.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Ssanie nie działa.

boleq - Wto 02 Paź, 2018
Temat postu: Ssanie nie działa.
Cześć, jestem po kompletnym serwisie gaźników.
Mam jednak problem ze ssaniem.
Na zimnym silniku motocykl trzyma 900-100 obrotów, trzeba mu pomóc ze ssaniem, na ciepłym trzyma już ładnie około 1300, po zrobieniu synchronizacji, regulacji składu mieszanki, oddławianiu + wymiana jednego gaźnika wkręca się i schodzi z obrotów bardzo ładnie.

Problem wygląda tak że obroty wzrastają może o 200-300 przy połowie otwarcia, później już się dławi i może nawet zgasnąć. Wszystko wyczyszczone, pływaki dobrze ustawione. Dysze 115, iglice na 4 ząbku, rocznik 1997. Wcześniej myślałem że ssanie działa kiepsko ponieważ pracował na jeden cylinder, ale nie wiele się poprawiło po naprawie tej usterki. Ssanie działa tak samo nie zależnie czy silnik jest zimny czy ciepł. Nie musicie pisać o oringach na pokrywkach przepustnic, czy to że ssanie powinno się powoli odkręcać, naprawdę wszystko sprawdziłem.

Najbardziej teraz podejrzewam ten element pływaka na którym jest oring 4x1,5 - nie wymieniłem tam tego oringu a wiem że trochę słabo się to trzymało. Nie rozumiem jeszcze zasady działania tego elementu, czemu w tym miejscu nałożony jest pływak i to z oringiem ? Ssanie nie polega na tym że zaciągu paliwo z niższego punktu niż dysza główna ? Jeszcze jakieś pomysły ? Bo chcę to dzisiaj na nowo rozebrać. W ostateczności podmienię jeszcze drugi korpus gaźnika.



[ Dodano: Wto 02 Paź, 2018 ]
Problem rozwiązany. Wymiana o-ringów o których pisałem pomogła.
Pozdro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group