.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Powrót do białych felg.

Xii - Nie 08 Paź, 2023
Temat postu: Powrót do białych felg.
Witam.stary właściciel pomalował koła na czarno. Pod czarnym widacz że jest stary kolor biały i teraz jak to się zabrać?
1: Zdejmowanie kół i podesłanie na lakiernika natryskowego i do pieca?
2: usunięcie Czarnej powłoki (malowany sprejem,) i ocalić biały?
3: w domu mam kompresor,8l i malowaniem już komara i jako tako wyszedł. Czy zróbić tak samo z tymi kołami? Ale to koła stalowe są czy aluminium,? Nie znam mieszanki jakie zakupić

brat Łełka - Pon 09 Paź, 2023

Czesc

Wszystko zalezy od tego ile moto jest warte i co chcesz osiagnac? Jesli rokuje i idziesz w pelna renowacje nie patrzac na koszty, to wiadomo ze malowanie proszkowe u profesjonalisty bedzie najlepsze. Ale tanio nie bedzie. Nie wiem jakie sa koszta dzisiaj, 8 lat temu placilem cos kolo 500 za komplet, dzisiaj juz pewnie pod tysiaka to wyniesie.
Tutaj od razu uwaga, gdybys oddawal do lakiernika to zabezpiecz gniazda lozysk. Lakiernik ma na to wywalone i kladzie proszek jak leci, potem bedziesz musial to zdzierac bo lozyska nie wejda.

Jesli interesuje Cie moja prywatna opinia, to ja bym nie ladowal takiej kasy w stare moto. Skoro masz sprzet i umiejetnosci, to sam to ogarniesz bez problemu. Tu nie ma duzych plaskich powierzchni na ktorych byloby widac niedorobki, w zasadzie jedyne co mozesz spieprzyc to zacieki gdybys polozyl za duzo klaru w jednym miejscu. Obstawiam ze 50-100ml bazy w zupelnosci wystarczy. Lakier niemetaliczny wiec wyjda jakies grosze, popros zeby przygotowali rozcienczony, gotowy do polozenia. Klar najlepiej kupic pol litra na allegro, drogo nie jest, a to sie zawsze przyda. Pamietaj zeby dokupic rozcienczalnik, sam klar z utwardzaczem jest zbyt gesty. (Ja uzywam Novol Ultra, do amatorskich zastosowan w zupelnosci wystarczy). Podklad tez z allegro, od biedy nawet w sprayu podejdzie.
Kola sa aluminiowe, ale to nie ma wiekszego znaczenia, bo nie ma sensu drzec starej powloki do golego. Zdejmij tylko ta czarna warstwe ktora jest pewnie maznieta sprayem i jedziesz.

Opcja 2 bylaby najtansza, ale nie wiem czy uda Ci sie tak zdjac czarna warstwe zeby nie uszkodzic bialej. Poza tym nie wiadomo w jakim stanie jest ta biala? Moze ktos pomalowal bo musial? Sprobuj na poczatek przetrzec szmatka z rozpuszczalnikiem Nitro. Jesli czarny spray byl kiepski to moze pusci. Oryginalnej farby proszkowej Nitro nie ruszy.

ps. Jak juz sie za to bierzesz, wymien przy okazji lozyska na nowe. Nie zaszkodzi

Xii - Pon 09 Paź, 2023

W sumie jadę po taniości. Zmatuje to co jest; rozcieńcze farbę chlorokauczukową białą, aby pistoletem malować, i na końcu rozcieńczony klar z utwardzaczem (dorzucę do tego biały i siwy brokat dla ciekawego efektu).


Rozcieńczalnik do klaru z utwardzaczem może być aceton?

A gniazda łożysk jak są osadzone? Trzeba je wybijać? Oraz łożysko może być z luzem np. C3 czy odznaczeniem ZZ?

brat Łełka - Wto 10 Paź, 2023

Nie wiem czy to dobry pomysl malowac farba do płotów, ja bym jednak poszedl w akryl.
Nie wiem tez czy moze byc aceton do klaru. Rozcienczalnik do akrylu kosztuje 30pln za litr, duzo nie zaoszczedzisz, a mozesz sobie dodac kupe roboty jesli aceton za szybko odparuje i klar Ci sie nie rozleje tak jak powinien.
Jesli nie planujesz nic malowac w przyszlosci, to mozesz odpuscic kupno puszek klaru, utwardzacza i rozcienczalnika za ~70pln i kupic w lokalnym sklepie lakierniczym 100ml klaru juz przygotowanego do malowania, zaplacisz pewnie ze 2-3 dychy

Lozyska trzeba wybijac, nie wiem jakie ma byc oznaczenie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group