,00 po czym odchodzi ze swoimi $2,00 napiwku w kieszeni.



Teraz zaczyna sie zabawa!
Wiemy, że $30-$25=$5 Co nie?
$5-$3=$2 Prawda? No to w czym jest problem? Wszystko się zgadza?

Niezupełnie. Odpowiedzcie na to:
Każdy z trójki gości dał początkowo $10,00.
Każdy dostał z powrotem $1,00 reszty. To oznacza, że każdy zaplacił $9,00 co pomnożone przez 3 daje $27,00.
Delivery boy (czyli "chlopak") zatrzymał sobie $2,00 napiwku. $27,00 plus $2,00 równa się $29,00.

Gdzie do jasnej jest jeszcze jeden dolar?

TEST NR 4

Pewien facet jest ubrany na czarno. Ma czarne spodnie, skarpetki, kurtkę, rękawiczki i czapkę. Idzie tak ulicą, na której nie świeci się żadna latarnia, niebo jest zachmurzone, w oknach domów też nie widać żadnych świateł. Z naprzeciwka jedzie czarny samochód z dużą prędkością, z wyłączonymi światłami. Mimo to kierowca zauważył pieszego i zatrzymał się przed nim. Jak to możliwe?

DOBREJ ZABAWY ;)

kukaszr - Nie 02 Lis, 2008

1) jeżeli laska na pogrzebie zobaczyła fajnego kolesia pewnie zabiła siostre, zeby koles przyszedł jeszcze raz

2) Cudownej kobiety nie wezme bo pewnie będzie chciała ukraść mi samochód ;d już słyszałem o takiej historii :D Co do przyjaciela to nie wiem, zabrał bym go ale gdyby była tam stara umierajaca staruszka wolał bym jej uratować życie :D

3) na uczelni akurat mam fucking logike i mnożenie nie zawsze jest logiczne ;) obstawiam, ze dolar został zagubiony w akcji :D

4) facet musiał być albinosem z światłem chemicznym w ustach takim jak ten: http://www.allegro.pl/ite...yle_gratis.html

Podkopnik - Nie 02 Lis, 2008

Nic wiecej panowie i panie??:P
kempes - Pon 03 Lis, 2008

1) Laska zabia siostre zeby jeszcze raz spotkac sie z tym facetem.

2) Dam kluczyki przyjacielowi i poprosze, zeby zabral babcie do szpitala. Z cudowna kobieta zostane na przystanku :P

3) W tresci zadania jest blad. Juz wyjasniam

"Każdy z trójki gości dał początkowo $10,00.
Każdy dostał z powrotem $1,00 reszty. To oznacza, że każdy zaplacił $9,00 co pomnożone przez 3 daje $27,00."

Jest napisane, ze dostali po 1$ reszty (czyli łacznie 3 $) ale powinni dostac lacznie 5$. Tak wiec kazdy zaplacil 9$ + to co zabral koles od pizzy.

Wszystko tu sie zgadza, ale jest to tak opisane, ze wprowadza w blad.

4) Niemozliwe :P Albo pieszy i kierowca to ta sama osoba (kierowca patrzy w lusterko i mysli ze widzi pieszeg :P )

Lemon - Pon 03 Lis, 2008

Podkopnik napisał/a:
Jak to możliwe?

no normalnie :D

jedziesz to widzisz czy ktoś idzie..
a że latarnie nie świecą, no wielkie rzeczy.. po cholere w dzień latarnie miałyby się świecić
:]

Podkopnik - Wto 04 Lis, 2008

oki no to dalej :)

1.
ocena trudnosci 2.25/3
Pewien rycerz, podczas jednej ze swoich licznych podróży, trafił przypadkiem do jednego bardzo osobliwego królestwa, którym rządził mądry król, uwielbiający zagadki. Król powiedział rycerzowi że ma trzy córki i rycerz musi wybrać sobie za żonę jedną królewnę, bo inaczej zostanie zgładzony. Musi dokonać wyboru zadając tylko jedno pytanie tylko jednej z nich. Jedna królewna zawsze mówi prawdę, druga zawsze kłamie, a trzecia czasem kłamie a czasem mówi prawdę, przy czym ta trzecia morduje swojego męża w noc poślubną. Jakie pytanie ma zadać rycerz żeby ujść z życiem?


2.
ocena trudnosci 1,66/3

Pan Nowak z synem postanowili udać się do hydraulika, aby namówić go do odwiedzenia domu w sprawie beznadziejnie zepsutego kranu. Co prawda wyjeżdżali teraz na miesięczny urlop, ale chcieli sobie zapewnić wizytę tego cenionego specjalisty w pierwszych dniach po powrocie. Hydraulik znany był jako dobry fachowiec i jako wielki dowcipniś. Po wyłuszczeniu prośby, hydraulik zamyślił się i powiedział:

- Sprawa nie jest prosta. Jeśli panowie wracacie w poniedziałek, to w poniedziałek nie będę mógł już chyba przyjść, bo pociąg się może spóźnić. We wtorek mam pogrzeb wujka, we środę są imieniny mojej żony, a w czwartek zawsze muszę siedzieć w warsztacie. W piątek zawsze chodzę do dyrekcji, mam więc niewiele czasu, a w sobotę dzień pracy jest i tak krótki. Potem zaś ja sam jadę na urlop, chyba więc odłożymy to do mojego powrotu.

Usłyszawszy to, pan Nowak zasmucił się nie na żarty. Ale jego syn uśmiechnął się i powiedział:

- A więc oczekujemy pana we wtorek! Hydraulik mrugnął okiem i odparł:

- Widzę, młody człowieku, że nie jesteś żółtodziobem. A więc we wtorek!

Pytanie: Dlaczego młody Nowak był taki pewny tego wtorku?



3. Onena trudnosci 2,21/3 ( nie wiem czemu bo to jest dosc proste)

Czterej kolesie stoją koło mostu na brzegu rzeki w środku lasu. Mają jedną latarkę. Pierwszy jest w stanie najszybciej przejść przez most w 10min, drugi w 5min, trzeci w 2min, czwarty w 1min. Na drugi brzeg muszą iść dwójkami i muszą wszyscy znaleźć się na drugim brzegu w 17min. Każde przejście przez most musi odbyć się z latarką, bo w moście są dziury, jest noc i nów. W pobliżu nie ma innego mostu lub środka pływającego, żaden z kolesi nie umie pływać. W jaki sposób kolesie mają przejść przez most?
_________________
Nikt nie jest tak bogaty by mógł obejść się bez uśmiechu...
Nikt tak biedny by nie mógł uśmiechu podarować...

kempes - Wto 04 Lis, 2008

1. Zapytalbym wprost tej, ktora zawsze mowi prawde "ktora z twoich siostr zabija meza w noc poslubna?" Skoro zawsze mowi prawde to wskazalaby jedna z siostr a rycerz uniknalby smierci.

2. Jak hydraulik moze wiedziec, ze bedzie na pogrzebie wujka skoro mowi o odleglym czasie? (po powrocie Nowaka z miesiecznego urlopu) :hyhy:

3. Nie mam pojecia. Moze niech poczekaja do rana? :rotfl:

matoshiba - Wto 04 Lis, 2008

3. Ida dwójkami jedna dwójka za dróga tak by 1 latarka oświetlała obydwu grupom most a ida tempem najwolniejszego czyli w 10 min i mieszczą się w czasie
@ tak samo jak kempes

Podkopnik - Wto 04 Lis, 2008

matoshiba napisał/a:
3. Ida dwójkami jedna dwójka za dróga tak by 1 latarka oświetlała obydwu grupom most a ida tempem najwolniejszego czyli w 10 min i mieszczą się w czasie
@ tak samo jak kempes


Podkopnik napisał/a:
Na drugi brzeg muszą iść dwójkami


jasno jest okreslone ze mga isc tylko dwojkami wiec twoj pomysl jest zly:)

Lemon - Sro 05 Lis, 2008

kolo 3 i 4 idą razeem- w jedną 2min. wraca ten co minute idzie.
to są 3 min.

daje latare 1 i 2 idą 10minut- dają latare kolesiowi co tam juz jest- wraca 2min
3+12min= juz mmay 15.

bierze kolesia któy został (czyli ten minutowiec) i idą ale wolniejszym tempem (tego co idzie 2min)
idą 2

czyli 3+12+4= 17
:]

Podkopnik - Sro 05 Lis, 2008

Lemon napisał/a:
czyli 3+12+4= 17 :]


otoz to Lemon dajesz rade :P

Lemon - Sro 05 Lis, 2008

sie wie.. lubie takie łamigłówki

daj cos mocnego, nad czym trzeba bedzie wiecej pogłowkowac :)

Podkopnik - Sro 05 Lis, 2008

oki jak wroce z zajec wrzuce cos nowego :) teraz musze leciec
matoshiba - Sro 05 Lis, 2008

Masz DWA pokoje. W jednym są TRZY żarówki, w drugim TRZY włączniki. Każdy włącznik odpowiada jednej i tylko jednej żarówce. W jaki sposób sprawdzić który włącznik zapala którą żarówkę mogąc tylko RAZ wejść do każdego pokoju, a każdą żarówkę można również RAZ zapalić i zgasić? Cos prostego na wieczorek
k2 - Sro 05 Lis, 2008

zakładając że jesteśmy w pokoju z żarówkami włączamy jedną żarówkę. idziemy do pokoju z żarówkami i już wiemy jeden wyłącznik do jednej żarówki. Wykręcamy żarówkę która świeci i jedną nieświecącą. wracamy i włączamy dowolny drugi włącznik. Jak w pokoju obok zrobi się jasno to mamy następną parę , jeśli nie to mamy parę z wykręconą żarówką :)

Tak to widzę :)

Podkopnik - Sro 05 Lis, 2008

matoshiba napisał/a:
Masz DWA pokoje. W jednym są TRZY żarówki, w drugim TRZY włączniki. Każdy włącznik odpowiada jednej i tylko jednej żarówce. W jaki sposób sprawdzić który włącznik zapala którą żarówkę mogąc tylko RAZ wejść do każdego pokoju, a każdą żarówkę można również RAZ zapalić i zgasić? Cos prostego na wieczorek


wlaczasz jeden przelacznik czekasz np 10 min potem wlaczasz drugi przelacznik. trzeci pozozstawiasz wylaczony. od razu idziesz do drugiego pokoju. pierwszy wlacznik bedzie odpowiadal zarowce ktora jest bardzo goraca drugi przalacznik zarowce ktora bedzie jeszcze zimna a trzeci tej zarowce ktora nie swieci :)


i od razu cos nowegoL:)

1.
Wśród dwunastu identycznie wyglądających monet jest jedna, która różni się wagą. Jak można ją znaleźć, mając do dyspozycji trzy ważenia na wadze szalkowej oraz określić czy jest lżejsza, czy cięższa od pozostałych?


2.


Trzech nałogowych alkoholików złożyło się i kupili razem trzydziestolitrową beczkę wódki.
Muszą się jednak szybko i po równo podzielić, bo nałóg nie czeka!
Każdy wziął z domu po jednej mniejszej beczułce o pojemnościach odpowiednio 6, 12, 14 litrów.

Czy i jak mogą dokonać sprawiedliwego podziału?

Lemon - Sro 05 Lis, 2008

hehehe. pierwsze zupełnie nie na moje progi.. przede wszystkim czasu brak.. aaaaa na bank nocy by mi nie starczyło, a drugie troszke łatwiesze choć podobnie jak z przeprawą troszkę trzeba kombinować.. stawiam co najmniej 8 przelewań :D
Podkopnik - Sro 05 Lis, 2008

Lemon napisał/a:
a drugie troszke łatwiesze choć podobnie jak z przeprawą troszkę trzeba kombinować.. stawiam co najmniej 8 przelewań


generalnie to wszystkie opieraja sie na kombinowaniu :) to jest ciekawe haha
co do przelewan to nie bede podpowiadal :P

k2 - Sro 05 Lis, 2008

1- dzielimy monety na 3 x po 4 szt.
w pierwszym ważeniu ustalimy w której kupce mamy lżejszą monetę
2 - po 2 szt. na szalce i znowu gdzieś mamy lżej
3 - po jednej na szalce i mamy lżejszą

są trzy ważenia.

dalej niech się inni wykażą . Nie potrafię sprawiedliwie wódki dzielić. ;) Najłatwiej będzie na "gule" :)

ee z tym przelewaniem to proste ..... tak mi się wydaje
ściąga: 30l + 6 +12 +14 (na trzech)
czyli po 10 l.

no to lejemy:
1 - do 6 l. do pełna oraz do 14 l. do pełna. To co zostanie to 10 l. dla jednego.
Mamy pełną 6, pełną 14 i pustą 12
2 - lejemy pół 6 do 12 (tj. 3 litry) i pół z 14-stki do 12 (tj. 7 litrów) - i mamy w 12 "10 litrów"
3 - trzeci gość dostaje napełnione do połowy pojemniki 6 i 14 litrowy tj 10 litrów.

tak bym to podzielił i od razu rozpoczął imprezkę :)

Lemon - Sro 05 Lis, 2008

k2 napisał/a:
1- dzielimy monety na 3 x po 4 szt.
w pierwszym ważeniu ustalimy w której kupce mamy lżejszą monetę
2 - po 2 szt. na szalce i znowu gdzieś mamy lżej
3 - po jednej na szalce i mamy lżejszą


ola ola.. a jak w pierwszym mamy równo? :P
to 3 wazenia nam nie wystarczą :hyhy:

k2 - Sro 05 Lis, 2008

odpadłem - późno już
jak w pierwszym masz równo to znaczy że lżejsza jest w kupce którą nie ważysz

Lemon - Sro 05 Lis, 2008

hehe, no chyba późno bo w pytaniu nie ma nic o tym że moneta jest lzejsza ;) ma inną wage więc równie dobrze moze byc lzejsza ale i cięższa..
jak mówiełem to nie jest takie proste :P

pozdr

Lemon - Sro 05 Lis, 2008

k2 napisał/a:
2 - lejemy pół 6 do 12 (tj. 3 litry) i pół z 14-stki do 12 (tj. 7 litrów) - i mamy w 12 "10 litrów"


hehe, a jak okreslisz że to już pół? :P bo tak na oko to se wiesz co można.. ;)

Podkopnik - Sro 05 Lis, 2008

k2 napisał/a:
2 - lejemy pół 6


nasze beczki nie maja pomiarki w srodku :) mozna uzyc tylko calych beczek do przelewnia.
nie wchodza w gre zadne polowy cwiartki itd :P

k2 - Sro 05 Lis, 2008

ok. masz rację ,,,,,,,,,,,,,,,
dzielisz 4 x po 3 szt.
- pierwsze ważenia jednej pary. jezeli mają taką samą wagę to jedną z "kupkę" mamy jako wzorcową
- drugie ważenie - z drugiej pary bierzemy jedną kupkę i porównujemy z wzorcem. tym sposobem określimy kupkę o innej wadze.
- i tutaj kłopot bo jak mieliśmy "szczęście" do ważenia ciągle "zestawów" o tej samej wadze to nie wiemy czego szukać

Więcej szczęścia będziemy mieli gdy przy pierwszym ważeniu wyjdzie nam różnica wag. Bierzemy jedną kupkę z pierwszego ważenia i jedną z pozostałych. Jak wzięliśmy cięższą "kupkę" z pierwszego ważenia i przy drugim porównaniu znowu jest cięższa - to szukamy cięższej kulki, jeżeli mamy równowagę - to szukamy lżejszej odłożonej kupce.
Trzecie ważenie daje rozwiązanie.

moje rozumowanie ma lukę ;) ale to z powodu rozlanej wódki :D



dobra nad wódką pomyślę ;)

kamzen - Czw 06 Lis, 2008

Z tą wódką to chyba tak jest:

1. 6l do pełna, 14l do pełna, a to co zostanie czyli 10l do beczki 12

2. 14l przelewamy do 30, a 6l do beczki 14

3. z beczki 30l w której było 14l przelewamy do pełnej 6l, wiec zostaje 8l
po tym kroku mamy: 6, 10, 6, 8

4. z beczki 6l przelewamy do 14litrowej beczki
mamy: 0, 10, 12, 8

5. z beczki 30litrowej przelewamy do pełnej 6litrowej
mamy: 6, 10, 12, 2

6. z 6litrowej dolewamy do pełna 14 litrową
mamy: 4, 10, 14, 2

7. 14l przelewamy do 30 litrowej
mamy: 4, 10, 0, 16

8. 4l przelewamy do pustej 14litrowej
mamy: 0, 10, 4, 16

9. z 16l wypełniamy beczkę 6litrową
mamy: 6, 10, 4, 10

10. 6l dolewamy do 4l w beczce 14 litrowej
otrzymujemy: 0, 10, 10, 10

Możliwe, że można to szybciej zrobić, ale tak chyba jest dobrze :hyhy:

Podkopnik - Czw 06 Lis, 2008

kamzen napisał/a:
Możliwe, że można to szybciej zrobić, ale tak chyba jest dobrze


dokladnie tak innej drogi przynajmniej ja nie zauwazylem :P

kamzen - Czw 06 Lis, 2008

A tu jest ciekawa gierka:

http://poszkole.pl/gry.php?co2=play&idm=4632

Przeprowadź wszystkich przez rzekę. Ojciec nie może zostać z córka, matka z synem, złodziej z dziećmi. Tylko dorośli mogą sterować tratwą.

Lemon - Czw 06 Lis, 2008

wlaśnie o tym myslałem przy knyfie z latarka ;)
Podkopnik - Czw 06 Lis, 2008

udalo mi sie to rozwiklac metoda prob i bledow . kokretnych ruchow nie zapisywalem wiec sami tez sprobujcie :)
Yarccom - Czw 06 Lis, 2008

ja tez przeprowadzilem wszystkich ;)

cały dział teraz nad tym siedzi w pracy :)

Podkopnik - Czw 06 Lis, 2008

Yarccom napisał/a:
cały dział teraz nad tym siedzi w pracy :)


haha ladnie sie pracuje :P bardzo wciagajace swoja droga :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group