.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Szarpanie

master647 - Wto 19 Wrz, 2017
Temat postu: Szarpanie
Tak więc mam problem z gsem jak moto jest juz na biegu nie wazne jakim podczas dodania gazu od zamknietej manetki nawet malo ok 1/8 zakresu i po odpuszczeniu gazu do zamkniecia moto strasznie szarpnie zeby tego uniknac musze na poczatku dodawac gazu az przesadnie delikatnie az poczuje ze gsik zalapal i moge juz krecic ile chce powiem wam ze to steasznie irytujace czym moze byc to spowodowane?
Machu - Wto 19 Wrz, 2017

Naciągnij łańcuch?
simin - Sro 20 Wrz, 2017

nie wiem czy naciągnięcie pomoże - jak dla mnie to syndrom nierówno wyciągniętego łańcucha...

Jeśli tak to jedyne wyjście to wymiana napędu.

Machu - Sro 20 Wrz, 2017

Może być tak jak simin mówi, wklej zdjęcie napędu.
master647 - Sro 20 Wrz, 2017

To nie łańcuch :( i raczej nie gumy zabieraka bo luz nie ma tylko taki gumiasty :D edit nie widziałem postów :wstyd: łańcuch moze i jest troche nierowno wyciagniety bo jak naciagalem to w jednym byl napiety w drugim prawie luzny ale różnice góra 1-1.5cm didam zdjecia wieczorkiem to ocenicie :)
dymny - Czw 21 Wrz, 2017

Jeszcze do kompletu diagnostyki dodałbym sprawdzenie stanu wałka zdawczego, na którym zamontowana jest przednia zębatka.
Czecze - Pon 02 Paź, 2017

master647 napisał/a:


Mam chyba ten sam problem i nadal się z nim nie uporałem. Chodzi o szarpanie przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu? Tak odpuszczanie manetki do pozycji 0 oraz szarpnięcie przy ruszeniu od obrotów jałowych. Szarpanie nie występuje w trakcie np odpuszczania gazu lub wkręcania obrotów już w trakcie jazdy (zwyczajne zwiększanie obrotów i zmniejszanie ale nie dochodząc manetką do pozycji 0) prawda?

stamor - Czw 19 Paź, 2017

Witajcie mam ten sam problem. ale jak jak podzielę jazdę na dwa tryby.
1. do 3200 obrotów i zmiana biegu.
2 5 i 6 bieg 5000 do 7000 obrotów to problem szarpania jest mniej dokuczliwy.
Nadmieniam że napę mam nowy (zębatki i łańcuch) oraz łańcuszek rozrządu i napinacz. Przebieg motocykla to 36000. Wymiana łańcucha zębatki i rozrządu po 34000. Serdecznie pozdrawiam Stanisław

stamor - Sro 16 Maj, 2018

Witajcie!
Nadal w temacie szarpanie.
Praktycznie problem szarpania wyeliminowany!
1.Gruntowny remont i synchronizacja gaźnika w serwisie suzuki!
2.Prawidłowo wyregulowana linka gazu!
3.Prawidłowo wyregulowana i wymieniona na nową linka sprzęgła i regulacja zakresu pracy klamki sprzęgła!
Czasami szarpnięcie się zdarzy ale raczej z mojej winy. Mój GS nie lubi obrotów poniżej 2000 na wyższych biegach.
Serdecznie pozdrawiam

master647 - Czw 24 Maj, 2018

to tak u mnie wyrobiony wieloklin na wałku zdawczym i tyle...
stamor - Czw 24 Maj, 2018

Witaj! A tak na marginesie, jaki koszt wymiany rzeczonego wałka?
Serdecznie pozdrawiam

master647 - Czw 24 Maj, 2018

nie duzy pewnie ale silnik trzeba rozebrac caly a sam nie wymienialem tylko od 0 gazu dodaje ze sprzegla :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group