.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Shima STR czy Seca Rev Up?

johnny - Nie 13 Sty, 2019
Temat postu: Shima STR czy Seca Rev Up?
Ktoś miał do czynienia z tymi dwuczęściowymi kombiakami? Cena rozsądna (zwłaszcza zimą), nie wiem jak Seca ale Shimę chwalili chłopaki z Motobandy.
tmi - Wto 15 Sty, 2019

Jak im zapłacili to co mają mówić.
artex92 - Wto 15 Sty, 2019

Ja Shimę jak ognia unikam.

Miałem XBreeze rękawice- pizdły po 3 miesiącach.
Xalor Miał VRS1- niby high end sport rękawice a też się mu szybko wytarły.

Nawet Gruby jakiś czas temu na SB wspominał unikać jak ognia wyrobów od nich ;/

johnny - Wto 15 Sty, 2019

Hmmm... byłem dzisiaj w sklepie i poprzymierzałem obydwa. Wrażenie solidniejszego sprawia Shima. Na plus protektor na plecach w cenie i możliwość dobierania rozmiaru spodni i kurtki osobno - u mnie wyszło góra 52 a dół 48 :P Za 1700 PLN... mocno się zastanawiam.
Nie wiem, może tylko rękawice im nie wychodzą? Ma ktoś kombiak?

[ Dodano: Wto 15 Sty, 2019 ]
tmi napisał/a:
Jak im zapłacili to co mają mówić.

Wiadomo że nie powiedzą że **ujowy, ale da się wyczuć czy produkt chwalony na siłę czy nie.

yaszczi - Wto 15 Sty, 2019

johnny, a masz u siebie RST? podobna półka cenowa co Shima.
Jesli chodzi o RST to polecam, sam już długo używam i jest spoko.

xalor - Wto 15 Sty, 2019

johnny napisał/a:
Nie wiem, może tylko rękawice im nie wychodzą? Ma ktoś kombiak?


Do rękawic się zraziłem, bo wyszła dziura na wylot po kilku miesiącach od manetki, poza tym błyskawicznie straciły kolor. Czarna skóra zrobiła się brązowa po miesiącu. Z drugiej strony reklamacje uznali bezproblemowo, może to felerny egzemplarz.

Mam też kurtkę letnią Shimy i ona akurat jest świetna, wygodna, porządna, po 2 sezonach nie widać zużycia a cena też była bardzo atrakcyjna.

artex92 - Wto 15 Sty, 2019

yaszczi napisał/a:
johnny, a masz u siebie RST? podobna półka cenowa co Shima.
Jesli chodzi o RST to polecam, sam już długo używam i jest spoko.


RST w sumie mogę polecić. W grudniu kupiłem rękawice Tractech Evo R III CE i póki co na sucho świetna sprawa, a dziś dokupiłem buty TRACTECH EVO III SPORT i powiem czuję się jak w domu.

Także jeśli ciuchy robią tak samo jak resztę to słuchaj Pan Dziabąg Yaszczura bo prawi dobrze.

Rav - Wto 15 Sty, 2019

Też mam złe doświadczenia z rękawicami Shimy. Szybko mi się przetarły.
Natomiast ze spodni jestem bardzo zadowolony, mam jeansy Shimy. Po 4 sezonach wyglądają jak nowe, trochę się tylko w kroku wyciągnęły od siedzenia.

artex92 napisał/a:
yaszczi napisał/a:
johnny, a masz u siebie RST? podobna półka cenowa co Shima.
Jesli chodzi o RST to polecam, sam już długo używam i jest spoko.


RST w sumie mogę polecić. W grudniu kupiłem rękawice Tractech Evo R III CE i póki co na sucho świetna sprawa, a dziś dokupiłem buty TRACTECH EVO III SPORT i powiem czuję się jak w domu.

Także jeśli ciuchy robią tak samo jak resztę to słuchaj Pan Dziabąg Yaszczura bo prawi dobrze.


Będzie Pan zadowolony.
Mam poprzedni model tych butów już 4 sezon. Żadnych problemów. Delikatnie mam przytarte na czubku bo wyglebiłem się w nich. Spisały się bardzo dobrze. Noga została pod motocyklem i przejechałem tak z 10 metrów i nogi nie wykręciło. Usztywnienie kostki nie wygląda zbyt solidnie ale działa jak widać :) Jedyna wada i zaleta za razem to wentylacja. W gorące dni super, ale jak jest chłodno to dwie skarpety trzeba zakładać. No i w ulewie szybko przemakają

Taka rada ode mnie. Zauważyłem u siebie, że śrubki od sliderów się odkręcają. Jak masz klej do gwintów to radzę posmarować i mocno dokręcić śrubki. Ja nie miałem kleju i posmarowałem lakierem do paznokci :rotfl: też działa jakby co.

johnny - Wto 15 Sty, 2019

Dzięki za opinie. Ten kombiak Shimy wyglądał naprawdę solidnie i świetnie leżał (a to nie jest norma). Ale pomyślę o RST - w tej półce cenowej mieści się podstawowy model Blade, co prawda bez garba ale na nakeda to chyba nawet lepiej. Rękawice to już jest jednak inna bajka, jak nie ma wstawek z kangurzej skóry to będą się przecierać na palcach prędzej czy później.
brat Łełka - Sro 16 Sty, 2019

Ja rekawice Shima zalatwilem w 2 sezony, ale to byly cieniutkie letnie bez zadnej podpinki, mialy prawo. Wiec jesli chodzi o jakosc, to w sumie nie mam zastrzezen. Natomiast cena mi sie nie podoba. Ten sam model kosztuje teraz 2 razy tyle co 2 sezony wczesniej, troche sporo jak za chinczyka.

Niemniej wracajac do kombiakow, tez bym celowal w RST, solidna srednia polka. Ewentualnie Tschul, ta sama liga.
A tak w ogole majac taki budzet szukalbym jakiejs swiezej uzywki Alpine'a, Dainese itp
Malo to okazji ze jakis dziany informatyk wymyslil sobie ze bedzie fajny i kupi sobie moto, ubral sie za 10k a potem to wszystko lezy w szafie?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group