.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Nierówna praca i zbyt uboga mieszanka.

karrol96 - Pią 10 Kwi, 2020
Temat postu: Nierówna praca i zbyt uboga mieszanka.
Witam. Nietypowy problem z GS 500F. Po zakupie został odblokowany (wersja 34KM), wymieniłem dysze, ustawiłem gaźnik według fabrycznych nastawów, przeprowadziłem synchronizację gaźników i regulację zaworów. Silnik chodził poprawnie, jednak cały czas wypadały zapłony przy 1600 obrotów na minutę i dławił się przy obrotach ponad 7 tysięcy. Oddałem więc go do sprawdzonego mechanika, który rozkręcił gaźniki do ostatniej śrubki, okazało się że trzeba było wymienić jakieś uszczelki. Mechanik złożył wszystko według fabrycznych nastawów. Niby wszystko jest ok, jednak silnik nie chodzi idealnie równo, obroty minimalnie skaczą, może o 50-100 obrotów na biegu jałowym, po dodaniu nawet minimalnie gazu wszystko ok. Również przy bardzo mocnym odkręceniu gazu przy przyspieszaniu silnik potrafi się bardzo delikatnie przycinać. Silnik jest bardzo dynamiczny, na 6 biegu na autostradzie rozkręcił się do 9400 obrotów na 6 biegu (172 km/h według GPS) więc moc ma prawidłową. Wkręca i się i spada z obrotów prawidłowo, spalanie w trasie 3,7l na 100km. Jednak minimalnie nierówna praca na biegu jałowym i delikatne zacięcia przy odkręcaniu do końca zaczęły mnie irytować. Wykręciłem świece i okazało się, ze skład mieszanki jest za ubogi, myślę że to może być przyczyną. Stąd też moje pytanie, czy mogę po prostu podnieść iglicę (jest na 3 lub 4 ząbku), czy może po podniesieniu będę musiał znowu regulować i synchronizować gaźniki?

kempes - Pią 10 Kwi, 2020

Podnoś ;) Gorzej nie będzie :P najwyżej wrócisz do poprzednich nastaw. Regulacji i synchro nie będziesz musiał robić od nowa.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group